Dodaj do ulubionych

Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych?

27.07.05, 16:57
Chce kupic monitor wielofunkcyjny w szczegulnosci wpadl mi w oko Samsung
710MP ale nie wiem jak wyglada posiadanie tego tunera czy mozna z kompa
zgrywac to co jest w Tv i czy da sie pod czas kozystania z kompawlaczyc male
okienko z tv tak jak jest to w przypadku zwyklych tunerow TV.
Obserwuj wątek
    • beton44 Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? 27.07.05, 21:56
      "Wielofunkcyjny.." Monitor LCD jest doskonały i bezkonkurencyjny jako monitor
      czyli przeglądanie stron,gry komputerowe,praca z programem biurowym itp, ale
      niespecjalnie nadaje się do oglądania telewizji. Główną przyczyną jest jego
      wymuszona budową rozdzielczość LCD 17 - 1280x1024, a rozdzielczość systemu PAL -
      720x572 - obraz musi być interpolowany, co nie wychodzi bo wyjśc nie może -
      problem raczej nie do rozwiązania do czasu wprowadzenia telewizji wysokiej
      rozdzielczości co w Polsce prędko nie nastąpi... Problem głębi czerni też jak na
      razie nie rozwiązany... Poprawił się bardzo ostatnio czas reakcji i kąt
      oglądania, ale i tak co najwyżej dorówna kiedyś urządzeniom kineskopowym... Tak
      że do oglądania telewizji do wielkości ekranu 30 cali to raczej telewizor
      kineskopowy... Ten sam problem z oglądaniem filmów gdy przesiądziesz się z
      monitora kineskopowego nagle stwierdzisz że coś jest nie tak...
    • beton44 Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? 27.07.05, 22:32
      Przepraszam że nie na temat, ale z innych tematów forum wywnioskowałem że
      będziesz usiłował stworzyć zestaw tzw. "kina domowego" z monitora LCD 17 i
      głośników podłączonych do komputera... Jestem pesymistą co do końcowego
      efektu... Zarówno obraz na monitorze LCD i dźwięk z zintegrowanej karty
      muzycznej to raczej nie będzie to... Raczej nie będziesz zadowolony... W pokoju
      4x4 metry to raczej pasuje TV jakieś 28 cali, do tego odtwarzacz dvd z divx
      polskie litery, oraz wzmacniacz (ew. amplitunerAV) i dwie porządne kolumny ...
      Może jestem w błędzie ale ten tzw. "dźwięk przestrzenny" to raczej lipa...No
      trzeba wydać oprócz TV ze 2000 PLN... A już zupełnie odradzam jakiś budżetowy
      "plastikowy" zintegrowany zestaw kina domowego z małymi plastikowymi
      głośniczkami... Bo to się można tylko zdenerwować...
      • ssaczek Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? 27.07.05, 23:50
        beton44 napisał:

> Przepraszam że nie na temat, ale z innych tematów forum wywnioskowałem że
        > będziesz usiłował stworzyć zestaw tzw. "kina domowego" z monitora LCD 17 i
        > głośników podłączonych do komputera... Jestem pesymistą co do końcowego
        > efektu... Zarówno obraz na monitorze LCD i dźwięk z zintegrowanej karty
        > muzycznej to raczej nie będzie to... Raczej nie będziesz zadowolony... W
        pokoj
        > u
        > 4x4 metry to raczej pasuje TV jakieś 28 cali, do tego odtwarzacz dvd z divx
        > polskie litery, oraz wzmacniacz (ew. amplitunerAV) i dwie porządne kolumny ...
        > Może jestem w błędzie ale ten tzw. "dźwięk przestrzenny" to raczej lipa...No
        > trzeba wydać oprócz TV ze 2000 PLN... A już zupełnie odradzam jakiś budżetowy
        > "plastikowy" zintegrowany zestaw kina domowego z małymi plastikowymi
        > głośniczkami... Bo to się można tylko zdenerwować...

Zgadzam się w 100%, swego czasu kupiłem zestaw kina DVD + amplituner i zebrałem
        zestaw głośników i po kilku miesiącach zostawiłem tylko najlepsze przednie(B&W)
        i to zupełnie wystarczy, szkoda miejsca i pakowania pokoju kablami.
        • Gość: kamil Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.05, 00:34
          Ja napisze tak 2 lata temu kuoiłem dvd aiwa (800 zł), amplituner ze
          wzmaczniaczem sony (800zł), tube tonsil 360W tonsil 800zł(z własnym
          zasilaczem=wzmaczniaczem) i głośniki tonsli (5*80) 800zł, i to kino domowe jest
          nie do zdarcia, jak oglądałem thrillery w których padało to szedłem zobaczyć czy
          to czaeem nie na dworze, a i głośno mozna muzy posłuchać, napraw eni warto
          oszczędzać!!!

Ps a po 2 latach zmienię tylko dvd na yamahę i znowu bedzie na 2
          • pingreg Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? 28.07.05, 14:06
            Dzieki za wsze propozycje. Ale jest jedna ale ja mam do dyspozycji 1600zl i mam
            kupic monitor to tez pomyslalem o tym zeby razem z tv natomiast glosnikow nie
            mam zamiaru wykozystywac do totalnego denerwowanie sasiadow lecz do srednio
            scichej muzyki i do filmow tak zeby tylko efekt byl ale nie musi byc glosno.
            • beton44 Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? 28.07.05, 14:54
              Proponuję forum audiostereo.pl tam można sporo się dowiedzieć... Chociaż
              przesadzają trochę z tzw. audiofilstwem ( to znaczy mądrzą się że wzmacniacz
              musi kosztować 20000 PLN a kolumna 10000 PLN)... Ale to są raczej takie
              teoretyczne rozważania...
              I nie ma tam nachalnych sprzedawców...Jak na przykład w Gazetowym forum "Audio
              wideo"...
            • beton44 Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? 28.07.05, 15:36
              Oczywiście można oglądać program telewizyjny i filmy z monitora LCD i słuchać
              muzyki z komputera, człowiek się od tego nie pochoruje...chyba jakiś audiofil...
              Chodziło mi o to że urządzenia przeznaczone do jednego celu są bardziej wygodne
              w użyciu i lepiej im wychodzi ta jedna rzecz do której są przeznaczone , na
              przykład monitor na ogół stoi na biurku, a telewizję najlepiej ogląda się
              (przynajmniej mnie) leżąc na kanapie w pozycji zupełnie nie skierowanej na to
              biurko...
              Komputer PC na przykład odczyta prawie każdą płytę w każdym formacie, nawet tym
              co będzie za rok bo się go uaktualni, ale za to wyją w nim wiatraki (teraz to
              już piszczą bo jest 35 stopni), czego nie ma w stacjonarnych odtwarzaczach...
              A zestaw stereo (nie plastikowa wieżyczka) czyli amplituner( śmiesznie podam
              charakterystykę - co najmniej 10 kg masy), odtwarzacz, 2 kolumny(też po 10 kg)
              za od 2000 PLN w górę raczej nie będzie charczał, ale znowu trzeba go kupić
              niezależnie od komputera...
              A nie posiadając kasy na to wszystko (większość z nas) trzeba tak zaplanować
              zakupy żeby przynajmniej nie kupować rzeczy niepotrzebnych, a zakupy rozłożyć w
              czasie...
              Monitor LCD 17 z DVI, czas reakcji 12 albo 8 msek zdecydowanie, mało miejsca i
              szkoda oczu...Chyba że Jesteś grafikiem komputerowym to musi być drogi CRT...
              Na przykład do komputera głośniczki za 60 zł, wystarczą, a takie za 600 wcale
              nie będą dużo lepsze przy zintegrowanej karcie dźwiękowej...No wygląd to będą
              miały lepszy...
              A do muzyki i kina domowego to raczej ww zestaw stereo może za jakiś czas...
              Dość nudzenia.
              • pingreg Re: Co sadzice o monitorach wielofunkcyjnych? 28.07.05, 16:46
                Monitor mi sie przyda ale dodatkowo chcialem tv bomam kanape przy biurku. co do
                glosnikow to karta zintegrowana jest na podzespolach Sb i jest 7 kanalowa wiec
                bardzo dobra i przeznaczona do 7.1. a mi zalezy na efekcie kina domowegoale nie
                tak duzej mocy, tylko zeby bylo slychac jak np kula leci toprzez caly pokuj ale
                nie tak ze sciany sie trzesa. a mialem porzyczone glosniki 2.1 to byla chala
                jak ich malo. to moje wlasnej roboty byly leprze po mino ze to byl system 2x2
                pod slaby wzmacniacz zestarych glosniczkow.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka