Dodaj do ulubionych

sucha skora, duże pragnienie i OBRZEKI mimo picia

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.05, 21:02
dlaczego mimo ze mam pragnienie pije ok 4 litrow dziennie to mam sucha skore
luszczaca sie i obrzeki pod skora zatrzymuje mi sie woda a komorki sa pewnie
wysuszone, co to moze byc? badania mam ok tylko alubina jest lekko
podwyzszona 5.1 a norma jest do 5 co niby swiadczy o odwodnieniu, ale ja nie
mam zadnych biegunek, raczej zatrzymuje ta wode bo az mi zyly wychodza i
glowa boli czasem i jestem pobudzony jak sie duzo napije, troche pomaga mi
spiroloktan obrzeki schodza a i skora robi sie bardziej nawilzona . myslalem
ze to moze cukrzyca ale cukier mam ok , a przy obciazenie 75 gramami glukozy
podskoczyl mi cukier z 85 na czczo do 91 , niby w normie ale malo podkoczyl
po takiej dawce gluzkozy czemu? tylko nie wysylajcie mnie znow do lekarza bo
on mowi ze mam wyniki na granicy normy i on nic nie moze zrobic( a wiec co
mam czekac az bede umieral wtedy sie mna zajma)?
Obserwuj wątek
    • Gość: scept89 Re: sucha skora, duże pragnienie i OBRZEKI IP: *.ljcrf.edu 29.07.05, 21:45
      Drogi Adamie,

jestes na zlym forum, ba nawet w zlym miejscu. Jedynym miejscem w ktorym
      powienienes byc jest porzadna klinika. Lekarz widzacy pacjenta z niewyjasnionymi
      obrzekami chlajacego 4L wody na dzien z pragnieniem winien wyslac go na
      dodatkowe badania/do specjalisty a nie zaslaniac sie wynikami "na granicy
      normy". Nikt nie zdola Cie z zaawansowanych obrzekow emailami wyleczyc. Kilka
      uwag ktore byc moze sklonia Cie do poszukania sensownego lekarza:

1) picie 4 litrow wody dziennie kwalifikuje sie jako potencjalnie niebezpieczne
      dla zycia. Istnieje cos takiego co nazywa sie hiponatriemia (rozrzedzenie plynow
      i spadek Na we krwi) -> ludziska biegajacy maratony niekiedy umieraja na obrzek
      mozgu nawadniajac sie przesadnie.

2) podobne efekty wystepuja przy zaburzeniach pracy nerek kiedy nawet
      umiarkowany nadmiar wody moze rozwalic Ci dokladnie elektrolity.

3) obrzeki obwodowe moga sie pojawiac przy niewydolnosci serca

4) przyjmowanie spironolaktonu (antagonista aldosteronu) dodatkowo zaburza
      elektrolity.

5) masz jakies ciezkie zaburzenia hormonalne np. po steroidach gdzie wystepuje
      zatrzymanie sodu i wody.

Zrozum, nikt przy zdrowych zmyslach nie moze niczego na odleglosc Ci zalecac
      (pic/ nie pic /co pic/co brac) bez polozenia Cie do lozka, dostepu do
      laboratorium oznaczajacego elektrolity 24h na dobe i pelnego zestawu
      elektrolitow na polce! Zmien lekarza, idz na ostry dyzur etc. SZYBKO!

• Gość: adam24 Re: sucha skora, duże pragnienie i OBRZEKI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.05, 22:15
        otoz od zawsze mialem ten problem al coraz bardziej sie nasila, otoz , niewazne
        co bym zjadl , jaka diete stosowal,il ewody pil i jadl soli, to zawsze mam
        obrzeki, zatrzymuje wode pod skora i przez to jest mi goraco i mam such askore,
        zobaczcie jaki paradkos niby zatrzymuje wode a skore mam sucha luszczaca.
        czemu? zrobilem badania na nerki i serce i wszystko ok, jakie moga byc inne
        przyczyny zatrzymywania wody? dodam ze ostatnio wzialem diurektyk tertensif sr
        i bardzo mi pomogl cala woda zeszla, skora zrobil asi enawilzona, i gladkaa
        miesnie pelne i wyrzezbione no ale to nie jest wyjscie trzeba znalesc
        przyczyne, dodam ze nigdy nie bralem sterydow
      • Gość: adam24 Re: sucha skora, duże pragnienie i OBRZEKI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.05, 22:16
        8 miesiecy mam lekkie dusznosc i poprostu nie moge nabrac glebokiego oddechu
        jak kiedys, jest to bardzo denerwujace, jestem przez to caly czas pobudzony i
        nerwowy, no wiecie brak takiej ulgi gdy sie nabieralo kiedys gleboki oddech ,
        teraz tego nie ma, zrobilem spirometrie, badania serca ,echo(wyszlo tylko
        sladowa niedomykalnosc mitralna i wiotkie platki mitralne, ale dr powiedzial ze
        to nic takiego i nie od tego mam te objawy}i rtg klatki i wszystko niby ok,
        wiecei jakie to wkurzajace gdy sie nabier aoddech juz prawie i tu nagle jakas
        blokada i nie mozna do konca nabrac glebokiego wdechu i pojawia sie zlosc i
        pobudzenie, o co tu chodzi?? dodam ze zaczelo sie to po treningu i od tego
        momentu nie przeszlo!!!
        • Gość: scept89 podwyzszona temperatura etc. IP: *.ljcrf.edu 29.07.05, 23:33
          Moge Cie pocieszyc ze zwykle nowotworom potrzeba mniej niz 6 lat aby sie ujawnic
          bardziej dobitnie. Nie aby calkiem je wykluczac, ale tez nie nalezy myslec iz
          "to musi byc nowotwor".

Rozumiem ze jestes HIV/hepatitis B negatywny? Podrozowales po tropikach?

Robiono Ci badania na lupus'a i inne choroby autoimmunologiczne? Istnieje tez
          niedobory skladnika dopelniacza (complement) powodujace obrzeki. Poziom hormonow
          tarczycy?

Wreszcie nie probuj jedna choroba wytlumaczyc wszystkich objawow. Mysle ze
          zamiast mnie macajacego w ciemno na podstawie starych informacji warto znalesc
          speca co to np. ostatnie wydanie Internal Medicine Harrisona ma na biurku i
          przynajmniej czesciowo w glowie na biezaco.

Powodzenia

• Gość: adam24 Re: sucha skora, duże pragnienie i OBRZEKI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.05, 22:18
        od 5 lat z tym walcze i jest coraz gorzej , zadne leki juz nie pomagaja, mam
        wciaz nadkwasote ktora cofa mi sie z trzustki do zaladko i mam niestrawnosc ,
        niepokoj zaladku, scisk,pobudzenie, bezsennosc , nabawialm sie nerwicy przez to
        a nawet juz nie moge babrac glebokiego oddechu przez to cofanie kwasu , juz nie
        chce mi sie zyc, lekarze sa bezradni, a w gastroskopi wszycy niby wychodzi ok
        lekkie zapalenie zaladka tylko, a mnei tak boli, zygam kwasem, leki jak
        controloc, gasprid czy debridant juz nic nie daja, jak jest wogol eprzyczyn
        atego? lambilie? bardziej z lewej strony mnie boli u dolu
    • Gość: adam cos mi sie przypomnialo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.05, 16:32
      otoz kilak lat temu mialem bardzo powazne zatrucie, przez tydzien mialem
      rozwolnienie dreszcze i bol brzuch anic ni emoglem jesc i po okolo 3 tygodniach
      przeszlo samo, schudlem wtedy 10 kg i pamietam ze od tego czasu mam chyba te
      temperature podniesiona , pisze chyba bo nie sjtem pewiem czy to ma co
      swspolnego z moimi dolegliwosciami. a moze to borelioza? a jakei badania
      dokladni emialbym jeszce zrobic? n acholere? toczen?i co jeszce?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka