Dodaj do ulubionych

Kaj som ci obroncy dzisiej?

01.11.10, 08:14
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8595807,Zakladnicy_zgineli_podczas_szturmu_na_kosciol_w_Bagdadzie.html
Obserwuj wątek
  • socer-schlesier Re: Kaj som ci obroncy dzisiej? 03.11.10, 07:16
   wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8602923,10_samochodow_wybuchlo_w_Bagdadzie__35_zabitych.html
   Poloki yno wojna z tamtygo wieku wspominajom co 65 lot tymu sie skonczyla i filmy o tym kryncom a moze by tak jakis film nakrynciyli jak sami "dzisiej" na Irak napadli.Te efekty tu widzymy dziynnie jak ludzie niywinne prawie kazdygo dnia som zabijani.Tu jakos cisza jest na tymat jakichkolwiek odszkodowan za wywolanie tyj wojny i doprowadzynie tak bogatygo kraju w ropa do ruiny gospodarczy.
   Kedy Poloki za to zaplacom?
   W polski telewizji na dziyn dzisiejszy dali karmi sie ludzi serialami typu - "sprawiedliwi" .Serial opowiadajoncy jacy to Poloki szlachetni,uczciwi,honorowi, prawi itd.itd. w czasie wojny co sie tyle pokolyn tymu zakonczyla byli. Dali yno ta niynawisc siejom takymi serialami.
   • 1fatum Re: Kaj som ci obroncy dzisiej? 03.11.10, 08:31
    Dostrzegam jeszcze jeden aspekt związku trwających dwóch wojen i okupacji.
    - Tak, okupacji, bo jesteśmy w Iraku i Afganistanie okupantem. Różnie można ten fakt nazywać, ale sens jest jeden - okupacja.

    Teraz najważniejszy często zapominany argument, kiedy zarzuca się niemieckiemu narodowi, że zaakceptował Hitlera i poparł jego agresję i za to powinien ponosić zbiorową odpowiedzialność, bez okresu przedawnienia.

    Przy nawet całkowitym niezrozumieniu tamtych czasów, totalitaryzmu połączonego z dyktaturą, a na dodatek nieświadomości do czego jest zdolny faszyzm, to żyjący obecnie ponoszą większą odpowiedzialność za wywołane wojny i okupacje niż ludzie z początku XX wieku.
    Wtedy sprzeciw wobec władzy był ostro i skutecznie niwelowany, a zwykli ludzie niewiele mieli do powiedzenia. Nie było takich jak dziś źródeł wzajemnego komunikowania się i sposobów podniesienia sprzeciwu.
    Skoro Palikot zebrał wielotysięczny tłum popleczników za pomocą Internetu, to dobrze pojęty interes kraju, taki społeczny zryw powinien wielokrotnie pomnożyć.

    Pytam, co my jako naród, obywatele uczyniliśmy, aby nie uczestniczyć w tych brudnych wojnach.
    Nie da się ich wytłumaczyć terroryzmem, bo on został wypielęgnowany w USA i na jego potrzeby. Wtedy też jakieś uzasadnienia były. Chodzi mi o masowy sprzeciw podobny do tego w końcowej fazie wietnamskiej wojny.

    Tylko nieliczni w Polsce byli przeciwni, podobnie ponad pół wieku temu.
    Podniesieniem ceny kiełbasy Gomułka stracił stanowisko i wybuchły strajki z ulicznymi demonstracjami krwawo tłumionymi włącznie.
    Takich reakcji nie wywołał udział Polski w wojnie i pełnej świadomości, że będą ginąć ludzie i to w liczbie nie mniejszej niż w demonstracjach z 1956, 1971, czy 1981 r., nie wspominając o tych na których napadliśmy.

    W tamtych latach destabilizacja okupanta, wysadzanie pociągów, czy inne akty terroru są czynem bohaterskim i akceptowanych. Obecne działania bojowników o wyzwolenie się spod okupacji już takimi nie są. Dawniej byli nazywani bandytami, obecnie terrorystami. Nazwy się zmieniły, ale czyny i cele po obydwu stronach barykady pozostały te same i tylko ludzie tak jak kiedyś, tak i dziś pozostają ślepi i głusi nie chcąc wiedzieć, że zanim wdepnęliśmy w gówno wspólnym wysiłkiem mogliśmy zmienić naszą drogę, aby to wszystko ominąć.
    I jak dawniej obwiniamy wszystkich, nie dostrzegając w tym własnego udziału i bezspornej winy. Własne niecne czyny pragniemy zamazać tym co było kiedyś.
    • andrzejpatrick1973 Re: Kaj som ci obroncy dzisiej? 03.11.10, 09:32
     Nie wiesz , czy znowu tylko udajesz ? Przeciez wiekszosc Polakow od samego poczatku byla przeciwna wyslaniu zolnierzy do Iraku. Podejrzewam ze gdyby nie sojusznicze zobowiazania i naciski USA to nigdy Polska nie zdecydowala sie na taki krok. Widze ze po raz kolejny probujesz usprawiedliwiac Niemcow , porownujac islamskich fanatykow do zolnierzy AK.Czyz zolnierze AK mordowali niewinnych ludzi tak jak ci pierwsi czynia podkladajac bomby z zamyslem zabicia jak najwiekszej ilosci niewinnych ludzi w Londynie , Madrycie ... biorac dla pieniedzy zakladnikow , mordujac i nawolujac do mordowania w imie wiary.... Amerykanie jako okupanci eliminuja ludnosc w masowych egzekucjach , wysiedlaja, buduja KZ , krematoria , przymusowe roboty, Volkslisty... nie ??? Wiec nie ma o czym dyskutowac. Jakos nie przejmujesz sie tym ze znowu do wojaczki wzieli sie sami Niemcy, a i ostatnio obcokrajowcy im przeszkadzaja, ciekawe co bedzie dalej .
      • 1fatum Re: Kaj som ci obroncy dzisiej? 03.11.10, 12:58
       Niczym w informatyce- zero/jeden. Biały/ czarny. Dobry - Polak. Zły - Niemiec.
       Może warto dla większej świadomości historycznej prawdy odżałować te 20 zetów i zrobić zakup.
       allegro.onet.pl/stefan-dambski-egzekutor-2010-hit-i1300529075.html
       Takich egzekutorów była cała masa. Podobnie wielu było przeciwników nazizmu. Czyż nie są znane przypadki powszechnego sprzeciwu, który przejawiał się w skrajnościach, jak choćby w zrywaniu wieńców z karawanu z ciałem Horst Wessel. W Niemczech panował zamordyzm i ludzie nie mieli wiele do gadania, a w Polsce nie ma tłumaczenia, że większość awanturze wojennej w Iraku i Afganistanie była przeciwna.
       Gdyby nawet tak było, to sprzeciw był słaby i jakość go nie pamiętam. Jakieś niewielkie grupki młodych ludzi bez społecznego poparcia.
       Kolejnym mocnym argumentem jest akceptacja tych wojen przez posłów reprezentujących naród. Tej wojny nie wypowiedział dyktator. To my wszyscy wypowiedzieliśmy ustami naszych posłów, bo takich sobie wybraliśmy, a jeżeli nasz kraj ulega USA-mańskim presjo, to oznacza tylko jedno. Nie jesteśmy suwerenni.

       Dla żadnej zbrodni nie ma tłumaczenia, zaś przywoływanie dawnych czynów i sposobów jest żenujące, bo można pytać o brak kawalerii czy innych atrybutów tamtego czasu. Inne czasy i inna wojna, a obozy koncentracyjne były i są. Nawet z luksusowymi osiatkowanymi klatkami a zamiast pasiaków są gustowne czerwone wdzianka.
       Już wiadomo o jakie obozy mi chodzi?

       Jeszcze nie powiedziano ostatniego słowa o naszym więzieniu i torturach w Szymanach.
       • socer-schlesier Re: Kaj som ci obroncy dzisiej? 04.11.10, 08:26
        andrzejpatrick1973 napisal:
        Przeciez wiekszosc Polakow od samego poczatku byla przeciwna wyslaniu zolnierzy do Iraku.
        ---------------------------------------
        andrzejpatrick1973 wymiyn mi przinajmni dziesiynciu Polakow ktorzy protestowali przeciwko tyj napasci na Irak , co jo wiym to tylko Papiyz Jan Pawel II, ktorygo tak kochajoncy Go podobno narod polsk i tak niy posluchol.Widzioles gdzies jakes pikety w tamtych czasach w rodzaju obroncow krziza, bo jo niy?
        ==============================================.

        andrzejpatrick1973 napisal:
        Podejrzewam ze gdyby nie sojusznicze zobowiazania i naciski USA to nigdy Polska nie zdecydowala sie na taki krok
        ---------------------------------
        To znaczy gdy pod byle pretekstym Ameryka jutro powiy- a teraz najyzdzamy np. Iran, to jest wystarczajoncy powod ku tymu by tyn kraj napadac?
        ==============================================

        andrzejpatrick1973 napisal:
        Widze ze po raz kolejny probujesz usprawiedliwiac Niemcow , porownujac islamskich fanatykow do zolnierzy AK.
        ----------------------------------------------
        Gdzie Ty wIraku mioles islamskich terorystow?
        ==========================================

        andrzejpatrick1973 napisal:
        .Czyz zolnierze AK mordowali niewinnych ludzi tak jak ci pierwsi czynia podkladajac bomby z zamyslem zabicia jak najwiekszej ilosci niewinnych ludzi w Londynie , Madrycie ... biorac dla pieniedzy zakladnikow , mordujac i nawolujac do mordowania w imie wiary.... Amerykanie jako okupanci eliminuja ludnosc w masowych egzekucjach , wysiedlaja, buduja KZ , krematoria , przymusowe roboty, Volkslisty... nie ???
        -----------------------------------------------------------------

        Poplontoles to wszystko w jednym.Poczytej se uwaznie co Ci chce 1fatum wyjasnic na spokojnie.
        Dzisiej som inne czasy i wojny sie prowadzi tysz inaczy jak kedys.Kedys rzond amerykanski (jak widza Twoim zdaniym "niyskazitelny") placiol roznym opryszkom, badytom za skalpy indianskich kobiyt, dzieci i mezczyzn.Oczywiscie najbardzi w cynie bol skalp indianskiygo wojownika ale tysz najciynzi go bylo zdobyc.
        W dzisiejszych czasach juz zodyn rzond amerykanski chconc pozbyc sie kogos niy bydzie placiol za skalpy.
        ==========================

        andrzejpatrick1973 napisal:
        Jakos nie przejmujesz sie tym ze znowu do wojaczki wzieli sie sami Niemcy,
        ------------------------------------------

        Tu se som odpowiadosz na pytanie czymu Niymcy sie wziyli do wojaczki:
        .Czyz zolnierze AK mordowali niewinnych ludzi tak jak ci pierwsi czynia podkladajac bomby z zamyslem zabicia jak najwiekszej ilosci niewinnych ludzi w Londynie , Madrycie ... biorac dla pieniedzy zakladnikow , mordujac i nawolujac do mordowania w imie wiary.
        ================================================

        Chyba andrzejpatrick1973 widzisz roznica miyndzy wojnom w Iraku a wojnom w Afganistanie abo niy?
        Niy odpowiedzioles mi jednak na pytanie: kedy Polska zaplaci Irakowi za zniszczynia wojynne niy liczonc w tym zabitych i kalykow niywinnych kobiyt i dzieci?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka