Dodaj do ulubionych

suuuper wypasiony komputer do GIER....

IP: *.devs.futuro.pl 17.11.05, 20:27
Kochani! Pragne zafundowac sobie super wypasiony komputer przede wszystkim (a
raczej tylko i wylacznie) do GIER!!!! + urzadzenie wielofunkcyjne. Gotow
jestem zaplacic za niego 4000 zl. Co sadzicie o nastepujacym zestawie??

* Plyta glowna: GIGABYTE K8N-SLI
* Procesor: AMD ATHLON 64 3200-SOCKET 939, BOX
* Wentylator: BOX
* Pamiec RAM: 2xDDR 512MB PC3200
* Dysk HDD: SAMSUNG 160GB 7200 SERIAL ATA II 8MB
* FDD 1,44: ALPS
* DVD-RW: NEC 4550 BLACK
* Karta graficzna: POINT OF VIEW GEFORCE 6800GS 256MB 256b PCI-E
* Karta muzyczna: SB AUDIGY2 VALUE
* Karta sieciowa: ZINTEGROWANA
* Obudowa: TRO-141 STONE 4LIFE 400W PRESCOTT
* Urz.wielofunkcyjne: HP PSC 1610

Jesli macie jakiekolwiek uwagi, to prosze smialo piszcie....co by tu zmienic
itd. A moze macie jakies wlasne propozycje poszczegolnych podzespolow?? Bede
naprawde baaardzo wdzieczny za wszystko!!!! Pozdrawiam z Lublina :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Greg Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.acn.waw.pl 17.11.05, 20:58
      Taki super wypasiony to on nie jest - gdzie 2xGF6800GT w SLI? :-))
      A na poważnie - NIE TA OBUDOWA, NIE TEN ZASILACZ!!! Wszystko pakujesz drogie, a
      obudowa, a zwłaszcza zasilacz taniutkie... Jak już działamy, to polecałbym
      jakąś sztywną obudowę (np. Chieftec, nawet stary model Matrix/Dragon Midi -
      niedawno kupiłem coś takiego za 200 zł)+mocny zasilacz (np. 380W Tagan U01 lub
      430W Tagan Easycon - z odpinanymi kablami - z U01 polecam dopiero 380W głównie
      ze względu na oddzielne kable 1xMolex i 1xPCIe - specjalnie ekranowane kable,
      do zasilania kart graficznych i/lub dysków twardych). Za całość zapłacisz ok.
      500-600 zł - niemało, ale jak już kupujesz drogi komputer to zadbaj o zasilanie
      (stabilny zasilacz=stabilna praca) i obudowę nie generującą
      żadnych "świerszczy".
      • Gość: chojrak suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.devs.futuro.pl 17.11.05, 21:17
        Gość portalu: Greg napisał(a):
        > Taki super wypasiony to on nie jest - gdzie 2xGF6800GT w SLI? :-))

A no wlasnie..czy warto wchodzic w ogole w SLI?? Chcialbym raczej skupic sie na
        jednej pozadnej karcie....ale moze jestem w bledzie??

Gość portalu: niktabc@vp.pl napisał(a):
        > wszystko OKI ale nie GIGASHIT (GIGABYTE)
        >
        > wydajnosc tych samych podzespołów na [płycie MSI, ASUS czy FOXCONN(WINFAST)
        > będzie o nawet 30% wyższa niż na gigashit !!!!
        >
        > sprawdzone na SEMPRONIE 2800 Radeon x550 512MB GOODRAM
        > na WINFAST (FOXCONN) NF4 wszystko chodziło [płynnie instalacja winXP 17 min
        > na GIGABYTE NF4 - instalacja systemu 32 min , gry się tną
        >

Serio?? Jest az tak zle z GIGABYTE??
        • Gość: Greg Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.acn.waw.pl 17.11.05, 23:04
          Problem w tym, że w SLI mogą pracować tylko tzw. "porządne" karty, czyli od
          GF6600GT w górę (mają takie charakterystyczne, wąskie złącze krawędziowe na
          mostek SLI). Powiem tak, SLI da na pewno wzrost wydajności i to spory, ale
          lecimy w koszty (a już przy np. 6800, tym bardziej GT, to wydasz 2000-3000 zł
          na same karty grafiki), poza tym kwestia hałasu (ze względu na to właśnie
          kupiłem niedawno GF6800 Gigabyte'a (jedyna, jaką znalazłem z pasywnym
          chłodzeniem - działa całkiem dobrze). Pytanie - na jakich nastawach
          (rozdzielczość, szczegółowość) zamierzasz grać? Jeśli na LCD 17" lub wyżej, a
          więc 1280x1024 to nawet 6800 w jednym egzemplarzu może się dławić na wysokiej
          szczegółowości.
          • kell99 Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... 18.11.05, 01:25
            zauwaz tylko, ze 6800gs to prawie 6800gt przy cenie o ponad 1/3 mniejszej.
            swietna karta, szkoda tylko, ze pcie. co do sli, to i tak nic nie przebije
            pojedynczej 7800gt. co do gigabyte nie rozumiem nienawisci niektorych
            forumowiczow, bo to calkiem porzadny sprzet. co do samej konfiguracji, to
            najbardziej optymalnym cpu bylby 64-3700 (w wielu testach optymalny pod wzgledem
            cena/wydajnosc), 3200 wydaje sie nie byc juz ciekawa propozycja.
            • Gość: Greg Gigabyte - wyjaśnienie IP: *.acn.waw.pl 18.11.05, 14:13
              Po części rozumiem źródła tej nienawiści - sam się zetknąłem z felerną serią
              płyt głównych GB (7V600 1394, Socket A) i ich beznadziejnym serwisem, na który
              poszły chyba ze 3 płyty pod rząd, dopiero 4 okazała się dobra i działa do
              dzisiaj. Z drugiej strony, jak już wspomniałem, sam mam kartę graficzną właśnie
              produkcji GB i nie mogę mieć do niej żadnych zarzutów (może oprócz tego, że to
              niezły grzejnik:-))), ale czego oczekiwać po pasywnie chłodzonym GF6800?)
            • Gość: Greg Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.acn.waw.pl 18.11.05, 14:10
              Dobrze o tym wiem i przyjąłem, że rozmówcy podobnie, więc nie wspominałem o
              rzeczach w takim wypadku oczywistych. Co do wydajności - OK, nie wzrośnie ona
              dwukrotnie, ale:
              1) mierzenie wydajności karty syntetycznymi benchmarkami (3DMark i spółka) nie
              zawsze daje miarodajne wyniki);
              2) od jednej karty graficznej danego typu dwie takie są zawsze lepsze :-))
              3) SLI, podobnie jak mocne karty graficzne i tak leżą poza budżetem większości
              przeciętnych graczy, więc jeśli mówimy o kartach wartych 2000zł i więcej to
              zmienia się trochę rozumienie kwot (wtedy 500 zł w jedną lub w drugą stronę nie
              robi takiej różnicy jak przy karcie kosztującej rzeczone 500zł lub mniej);
    • Gość: paskuda Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.05, 07:49
      Gość portalu: chojrak napisał(a):

> Kochani! Pragne zafundowac sobie super wypasiony komputer przede wszystkim (a
      > raczej tylko i wylacznie) do GIER!!!! + urzadzenie wielofunkcyjne. Gotow
      > jestem zaplacic za niego 4000 zl.

4000 zł to nie jest cena za "super wypasiony" komputer !!! :)

Normalny grajdołek :)

Od razu widzę coś co mi zjeżyło włosy na głowie !

> * Karta graficzna: POINT OF VIEW GEFORCE 6800GS 256MB 256b PCI-E

Co to za firma ten POINT OF VIEW ??? =:O

To jakieś G*WNO !!!

Do tego procesora i płyty głównej aż ŻAL wciskać taką G*WNIANĄ kartę graficzną !

I to miał być "super wypasiony" ??? Z tą kartą - NIGDY !!!

• Gość: chojrak suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.devs.futuro.pl 18.11.05, 13:47
        Gość portalu: Greg napisał(a):
        >Pytanie - na jakich nastawach
        >(rozdzielczość, szczegółowość) zamierzasz grać? Jeśli na LCD 17" lub wyżej, a
        >więc 1280x1024 to nawet 6800 w jednym egzemplarzu może się dławić na wysokiej
        >szczegółowości.

Monitor LCD 17" Samsung 710T (z DVI)... Gdy chodzi o szczegolowosc, to nie
        zamierzam raczej grac na maksymalnej rozdzielczosci 1280x1024.. Jak mialem 15"
        CRT, to gralem na 640x480 lub czasem na 800x600. Na LCD 17" raczej 1024x768 to
        chyba w moim przypadku gooora...
        • kalinowski11 Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... 18.11.05, 14:12
          Gość portalu: chojrak napisał(a):

> Monitor LCD 17" Samsung 710T (z DVI)... Gdy chodzi o szczegolowosc, to nie
          > zamierzam raczej grac na maksymalnej rozdzielczosci 1280x1024.. Jak mialem 15"
          > CRT, to gralem na 640x480 lub czasem na 800x600. Na LCD 17" raczej 1024x768 to
          > chyba w moim przypadku gooora...

1024x768 to dla siedemnastki , ale klasycznej :) Na siedemnastce LCD to raczej
          1280x1024 . Pozdrawiam .
          www.tomshardware.pl/display/20041123/17_lcd-17.html
            • Gość: Greg Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.acn.waw.pl 18.11.05, 14:38
              No nie "z głowy" - owszem, możesz tak zrobić, ale będziesz miał obraz marnej
              jakości, co wynika z konstrukcji LCD. Mają one tzw. rozdzielczość natywną,
              fizyczną, w której wyświetlają obraz ostry (innymi słowy, ekran LCD jest
              fizycznie podzielony na piksele), a w każdej innej już rozmyty (bo np.
              jakiś "piksel do wyświetlenia" wypada między pikselami fizycznymi, co zmusza je
              do migania. Dlatego też w każdym wypadku (system, gry, grafika, cokolwiek)
              powinieneś (a w zasadzie musisz, chcąc uzyskać wyraźny obraz) używać
              rozdzielczości natywnej (dla 17": 1280x1024) - stąd konieczność mocnej karty
              graficznej.
                • Gość: chojrak suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.devs.futuro.pl 20.11.05, 01:52
                  Gość portalu: paskuda napisał(a):

Od razu widzę coś co mi zjeżyło włosy na głowie !
                  > * Karta graficzna: POINT OF VIEW GEFORCE 6800GS 256MB 256b PCI-E
                  Co to za firma ten POINT OF VIEW ??? =:O
                  To jakieś G*WNO !!!
                  Do tego procesora i płyty głównej aż ŻAL wciskać taką G*WNIANĄ kartę graficzną !
                  I to miał być "super wypasiony" ??? Z tą kartą - NIGDY !!!

Gdy chodzi o karte graficzna POINT OF VIEW GEFORCE 6800GS 256MB 256b PCI-E, to
                  zapraszam na: sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23443
                  Nie orientuje sie, czy jest to dobry producent, czy tez nie ..tak wiec prosze o
                  wszelkiej masci opinie i uwagi na ten temat... Czy warto zakupic w/w karte??
                      • Gość: Greg Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.acn.waw.pl 20.11.05, 17:20
                        Już to raz mówiłem, powtórzę - spokojnie, bez demagogii. Była wadliwa seria mo-
                        bo spod znaku GB, ale z tego co widzę po znajomych (kilku z nowymi komputerami,
                        również na GB) sytuacja się ustabilizowała. Dalej, grafika - tutaj GB nie mam
                        nic do zarzucenia, a daję solidnie "popalić" swojej GF6800. Co do wydajności -
                        jakieś benchmarki, inne liczby czy tylko własne odczucia? Od siebie
                        powiedziałbym, że to właśnie Gainward "leci" na opinii (jakość OK, ale stosunek
                        value for money nieakceptowalny zupełnie - porównywalny Asus kosztuje kilka
                        (naście) procent mniej); Winfast? Średniak (karta TV sprawuje się dobrze, ale w
                        innych dziedzinach to dla mnie niesprawdzona firma).
                          • Gość: Greg Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... IP: *.acn.waw.pl 20.11.05, 21:14
                            Różnica między DDR i DDR-2 to przede wszystkim taktowanie, a stąd -
                            przepływność. Musisz dobrać RAM do płyty głównej, w specyfikacji będziesz miał
                            napisane, jaki typ pamięci płyta obsługuje.
                            Co do ilości - nie sądzę, ażebyś potrzebował więcej niż 1024 MB - OK, im więcej
                            tym lepiej, ale sam niedawno przesiadłem się z 512 na 1024 i maksimum użycia
                            pamięci (w mieszanym cyklu: praca, grafika, gry) sięga max 900MB (jedno
                            zastrzeżenie: więcej pamięci może się przydać przy działaniu z dużą ilością
                            grafiki, przy obróbce jakichś potężnych obrazów).
                            A jeśli chodzi o wybór: wybór zależy od tego czy chcesz się bawić w
                            podkręcanie - jeśli nie, wystarczy zwykły ValueRAM Kingstona, jeśli tak -
                            HyperX, a tym bardziej GEIL teoretycznie mają ku temu predyspozycje, chociaż
                            trzeba by to było porównać w faktycznych testach (mnie odradzono kupno HX na
                            rzecz zwykłego VR ze względu na sporą różnicę w cenie a zyski małe - póki co
                            zwykły VR w Dual Channel wystarcza).
                            • kell99 Re: suuuper wypasiony komputer do GIER.... 20.11.05, 21:29
                              zgadzam sie, 1024 do gier nie jest na razie potrzebne. pamiec zawsze mozna
                              dolozyc, stad tez jezeli plyta ma tylko 3 gniazda pamieci to warto dokupic
                              1x1024, by potem ewentualnie dolozyc 1x512 albo 1x1024
                              amd planuje wsprowadzic ddr2 wraz z nowym gniazdem dla athlonow 64 w pierwszej
                              polowie przyszlego roku. wg mnie nie warto czekac jezeli chcesz miec komputer
                              juz teraz (bo tradycyjnie amd zaoferuje tylko drozsze modele procesorow dla
                              nowego socketu)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka