Laptop za 2000zł ALE JAKI

IP: 62.244.157.* 02.11.13, 16:44
Witam, chciałabym kupić laptopa, mam do dyspozycji 2000zł, chciałabym znaleźć najlepszą możliwą opcję w tej cenie. Jest to typowy laptop do nauki, codziennego użytku, oglądania filmów i obróbki graficznej (Photoshop). Fajnie by było jakby miał spory dysk, spoko procesor i więcej niż 4gb ramu. Poradźcie coś, bo czytam różne opinie i już sama nie wiem co wybrać, jaką firmę itd. Proszę o pomoc!
    • wariant_b Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI 02.11.13, 18:10
      Gość portalu: Kat napisał(a):
      > i już sama nie wiem co wybrać, jaką firmę itd.

      Myślę, że któregoś z głównych producentów laptopów:
      Quanta - produkuje: HP, Lenovo, Apple, Acer, Toshiba, Dell, Sony, Fujitsu, NEC
      Compal - produkuje: Acer, Dell, Toshiba, Lenovo, HP
      Wistron - produkuje: Dell, Acer, Lenovo, HP
      Inventec - produkuje: Toshiba, HP, Lenovo
      Pegatron - produkuje: Asus, Toshiba, Apple, Dell, Acer
      Foxconn - produkuje: Asus, Dell, HP, Apple
      • Gość: Kat Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.13, 22:22
        No właśnie jak to jest z tymi laptopami hp? Bo widzę że mają chyba najlepsze parametry w tej cenie ale znowu jest dużo opinii ludzi którzy nie polecają tej marki, podobne parametry w tej cenie miają niektóre samsungi jeszcze, no i lenovo, ale jakoś nigdy nie byłam do nich przekonana. bo toshiba to nie ma co liczyc na 8gb ramu i dobry procesor w tej cenie, asus też ma kilka propozycji ale w tej cenie nie mają super parametrów... zastanawiam się na ile marka ma znaczenie...
    • Gość: mufi Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.home.isko.net.pl 02.11.13, 20:12
      A to MUSI być laptop? Pomijając +10 do lansu to w tej cenie każdy komp stacjonarny spisze się lepiej.
      • Gość: Kat Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.13, 22:19
        Musi być laptop :) jestem na studiach i laptop jest bardziej poręczny a czasem muszę go wozić ze sobą
    • Gość: misia5656 [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.13, 08:54
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Kat Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.13, 09:00
        dziękuję bardzo! chociaż nie wiem na ile jest aktualny bo jest sprzed ponad pół roku
    • Gość: K Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.13, 14:14
      widzę że są już i5 i i7 więc nie wiem czy warto kupować z i3...
    • Gość: Wejcek Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.13, 19:54
      Z i3 kupisz już np ASUS X550CC-XO072. Zatem nie jest źle. Przejrzyj sobie strony jakiś dużych sklepów typu komputronik i inne patrz na procesory, których nazwa kończy się na M - są wydajniejsze. RAM to sam dobierzesz.
    • Gość: Krzysiek Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.13, 03:40
      Generalnie laptopy budżetowe (czyli do około 2 tys. zł) poszczególnych producentów prezentują wyrównany, a zarazem dosyć niski poziom pod względem wykonania i jakości materiałów, często również kultury pracy. Niestety czym droższy notebook, tym bardziej producent przykłada się do jakości jego wykonania i jakości użytych materiałów.

      Generalnie powinnaś wybrać laptop spośród oferty Samsunga, Asusa i Lenovo, najlepiej na platformie Intela. Na przestrzeni ostatnich 2 lat wybrałem i zakupiłem dla znajomych 3 laptopy - 1 Della i 2 Samsungi, na platformach Intela. Wszystkie sprawują się jak do tej pory bez zarzutu. Z tym, że laptopów Della na ogół nie opłaca się kupować, bo są za drogie w stosunku do identycznych wydajnościowo laptopów konkurencji. Samsung cały czas przykłada się do swoich notebooków, bo cały czas walczy o rynek (w Polsce z dużymi sukcesami). Asus i Lenovo również na ogół wypuszczają udane modele. Pozostałe marki bym sobie darował.

      Jeżeli jeszcze nie kupiłaś sprzętu, to mogę pomóc Ci go wybrać.

      Pozdrawiam

      Krzysiek
      • Gość: Kat Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.13, 10:14
        Dziękuję bardzo :)
        Niestety już kupiłam HP Pavilion Sleekbook 15 z proc i5, 750GB dysk, 6 GB RAM, za 2000 to chyba i tak dobry wybór mam nadzieję :) jak na razie nie mam żadnych problemów oprócz tego że nie mogę się przyzwyczaić do nowego systemu
        • Gość: Krzysiek Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.13, 19:07
          No z tą konfiguracją 2000zł to dobra cena, zwłaszcza jak za HP, które jest stosunkowo drogą marką. Moim zdaniem to ogólnie rzecz biorąc dobry zakup. :)

          Pozdrawiam

          Krzysiek
          • Gość: ? Re: Laptop za 2000zł ALE JAKI IP: *.tktelekom.pl 18.11.13, 08:15
            Zakup pavianola dobrym zakupem... Hmmm...
Pełna wersja