Dodaj do ulubionych

Problmy z obrazem z karty telewizyjnej

13.04.06, 21:30
Witam. Mam kartę Leadtek Winfast XP 2000 Expert. Niestety, obraz uzyskiwany
przez tą kartę jest nienajlepszej jakości (jasne paseczki pojawiające się w
trakcie oglądania telewizji). Czego to wina? Dołączonego oprogramowania?
Konfiguracji? Kablówki (mam UPC)? Czy program do obsługi karty, który jest
dołączony do karty jest dobry? Jak należyskonfigurować kanały?
PS. Mimo że wyszukuje kanały nie mogę znaleźć takich kanałów jak: TVN, Polsat
2, itp. Czego to jest wina? Jak należy wyszukać kanały?
Proszę o wyczerpującą pomoc
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • yonnie Re: Problmy z obrazem z karty telewizyjnej 13.04.06, 23:24
      Tunery TV wymagają dosyć mocnego sygnału.
      Sieci kablowe najcześciej dają sygnał dosyć słaby,
      warto zakupić wzmacniacz sygnału TV, zajrzyj tu:
      www.speckable.pl/?action=shop&id_menu=4&id_grupa=35&id_p_grupa=178&poz=0&lim=15
      www.dipol.com.pl
      www.elektroda.pl/rtvforum/topic400422.html
      Ważne jest, żeby karta TV wspierała format PAL DK+BG!
    • Gość: orwo Re: Problmy z obrazem z karty telewizyjnej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.06, 02:10
      Musisz wszystko odinstalować.To co masz na CD jest niezgodne z Win xp stąd te
      problemy.

Raz jeszcze zainstaluj sterowniki,ale nie z CD tylko ze strony producenta. Link
      poniżej:

www.leadtek.nl/nts/uk/products/tv/index.php?pronameid=93&tab=1&sid=81
      Potem wgrywasz WinFast PRV najlepiej tez ze strony producenta (plik 31MB)
      Nastepnie:
      Konfigurujesz programy TV ustawiając Tv Source / cable, system Poland PAL b/d.
      Potem ustawiasz automatyczne szczegółowe wyszukiwanie programów (Adaptive
      channel scanning). Dalej zapisujesz na kartce te które maja pozostac np.
      199.24, 127.25 itd...TVP1, TVP2.. reczne usuwasz zbędne kanały i ustawiasz
      kolejności własciwych kanałów według zapisu na kartce, dosyc żmudne, ale
      skuteczne.
      To chyba juz wszystko, nie zapomnij o podłaczeniu kabla z tunera TV do karty
      dzwiękowej w komputerze bo nie bedziesz miał fonii.
        • Gość: Lekito Re: Problmy z obrazem z karty telewizyjnej IP: *.gdynia.mm.pl 17.04.06, 22:27
          Zapewne twoj komputer nie daje sobie rady z kodowaniem przy nagrywaniu i
          dlatego wychodzi taka kaszana.

Ja mam taka sama karte jak ty i jest wszystko w jak najlepszym porzadku -
          sygnał do karty tv dochodzi przez - na poczatku wzmacniacz a potem przez zwykły
          rozgałęźnik. Kabel ma ok 5m od wzmacniacza, ktory jest zaraz przy gniazdku.

Sprawdz moze jak wyglada wtyczka. Moze masz ja źle zlutowana?
          • kamil_1911 Re: Problmy z obrazem z karty telewizyjnej 18.04.06, 12:33
            Gość portalu: Lekito napisał(a):

> Zapewne twoj komputer nie daje sobie rady z kodowaniem przy nagrywaniu i
            > dlatego wychodzi taka kaszana.
            >
            > Ja mam taka sama karte jak ty i jest wszystko w jak najlepszym porzadku -
            > sygnał do karty tv dochodzi przez - na poczatku wzmacniacz a potem przez zwykły
            >

Co do wtyczki to musiałem użyć dodatkowej wtyczki, żeby podłączyć kabel do karty
            - to ma jakiś wpływ?

I jeszcze jedno - czy to że dźwięk jest nie zsynchronizowany z obrazem może
            wynikać z złych kodeków? Mój komputer to Athlon XP 2600+, 512 MB RAM
            > rozgałęźnik. Kabel ma ok 5m od wzmacniacza, ktory jest zaraz przy gniazdku.
            >
            > Sprawdz moze jak wyglada wtyczka. Moze masz ja źle zlutowana?
      • kamil_1911 Re: Problmy z obrazem z karty telewizyjnej 17.04.06, 21:20
        Gość portalu: orwo napisał(a):

> Musisz wszystko odinstalować.To co masz na CD jest niezgodne z Win xp stąd te
        > problemy.
        >
        > Raz jeszcze zainstaluj sterowniki,ale nie z CD tylko ze strony producenta. Link
        >
        > poniżej:
        >
        > <a
        href="www.leadtek.nl/nts/uk/products/tv/index.php?pronameid=93&tab=1&sid=81"
        target="_blank">www.leadtek.nl/nts/uk/products/tv/index.php?pronameid=93&tab=1&sid=81</a>
        > Potem wgrywasz WinFast PRV najlepiej tez ze strony producenta (plik 31MB)
        > Nastepnie:
        > Konfigurujesz programy TV ustawiając Tv Source / cable, system Poland PAL b/d.
        > Potem ustawiasz automatyczne szczegółowe wyszukiwanie programów (Adaptive
        > channel scanning). Dalej zapisujesz na kartce te które maja pozostac np.
        > 199.24, 127.25 itd...TVP1, TVP2.. reczne usuwasz zbędne kanały i ustawiasz
        > kolejności własciwych kanałów według zapisu na kartce, dosyc żmudne, ale
        > skuteczne.
        > To chyba juz wszystko, nie zapomnij o podłaczeniu kabla z tunera TV do karty
        > dzwiękowej w komputerze bo nie bedziesz miał fonii.

A, i jeszcze jedno... czy w tym 31 megowym pliku są sterowniki?
        • kamil_1911 Re: Problmy z obrazem z karty telewizyjnej 18.04.06, 21:39
          Co do wtyczki to musiałem użyć dodatkowej wtyczki, żeby podłączyć kabel do karty
          - to ma jakiś wpływ?

I jeszcze jedno - czy to że dźwięk jest nie zsynchronizowany z obrazem może
          wynikać z złych kodeków? Mój komputer to Athlon XP 2600+, 512 MB RAM
          I czy w tym 31 megowym pliku są sterowniki?

Proszę, pomóżcie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka