Dodaj do ulubionych

Sklep z profesjonalnymi kartami dźwiękowymi?

IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 05.12.05, 20:50
Witam. Mam prośbę, może ktoś wie. Obszukałem Google, namarudziłem znajomym.
Niestety bez skutku. Portal www.kartydzwiekowe.pl znam, ale oferuje tylko
Prodigy które do muzykowania nadaje się nawet mniej niż zabawki Creative`a.
Zależy mi na "czysto sprzętowej" karcie klasy Audiotrak "Maya" z maximum
2-3MB sterowników i oprogramowania. Karta musi mieć minimalne latency time
(opóźnienie) oraz pożądane ASIO najlepiej 2.0. Próbkowanie min. 24/32 bity.
Cena nie jest w tym wypadku najważniejsza.
Poszukuję w Polsce adresu sklepu/osoby, która podjęłaby się taką kartę do
Polski sprowadzić.
Wszelkie karty programowe klasy Audigy X nie spełniają moich wymagań, zaś
poza nimi mam dostęp jedynie do różnych odmian kodeka AC-97, zupełnie
niestety bezużytecznego w muzykowaniu.
Na moją prośbę o rozszerzenie oferty www.kartydzwiekowe.pl milczy.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, podpowiedź, linki, adresy.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • Gość: Mikołaj Re: Sklep z profesjonalnymi kartami dźwiękowymi? IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 05.12.05, 21:29
          bwv1004 napisał:

> A tu masz M-Audio:
          > www.musicinfo.pl/index.php?page=shop.browse&root=178&category_id=197&option=com_phpshop&Itemid=1

Cześć. Dziękuję Ci, ale zrozum - jedno (Audigy) "za blisko", drugie (Twoja
          podpowiedź) "za daleko". Potrzebuję czegoś dla amatorów, nie zarabiam na
          graniu.
          Dlatego "podeszla" mi już dawno (prawie trzy lata temu) karta "Maya7.1",
          w zasadzie domowa ale mająca walor bardzo "krótkich" torów dźwięku (nawet
          bez ASIO trudno było usłyszeć opóźnienie sample-live) i profesjonalnych
          przetworników A/C i C/A Cirrus Logic.
          Jednocześnie kosztuje bardzo przystępnie. Pisząc o cenie nie mialem tysięcy
          $ na myśli bo tylu na taką kartę nie mam. Zależy mi na rozwiązaniu które
          łączy cenę i jakość.
          Nawet teraz widzę na E-Bay oferty sprzedaży tego typu Mai. Niestety nie mam
          możliwości prywatnego opłacenia poza Polskę, poza tym e-aukcje to ryzyko.
          Płacąc przez firmę ściągam sobie pewnie na głowę kontrolę :(

Pozdrawiam
          • bwv1004 Re: Sklep z profesjonalnymi kartami dźwiękowymi? 05.12.05, 21:56
            > Pisząc o cenie nie mialem tysięcy
            > $ na myśli bo tylu na taką kartę nie mam. Zależy mi na rozwiązaniu które
            > łączy cenę i jakość.

Karty M-Audio nie są drogie i są zwykle uważane za przyzwoitą jakość za
            przystępną cenę (nie dotyczy to wszystkich produktów M-Audio, np nowy
            rejestrator MicroTrack 2496 jest delikatnie mówiąc kontrowersyjny).

Poza tym może spróbuj sprecyzować dokładniej, czego Ci trzeba oprócz
            rozdzielczości próbkowania (nawiasem mówiąc nie ma przetworników 32-bit, ale 24
            dostaniesz spokojnie):
            - jakich częstotliwości próbkowania potrzebujesz,
            - ilu kanałów Ci trzeba na wejściu a ilu na wyjściu,
            - czy wejścia/wyjścia liniowe mają być symetryczne czy niesymetryczne,
            - czy potrzebujesz MIDI czy chodzi Ci tylko o przetworniki,
            - czy potrzebujesz wbudowanego przedwzmacniacza mikrofonowego (ilu?) (innymi
            słowy - z jakich źródeł chcesz nagrywać - a może tylko odtwarzać?),
            - czy chcesz kartę na PCI, USB, FireWire czy PCMCIA,
            - w jakim zakresie cenowym chcesz się poruszać.

Jak już to zbierzesz, udaje się z pytaniami tu:
            www.eis.com.pl/virtual/modules.php?name=Forum
            Fachowcy lepiej doradzą.
      • Gość: Mikołaj Re: Sklep z profesjonalnymi kartami dźwiękowymi? IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 05.12.05, 21:15
        Cześć. Dawno nie zaglądałem na ten portal, bo czuję się urażony postępowaniem
        tamtejszego sklepu. Dziesiątki moich emaili, sporo telefonów, ich obietnica
        pomocy mi, przed blisko dwoma laty dana (!) i totalne jej potem zignorowanie.
        Po co zatem obiecywali?
        A wybór? Pierwsza, Prodigy 7.1 (LT to wersja bez dodatkowego oprogramowania,
        tańsza) to typowa karta do kina domowego, odtwarzania DVD, itd. Nie do gier,
        do czego specjalizowane są karty rodziny Audigy z programową obróbką dźwięku.
        Gier nie posiadam ani nie potrzebuję.
        Druga w tej ofercie to Maya44 czyli Cirrus Logic, właściwie czterowejściowy
        mikser. Mało użyteczna do grania, tylko studia radiowe itp. Reszta to tzw.
        gadgety, nie będące niezbędne w graniu.
        Mi zaś zależy na czymś takim (też C.Logic tylko profesjonalny):
        www.audiotrak.net/maya71.htm
        Miałem już przyjemność korzystać z tej karty, niestety nie mojej. Zerowe
        opóźnienia, minimum sterowników, czysto sprzętowa obróbka dźwięku, komfort.
        Jej wada? Zupełnie (patenty?) niedostępna w Polsce.
        Dlatego pytam.

Pozdrawiam
          • Gość: Mikołaj Re: ok, jest tutaj Dziękuję ślicznie (zamykam) IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 05.12.05, 22:32
            Już zamawiam. Miałem nosa że prędzej ktoś z GW mi pomoże niż profesjonalne
            serwisy (pytałem na wielu - słuze linkami) gdzie odpowiadano mi "niedostępna".
            Sprawa przetwornika - to fakt, ale ja bazuję na swoim słuchu i teście.
            Dlatego na tym typie karty mi zależy. Może w danych wyglada to źle, ale szum
            kwantowania teoretycznie o wiele lepszego Audigy4 słyszę. Nie wspominając już
            że "poślizg" we-wy sięga w nim i pół sekundy :(
            O tym w danych technicznych nie ma ani słowa. Ostatnio przez kilka weekendów
            próbowałem bezskutecznie "obciać" sterowniki Audigy do "generic" (inf-y i po
            kilka plików), nie chciała działać. A jest to jedyny sposób na zmniejszenie
            latency time. Zrozumcie ze efekty do gier są mi zbędne, a takiej karty na
            naszym rynku nie ma.

Już kupuję. Jak dobrze pójdzie kartę położę sobie pod choinką :)

Raz jeszcze ślicznie Wam Dziękuję za nieocenioną dla mnie pomoc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka