Dodaj do ulubionych

dotacja na dostosowanie budynku pod turystykę

08.07.15, 21:52
Witam,
Czy obecnie jest szansa na otrzymanie dotacji na przystosowanie budynku na działalność turystyczną? Budynek obecnie jest niezamieszkany, w kiepskim stanie technicznym, wymaga między innymi wymiany dachu. Położony jest w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji.
Domek położony jest w małej miejscowości ( do 3 tyś mieszkańców) i stanowi własność osoby prowadzącej działalność gospodarczą od ok 8 lat ( ale obecnie w innej branży) Gdzie szukać informacji o takich dotacjach? Dodam, że chodzi o współfinansowanie kosztów remontu, których obecny właściciel nie jest w stanie ponieść w całości.
Obserwuj wątek
  • kliknij_tutaj88 Re: dotacja na dostosowanie budynku pod turystykę 10.07.15, 14:54
   Witam, tego typu inwestycje pewnie będą kwalifikować się będą do RPO WP, Oś priorytetowa I. Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka.

   Z tego co wiem, to najbliższy nabór do tego programu ma zostać ogłoszony w III lub IV kwartale br., ale na razie brak jest informacji, czy w najbliższym naborze będzie możliwość finansowania kosztów budowlanych (ogólnie są kwalifikowane).

   Poziom dofinansowania to maksymalnie 70%, kwota dotacji w najbliższym naborze to maksymalnie 200tys. Euro (konkurs będzie objęty zasadą pomocy de minimis).

   Kolejna ważna kwestia to dokumentacja związana z pracami budowlanymi. Obecnie nie jest jeszcze wiadome, czy dokumenty takie jak pozwolenia budowlane, decyzje środowiskowe, projekty, itp. będą wymagane na etapie składania wniosku czy dopiero na etapie podpisywania umów.

   Należy też zwrócić uwagę, że remont nie wchodzi w grę. Ale np. adaptacja, rozbudowa czy przebudowa już się kwalifikuje.

   Więcej informacji np. na terenie Podkarpacia, z którego piszę ? udziela np. Podkarpacka Izba Gospodarcza ? tu jest link www.pigkrosno.pl ? można się skontaktować i na pewno udzielą dodatkowych informacji.
   Pozdrawiam!


   • jupik2015 Re: dotacja na dostosowanie budynku pod turystykę 15.07.15, 11:52
    Dzięki serdeczne za informację. Ja z mazowieckiego, ale będę szukać. :)
  • ponklo Re: dotacja na dostosowanie budynku pod turystykę 24.02.16, 22:27
   Pozyskanie dotacji w dzisiejszych czasach nie powinno być czymś trudnym. Jednak by prawidłowo wykorzystać możliwości firmy dobrze jest wykonać audyt wzorniczy, który przeanalizuje oferty firmy i marketing i wile inych spraw, by ukazać nam potencjał firmy i pomóc przy jej rozbudowie www.creativecraft.pl/audyt-wzorniczy/audyt-wzorniczy-audyty-wzornicze.php
  • goldenteam.slask Re: dotacja na dostosowanie budynku pod turystykę 11.05.16, 17:30
   Crowdfunding jest legalnym i alternatywnym źródłem pozyskiwania środków finansowych na przedsięwzięcia biznesowe, programy innowacyjne, wynalazki, fundacje, stowarzyszenia, cele charytatywne oraz prywatne przedsięwzięcia (cele i marzenia) włącznie z zakupem dóbr luksusowych.

   Firma Crowdfunding International działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, w Polsce została uchwalona przez Prezydenta Komorowskiego w kwietniu 2014 roku.

   # Jesteś Mamą tak jak ja i chciałabyś połączyć pracę zdalną z opiekowaniem się swoim dzieckiem?
   # Marzysz o swoim mieszkaniu, samochodzie?
   # Chciałbyś założyć własną działalność, ale nie posiadasz środków na start?
   # Może chciałbyś spłacić kredyt hipoteczny o kilkanaście lat wcześniej?
   # Szukasz środków na innowacyjny projekt?
   # Potrzebujesz środków na leczenie bądź rehabilitację?
   # Praca w domu to coś do czego dążysz?

   Projekt Crowdfunding International różni się od innych Crowdfundingów możliwością wydawania środków w trakcie ich zbierania. Nie musisz czekać, aż nazbierasz całą kwotę, możesz po drodze wypłacić częściowe darowizny .

   Żeby cały program prężnie działał, od każdego użytkownika jest wymagana wpłata na projekt, który możesz sam wybrać.
   Inwestycja jaką ponosisz dołączając do programu crowdfundingowego wielokrotnie Ci się zwróci, co zresztą zobaczysz na filmie.

   www.youtube.com/watch?v=UjQt3MqE8xo

   Zapraszam do współpracy.

   Pytania proszę kierować na adres e-mail:

   bop.kontakt@gmail.com
   sylwiateam@gmail.com
  • 4xawery Re: dotacja na dostosowanie budynku pod turystykę 22.02.17, 11:08
   Chcesz skorzystać z dofinansowania z Funduszy Europejskich? Marzysz, by wystartować z własnym biznesem lub rozwinąć istniejącą firmę? Szukasz pracy albo pracujesz w organizacji pozarządowej? Koniecznie obejrzyj na youtube film: „Załóż i rozwiń własny startup!”, dzięki czemu krok po kroku dowiesz się, co zrobić, by osiągnąć zamierzony cel. Dotacje unijne vaxla.pl z funduszy europejskich.
  • bizplanner Re: dotacja na dostosowanie budynku pod turystykę 27.05.19, 03:16
   tak, lokalne grupy działania lub preferencyjne pożyczki

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka