Dodaj do ulubionych

Google oferuje 0 zł za polską domenę!

12.02.07, 09:08
Firma Google złożyła w sądzie polubownym ds. domen sprawę przeciwko Grupie
Młodych Artystów i Literatów (gmail.pl).

Bynajmniej nie chodzi o jakieś szkalujące teksty czy nieuczciwą konkurencję,
tylko o... adres! Duży amerykański koncern wyciąga łapy po polską domenę
gmail. Jak wynika z listu prawników Google napisanego do właścicieli serwisu,
proszą o dobrowolne wyrejestrowanie domeny, lub jej nieodpłatne przekazanie!!!!

Tak jest - firma oferuje "polaczkom" 0 złotych!
Domyślam się, że to kwestia skrajnie trudnej sytuacji finansowej firmy, której
nie stać nawet na szacunek.

Jak nietrudno zauważyć G. nie interesuje się narodowymi końcówkami swoich
domen poprzestając na posiadanych już com więc nie chodzi o posiadanie adresu,
ale o to, aby niemiał go także nikt inny - firmę zadowoli "wyrejestrowanie".

Zwyczajna demonstracja siły dużej zachodniej firmy przeciwko niekomercyjnemu
polskiemu serwisowi. Pytanie tylko, czy firma zza oceanu ma moralne prawo
odbierać nam za darmo nasze narodowe końcówki .pl?

Napiszę jedno - wolnoć Tomku w swoim domku!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Prawnik Re: Google oferuje 0 zł za polską domenę! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.07, 16:27
      sunnytm napisała:

> Firma Google złożyła w sądzie polubownym ds. domen sprawę przeciwko Grupie
      > Młodych Artystów i Literatów (gmail.pl).
      >
      > Bynajmniej nie chodzi o jakieś szkalujące teksty czy nieuczciwą konkurencję,
      > tylko o... adres!

Co ty pierdzielisz !!! :(

Po co firmie Google adres GMAIL ??? :)

Jak chcesz to możesz sobie zarejestrować WSZYSTKIE domeny GMAIL z końcówką org,
      net. biz, com, itd.

Te domeny są WOLNE !!!

I zostaną WOLNE bo nikt ich nie chce - nawet Google !!!

;D
    • gray Re: Google oferuje 0 zł za polską domenę! 12.02.07, 18:00

jakiś czas temu microsoft wnosił podobne żądania do właściciela domeny
      microsoft.pl i... wygrał, więc zapewne w tym przypadku będzie podobnie.

btw - domena gmail.pl zarejestrowana została w 1.11.2006 roku więc zdziwienie
      jej właściciela byłoby raczej nie na miejscu.
        • gray Re: Google oferuje 0 zł za polską domenę! 12.02.07, 18:12

jeżeli tak, to jednak nie bez zaangażowania, bo wiersze i teksty całkiem -
          całkiem ;)

poza tym ta domena to chyba jedynie CNAME do bloga postawionego na serwerze
          katedry rusycystyki uniwersytetu łódzkiego a zdaje się, że jeszcze kogoś tam znam ;)
        • Gość: tux Re: Google oferuje 0 zł za polską domenę! IP: *.4web.pl 13.02.07, 17:46
          Nie musisz już szukać ludzi z IR.
          Witam serdecznie wszystkich - Administrator Sieci Instytutu Rusycystyki UŁ -->
          tux(a-t)rusinst.uni.lodz.pl
          Jakiś czas temu grupa artystów zgłosiła sie do mnie z prośba o hosting serwisu
          poświęconego szeroko pojętej kulturze to jest np. wiersze, piosenki, tłumaczenia
          tekstów z innych języków itp.
          Z racji tego, że mamy na budynku wydział translatorki pomyślałem, że czemu nie.
          I tak miało powstać coś podobnego a tu jeszcze chcieli to tworzyć między innymi
          studenci. Urzekło mnie to, bo w dzisiejszych czasach mało kto chce tworzyć coś
          co nie jest nastawione na zysk.

Strona leżała na serwerze IR przez może miesiąc czy dwa. O tym, że muszę zamknąć
          stronę zdecydował dziki ruch jaki generowała ta strona po jakimś czasie. To, że
          wczoraj po 17 wyłączyłem dostęp do serwisu to był czysty przypadek. Widząc co
          się dzieje po łączu (ilość pojedynczych zapytań o losowe pliki w katalogu
          domowym powodujące ruch na poziomie 2,8 Mbp/s na sekundę) zmuszony byłem podjąć
          decyzję o wyłączeniu konta. Nie chodziło nawet o wielkość ruchu (bo łącze by to
          wytrzymało), ale o fakt generowania niepotrzebnego ruchu.
          O artykułach dowiedziałem się dzisiaj rano od koleżanki za pośrednictwem
          komunikatora.

Zapewniam, że dalej chętnie bym hostował stronę, ale nie mogę ze względu na
          obciążenie łącza. Zapewne nikt z administratorów gmail.pl nie przewidział
          takiego ruchu.
            • Gość: I Dupa Blada ! Re: Google oferuje 0 zł za polską domenę! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.07, 18:21
              Gość portalu: tux napisał(a):

> Poza tym kupno tejże domeny wcale nie było spowodowane chęcią późniejszej
              > sprzedaży bo wcale sprzedawać domeny nikt nie chce.

Tak jak i NIKT jej nie chce kupować ! :)

To wyssane z palca BZDURY o rzekomym zainteresowaniu się Google w/w domeną. :(

Gdyby Google było zainteresowane to przecież już dawno by wykupiło pozostałe
              domeny z GMAIL a więc:

- gmail.org
              - gmail.com
              - gmail.net
              - gmail.biz

itd.

Ale te domeny są WOLNE i każdy może je zarejestrować. :)

I po co Google domena GMAIL ???

PO CO ?

Przecież nie do obsługi kont pocztowych GMAIL ! :)

• sunnytm Re: Google oferuje 0 zł za polską domenę! 13.02.07, 19:04
                Nie wiem nieuku z jakiej wyszukiwarki korzystasz, ale wszystkie wymienione przez
                Ciebie domeny SĄ zajęte, ale tylko .com i .eu należy do Google.
                Owszem, Google nie chce kupić naszej domeny, ale i my nie chcemy jej im
                sprzedać, więc w czym masz taki problem? Nigdy nie planowaliśmy robić z nimi
                interesów.

Cały pozew do sądu ma na celu pozbawienie nas domeny a nie jej przejęcie.
                Gdybyśmy wyrejestrowali teraz domenę, sprawa nie trafiła by do sądu i było by po
                problemie.

I gwarantuje Ci że polskie firmy proponowały mi całkiem niemałe pieniądze za tą
                domenę jednak jej nie sprzedaliśmy, więc najwyraźniej nie o to nam chodzi.

Jeśli natomiast uważasz, że możesz kupić sobie domenę z gmail w nazwie i jej
                swobodnie używać to zaryzykuj, ja Ci za sponsoruję kupno. Sam się przekonasz jak
                to jest kupić coś sobie legalnie i usłyszeć, że nie masz prawa tym rozporządzać,
                a nawet posiadać!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka