Dodaj do ulubionych

jaki antywirus?

23.06.15, 22:36
jaki darmowy dobry antywirus polecacie? poza avg.
Obserwuj wątek
    • apador Re: jaki antywirus? 30.07.15, 01:03
      Jeżeli darmowy antywirus to bierz Avast. Korzystam z niego od wielu lat i nigdy nie miałem problemów.

Też jest pytanie z czego się korzysta na komputerze / laptopie. Bo jak się wchodzi na niebezpieczne stronki, to też trzeba się dobrze zabezpieczyć i tutaj darmowe oprogramowanie może nie pomóc :)

----
      zapraszam na bloga aspadit.pl
      • awariant Re: jaki antywirus? 25.01.19, 16:04
        > Serio, wszyscy stawiacie na te za free? I nikomu nigdy nic się nie stało na kompie?

Zapewne każdemu, kto dużej korzysta z komputera, coś się kiedyś stało.
        Czasem był to wirus, czasem antywirus, czasem aktualizacje bezpieczeństwa Windows, a czasem
        wyszukiwarka Googli kierująca na strony, które stwarzały problemy obiecując ich rozwiązanie.
        Najczęściej jednak błąd użytkownika, sprzęt, sterowniki lub oprogramowanie systemowe.

> U mnie wystarczył jeden antywirus pobrany online i komputer do formatu...

Kto pobiera z Internetu i instaluje to, co mu przypadkowa strona zaproponuje - sam ryzykuje.

> teraz już nie ryzykuje i mam płatnego www.kaspersky.pl/ - i jakoś tak bezpieczniej :)

Stawiający na free wiedzą, że Kaspersky ma również wersję bezpłatną.

Ponieważ przepuszczanie szkodników przez darmową wersję antywirusa
        stanowi zachętę do zakupu produktu innego producenta, programy free
        z zasady mają zbliżony poziom ochrony do wersji płatnych, ale brak im
        pewnych dodatków, które również zwykle można zastąpić czymś bezpłatnym.
        Za to mogą być uciążliwe z uwagi na nagminnie pojawiające się komunikaty
        zachęcające do kupna wersji pełnej (zwykle po niższej cenie niż sklepowa).
      • chris.w5 Re: jaki antywirus? 23.06.20, 19:01
        Gość portalu: ellwariato8790 napisał(a):
        > mam płatnego kaspersky.pl i jakoś tak bezpieczniej

firma w której kupiłem laptop poleciła mi płatnego Kasperskyego, zainstalowali za moją zgodą.
        Mija rok, stoję przed alternatywą przedłużenia, chyba przedłużę i pozostanę przy Kasperskym
          • wariant_b Re: jaki antywirus? 25.06.20, 21:59
            tapatik napisał:

> Odradzam. Kaspersky pochodzi z Rosji.

I wyciął amerykańskim służbom trochę ich sprawdzonych narzędzi.
            Dlatego wolą antywirusy, które wycinają tylko to, co należy wyciąć.
            Przy okazji - Microsoft też już wycinał KAV przy okazji aktualizacji Windows.
              • wariant_b Re: jaki antywirus? 26.06.20, 18:14
                chris.w5 napisał:

> dlatego zdecydowałem się na Kaspersky Internet Security

W środku jest ten sam antywirus plus trochę dodatków - ja akurat miałem KES (Endpoint Security).

W zasadzie wszystkie znane mi antywirusy miały jakieś porachunki z systemem Windows.
                Oprogramowanie antywirusowe dość głęboko ingeruje w system operacyjny, więc zdarza się,
                że w wyniku aktualizacji (programu bądź Windows) przestaje działać, lub wręcz blokuje
                uruchomienie systemu. Nawet własny antywirus MS padł kiedyś ofiarą aktualizacji Windows.
    • tapatik Re: jaki antywirus? 26.01.19, 10:18
      Tu jest ciekawa rozpiska:
      avlab.pl/polecane-darmowe-antywirusy-na-rok-2019-od-redakcji-avlab
      Wychodzi na to, że dobrze jest wgrać SecureAPlus i uzupełnić go VoodooShield .
    • strasznywariat Re: jaki antywirus? 06.01.21, 09:16
      Ja używam Apparmor na moim kompie - w systemie Linux i od co najmniej 2007 roku nie miałem żadnej infekcji wirusem czy malware, wystarczy sensownie skonfigurować system, regularnie wykonywać aktualizacje bezpieczeństwa i gotowe.
      • wariant_b Re: jaki antywirus? 06.01.21, 15:38
        strasznywariat napisał(a):

> Ja używam Apparmor na moim kompie - w systemie Linux i od co najmniej 2007 roku

Z ciekawości zapytam, czy to jakaś wersja Suse, bo z większych dystrybucji
        tam AppArmor był najwcześniej zamiast SElinuxa używanego np. w Red Hat.
        Ubuntu włączyło go nieco później.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka