Dodaj do ulubionych

Dlaczego odtwarzacz cd/mp3 pożera baterie w 1h???

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.02, 22:20
Mam taki śmieszny problem.Kupiłam sobie odtwarzacz cd/mp3 grundig.Baterie
padają po ok.godzinie(SIC! SIC!) słuchania muzyczki.Wiedziałam,że w taki sprzęt
jest energochłonny ale żeby aż tak! Nie tyle niepokoją mnie koszty baterii co
ta olbrzymia ich ilość trafiająca do środowiska:))) Ponieważ uwielbiam słuchać
różnych rzeczy godzinami to już sobie wyobrażam tę górę baterii wokół mojego
domu;)A tak serio:co robić.Mogłabym kupić akumulatorki ale jaką mam gwarancję
że nie padną po godzinie? Pomóżcie:)
Obserwuj wątek
    • Gość: TOYA Re: Dlaczego odtwarzacz cd/mp3 pożera baterie w 1h??? IP: *.idzik.pl / 192.168.6.* 10.05.02, 11:33
      Ha ! świetny temat. Zafundowałem sobie za dużą sumkę mysz+klawiaturę bezprzewodową
      Logitech. Niestety najdroższą ale rzeczywiście bije to pozostałe porównywalne
      sprzęty pod każdym względem oprócz ..........właśnie baterii. Otóż wg. instrukcji
      baterie w myszy powinny starczyć na ok. trzy miesiące pracy. Zgoda tylko że
      baterie amerykańskie. Te kupowane w kraju bez względu na cenę i źródło zakupu
      starczają na ....tydzień +- 10 dni. I teraz wyobraź sobie ile kosztują baterie do
      myszy w ciągu roku i ile ich muszę zużywać. Granda w biały dzień. Gdyby mnie
      ktokolwiek uprzedził kupiłbym taki sprzęt wraz z zasilaczem akumulatorowym
      (porównywalna cena). A wracając do Twojego odtwarzacza, mam Panasonica i po
      trzech, czterech godzinach odmawia pracy wyczerpując każde baterie.Albo baterie
      na naszym rynku są do dupy albo sprzęt prądożerny. Pzdr.
    • Gość: labeo Re: Dlaczego odtwarzacz cd/mp3 pożera baterie w 1h??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.02, 04:03
      Podejrzewam, ze ten grundig to sprzet z tzw. dolnej polki. Oszczedzilas kase na
      sprzecie to dolozysz na bateriach. Baterie w Polsce sa rzeczywiscie podlej
      jakosci. Ja przetestowalem wiele typow i do takiego sprzetu polecam energizer
      lub toshiba (oczywiscie alkaiczne). Zeby bylo taniej (jesli duzo sluchasz) kup
      akumulatorki o duzej pojemnosci co najmniej 1600 mAh, koniecznie typu Ni-MH. Do
      tego dobra ladowarka.
    • Gość: TOYA Re: Dlaczego odtwarzacz cd/mp3 pożera baterie w 1h??? IP: *.idzik.pl / 192.168.6.* 11.05.02, 12:16
      Chyba wyraźnie napisałem że przetestowałem wszystkie możliwe baterie dostępne
      na naszym rynku. Co do myszy to nie używam jej więcej niż przeciętnie problem w
      tym o czym pewnie nie wiesz że ta przeklęta mysz zużywa baterię non stop gdyż
      nie masz możliwości jej wyłączyć. Oczywiście to nazywa się "czuwaniem" nie
      mniej jednak cały czas dioda świeci czyli ....pobiera energię. Rozwiązanie
      polegające na ciągłym wyjmowaniu myszy po zakończeniu pracy jest bez sensu gdyż
      po kilku tygodniach nie miałbym klapki zamykającej miejsce na baterie. Tak źle
      tak niedobrze. Wpakowałem się w mocno reklamowany sprzęt i to wzystko a szkoda
      mi z niej rezygnować gdyż tak jak poprzednio napisałem ta mysz jest
      nieprawdopodobnie czuła, genialnie rozwiązana ergonomicznie .Coś za coś. Pzdr.
      • Gość: labeo Re: Dlaczego odtwarzacz cd/mp3 pożera baterie w 1h??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.02, 14:28
        Mam mysze i klawiature bezprzewodowa logitecha i musze powiedziec, ze klaw na
        komplecie baterii chodzi co najmniej 6 mieciecy, a mysza swobodnie 3-4
        miesiace. Piszesz o jakiejs diodzie w myszy. Ja zadnej diody nie mam. Zwykly
        LED pobiera ok.1-2 mA pradu. W przypadku ciaglej pracy tak jak w myszy jest to
        bardzo duzo. Ja na twoim miejscu sprawdzilbym czy pelni on tylko role wskaznika
        i jesli tak wywalil go (odlaczyl)(uwazaj na gwarancje!). W mojej myszy
        wystarcza wyciagnac kulke zeby ja wylaczyc np. jak wyjezdzam na dluzej. I
        ostatnia sprawa umiesc odbiornik blisko myszy to zmniejszy zuzycie w czasie
        pracy.
        • Gość: TOYA Re: Dlaczego odtwarzacz cd/mp3 pożera baterie w 1h??? IP: *.idzik.pl / 192.168.6.* 14.05.02, 20:21
          Chłopie w myszy bezprzewodowej LOGITECH (a taką mam) nie ma żadnej kulki !!!!
          Chyba coś pomyliłeś. Elementem odbierajacym ruch i przekazującym go do
          przekaźnika a ten do kompa jest promień lasera !!
          Nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem że baterie w myszy pracuja kilka miesięcy, w
          moim otoczeniu jest sześć osób które kupiły (niestety ja gorąco namawiałem) takie
          same zestawy bezprzewodowe LOGITECH i wszyscy mamy takie same doświadczenia.
          Baterie starczają przeciętnie do max. 2 tygodni. Pzdr,
    • Gość: adam Re: Dlaczego odtwarzacz cd/mp3 pożera baterie w 1h??? IP: MUCITGPRXYA* / 194.121.59.* 15.05.02, 09:47
      jesli jest to odtwarzacz cd/mp3 to wnioskuję, że utwory mp3 sa czytane z plyty
      CD-R. i tu odpowiedz jest prosta - kazdy sprzet w ktorym jest mechanika -
      silnik skokowy do napedu plyty, stabilizator wstrzasow oraz dodatkowo uklad
      dekodujacy mp3 bedzie zjadal duzo szybciej baterie niz odtwarzacz mp3 w ktorym
      pliki mp3 siedza w pamiedzi - odczyt z pamieci nie jest tak "baterio zerny" .
      dodatkowy uklad antywstrzasowy na okres dluzszy niz 3 sekundy powoduje -
      praktycznie dwukrotnie wieksze zuzycie bateriii - poniewaz kazdy bit odgrywanej
      muzyki jest dodatkowo obrabiany, przesuwany w "kolejce" antywstrząsowej przez
      caly okres tego ukladu antywstrzasowego.
      Wnioski - aby baterie dzialaly dluzej to nalezy: wylączyć antishock'a,
      zminimalizowac ilosc informacji na wyswietlaczu cieklokrystalicznym i kupowac
      mp3 playery z nosnikiem pamieci a nie mechaniczne na plyty CDR.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka