Dodaj do ulubionych

Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplikacji.

27.05.13, 08:59
Prosze o pomoc:
Laptop Vaio VCPF13Z8E, W7 Home Premium. (Plytki z W7 nie bylo, wwszystko pre-instalowane)
Od pewnego czasu popularne programy (Firefox, Windows Live i wszystkie inne) nabawily sie 'czkawki'. Objawia sie to tym ze gdy np klikam na link na jakiejs stronie to komputer sie zamraza na kilka sekund (pasek u gory pokazuje: program nie odpowiada) po kilku sekundach wszystko wraca do normy.
Mam wrazenie ze to na skutek zbyt wielkiej ilosci programow zainstalowanych w kompie i choc wylaczylem je z autostartu to sytuacja sie nie poprawila.
Mysle ze moze pomoc zresetowanie calkowite komputera, czyli jakby wgranie W7 od nowa.
Prosba jest taka: jak dojsc (to zrobic) do funkcji wgrania W7 (resetowania). Szukalem troche w pomocy ale nic mi nie wpadlo.
Bede wdzieczny.
Oczywiscie wiem ze strace wszystkie moje poprzednio wgrane programy, ale jesli to pomoze to OK.

Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplik 27.05.13, 10:36
      Jeśli ktoś nie przekombinował z laptopem, to na dysku powinna być partycja Recovery
      z obrazem fabrycznej instalacji Windows 7. Powinna być również możliwość zgrania
      fabrycznego obrazu dysku na krążki DVD, co może się przydać w razie awarii.
      W podręczniku powinien być opis, jak się uruchamia recovery (zwykle F10 przy starcie).

Objaw może również pochodzić od wtyczek czy innych dodatków do przeglądarek
      albo od firewalla/antywirusa, o samych nieproszonych szkodnikach nie wspomnę.
            • Gość: 1.st.2 Re: Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplik IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.13, 00:01
              Dołączę się do wątku. Miałem kiedyś identyczne objawy na win7 i laptopie HP, zresztą to nie jest ważne na jakim sprzęcie. Chodzi o to, że w czasie "przestojów" nie można uruchomić men. zasobów, bo po prostu nie odpowiada. Natomiast uruchomiony wcześniej, przed czkawką, nic nie pokazuje bo się tez zawiesza. W tym momencie działa jedynie mysz. U mnie te przestoje trwały kilka sekund, zawsze różnie nawet do 10-15 sek. Nie znalazłem przyczyny, przeinstalowałem system i jest jak narazie ok
              • wariant_b Re: Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplik 28.05.13, 08:00
                Gość portalu: 1.st.2 napisał(a):
                > Chodzi o to, że w czasie "przestojów" nie można uruchomić men. zasobów,
                > bo po prostu nie odpowiada.

Można go sobie uruchomić wcześniej lub dopisać do autostartu.
                W czasie "zastojów" najlepiej niczego nie robić, bo to tylko wydłuża "zastój".

Szukamy przyczyny przeciążenia systemu. Może być nim któraś z aplikacji
                (tradycyjnie ze wskazaniem na antywirusy/firewalle) lub inny problem
                (najczęściej od dysku) - w tym ostatnim wykazywane jest spore obciążenie
                procesora przy braku wskazania procesu, który je powoduje.
                • zibin4 Re: Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplik 28.05.13, 16:53
                  Monitor zasobow pokazuje tak: (mam skan grafu jak by ktos byl ciekawy detali)
                  Procesor:
                  uzycie (%) (zielony) w pojedynczych procentach (w momencie zatrzymania spada do 0)
                  max czestotliwosc (%) (niebieski) ok 50, skoki do 100 (w momencie zatrzymania spada do 0)
                  Dysk:
                  Kb/s (We/Wy dysku) (zielony) pojedyncze piki do ok o.5 MB/s ale tez do 1 MB/s
                  czas najwiekszej aktywnosci (%) (niebieski) caly czas prawie 100 (w momencie zatrzymania spada do 0)
                  Siec:
                  (We/Wy sieci) (zielony) od 0 do 50 Kb/s (w momencie zatrzymania spada do 0)
                  % wykorzystania (niebieski) - praktycznie 0
                  Paniec:
                  % wykorzystnia (niebieski) prawie stala wartosc ok 30 % (w momencie zatrzymania nie spada - utrzymiuje sie na 30 %)
                  Liczba bledow (zielony) prawie caly czas 0, czasami jakies drgniecie na 1 do 3 (przy skali do 100 prawie niezauwazalne.

Jakies sugestie??
                  • wariant_b Re: Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplik 28.05.13, 18:46
                    Patologiczny czas największej aktywności dysku.
                    Natomiast reszta wskazań niepokojąco nisko.
                    Chyba, że monitor wydajności też szwankuje przy tych zastojach.

Czy czas uruchamiania systemu też wygląda na wydłużony?

Spróbuj pomierzyć jakie są transfery dyskowe, obejrzeć SMART i wykonać test dysku.

Odepnij się od sieci i zobacz, czy problem też występuje.
                    Przejrzyj dziennik zdarzeń systemu, czy nie ma jakich wpisów o błędach.

Udało ci się już ustalić, jaka sytuacja z partycją Recovery i możliwością reinstalacji?
                    • zibin4 Re: Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplik 02.06.13, 17:27
                      do: wariant_b
                      Jestem kolego bardzo wdzieczny bo widze ze na prawde chcesz mi pomoc. Niestety, na razie musze zawiesic ten temat bo mam pilny i niespodziewany sluzbowy wyjazd za granice na kilka miesiecy, juz w tym tygodniu. Nie wiem czy bede mial dostep do netu! Pozwol ze po powrocie wznowie poszukiwania i bede Cie prosil o dlasza pomoc. Niestety musze na chwile obecna pogodzic sie z czkawka komputera. Bede jednak odinstalowywal wszystkie niezbedne programy. Uzywam do tego celu Revo Uninstaler i zawsze wybieram odinstalowanie kompletne. Bede tez sprawdzal czy zachowanie kompa zmieni sie po kolejnych de-instalacjach.
                      Pozdrawiam
                      • crott Re: Programy jakby z czkawką, wstrzymywanie aplik 02.06.13, 17:52
                        To może być wszystko - i software i hardware.

Najszybciej odpal jakiś system operacyjny Live z pendrive'a i zobacz czy też się zacina.
                        Jeśli się będzie zacinał to znaczy, że to problem sprzętowy.
                        Jeżeli nie będzie się zacinał to znaczy, że to problem programowy więc musisz grzebać w systemie.
                        Powodzenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka