Dodaj do ulubionych

repeater/wzmacniacz wifi - pytania wstepne

IP: *.ostrog.net.pl 26.05.13, 22:05
Witam
Nie chce wiercic w scianach i ciagnac kabli wiec aby nie tylko na pietrze ale w calym domu miec internet bezprzewodowy kupilem w Aldi repeater Mediona reklamowany jako wzmacniacz. To moj pierwszy kontakt z tego typu sprzetem (uzywam routera TP-Link WR543G + antena 8 dB) stad chcialbym prosic o rady praktykow. Ten kupiony wzmacniacz pracuje w pasmie 2,4 oraz 5 GHZ przy czym poki co uzywam jedynie 2,4 (i byc moze nigdy nie uzyje 5 GHz). Po zainstalowaniu mam mieszane uczucia. Na parterze mialem do tej pory sygnal slaby - w niektorych pomieszczeniach wrecz sporadyczny. Teraz sila sygnalu na parterze wzrosla w roznych pomieszczeniach o 5-15%. To normalne ze az lub tylko tyle? No tylko ze w instrukcji pisza ze sila wzrosnie a predkosc spadnie o polowe... to tez typowe dla repetera?
Pytam gdyz nie wiem czy nie oddac tego sprzetu i nie nabyc repeatera TP-Linka (chyba router+repater tego samego producenta lepiej wspolpracuja?) a nie mam mozliwosci sprawdzenia tego ostatniego ktory chociaz pracuje tylko w jednym pasmie 2,4 GHz to kosztuje jednak zauwazalnie wiecej ;)
Prosze o rady.
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: repeater/wzmacniacz wifi - pytania wstepne 26.05.13, 22:51
      Nie jest najlepiej. Sygnał repeatera powinien być odbierany jako silny.
      Natomiast jakość i szybkość połączenia z Internetem za dobra nie będzie.

Weź swój router na parter, żeby pomierzyć jakość sygnału zarówno z antenką 8dBi,
      jak oryginalną 5dBi. Będzie jakieś odniesienie co do propagacji sygnału.
      Jeśli możesz skombinować jakieś urządzenia w standardzie n - wypróbuj je również.

Jeśli masz jakieś bliższe namiary na to urządzenie Mediona - daj link.
      • Gość: qaz Re: repeater/wzmacniacz wifi - pytania wstepne IP: *.denko.com.pl 27.05.13, 08:25
        Dzieki za odp. Jedyny obecnie polskojezyczny link jaki mi google znalazlo to: oferty-z-dni.blogspot.com/2013/05/medion-p85016-md-86833-dwupasmowy.html
        W momencie konfiguracji mialem "znakomity" sygnal pozniej zastosowalem router na dole i tam sygnal jest tez silny. No ale w dalszych pokojach na dole roznica pomiedzy tym repeaterem a jego brakiem staje sie coraz mniejsza bo sygnal slaby jest dalej slaby (minimalnie silniejszy ale w sumie i tak slaby).
        Byc moze nie powinienem oczekiwac cudu ale intryguje mnie odp na pytanie czy www.ceneo.pl/20449615 bylby skuteczniejszy czy nie warto myslec o zamianie...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka