Dodaj do ulubionych

Buty do biegania, jaka firma?

07.03.10, 14:46
Witam.

Od jakiegoś czasu staram się biegać ok 40minut co 2 dni, głównie chodniki i
asfalt.

Chciałem na wiosnę kupić jakieś lepsze buty do biegania, aby nie obciążać
stawów ale mam bardzo ograniczony budżet, nie mogę przekroczyć 200zł,
najlepiej około 150.

Znalazłem tani sklep tutaj:
www.butysportowe.net/buty_meskie_do_biegania.html i są tam przede
wszystkim reeboki, adidasy, nike itp w promocji właśnie w dobrej dla mnie
cenie. Jednak jest taki sklep jak sklepbiegacza.pl i tam obuwie dwa razy
droższe a i firmy zupełnie inne.

Proszę o porady, czy warto kupić takiego "reeboka" czy nie jest to tylko słaby
but z ładnym znaczkiem, funkcjonalny na równi z adidasami z bazaru czy też
jest to po prostu dobry but do biegania.
Obserwuj wątek
    • runcentre Re: Buty do biegania, jaka firma? 07.03.10, 16:55
      Polecam zajrzeć na stronę bieganie.pl - jest tam trochę poradników na temat butów i tez sporo użytkowników wypowiadających się na temat różnych modeli. Osobiście polecałabym marki Asics, Saucony, New Balance...oprócz częstotliwości treningów i podłoża należy zwrócić uwagę na swoją wagę i rodzaj stopy przy wyborze odpowiedniego obuwia.
      Marki, które wymieniłam kosztują znacznie więcej niż 150 zł, ale jeśli trafisz na promocje, to możesz dostać dobre modele za ok. 150-200 zł. Na dobre ceny można trafić w Decathlonie.

Sportowa odzież kompresyjna CEP-skuteczność potwierdzona klinicznie
      • e-mail Re: Buty do biegania, jaka firma? 07.03.10, 18:42
        W sklepach Decathlon czasem możesz trafić coś taniego. Pamiętaj o doborze
        odpowiedniego typu buta, bo może się skończyć kontuzją i zamiast biegać,
        wylądujesz przed TV. Zajrzyj tutaj:
        jak-biegac.pl/sprzet-biegowy/jak-dobrac-buty-biegowe . Nie przejmuj się,
        że nie stać Ciuę na najdroższe modele. Te z niższej półki tez mają dużo do
        zaoferowania (tylko są trochę mniej kolorowe).
        • morijim Re: Buty do biegania, jaka firma? 13.09.10, 21:46
          Polecam buty Reebok ZigTech, mięśnie i stawy męczą się w nich wolniej, ponieważ specjalnie zaprojektowana piankowa podeszwa zmniejsza ich obciążenia. Można wydłużać treningi i dzięki temu osiągać lepsze wyniki a jednocześnie zmniejsza się ryzyko kontuzji.
    • suwmiara Re: Buty do biegania, jaka firma? 08.03.10, 12:32
      Pamiętaj, że nawet dobre buty przebiegną maksymalnie 800-1000 km i stracą
      amortyzację.
      Skoro padło hasło Decathlon to faktycznie jest to niezłe miejsce jak się
      już wie, co chce np. z forum biegajznami.pl.
      Jeśli już wpadniesz do Decathlonu to jest tam marka tego sklepu Kalenji.
      Może Cię korcić cena, więc przyda się może informacja. Z mojego
      doświadczenia są to buty tanie i dość dobre na początek, ale niestety
      siadały mi znacznie szybciej niż inne marki które wybiegałam (400-600 km
      i do kosza, a jestem wagi przeciętnej i biegam głównie po twardym).
      Dla mnie dobre były Reeboki (może dlatego, że damskie bywają na długie i
      wąskie stopy), a znajomi bardzo chwalą NewBalnce i Asics (tych nie mogłam
      dobrać na swoje stopy).
      Nike, Adidas i Puma nie cieszą się wśród moich znajomych biegaczy dobra
      opinią. Sama nie mam doświadczeń bo firmy te nie robią butów dla słusznej
      damskiej stópki więc nawet nie próbuję.
      • runcentre Re: Buty do biegania, jaka firma? 08.03.10, 15:37
        No właśnie - na Kalenji uważaj;P Choć sama jestem zadowolona z ich wiatrówki, ale na butach wolałabym nie oszczędzać. Z drugiej strony udało mi się zimą trafić na Asicsy w Decathlonie za 139 zł (przecenione z 350 zł:)

Tak piszemy o Decathlonie, choć nie wiemy, czy masz blisko do jednego z ich sklepów...w każdym razie zrób sobie test wodny stopy, poszukaj na bieganie.pl (baner na str głównej) w tabeli jakie modele są przeznaczone dla danego rodzaju stopy i najlepiej z gotowymi numerami modeli/markami idź do sklepu. Przymierz, poskacz trochę, przejdź się, czy nawet przebiegnij:)
        Niestety w wielu sklepach sprzedawcy nie mają pojęcia o butach do biegania i dla nich wszystko to jedno i to samo, więc radzę się po prostu samemu przygotować przed zakupami:)
          • runcentre Re: Buty do biegania, jaka firma? 08.03.10, 21:54
            Asics i NewBalance specjalizują się m.in. w butach do biegania, a nike i reebok
            to masówka...ale nie rezygnuj z nike i reeboka od razu - po tym jak będziesz
            wiedział jaki masz rodzaj stopy- popytaj na forum (i tu polecam bieganie.pl),
            czy ktoś jest zadowolony z danego modelu reeboka, etc.
            Zrób najpierw ten test stopy i odezwij się ponownie, może wspólnymi siłami też
            pomożemy coś wybrać:)
            • abuk88 Re: Buty do biegania, jaka firma? 13.03.10, 09:23
              Zrobiłem i mniej więcej plasowałbym się pomiędzy normalną a płaską. Tzn mam
              trochę nadwagi i pewnie to z tego wynika. Inne moje dane to 185cm i 91kg żywej
              wagi. Rozumiem, że potrzebuję raczej amortyzujących?

Będąc w sklepie po czym rozpoznam, że jakieś są dla płaskiej stopy, a jakie dla
              tej drugiej skrajnej? Niedługo jadę na zakupy i rozumiem, że najlepiej do
              decathlona?
              • runcentre Re: Buty do biegania, jaka firma? 13.03.10, 18:39
                Czyli wychodzi na to, ze możesz mieć stopę neutralną lekko pronującą - amortyzacja na pewno jest wskazana przy twojej wadze. Radzę zapoznać się już z różnymi modelami w necie - proponuję tę stronę bieganie.pl/?show=1&cat=4&id=1353 (wg tabeli wybieraj "słaby pronator" albo "średni pronator") - cenami się do końca nie sugeruj, bo te modele mogą być ze starszych kolekcji i obecnie mogą być znacznie przecenione. Spisz sobie nazwy/numery seryjne i uderz do sklepu przymierzyć.

Do Decathlona warto zajrzeć chociażby ze względu na to, że często są tam dobre wyprzedaże ( i nie mowię tu o marce Kalenji), ale chociażby Asics, NewBalance, etc. Wadą jest to, że nie ma tam wszystkich marek biegowych, np. Saucony, która też produkuje super buty.
      • marasbone Re: Buty do biegania, jaka firma? 05.08.10, 11:32
        Nic dziwnego, że chwalą New Balance, firma robi chyba najlepsze buty do
        biegania. Nike, Adidas i Puma nie robią butów dla biegaczy z odpowiednimi
        technologiami, tylko płacisz za znaczek według mnie. Ja polecam takie buty
        www.tanisport.pl/newbalance/MR1225BR/Product.aspx . Cena może trochę
        odstraszać, ale to są buty na kilka lat a nie miesięcy.
    • someday_someone Re: Buty do biegania, jaka firma? 15.03.10, 16:02
      Wiecie jeśli chodzi o buty do biegania to moim zdaniem jednymi z lepszych są
      buty new balance. Buty typowo dobrane do tego sportu. Miałam już kilka różnych
      par butów, w których biegałam ale te są moimi ulubionymi. Super się w nich biega;)
    • runcentre Re: Buty do biegania, jaka firma? 16.03.10, 15:46
      Warto kupować w necie, ale na początek radziłabym chociaż przymierzyć w jakimś sklepie parę modeli. Jak kupowałam moje pierwsze buty typowo do biegania, to napaliłam się na jedne w necie, a okazało się w sklepie, że rozmiarowo w porządku, ale spadają mi z pięty...(mimo, że miałam dobrze zawiązane).
      • powazany Re: Buty do biegania, jaka firma? 29.03.10, 16:46
        Najlepiej kupować buty wygodne - przede wszystkim. Należy sprawdzić swój profil
        stopy (pronacja, supinacja, neutral, neutral ze skłonnością do...) i na tej
        podstawie dobierać buty. Na mnie np. najlepiej leżą newbalance. Stopa dobrze mi
        się układa i czuję wsparcie w czasie biegu
        • runcentre Re: Buty do biegania, jaka firma? 30.03.10, 13:16
          Abuk, wybrałeś już jakieś buty? ja miałam ostatni mierzoną stopę na stanowisku Asics (komputerowo za pomocą foot id) i okazało się, że model, który kiedyś wybrałam, jest strzałem w dziesiątkę:) Teraz zacznę testować jeszcze Saucony na asfalt...

Jeśli masz okazję pojawić się na jakimś expo z okazji imprez biegowych (niekoniecznie musisz biec), to wypatruj bieżni Asicsa plus foot id albo bieżni brooksa, żeby fachowo ocenili twoją stopę.
    • someday_someone Re: Buty do biegania, jaka firma? 18.04.10, 11:11
      jeśli chodzi o buty do biegania to moim zdaniem jednymi z lepszych są buty new
      balance. Jak kiedyś przejrzałam opinie osób, które biegają to znaczna większość
      jako bardzo dobre buty podawała właśnie new balance. Sama miałam kiedyś jedną
      parę i byłam z nich bardzo zadowolona, nie tylko były wytrzymałe, ale przede
      wszystkim były bardzo wygodne. Jeśli kiedyś będę kupować buty do biegania
      prawdopodobnie po raz kolejny zainwestuję w tą właśnie firmę.
    • sueellen Re: Buty do biegania, jaka firma? 18.04.10, 14:52
      Najlepiej na bosaka, ale niestety w miescie to malo realne. Najmniej kontuzji
      mają ci, ktorzy biegają w zwykłych trampkach. Im więcej amortyzacji, tym
      bardziej cięzar przenosi sie na pietę. Czlowiek biegnie jak slon.
    • coolista80 Re: Buty do biegania, jaka firma? 01.06.10, 09:41
      Markowe buty nie są zwykłymi butami, które mają jakiś tam znaczek. Zazwyczaj
      takie buty posiadają dodatkowe funkcje, ulepszenia, które ułatwiają ćwiczenia.
      Najlepiej widać to na butach do biegania. Na stronę niewbalance.pl znalazłam
      informacje o butach, które mają np. dodatkowe wkładki amortyzujące, odpowiednią
      wyściółkę i rozmaite inne udogodnienia. Jeżeli zależy nam na komforcie
      ćwiczenia, to powinniśmy takie buty kupić.
    • adresnieprawidlowy Re: Buty do biegania, jaka firma? 01.06.10, 15:30
      No chyba kupując buty tych najpopularniejszych marek się nie zawiedziesz. Do
      tych które wypisałeś dodałbym jeszcze newbalance robią bardzo dobrej jakości
      buty przeznaczone do biegania. A cenowo wypadają tak samo jak inne dobre marki
      więc nie ma dużego zgryzu. Buty do biegania powinny mieć miękką podeszwę przede
      wszystkim i muszą być wygodne.
    • abuk88 Re: Buty do biegania, jaka firma? 11.08.10, 15:33
      Kupiłem dzisiaj New Balance 530 w Decathlonie za 199zł.

Jeszcze nie biegałem więc się nie wypowiem.

Dodam tylko, z mierzyłem też inne pary, ale nie NB tylko jakieś na 'e' chyba...
      tak czy siak w każdej parze gdzieś coś czułem a jak założyłem te które kupiłem,
      to od razu zapomniałem, że je mam na sobie. Chyba o to chodziło...
    • kris_wise Re: Buty do biegania, jaka firma? 27.08.10, 14:04
      podobnie jak przedmówca, uważam że buty tej firmy można śmiało polecić,
      z prostej przyczyny - są one od lat tworzone i modyfikowane pod kątem
      wygody i efektywności podczas biegania. Ale jako zwolennik zakupów w
      necie, zamiast do Decathlonu udał bym się do sklepu internetowego
      newbalance, na bank mają niższe ceny :]
      • joggerka Re: Buty do biegania, jaka firma? 28.08.10, 18:59
        W Decathlonie można naprawdę trafić na świetne ceny butów do biegania, zwłaszcza, jeśli komuś nie zależy, by mieć z najnowszej kolekcji (obniżki nawet o 70%). Szkoda tylko, ze nie mają wszystkich marek...
        • marry-and-more Re: Buty do biegania, jaka firma? 06.09.10, 16:32
          Jeśli idzie o buty do biegania, to ja bym polecała chyba New Balance (i nie jestem jedyna z tego co widzę;) ) Są to buty tworzone z myślą o bieganiu właśnie, wiec nadadzą się idealnie. Jak Cie interesuje ta firma to sobie możesz przeglądnąć ich obuwie na newbalance.pl
    • Gość: Reebok ZigTech Re: Buty do biegania, jaka firma? IP: *.skierniewice.vectranet.pl 12.09.10, 22:03
      Jeżeli biegasz i chcesz wyróżnić się na bieżni czy siłowni, wypróbuj rewelacyjne Reebok ZigTech, które dzięki energetyzującym barwom i odważnym połączeniom kolorystycznym zapewnią Ci ten efekt. Dodatkowo podeszwy butów wykonane są z lekkiej i giętkiej pianki, dzięki której twoje mięśnie podczas biegu męczą się nawet do 20% mniej aniżeli w tradycyjnych butach biegowych
    • czytelniczkaa Re: Buty do biegania, jaka firma? 14.09.10, 14:42
      Ja bym Ci poleciła Nike :) Miałam kiedyś buty z tej firmy i byłam bardzo zadowolona :) Ten model jest ciekawy: www.tanisport.pl/nike/Buty_Nike_Dart_7_354777061/Product.aspx Mają fajne kolorki i nie są takie drogie jak na firmowe buty ;)
      • joggerka Re: Buty do biegania, jaka firma? 15.09.10, 11:16
        Wybierając buty do biegania, nie możemy się kierować jedynie ceną czy kolorem, a właściwym doborem buta do własnej stopy (między innymi). Z opisu na stronie nie wynika jednak, czy dany model jest przeznaczony dla pronacji, supinacji czy neutrala...radzę nie zapominać o takich szczegółach w trakcie kupowania butów do biegania.
        • uschnietapalma Re: Buty do biegania, jaka firma? 15.09.10, 12:57
          Nie wiem, czy faktycznie im bardziej zamortyzowany but tym większy ciężar przechodzi na piętę. Wiem natomiast, że ja muszę mieć dobra amortyzację, ze względu na kontuzję kolana. Nie powinnam biegać w ogóle, ale jakoś nie potrafię zrezygnować, bo za bardzo to lubię. Kupiłam sobie takie buty New Balance www.tanisport.pl/newbalance/MR993GL/Product.aspx i jestem z nich zadowolona. Owszem kolano boli czasem, jednak nie obciążam go za bardzo, bo dodatkowo nie biegam po betonie.
    • szaryszalik Re: Buty do biegania, jaka firma? 21.09.10, 21:55
      Ja strasznie chciałbym Reeboki ZigTech. Przeczytałem już chyba wszystko o tych butach - o amortyzacji, piance w podeszwie, nacisku stopy i oszczędzaniu energii przy bieganiu. Chcę te czarno-żółte, które pokazują w reklamie w tv.
    • milagrosita12 Re: Buty do biegania, jaka firma? 10.03.11, 13:36
      Nie bez powodu tyle osób tutaj na forum chwali sobie buty NB - w końcu oni specjalizują się właśnie w takim obuwiu. Ja również ich poprę. generalnie - jeśli jednak nie biega się regularnie a jedynie sporadycznie, raz na czas to nie trzeba od razu kupować aż tak specjalistycznych butów - chociaż oczywiście byłoby to wskazane niezależnie od zaawansowania :) W razie gdybyście szukali sklepu internetowego z takimi butami - to zajrzyjcie na taniebuty.pl.
    • malwi-5 Re: Buty do biegania, jaka firma? 29.03.11, 08:52
      Ale zawsze to jednak lepiej kupić buty, które dedykowane są konkretnemu rodzajowi sportu. Takie rzeczywiście można dostać na tanich butach - przynajmniej mamy gwarancję, że to obuwie, na które się zdecydujemy - będzie stworzone specjalnie z myślą np. o bieganiu - w związku z czym będzie mieć solidną podeszwę, będzie lekkie, wygodne i utrzyma odpowiednio stopę.
    • absolutfit Re: Buty do biegania, jaka firma? 11.08.11, 14:56
      Ja duuużo biegam i swoje buty zakupiłam w sklepie taniebuty.pl konkretnie ten model: Tekst linka to są buty do biegania w terenie i sprawdzają się na prawdę super. Mają podwójnie amortyzującą środkową część podeszwy przez co dobrze amortyzują.
    • Gość: Grzesiek Re: Buty do biegania, jaka firma? IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.13, 16:08
      Moim zdaniem pytanie o firmę w przypadku początkujących nie ma sensu. Każda ma inaczej sprofilowaną podeszwę, cholewkę, ułożenie buta, rozłożenie amortyzacji, inne systemy itp. Obecnie raczej nie da się również rzeczywiście dobrego buta za 150 zł. Polecam podejść do specjalistycznego Sklepu Biegacza i tam wykonać profesjonalną analizę stóp, przymierzyć kilka modeli różnych marek i dopiero wówczas podjąć decyzję
    • Gość: Malsa212 Re: Buty do biegania, jaka firma? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.13, 21:03
      Nie powiem Ci jakie są najlepsze, ale mogę polecić Ci te, co ja mam. Od miesiąca biegam w takich bucikach: air-max.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=149 I według mnie biega się bardzo dobrze. Wcześniej biegałam w innych, które miały cieńszą podeszwę, to czułam czasem dyskomfort związany z podłożem, teraz nic takiego nie ma miejsca.
      • Gość: biegająca Re: Buty do biegania, jaka firma? IP: *.net.hawetelekom.pl 04.06.14, 23:42
        Te air maxy są strasznie chwalone, ale nie bardzo rozumiem ten fenomen. Miałam przyjemność w nich biegać i zachowywały się jak klasyczne buty sportowe, niczego innowacyjnego nie wyczułam, a w dodatku łydki mnie bardzo bolały po zaledwie 3km biegu. Nie wiem, może to specyfika moich nóg. Na co dzień biegam w reebokach traintone (marionex.pl/product-pol-3402-Buty-Reebok-TrainTone-Anthlin-treningowe-do-treningu-biegania.html ) , które są fajnie wyprofilowane i ładnie opływają moje stopy. Fakt, moje stopy nie są wymiarowe, ale widać to zaleta tego modelu skoro nadają się do takich przypadków jak mój :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka