Dodaj do ulubionych

Edge nowa wersja i duplikaty ulubionych

27.01.21, 13:48
Witam, Microsoft Edge- nowa domyślna przeglądarka w Win10 oferuje w "Zarządzaj ulubionymi" funkcję "Usuń zduplikowane ulubione", fajną funkcję z racji tego że dosyć często zdarza mi się dodać nawet kilka razy tę samą stronę. Niestety, po kliknięciu tej funkcji kółeczko działania kręci się po czym...wyświetla komunikat: "nie usunięto zduplikowanych ulubionych". Co może być przyczyną i jak to zmienić?
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Edge nowa wersja i duplikaty ulubionych 27.01.21, 21:40
      Próba u mnie wskazuje również, że z usuwaniem duplikatów nie wszystko jest w porządku.
      Albo popełniamy jakiś błąd lub czegoś nie wiemy, czyli to z ergonomią nie jest dobrze.

Po pierwsze trudno jest duplikaty stworzyć - niebieska gwiazdka oznacza, że dla danej strony
      jest już link w ulubionych i nie tworzy kolejnego. Także przenoszenie linków z innego folderu
      ulubionych nie duplikowało istniejących linków. Obejściem jest edycja i nowa nazwa dla linku.

Po drugie - w przypadku gazety duplikaty mogły pochodzić z przejścia z protokołu http na https.
      Mogą wyglądać identycznie, ale formalnie nie są duplikatami. Również zmiana nazwy linku
      tworzy nowe ulubione, a identyczne linki w różnych folderach nie są traktowane jak duplikat.
      Duplikaty udało mi się utworzyć sztucznie korzystając z narzędzia do edycji. Takie są kasowane.

Po ostatnie - nie sprawdzałem jak się ma usuwanie duplikatów ulubionych do profili użytkownika
      (celowo nie używam konta Microsoft) i ich synchronizacji. Być może ma to jakiś wpływ.
      • wariant_b Re: Edge nowa wersja i duplikaty ulubionych 29.01.21, 14:09
        menago_bb napisał:
        > Dzięki, zainstalowałem (ponownie) Chrome.jednak te przeróbki oryginału
        > zawsze coś mają nie tak.

Każda przeglądarka na bazie Chromium ma coś nie tak i ma coś, czego nie ma w Chrome.
        Mamy wybór, czyja koncepcja przeglądarki do jakiego zadania pasuje nam najbardziej.

O ile usuwanie duplikatów ulubionych w Edge może nie jest najbardziej intuicyjne,
        to większość obsługi zakładek jest niemal identyczna jak w Chrome, a usuwanie działa,
        choć brakuje mu lepszego algorytmu sprawdzania zakładek i sugerowania duplikatów.
        W obu przeglądarkach domyślne działania (ikonka ulubionych czy skrót do dodawania
        zakładki) zapobiegają tworzeniu przypadkowych duplikatów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka