Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezultaty?

IP: *.olsztyn.vectranet.pl 24.03.11, 06:44
Hej, zastanawia mnie temat tych kettlebels- kulek z rączką. Wydaje sie że robią się coraz popularniejsze.Czy ktoś z Was używa? Jakie macie rezultaty? Gdzie ćwiczycie- W domu czy w klubie? Jaką wagą? Dzieki!
    • mrukmrukmruk Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul 24.03.11, 12:20
      W klubie obok mnie były zajęcia z fitbells, czyli z tymi właśnie ciężarkami, ale nie były zbyt popularne, chodziło na niej może 4 osoby i wycofali te zajęcia. O samych ciężarkach czytałem w książce pavla tatsoulina "nagi wojownik", tam były wykorzystywane jako obciążenia do przysiadów na jednej nodze
      • Gość: daria Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.home.aster.pl 25.03.11, 00:26
        Fajne ale tylko dla wybranych.Mi osobiście nie podoba się.
        • Gość: kama Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.205.unused.etelko.pl 02.04.11, 13:56
          U mnie w klubie (Everybody) są popularne. Ja zaczęłam od przysiadów z 3 kg, dość męczące, ale efekt wyczuwalny :) Instruktorzy je lubią i prowadzą mini classes z ich użyciem.
          • Gość: arek Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.sds.uw.edu.pl 13.05.11, 16:08
            Obejrzycie sobie filmik :)
            Super sprawa, dopiero zaczyna to być popularne u nas ale już jest w Everybody w w-wie spora grupa entuzjastów tego rodzaju treningu (kobiety również).

            www.youtube.com/watch?v=BrXfqjJWGXo&feature=player_embedded
            • olivkah Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul 13.05.11, 17:36
              Nie podoba mi się, jak ona blokuje kolana w pierwszym ćwiczeniu.
              • Gość: rob Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.sds.uw.edu.pl 20.05.11, 18:22
                Fakt, trochę brzydko blokuje kolana, a nie powinna. Pozostaje wierzyć, że faktycznie jest początkująca i poprawi to.
              • zamysleniee Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul 21.05.11, 16:33
                dokładnie, blokuje i kolana i postawę kilka razy też ma niezbyt dobrą.
    • Gość: emilka Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.205.unused.etelko.pl 04.06.11, 16:44
      Ćwiczę w klubie, 3 kg (szaleństwo :P ) Nie zaczęłabym gdyby trener mi nie pokazał. Bardzo sobie kettle chwalę, czuję się silniejsza.
      No i nie mogę się doczekać zajęć zorganizowanych, ale już niedługo u mnie w klubie będą :D
      • Gość: emilka Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.205.unused.etelko.pl 25.06.11, 16:19
        Zaczęłam regularny trening grupowy u mnie w klubie, aż zdziwiłam się, że jest tyle kobiet :) Dobrze, że doceniają ten rodzaj treningu, bo jak dla mnie zajęcia są rewelacyjne :)))
    • Gość: Kafar Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.radom.vectranet.pl 26.06.11, 17:22
      Witam
      tu masz odpowiedz,FITNESSjakby co zadaj pytanie,experci odpowiedza
    • Gość: Janek Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.11, 09:08
      Obejrzyj sobie filmik na YouTube jak można ćwiczyć z tym żelastwem:
      Hardkorowy Trening z Kettlami

      • Gość: gr Re: Kettlebells.Czy ktoś z Was używa? Jakie rezul IP: 81.219.189.* 15.01.14, 21:11
        Trenowałem jakiś czas temu w Kielcach raz w tygodniu jako uzupełnienie krav magi, niestety z powodu kontuzji musiałem zakończyć przygodę z kravką jak również z ketlami. Wracając do tematu, jak najbardziej polecam wszystkim, jest to świetna sprawa ale uprzedzam, jeśli ktoś nie ma pojęcia jak nimi ćwiczyć to niech sobie da spokój, najlepiej zapisać się do jakiegoś klubu aby załapać jakiekolwiek podstawy bo w przeciwnym wypadku można sobie tylko krzywdę zrobić. Ważne jest również aby dobrać odpowiednie odważniki ponieważ można nabawić się problemów przez jakieś dziadowskie odważniki, odradzam kompozyty. Żałuję że po wyleczeniu kontuzji nie mogę wrócić na treningi z powodu braku czasu, cóż zrobić. Pozdrawiam zapaleńców kravki i kettlell. KIDA
Pełna wersja