Dodaj do ulubionych

Wniosek o wsparcie pomostowe do dział. 2.5 ZPORR

13.02.06, 20:14
Witam - ja znowu na mój ulubiony temat, czyli Działania 2.5 (promocja przedsiebiorczości) ZPORR.
Mam taki problem: we wniosku o podstawowe wsparcie pomostowe (czyli 700 zł wsparcia, płatne przez 6 mieścięcy) jest najstepujący passus:
"wnoszę o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego na łączną kwotę w wysokości 4200 PLN (słownie: cztery tysiące dwieście złotych), w formie comiesięcznej pomocy w wysokości 700 PLN (słownie: siedemset złotych) wypłacanej w okresie od dnia (wpisać datę) do dnia (wpisać datę)
Okres określony powyżej, nie przekracza łącznie okresu 6 miesięcy od dnia zarejestrowania działalności gospodarczej".
I teraz moje pytanie - ze wzgledu na slimaczacą się procedurę (slimaczacą sie nie z winy uczestników!!) nasza firma szkoleniowa nakazała nam wpisać datę poczatkową na 01.03. 2006, zaś końcową na 01.09. 2006. Wszystko pieknie, ładnie, ale są w naszej grupie osoby, które zarejestrowały działalność w listopadzie lub grudniu 2005. Na mój rozum powinny wpisać faktyczną date rejestracji, a więc np. 01.11.2006, zaś datę końcową na kwiecień, i starać sie o wyrównanie tych pieniędzy w marcu. Może przeciez zdarzyć sie tak, że jesli osoba rozpoczynająca 01.11 2005 wpisze we wniosku 01.03.2006, to urząd przyzna jej pomostowe na 2 msc., uznając, że widocznie nie zalezy jej na tych 4 miesiącach od listopada, prawda??
Nasza firma szkoleniowa interpretuje zapis o 6 msc. inaczej - że o dotacje trzeba sie STARAĆ w przeciągu 6 msc. od daty rejestracji firmy, a nie, że ma być ona WYPŁACANA przez 6 msc. od tej daty. Mam nadzieje, że nie wyłożyłam tego zbyt zawile??
I kto ma tu rację?? Jak Wy to intrpretujecie, i co doradzacie swoim Beneficjentom Ostatecznym??
Pozdrawiam G.
Obserwuj wątek
    • stajenny Re: Wniosek o wsparcie pomostowe do dział. 2.5 ZP 24.02.06, 18:58
      Ja w takim przypadku dzwonię do instytucji wdrażającej ( czyli np w Śląskim GARR
      ) i pytam sie o to. Oczywiście po kilku takich telefonach już mnie tam mają dosć
      i zaczynają mnie odsyłać do mojego beneficjenta ( czyli do fimry u której mam
      szkolenia) ale ja jestem uparty. A jeśli odsyłaja mnie do firmy to lecę tam i
      razem z doradcą wymyślamy e-maila do GARR i wysyłamy . a garr nawet czasami
      odpowiada.
    • bagna123 Re: Wniosek o wsparcie pomostowe do dział. 2.5 ZP 26.02.06, 21:10
      Niestety, w wytycznych do działania 2.5 jest wyraźnie określone - podstawowe
      wsparcie pomostowe tylko na pierwsze 6 m-cy prowadzenia działalności. Wyjście
      widzę w przedłużonym wsparciu pomostowym (od 6 do 12 miesiąca działania firmy) o
      ile oczywiście podmiot realizujący program wpisał to sobie w projekt.
      pozdrawiam mac.
    • rex_rod Re: Wniosek o wsparcie pomostowe do dział. 2.5 ZP 27.02.06, 09:13
      Witam,

W moim przypadku wpisano dzień rozpoczęcia działalności.
      Natomiast ze względu na ciągnącą się w nieskończoność procedurę pierwsza
      wypłata ma obejmować wszystkie zaległe miesiące. Może się więc zdarzyć, że
      jednorazowo wypłacą 4200 PLN.
      Ot taka pomoc na pierwsze 6 miesięcy działalności.... jak się dotrwa.

Pozdrawiam
      Rex
        • akkra Re: Wniosek o wsparcie pomostowe do dział. 2.5 ZP 05.05.06, 09:19
          hanka1980 napisała:

> a czy o dotacje pomostowe kiedy tzreba sie ubiegac od razu jak zalozymy
          > dzialalnosc w pierwszym meisiacu?czy jak to z tym jest bo tez mnie to interesuj
          > e

Nie trzeba, ALE MOŻNA. W regulaminie i we wniosku wyraźnie jest napisane, że wsparcie pomostowa można otrzymywac przez 6 msc od daty założenie firmy lub rozpoczecia działalności. Oczywiście możesz korzystać z pomostówki krócej, to zalezy tylko od Ciebie...
          Pozdrawiam A.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka