Dodaj do ulubionych

Problem z Chieftec Black Box - komp go nie widzi

IP: *.globalconnect.pl 25.04.09, 21:54
Mam problem z nowo kupionym hdd 250GB w obudowie Chieftec Black Box 3,5'' -
komp z Windows 98SE nadal go nie widzi i nie reaguje pomimo instalacji
wszystkiego, co bylo na plytce instalacyjnej dla Win98SE (bo ma dzialac, jak
mowi opakowanie i instrukcja, takze pod tym niemlodym systemem). Nie wiem, o
jakie sterowniki moze chodzic i co zrobic, zeby to uruchomic. Prosze Was o
pomoc - nie chce oddawac sprzetu z powrotem do sklepu - komp ledwo dyszy z
braku miejsca...
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc Re: Problem z Chieftec Black Box - komp go nie wi IP: *.globalconnect.pl 26.04.09, 21:47
      Zagladajac do menedzera urzadzen pod stacje dyskow widze 'Generic External', gdy
      wlaczam dysk (podlaczony przez USB 2.0 - dodatkowe gniazdo, a wlasciwie PCi
      bus). Slychac, ze cos sie dzieje - komp dwukrotnie sie dzis zawiesil przy tej
      operacji i odwiesil, gdy wylaczylam dysk...;) We wlasciwosciach tenze Gen.
      External uzywa steru DISKDRV.INF, co zapewne jest poprawne:)

Natomiast po instalacji wszystkiego, co jest na plytce, w programach mam usb_hd
      --> LoadFileSync - gdy klikam na to, zawsze otrzymuje komunikat: Do not detect
      USB device... Dziwne, poniewaz na tym usb chodzi zarowno skaner, jak drukarka i
      pendrivy oraz aparat foto. Co jest nie tak???

Jesli spis wszystkich sterow, jakie znalazlam (obcego pochodzenia, a nie mego
      win98SE) ma jakis sens, napiszcie.
      • Gość: gosc Re: Problem z Chieftec Black Box - komp go nie wi IP: *.globalconnect.pl 27.04.09, 00:21
        Oto anglojezyczny link, gdzie widze problem zblizony do mojego - podaje sie tam
        rozne opcje, nie jestem jednak, jak widac, informatykiem, wiec nie bede grzebac
        w kontrolerach etc, bez waszej fachowej sugestii.

www.techspot.com/vb/topic112353.html
        Pomozcie, drodzy spece, please! W ciagu dwoch dni moge jeszcze oddac ten sprzet
        i zapomniec o tych zmaganiach. Ale w koncu kupilam ten dysk nie bez powodu. Help.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka