Dodaj do ulubionych

Czy ktos wie...port USB

10.09.02, 19:12
No tak, okazało się, że jednak nie mam portu USB w komputerze, za stary.
Ale moze jest jakiś łącznik, żeby kabel z wejściem USB podłączyc do portu
szeregowego? Cały czas chodzi mi o wcisnięcie zdjęć z cyfraka do komputera.
Albo czy ktoś się orientuje czy taki czytnik kart pamięci z cyfraków to jest
też na USB czy może mieć wejście do portu szeregowego?
Dzięki :-))
Obserwuj wątek
        • stratoos Re: Czy ktos wie...port USB 11.09.02, 15:18
          > Wykorzystałem przejściówkę od myszy radiowej Logitech'a
          > do optycznej, też Logitech - nie poszło:(

pewnie taka zielona ;)
          coz, ja mam i dziala z mysza optyczna Logitech'a (M-BD69) ;))

Wieczorem sprawdze, czy zadziala z moim aparatem, wtedy napisze...

pozdrawiam, s.
          • stratoos Re: Czy ktos wie...port USB 11.09.02, 21:36
            > Wieczorem sprawdze, czy zadziala z moim aparatem, wtedy napisze...

podlaczylem, na aparacie wyswietlil sie komunikat o komunikacji z PC i... na
            tym koniec. Nic wiecej nie umiem zrobic. Aparat nie jest automatycznie
            rozpoznany przez system (na USB zaraz po podlaczeniu widziany jest jako
            dodatkowy naped) a nie mam pomyslu jak doinstalowac go recznie. Probowalem w
            panelu sterowania "Dodaj nowy sprzet" ale nie udalo mi sie. Zajrzalem na plytke
            instalacyjna ale tam sa tylko sterowniki i instrukcja. Niewiele mi to dalo.
            Moze ktos ma jakis pomysl ?

Z drugiej strony zastanawiam sie tylko czy to ma sens. Czy przez PS/2 mozna
            przeslac dane ? A jesli juz to z jaka predkoscia ? Jest tam napiecie i moze to
            wystarczy aby aparat zasygnalizowal komunikacje z PC

pozdrawiam, s.
            • malwe Re: Czy ktos wie...port USB 13.09.02, 15:48
              dzieki za wszystkie info. Prawdopodobnie więc bedę się musiała szarpnąć na nowe
              cząstki komputera, mój to składak z 1998, potem w 2000 modernizowałam
              go /oczywiscie nie osobiscie, tylko ktos znajomy/ ale przynajmnie wymiana płyty
              głównej mnie czeka, chyba warto bedzie pamięć większą np 40 giga, no tak...
              narazie marzenie ściętej głowy, bo to bedzie kosztowac około 1000 zeta, a u
              mnie pustki w sejfie, rany po co ja go mam...
              Czyli chyba narazie kupie smart 64 mB i wszystkie zdjęcia bedę trzymac w
              aparacie, chyba, ze nauczę się przeglądać je w TV, ale to co najbardziej mi
              potrzebne czyli przesłanie zdjęć prze majla jest niemozliwe, trudno...
              aha, nie bardzo wiem co to jest to kartaPCI ze złaczem USB, czy jak to kupie
              czy na pewno bedę miała gdzie podłączyć, jak to sprawdzic?.
              • Gość: m. Re: Czy ktos wie...port USB IP: *.chello.pl / 62.179.0.* 14.09.02, 19:31
                karta PCI ze zlaczem USB? hmm... kolejna karta rozszerzen... wtyka sie ja w to samo miejsce co np. modem lub karte dzwiekowa (czyli w gniazdo PCI) i z tylu kompa wystaja ci 2 sliczne porty USB :) a tak powaznie, to nie kazda plyta obsluguje USB (przypuszczalnie masz plyte AT - ATX maja standardowo USB). trzebaby pogrzebac w instrukcji. wiesz moze jaka to plyta? to by duzo wyjasnilo... pozdr
              • vladip Re: Czy ktos wie...port USB 15.09.02, 00:32
                malwe napisała:

> aha, nie bardzo wiem co to jest to kartaPCI ze złaczem USB, czy jak to kupie
                > czy na pewno bedę miała gdzie podłączyć, jak to sprawdzic?.
                hmm zobacz na plycie glownej powinnas miec zlacza takie biale krotsze (to pci
                zwylke jest ich 3 lub 4) i czarne dluzsze (isa) lezace rownolegle obok siebie.
                karte usb wklada sie wlasnie w pci (czyli to biale)
                karta ta pozwala cieszyc sie zlaczem usb na starszych komputerach.. a tak swoja
                droga popytaj ta osobe ktora ci modernizowala sprzet jaka masz plyte glowna..
                to by bardzo ulatwilo sprawe.. jezeli chcesz pisz na priv

oczywiscie jezeli planujesz kupic nowa plyte to nie musisz juz kupowac karty
                (choc bedziesz musiala kupic plyte + procesor)
                pzdr
                vladip
                PS
                mam nadzieje ze za bardzo nie namacilem w opisie
              • alfalfa Re: Czy ktos wie...port USB 15.09.02, 16:37
                malwe napisała:

> dzieki za wszystkie info. Prawdopodobnie więc bedę się musiała szarpnąć na
                nowe
                >
                > cząstki komputera, mój to składak z 1998, potem w 2000 modernizowałam
                > go /oczywiscie nie osobiscie, tylko ktos znajomy/ ale przynajmnie wymiana
                płyty
                >
                > głównej mnie czeka, chyba warto bedzie pamięć większą np 40 giga, no tak...
                > narazie marzenie ściętej głowy, bo to bedzie kosztowac około 1000 zeta, a u
                > mnie pustki w sejfie, rany po co ja go mam...
                > Czyli chyba narazie kupie smart 64 mB i wszystkie zdjęcia bedę trzymac w
                > aparacie, chyba, ze nauczę się przeglądać je w TV, ale to co najbardziej mi
                > potrzebne czyli przesłanie zdjęć prze majla jest niemozliwe, trudno...
                > aha, nie bardzo wiem co to jest to kartaPCI ze złaczem USB, czy jak to kupie
                > czy na pewno bedę miała gdzie podłączyć, jak to sprawdzic?.
                Ile i jakie masz urządzenia? Modem, kartę TV, karte sieciową, kontroler SCSI
                itp? Jak nie masz kasy to kup tę kartę z USB (chyba ze wszystkie złącza PCI sa
                zajęte?). To tańsze i działać bedzie, murowane.
                pzdr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka