Dodaj do ulubionych

Vista beta - kilka opinii

17.06.06, 22:53
Wlasnie przezylem instalacje Visty.. ufff, sam instalator jest dziwny i
odrobine nielogiczny, np gdy wybierze sie operacje przywrocenia istniejacej
instalacji to nie ma logicznego powrotu na glowny ekran instalacji..
Instalacja wyglada tak:
boot z cd - wpisanie klucza - kopiowanie plikow (~40min) - restart - ten sam
ekran co przed restartem - restart - pierwszy boot, wybor tapety - restart -
boot systemu, masa okienek, system cos tam sciaga, kolejny reboot ... uff! ile
mozna!!!

No ale dziala. Pierwsze co zrobilem, to wywalenie obrzydliwego sidebara po
prawej stronie ekranu, nie do konca rozumiem po co mi 2 zegary, do tego 2gi
(gdy system domyslnie uruchamia sie w 800x600 na 1/6 ekranu).
Pierwszy szok .. masa dziwnych informacji ktorymi uzytkownuk jest
zasypywany... kazda najmniejsza zmiana w ustawieniach systemu konczy sie
zablokowaniem ekranu i wyswietleniem okienka by potwierdzic, ze to ja chce
uruchomic ten program (deja vu?!).
Aero jest przyjemne, mg mnie ladniejszy temat niz niebieskie paskudztwo XP,
calosc (po zainstalowaniu sterownika), dziala w miare przyjemnie i szybko,
chcoiaz jest kilka artefaktow, np zminimalizowane okienko (np firefoks) po
powiekszeniu wyskakuje na moment, ginie, po czym pojawia sie animowana
animacja rozwijanego okienka.
Co mnie w obecnej wersji zasmucilo, to fakt, ze po przestawieniu sie na tryb
"klasyczny", pojawiaja sie elementy Aero (np nie pasujace do niczego
niebieskie przyciski, czy ikonki, np eksplorator wyglada obrzydliwie w trybie
klasycznym. Mam nadzieje, ze zostanie to poprawione.
Kilka razy tez dzieja sie cuda, eksplorator potrafi wyswietlic katalog w
otwartym oknie firefoksa (w postaci file://C:Windows/system32/ i lista plikow).

Na razie musze wiecej pobawic sie. Pierwsza porazka to niemoznosc sciagniecia
MSN Messengera, strona messenger.msn.com nie chce "serwowac" pliku.

Na razie system prezentuje sie interesujaco, ale uzywalnosc, gdy przy byle
jakiej operacji trzeba kliknac na "continue" przypomina bardziej jakas gre RTS
niz uzywanie systemu operacyjnego.

A wasze opinie? (bo ja wracam do "odzyskiwania" linuksa, windows oczywiscie
usunelo lilo... zycie z monopolista).

Hyhymwlasnie uruchomilem Media Centre ... i gdzies wcielo mi tapete:)
Obserwuj wątek
    • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii 18.06.06, 07:25
      Mialem okazje pouzywac Viste troche dluzej. Wiec moze i wiecej wrazem.

Dziwnym trafem po restarcie zginal gdzies sterownik do karty graficznej i
      desktop znowu w 800x600. Tym razem udalem sie do "zrodla" czyli na nvidia.com.
      Instalacja + restart i wszystko dziala tak jak powinno.. no moze nie do konca.
      WMP przy probie przelaczenia na pelny ekran wyswietlil blad, popsul tapete i
      "zegar" .. hmm, no ale to beta:
      kelof.no-ip.org/vista1.jpeg
      Kazda zmiana systemowego ustawienia, proba instalacji programu, proba
      odblokowania programu (ktory chce miec dostep do netu) konczy sie zablokowaniem
      ekranu:
      kelof.no-ip.org/vista2.jpeg
      kelof.no-ip.org/vista3.jpeg
      brrr, mozna sie zaklikac na smierc. Jezeli to nie zmienia, to mam nadzieje, ze
      pojawi sie jakis 'tweak', bo w taki sposob korzystanie z systemu jest uciazliwe
      (bo takie pytanie pojawia sie o doslownie pierdoly...) Bezpieczenstwo wg wizji
      MS w pelni;)

Wiele menu i opcji znanych z XP jest zmieniona. Czasem zmiany sa kosmetyczne,
      czasem sa ciezkie do zrozumienia. To idealny przyklad. Wlasciwosci ekranu, to w
      XP i wczesniejszych wersjach 1 okienko z zakladkami. Bylo idealnie, no ale
      trzeba bylo zrobic bardziej kolorowo...
      kelof.no-ip.org/vista4.jpeg
      Paint lubi teraz PNG i jest to domyslny format
      kelof.no-ip.org/vista6.jpeg
      IE7 ma teraz interface dopasowany do nowego wygladu systemu. Logiczne
      posuniecie, chociaz w porownaniu z FF jest troche "zakrecony" :) Kazdy wybierze
      to co mu odpowiada najbardziej.
      kelof.no-ip.org/vista7.jpeg
      Vista nie jest do konca nowym systemem. Podobnie jak w XP jest masa starych i
      znanych wczesniej programow do ktorych zostaly dodane nowe ekrany startowe. I np
      chociaz Panel Kontrolny zostal calkiem zmieniony, to wiele programow jest taka
      sama jak w XP (np manager urzadzen). Najwieksza bolaczka to powolnosc systemu.
      Moj system dostal 3 i dziala na 3je.. Podczas operacyji korzystajacej z dysku
      muzyka w WMP potrafi sie rwac, przesuwanie okienek nie zawsze jest plynne,
      operacje na dolnym pasku czesto odbywaja sie skokowo. Ten system ma spore
      wymagania. Ale moze w finalnej wersji sie to poprawi. Dla tych co nie maja 2GHz+
      cpu i minimum 1GB ramu .. czas odkladac pieniadze na nowy sprzet.
      kelof.no-ip.org/vista8.jpeg
      To co mi sie nie podoba, to rozne rzeczy dziejace sie bez wiedzy uzytkownika. Co
      ze tego, ze system prosi o potwierdzenia kazdej zmiany, skoro po uruchomieniu
      Messengera Vista probuje zasymilowac moje konto Gmail ... (co sie na szczescie
      nie udaje)
      kelof.no-ip.org/vista9.jpeg
      Zapomnialbym, teraz to wszystko w Vista ma przedrostek Windows ;) Nie ma Outlook
      Express, jest Windows Mail ;) MSIE7 to teraz WIE7

Eksplorator windows w nowym wcieleniu jest calkiem przyjemny dla oka. Ogolnie to
      Aero nie jest takie zle. Calosc wyglada calkiem przyjemnie, ilosc animacji jest
      minimalna. Jezeli ktos probowal Linuksa z XGL, to Vista serwuje duzo mniej
      efektow (np nie ma animowanego przelacznika zadan (atl+tab), nie ma falujacych
      menu i okienek itd.. wg mnie dobrze, animacje sa fajne, ale czesto bardziej
      przeszkadzaja niz pomagaja). Przezroczystosci sa OK, dzialaja wszedzie, tj
      jezeli WMP odgrywa muzyke i w okienku jest pokazany graficzny efekt, to jezeli
      przesunie sie inne okienko, to widac efekt "pod spodem".
      Dla mnie wyglada to jak Nautilus;) A Nautilus to dobra rzecz;) IMHO ikonki na
      pulpicie sa odrobine za duze(ale mozliwe, ze da sie to jakos zmienic), szkoda,
      ze dalej sa to bitmapy.
      Sa dalej bledy, np czesto nie dziala kolko w myszce. Co mi sie nie podoba, to
      brak mozliwosci regulacji glosnosci kolkiem w myszce. Czy to takie trudne
      skopiowac taka mila funkcje!
      kelof.no-ip.org/vista10.jpeg
      A tak wyglada ubicie programu. Neverwinter Nigths sie uruchamia, ale potem
      serwuje kursor myszy i czarny ekran. Jakies problemy z Aero, bo calosc
      uruchomila sie w tle, z paskiem zadan i otwartym oknem eksploratora na wierzchu.
      kelof.no-ip.org/vista11.jpeg
      Ile moze zajmowac system operacyjny... Z Firefoksem zajmuje 8GB!!!
      kelof.no-ip.org/vista12.jpeg
      To kto sie podzieli wrazeniami?
      Polecam instalacje, (user linuksa powiniem miec jakies rescue cd pod reka;),
      na razie jednak zostane z XP.
          • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii 19.06.06, 22:03
            P napisał(a):

> Pytanie ignoranta.Zeby dyskutowac co dany system ma do zaoferowania trzeba go
            > znac.Jak narazie to kell i azugatka ograniczaja swoja wiedze do czysto
            > estetycznych wrazen.

Pouzywaj. Super jest.. Klik, klik, klik.. durne okienko z pytaniem, klik, klik
            nastepne durne pytanie, ekran zablokowany, klikasz na OK, klik, klik, klik,
            kolejne durne pytanie. Bezpieczenstwo wg malomiekkiego to jest to!
            • irini Klik, klik 22.06.06, 19:20
              kell99 napisał:

> Pouzywaj. Super jest.. Klik, klik, klik.. durne okienko z pytaniem, klik, klik
              > nastepne durne pytanie, ekran zablokowany, klikasz na OK, klik, klik, klik,
              > kolejne durne pytanie. Bezpieczenstwo wg malomiekkiego to jest to!

To mi bardzo przypomina WinXP podczas przeglądania stron internetowych
              (blokowanie okienek, apletów, skryptów). Też sciągnęłam Vistę, ale dzielę kompa
              z rodziną, która boi się o swoje pliki (gry) i chyba nieprędko zainstaluję, a
              jeśli mi nie zadziała sterownik do grafiki, to dziękuję bardzo. Poczekam, aż
              będę mieć więcej czasu na zabawy w survival school.
        • oelefante Re: Vista beta - kilka opinii 07.07.06, 14:19
          Z tym mocnym sprzętem to mit. Vistę uruchomisz na obecnie posiadanym komputerze,
          nawet jeśli kupiłaś go z 2-3 lata temu. Mocny sprzęt to musisz mieć, jeśli
          chcesz skorzystać ze wszystkich funkcji. Ale takiego mocnego sprzętu jeszcze nie
          ma na rynku :D
          Co oferuje Vista? Przede wszystkim ma być bardziej bezpieczna i stabilna. Dali
          dwukierunkowy firewall (pewnie niedługo się eurourzędasy przyczepią, że
          konkurencji szkodzi :D), zabezpieczyli jądro systemu przed źle działającymi
          sterownikami (są i plusy i minusy), w ogóle analitycy uważają, że premiera Visty
          może wykończyć małe firmy zajmujące się produkcją oprogramowania zabezpieczającego.
          Ale stopniowo MS rezygnował z wprowadzania pożytecznych technologii w Viście
          (plotki mówiły, że ma być Monad - nie będzie, miał być WinFS - nie będzie). Moim
          zdaniem Vista o tyle będzie się różniła od XP czy 2000, że zwykły zjadacz
          chleba, który nie stosuje firewalla czy programu antywirusowego, będzie nieco
          bezpieczniejszy. Nic więcej.
          ------
          Papierowe mięśnie dla robotów
          <a href="www.kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_190.html target="_blank">To
          google - nowy angielski czasownik</a>
          <a href="www.kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_187.html target="_blank">Loren
          pozuje do kalendarza Pirelli</a>
          KopalniaWiedzy.pl -technologie, medycyna, biologia, psychologia
    • jan-w Zabawny, ale sensowny komentarz z forum DI 21.06.06, 20:23
      Maciej Łebkowski (9) - 2006-06-14 14:35
      > Jeśli ktoś ściąga Windowsa Vistę Beta 2 przez sieć BitTorrenta, to Microsoft
      nie gwarantuje, że będzie to wersja działająca poprawnie.

To MS kiedykolwiek gwarantuje, że ich system będzie działać poprawnie? ;)
    • Gość: adaś Re: Vista beta - kilka opinii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 08:56
      Proszę piszcie jaki macie sprzęt (CPU, GPU, RAM).
      Na pewno będzie to ważna informacja dla tych co przymierzają się do zakupu nowego komputera.
      Oczywiście dla tych nie grających w gierki (jak ja), bo dotychczas do pracy biurowej, internetu, komunikatorów wystarczała właściwie dowolna grafika, 384MB RAMu i CPU >1GHz.

Co prawda sprzęt z którego klikam jest dla mnie OK (1,83GHz, 512MB, 64MB grafika oraz XP i FreeBSD) i Visty nie będę na nim instalować, ale czeka mnie wymiana starszego sprzetu (500MHz, 256MB, 16MB grafika, Linux) i decyzja co wybrać na następcę - będzie musiał być na nim system z MSOffice więc jesli nie Vista(bo wymagania sprzetowe) to Mac.
      • Gość: Zdzichu Re: windows to pomyłka dziejowa IP: 195.117.149.* 22.06.06, 12:28
        > Polecam zainstalowanie Suse, Ubuntu albo Fedory :)

Akurat! Właśnie kilka dni temu spalił się dysk w moim routerku i musiałem
        reinstalować linuxa. Cały dzień straciłem a i tak w końcu kupiłem sprzętowy
        routerek bo nie chciało mi się dalej grzebać.
        Na dzień dobry okazało się że większość nowych dystrybucji ustawia taki tryb
        graficzny i tekstowy podczas instalacji że mój lcd-ek pokazywał tylko "Video
        mode not suported". Tak było z fedorą i ubuntu a dopiero mandriva poszła ok.
        Byłem jednak nieostrożny i dałem automatyczne partycjonowanie dysku - zrobił to
        bez sensu dla '/' zostawił tylko 1GB wolnego a całą resztę (~70GB) podmontował
        jako '/home'. Domyślny firewall (shorewall) poprostu nic nie puszczał bez
        względu jakie mu reguły ustawiłem, wyłączyłem go i wgrałem skrypt ze starego
        systemu ustawiający "ręcznie" reguły iptables i działało "prawie" dobrze bo coś
        maskarada nie działała. Ostatecznie wyłączyłem to draństwo i kupiłem w promocji
        sprzętowy routerek który robi swoje po podłączeniu kabelków i kilkuminutowej
        konfiguracji.
        Więc niech mi nikt nie mówi że Windows to kicha a Linux jest taki super.
        • kell99 Re: windows to pomyłka dziejowa 22.06.06, 15:30
          To baaaardzo dziwne, ze ci lcd nie dzialal. Moze miales podlaczone via dvi
          ktorego sterownik X nie obslugiwal.
          Co do partycjonowania, to gdy ktos wybiera instalacje domyslna, to raczej nie
          jest userem ktory bedzie instalowal kompilary, tony zrodel etc i 1GB na /
          wystarczy w zupelnosci.
          Poza tym, wielkie pretensje, to nic z czym gparted sobie w kilka minut nie poradzi.
        • Gość: ja Re: windows to pomyłka dziejowa IP: *.korbank.pl 22.06.06, 18:05
          > Byłem jednak nieostrożny i dałem automatyczne partycjonowanie dysku - zrobił to
          > bez sensu dla '/' zostawił tylko 1GB wolnego a całą resztę (~70GB) podmontował
          > jako '/home'.
          Skoro wiesz lepiej to po co dajesz automatyczne partycjonowanie? Jeszcze nie ma
          telepatycznych przystawek i system nie wie jaki zyczenia ma uzytkownik.
        • krem23 Re: Vista beta - kilka opinii 22.06.06, 09:59
          Z tego co widzę, ta vista czy beta to zadna rewelacja!
          Linuxa można miec za darmo i do biura Open Office wystarczy (zapisywać można w
          formacie doc.) a jak ktoś już ma wymagania i chce mieć pakiet Worda czy Excela,
          to może kupić emulator na którym to ładnie chodzi. Do gier też można kupić
          emulator i wyjdzie to na pewno taniej niż kupno visty, nie mówiąc już o
          bezpieczeństwie i kosztach antywirysowych;

Linux. Życie może być piękne i proste! A do tego bezpieczne i tanie!
          • krzysztofsf Re: Vista beta - kilka opinii 22.06.06, 10:08
            > Linuxa można miec za darmo i do biura Open Office wystarczy (zapisywać można w
            > formacie doc.) a jak ktoś już ma wymagania i chce mieć pakiet Worda czy Excela,
            > to może kupić emulator na którym to ładnie chodzi

A jak jest z wgrywaniem poprawek do aplikacji Microsoftu uzywanych spod emulatora w Linuksie?
            Np Access 2000 kiedys byl wypuszczony tak niedorobiony, ze dopiero po chyba 3-ej poprawce wszystko zaczelo chodzic porownywalnie do Accessa 97.
          • Gość: Red Re: Vista beta - kilka opinii IP: *.acn.waw.pl 22.06.06, 10:16
            > Z tego co widzę, ta vista czy beta to zadna rewelacja!
            Z tego co widze nie widzisz roznicy miedzy 'vista' a 'beta'??

> Linuxa można miec za darmo i do biura Open Office wystarczy
            Do biura moze i tak (o ile w takim biurze nie uzywa sie nic poza OO).

> a jak ktoś już ma wymagania i chce mieć pakiet Worda czy
            > Excela, to może kupić emulator na którym to ładnie chodzi.
            Skoro to biuro to stac je na kupienie win zamiast emulatora.

> Do gier też można kupić emulator i wyjdzie to na pewno taniej niż kupno
            > visty,
            A po co zaraz viste do gier? Wystarczy xp home.

> nie mówiąc już o bezpieczeństwie i kosztach antywirysowych;
            O jakich kosztach? Do domu wystarcza darmowe aplikacje.
            • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii 22.06.06, 15:28
              > A po co zaraz viste do gier? Wystarczy xp home.

I tutaj juz spece zadbaja bys nie mial takich dylematow.
              Chcesz Halo2, chcesz nowe FS (i pewnie dziesiatki innych gier) w pelnej krasie,
              to bedzie, gra wymaga DX10 i Vista. Juz sa takie zapowiedzi.
              Zapominasz, ze dla userow Windows wybor nie jest ich sprawa (bo ktos wybiera za
              nich).
                • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii 22.06.06, 20:08
                  Red napisał(a):

> Nie sadze zeby producenci gier masowo wypuszczali tytuly, ktore beda
                  > dzialaly tylko z dx10. Zreszta i tak wydaje mi sie, ze ms w koncu sie ugnie
                  > i dx10 dla xp jednak bedzie.

Nie, tylko powiedz kto im zabroni. Maja praktycznie monopol na platformie
                  windows, sterowniki open gl juz wycieli, a tutaj sie zapowiada, ze sterownik
                  z open gl nie bedzie wogole licencjonowany przez m$.
                  Przeciez juz tak bylo, np MSN Msg czy WMP w wersjach na systemy inne niz XP
                  byly w tak ubogich i brzydkich wersjach, ze zal bylo instalowac.
                  • Gość: Red Re: Vista beta - kilka opinii IP: *.acn.waw.pl 22.06.06, 22:31
                    No tak tylko, ze roznica w wymaganiach sprzetowych miedzy przejsciem z 98 -> XP
                    a XP -> Vista jest o wiele wieksza w przypadku tych ostatnich. Do tego dochodzi
                    koszt systemu (no ... przynajmniej w teorii) i na razie niewiele gier
                    korzystajacych z dx10. Naprawde nie wydaje mi sie zeby ludzie rzucili sie
                    masowo na nowy produkt ms.
                    • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii 22.06.06, 22:42
                      Red napisał(a):

> No tak tylko, ze roznica w wymaganiach sprzetowych miedzy przejsciem z 98 ->
                      > XP a XP -> Vista jest o wiele wieksza w przypadku tych ostatnich. Do tego
                      > dochodzi koszt systemu (no ... przynajmniej w teorii) i na razie niewiele
                      > gier korzystajacych z dx10. Naprawde nie wydaje mi sie zeby ludzie rzucili
                      > sie masowo na nowy produkt ms.

Powiedz mi tylko jaki sprzet jest dla Visty ok? To jest odrobine chore gdy
                      system operacyjny wymaga mocnej konfiguracji dla gracza by przegladac strone
                      www czy napisac emaila. Ja mam xp2800/1GB/6600gt i Vista nie dziala tak szybko
                      jak powinna (jest okropne wrazenie powolnosci widoczne np gdy dolny pasek
                      z dzialacymi programami zmienia rozmiar z predkoscia 2fps). To jest wg mnie
                      dzialanie albo swiadome (usmiech w strone producentow sprzetu), albo wyraz
                      totalnej porazki w fazie projektowej.
                      Porownanie mam (i mozesz miec ty) korzystajac z linuksowego distro live z xgl
                      (to samo co aero z tym, ze duzo wiecej graficznych bajerow i korzysta z open gl).
                      XGL smiga, xgl smiga szybciej na marnej zingegrowanej karcie graficznej w latopie
                      niz na o niebo wydajniejszym athlonie xp z geforcem 6600gt (na ktorym bez problemu
                      gralem w HL:Episode One w 1280x1024/32 z pelnym HDR.. To smieszne by system
                      operacyjny wyswietlajacy kilka okienek na krzyz wlokl sie porwnujac do gry 3d.
    • Gość: tomasz Re: Vista beta - kilka opinii IP: *.polskieradio.pl 22.06.06, 10:32
      Nie za bardzo przypadła mi do gustu ta Vista. Po uruchomieniu systemu, otwarciu kilku okienek /moje dokumenty, notatnik, wordpad oraz właściwości ekranu/ użycie pliku strony zwiększyło się do 700MB (a RAMu mam 1,25GB). Poza tym nieustająca praca dwardego dysku, wysokie obciążenie procka powodują krótki czas pracy na bateriach co na razie wykluczają używanie tego systemu na moim laptopie (Centrino 1,6GHz). Poczekam do wersji finalnej, a na razie wróciłem do XP.
    • Gość: ghostie Re: Vista beta - kilka opinii IP: 212.106.150.* 22.06.06, 11:53
      > Na razie system prezentuje sie interesujaco, ale uzywalnosc, gdy przy byle
      > jakiej operacji trzeba kliknac na "continue" przypomina bardziej jakas gre RTS
      > niz uzywanie systemu operacyjnego.
      To na szczęście się da wyłączyć w "Centrum zabezpieczeń".
      Większym problemem jest że duron 2500+ dostaje 2.1 pkt wydajności (i całość działa jak na 2 przystało). System w sumie jest XP'ekiem z ładnym interfacem ( bo nie wiem co tak na prawdę dodano poza tym ), a wymagania ma potworne.
      No i nie działa poprawnie gg i konnekt :/
      • milo68 Re: Vista beta - kilka opinii 22.06.06, 13:50
        Zgadzam się co do Mac Os X'a, niestety.
        Mimo że jestem użytkownikiem maców to trzymałem kciuki za Vistę (rozsądna konkurencja działa na
        korzyść użytkowników, jej brak powoduje to co się stało, np z Internet Explorerem, który wstrzymał
        rozwój przeglądarek na wiele lat). Niestety Microsoft, z tego co obserwuję "nie wykazał się". Mam
        nadzieję że Apple nie spocznie na laurach z powodu braku konkurencji.
        • Gość: ludwik Re: Vista beta - kilka opinii IP: *.aster.pl 22.06.06, 14:23
          aplikacje pod winda potrafią się powieścić :)

oczywiście i pod mac osx to się zdarza, żeby oddać rację.
          Natomiast pytanie o system i jego jakość, a nie tylko aplikacje, jest o tyle istotne, że vista będzie
          potrzebować o wiele bardziej wypasionych komputerów do efektownego działania niż mac osx.
          Poczytajcie sobie jakie są wymagania visty. Nie chcę tutaj rozpoczynać sporu o szybkośc działania maków
          i pctów, ale może ten mega test porównawczy photoshopa coś wniesie nowego
          www.danielewska.pl/test.html
    • tokarscy Re: Vista beta - kilka opinii 22.06.06, 14:04
      Powem szczerze, używam linuxa Fedora Core w wersji 5 i jako window managera
      odpalam Fluxbox'a. Z otwartym menedżerem plików, konsolą, dwoma
      komunikatorami(kadu i psi), grającym z sieci radiem w XMMS, uruchomionym
      firefoxem i paroma narzędziami typu xscreensaver i adesklets mój system
      prezentuje się tak samo ładnie jak najnowsze Aero a zajmuje 100-150MB RAM.
      Resztę mogę przeznaczyć na gry, office'a, gimpa lub cokolwiek mi wpadnie w ręce.
      Dodam do tego, że cała instalacja systemu wraz z licznymi kombajnami
      programistycznymi i całym oprogramowaniem do grafiki zajmuje mi na twardym dysku
      niecałe 5GB. A cała konfiguracja systemu (skomplikowana - przyznaję) sprowadziła
      się do edycji kilkunastu tekstowych plików konfiguracyjnych.

Nie mam wątpliwości czego używać :)

PS. Mój sprzęto to laptop - Pentium M z 2GHz i 512 MB RAM i dyskiem 60GB.
      Wszystko udało się zainstalować włącznie z dość wymyślną kartą grafiki i siecią
      WIFI. Powodzenia w migracji na Linuxa ;)
      • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 22.06.06, 16:28
        Temat byl o Vista a nie hymny pochwalne o Mac czy Linux.Zadziwiajace ze poza
        kilkoma sensownymi uwagami kell na temat systemu nikt nie ma zielonego pojecia
        dlaczego Vista zajmuje ponad 3GB i co ja odroznia od poprzednich systemow poza
        oczywiscie napisem Vista.Kleska panowie testerzy.mozna miec nadzieje ze
        polskojezyczna Vista doczeka sie solidniejszej negatywnej krytyki ale to jest
        bez znaczenia bo Windows bije na glowe wszystko inne co splodzila mysl
        projektantow komputerowej mody.
        • Gość: ja Re: Vista beta - kilka opinii IP: *.korbank.pl 22.06.06, 18:04
          > Zadziwiajace ze poza
          > kilkoma sensownymi uwagami kell na temat systemu nikt nie ma zielonego pojecia
          > dlaczego Vista zajmuje ponad 3GB
          Same gry systemowe zajmują 160 MB. To Microsoft powinien sensownie promowac
          system i poinformowac co tak rewolucyjnego tam umiescil.

> co ja odroznia od poprzednich systemow poza oczywiscie napisem Vista.
          Nic?
          Wiekszosc nowych rzeczy została wycieta i jezeli bedzie to dostepna
          osobno(WinFS, Monad). Interfejs nie szokuje w porownaniu z tymi z Linuksa lub
          Maca. Wprowadzone paranoiczne zasady bezpieczenstwa spowoduja, ze ludzie szybko
          dadza sobie pelne uprawnienia i wirusy znowu beda sie rozwijac w najlepsze.
        • Gość: smutas Re: Vista beta - kilka opinii IP: 38.116.207.* 07.07.06, 04:33
          Ja jeszcze nie testowalem tego cuda, wiec zajzalem na ten watek by sie czegos
          dowiedziec.
          Szanowny panie/pani P te narzekania o to ze nikt nie wie czemu 3 GB i czym sie
          rozni to pytanie czy retoryka?? Piszesz jakbys wiedzial, wiec sie podziel.
          Jezeli chodzi o ostatnie twoje zdanie odnosnie mody komuterowej to sie zgadzam -
          Winda to moda, cos jak jeansy - ochydztwo a jednak wiekszosc i tak to nosi.
          Trudno np. nazwac moda to, ze FreeBSD jast sercem Yahoo, google stoi na Red Hat
          banki uzywaja jeszcze bardziej egzotycznych UNIXow na ktorych zwukly Windziasz
          sie napewno nie wyzna..
          S.
          • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii smutas IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.07.06, 13:34
            Pewne jest to ze nikt na tym forum nie testowal Visty.Sa tacy ktorzy ja
            zainstalowali popatrzyli i powybrzydzali a to ze kolory nie takie a to ze menu
            nie w tym miejscu co trzeba a to ze za dlugo sie laduje itd. Ano laduje sie bo
            te 3GB musza byc jakos tam poukladane.Vista to nie moda (stwierdzenie laika)
            ale nowy system i konsekwencja rozwoju w oprogramowaniach.Wypowiadajacy sie na
            tym forum to glownie Ci ktorzy uzywaja komputera eksperymentalnie albo uzywaja
            do gier co sugeruja oczywiscie pytania i przeroznosc odpowiedzi.Nie zamierzam Ci
            wyjasniac niuansow Visty ale odsylam do Windows_Vista_Product_Guide (jakies 60MB
            czytania).
              • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.07.06, 19:12
                A co chcesz wiedziec.Uzywam tego programu od poczatku,mam skompletowane programy
                ktore uzywam i generalnie podoba mi sie to nowe dziecko MS.Moze w wersji 5456
                jest nieco zawile dojscie do windows directory i files ale tylko w przypadku
                kiedy chcesz dokonywac zmian.Jest szybsza niz XP ale jak zawsze na poczatku
                trzeba sie przyzwyczaic.Akceptacje zmian sa moze dennerwujace ale jesli nie
                eksperymentujesz to niewiele masz z tym wspolnego.
                • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii kell 07.07.06, 19:44
                  Szybsza? W ktorym miejscu jest szybsza? Startuje 2x dluzej a aero jest bez
                  porownania wolniejsze (chyba, ze porownujesz wylaczone bajery z XP, wtedy
                  predkosc mniej wiecej podobna).

hmm, moj konfig juz podalem wczesniej (xp2800, hdd sata, 1GB ram).
                  • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.07.06, 20:31
                    Predkosc to pojecie bardzo wzgledne a szybkosc login to troche wiecej niz szybki
                    processor czy HDD (to najmniej wazne) a nawet ilosc RAM ( byle bylo wymagane
                    minimum) O starcie decyduje to wszystko co system ma nakazane zrobic zanim
                    pojawi sie ostatnie okienko.Zawsze jest cos za cos.Mnie nie interesuje szybkosc
                    startu czy wylaczania ale to wszystko co jest miedzy nimi a przeciez wszystkie
                    ulepszacze firewalls,kontrolery i cala masa zbednych programikow (chocby slynne
                    Nortony) maja ogromny wplyw na szybkosc zwlaszcza startu.Jedyne co poprawiam to
                    Start Menu Delay ustawiam na zero.Tak czy inaczej podoba mi sie ten system choc
                    zaluje ze w zadnym pozniejszym nie wprowadzono tego co dawno dawno temu bylo w
                    Memphis (beta oczywiscie) ot takie mile dla oka zmiany przy zabawie z directories.
                    • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii kell 07.07.06, 20:57
                      Na ale napisales, ze jest szybszy a wcale nie jest. System startuje 2x dluzej i
                      od okienka logowania startuje dlugo (dalej wczytuje programy rezydentne), wiec
                      przy starcie wcale nie jest szybciej. Do tego nie mow, ze hdd i ram nie sa
                      wazne, bo predkosc czym szybsze hdd tym szybciej sie system laduje. A do tego
                      porownuje xp na ktorym jest troche rezydentow startujacych z systemem
                      zainstalowane do prawie czystej visty.
                      Racja, norton bardzo wydluza start systemu, ale uzywanie windows bez antywirusa
                      to na dluzsza mete samobojstwo. Tak do konca to nie wyjasniles w jaki sposob
                      vista jest szybsza.
                      • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.07.06, 22:16
                        Tego nie da sie wyjasnic.Mam zainstalowane win xp, win mce,viste i xandros i jak
                        narazie najszybciej chodzi wlasnie vista chociaz mam ja na ata.Moje uwagi
                        dotycza tego co ja mam a nie porownuje z niczym innym.Oczywiscie mam bardzo
                        szybki processor 3.4 i 2 GB Ram (na rozruch komputera ma wplyw nie ilosc (musi
                        byc minimum ) ale szybkosc pamieci.Moze Twoj system chodzi wolniej ale chyba nie
                        o to chodzi czy startuje 30 sek czy 90 i jak powiedzialem nie ma to dla mnie
                        znaczenia.Znaczenie ma szybkosc pracy bo komputer pracuje na okraglo.Uzywam
                        zabezpieczen microsoftu wlacznie z antivirus i w zupelnosci to wystarcza.
                        • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii kell 07.07.06, 23:20
                          Nie ma znaczenia czy statuje 30 a 90? Wg mnie ma znaczenie. Za kazdym razem jak
                          system startuje, albo musi byc zrestartowany trzeba czekac 2 minuty. Do tego
                          jezeli startujesz jeszcze anytywirusa to startuje jeszcze dluzej.
                          Przez caly czas wyglaszasz tez subiektywne opinie, wiec na przyszlosc nie
                          zarzucaj innym niewiedzy i ignorancji, skoro tez takie opinie przedstawiasz.
                          • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.07.06, 23:58
                            Posluchaj.Pisze o swoim systemie i o tym co mnie sie podoba i jak u mnie
                            pracuje.Nie interesuje mnie zupelnie jaki masz system ile czekasz i dlaczego.Moj
                            komputer wylacza brak pradu albo instalacja nowego oprogramowania.Moze tez znam
                            sie nieco lepiej na tym co i jak zrobic by system sluchal mnie a nie podazal sam
                            sobie. Baw sie swoja zabawka ,nie irytuj i zamiast tracic czas na jalowe
                            dyskusje popracuj nad tym by i Twoj komputer byl przyjemna zabawka bo nie wydaje
                            mi sie bys byl partnerem do powazniejszych rozmow.A przy okazji pomyslales juz
                            jak zmienic nazwe albo usunac malutka file slc.dll.Jesli bedziesz gotowy daj
                            znac moze wtedy porozmawiamy o konkretach.Milej zabawy.
                              • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.07.06, 03:11
                                Nie denerwuj sie i pisz z sensem.Nie wydaje ci sie glupie twoje zadanie zebym
                                udowadnial sam sobie ze nie mam racji ? Powtarzam,twoja znajomosc komputera jest
                                niewystarczajaca do jakiejkolwiek dyskusji.A jak ida prace nad zmiana nazwy slc.dll.
                                Podoba mi sie vista,lubie jak chodzi,nie mam z nia problemow (nawet jesli to
                                beta)mam komplet programow ktore spisuja sie doskonale wiec nie mam powodow do
                                narzekania i szukania dziury w calym. A tobie na zakonczenie proponuje na
                                poczatek poczytanie tytulu ktory podalem wyzej,choc moze byc niezrozumialy bo
                                jest w jezyku angielskim.A swoja droga nie dziwie sie ze nie lubisz visty ,nie
                                ma przeciez jeszcze wersji w twoim rodzimym jezyku.Nigdy nie mialem o tobie
                                wielkiego mniemania .Tak czy inaczej zycze sukcesow.
                                • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii kell 08.07.06, 04:18
                                  Hyhyhy;) Zapomnialem. Emigranci zza oceanu wiedza wszystko najlepiej;)

en.wikipedia.org/wiki/Discussion_forum
                                  Do tego pewnie wiesz, ale forum sluzy do dyskusji glebszej niz "ja mam XXX, mi
                                  zawsze dziala, a wy sie nie znacie" ;)))
                                  • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.07.06, 15:27
                                    Czego ty mlotku wlasciwie chcesz.Bawi mnie twoja proba wymuszenia ze to ty masz
                                    racje ale tak naprawde to tej racji nie masz.Nie dbam o to skad jestes ,kto
                                    jestes i jaki jestes,Jesli juz to interesuje mnie co masz do powiedzenia a tak
                                    sie sklada ze twoja wiedza nie wykracza poza poziom tego forum,wiec nie
                                    szalej,nie mecz sie bo mnie napewno nie przekonasz co do swj komputerowej wiedzy
                                    tymbardziej ze nie majac argumentow czepiasz sie tego kto jaki jest,gdzie zyje
                                    itd.jestes gowniarzem i mam nadzieje ze to trafia do ciebie.A swoja droga wez
                                    sie za rozgryzienie prostego tematu jak usunac slc.dll z vista.Odpowiedz na to
                                    pytanie to miernik poziomu twojej wiedzy i prosze nie zawracaj mi wiecej glowy
                                    duperelami.
                                    • gray Re: Vista beta - kilka opinii kell 08.07.06, 16:05
                                      Gość portalu: P napisał(a):

> A swoja droga wez sie za rozgryzienie prostego tematu jak usunac slc.dll z
                                      > vista.

wystarczy zapytać google, geniuszu. oprócz umiejętności przechwalania się
                                      niczego jeszcze nie pokazałeś.
                                        • gray Re: Vista beta - kilka opinii kell 09.07.06, 13:36
                                          Gość portalu: p napisał(a):

> caly dowcip "zawodowcu" polega na tym ze gdybys znalazl tam odpowiedz i to
                                          > taka ktora pozwala na ta operacje juz dawno tak ty jak i twoj ulubiony kell
                                          > pialibyscie z zachwytu.

ale nad czym? nad tym, że udało się oszukać MS? udało się tak jak udawało się
                                          wiele razy wcześniej i nie tylko z MS i z czego tu piać? no, chyba żeby pokazać
                                          się wśród kolegów ale to nazywa się script-kiddie...

> A tak nie jest i nie wiesz jak to zrobic

najbardziej lubie kiedy ktoś wie co ja wiem :D

> a ja nie jestem od nauczania nieukow.

na szczęście.
                                          • Gość: P Re: Vista beta - kilka opinii gray IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.07.06, 18:28
                                            Ty kompletnie nie masz pojecia o czym jest mowa.Nie masz pojecia jak sie do tego
                                            zabrac co to jest i do czego sluzy.Nie masz pojecia jak zezwolic samemu sobie na
                                            operacje zwiazane z bezpieczenstwem systemu.Jedyne co ci przychodzi do glowy to
                                            impertynenckie pohukiwania.Wiec dobra rada, zajmuj sie usuwaniem tematow a na
                                            temat komputera porozmawiaj sobie z kell on wie dokladnie tyle co ty.I jeszcze
                                            jedno jestes moderatorem a nakrecasz idiotyczne dyskusje.Nawet jako moderator
                                            jestes do niczego.
                                    • azugatka Re: Vista beta - kilka opinii kell 08.07.06, 17:40
                                      Gość portalu: P napisał(a):

> Czego ty mlotku wlasciwie chcesz.Bawi mnie twoja proba wymuszenia ze to ty masz
                                      > racje ale tak naprawde to tej racji nie masz.Nie dbam o to skad jestes ,kto
                                      > jestes i jaki jestes,Jesli juz to interesuje mnie co masz do powiedzenia a tak
                                      > sie sklada ze twoja wiedza nie wykracza poza poziom tego forum,wiec nie
                                      > szalej,nie mecz sie bo mnie napewno nie przekonasz co do swj komputerowej wiedz
                                      > y
                                      > tymbardziej ze nie majac argumentow czepiasz sie tego kto jaki jest,gdzie zyje
                                      > itd.jestes gowniarzem i mam nadzieje ze to trafia do ciebie.A swoja droga wez
                                      > sie za rozgryzienie prostego tematu jak usunac slc.dll z vista.Odpowiedz na to
                                      > pytanie to miernik poziomu twojej wiedzy i prosze nie zawracaj mi wiecej glowy
                                      > duperelami.
            • user0001 Re: Vista beta - kilka opinii smutas 07.07.06, 18:54
              Ciekawe skąd Ty masz takie pojęcie o testowaniu.

To co ludzie narzekający na kolorki i szybkość Visty zrobili, to był test
              regresji interfejsu użytkownika.

O ile testy regresji są łatwe do zautomatyzowania w przypadku programów
              "obliczeniowych" czy kompilatorów, to znacznie trudniej jest sprawdzić czy UI
              jest nadal intuicyjne po wprowadzeniu tak wielu zmian, test wymaga miliona małp.
    • user0001 Kilka opini innego usera... 06.07.06, 19:44
      Rozłożyło mnie przeziębienie (wystarczyła godzina w serwerowni z klimą
      ustawioną na 18 stopni...) i nie mogąc jeździć na rowerze zapuściłem Vistę...

Instalowałem na AthlonieXP 2400+ (2GHz) z 512MB RAM, dysk 40GB, 7200RPM, 2MB
      cache, GeForce 6600GT z 128MB na DDR3. Instalacja jest potwornie wolna,
      zapuściłem kopiowanie, poszedłem do apteki, po powrocie musiałem chwilę
      poczekać zanim pojawiły się okienka wyboru.

Pojawiły się problemy z instalacją oprogramowania, kwietniowy SQL Server
      Express wymagał dzikich kombinacji, udało się dopiero po długim googlowaniu.
      Instalowanie oprogramowania spoza MS to loteria. Python 2.4 wywalił się na
      instalatorze (na szczęście google wszechwiedzący znał odpowiedź), Pythonowe
      instalatory wymagają "Run as administrator..."

Niemiłą niespodzianką było kilkukrotne wywalenie się gry Mahjong. Dziwię się
      jak firma, zatrudniająca setki pracowników biurowych mogła wypuścić betę z
      niestabilną grą, przecież to jeden z najczęściej używany w biurze programów :P

Zasobożerność Visty jest przerażająca, całe szczęście że mogłem błyskawicznie
      rozbudować pamięć do 1GB. Teraz system przestał skakać i normalnie chodzi.
      • kell99 Re: Kilka opini innego usera... 06.07.06, 19:48
        tak z ciekawosci (oboje mamy 6600gt), miales problemy z video? system dalo sie
        przestawic na 1280x1024@32bpp, ale po restarcie wrocil do 800x600, wyzsze
        rozdzielczosci byly nieaktywne. pomogla dopiero instalacja sterownika nvidii.
        to moja grafika tak ma?
        • user0001 Re: Kilka opini innego usera... 07.07.06, 14:03
          Tak z języka polskiego :-) Cytując mnie masz "user0001 napisał", cytując Ciebie
          mam "kell99 napisał" więc OBAJ a nie oboje :P

Instalowałem "po swojemu". W chwilę po wrzuceniu systemu oraz poprawek poszedłem
          na stronę producenta sprzętu aby zassać jego sterowniki (VIA zaspała, nie ma
          jeszcze Hyperiona pod Vistę).

AFAIR Windows wstał sam z siebie w 1280x1024 (mam 19" CRT), przestawiłem go w
          1280x960 (wolę kwadratowe piksele), nie miał problemów z utrzymaniem
          rozdzielczości. Po założeniu sterowników NVidii było już znacznie lepiej :-)

I jeszcze odrobina zgryźliwości wobec MS. Siedzę w pracy i instaluję Ubuntu na
          jakimś P IV 2,8GHz + 512MB, w tym 8MB dla zintegrowanej karty graficznej, system
          z płyty chodzi z prędkością porównywalną do Visty na 512MB RAM (z dysku) :-)
      • user0001 Re: Kilka opini innego usera... 10.07.06, 22:35
        Taki upał, że nawet nie chciało mi się zabrać laptopa (dodatkowe 3,5 kg na
        rowerze) do domu...

Siedzę przy tej Viście, rzeźbię htmlowo-cssowe templaty dla stronki nad którą
        pracuję i mam trochę do ponarzekania. W Viście brakuje mi dobrego edytora
        tekstu, funkcjonalność pozostała niezmieniona od Win95 (nie liczę dodania
        Unicode). A przecież MS mogło zrobić edytor tekstu na poziomie "Kate" dla KDE.
        Koloryzowanie składni, zakładki (lub po prostu MDI), możliwość podpięcia
        zewnętrznego programu pod skrót klawiszowy (podgląd w przeglądarce, lub
        walidacja tidy...), wcięcia, możliwość podpięcia plików pomocy (dla wywołań
        pomocy kontekstowej). Skończyło się na zainstalowaniu Vim'a... Ach te *nixowe
        przyzwyczajenia :-)

Dobrze, że chociaż wsparcie dla CSS w IE7 jest nieco lepsze... (marzy mi się
        przeglądarka którą można było by przestawić w tryb Strict, tak aby nie próbowała
        naprawiać błędów, być kompatybilna z wersją wcześniejszą, ale pokazywała stronę
        zgodnie ze standartami).

Zainstalowałem ODF Plugin, do bety MS Office, niestety nie ma zapisu :-( Jutro
        wezme z pracy kilka bardziej skomplikowanych dokumentów *.odt i zobaczę jak MS
        poradził sobie z napisaniem konwertera dla dobrze udokumentowanego formatu.
        • kell99 Re: Kilka opinii innego usera... 11.07.06, 02:19
          Testujesz Viste na calego;) Masz oficjalna bete czy raczej ktorys z nowszych
          "buildow"? Zastanawia mnie nowy "niebieski", klasyczny styl Visty (bez hw
          directx). Osobiscie nie przepadam za niebieskim stylem z Outlooka czy MS Office.

Probowales moze podpiac partycje z Vista (ntfs) pod linuksa? U mnie dalo sie,
          ale po restarcie Vista wyrzucila niebieski ekran i reboot (uszkodzone ntfs).
          Czyzby moje ntfstools nie radza sobie z ta partycja? DZIWNE!

Z edytorow, zmuszony przez zycie uzywalem jakis czas temu Crimson Editor (ktory
          jednak potrafi sie wylozyc w najbardziej wkurzajacy sposob - przy zapisie pliku
          na przez ftp;) Akurat chyba wyroslem z terminalowych edytorow i uzywam gedit, vi
          jest dobry by wzbudzic podziw wsrod windowsiarzy;)
          • user0001 Re: Kilka opinii innego usera... 11.07.06, 06:54
            Mam oficjalną Betę, ściągniętą z MS (dzięki ci o Pracodawco za szybkiego DSLa).

NTFSa w trybie do zapisu montuje tylko wtedy gdy muszę zdjąć hasło z windowsa...
            Ale sprawdzę i zobaczę jak wypada montowanie (póki co Vistę i Ubuntu mam na
            dwóch niezależnych dyskach przekładanych w razie potrzeby, a do przenoszenia
            dużych plików służy stare 30GB z vfatem).

Nie używam terminalowych edytorów (no chyba że przez ssh), vi był w wersji gvim
            (graficznej). Vi jest dla mnie normalnym narzędziem pracy... wystarczyło 8 lat
            użytkowania... ;-)
            • kell99 Re: Kilka opinii innego usera... 11.07.06, 07:07
              Co do dziwnego zachowania Bety, to funkcja hibernacji jest nieziemska;) System
              usypia sie dosyc szybko (10 sekund), wylacza komputer. Po wlaczeniu, pomija boot
              menu windows (zmusza do startu visty), a sama reaktywacja trwa wieki (po 5ciu
              minutach ukazal sie ekran logowania uzytkownika, 0 reacji na mysz ... stracilem
              cierpliwosc i reset) ... ;)

Jutro wieczorem Gnome 2.15.3, wiecej "nowosci" niz w Viscie przez tyle lat;)
    • oelefante Re: Vista beta - kilka opinii 07.07.06, 14:13
      To musiałeś zainstalować chyba starszą betę. W najnowszej edycji (a może dopiero
      przygotowywanej), wywalili te ciągłe potwierdzenia, bo testerzy zwracali na to
      uwagę.
      Poza tym, nic dziwnego, że się sypie i wali. W końcu to beta, a kilka rzeczy
      mocno zmienili, więc to, co w tej chwili można doinstalować (przede wszystkim
      sterowniki), chyba nie będzie dobrze działało.
      ------
      <a href="www.kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_190.html target="_blank">To
      google - nowy angielski czasownik</a>
      <a href="www.kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_187.html target="_blank">Loren
      pozuje do kalendarza Pirelli</a>
      KopalniaWiedzy.pl -technologie, medycyna, biologia, psychologia
        • oelefante Re: Vista beta - kilka opinii 07.07.06, 15:22
          Się postaram. Espeszli for Ju. ;)
          Więc spróbujmy:
          ------
          To google - nowy angielski czasownik
          Loren pozuje do kalendarza Pirelli
          KopalniaWiedzy.pl - technologie, medycyna, biologia, psychologia
      • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii 07.07.06, 15:39
        IMHO jest tylko jedna publiczna beta. Co z tego, ze mozna to wylaczyc, skoro na
        tym opiera sie model "bezpieczenstwa" (nawet byl apel by w niepublicznych
        wersjach tego nie wylaczac). Wylaczysz komunikaty to masz taki "bezpieczny"
        system jak XP.
        Co do nowych wersji to nie bawi mnie "testowanie" wersji z mininova.org;)

A same ostrzezenia irytuja, szczegolnie gdy po starcie systemu pierwsza rzecza
        ukazujaca sie na ekranie jest ostrzezenie, ze ManifestEngine.exe (wg google to
        czesc oprogramowania dostarczanego z webcamem Logitecha) chce dostep do systemu
        (i to pokazuje sie 2x za kazdym startem systemu)...
          • kell99 Re: Vista beta - kilka opinii 08.07.06, 01:28
            Gość portalu: a.s.s. napisał(a):

> Panowie i Panie Vista narazie (!) ma 28.000 bledow.
            > Znajdziecie jakis blad wyslijcie do MS.
            > Specjalisci twierdza ze MS "wymyslil cos-pomysl" a realizacji(produkt finalny)
            > dokonaja internauci.
            > Przypomina to zebranie albo wolanie o POMOC.

z checia bym zglosil. gdyby sie jakos dalo;) nic by im tak dobrze nie zrobilo
            jak wprowadzenie bugzilli. co z tego, ze cos tam wypadlo i moge wyslac info o
            bledach, jak nie mam zadnej mowliwosci sledzenia bledu. od, wpada w czarna
            dziure i do widzenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka