Dodaj do ulubionych

Czy można odzyskać skasowane dane z pendriva?

14.05.20, 07:24
Mam pendriva na którym miałem ważne dane firmowe i przez przypadek skasowałem (w zasadzie to sformatowałem, pomyliły mi się dyski). Czy można odzyskać dane i jeżeli tak, to w jaki sposób można to zrobić bezpiecznie?
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Czy można odzyskać skasowane dane z pendriva? 14.05.20, 11:19
      W pełni nie da się danych odzyskać. W szczególności struktury katalogów i nazw plików.
      Odzyskanie zawartości plików również nie jest całkowicie możliwe, ale będzie zależało od tego,
      jak były poukładane na nośniku i co to za pliki (odzyskiwanie według sygnatur plików).
      Kwestia szczęścia, czy odzyskasz to, co było najistotniejsze.

Z programów zacząłbym od DMDE lub StrongRecovery by ustalić co można odzyskać,
      a do właściwego odzyskiwania (oba powyższe mają ograniczoną wersję demo) pewnie TestDisk.
      Programów jest dużo, interesują nas tylko te, które odzyskują pliki RAW lub sformastowane partycje.
      alternativeto.net/software/testdisk/?license=free&platform=windows

Na pendrive nie wolno niczego zapisywać. Wcześniej dobrze byłoby zrobić sektorową kopię dysku.
    • kozamat Re: Czy można odzyskać skasowane dane z pendriva? 14.05.20, 13:03
      Można i jeżeli nie zostały one nadpisane, to istnieje duża szansa, że wszystko uda się przywrócić do stanu pierwotnego.
      Sprawa komplikuje się wtedy, gdy dane zostały nadpisane.
      Temat jest dosyć trudny i jeżeli rzeczywiście nie masz większego w tego typu rzeczach, to lepiej zgłosić się do kogoś kto zajmuje się takimi usługami na co dzień. Proponuję sprawdzić jeszcze pod niniejszym linkiem: www.avidata.pl/odzyskiwanie-danych-z-pendrive.php

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka