Dodaj do ulubionych

co nowego w Ciymnogrodzie?

04.01.11, 18:10
"Stowarzyszenie Unum Principium chce zdelegalizować Ruch Autonomii Śląska. Dlaczego? Bo autonomizmy mogą być wstępem do rozbicia Polski.

- Naszym zdaniem Ruch Autonomii Śląska otworzył puszkę Pandory - mówi Krzysztof Zagozda, rzecznik Stowarzyszenia Unum Principium, które zamierza złożyć do sądu rejestrowego wniosek o delegalizację RAŚ.

20 stycznia w Wieluniu (w woj. łódzkim) organizuje w tej sprawie specjalną konferencję prasową.

- Chcemy tym wnioskiem zwrócić uwagę opinii publicznej na problem, który jest problemem wielu Polaków - mówi Zagozda. - Mocniej przykłada się wagę do władz regionalnych niż do państwowych. Autonomizmy, jakie mogą się w naszym kraju wytworzyć, mogą być wstępem do rozbicia Polski.

Sprawa delegalizacji RAŚ nie jest jedynym problemem, który nurtuje Stowarzyszenie Unum Principium.

- Ważna jest kwestia, dlaczego umieszczono w kwestionariuszu nadchodzącego spisu powszechnego możliwość wyboru narodowości śląskiej i języka śląskiego. Przecież to jest jakieś science fiction - stwierdza.

- Mnie takie inicjatywy cieszą. Jeśli przeciwnicy nie potrafią nas przegadać argumentami i decydują się na takie środki, to świadczy to tylko o naszej sile - odpowiada na to Jerzy Gorzelik, przewodniczący RAŚ.


Pierwszą ogólnopolską akcją bydgoskiego stowarzyszenia było zorganizowanie w 2008 r. I Spotkań Pokolenia Summorum Pontificum, rozumianych jako zjazd Katolików Tradycji. Potem domagało się umieszczenia krzyża w godle Polski i protestowało przeciw koncertowi Madonny w Warszawie. "
Obserwuj wątek
  • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 04.01.11, 18:46
   Jestem za tym pomysłem, bo jakże słaba musi być Polska mająca obywateli, którzy ojczystego języka nie znając posługują się łaciną. Zapewne w swoim zacofaniu sięgnęli średniowiecza, kiedy łacina będąca w użyciu czyniła silniejszymi tych, którzy ja znali od polskiego plebsu.
   Moją radą dla tych wylęknionych jest opanowanie polskiej mowy, a później historii, z której wynika, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

   Moim zdaniem prawdziwymi motywami owych pseudopatriotów jest okazja do zaistnienia i pokazania się jacy są ważni i silni. O takim właśnie zachowaniu świadczy rozdęte nazewnictwo i językowy bełkot.

   Zastanawiam się, czy dla RAŚ i Śląska nie wyszłaby na korzyść owa delegalizacja. Zrobiłby się szum na cały świat o prześladowaniach, sądowe korowody i może międzynarodowe trybunały i współczucie tak w kraju, jak i zagranicą. Ludzie zwykle utożsamiają się z ofiarami i nawet w Polsce przybyłoby sympatyków. Zabolałyby słowa ze strony Białorusi, że współczują prześladowanym, a może nawet jakaś pomoc by nadeszła.
   Warto mieć na uwadze, że nie każdy kto chce źle jest wrogiem i dlatego przytaczam szkolną bajeczkę:

   Mały wróbelek leciał z południa na północ. Po drodze bardzo zmarzł. Było mu tak zimno, że w końcu spadł na ziemię. Na łące, gdzie upadł, stała krowa, która zrobiła na wróbelka kupę. Kupa była ciepła i ogrzała wróbelka. Ożywił się i z radości zaczął śpiewać. Usłyszał to, przechodzący nieopodal, kot. Wyciągnął wróbelka z kupy, oczyścił i zjadł.

   Nie każdy, kto na ciebie nasra jest twoim wrogiem. Nie każdy, kto cię wyciągnie z gówna jest przyjacielem.
    • hans-jurgen Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 04.01.11, 19:37
     szwager_z_laband napisał:

     > jo wia, i jeszcze wczesniyj som tysz douech o tym tekst, ale pszeca tyn sam je
     > najaktualniejszy:)
     -------------------------------------------------------------------------------------------
     -------------------------------------------------------------------------------------------
     a otworzyles link kiery jest w moim poscie?
     no ale niy ma sie o co wadzic.
  • annak12 Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 06.01.11, 10:51
   Dobrze przigotowane te wiadomości,myślam ize w tyn sposób wiyncy ludzi se zjednomy,niżli agresjom .Przi jednym artykule boła sonda,za zdelegalizacjom RAŚ boła znikomo ilość.

   www.tvs.pl/informacje/32281,sad_nad_ruchem_autonomii_slaska.html
  • andrzejpatrick1973 Re: co nowego w Ciymnogrodzie czyli w GleiWITZ !!! 06.01.11, 14:58
   Poparcie rzedu 3-4% w woj. slaskim a bliskie zeru w woj. opolskim mowia wszystko na temat.Agresywne slownictwo, debilne wypowiedzi, dzielenie na swoich i tych innych ,odpychaja wiekszosc Slazakow.Mam proste pytanie , jako ze najglosniej szczekaja zwolennicy autonomii z Niemiec , dlaczego tam nie protestujecie tylko szybko niemczycie sie a dzieci nawet gwara nie potrafia ? Szydza ci Niemcy z waszej godki , o jakiejs tam smiesznej autonomii nawet slyszec nie chca ... i oczywiscie maja racje.
   • 1fatum Szansa na normalność w Ciymnogrodzie? 10.01.11, 23:00
    Nie mohery, ale młodzi ludzie dają wyraz normalności. Może szybciej ni przewidywano nastanie w Polsce normalność.
    Wystarczy przeczytać wypowiedzi Internautów.

    Oby tak się stało, bo szkoda, aby Polska zaginęła jako zapyziały zaścianek.

    wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/jaroslaw-kaczynski-na-wiecu-polska-musi-sie-przebu,1,4101463,wiadomosc.html
     • 1fatum Re: Szansa na normalność w Ciymnogrodzie? 11.01.11, 09:14
      cirano napisał:

      > Niy było Polski i świat sie kryncił. Wiyncyj, był szczynśliwszy...i złodzieji n
      > iy było
      ****************************************************

      Taka właśnie ogólnie panująca opinia znajduje coraz większe uzasadnienie. Weźmy choćby politykierów, którzy organizują marsze z pochodniami, by wołać gromkim głosem "Polsko zbudź się!".
      Przynajmniej dobrze, że korzystają tylko z części wzorców, bo gdyby jeszcze puścili z głośników stosowną do okoliczności melodię i tekst autorstwa Bruno Schestak, to nikt nie miałby wątpliwości o co im faktycznie chodzi.

      Na drugiej szali wagi znaleźli się ci wszyscy, którzy więcej niż kiedykolwiek wsparli finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
      Na pewno były to odruchy życzliwości dobroci itp., ale w tak wielkim porywie i najwyższej zebranej kwocie dopatruję się ważnego symbolu.
      W ten sposób chciano pokazać, że w Polsce są też ludzie normalni.
      Nie należy się sugerować zebrana sumą na poziomie liczby ludności w Polsce. Bardziej prawdopodobne jest przyjecie, że uśredniona zaplata wynosi 10 zł.
      Z powyższego wynika, że mamy około 4 mln społeczeństwo, które dorosło do miana europejczyka.
      Oby tylko oni zastąpili tamten niereformowany obóz.
    • cirano Re: sbat czarownic;) 11.01.11, 14:31
     "Gdyby nie krzyż, nie byłoby Polski", Słysza w tekscie. Te zdanie mo głymboki syns tysz w kontekscie naszego Ślonska, bez ftorego Poloki by jusz okresu miyndzywojynnego niy przeżyli, a głownie przi pomocy katolickigo krziża, kłamstw pseudo - patriotycznych, obiecanek ogupiajoncych czyńść ślonskigo narodu jym sie udało
    • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 13.01.11, 19:35
     szwager_z_laband napisał:

     > jak dugo niy bydom zykac do tych szczewikow co sie ostauy na Wawelu to wszysko
     > moga zrozumiec-
     >
     > A tak na powaznie. Relikwie mie osobiscie niy szterujom, ale odnimi handel ja.
     **************************************************

     Przy całym szacunku dla wiary i wierzących pozwalam sobie na zamieszczenie suchych informacji bez "odsiebnego" komentarza.

     Mnożąc cuda

     Prawdziwa eksplozja wszelkiego rodzaju świętych odpadków przypadła na okres średniowiecza. To wtedy pojawiają się szczęśliwie "odnalezione" szczeble drabiny jakubowej, fragmenty ramy okiennej, w której archanioł Gabriel zwiastował Marii Pannie, części stołu i obrusu z ostatniej wieczerzy, czy (o zgrozo!) palec Ducha Świętego, wystawiany w pewnym franciszkańskim klasztorze. Relikwie wcale nie muszą być małe. Do dosyć pokaźnych okazów należą schody w bazylice św. Jana w Lateranie (te po których stąpał Jezus, idąc na spotkanie z Piłatem!?), bądź święty domek, w którym onegdaj mieszkała Matka Boska, a który to czterej anieli w 1295 roku przenieśli z Nazaretu do bazyliki Santuario della Santa Casa w Loreto (schody może przenieśli inni, ale w podobny sposób - cudem, czyli ledwo, ledwo). Największym powodzeniem zawsze cieszyło się oczywiście wszystko to, co pozostawił po sobie Zbawiciel, czyli pieluchy, sianko z betlejemskiej stajenki, jego pot, czy krople krwi. Odnotowuje się niezliczone ilości odłamków krzyża, a do posiadania gwoździ, którymi przybito do niego Mesjasza przyznaje się wciąż ponad 30 kościołów. Ciernie z korony ma w swych zbiorach po dziś dzień około 150 placówek, co starczyło by na co najmniej trzy takie korony. Katedra Notre Damme w każdy Wielki Piątek wystawia na pokaz koronę bez jednego ciernia.

     Takich ewenementów jest, rzecz jasna, o wiele więcej. Zaliczyć do nich trzeba takie niedorzeczności, jak anielskie pióra i mleko Matki Boskiej. Leży wśród nich także święty napletek Jezusa Chrystusa.

     Podróbek było całe multum ,ale ewolucja trwa i ktoś wpadł jak na tamte czasy na idealna pomysł.

     32 gwoździe, którymi Jezus miał być przybity do krzyża, piętnaście świętych włóczni, którymi przebito mu bok, sześć świętych gąbek i jeszcze więcej świętych szat o które żołdacy rzymscy rzucali losy.

     Jedną ze śmieszniejszych świętości kościelnych jest kult napletka Jezusa Chrystusa, którego posiadaniem jako relikwii szczyciło się w 1907 r. trzynaście miejsc. Oczywiście każdy posiadał autentyk. Do napletka Jezusa pielgrzymował nawet papież


     de.wikipedia.org/wiki/Heilige_Vorhaut

     www.youtube.com/watch?v=PaZ2vq5USb0&feature=player_embedded#!
     www.youtube.com/watch?v=kPWiTbwN_W0&feature=related
     www.youtube.com/watch?v=ZEgaeZ5oDls&feature=related
     www.youtube.com/watch?v=5oua9zTeg9Q&feature=related
      • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 13.01.11, 22:53
       szwager_z_laband napisał:

       > a skond sie to wzionuo?
       >
       > skuli "handlu"
       >
       > abo?
       ***********************************
       Tego nie wiem.
       Zastanawiam się jak w XXI wieku takie gusła są możliwe. Zrozumiem wiarę w Najwyższego, ale ta cała otoczka?
       • bokertov1947 Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 14.01.11, 07:43
        1fatum napisał:
        Tego nie wiem.
        > Zastanawiam się jak w XXI wieku takie gusła są możliwe. Zrozumiem wiarę w Najwy
        > ższego, ale ta cała otoczka?
        >
        Hi Fatum!
        Od wiekow wiadomo, ze sa to dwie rozne pary szczewikow(sic!).
        Z jednej strony wiara – z drugiej strony „firma“, zwana Kosciolem. Tu nie bawi sie w jakies glupoty, jak przekonanie, duchowe zaangazowanie czy wiara. To rzadzil i rzadzi do dzisiaj pieniadz. I panowanie nad maluczkimi.
        Znane byly praktyki kupowania sobie miejsca w niebie. I nie kazdy mial tyle odwagi co Martin Luther, ktory sie temu przeciwstawil.
        Teraz nie jest inaczej. Idea glowna sie nie zmienila – tylko metody dopasowano do terazniejszosci. Normalnie myslacy czlowiek nie pojmuje, jak moze taki cwaniak jak Pralat z Gdanska, czy Dyrektor z Zakonu, wyciagnac z ludzi tyle forsy. A jak moze Centrala w Rzymie okradac najbiedniejszych, a z drugiej strony nawolywac do pomocy dla nich (oczywiscie nie ze swych majatkow)?
        No ale – jak widac – metody tej ze instytucji pasuja i innym mniejszym cwaniaczkom.
        Jeszcze nie tak dawno temu, ukochana przez narod Piastowiczow PZPR organizowala tak zwane “niedziele czynu partyjnego”. A kto na tych “czynach” pracowal? Glownie niepartyjni. Czyli metoda odpatrzona z praktyk Kosciola.
        I tak dalej I tak dalej.
        A teraz dla rozluznienie kawal (wic), pokazujacy “opiekunczosc” kosciola:
        Do proboszcza przychodzi bogaty parafianin, I proponuje, ze sfinansuje remont kosciola, jesli proboszcz ochrzci mu psa.
        Alez to jest pies – to nie idzie – odpowiada proboszcz. Ale zapytam sie biskupa.
        Przy okazji wizyty u biskupa, proboszcz przedstawia kwestie. Biskup jest zbulwersowany! Po chwili zastanowienia jednak mowi – Prosze ksiedza, jak ten czlowiek od psa sfinansuje jeszcze kupno dla mnie nowego Mercedesa, to doprowadzicie mi tego psa do biezmowania!!
        Pyrsk!
        • cirano Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 14.01.11, 09:01
         Katolickie świętości. Sam ogladałem "koronę cierniową" ponoć Jezusa w Paryżu. Już porządnie w rozsypce. W Trier widziałem, wystawia się "najprawdziwsze" gwozdzie od krzyża, tam też leży sukienka śmiertelna (bez szwów), Jezusa... Po śmierci Wojtyły planowano rozczłonkować jego zwłoki i rozsprzedać je na cały świat, a prałat z Gdańska zamówił już podobno jego "świętego fiuta"... Szkoda godać, zwariowany kościoł
         • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 14.01.11, 12:27
          Konkluzja jest tak, że Jezus zmarł 2000 lat temu, ale do dziś stado starych kawalerów dobrze pilnuje interesu.

          Całe szczęście, że większość młodych ludzi posiada umysły niezatrute kadzidlanym dymem i robi z nich użytek. Jak zwykle każdy postęp idzie z zachodu, tak i w tym przypadku zachód przoduje.
          Może Lucyfer (niosący światło) nie jest księciem ciemności, ale właśnie oświecenia?
          • bokertov1947 Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 14.01.11, 12:46
           1fatum napisał:
           ....Jak zwykle każdy postęp idzie z zachodu, tak i w tym przypadku zachód przoduje.

           Hi Fatum,
           masz racje. W zasadzie. Miedzy Zachodem a Polsza, wielka przeszkoda. Odra szirakaja rjeka - i dlugo cza czekac nim sie te idee przeprawia. A tam pomnik wielki krola Polski z rozpostartymi rekami postawili. A i jak trzeba bedzie krzyzy naprodukuja i machac nimi beda. No i kto wie, co jeszcze wymysla. Ojciec dyrektor masom wode z mozgow robi, a jak trza bedzie, to i inni za wykroczenia przeciwko prawdziwej linii kosciola ekskomunika poczestuja.
           A taki silny i majacy wplyw na masy kosciol moglby tyle dobrego zrobic dla kraju, ktory go utrzymuje!
           Pyrsk!
           • szwager_z_laband Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 14.01.11, 17:30
            z cauym szacunkym odnosza sie i do swiyntych i do relikwii, ale nigdy niy byda miec szacunku do handlu relikwiami tak samo jak niy byda miec szacunku do dewocji - oczywiscie w jyj znaczyniu negatywnym.


            Ale jak to uswiadomic "buogosuawionym" reprezyntantom Ciymnogrodu ze niy som nawiedzonymi a ino ajnfachowym szatanskim narzyndziym ...?
            • szwager_z_laband dzisiej richtik aktualne 14.01.11, 17:42
             Dewocja krzyczy: "Michelet wychodzi z Kościoła!"
             Prawda; Dewocja tylko tego nie postrzegła,
             Że za kościołem człowiek o ratunek woła,
             Że kona - że ażeby krew go nie ubiegła,
             To ornat drze się w pasy i związuje rany.

             *
             A faryzeusz mimo idzie zadumany...
             • 1fatum Re: dzisiej richtik aktualne 14.01.11, 18:33
              Wiecie, czego nie potrafię zrozumieć?

              - Tego, że ludzie inteligentni, wykształceni, na co dzień w pracy posługują się rozumem, a w niedzielę dają rozumowi urlop.
              Nie, nie chodzi mi o samą wiarę, bo to osobista sprawa, choć kłóci się z ich wykształceniem, ale maja do tego prawo. Chodzi o zaślepienie i zamianę wiary na klerykalizm. Najwyższy idzie na boczny tor, a jego miejsce zajmuje brzuchaty stary kawaler, który niczym rzemieślnik oferuje usługi zbawielnicze.
              - Ty mi zapłacisz tu i teraz, a ja tobie po śmierci zapewnię niebo. Oczywiście droga do nieba nie jest prosta, bo zależy od zapłaconej kasy. Im więcej, tym szybciej.
              Wtedy zaznacza się problem zamiany wiary w Boga w wiarę hochsztaplera. Przecież nikt jeszcze nie wrócił stamtąd i nie potwierdził słów guślarzy-czarowników.

              Prymitywna baba z przełomu XIX/XX wieku byłaby rozgrzeszona z wiary w księdza, ale od ludzi XXI wieku trzeba wymagać więcej.

              .... a Radyjo sieje ogłupienie, ziejąc miłością....

              Czy zastanowił się ktoś kiedy, czemu takiego Radyja nie ma w żadnym innym kraju?
              • szwager_z_laband Re: dzisiej richtik aktualne 14.01.11, 18:55
               jo niy uwazom zeby to szuo uogolniac - na szczynscie i ksiynza som roztomaici, znaczy som i take naprowdy z powouania.

               W Polsce niystety odnosza wrazynie ze panuje jaos histeria wsrod duzyj czynsci spoueczynstwa, tyj czynsci kero niy poradzi se poradzic ze manipulacjom made in rydzyk

               abo?
               • hans-jurgen Re: dzisiej richtik aktualne 14.01.11, 19:30
                Tu mocie przyklad polskiej glupoty. ( ale czy tylko??? )
                ++++++++++++++++++++++++++++++++
                ++++++++++++++++++++++++++++++++
                Niemiec: Drogi Panie!!! 14-01-2011 16:52

                " To,ze ruskim mozemy skoczyc na.... bylo wiadomo od poczatku!Na Zachodzie (abstrachujac od tego,ze pieka swoje buleczki i predzej nas sprzdadza jak zadra z Rosja,no chyba ze ich do tego zmusimy ale bedzie to tylko reakcja polegajaca na tzw.swietym obuzeniu) przecieraja tylko oczy ze zdumienia (mowie tutaj o tych ktorzy potrafia zliczyc do pieciu) jak polacy mogli dopuscic do tego zamachu!? Jak mogli dopuscic di tego,ze Prezydent nie byl chroniony!? Jak mogli sie tak zachowac ludzie noszacy polskie mundury!? Dlatego nie dziwmy sie jak wszystko co polskie bedzie traktowane z pogarda!A juz szczytem bezczelnosci agentury sowieckiej w Watykanie i Epispopacie jest proba przykrycia zamachu beatyfikacja Jana Pawla II!!!!! akos dziwnie przyspieszyly te wszystkie procedury! teraz bedzie znowu pierd...nie jak to rozni Macierewicze i PiS zakluca powage tej uroczystosci domagajac sie prawdy o Smolensku!I gow...o bedzie obchodzilo jednego z drugim,ze Papierz zyl cale zycie w prawdzie i sluzyl Prawdzie!! A co do rozrachunku wewnatrznarodowego to nie mam watpliwosci,ze jezeli Smolensk nie zostanie wykorzystany do rozprawy (nie rozliczenia tylko bezwzglednej ROZPRAWY z uzyciem mniej lub bardziej legalnych procedur!) z calym tym lajnem reprezentowanym przez PO ,PSL i SLD to polski narod (jezeli taki jeszcze istnieje) nie ma prawa do istnienia.Mozna bedzie wtedy tylko mowic o grupie etnicznej mowiacej po polsku!Bo prawdziewe Narody potrafia rozprawiac sie w sposob bezwzgledny z takimi lajdakami!!


                Sobiepan: Nakukac tez tym, 14-01-2011 17:55


                ktorzy nagle sp.Jana Pawla II wykorzystuja do gierek pod stolem! Jesli kosciol idzie w parze z tym swietokradztwem, to jest to instytucja katolicka pod wodza Michnika. Moj kosciol ma zalobe, tak dlugo, jak dlugo nie wiem, jak zginal moj prezydent. Autorytety kosciola to dla mnie bpi Glodz, Zarski i kilku jeszcze bezpieronkow. A Karol Wojtyla byl przede wszystkim Polakiem, kalamy jego pamiec, wykorzystujac jego bogobojnosc i patriotyzm jako parawan dla zbydlecenia obyczajow politycznych. Czym przebic te potwornosc?


                niezalezna.pl/blog/show/id/3710#comments
   • gryfny Re: zas im"plujom" 14.01.11, 21:29
    im wieksze larmo robiom prawdziwe Poloki tym wiecyj mysla ze sie bojom,co jeszcze przyjdzie
    wiadomosci.onet.pl/kraj/fotyga-ktos-naplul-nam-w-pysk,1,4110788,wiadomosc.html
      • berncik Re: to piyniacze i 15.01.11, 18:45
       Nojlepi dlo Polskich ludzi by bala Miedzynarodowo komisja To by przestaly te gupie godki .
       Dlo Rusow sprawa jest zalatwiono.Gorole nie dajom pokoju.Oni mieli zaroz tako komisja zwolac
        • 1fatum Re: to piyniacze i 15.01.11, 20:50
         Przyzwyczaili się do tych komisji. Sejm zamiast stanowić prawo bawi się w prokuratorów za pieniądze podatników. Na ta ilość komisji, żadna nie utkwiła mi w pamięci jako ta, która odniosła wymierny skutek i konsekwencje wynikające z ustaleń.

         Odnoszę wrażenie, że z braku wiedzy i kwalifikacji posłowie chcą zasiadać w komisjach, bo znacznie łatwiej. Można przy tym się wykazać aktywnością i powykrzywiać buzię do kamer telewizorni.
         • bokertov1947 Re: to piyniacze i 15.01.11, 21:17
          Hi fatum,
          a tak co do Sejmu. Jak tak czytam, to przypomina mi sie z czasow, jak robiono ze mnie Polaka malego: Sejm Czteroletni - czyli przez cztery lata gadali gupoty i dostawali za to forse. Czy to taka polska tradycja?
          Pozdrowienia
          • 1fatum Re: to piyniacze i 15.01.11, 21:51
           Widzisz, ja mam inny odbiór rzeczywistości.
           Kiedyś do polityki w głównej mierze szli ludzie mający jakieś pomysły, wykształceni itp.
           Teraz mamy prawdziwe panopticum połączone z ZOO i cyrkiem.
           Nie będę wymieniał najbardziej egzotyczne eksponaty, bo mogą się obrazić.

           Nie wiem czemu są wybierani, ale moim zdaniem nasz parlament ukazuje cały kraj, skoro najlepszych wybrano do reprezentowania wszystkich polaków.
           Chwilami nie wiem, czy mówią prawdę, czy tylko drwią z wyborców.

           Najgorsze w tym wszystkim jest to, że lekcje historii poszły się jeb..ć.
           A mawiają, że Polak mądry po szkodzie.
           • bokertov1947 Re: to piyniacze i 15.01.11, 22:23

            1fatum napisał:
            > A mawiają, że Polak mądry po szkodzie.

            Hi fatum,
            tak, tak - przed szkoda to on nigdy nie bedzie madry. Choc czesto ta szkoda mu sie juz na kilometr klania - i moglby moze ja ominac. Ale nie - jak znowu widac - swiat powinien sie tak obracac, jak Polak rozkaze.
            Pono ten co tez swiatu kazal sie inaczej obracac - byl Polakiem? Moze to z tego ta tradycja?
            Pyrsk!
  • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 19.01.11, 00:03
   Nie wiem co o tym powiedzieć. Nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa?


   Władze chcą rozebrać bloki, by odsłonić kościół


   "Polska Gazeta Wrocławska": Lokatorzy czterech bloków usłyszeli, że za trzy lata będą się musieli wyprowadzić z mieszkań. Podczas spotkania lubińskich samorządowców z biskupem legnickim, Stefanem Cichym, prezydent Robert Raczyński zadeklarował, że w ramach dbania o zabytki, w ciągu trzech lat wyburzy cztery bloki w Rynku, które zasłaniają kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.

   wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/wladze-chca-rozebrac-bloki-by-odslonic-kosciol,1,4115282,region-wiadomosc.html
    • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 19.01.11, 08:34
     Paradoksem jest zbieżność czynów przy całkowitej odmienności ideologi. Mimo swoich odmienności trudno odrzucić te ideologie, bo na papierze prezentują się pięknie. Problem z wykonaniem i wszystkiemu ludzie są winni. Wcześniej niż ja zauważył ten fenomen Piłsudski

     www.youtube.com/watch?v=Wgc2IBSLEZQ
     i nie można mu odmówić racji.
     • cirano Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 19.01.11, 10:01
      Stwierdził stan faktyczny tamtego narodu, a do dziś na lepsze nie zmieniło się nic, mimo że kilka ich pokoleń ziemię gryzie. Powiedział jeszcze: "dla Polaka możesz zrobić wszystko, z Polakiem, nic!". Jo dodom;, lepij nawet niy próbuj! I; jak nojdalij uod nich!
   • bratjakuba Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 24.01.11, 17:01
    gryfny napisał:

    > 90% je przeciw energi ze wiatru ,sam jedyn z argumentow ciemnogrodu:
    > www.tvn24.pl/1,251,8,80515143,205578088,10664735,0,forum.html
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    To zaś jest tako sprawa w kierej wypowiadajom sie "szpece od energii wiatrowej"
    nie majoncy pojyncia o polskim problemie z wiatrakami.
    Obejrzyjcie se wiatraki,oczywiście te nowoczesne w Holandii.Stojom pora kilometrow w morzu.
    Nie wiym jak jest dokładnie w Niymcach ale w Austrii cołke pogranicze ze Słowacjom
    i Węgrami jest obsadzone wiatrakami choby las. Żodyn tam nie protestuje
    Jest jednak zasadniczo róznica.Tam przebiegała "żelazno kurtyna". Te wiatraki
    od najbliższych osiedli byłych demoludow som oddalone conajmnij o 5 km a od osiedli austriackich o dziesiontki kilometrow. Jak czyjeś pojedyncze zabudowania stoły bliżyj
    to zostały wykupione za sumy znacznie przekraczajonce ich wartość.
    A w Polsce?
    Przijedzie domorosły spec od energii wiatrowej z piniyndzmi w Bieszczady,kupi 30,50 hektarow ziymi,wyrobi koncesja i stawio wiatraki zaroz za wsiom,50 do 80 metrow od zabudowań.
    Musi tak,bo choć by chcioł,to dali stawiać ni może,bo ni ma drogi.
    A wolno mu? No niby wolno na swoim, bo poki co to dlo ferm wiatrowych w Polsce przepisow ni ma a pojedynczy wiatrak kożdy se może postawić jak se kupi pozwolynie.
    A z tymi infradzwiękami to ni ma żartow.
    W dobrych szkołach na fizyce demonstrujom taki eksperyment z gaszeniem świecy
    w odległości 8-10 m od żródła infradzwięku,kierym jest zwyczajny lejek zamknięty na tej szyrszyj stronie elastycznom membranom.

    Szwager pewnie o tym coś wiy a Ballest na pewno bo sie we młodości zajmowoł falami.
     • cirano Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 25.01.11, 14:33
      Polska to niy wszyske Poloki, ale czasym mi sie zoki prostujom, jak jich "w akcji" widza.
      Zakopianki niy do sie skończyć, bo górale protestujom i niyma na nich siyły. Tzn. jes, ino uoni za dużo chcom...
      • berncik Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 27.01.11, 19:51
       Posłowie się bronią: "brak prawa do obrony", "brak dowodów"
       PO ROZWAŻA SKIEROWANIE WNIOSKU DO KOMISJI ETYKI
       www.tvn24.pl/12690,1690817,0,1,poslowie-sie-bronia-brak-prawa-do-obrony--brak-dowodow,wiadomosc.html
       PIS owcy wyrobiajom nadal opinia Polsce.
       Według cypryjskiej policji, podczas pobytu na wyspie obaj mężczyźni - pod wpływem alkoholu - urządzili sobie rajd. Jeden z wózków golfowych rozbili o ścianę hotelu drugi znalazł się na falochronie. Tozsamość posłów potwierdziło dwóch pracowników Biura Spraw Międzynarodowych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

       Od momentu ujawnienia sprawy obaj politycy PiS twierdzą, że są niewinni.

       Teraz także twierdzą, że nic nie wiedzieli o orzeczeniu sądu, choć zostało ono wydane już w listopadzie ubiegłego roku.
  • berncik Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 27.01.11, 20:10
   Sprzedawał mecze. Stracił pracę
   W PROKURATURZE PRZYZNAŁ SIĘ DO ZARZUTÓW
   Sprzedawał mecze. Stracił pracę
   Fot. archiwum TVN24W Kluczborku trener nie będzie pracował
   Podejrzany o korupcję były trener Śląska Wrocław Grzegorz K. stracił obecną pracę w MKS Kluczbork. W środę szkoleniowiec przyznał się do stawianych mu przez prokuraturę zarzutów.
   www.tvn24.pl/12694,1690823,0,1,sprzedawal-mecze-stracil-prace,wiadomosc.html
   • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 19.02.11, 14:36
    Czy dobrze rozumiem - papież jest kolejnym boskim wcieleniem, czy jego inkarnacją?
    Czy tylko TEN papież, czy każdy inny w przyszłości i w przeszłości?

    Chyba Białoruś i Kuba mają większą demokracje.
     • bratjakuba Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 22.02.11, 09:04
      1fatum napisał:

      > Trochę fotek na temat:
      >
      > imges.webpark.pl/
      -------------------------------------------------------------------------
      A jak sądzisz kto jest większym nikczemnikiem w tym prezentowanym tendencyjnie zresztą tandemie, ci paradni Niemcy czy fetujący ich kościół.
      Myślę,że nie będziesz miał kłopotu z rozdwojeniem jaźni.
      • 1fatum Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 22.02.11, 14:58
       bratjakuba napisał:

       > A jak sądzisz kto jest większym nikczemnikiem w tym prezentowanym tendencyjnie
       > zresztą tandemie, ci paradni Niemcy czy fetujący ich kościół.
       > Myślę,że nie będziesz miał kłopotu z rozdwojeniem jaźni.
       *****************************************************

       Tym razem również mam podobne zdanie i nieco je rozwinę:

       1. To nie Kościół ich fetował, ale urzędnicy kościelni, bo Kościół, oznacza zbór wszystkich wiernych. Nikczemnikami byli oraz są funkcjonariusze kościelni, bo dzięki takiemu postępowaniu czerpali korzyści.
       Mawiają, że dobrego i karczma nie zepsuje, a złego i kościół nie naprawi. Bezspornie widzimy, że mimo bliskości z kościołem nie udało się panów w kieckach naprawić. Prawdziwa tragedia byłaby wtedy, gdyby oficjalnie do karczmy zaczęli zaglądać.
       Każda religia, a raczej jej kler na użytek gawiedzi ma boga, a na ich użytek własny, bogiem jest mamona.

       2. Naziści też nie zasługują na chwałę, ale oni przecież nie głosili słów miłosierdzia, wybaczenia czy odkupywania win. Nie byli przewrotni i zakłamani. Walili prosto w oczy jaki mają program, poglądy, cele i środki do ich osiągnięcia. Nie kryli się z tym wcale i dlatego bardziej nikczemnym jest mieć rozdwojenie jaźni ze strony kleru, który dla doraźnych korzyści odszedł od kanonów wiary. Przecież wzorem świętych i błogosławionych mogli się od złych ludzi odwrócić, a nawet obłożyć klątwą i ekskomuniką. Oni natomiast kropili uzbrojenie i błogosławili idących na front dając moralne świadectwo, że będą czynić swoje obowiązki dobrze i na chwałę Kościoła.

       Cóż w niebyt odeszły czasy pierwszych chrześcijan zżeranych przez lwy tylko dlatego, że nie chcieli się wyrzec swojej wiary. Dziś prawdziwych chrześcijan mamy wśród ludu, a kler stał się pracownikiem Spółki z o. o. "Kościół Kat. " świadczącej (za wysoka cenę) usługi zbawielnicze.

       Można przypuszczać, że taka siła jaką było papiestwo mogła i powinna choć po części przeciwstawić się nazistom, a nie wraz z nimi podnosić w górę łapki.

       Chyba teraz nikt nie ma wątpliwości czyja nikczemność była większa.
   • cirano Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 25.02.11, 07:06
    Jakiś czas tymu w Bochni. Stoja w ksiyngarni za mapkom, przedymnom starka z tasiom pełnom ksionżek uo Wojtyle. Chce je w tyj ksiyngarni nazot sprzedać a ksiyngosz niy chce kupić ani za pora groszy, a kosztowały kupa forsy. Tsza bouo ta dyskusja posuchać...
   • ballest Re: co nowego w Ciymnogrodzie? 12.04.11, 09:56
    gryfny napisał:

    > zas nojwiekszy:
    >
    rel="nofollow">tvp.info/informacje/ludzie/zbuduj-wielki-portret-jana-pawla-ii/4143552
    ______________________

    juz kedys tysz najwiekszy wybudowali
    "Runął maszt radiowy w Konstantynowie
    Autor: AB

    * Wyślij znajomemu
    zamknij [x]

    Wiadomość została wysłana.

    o E-mail odbiorcy*
    o Imię nadawcy
    o E-mail nadawcy*
    o Wiadomość
    o
    o Kod z obrazka
    o
    o Pola oznaczone * są wymagane.
    * drukuj

    * A
    * A
    * A

    06:00
    08.08.2010
    8 sierpnia 1991 roku runął maszt radiowy w Konstantynowie. Maszt liczący ponad 646 metrów wysokości był najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. "

    s.v3.tvp.pl/images/3/2/3/uid_323433ce64358284d25a8f2115d92b801280933991800_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg
    • 1fatum Pomnik świateł? Fajnie, tylko kto zapłaci za prąd? 13.04.11, 08:51
     Pomnik świateł? Fajnie, tylko kto zapłaci za prąd? Co z ekologią?

     Może wstawia energooszczędne diody LED?
     Paranoja goni paranoję.
     Zachęcają do oszczędności prądu i sugerują wyłączanie urządzeń będących w stanie czuwania, a tym czasem chcą włączenia 96 lamp stanowiących pożeracza prądu jak przeciwlotniczy reflektor.

     Zgadzam się pod warunkiem postawienie obok dynama na korby zasilającego pomnik w prąd. Korbami będą kręcić zwolennicy tego pomnika.

     Będzie ekologicznie, zdrowo i dowiemy si e ilu krzykaczy jak długo korblowało.
      • 1fatum Re: Pomnik świateł? Fajnie, tylko kto zapłaci za 08.05.11, 20:25
       Nie będę się wypowiadał, aby nie urazić wierzących, jednak odnoszę wrażenie, że kler uważa, iż ludzie nie otrząsnęli się z mroków średniowiecza, kiedy panowała moda na handel wszelkimi relikwiami.Z tego wniosek, że i dziś można niezły interes zrobić na szczeblu drabiny (z certyfikatem autentyczności), która się śniła Jakubowi (tak jak to zachwalał swój towar w "Krzyżakach" handlarz i oszust - Sanderus.
       • artjomka Re: Pomnik świateł? Fajnie, tylko kto zapłaci za 08.05.11, 20:46
        Hi Fatum!
        Masz racje - bo i ja mam coraz to wieksze problemy ze zrozumieniem, w ktorym okresie zyja Polacy.
        Moze z tego powodu, ze nie jestem na biezaco z dniem codziennym Polski, jest mi to trudne do kapniecia. Przez co, od czasu do czasu wdeptuje do tluszczowego napfu.
        Niedawno jadac taksowka z lotniska do hotelu ( w Krakowie) - partner z polskiej firmy, ktory odbieral mnie, po drodze opowiedzial mi kawal na temat JP2. Zreszta nie po polsku. Kierowca, znajacy widocznie angielski, oburzyl sie, komentujac...dlaczego panowie mnie obrazaja.... Ale z auta nie wyrzucil.
        Dostalem linka z kazaniem ksiedza o wplywie szatana na mlodziez (wygloszony jak gdyby to bylo w sredniowieczu). Poslalem znajomemu z Polski, ktory prawdopodobnie sie obrazil - bo jakos nie pisze od czasu pewnego.
        A co do relikwi. Napewno jest to interes robiony przez KK i autoryzowanych "relikwiotworcow". Ale jest na to widocznie popyt.
        Bedac w naszej filii w Meksyku, zastanawiam sie zawsze, czy ich wiara pochodzi z przekonania, czy indoktrynacji instytucji. I widze pewne paralele z Polska.
        Pyrsk!
        • 1fatum Re: Pomnik świateł? Fajnie, tylko kto zapłaci za 08.05.11, 22:37
         Najlepszą odpowiedzią jest poziom rozwoju i dobrobytu mieszkańców w krajach katolickich i innych wyznań.
         W kwestii obrażania się za opinie, dowcipy czy wypowiedzi na tematy związane z religią świadczą tylko o prymitywnym fanatyzmie i słabości tej religii, skoro czyjeś słowa mogą jej zagrozić tak bardzo, że wymaga ona obrony.
         Zawsze uważałem, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi, a prawdziwa religia i jej Bóg nie wymaga obrońców wśród wiernych. Przecież nie Bóg prosi wiernych o pomoc i wstawiennictwo, ale odwrotnie.
         Kiedy jednak Boga bronią ludzie i jeszcze się obrażają, to wychodzi na to, że moc tej religii stanowi suma mocy tworzywa z jakiego zostały wykonane posągi.
         Przecież Boga jako istoty najwyższej nie mogą urazić ludzkie bluźnierstwa, ponieważ On jest ponad wszystkim, a skoro człowiek bluźni, to tez tak czyni z woli bożej, bo przecież jest On wszechwiedzący i wszechmocny.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka