Dodaj do ulubionych

HD,HQ na youtube - możliwe ?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.07, 19:26
img249.imageshack.us/img249/1778/youtubehduploadtrick960wu4.jpg
img240.imageshack.us/img240/8052/youtubehduploadtrick960ev9.jpg
img231.imageshack.us/img231/5802/youtubehduploadtrick960lr6.jpg
Zrzuty z klatek filmu z youtube,szczególnie pierwszy ostry.
To jest raczej tylko jako ciekawostka,na youtube można uzyskać rewelacyjnie
lepszą jakość w porównaniu z przeciętną.Z reguły ko.ńczy się to zacinaniem i
długim oczekiwaniem na ściągnięcie.Już samo wysyłanie w formacie
.wmv(windowsowy systemoewy Movie Maker) daje lepszy obraz w porównaniu z
mpeg2,którego yotube nie przekazuje dostatecznie.
Obserwuj wątek
      • manhu Re: Adres wideo 21.12.07, 16:21
        Napisz lepiej dokładniej (dla potomności) jak oni to zrobili tym Total Video Converterem ("...and meet a few other criteria"), czyżby wystarczyło zrobione TVC flv z divx-a i mp3 w 320x240x30fps?

Z tego co widać, to plik jest widziany jako mający 4min55sek, a zacina się po 23sek, co przy maksymalnej długości filmu na YT = 10min (do uzyskania normalnie) da ok.47sek max, czyli dla mnie bezużyteczne. Z drugiej strony ja bym z wepchnął plik z jakością 1000kbps tym samym trickiem, co zwiększy długość pewnie 6x.
        • manhu Już wiem jak i mam swoje filmiki w "HD" 25.12.07, 23:04
          Tu macie filmik jak to zrobić:
          www.youtube.com/watch?v=08NI4cy4zik
          i nie świrujcie, ale róbcie dokładnie jak ten gość, bo np.:
          -z total vc 3.11 nie działa
          -zmniejszenie jakości audio z szalonych 320kbps drastycznie wydłuża (zamiast skracać) film
          -rozdziałki większej niż 640x480 nie ma co próbować, bo film tnie potwornie nawet z dużo mniejszym bitrate
          -jedynie ostatnią opcję: enable pad można sobie odpuścić dla filmów 4x3
          -ponadto film 2Mb/s przy pełnym ekranie tnie w przeglądarce, ściągnięty na HDD przez RealPlayer 11 i oglądany nie tnie
      • manhu Re: youtube to śmieć 22.12.07, 14:25
        Stage6 to śmieć! I nie wypowiadaj się jak piszesz z de - Niemiec. Tu jest Polska, polskie forum i polskie warunki, ogromna większość osób ma neostradę 1024 w promocji, jak też dużo 512-tki i to często dzielone po sąsiedzku i na takim czymś ten stage6 to śmieć, łącza 2mega zaczną się rozpowszechniać jak cena stanie się konkurencyjna do 1024, czyli pewnie w nowej promocji w lutym 2008, ale nawet 2mega to za mało do HD.

Ponadto youtube jest nieporównywalnie bardziej popularne, te same linki to filmów na yt i stage6 i na yt ogląda film kilkanaście/-dziesiąt razy więcej osób, dlatego lepiej wrzucić trickiem na yt, bo przynajmniej ktoś to obejrzy a nie pies z kulawą nogą.

A ten twój filmik ma 62sekundy i aż 51megabajtów, czyli wymaga łącza 6,58mbps tzn. że nawet neostrada 6mega (której prawie nikt nie ma, a nawet jak ma kasę to nie może bo za daleko do centrali) jest minimalnie za wolna.
        • Gość: specjalista Re: youtube to śmieć IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.12.07, 15:35
          zaistalowałeś chociaż software do odtwarzania ?

wydaje ci się że tutaj to wszyscy mają cuda na patyku i łacze
          swiatłowodowe ?

film do którego dałeś linka buforował się 2x dłużej niż trwał (na
          youtube) na stage6 szło w realtime

co tam jest do oglądania pozatym na youtube ? Małolaty dmuchające
          balony czy grubas tańczący uma uma,jakości kamerki 640x480

już www.veoh.com jest lepszy - ciekawa zawartość,co do jakości do
          średnia ale nie taka lipa jaką oferuje google video czy yt

podałeś linka do GWnianego filmiku który ładował się w
          nieskończonośc ,nie mówiąc że filmik był tak nudny że nawet jak by
          się załadował to padł bym na cztery z nudów

www.stage6.com/user/aldar_mn/video/1842191/Hereos-S01-01
          tu masz np. odcinki heroes - u mnie na 37" na full screen wygląda
          przyzwoicie i dźwięk niczego sobie
          www.stage6.com/user/o0paradox0o/video/1963517/Tool---
          Vicarious-(DVD-Video)-JUST-RELEASED! video muzyczne

mi wszystko chodzi bez zacięć - mam problemy z kartą sieciową,pingi
          mi skaczą do 200-400ms a buforowanie teledysku (poniżej) zajeło mi 24
          sekundy
          www.stage6.com/Sieg-oder-Valhalla/video/1515633/Eric-prydz---Call-on-me-late-night-version
          • kell99 Re: youtube to śmieć 22.12.07, 17:08
            > zaistalowałeś chociaż software do odtwarzania ?

I to jest problem tych serwisow. Trzeba instalowac dodatkowe oprogramowanie.
            Nowe wersje flash maja tez wsparcie do h.264, youtube i odpowiedniki tez bedzie
            miec wsparcie dla wyzszych rozdzielczosci.

> www.stage6.com/user/aldar_mn/video/1842191/Hereos-S01-01
            > tu masz np. odcinki heroes - u mnie na 37" na full screen wygląda
            > przyzwoicie i dźwięk niczego sobie

bez przesady - to co podales ma rozdzielczosc 480x270, a to sporo mniej niz dvd.

IMHO popularnosc youtube nie polega na umieszczaniu spiraconych filmow (bo od
            tego i tak jest mininova), ale na dostepnosci materialu. Np z przyjemnoscia
            ogladalem kazdy odcinek Sondy jaki moglem dorwac. Do tego youtube wykracza tez
            poza komputery na urzadzenia mobilne - np iphone/ipod touch ma mozliwosc
            odtwarzania praktycznie wszystkiego z youtube. swietna sprawa, a i w takim
            przypadku rozdzielczosc youtube jest wystarczajaca - wazne, ze klip odtwarza sie
            od razu po kliknieciu na link
            • Gość: specjalista Re: youtube to śmieć IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.12.07, 16:58
              dvd to tylko nośnik - co z tego że można tam upchać dobrej jakości materiał jak
              w większości przypadków wydawcy idą na łatwiznę wciskając kiepskiej jakości i
              duzej kompresji material

iphona nie mam ale na palmtopie np. filmow nie ogladam,zgrzewa mnie
              kompatybilność z windows mobile,gdzie mialbym toto ogladac ? podczas jazdy
              samochodem ???

divix był pionierem w kompresji avi,materiał oglądany na youtube - nie wdajac
              sie w szczegóły,jest ziarnisty,najczęściej reskalowany do większej
              rozdzielczości - co z tego jak ktoś uploadował filmik 320x160 a youtube go
              reskalowało na 1024x768 - szczegóły się poszły tak czy inaczej walić

mininova i inne serwisy torrent czy emule oferują pobieranie filmów na dysk,a ja
              nie chce tego na dysku
              nawet głupie full screen - żeby otworzyć filmik na youtube na pełnym ekranie
              najcześciej trzeba od początku buforować - na stage6 bez problemu odczepiasz
              playera od przeglądarki i skalujesz jak chcesz

no i dzwięk ! w przypadku youtube dzwięk jest tragicznej jakości
              to że youtube,gadu gadu czy onet jest popularne nie znaczy o ich jakości
              u mnie stage6 otwiera materiał w 5 sekund po kliknięciu play...
              • kell99 Re: youtube to śmieć 26.12.07, 18:59
                > iphona nie mam ale na palmtopie np. filmow nie ogladam,zgrzewa mnie
                > kompatybilność z windows mobile,gdzie mialbym toto ogladac ? podczas jazdy
                > samochodem ???

w metrze w drodze do pracy, na nudnym przyjeciu u rodziny itd:)
                dlatego powinienes sobie sprawic ipoda, a nie wymarlego palmtopa - wiekszosc
                podcastow jest gotowa do wrzucenia i odtwarzania na ipodzie - wystarczy tylko
                drag&drop i po problemie.

> divix był pionierem w kompresji avi,materiał oglądany na youtube - nie wdajac
                > sie w szczegóły,jest ziarnisty,najczęściej reskalowany do większej
                > rozdzielczości - co z tego jak ktoś uploadował filmik 320x160 a youtube go
                > reskalowało na 1024x768

IMHO jak spedzisz kilka minut z google, to youtube zachowuje filmy w ich
                natywnej rozdzielczosci i gdy wyjdzie nowa wersja, w sporej czesci przypadkow
                nie trzeba bedzie nic robic by cieszyc sie wieksza rozdzielczoscia. pytanie
                tylko czy wieksza rozdzielczosc az tak pomoze - dsl juz teraz w wielu
                przypadkach osiaga swoj max (7mbps), a adsl2 jest wdrazany bardzo pomalu i tylko
                dla szczesciarzy blisko centrali/majacych dobre kable. ludzie nie lubia czekac.
                jak mam ogladac rwiacy film w wyzszej rozdzielczosci czy jego wersje na youtube
                - wole youtube (ja mam niestety tylko 5mbps).

> nawet głupie full screen - żeby otworzyć filmik na youtube na pełnym ekranie
                > najcześciej trzeba od początku buforować - na stage6 bez problemu odczepiasz
                > playera od przeglądarki i skalujesz jak chcesz

to jest problem systemu operacyjnego i oprogramowania, ktore uzywasz:) ja tam
                mam <super> + +/- i robie 'zoom' dowolnej czesci ekranu :)

> no i dzwięk ! w przypadku youtube dzwięk jest tragicznej jakości
                > to że youtube,gadu gadu czy onet jest popularne nie znaczy o ich jakości
                > u mnie stage6 otwiera materiał w 5 sekund po kliknięciu play...

i co, ze jest. skoro tam NIC interesujacego nie ma :)
                • Gość: specjalista Re: youtube to śmieć IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.12.07, 23:51
                  wymarłego palmtopa ? LOL

jak ipod bedzie miał wbudownany odbiornik GPS,transciver bluetooth,i WLAN i videotelefonie to można będzie powiedzieć że jest lepszy i ile nie będzie się wieszał)
                  przecież ipod (ten stary) nie ma nawet wifi - oglądać możesz zkeszowane kotlety :)

filmy oglądam na bimerze - na 2" czy 3" to nie jest oglądanie,to katorga
                  łacze - zgodnie z umową mam 16Mb/s - naprawde chodzi 11-10 w poprzednim mieszkaniu miałem 26Mb/s tv kablowej - chodziło od 2MB/s do 2.5MB/s

no w sumie wszystko się sprowadza do wyboru - jeden lubi youtube drugi stage6,ja polecam to drugie

porównanie na koniec
                  www.stage6.com/user/elpastorculion1/video/1176114/Linkin-Park---What-I/'ve-Done
                  pl.youtube.com/watch?v=wjBZh-yRmkc
                  • kell99 Re: youtube to śmieć 27.12.07, 00:54
                    > jak ipod bedzie miał wbudownany odbiornik GPS,transciver bluetooth,i WLAN i vid
                    > eotelefonie to można będzie powiedzieć że jest lepszy i ile nie będzie się wies
                    > zał)

hmm. wystarczy, ze ma wifi i przegladarke:) a do reszty to spraw sobie
                    blackberry - nie wierze w urzadzenia wszystko w jednym, bo najczesciej do
                    niczego sie nie nadaja. IMHO szkoda, ze na tym super palmtopie nie da sie
                    ogladac filmow haha :)

ps. musialbys mi wytlumaczyc co to jest ten bimer, bo ja nietutejszy :)

a co do tych twoich linkow, to nie mam wtyczki, wiec moge sobie poogladac haha
                    :P raz mozna otworzyc link, ale wiecej - dziekuje.
                    • Gość: specjalista Re: youtube to śmieć IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.12.07, 19:31
                      www.optomaeurope.com/projectordetails.aspx?ShowMenu=B&PTypedb=Business&PC=EP770
                      prodżektor - źle sie wyraziłem :D

na palmtopie da się oglądać wszystko - jest masa softu,wątpie żeby taka ilość
                      oprogramowania była dostępna pod ipoda - mam iPod shuffle,na to gówienko trzeba
                      używać softu apple itunes żeby wrzucić muzyke (jakość niczego sobie)
                      > a co do tych twoich linkow, to nie mam wtyczki, wiec moge sobie poogladac haha
                      > :P raz mozna otworzyc link, ale wiecej - dziekuje.

wtyczke można sobie ściągnąć
    • Gość: HDlook Re:koniec z youtube IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.08, 12:43
      Przez przypadek zbiegło się to z zestrzeleniem satelity i zaćmieniem
      księżyca,ale youtube zlikwidowało możliwość !wysyłania! filmów w większej
      rozdzielczości,tzw "youtube upload trick",opisany na youtube.Ogłoszono,że
      youtube dokona czynności "naprawczych" "maintenance mode at 5" i teraz filmy są
      zamieszczane w zwykłej rozdzielczości.Pochwalcie się,co wam się udało zamieścić
      do tamtego dnia,ewentualnie niekonieczne są dalsze wypowiedzi.
      • manhu Raczej koniec ze Stage6:) 29.02.08, 16:24
        Na co niby odpowiadałeś skoro nie było takiego wpisu?:)

Fanów Stage6 mogę poinformować, że właśnie zdechło:) Pewnie już wiecie ale zapomniałem wczoraj wspomnieć. Tak to się musiało skończyć, youtube ledwo wyrabia z obciążeniem, stage6 to o wiele lepsza jakość i nie o wiele, ale drastycznie większe obciążenie serwerów. Ale myślę, że coś powstanie na jego miejsce, ale już nie w jakości HD, ale narazie ze 2Mbps.
        • Gość: specjalista LOL IP: *.dynamic.mnet-online.de 29.02.08, 18:14
          ty chyba żyjesz w jaskini i korzystasz z modemu 14.400

joox,movies forums i www.ovguide.com/

tam było mnóstwo filmów w bardzo dobrej jakości,stage6 upadło bo za dużo było
          spraw w sądzie przeciwko divix - umarło właśnie przez to że jakość była
          zajebi..sta - google video czy youtube niue chca jakości bo
          ludzi wrzucali by filmy - w takiej gó..anej jak jest teraz i tak nikt ich nie
          chce oglądać
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka