Dodaj do ulubionych

Kłopoty z instalacja skanera

IP: *.acn.waw.pl 28.05.03, 01:33
Posiadam skaner Genius Color Page vivid Pro II . Dotychczas a więc w
systemach Windows 95 , 98 i Me , działał bez zarzutu , teraz przy XP
informuje że : Nie znaleziono skanera . Proszę sprawdzić , czy :
(1) Port LPT jest włączony ,
(2) Zasilacz jest podłączony do gniazda w skanerze ,
(3) Kabel szeregowy jest włączony do portu LPT .
Sprawdziłem , wszystko jest ok. a nie działa . Z netu z wielkim trudem
ściągnęłem sterowniki do tego modelu i systemu i nic . Co to może być ?
Obserwuj wątek
      • vet_ Re: Kłopoty z instalacja skanera 28.05.03, 17:59
        Gość portalu: mundek napisał(a):

> Odpowiedz brzmi: XP jest problemem!
        > To juz nie pierwsze problemy tego systemu ze skanerami, drukarkami i innymi
        > urzadzeniami zewnetrznymi. Wystarczy miec troche bardziej nietypowy sprzet,
        > sterowniki bez certyfikatu MS i juz sie zaczyna.

Nie nietypowy, tylko po prostu stary. Jak masz stary sprzęt, to nie wyrywaj
        się na najnowszy system. Inna sprawa, że zwykle da się to obejść. Mam Plustek
        9636T, długo szukałem, ale w końcu znalazłem i działa przyzwoicie jak na swoje
        możliwości.

pozdr
        wojtek
        • Gość: wikul Re: Kłopoty z instalacja skanera IP: *.acn.waw.pl 28.05.03, 19:22
          vet_ napisał:

> Gość portalu: mundek napisał(a):
          >
          > > Odpowiedz brzmi: XP jest problemem!
          > > To juz nie pierwsze problemy tego systemu ze skanerami, drukarkami i innym
          > i
          > > urzadzeniami zewnetrznymi. Wystarczy miec troche bardziej nietypowy sprzet
          > ,
          > > sterowniki bez certyfikatu MS i juz sie zaczyna.
          >
          > Nie nietypowy, tylko po prostu stary. Jak masz stary sprzęt, to nie wyrywaj
          > się na najnowszy system. Inna sprawa, że zwykle da się to obejść. Mam
          Plustek
          > 9636T, długo szukałem, ale w końcu znalazłem i działa przyzwoicie jak na
          swoje
          > możliwości.
          >
          > pozdr
          > wojtek

Fajny jesteś , innym radzisz żeby się nie wyrywali a sam eksploatujesz
          starocie . Myślisz że nie wolałbym mieć nowego ? Ale nie jest tak źle
          sterowniki są , tylko trzeba umieć je szukać a producenci tego nie ułatwiają .
          Pzdr.

• alfalfa Re: Kłopoty z instalacja skanera 28.05.03, 15:37
      Problemem może byc brak najnowszego (nie wiem który to numer) servispack`a do
      XP. Bez sp XP ma problemy z obsługą portów np. z drukarkami fiskalnymi. Może to
      o to chodzi? Zła wiadomość - sp do XP jest duży, ponad 100mb...
      pzdr.
      A.
      • Gość: wikul Re: Kłopoty z instalacja skanera IP: *.acn.waw.pl 28.05.03, 19:18
        alfalfa napisał:

> Problemem może byc brak najnowszego (nie wiem który to numer) servispack`a
        do
        > XP. Bez sp XP ma problemy z obsługą portów np. z drukarkami fiskalnymi. Może
        to
        >
        > o to chodzi? Zła wiadomość - sp do XP jest duży, ponad 100mb...
        > pzdr.
        > A.

Witaj !
        Mialem do ciebie napisać na priv w tej sprawie . Masz rację ale ja już
        zainstalowałem SP1 .
        Różnie to bywa , moja drukarka (też stara - Lexmark 3200 , sprzęt niestety
        starzeje się szybko) po zaistalowaniu XP zrobiła mi miłą niespodzinkę i bryka
        pod XP jak nowa (nawet palcem nie kiwnąłem do instalowania sterowników) a
        skaner się zbiesił . Ale dałem sobie radę . To jednak sterowniki . Terzeba je
        starannie dobrać bo nie zawsze odpowiadają modelowi itp. a firmy wymyslają
        jakieś dziwactwa , musiałem pokonać jakieś loginy , hasła , kody i inne
        świństwa . Ale za czwartym razem pieknie poszło i ściągnęłem właściwy , a
        miałem nóż na gardle bo musiałem wysłać do syna w Niemczech poprawione
        słowniki . Niestety znów mam kłopoty z dźwiękiem , czy raczej z jego brakiem .
        Klops , wszystko jest niby w porządku (wizualnie)a dźwięku nie ma . Może masz
        jakąś receptę .
        Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie .
        • alfalfa Re: Kłopoty z instalacja skanera 28.05.03, 22:50
          Czołem!

Z dźwiękiem ostatnio miałem podobny problem tyle że pod Win2000. Stara karta na
          ISA nie chciała poprawnie działać (było z tym trochę zachodu). Wydaje mi się,
          że znowu moze byc kwestia sterowników. "Wizualnie" czyli w systemie niby
          poprawnie zainstalowana a nadal nie działa? Raczej sterowniki. Jeśli to cos na
          ISA to może być Ci łatwiej po prostu jakąś tanią kartę na PCI (50pln powinno
          wystarczyć) kupić i wymienić. XP i Win2000 z urządzeniami ISA kiepsko sobie
          radzą.
          pzdr.
          A.
          ps. priva okazjonalnie sprawdzam, częściej tu zaglądam
    • Gość: X XP i stare skanery na LPT IP: *.com / 10.10.233.* 28.05.03, 18:07
      Niestety obawiam się, ze twój skaner nie będzie współpracował z XP.
      wynika to z tego, ze starsze systemy windowsowe zezwalały sterownikom na
      bezpośrednie komunikowanie się ze sprzętem od NT w gore jest to niemożliwe
      Nie jest to wina XP, jak stwierdził ktoś tutaj - takie są założenia systemu XP-
      ma być bardziej stabilny, wiec nie ma anarchii driverow.

• Gość: wikul Re: XP i stare skanery na LPT IP: *.acn.waw.pl 28.05.03, 19:28
        Gość portalu: X napisał(a):

> Niestety obawiam się, ze twój skaner nie będzie współpracował z XP.
        > wynika to z tego, ze starsze systemy windowsowe zezwalały sterownikom na
        > bezpośrednie komunikowanie się ze sprzętem od NT w gore jest to niemożliwe
        > Nie jest to wina XP, jak stwierdził ktoś tutaj - takie są założenia systemu
        XP-
        > ma być bardziej stabilny, wiec nie ma anarchii driverow.

Na szczęście twoje przypuszczenia się nie potwierdziły i jak piszę wyżej dałem
        sobie radę . Ale masz rację , polityka Microsoftu jest nieprzewidywalna i to
        nie tylko ze względu na szlachetne inntencje .
        Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za życzliwość .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka