Dodaj do ulubionych

informacja o firmie doradczej

27.07.07, 08:51
Witam,
przymierzam się do realizacji projektu inwestycyjnego z zakresu ochrony
środowiska w związku z czym zastanawiam się nad zaangażowaniem firmy
doradczej. Polecono mi Eurobiuro. Czym mozecie się Państwo podzielić wiedzą
na temat tej firmy - bardzo by mi sie te informacje przydały.
Informacje proszę przesyłac na maila.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • cotbus76 Re: informacja o firmie doradczej 27.07.07, 09:43
      Z tą konkretną firmą nie miałam jeszcze do czynienia, ale przy wyborze firmy
      stosuję prostą zasadę : zbierając oferty od firm proszę je o przedstawienie
      razem z ofertą usług listy klientów, dla których już pracowali + ewentualne
      referencje. Firmy doradcze z prawdziwego zdarzenia dają je zazwyczaj bez
      problemu. Następnie wybieram na chybił trafił 2-5 klientów i kontaktuję się z
      nimi by uzyskać informację o doradcy "u źródła". Jeśli ich opinia nt.
      współpracy i wykonanej usługi jest pozytywna to jest podstawa by rozpocząć
      dalsze negocjacje z firmą doradczą w sprawie współpracy. Jak na razie metoda
      się sprawdza i nie zdarzyło się na razie by sprawdzona w ten sposób
      firma "zawiodła" moje oczekiwania. Z drugiej strony muszę krytycznie
      stwierdzić, że jak mówi stare polskie przysłowie "póty dzban wodę nosi póki się
      ucho nie urwie" :)
    • deptaczek Re: informacja o firmie doradczej 27.07.07, 10:48
      warto też kilka zaproszonych firm poprosić o opinię na temat szans uzyskania
      dotacji. Porównanie ich wypowiedzi też jest sposobem na ocenę wiarygodności i
      kompetencji firmy, nawet gdy samemu ma się mało wiedzy na temat.
      • cotbus76 Re: informacja o firmie doradczej 28.07.07, 14:15
        To nie do końca jest tak, bo przyznaję, że jeden raz poszłam na żywioł i
        zaufałam intuicji dając zlecenie nowo powstałej firmie. Zdrowo się musiałam
        napracować by przekonać do tego eksperymentu szefa, ale w końcu się zgodził
        (Firma zaproponowała po moich sugestiach bardzo konkurencyjną cenę ;)
        Właścicielki zaskoczyły mojego szefa swoim zaangażowaniem i co najważniejsze
        profesjonalizmem, w związku z czym przy zlecaniu przygotowania dokumentacji w
        tym okresie programowania mam zacząć poszukiwanie wykonawcy właśnie od nich.
        Problem w tym, że zanim zaufałam tej firmie bardzo długo rozmawiałam z
        właścicielkami sprawdzając ich wiedzę fachową i dopiero jak byłam jej pewna
        poszłam do szefa po zgodę na danie im zlecenia. Niestety osoba, która na co
        dzień nie ma do czynienia z środkami unijnymi jak autor wątku, raczej nie będzie
        w stanie przeprowadzić takiej oceny profesjonalizmu firmy doradczej. I właśnie z
        tego korzystają różne firmy "krzak" o "100 % skuteczności", które psują rynek na
        usługi doradcze. Reasumując mój sposób sprawdzania firm doradczych jest dla
        tych, którzy chcą zminimalizować ryzyko wyboru niekompetentnego doradcy.
        Niestety jej wadą jest to, że można wylać dziecko z kąpielą, bo tu się zgadzam z
        Tobą nowopowstałe firmy są bardziej zainteresowane sukcesem przedsięwzięcia i w
        związku z tym bardziej się angażują. Niestety tę ostatnią okoliczność bardzo
        trudno jest pojąć osobom, którym w trakcie kontroli wewnętrznych i audytów muszę
        się spowiadać dlaczego dałam zlecenie tej a nie innej firmie.
        • marcepanwro Re: informacja o firmie doradczej 28.07.07, 16:51
          ah cotbus76, tak czytam i czytam... co Ty jeszcze robisz w tym urzędzie?:) Nie
          kochasz życia?:) Nie chcesz być bogata?:) Nie tak znowu dawno ukazał się
          artykuł w GW wrocławskiej "Nie ma chetnych do podziału euro" ale widze że Ty
          wciąż stoisz na posterunku... kiedy cała reszta pracuje już u mnie;) Moje
          uszanowanie:)
          • hubertus_zamoscicus Re: informacja o firmie doradczej 29.07.07, 20:48
            ad rem cotbus - ufff...ulżyło mi, miałbym więc jakąś szansę u Ciebie, co mnie
            niezmiernie cieszy :) bo przyznam się, że jest nam - świeżynkom rynkowym bardzo
            ciężko, ale nadrabiam ambicją i (jak dotąd) dobrą reputacją.

ad rem marcepanwro - cóż, takie są kobiety....lojalne do końca, z tego właśnie
            powodu są moim zdaniem bardziej wartościowym pracownikiem niż faceci ;-)
            • marcepanwro Re: informacja o firmie doradczej 29.07.07, 21:41
              hubertus, nie chcę Cię niepokoić, ale i do Twoje województwa dotrze już na
              dniach fala tsunami w postaci naszych przedstawicieli uzbrojonych w nieziemsko
              korzystną ofertę dla MŚP:) więc lepiej potrój swoją ambicję... albo przyłącz
              się do nas, dobrze Ci radzę:)
                  • marcepanwro Re: informacja o firmie doradczej 30.07.07, 21:46
                    drogi hubercie i p.borzecki... kiedyś był sobie przedstawiciel handlowy dość
                    znanej firmy doradczej, i ten przedstawiciel handlowy na nieszczęście dla tej
                    firmy stał sie za bardzo dociekliwy i krok po kroku "wyszarpał" tajemną wiedzę
                    należną jedynie Doradzcom ds. Pozyskiwania Funduszy Unijnych (uwielbiam ten
                    tytuł, co najmniej szlachecki w dzisiejszej Polsce:), następnie usiadł z
                    kalkulatorem w ręce, policzył, pomyślał i w niedługim czasie potem ta firma
                    doradcza... no wystaczy jedynie powiedziec, że nie miała już czego szukać na
                    terenie, gdzie grasował ów były przedstawiciel handlowy, a nazywał się...
                    marcepanwro:) Tak więc moi drodzy, zwyczajnie nie chcę być tam, gdzie ta firma
                    doradcza, a Wam pozwolić na to, co ja chytrze dokonałem:) Ta branża jest tak
                    niewiarygodnie inna niż wszystkie, że trzeba mieć wiele wyobraźni w pierwszej
                    kolejności, żeby wypłynąć:) To mówił ja, czyli marcepanwro...

pozdrawiam wszystkich serdecznie, nie będzie mnie tu pewnie aż do zakończenia
                    pierwszego naboru RPO w ostatnim województwie, choć nie wniosłem na to forum
                    nic konstruktywnego, oprócz własnego EGO :)
      • szum7 Re: informacja o firmie doradczej 31.07.07, 12:10
        witam ponownie,

dziękuję za wszystkie posty - widzę jednak, że dyskusja nieco zjechała na
        bocznicę:)

Co do mojej wiedzy lub nie-wiedzy w zakresie funduszy - hmmm niegdzie nie
        napisałem że w tym temacie nic nie wiem.
        A że pytam - cóż informacja to w biznesie bardzo ważna sprawa (oprócz funduszy
        oczywiście).

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka