Dodaj do ulubionych

Nauka pisania projektów

14.12.05, 11:54
Taką mam ideę - by nauczyć zainteresowanych tworzenia projektów. Co Wy na to?
pozdrówka
Obserwuj wątek
    • szaraiwka No to ja po nauki :-) 12.01.06, 21:52
      witam na forum :-) i mam pytanie a jak bedziesz uczyl? Tutaj na forum czy
      chcesz z tego zrobic swoja dzialalnosc? To ja poprosze o wskazowke dla osoby
      calkiem zielonej. Maz kilka miesiecy temu zalozyl wlasna dzialanosc. Poki co
      jest sam, nie ma zadnych pracownikow. Przydaloby sie bardzo dostac jakies
      dotacje na zakup komputera itp. Z pewniscia nie ma ani aktywow ani obrotu
      powyzej 2 mln euro (a szkoda ;-) czy lapie sie na ZPORR? 2.4? Czy w 2006 r.
      beda jeszcze jakies nabory wniskow? Szukalam na stronie sejmiku mazowieckiego
      ale cos nie moge sie nigdzie dokopac. WIem ze to banalne pytania ale
      doswiadczonych prsze o jakies wskazowki. Aha dzialalnosc jest doradcza a nie
      produkcyjna.
      • barwa1 Re: No to ja po nauki :-) 13.01.06, 09:54
        Witajcie, jestem tutaj po raz pierwszy.
        Jestem zainteresowana nauką pisania projektów, wniosków o dotacje i tego
        wszystkiego co pomogłoby mi uruchomić działalność agroturystyczną powiązaną z
        działalnością kulturalną.
        Oczywiście ważny jest program tego szkolenia, koszty (?) i doświadczenie
        prowadzącego...
        A.
        • kaliber441 Re: No to ja po nauki :-) 15.01.06, 19:28
          Witam,

ja też jestem tu pierwszy raz i jestem zielony jeżeli chodzi fundusze.
          Szczególnie jestem zainteresowany działalnością agroturystyczną z kulturą..
          Jeżeli masz jakieś przemyslenia na ten temat to proszę o kontakt.

T
      • ekielski Re: No to ja po nauki :-) 15.01.06, 17:30
        szaraiwka napisała:

> witam na forum :-) i mam pytanie a jak bedziesz uczyl? Tutaj na forum czy
        > chcesz z tego zrobic swoja dzialalnosc? To ja poprosze o wskazowke dla osoby
        > calkiem zielonej. Maz kilka miesiecy temu zalozyl wlasna dzialanosc. Poki co
        > jest sam, nie ma zadnych pracownikow. Przydaloby sie bardzo dostac jakies
        > dotacje na zakup komputera itp. Z pewniscia nie ma ani aktywow ani obrotu
        > powyzej 2 mln euro (a szkoda ;-) czy lapie sie na ZPORR? 2.4? Czy w 2006 r.
        > beda jeszcze jakies nabory wniskow? Szukalam na stronie sejmiku mazowieckiego
        > ale cos nie moge sie nigdzie dokopac. WIem ze to banalne pytania ale
        > doswiadczonych prsze o jakies wskazowki. Aha dzialalnosc jest doradcza a nie
        > produkcyjna.

Jak najbardziej Twój mąż kwalifikuje się do 3.4 ZPORR .
        Musisz jednak wiedzieć, że pieniądze z UE są przyznawane wtedy jeśli we wniosku
        określisz cel, który dzięki dofinansowaniu zostanie osiągniety a nie na
        dofinansowanie czegoś co przydałoby się kupić.
        Projekt jest kompletny jeśli posiada problem, cel i działanie którego
        zastosowanie spowodje rozwiązanie problemu i osiągnęcie celu.
        Dlatego zanim siądziesz do projektu zastanów się najpierw nad:

1.Problemami do rozwiązania w firmie
        2.Celami które chciałabyś by zostały osiągnięte a nie są bo istniejące problemy
        uniemożliwiają ich osiągnięcie
        3.Działaniami których zastosowanie umożliwi osiągnięcie celu

To czy firma jest doradcza czy produkcyjna nie ma znaczenia.
        Polecam ostatnią listę rankingową jakiejś instytucji która oceniała 3.4
        zobaczysz jak rozległa jest gama działaności firm, które dostały dofinansowanie.
        Tu jest lista rankingowa do 3.4 z GARRu czyli z woj. śląskiego
        zporr.garr.pl/cms.php?getfile=238
        • szaraiwka do ekielski 29.01.06, 00:06
          dziekuje :-)
          bede dalej szukac, czytalam liste najlepszych projektow rzeczywiscie od
          piekarni po klub aerobicu :-) zobaczymy, jedyne nad czym sie zastanawiam to czy
          naklad pracy jaki bede musiala wlozyc zeby byc moze (bo nie na pewno) dostac
          refundacje kilku tysiecy - na wieksze inwestycje nas nie stac ma sens. Obawiam
          sie ze zeby taki wniosek dobrze przygotowac bede musiala spedzic mnostwo czsu a
          nie mam go za wiele...
          Pozdrawiam :-)
    • anonim_ka Re: Nauka pisania projektów 13.01.06, 18:21
      Hubertus :))) chyba zaczne cie wirtualnie lubic. Idziesz po linii moich oczekiwan. Szukam czegos w zakresie ekologii/ -walka z halasem-/ dla firmy zakladajacej ekrany dzwiekochlonne na wiaduktach i uczeszczanych trasach.
      Mozna tu wziasc pod uwage walke z bezrobociem :))
      Pozdrawiam B.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka