Dodaj do ulubionych

Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje.

19.12.12, 16:28
" Musimy walczyć z kłamstwami uderzającymi w Polskę – skomentowała to dla „Codziennej" Dorota Arciszewska-Mielewczyk, posłanka PiS-u."

" Związek Właścicieli Wschód to organizacja, która w zeszłym roku zaczęła agresywnie domagać się „zwrotu mienia niemieckich wypędzonych". 13 grudnia na stronie związku opublikowano artykuł pt. „Czego Niemcy oczekują teraz od Polski" z instrukcją, jak polscy katolicy powinni duchowo przygotować się do Bożego Narodzenia. „Zbliżające się święta dają Polakom możliwość nadrobienia zaległości (...). Od wypędzeń Niemców minęło już 60 lat, ale Polska do tej pory nie przeprosiła (...), nie było polskiego »mea culpa«" – czytamy.

Na stronie związku jego prezes Lars Seidensticker żąda od Polaków, by modlili się w kościołach, „błagając o wybaczenie", i załącza teksty modlitw.

Seidensticker nawołuje m.in., by Polacy modlili się w intencji polskiego rządu, „by wyszedł naprzeciw wypędzonym, zaakceptował prawdę historyczną i pomógł w pozbyciu się uprzedzeń wobec Niemców".

Rewizjoniści w tekście swoistej instrukcji posługują się sformułowaniem „ polskie powojenne obozy koncentracyjne" i obrażają polskich księży. „Musimy znaleźć wspólnie sposób na wybicie Polakom z głów nienawistnych myśli pod adresem swoich niemieckich sąsiadów".

„Codzienna" poprosiła o komentarz Larsa Seidenstickera, który otwarcie nas zapewnił, że „zrobi wszystko, by zagrabione tereny wróciły do Niemiec, a Polacy, którzy zdecydują się na nich pozostać, płacili czynsze niemieckim właścicielom nieruchomości".

– Polacy są tam tylko gośćmi – stwierdził.

Jestem zszokowana tą bezczelną demonstracją, ale warto pamiętać, że to, iż takich organizacji w Niemczech przybywa, jest również efektem braku reakcji ze strony polskiej. Jest taka nierozsądna zasada, by nie pisać, nie mówić o tego rodzaju bulwersujących sprawach, a ja uważam, że trzeba o nich mówić i walczyć z kłamstwami, które uderzają w Polskę – komentuje Dorota Arciszewska-Mielewczyk z PiS-u. – Za każdym razem, gdy ktoś ośmiela się posługiwać kłamstwem o „polskich obozach koncentracyjnych", polskie MSZ powinno wytaczać sprawy karne. "

niezalezna.pl/36037-walczmy-z-klamstwami-uderzajacymi-w-polske
No coz ta paniczka niy umie nawet rozroznic niymieckiego obozu koncentracyjnego
z czasow wojny ( tych zarzadzanych przez Niymcow do 1945 roku ), a tymi dzialajacymi
w Polsce od lutego 1945 do 1949 roku, kiere boly prowadzone przez Polokow do spolki
z Sowietami.
Obserwuj wątek
  • 1fatum Re: Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje. 19.12.12, 16:41
   Moim zdaniem - z tą kobietą nie ma sensu dyskutować, bo jakakolwiek dyskusja tylko ją nobilituje. Dyskusja na poziomie magla powinna obracać się w okolicach magla i poza te granice nie wychodzić.

   Pragnie kobicina zaistnieć, przypodobać się prezesowi i stąd ten gejzer elokwencji na poziomie mikcji dziadka z przerostem prostaty. Gadając bzdury powinna uważać, by nie zmoczyła butów.
  • gryfny Re: Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje. 19.12.12, 18:38
   www.se.pl/wydarzenia/kraj/poslanka-dorota-arciszewska-mielewczyk-z-pis--pomagla-kolezance-pchac-woz_228931.html
   Dorcia Dorcia
   • 1fatum Re: Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje. 19.12.12, 21:50
    Godz. 8 rano. Posłanka odprowadza syna do prywatnej amerykańskiej szkoły w Gdyni. Tej samej, do której uczęszcza Ewa, córka Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej. Szkoła oferuje m.in. naukę dwóch języków obcych, pływanie oraz wiele zajęć dodatkowych. Czesne w niej wynosi ok. 1600-1800 zł. Kiedy wychodzi ze szkoły, okazuje się, że problemy z wyjechaniem ze śnieżnej zaspy ma jej koleżanka.

    Arciszewska rusza więc z pomocą. Najpierw próbuje sama, później zbiera grupę ludzi i razem z poświęceniem wypychają auto koleżanki. Sama odjeżdża spod szkoły mercedesem. Do tej pory Arciszewska, która stoi na czele Powiernictwa Polskiego, zasłynęła walką ze Związkiem Wypędzonych Eriki Steinbach (69 l.). Teraz poznaliśmy ją od zupełnie innej strony...


    Więcej
    www.se.pl/wydarzenia/kraj/poslanka-dorota-arciszewska-mielewczyk-z-pis--pomagla-kolezance-pchac-woz_228931.html
    *************************************************

    1. wykazała się prawdziwymi kwalifikacjami i naocznie widać, że lepiej się sprawdziła niż jako poseł.

    2. Dwoista moralność i pokazowy patriotyzm. Dzieciaki posyła do "obcej" szkoły i sama jeździ wrogim jej narodowo autem.

    3. Pkt. 1 + pkt 2 = płytki, krzykliwy i na pokaz patriotyzm z nauczaniem własnych dzieci, że co innego się myśli, co innego czyni. Nie osądzam źle, bo jest jedną z wielu zarabiających absencjami na sejmowych posiedzeniach. Po co się przemęczać budżetami, czy innymi duperelami, kiedy można popchać auta lub podziałać społecznie nie w imię szczytnej idei, ale przeciwko innym z ksenofobicznych pobudek.

    Ot, szara kobitka z całej szarej masy jej podobnych jakie naród wybrał spośród siebie. Ani lepsza, ani gorsza.
    • gryfny Re: Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje. 19.12.12, 22:29
     płytki, krzykliwy patriotyzm dyc to je norma u nich,byle kasa sztimuje to wszysko wyryczom
     • socer-schlesier Re: Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje. 20.12.12, 07:27
      Tygo bych se nigdy niy spodziywol ze kto jak kto ale Arciszewska bydzie niymieckim autym jezdzic i to Mercedesym.Przeciysz takim jadym jak ona na Niymcow pluje to malo kto w Polsce no ale dziynki tymu w mediach istnieje i fajno kasa leci bo gdyby niy to to kto by o ni slyszol?
      Tak jak 1fatum pisze- dwoista moralność i pokazowy patriotyzm.
      • ballest Re: Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje. 20.12.12, 08:48
       Soccer a moze toauto to to byla Warszawa, a ta gwiozdecka boua yno przyszwajsowanou ?
       • cirano Re: Arciszewska-Mielewczyk zas pajacuje. 20.12.12, 09:38
        Richtig szpetne babsko, jak zresztom wszysko w tym PiS-ie.
        Jak uona uotwre klapa, moje wszyske droge plomby probujom mi z gymby wypaś
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka