Dodaj do ulubionych

Jak zmienić nr komórki

17.08.21, 17:52
Poprzedni wlasciciel komorki usunal swoja SIM karte i sprezentowal mi komorke samsunga. Mam innego operatora. Co zrobic zeby telefon dzialal po wprowadzeniu mojej SIMki?Uczyniwszy to nie widze zadnej reakcji ze strony komorki.
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 17.08.21, 19:06
      al.1 napisał:

> Co zrobic zeby telefon dzialal po wprowadzeniu mojej SIMki?

Poprosić poprzedniego właściciela, żeby pomógł ci zainstalować kartę SIM.
      Albo poszukać w internecie instrukcję do tego modelu telefonu, zresetować
      system (co pewnie poprzedni właściciel już zrobił) i skonfigurować telefon
      od początku.

Zabezpieczenie simlock jest od dawna niestosowane w Polsce i może dotyczyć
      mocno starych aparatów. Teoretycznie zakładający blokadę powinien ją usunąć.
      Praktycznie - dla wielu producentów i modeli można znaleźć w necie instrukcję,
      jak zrobić to samodzielnie lub poszukać serwisu, który umie to zrobić.
      Dla niektórych modeli telefonów usunięcie simlocka może nie być proste.

PS.
      A co z polskimi znakami u ciebie. Kiedyś podawałeś, że masz Windows 10
      w wersji anglojęzycznej i nie możesz wprowadzać polskich znaków.
      Dołóż sobie w ustawieniach obsługę języka polskiego, a system zrobi resztę.
      • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 17.08.21, 23:37
        wariant_b napisał:

> al.1 napisał:
        >
        > > Co zrobic zeby telefon dzialal po wprowadzeniu mojej SIMki?
        >
        > Poprosić poprzedniego właściciela, żeby pomógł ci zainstalować kartę SIM.

Karte SIM wlozylem

> Albo poszukać w internecie instrukcję do tego modelu telefonu, zresetować
        > system (co pewnie poprzedni właściciel już zrobił) i skonfigurować telefon
        > od początku.

Nie zrobil, bo sa jego kontakty, zdjecia itp.
        Powiedzial zebym nie kasowal kontaktow bo chce sobie przeniesc.

> PS.
        > A co z polskimi znakami u ciebie. Kiedyś podawałeś, że masz Windows 10
        > w wersji anglojęzycznej i nie możesz wprowadzać polskich znaków.

Dalej tak jest.

> Dołóż sobie w ustawieniach obsługę języka polskiego, a system zrobi resztę.

Teraz jestem w Polsce. Komputera nie bralem. A gdzie te ustawienia sa ulokowane?

Dzieki za wskazowki.
        • wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 18.08.21, 08:19
          al.1 napisał:

> Karte SIM wlozylem

Więc telefon powinien ją widzieć, ale nie móc użyć, a z poprzedniego postu
          odniosłem wrażenie, że w ogóle jej nie widzi. Poza tym, w czasach kiedy
          stosowano simlock telefony zwykle były oznaczane symbolem operatora,
          więc właściciel musiałby o tym wiedzieć i powinien cię poinformować.

> Nie zrobil, bo sa jego kontakty, zdjecia itp.

OK, jego nieostrożność, ale musisz uszanować prośbę.
          Zatem przynajmniej podaj model tego Samsunga, żebyśmy wiedzieli,
          co to za telefon i czego można się po nim spodziewać.

> Teraz jestem w Polsce. Komputera nie bralem. A gdzie te ustawienia sa ulokowane ?

Wchodzisz w Settings i dalej w Time & Language. Z listy po lewej wybierasz Language.
          I naciskasz plusik z opisem Add a language. Szukasz na liście języka polskiego.
          Jak już się zainstaluje to w Windows Display Language ustawiasz, w jakim
          języku mają się wyświetlać Windowsy. Jeśli pozostaniesz przy angielskim,
          musisz sobie przełączyć klawiaturę na polską - ikonka jest na pasku powiadomień.
          • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 18.08.21, 11:13
            wariant_b napisał:
            >
            > OK, jego nieostrożność, ale musisz uszanować prośbę.
            To jest brat (teraz na urlopie)
            Peta sie tu kilka komorek, ktorych nie uzywa. Poprzednia - o ktorej pisalem byla Galaxy A3 SM-A300FU. Moge sobie wybrac. Wkurzylem sie na nia i w tej chwili mam karte w Motoroli moto g7 play, XT1952-1, z ktorej moge wyrzucic jego kontakty. Ona tez nie zareagowala na moja SIM-ke.

> Zatem przynajmniej podaj model tego Samsunga, żebyśmy wiedzieli
            > co to za telefon i czego można się po nim spodziewać.
            Teraz mam dylemat osiolka. Obie sa mu niepotrzebne. Tytulem wyjasnienia - moj stary samsung z krajowym numerem telefonu stale plata figle przy zmianie kraju. Nie da sie go uzywac.

> > Teraz jestem w Polsce. Komputera nie bralem. A gdzie te ustawienia sa ulo
            > kowane ?
            >
            > Wchodzisz w Settings i dalej w Time & Language.
            Dzieki za kolejna porcje informacji
            • wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 18.08.21, 12:48
              al.1 napisał:

> ... w tej chwili mam karte w Motoroli moto g7 play, XT1952-1
              > Ona tez nie zareagowala na moja SIM-ke.

To simlocka na pewno nie ma, a Play nie oznacza tutaj naszego czołowego operatora,
              więc sprawna karta SIM powinna działać o ile nie włożyłeś jej do gniazda pamięci SD.

Jeśli nie działa - telefon i karta SIM w garść i do punktu obsługi swojego operatora sieci.
              Albo ci to uruchomią, albo wydadzą duplikat karty.

Mam jeszcze dwie wiadomości - dobrą i złą.
              Dobrą - to nie jest telefon generacji 5G a 4G.
              Złą - mimo to może się łączyć ze stacjami 5G.
              Nazywa się to kompatybilność wsteczna.

> Dzieki za kolejna porcje informacji

Nie ma za co. Odwdzięczysz się pisząc polskimi literami.
              • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 18.08.21, 14:10
                wariant_b napisał:

> To simlocka na pewno nie ma, a Play nie oznacza tutaj naszego czołowego operato
                > ra,
                > więc sprawna karta SIM powinna działać o ile nie włożyłeś jej do gniazda pamięc
                > i SD.
                >
                > Jeśli nie działa - telefon i karta SIM w garść i do punktu obsługi swojego oper
                > atora sieci.
                > Albo ci to uruchomią, albo wydadzą duplikat karty.
                Nie takie proste. Operatorem jest Lycamobile i jestem uziemiony 10-cio dniowa kwarantanna do 26-go.
                >
                > Mam jeszcze dwie wiadomości - dobrą i złą.
                > Dobrą - to nie jest telefon generacji 5G a 4G.
                > Złą - mimo to może się łączyć ze stacjami 5G.
                > Nazywa się to kompatybilność wsteczna.
                >
                > > Dzieki za kolejna porcje informacji
                >
                > Nie ma za co. Odwdzięczysz się pisząc polskimi literami.
                Pisze z angielskiej komorki. Zabieg wymagający trochę zachodu by pisać polskimi :)
                    • wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 18.08.21, 19:45
                      al.1 napisał:

> Tak, ale w emailu od nich poinstruowali, że ma być włączony roaming,
                      > co też mnie dziwi, bo numer telefonu polski.

Mnie to nie dziwi, bo roaming operuje pojęciami "home network" i "visitor network"
                      Jeśli karta SIM była wystawiona w UK, to tam jest sieć macierzysta, a tu gościnna.
                      Przypuszczam, bo że coś takiego oferuje Lycamobile znalazłem w Internecie,
                      że masz kartę z numerami brytyjskim i polskim. Ale wystawioną w Anglii.
                      Zatem korzystanie z roamingu jest konieczne, choć nic się na to nie płaci extra.

Szkoda, że od razu nie podałeś wszystkich dodatkowych okoliczności,
                      bo długo podejrzewałem raczej kartę SIM niż ustawienia telefonu.
                    • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 18.08.21, 19:49
                      Juz dostaje trzeciej fazy bo po wykasowaniu wszystkich prywatnosci poprzednika i zebraniu przez system wszelkich mich danych i zgod, komorka dalej ignoruje moj numer telefonu. Uslugodawca milczy.

--
                      Tylko sie zas...ić
                        • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 18.08.21, 22:07
                          wariant_b napisał:

> Ale jeśli to roaming, to trzeba sprawdzić ustawienia telefonu i ew. go włączyć.
                          > Nie wiem jak Motorola, ale mój miał domyślnie wyłączony.
                          Tez mam włączony. Przeoczylem dodac ze numer telefonu rejestrowany w Polsce.
                          • wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 19.08.21, 09:39
                            al.1 napisał:

> Tez mam włączony. Przeoczylem dodac ze numer telefonu rejestrowany w Polsce.

A ta karta SIM była kiedykolwiek wcześniej użyta w Polsce?
                            Bo, jak rozumiem, telefon dalej nie widzi karty lub nie potrafi z niej korzystać, a ty
                            jesteś przyblokowany przez kwarantannę i nie możesz zorganizować sobie innej.
                            Sprawdzałeś, czy twój numer telefonu odbiera połączenia telefoniczne?

A jak z połączeniami internetowymi, bo te jak widzę masz?
                            Może za pomocą poczty elektronicznej lub bramki SMS uda się uzgodnić
                            jakiś inny sposób szybkiego kontaktowania się np. przez komunikator?
                            • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 19.08.21, 16:31
                              wariant_b napisał:
                              >
                              > A ta karta SIM była kiedykolwiek wcześniej użyta w Polsce?

Oczywoscie.

> Bo, jak rozumiem, telefon dalej nie widzi karty lub nie potrafi z niej korzystać, a ty
                              > jesteś przyblokowany przez kwarantannę i nie możesz zorganizować sobie innej.

Tak jest.

> Sprawdzałeś, czy twój numer telefonu odbiera połączenia telefoniczne?

Nie. Natomisst internet odbiera.
                              >
                              > A jak z połączeniami internetowymi, bo te jak widzę masz

Mam inernet (WiFi-owy) - lacznosc poprzez ang. komorke.

> Może za pomocą poczty elektronicznej lub bramki SMS uda się uzgodnić
                              > jakiś inny sposób szybkiego kontaktowania się np. przez komunikator?

Na prosbe o dane komorki wyslalem emailem informacje i czekam na odpowiedz jak ukatywnic telefon. Poprzednio mialem identyczne problemy, z ta roznica, ze komorka wykonywala polecenia.Tetaz polecenia byly identuczne, tyllo brak rezulatu z uwagi na zapetlenie, tj powracanie do procedury od poczatku 100 x po 2 x , a moze i wiecej.
                              Poczekam jeszcxe na ich porade poki odpisuja na moje emaile. Jak dalej wyjda z tego jakies rzadkie jaja, to zmienie operatora.

• wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 19.08.21, 18:33
                                al.1 napisał:

> Nie. Natomisst internet odbiera.
                                > Mam inernet (WiFi-owy) - lacznosc poprzez ang. komorke.

Do odbioru WiFi żadna karta SIM w telefonie nie jest potrzebna.
                                Ale jeśli masz ustawiony Tethering, uważaj na limity tej drugiej komórki, bo łatwiej
                                je przekroczyć. Android na Motoroli nie ogranicza się jak przy połączeniach mobilnych.

Jeśli możesz opisz jeszcze raz dokładnie, co wiesz o swojej karcie SIM.
                                Wirtualnego operatora Lycamobile nie znam i nie wiem co mogli namotać.

Na wszelki wypadek podrzucam link do manuala Moto G7 Play:
                                help.motorola.com/hc/3170/90/pdf/help-moto-g7-play-90-global-en-us.pdf
                                ale nie wydaje mi się, żeby tutaj wymagane były jakieś nietypowe ustawienia.

Sprawdź jeszcze raz, co telefon sygnalizuje - czy widzi kartę SIM z problemem,
                                czy w ogóle jej nie widzi. Ewentualnie sprawdź i przeczyść styki karty.
                                Jeśli masz dual SIM, przestaw ten nano SIM w drugie gniazdo.
                                Jeśli nie boisz się ryzyka możesz go również sprawdzić w drugim aparacie.

> Poczekam jeszcxe na ich porade poki odpisuja na moje emaile.
                                > Jak dalej wyjda z tego jakies rzadkie jaja, to zmienie operatora.

Ale ze względu na kwarantannę nie zrobisz tego od ręki.
                                • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 20.08.21, 02:35
                                  wariant_b napisał:

> Do odbioru WiFi żadna karta SIM w telefonie nie jest potrzebna.
                                  > Ale jeśli masz ustawiony Tethering, uważaj na limity tej drugiej komórki, bo ła
                                  > twiej
                                  > je przekroczyć. Android na Motoroli nie ogranicza się jak przy połączeniach mob
                                  > ilnych.

Nie wspominalem o tym, bo to inny temat, ale wyplynely inne jajcysia, ktore zmusily mnie do uzywania komorki zamiast komputera - masakra pisac z komorki. Maksc dwa komputery nie uzywane of ponad roku, ona nie moga polaczyc sie z wifi. Pafaja komumikaty;
                                  - Funkcja sieci bezprzewodowej jest wylaczona
                                  Kabel sieciowy nie jest podlaczony do tego komputera
                                  - Polaczenie miedzy punktem dostepu, routerem lub modemem kablowym a Internetem zostalo przerwane.
                                  Nic mi tu nie pasuje.
                                  Probowalem zastosowac hotspot, ale mimo komumnikatu "Polaczono' kpmputer bez konca wyszukuje chyba wdzystkie urzadzenia z wlaczonym bluetoothem i nie da sie tego procesu przerewsc, wiec dalej d..a w kwiatach.

> Jeśli możesz opisz jeszcze raz dokładnie, co wiesz o swojej karcie SIM.
                                  > Wirtualnego operatora Lycamobile nie znam i nie wiem co mogli namotać.

Po prostu standard. Kupiona w kiosku. Nic blizszego o niej nie wiem

> Na wszelki wypadek podrzucam link do manuala Moto G7 Play:
                                  > help.motorola.com/hc/3170/90/pdf/help-moto-g7-play-90-global-en-us.pdf
                                  > ale nie wydaje mi się, żeby tutaj wymagane były jakieś nietypowe ustawienia.
                                  >
                                  > Sprawdź jeszcze raz, co telefon sygnalizuje - czy widzi kartę SIM z problemem,
                                  > czy w ogóle jej nie widzi. Ewentualnie sprawdź i przeczyść styki karty.

Telefon karty nie widzi. Styki przeczyszczone.

> Jeśli masz dual SIM, przestaw ten nano SIM w drugie gniazdo.

Mam nano - w obu sprawdzalem.

> Jeśli nie boisz się ryzyka możesz go również sprawdzić w drugim aparacie.

W samsungu bylo to samo. Nie widzial karty.

> > Poczekam jeszcxe na ich porade poki odpisuja na moje emaile.
                                  > > Jak dalej wyjda z tego jakies rzadkie jaja, to zmienie operatora.
                                  >
                                  > Ale ze względu na kwarantannę nie zrobisz tego od ręki.

Wiem. Musze przeczekac jesli operator nie znajdzie rozwiazania

• wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 20.08.21, 11:38
                                    al.1 napisał:

> Nie wspominalem o tym, bo to inny temat, ale wyplynely inne jajcysia, ktore zmusily
                                    > mnie do uzywania komorki zamiast komputera - masakra pisac z komorki.

Ale po co sobie życie utrudniać.

- Trzeba mieć pecha albo coś przekombinować, by nie podłączyć PC do Internetu.
                                    Najlepiej łączem stałym, jeśli takowe jest dostępne, ale mobilny router też wystarczy.
                                    Jak wrócisz z kwarantanny do siebie to pytaj, może uda się pomóc zdalnie.

- Jeśli telefon ma USB OTG to przypuszczalnie da się do niego podłączyć klawiaturę.
                                    Szczególnie komfortowe to nie jest, ale przy dłuższych tekstach się sprawdzi.

- Jeśli telefon i komputer są w tej samej sieci, smartfon można obsługiwać na komputerze
                                    i vice versa, wystarczy odpowiednia aplikacja na jednym i drugim.

- Jeśli smartfon ma angielską wersję Androida, to przestaw go sobie na polski.
                                    Jeśli producent tego nie ograniczył, robi się to równie łatwo lub łatwiej jak w Windows 10.

> Telefon karty nie widzi. Styki przeczyszczone.

No to wróciliśmy do punktu, w którym trzeba się udać do dostawcy, by wymienił kartę SIM,
                                    a skoro to była karta prepaid, to wymienić dostawcę na bardziej popularnego w Polsce.
                                    • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 20.08.21, 18:09
                                      wariant_b napisał:

> Ale po co sobie życie utrudniać.
                                      >
                                      > - Trzeba mieć pecha albo coś przekombinować, by nie podłączyć PC do Internetu.
                                      > Najlepiej łączem stałym, jeśli takowe jest dostępne, ale mobilny router też wystarczy.

Przecwiczylem wszystko na Toshibie i Lenovo, lacznie z kablem ethernet. Te same komunikaty.
                                      Moze ma to zwiazek ze zmiana sieci na 5G? Rok temu oba kompy hulaly mimo Winowsa 8 na Toshibie.

> Jak wrócisz z kwarantanny do siebie to pytaj, może uda się pomóc zdalnie.

U siebie w PL nie mam mediow bo przebywam glownie poza domem.
                                      >
                                      > - Jeśli telefon ma USB OTG to przypuszczalnie da się do niego podłączyć klawiaturę.

Mam taki kabelek

> Szczególnie komfortowe to nie jest, ale przy dłuższych tekstach się sprawdzi.
                                      >
                                      > - Jeśli telefon i komputer są w tej samej sieci, smartfon można obsługiwać na komputerze
                                      > i vice versa, wystarczy odpowiednia aplikacja na jednym i drugim.

Najpierw komputer musialby lapnac internet via komorka, ale nie daje rady.
                                      >
                                      > - Jeśli smartfon ma angielską wersję Androida, to przestaw go sobie na polski.
                                      > Jeśli producent tego nie ograniczył, robi się to równie łatwo lub łatwiej jak w
                                      > Windows 10.

Pierw musialbym sie uporac z nawiazaniem lacznosci.
                                      >
                                      > > Telefon karty nie widzi. Styki przeczyszczone.
                                      >
                                      > No to wróciliśmy do punktu, w którym trzeba się udać do dostawcy, by wymienił k
                                      > artę SIM,
                                      > a skoro to była karta prepaid, to wymienić dostawcę na bardziej popularnego w Polsce.

Wiaze sie to z powiadamianiem wszystkich instytucji i znajomych, a ponadto ze znalezieniem operatora na 2 kraje (giffgaff?).
                                      • wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 20.08.21, 19:30
                                        al.1 napisał:

> Przecwiczylem wszystko na Toshibie i Lenovo, lacznie z kablem ethernet.
                                        > Te same komunikaty.
                                        > Moze ma to zwiazek ze zmiana sieci na 5G?
                                        > Rok temu oba kompy hulaly mimo Winowsa 8 na Toshibie.

Za bardzo dawkujesz informacje, żebym się mógł do nich ustosunkować.
                                        Nie wiem, jakiego masz dostawcę Internetu (ISP), w jakiej technologii,
                                        jaki model routera ci dostarczył (lub sam nabyłeś). Skoro wspominasz
                                        o sieci 5G rozumiem, że wymieniali ci ostatnio ten router i odtąd zaczęły
                                        się problemy z połączeniem internetowym. W związku z tym nie wiem,
                                        czy problem jest po twojej stronie, czy po stronie dostawcy.

Skontaktuj się jak wrócisz do siebie i spróbujemy to sobie wyjaśnić na priv.
                                        Na razie musisz skończyć kwarantannę i załatwić problem z kartą SIM.

> Najpierw komputer musialby lapnac internet via komorka, ale nie daje rady.

Nie jest najlepszym pomysłem korzystanie z internetu na PC via komórka.
                                        Zastanów się nad jakimś małym routerem mobilnym - obsłuży i oba laptopy
                                        i internet w komórkach i co tam jeszcze masz, np. drukarkę.
                                        Wiele laptopów ma modem mobile lub daje złudną możliwość jego wstawienia.

> Wiaze sie to z powiadamianiem wszystkich instytucji i znajomych,
                                        > a ponadto ze znalezieniem operatora na 2 kraje (giffgaff?).

Nie wiem jakie są obyczaje w UK - w Polsce wymienia się operatora
                                        zachowując dotychczasowy numer (choć mogą pojawić się kłopoty
                                        czy to związane z dotychczasową umową, czy dotyczące kart prepaid).
                                        Ale nowy operator powinien załatwić to od ręki i przenieść numer szybciutko.

Nie wydaje mi się również, żeby konieczne było korzystanie z tego samego
                                        operatora we wszystkich krajach - choć zapewne jest to wygodniejsze.
                                        O zmianie operatora nie musisz nikogo informować, skoro numer telefonu
                                        jest ten sam, no chyba że roaming stworza tu jakieś dodatkowe problemy.
                                        • al.1 Re: Jak zmienić nr komórki 20.08.21, 23:31
                                          wariant_b napisał:

> Za bardzo dawkujesz informacje, żebym się mógł do nich ustosunkować.
                                          > Nie wiem, jakiego masz dostawcę Internetu (ISP), w jakiej technologii,
                                          > jaki model routera ci dostarczył (lub sam nabyłeś). Skoro wspominasz
                                          > o sieci 5G rozumiem, że wymieniali ci ostatnio ten router i odtąd zaczęły
                                          > się problemy z połączeniem internetowym. W związku z tym nie wiem,
                                          > czy problem jest po twojej stronie, czy po stronie dostawcy.

Wiem tyle, co przypuszczasz. Rok temu UPC zmienilo bratu siec na 5G. Jestem tylko gosciem w jego mieszkaniu podczas gdy on jest na wakacjach ze swoim laptopem.
                                          >
                                          > Skontaktuj się jak wrócisz do siebie

U siebie nie mam mediow bo jestem prawie caly czas poza domem.

> I spróbujemy to sobie wyjaśnić na priv.

Dieki. Moze do konca "kwartałanny" konczy sie 26 w dniu Anny :) cos wykombinuje. Moj email jak zalozyciel watku + gazeta.pl po embrionie (znaczy malpie).

> Na razie musisz skończyć kwarantannę i załatwić problem z kartą SIM.

Dalej skrobia sie po glowie. Nadali sprawie numer i przekazali do Dz. Technicznego

> Zastanów się nad jakimś małym routerem mobilnym - obsłuży i oba laptopy
                                          > i internet w komórkach i co tam jeszcze masz, np. drukarkę.

Interesuje mnie tylko polska komorka i i ktorykolwiek laptop.

> Wiele laptopów ma modem mobile lub daje złudną możliwość jego wstawienia.

Mysle o ozenieniu komputera z ALCATEL Linkhub LTE cat7 home station.

>
                                          > Nie wiem jakie są obyczaje w UK - w Polsce wymienia się operatora
                                          > zachowując dotychczasowy numer (choć mogą pojawić się kłopoty
                                          > czy to związane z dotychczasową umową, czy dotyczące kart prepaid).
                                          > Ale nowy operator powinien załatwić to od ręki i przenieść numer szybciutko.

Pakiet Lycamobile byl kupiony w Polsce.
                                          >
                                          > Nie wydaje mi się również, żeby konieczne było korzystanie z tego samego
                                          > operatora we wszystkich krajach - choć zapewne jest to wygodniejsze.
                                          > O zmianie operatora nie musisz nikogo informować, skoro numer telefonu
                                          > jest ten sam, no chyba że roaming stworza tu jakieś dodatkowe problemy.

Wlasnie roaming jest glownym winowajca rozwalenia lacznosci.

Zdarza mi sie to po raz trzeci, gdy tylko przylatuje do kraju. Tam rowniez mialem te problemy ale telefon jeszcze sluchal instrukcji po obu stronach. A w nowym telefonie karta sim jest ignorowana. Co raz "lepsza" technika.
                                          • wariant_b Re: Jak zmienić nr komórki 21.08.21, 00:59
                                            al.1 napisał:

> Wiem tyle, co przypuszczasz. Rok temu UPC zmienilo bratu siec na 5G. Jestem tylko
                                            > gosciem w jego mieszkaniu podczas gdy on jest na wakacjach ze swoim laptopem.

UPC Polska nie mogło dostarczyć sieci 5G - nie jest operatorem sieci komórkowych,
                                            nie dostarcza również Internetu za pośrednictwem sieci mobilnych. Mogło bratu zmienić
                                            rodzaj połączenia (czyli zwiększyć szybkość połączenia ) na aktualnie stosowany
                                            światłowód z rozprowadzaniem kablem koncentrycznym w ramach budynku - jeśli tak,
                                            otrzymał nowy router, który zapewnia obsługę WiFi-5 (802.11ac) piątej generacji
                                            i posiada gigabitowe porty Ethernet - inaczej byłoby bez sensu.
                                            WiFi-6 (802.11ax) zatwierdzona w tym roku, jeszcze nie występuje w routerach UPC.
                                            802.11ac pracuje w pasmach 2.4 i 5 GHz i jest kompatybilna wstecznie z 802.11n.
                                            Urządzenie klienckie wybiera pasmo w jakim ma pracować. 5 GHz ma większą
                                            szybkość transmisji i jest preferowane, choć zwykle ma krótsze zasięgi.

> Dieki. Moze do konca "kwartałanny" konczy sie 26 w dniu Anny :) cos wykombinuje.
                                            > Moj email jak zalozyciel watku + gazeta.pl po embrionie (znaczy malpie).

Mój takoż, ale należy mnie uprzedzić o przejściu na priv, bo rzadko tam zaglądam.

> Pakiet Lycamobile byl kupiony w Polsce.

Ale jest to mało popularny operator wirtualny, czyli nie posiada własnych masztów
                                            i korzysta z sieci jednego lub więcej spośród naszych czterech krajowych operatorów.

> Wlasnie roaming jest glownym winowajca rozwalenia lacznosci.

Roaming nie jest istotny w połączeniach krajowych, a jedynie międzynarodowych.
                                            Chyba, że lycamobile coś przekombinował i dlatego wymaga włączenia roamingu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka