Dodaj do ulubionych

kupno laptopa - na co zwrócić uwagę

28.03.06, 23:36
Hejka

Chciałbym kupić laptopa do 3,5 tys.
Myślę o używanym. Wybór jest dosyć spory, ale nie wiem jakie przyjąć kryteria.
Pierwszy raz noszę się z zamiarem kupna przenośnego komputera. Na co
powinienem zwrócić uwagę?

Jaki procesor? jaka pamięć? dysk?

pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • jestem_zalogowany Re: kupno laptopa - na co zwrócić uwagę 29.03.06, 01:18
        Witaj

Już precyzuję:
        Laptop ma zastąpić mój obecny komputer. Będzie pracował przynajmniej 12h
        dziennie (oczywiście podłączony do sieci-jak długo będzie pracował w
        terenie-tego nie wiem-nigdy nie miałem swojego laptopa) Będzie służył głównie do
        pisania (nic zaawansowanego-pakiet office), przeglądania stron internetowych,
        ściągania poczty, słuchania muzyki.

O wiele rzadziej (ale jednak, więc zdaje sobie z tego sprawę, że głównie to
        określi jakiego komputera będę potrzebował) do oglądania filmów, zrzucania
        filmów z kamery na dysk i na płytę.
        Procesor musi więc być dosyć silny... ale jak silny?

Jak pisałem nie będę tego robił codziennie-raz na pół roku. Teraz mam chyba
        7-letniego pIII 866- 512MB on daje sobie z wszystkim radę, ale jest to trochę
        męczące.

pozdrawiam
      • Gość: vonNogaj Re: kupno laptopa - na co zwrócić uwagę IP: 195.94.201.* 29.03.06, 12:44
        Gość portalu: gandalf711 napisał(a): jesli chodzi Ci o długi czs pracy na
        baterii to Compaq, mają chyba najlepsze baterie

Oj nie mają, nie mają. Po roku najczęściej bateria jest na śmietnik.

Moja rada jest taka, kup taki laptop, który ma najdłuższą gwarancję. Do Twoich
        potrzeb wystarczy praktycznie KAŻDY jaki jest na rynku w podanej przez Ciebie
        cenie. A gwarancje bywają różne. Najlepiej by było gdyby gwarancja była na 3
        lata, ale nie jestem pewien czy ktoś jeszcze takie daje (Fujitsu-Siemens???).
        Jakościowo najlepszy jest IBM. A potem to już różnie.
        Powodzenia
        vN
      • Gość: irkm Re: kupno laptopa - na co zwrócić uwagę IP: *.toya.net.pl 06.04.06, 00:31
        nowy czy uzywany? Przy obecnych cenach i promocjach, oraz Twoich niewygorowanych wymaganiach raczej nowy. Mozna jeszcze poszukac czegos w rodzaju laptopow regenerowanych od producenta np Dell.
        ekran panoramiczny sobie odpusc.
        Pamiec minimum 512MB . Zwroc uwage nie tyle na pojemnosc dysku, co na jego szybkosc.
        Nagrywarka moze byc byle jaka, i tak zainwestuj 250 zl w zewnetrzną bo te w laptopach sa przeważnie o polowę wolniejsze.
        Przede wszytskim musi miec WiFi, modem bezprzewodowy. Jesli nawet ci sie wydaje to niepotrzebne to za kilka miesiecy zmienisz zdanie.
        Zwroc uwage co dostajesz z laptopem, jakie oprogramowanie. Najlepiej zeby juz byl Windows XP. Czasami Office, jakies programy do obrobki zdjec. Czy dostaniesz gratis torbe albo myszke. Jaka gwarancja.
        Baterie jesli sa prawidlowo uzytkowane wytrzymują dlugo. Przez 2,5 roku w moim HP bateria zmniejszyla swoją wydajmość z 2h 10min na 1h 45min.
        Jesli bedziesz przemieszczal sie z laptopem to procesor Celeron M,Centrino II czyli parzyste numery procesorów np 740, 760. (nie daj sobie wcisnac starszego centrino) albo AMD Turion.
        Marki: Dell, IBM, HP, Toshiba, Acer, Asus, Fujitsu-Siemens. Unikaj California Access, No Name, Optimusów, Actiny itp.
        Jesli czesto piszesz, zwroc uwage na uklad klawiatury, aby byl wygodny, choc do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic.
        Ekran 15,1 cala. Grafika 128 to bedzie luksus, ale sprawdzaj czy nie bedzie jakas archaiczna.
        To tyle. Powodzenia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka