Dodaj do ulubionych

Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz?

IP: *.cable.ubr01.sutt.blueyonder.co.uk 04.03.07, 19:29
na silowni cwiecze zazwyczaj 3x w tygodniu, troche cwiczen na maszynach z
obiciazeniami, nieduzymi max 15kg. Potem aeroby, 25-35, w zaleznosci jak daje
rade. Jaka proporcje cwieczen przyjac zeby spalic tluszcz z dolu( uda, nogi
tylek)? Moje uda sa duze i zauwazylam ze miesnie mi sie rozwijaja, a ja bym
chciala je miec szczuplejsze a nie duze i umiesnione. Cialo zeczywiscie mam
bardziej sprezyste ale wcale prawie nei chudne, mimo ze ograniczam jedzenie.
Zaznacze ze moze moja przemiana materii jest zwolniona, mam prblemy z
tarczyca (guz maly), biore euthyrox, nie mam nadczynnosci ani niedoczynnosci.
Moze powinnma isc na zajecia spalajace kalorie? Spin chyba odpada bo moja uda
stana sie ogromne!
poradzcie cos prosze
Obserwuj wątek
    • scept89 Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? 04.03.07, 22:33
      netti napisał(a):
      > na silowni cwiecze zazwyczaj 3x w tygodniu, troche cwiczen na maszynach z
      > obiciazeniami, nieduzymi max 15kg. Potem aeroby, 25-35, w zaleznosci jak daje
      > rade.

Czyli za malo. 90 min aerobow na tydzien to prawdopodobnie nie wiecej jak
      1000kcal spalonych (btw, masz jakies liczniki na tych maszynach? Inaczej to jest
      to rozmowa w ciemno).

>Jaka proporcje cwieczen przyjac zeby spalic tluszcz z dolu( uda, nogi
      > tylek)?

na Setha po raz 3245:
      www.exrx.net/WeightTraining/Myths.html
      >Moje uda sa duze i zauwazylam ze miesnie mi sie rozwijaja, a ja bym
      > chciala je miec szczuplejsze a nie duze i umiesnione

Trzeba albo zmienic rodzicow albo liczyc ze na skutek przewleklego niedoboru
      kalorycznego i cwiczen wytrzymalosciowych owe niedobory wgryza sie takze w miesnie.

>Cialo zeczywiscie mam
      > bardziej sprezyste ale wcale prawie nei chudne, mimo ze ograniczam jedzenie.
      Patrz wyzej -> spalasz na tydzien pewnie z 1500kcal na silowniach a 1kg tkanki
      tluszczowej to ok 7800kcal.

> Moze powinnma isc na zajecia spalajace kalorie?

Powinnas zwiakszyc kardio do 500-600kcal na sesje. Latwiej to ocenic na
      maszynach niz przy zwiewnych podskokach -> orbiterek/wiosla/plywanie.
      Problem jest w tym ze nie jestes w stanie spalac duzej ilosci kalorii uzywajac
      jedynie miesni gornej czesci ciala a trenujac z koniecznosci miesnie nog nie
      spowodujesz ich gwaltownego zaniku.
        • scept89 Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? 05.03.07, 22:12
          netti napisał(a):

> O rety, 500-600 kcal na jedna sesje to dobra godzina pedalowania, a gdzie tu
          > jeszcze cwiczenia na silowni?

Cwiczen na uda chyba nie za bardzo jest sens robic. Cwicz glownie
          brzuch/grzbiet/pas barkowy. Najlepiej nie dlugie izolujace cwiczenia (np
          zginanie ramienia w lokciu) tylko masywne wielomiesniowe ruchy: np:
          podciaganie/dipps/chops z linkami.

> a moge np 30min na rowerze i 30 min na orbitreku,
          Oczywiscie -> liczy sie calkowita liczba kalorii. Orbitrek== drazkowy? Wiecej
          maszyn bardziej rownomierny rozwoj miesni/mniejsza szansa kontuzji. Smialo
          ruszaj takze w kierunku wioslarki i steppera, chocby na 5min "sesje". Nie
          przejmuj sie jesli spalisz lacznie mniej niz 600kcal, po prostu daz w tym
          kierunku a nie zabij sie przy pomocy cardio w pierwszym tygodniu ;-)

Pozdr

• mzieli Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? 06.03.07, 08:24
            A czy ta godzina musi być ciągiem??? Bo ja ćwicze na orbitreku i po pół godziny
            padam na pysk. Mogę ćwiczyć 30 min rano i 30 wieczorem??
            Ja nie chcę schudnąć drastycznie, chciałabym zrzucić 6 kg do sierpnia, a może
            wystarczy, jak będę ćwiczyła tylko 30 min dziennie???Dodam , że trzymam dietę
            bez ziemniaków, makaronu i białego ryżu, ograniczyłam słodycze i nie jem po 18,
            a poza tym jem wszystko
              • Gość: z Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: 62.140.211.* 06.03.07, 16:53
                biegaj na bieżni

to męczące ale efektywne

ja ustawiam program 30 min (zmienne nachylenie i prędkość), stopień wysiłku - 6

w tym czasie przebiegam 4,6km i spalam prawie 500kcal (przy wadze 85 kg)

trzeba tylko na uszy założyć jakąś b fajną muzyke.

Ewentualnie kup sobie taki sensor do mierzenia bicia serca i na bieżni ustaw
                odpowiednie tętno. wtedy możesz biec bardzo powoli ale przy jednakowym wysiłku.
                Taki bieg powinien trwać na pewno dłużej niż 30 min ale wcale nie jest taki
                męczący.
                    • kszynka Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? 06.03.07, 23:10
                      nie trzeba być sportowcem aby doświadczyć takiego efektu
                      wystarczy przez jakiś czas (kilka lat intensywnie trenować np. na siłowni)
                      aby samemu tego doświadczyć, siłownia może być rozwiązaniem ale myślę, że
                      istotą będzie odpowiednio dobrany trening
                    • Gość: Lisek.Chytrusek Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.07, 16:16
                      Osobiście proponowałbym ćwiczenia w progu tlenowym. Aerobic, Wiosełka.

Co zaś do dużych mięśni to są one "zalecane" duże mięśnie to większy spalacz
                      kalorii. Wystarczy tylko tyle że je posiadamy a one będą spalać za nas. Warto co
                      prawda się poruszać. Osobiście preferuje ćwiczenia na siłowni z normalnymi
                      obciażeniami (czyli serie po 12-10-8) ze zwiększonym obciążeniem po każdym
                      powtórzeniu (wszystkie partie mięśniowe). A na koniec przepływam po 2km na
                      ergometrze wioślarskim, przy maksimum swych możliwości. Niby jest określone, że
                      tłuszcz spala się przy małych ciężarach i dużej ilości powtórzeń. Ale jakoś
                      bardziej wole budować masę mieśniową spalając przy okazji tłuszcz. Dłuższy efekt.

Tyle że przez 5 dni w tygodniu mam ruch.

poniedziałek: siłownia, tańce
                      wtorek: wspinaczka, basen
                      środa: siłownia
                      czwartek: wspinaczka, basen
                      piątek: tańce

Także po miesiącu miałem zadziwiające efekty. Wystarczy się zmusić a potem już
                      wchodzi w nawyk. No i trzeba się pilnować z jedzeniem. Jeśli już musimy coś
                      spożywać wieczorem to tylko proteiny. I proponuje naprawde spojrzeć na tabele
                      kaloryczne co ile ma, żeby nie jeść bezwartościowego syfu. Tyle że mało kto z
                      nas ma tyle czasu. Ja jeszcze studiuje więc mam go w bród. Pozdrawiam i życze
                      udanego gubienia wagi.
                • Gość: Mashita Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: 136.173.62.* 06.03.07, 17:45
                  Moze nie tyle biegaj, co truchtaj, znaczy sie z angielska jogguj. Bieganie
                  bedzie bazowalo na innym zrodle energii, ktore Twojemu organizmowi bedzie
                  latwiejsze do zdobycia niz zawiazany w tkance tluszczowej tluszcz. Ale jogging
                  jak najbardziej. Mowiac po ludzku, biegaj tak, zebys nie miala zadyszki i mogla
                  spokojnie i rownomiernie lapac oddech. To, ze przy szybszym i bardziej
                  forsownym biegu spala sie wiecej kalorii to jeszcze nic nie znaczy. Tobie wszak
                  chodzi i spalenie tkanki tluszczowej.
                  Czasem nawet szybki do bardzo szybkiego marsz jest bardziej wskazany niz bieg.
                  • Gość: t. Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.nycmny.east.verizon.net 06.03.07, 18:27
                    w pelni sie z toba zgadzam, nie ma to jak truch albo marsz w szybkim tempie na
                    biezni. roznica miedyz bieznia a rowerkiem stacjonarnym jest taka ze na rowerku
                    szybciej zmeczysz nogi niz spalisz 200 kalorii. na biezni w srednim tempie
                    mozesz spalic duzo wiecej a skutki beda takie ze podskoczy ci znacznie puls co
                    jest zjawiskiem pozadanym a zmeczenie miesni bedzie duzo mniejsze.
                    kluczowe jest to zeby te cwicenia aerobowe robic na pusty zoladek z samego rana.
                    jezeli cwiczysz po poludniu to spalasz glownie to co jadlas w czasie ostatniego
                    posilku a nie poklady tluszczy z brzucha, bioder czy tylka.
                    • Gość: jackk3 Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.ptr.terago.ca 06.03.07, 21:01
                      Jesli na rowerze stacjonarnym nie potrafisz spalic 200 kcal bez zmeczenia nog
                      to twoim problemem nie jest nadwaga ale kondycja. Bieganie jest bardziej
                      wymagajace od roweru (jesli chodzi o wydatki energetyczne). Liczy sie calkowita
                      strata kalorii i ujemny bilans energetyczny. Nawet teraz piszac to na
                      komputerze spalam tluszcz i glikogen. Cwiczenia na pusty zoladek nie sa
                      zalecane, organizmowi trzeba dostarczyc energii. Taki trening nie bedzie zadnym
                      treningiem, za mala intensywnosc, bardzo slaby przyrost formy 'sportowej',
                      podatnosc na choroby, przeziebienia nie mowiac o satysfakcji cwiczen.
                      > jezeli cwiczysz po poludniu to spalasz glownie to co jadlas w czasie statniego
                      > posilku a nie poklady tluszczy z brzucha, bioder czy tylka.>
                      Ostatni akapit to totalna bzdura, organizm nie spala podczas wysilku pokarmow z
                      zoladka. Poza tym nawet wyglodzona osoba ma zapasy glikogenu.
                        • Gość: jackk3 Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.ptr.terago.ca 06.03.07, 23:05
                          Prawie 500 kcalc - tak trzymac.
                          <nie mam problemow z kondycja, tylko nogi mnie bola i stopy pala znowu, a uda
                          sa jak napompowane no i sie spocilam,>
                          Widzisz to jest wlasnie kondycja. Co sie dzieje prawdopodobnie wchodzisz troche
                          w strefe beztlenowa i twoj organizm nie nadaza z usuwaniem mleczanu. Jesli
                          twierdzisz ze moglabyc wiecej ale nogi mi sie 'pompuja' to znaczy ze twoj VO2
                          jest niski tak jak i prog mleczanowy. Ale nie ma sie co przejmowac bedziesz
                          robic postepy (jesli to jest twoim celem) i za pare tygodni bedziesz mogla
                          wytrzymac dluzej, co spowoduje ziekszenie intensywnosci i wieksze spalenie
                          kalorii. Co do stop to cos jest nie w porzadku. Czy krecisz w noskach? A moze
                          buty? Nie zwiekszaj czasu cwiczen za bardzo na poczatku, najwazniejsza jest
                          systematycznosc.
                          Pzdr
                        • scept89 kajak? 06.03.07, 23:28
                          netti napisał(a):
                          > dzis mi sie udalo 27 min na rowerze- 250kcal,
                          Bardzo zacnie zwazywszy ze dorzucilas 140kcal. Gratulacje ;-)

>i jeszcze kajak
                          Masz urzadzenia przypominajace ruchy wioslowania na kajaku czy tez bardziej
                          tradycyjna wioslarke www.concept2.co.uk/

>stopy pala znowu
                          Nie znam jaki to jest twoj bol/niewygoda ale istnieje cos takiego jak planar
                          fascitis (zapalenie blony sciegnistej podeszwy). Kiedys mialem tego poczatki i
                          tez moje stopy czuly sie dziwnie np na orbiterku. Rozciagaj nogi i reszte ciala,
                          np pies z glowa w dole, rozciaganie achillesa na schodach/kraweznikach.

Pozdr.

• Gość: t Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.nycmny.east.verizon.net 07.03.07, 15:32
                        a gdzie tam padlo slowo zoladek? glikogen jest w jakims stopni gromadzony tez w
                        tkance miesniowej ale sa to niewielkie ilosci. piszac o ostatnim posilku
                        chcialem w najprostrzy sposob zobrazowac skad organizm czerpie energie potrzbna
                        do wysilku fizycznego, po posilku z pewnoscia nie jest to tkanka tluszczowa. czy
                        to bzdura? dla jasnosci napisze ze to pytanie retoryczne.

dwa, jej chodzi o pozbycie sie tluszczu a nie poprawienie formy fizycznej wiec
                        najlepsze sa w tym wypadku cwiczenia aerobowe na pusty zoladek. jezeli taka
                        forma wysilku w twoim przekonaniu jest niewlasciwa to tego nie rob.

• Gość: jackk3 Re: Jak i ile cwiczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.ptr.terago.ca 07.03.07, 16:28
                          < glikogen jest w jakims stopni gromadzony tez w
                          > tkance miesniowej ale sa to niewielkie ilosci. piszac o ostatnim posilku
                          > chcialem w najprostrzy sposob zobrazowac skad organizm czerpie energie
                          potrzbna do wysilku fizycznego, po posilku z pewnoscia nie jest to tkanka
                          tluszczowa. czy to bzdura? >
                          Glikogen u wysportowanego goscia gromadzi sie w 75% w miesniach. Reszta z
                          pozostalych powiedzmy 2000 kcal jest zmagazynowana w watrabie. Czesz z tych
                          kalorii (nie wiem ile procent) jest zmagazynowana we krwi w postaci glukozy.
                          Enegiee czerpiemy wlasnie z tad gdy juz zapasy miesniowe sa na wyczerpaniu.
                          Jesli osobie chodzi o pozbawienie sie tkanki tluszczowej a nie poprawienie
                          formy fizycznej to stawiam wszystkie moje oszczednosci ze ma 99% szans ze jej
                          sie nie uda. Cale zycie sie bedzie odchudzac? Praktycznie nie ma znaczenia czy
                          na pusty zoladek. Jesli cwiczy powiedzmy do 45min (czy nawet godz.) cala
                          energia potrzebna do cwiczen pochodzi z tkanki tluszczowej i glikogenu ktory
                          JUZ JEST ZMAGAZYNOWANY. No chyba ze mowimy o dlugotrwalych cwiczeniach (2-5
                          godz.-np. kolarstwo) gdzie musisz dostarczyc glownie weglowodanow bo nie
                          starczy ci paliwa i nie bedziesz mogl kontynuowac cwiczen.
            • scept89 cwiczenia dzielone 06.03.07, 23:19
              mzieli napisała:
              >Mogę ćwiczyć 30 min rano i 30 wieczorem??
              Zdecydowanie tak. Maly problem to 2 rozgrzewki i 2 cool down, ale to jest drobiazg.

>może wystarczy, jak będę ćwiczyła tylko 30 min dziennie???
              Liczy sie calkowita dawka tygodniowa. Warto jest miec dzien przerwy na
              zregenerowanie dlatego 6x 30min a 10kcal/min = 1800kcal spalonych. To jest w
              miare blisko zalecanych 2400kcal. Po prostu pocwicz przez 2tyg na w/w poziomie i
              zobacz gdzie wagowo i kondycyjnie jestes.

Pozdr.

• Gość: Mashita Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: 136.173.62.* 06.03.07, 17:42
      Jest jeszcze jedna raecz, o ktorej nikt (chyba) nie napisal, zeby trening byl
      efektywny, zdecydowanie lepiej zrobic dluzsza sesje, ale jedna, bez rozkladania
      na dwa seanse po pol godziny. Jak zaczynaszaeroby, Twoj organizm siega w
      pierwszej kolejnosci po najlatwiej dostepne zrodla energii, ktore bynajmniej
      nie chowaja sie w tkance tluszczowej. Spala sie najpierw glukoza z krwi, a po
      jakichs 20 minutach organizm siega do rezerw. Tak wiec po 20 minutach masz
      gwarantowane, ze z Twojej tkanki niewiele ubedzie. Co nie znaczy, ze trening
      poszedl na darmo, bo za kazdym razem poprawiasz kondycje co z kolei podnosi
      poziom wysilku, ktory mozesz wykonywac w dozwolonym rytmie serca.
      No mam nadzieje, ze nie zagmatwalama za bardzo. W kazdym badz razie, ja bym
      proponowala aeroby rano, trening silowy wieczorem. Przynajmniej pol godziny na
      orbitrekach, stepperach (bez przytrzymywania) i tym podobnych. Jesli musisz
      razem, zaczynaj od cwiczen silowych (po rozgrzewce).
      Sprawdzilam na sobie. Dziala na 100%.
    • Gość: Mashita Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: 136.173.62.* 06.03.07, 17:48
      > tylek)? Moje uda sa duze i zauwazylam ze miesnie mi sie rozwijaja, a ja bym
      > chciala je miec szczuplejsze a nie duze i umiesnione. Cialo zeczywiscie mam
      > bardziej sprezyste ale wcale prawie nei chudne, mimo ze ograniczam jedzenie.

O jednej rzeczy nie wolno Ci zapominac. Tluszcz jest duzo lzejszy od miesni.
      Moze sie zdarzyc, ze Twoja waga ani drgnie, ale bedziesz wygladac (i czuc sie
      duzo lepiej). Najlepiej sprawdzaj po ciuchach - ile Ci luzu zostawiaja.
      Zwlaszcza przy intensywniejszym treningu silowym zdecydowanie Ci przybedzie
      masy miesniowej (co nie znaczy ze bedziesz klockiem) przy jednoczesnej
      utracie 'obwodu' ciala, ze tak powiem.

Mam nadzieje, ze to jasne.
      • scept89 tluszcz a miesnie (gestosc tychze) 06.03.07, 23:33
        Mashita napisał(a):
        > O jednej rzeczy nie wolno Ci zapominac. Tluszcz jest duzo lzejszy od miesni.

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=342&w=41230038&a=41360119
        Czy 18% to duzo? ja takze mam nadzieje ze powyzszy link jest jasny
        • Gość: :O) scept89 IP: 81.144.219.* 07.03.07, 16:09
          Mam tutaj pytanie bo wiedze ze sie troche orientujesz. Nie mowie ze jestem
          jakims biegaczem ale robie ok 30 km na tydzien - 3/4 biegi. Biegam juz prawie
          dwa lata, reguralnie. Trafilo mnie w grudniu tzw. ITBS: www.itbs.info/
          rozciagam to i robie sobie co jakis czas test, zeby zobaczyc czy moge znowu
          biegac... i nie moge. Slyszales o tym gownie? Masz jakies rady?
          Dzieki z gory.
    • Gość: niechcekonta Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.07, 23:45
      Recepta jest prosta.Dieta:NŻT /Nie żryj tyle/,połowa tego co obecnie,w razie głodu -woda przegotowana bez limitu,ćwiczenia ruch jak zawsze ,oraz nie widzę tu w ogóle najważniejszej rzeczy po wszystkim -SAUNA /do 130 st./ -zimny prysznic-SAUNA i tak przez 30 min.Boskie samopoczucie i lekkość -gwarantowane , tłuszcze są nieznanym ,nie występującym czynnikiem w tej operacji.Wysiłek w czasie ćwiczeń ekstremalny i długotrwały - do 2 godz po trzy razy w tygodniu najlepiej w towarzystwie Atlasa.NIE MOŻNA PO TYM UMRZEĆ - sprawdziłem - narazie mam 60 lat.
      • Gość: asoas Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.adsl.inetia.pl 07.03.07, 02:11
        Nie namawiaj biednych ludzi żeby siedzieli w saunie w temperaturze 130 stopni.Chyba że podajesz w farenhaitach.Generalna zasada w saunie dla początkujących to pierwsze wejście na 9-15minut w 70-78st.celsjusza(w zależności od stanu serducha i ogólnego samopoczucia)potem chłodny do lodowatego prysznic i 20minutowy relaks.Drugie wejście 8-13minut w temperaturze wyższej o nie więcej niż 5stC,prysznic,relaks.Trzecie wejście na 7-10 minut na 80-85stC.I ze 2litry mineralnej przed,po i w trakcie.Otłuszczenia się w ten sposób nie pozbędziesz,ale samopoczucie będzie wyśmienite.
      • Gość: netti Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.mouchel.com 07.03.07, 10:25
        wiem, ze moze to zabrzmiec ze mam wymowke na wszystko ale sauna mi nie sluzy,
        mam kruche naczynka, raczej jej unikam, przynajmniej staram sie, z reszta 5 min
        to maks dla mnie i przy 100C i tak sie slabo poce, wogole sie slabo poce
        ogolnie, raczej sie grzeje od srodka. Ale 60tka- gratuluje, musze tacie
        powiedziec, niech sie wstydzi ze dopiero niedawno wogole rower stacjonarny
        kupil:)
    • Gość: tulipan Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.07, 08:43
      Mam podobny problem, ale spin akurat mi dobrze na to robi, choc niewykluczone,
      ze jest to kwestia tego, ze mam duze uda, bo niezbyt jedrne, wiec od spinu sie
      ujedrnily. Moim zdaniem podstawowa sprawa, to odpoweidnie niedobory kaloryczne-
      mam porównanie cwiczen z dieta i bez. Przy niezbyt rygorystycznej diecie i
      cwiczeniach uda rosna w oczach, przy diecei tysiac kcal i cwiczeniach cale
      cialo "maleje". Mimo to miesnie zastepuja stopniowo tluszcz (najlepszy dowod,
      ze spodnie luzne, a na wadze nawet przybralam).
        • martaireks Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? 07.03.07, 10:52
          Ja kiedys wyczytalam ze aby stracic 1 kilogram wagi trzeba stracic 7000
          kcal a to jest bardzo wiele , takze w przeliczeniu musisz codziennie
          pedalowac na rowerze okolo 35 min , to stracisz okolo 350 kal., to w
          przeliczeniu musisz 20 dni trenowac tylko jazde na rowerze codziennie
          35 min . to przez te 20 dni mozesz stracic 1 kg,
          A teraz zeby stracic 10 kg potrzeba codziennego cwiczenia przez 200
          dni a te 200 dni to jest blisko 7 miesiecy ..
          Ale dla chcacego nie ma nic trudnego :-))
    • Gość: Renifer Lopez Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.uwm.edu.pl 07.03.07, 09:44
      A nie lepiej po prostu wiecej chodzic zamiast wszedzie sie wozic fura? No i
      oczywiscie nie siedziec tyle przed kompem w pracy...
      Zadziwia mnie, z jaka mania ludzie licza spalane kalorie, a nie patrza, ile ich
      przyjmuja (lub nie spalaja) przez statyczny tryb zycia. Nie wystarczy zajechac
      sie 2xtydz w silowni, jesli przez reszte czasu lezy sie przed telewizorem albo
      siedzi za biurkiem.
      Takie jest przynajmniej moje zdanie...
    • Gość: 15 kg mniej Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.07, 10:51
      Przede wszystkim gratuluję woli i kontynuowania ćwiczeń !
      Wydaje mi się, że w moim przypadku pomogło bieganie - siłownię zdecydowanie
      zarzuciłem; chyba zawsze wydawała mi się sztuczna i nakierowana na rozrost
      mięsni. Efekty przyszły po 3-4 miesiącach, za to zacząłem chudnąć na potęgę.
      Niektóre części ciała na końcu (tak będzie zapewne z udami), ale wydaje mi się,
      że na każde przychodzi pora: schudły mi nawet stopy i palce.
      Na początku katowałem się 5 razy w tygodniu po 5 km (podstawowa zasada: nie
      stawaj. Nie dajesz rady biec - idź), po kilku miesiącach to nie był żaden
      trudny czy zniechęcający wysiłek. Teraz biegam 1-2 razy w tygodniu, a wagę
      utrzymałem już przez 3 lata.
      Dieta? Najpierw zrezygnowałem z chleba i ziemniaków, a jak już schudłem, to
      dopuściłem je tylko w minimalnych ilościach. I dużo sałaty :)
      Pozdrawiam.
    • Gość: dro Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: 195.187.80.* 07.03.07, 11:44
      Nie każdy wysiłek spala tkankę tłuszczową.
      Ćwiczenia należy wykonywać pod kontrolą HR (tętna).
      Wzór jest prosty: 220 - wiek to jest limit tętna (HR)czyli maksymalne tętno przy
      którym generalnie zdrowy człowiek nie padnie od razu na twarz.
      Tłuszcz spala się najefektywniej gdy wysiłek obciąża układ krążenia dając tętno
      w przedziale 60-70% limitu HR. Klucz do sukcesu leży w czasie wykonywania
      takiego wysiłku. 15, czy nawet 30 minut to zbyt mało. 60 a najlepiej nawet
      więcej, przynajmniej 3 razy w tygodniu. Na początek radzę zaczynać od 10-30
      minutowych sesji, docelowo jak wyżej. Dla kobiet lepiej jest trzymać się dolnej
      granicy normy. Tak wykonywane ćwiczenia spalają tkankę tłuszczową, najmniej
      "powiększają" mięśnie.
      Rodzaj ćwiczeń - tak naprawdę może być to bieg w każdej konfiguracji, dowolna
      maszyna na dolne partie, najmniej obciąża basen.
      Najbardziej w tym wszystkim liczy się cierpliwość.
      Pozdrawiam.
      • Gość: netti Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.mouchel.com 07.03.07, 14:49
        od ponad roku cwicze 3x w tygodniu- staram sie- wiadomo wakacje, swieta, inne
        wyjazdy, choroby. Poczatkowo cwiczylam na steperze 20min, tetno 140-150, mam 27
        lat, teraz ostatnio robilam tylko orbitrek 30min, takie same tetno. Po prostu
        musze cwiczyc wiecej i juz, i regularnei przede wszyskim. Teraz jeszcze
        zdecydowalam sie na diete, wiec moze w koncy sie pozbede tlustych czesci na
        dole mojego ciala. Cos przeciez musi zadzialac.
    • Gość: maga Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.07, 14:31
      super że powstał taki wątek
      ja własnie staram się zrzcić spora ilośc tkanki tłuszczowej
      nie stać mnie na siłowinie więc tego typu sporty odpadają
      mój główny problem polega na tym, że zaburzyłam sobie gospodarke energia w
      organizmie
      chciałabym zrzucić kilkogramy, ale też przywrócic ja do porządku
      na wiosnę i latem jeżdze na rowerze, ok 2 - 3 h dziennie ... czyli spalaim 1500
      kcal + kalorie z reszty dnia, zjadam niecałe 1500, czyli jestem na minusie
      (u góry wystają mi kości, a uda mam tak wielkie, ze mieszcze sie a nich tylko w
      spodnie 4 rozmiary wieksze ... jednym słowem cyrk)
      kiedy przychodzi jeśień zaczynam ćwiczyć w domu, tak ok 45 min dziennie
      ok grudnia dopada mnie "obniżenie nastroju", kiedy to pzrestaje robic cokolwiek
      ... aż do kwietnia ... oczywiscie im mniej sportu tym więcej jedzenia, np zmią
      ok 2000-3000 kcal /dobe ... tyję ok 7 kg
      mam wrazenie że zapędziłam się w "kozi róg":)
      doskonale rozumiem ten problem dużych ud, ale myśle, ze pozostaje mi
      zaakceptowac swoje ciało, bo chocbym stawała na głowie nie będę wyglądała jak
      inna osoba
      mam pytanie jak zrzucac tkankę tłuszczową i jednoczesnie dbac o równowagę ...
      chyba juz dojrzałam do tego, że ta równowaga jest najważniejsza ... o ile mogę
      ją odzyskać :)
      no i prosiłabym o więcej ćwiczeń naturalnych ... nie na siłowni ... w końcu
      wiosna idzie, można wyjść z domu :D
    • brutta Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? 08.03.07, 16:15
      Witaj. Jest taka zasada, że pół godziny ćwiczysz aby rozgrzać organizm, a
      dopiero potem zaczyna się odchudzanie. Ale można to obejść- wystarczy ćwiczyć
      na czczo.Wtedy od pierwszej minuty ćwiczeń chudniesz, a nie dopiero po pół
      godzinie. Odkąd poznałam tę "tajemnicę" schudłam 4,5 kg, a zdradziła mi ją
      pewna instruktorka fitness i jednocześnie dieteyczka. Pozdrawiam.
      • scept89 tajemnica dietetyczki 08.03.07, 16:54
        brutta napisała:

> Witaj. Jest taka zasada, że pół godziny ćwiczysz aby rozgrzać organizm, a
        > dopiero potem zaczyna się odchudzanie.

Zasada owa spadla z niebios?

>Ale można to obejść- wystarczy ćwiczyć
        > na czczo.Wtedy od pierwszej minuty ćwiczeń chudniesz, a nie dopiero po pół
        > godzinie.

Oczywiscie "logiczne jest" ze jesli na czczo leniwie merdajac nogami spalisz
        100kcal to schudniesz wiecej niz spalajac 300kcal ale juz bez glodowania za to
        cwiczac zaledwie 28.5 minuty. A jesli nieszczesny 28.5-minutowiec powtorzy swoje
        cwiczenia 10x dziennie spalajac 3000kcal to co, z energi grawitacyjnej Ksiezyca
        konieczne do tego kalorie zassie wlasnych zasobow energetycznych nie ruszajac?
        Perpetuum mobile jakies? Co na ten temat mowi ksiega "Tajna Dietetyka"?
        • yoric Re: tajemnica dietetyczki 09.03.07, 00:02
          Jeśli się nie mylę, ważne jest też, co palisz.
          Jak masz ileśtam kcal ujemnego dobowego bilansu kalorycznego, to zawsze stracisz
          na wadze.
          Ale zakładam, że - przy wypompowanym glikogenie z mięśni - robiąc ćwiczenia przy
          jakimśtam odpowiednim tętnie ciągniesz proporcjopnalnie więcej kcal z tłuszczu,
          a mniej z mięśni. A o to w końcu chodzi.

No chyba, że się mylę.

Pozdr
        • brutta Re: tajemnica dietetyczki 09.03.07, 15:46
          Drogi scept89, to nie żadne perpetuum mobile, ani wielka tajemnica. Zna ją
          każda osoba zajmująca się fizjologią. Tajemnicą jest dla laików i dla osób nie
          zajmujących się specjalnie sportem. A zasada jest prosta- jeżeli nie
          dostarczasz energii dla mięśni, organizm pobiera ją z zapasów, czyli ze
          zgromadzonego tłuszczu.Proste?
      • Gość: jackk3 Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.ptr.terago.ca 09.03.07, 16:41
        < Witaj. Jest taka zasada, że pół godziny ćwiczysz aby rozgrzać organizm, a
        dopiero potem zaczyna się odchudzanie>
        0.5 godz. do 45 min. to rozgrzewaja sie profesjonalisci. Druga czesc
        stwierdzenia (o odchudzaniu) jest w polowie nieprawdziwa.
        Nawet na czczo czlowiek ma pelne zapasy glikogenu (patrz wyzej moje posty).
        Nie dotyczy to ludzi uprawiajacych sport wyczynowo (powaznie). Po bardzo
        intensywnych treningach (zawodach) moze sie zdarzyc ze zapasy glikogenu (z
        roznych przyczyn) sa nieodbudowane i tylko wtedy moze nastapic zwiekszone
        spalanie tluszczu (np. na czczo), ale tego akurat osoby ktore uprawiaja sport a
        nie odchudzanie unikaja jak ognia (dzialanie destrukcyjne!).
    • mona817 Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? 09.03.07, 21:48
      A może jakieś "techniczne" rady zamiast teoretycznych rozważań? Mi np. trener
      kiedyś mówił, że na rowerze ustawiając siodełko za nisko - spalasz tłuszcz, a
      za wysoko - rzeźbisz mięśnie. To tak w skrócie. Może znacie inne tego typu
      skuteczne metody? Bo o ile rozumiem, dziewczyna nie chce zrobic sobie bryczesów
      z mięśni, tylko wyszczuplić, wysmuklić, uda i pupę.
      Innymi słowy jak zrobić, żeby mięsnie nie rosły tylko w poprzek (głupio brzmi,
      ale przynajmniej wiadomo o co pytam :))
      Pozdrawiam
        • mona817 Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? 11.03.07, 16:18
          Jack. To chyba jednak dość indywidualna sprawa z tym przyrostem mięśni...
          Niektórym osobom wystarcza mniej ćwiczeń do uzyskania tego samego efektu.
          A wracając do tematu. Może podrzucisz kilka rad jak prawidłowo powinna
          wykonywać ćwiczenia, żeby nie zrobić sobie krzywdy i żeby był efekt. Nie
          spodobał Ci się pomysł z rowerem to spróbuję inaczej :) Kiedy patrzysz na osoby
          robiące brzuszki ile razy masz ochotę kazać im przestać? Pewnie sporo. Sprawa
          dotyka oczywiście również wszystkich innych ćwiczeń :) Wiec jeśli można to
          poproszę kilka technicznych wskazówek, by przy tym "Kardio, kardio, kardio...."
          się nie zabić :)
      • Gość: maga Re: Jak i ile cwieczyc zeby spalic tluszcz? IP: *.smgr.pl 10.03.07, 10:31
        hmmm mi zle ustawione siodełko kojarzy sie jedynie z kontuzjami, otarciami i
        zapowiedzą bóli kręgosłupa
        że ważne jest własnie prawidłowe ustawienie, tak by mięśnie pracowały całe
        to samo z pływaniem i innymi ćwiczeniami ... wykonanie całego ruchu a nie połowy
        myśle, że wiele osób źle robi brzuszki i dlatego tak ciężko o ładny wyrzeźbiony
        brzuch ... ja np nie potrafię robić brzuszków ... raczej łamie sobie kark ;/
        myślę, że po prstu wazna jest konsekwencja i skupienie na ćwiczeniach, na
        początku obserwowanie siebie, mięśni w ruchu
        no i to ważenie się ... ja sie waze na czczo rano jak już
        wiem ze przed miesiaczka i na pocztaku waze wiecej, no i jak zjem :)
        czasem mam ok 3-4 kilo różnicy między rankiem wieczorem :D
        teraz już się mierze i to mi sie wydaje bardiej racjonalne ... choc od kiedy
        puchne to chyba juz nie mam złotego środka dla swoich pomiarów :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka