Dodaj do ulubionych

Dotacje 2014-2020 - wasze pytania i uwagi

25.03.14, 17:19
Witam ! :)
Po dłuższej nieobecności aktywujemy forum.
Zapraszam do dyskusji o nowych programamch UE na lata 2014-2020. Dzielcie się waszymi pytaniami i wątpliwościami.
Na tym forum skupiamy wielu specjalistów od dotacji z obszaru całej Polski. Z pewnością każde pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.
Zapraszam do udziału w dyskusji :)
Moderator forum
Hubert Siemieńczuk
Obserwuj wątek
  • szymon_chlewicki Re: Dotacje 2014-2020 - wasze pytania i uwagi 14.10.15, 13:27
   Dotacje unijne mają to do siebie, że aby je otrzymać należy spełnić określone wymagania. Niestety, a może stety są one bardzo szczegółowe i zanim podejmie się kroki w kierunku starania się o nie warto dobrze zapoznać się ze wspomnianymi. Bez tego moim zdaniem na każdym kroku będzie spotykać się przeciwności wynikające z niewiedzy, więc warto dowiadywać się w UP albo na takiej stronie jak ta: europa.eu/youreurope/business/funding-grants/access-to-finance/index_pl.htm . Ja znalazłem tutaj wiadomości, które były mi potrzebne i sobie poradziłem z założeniem własnego interesu i otrzymaniem dotacji.
  • izunia.2401 Re: Dotacje 2014-2020 - wasze pytania i uwagi 20.01.17, 14:48
   Witam. Mam pytanie. Staram się o dotacje za pośrednictwem LGD. Limit środków to 600 000zł. Szansa dla 10 osób na otrzymanie po 60 000 zł. W w LGD wniosek złożyło 19 osób. Ja jestem 5 na liście wniosków które przeszły kryteria w LGD i mój wniosek został przesłany do UM. Dostałam info że czas oczekiwania na decyzję z ich strony to 3 miesiące. Moje pierwsze pytanie brzmi, jaki jest rzeczywisty czas oczekiwania na decyzję z UM? Czy na prawdę to aż 3 miesiące? I drugie pytanie? Jakie są szanse na to że w UM mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i otrzymam dotację? Niektórzy mówią że to tylko kwestia formalności skoro w LGD wszystko poszło pozytywnie. Proszę o odpowiedzi.
  • mateusz_22eu Re: Dotacje 2014-2020 - wasze pytania i uwagi 27.01.19, 12:47
   Witam serdecznie ! ;)
   Mam pytanie dotyczące dofinansowań na prywatne ośrodki kultury.

   Prowadzę działalność gospodarczą zajmująca się produkcją instrumentów 3 lata temu wpadłem na pomysł rozwinięcia swojej działalności o zakres Nauki gry na instrumentach, zajęć tanecznych ,zajęć akrobatycznych ,wokalnych itp. Kupiłem budynek gdzie stworzyłem taki Dom kultury dodam że firma współpracuje z różnymi gminami. W miejscowości w której prowadzę tak zwaną główną siedzibę. Nie są prowadzone żadne zajęcia przez urząd gminy ani przez należący do niego ośrodek kultury.

   Moje pytanie. Czy są jakieś programy dla takich podmiotów jak ja.
   Czy jest jakaś możliwość pozyskania dofinansowania dla różnych sekcji pod względem płatności. Chodzi mi tu o ludzi ubogich których nie stać na zajęci u mnie w ośrodku.

   Za odpowiedź z góry dziękuje

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka