Dodaj do ulubionych

Silesianska z a g a d k a .

19.02.13, 13:59
Witajta Chopy .
Chwalita sie czesto ze znata swoja historia .

A czy wiecie gdzie sie znajduje ten piekny Slaski zameczek ?
Prawdziwy Slaski nie Niemiecki jakis bordowo cyrwony upior poniemiecki ktory straszy swoim wygladem tylko piekny zomecek :-)

Watpie czy Madahora znawca od pohitlerowskich ruder bedzie znala lokalizacje tego slicznego silezianskiego zomecka :-) . Nie zrobilem prostego zdjecia z powodu promili w mojej polskiej krwi ale mimo to powinniscie sobie z latwoscia poradzic z ta zagadka :-)

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3360018,2,1,Si.html
Obserwuj wątek
      • kubiss Re: Silesianska z a g a d k a . 19.02.13, 14:30
        rico_srola_hozuf napisał:
        > Zaraz cie wyzwa od gorolli.

Oni inaczej nie potrafia .
        Nie dziw im sie skoro od kolyski wielu z nich uczono nienawisci do Goroli .

Ale zaden z tych ""pseudochistorykow" milujacy poniemieckie brunatne rudery nie wie gdzie stoi ten piekny silezianski palac .

• kubiss Re: Silesianska z a g a d k a . 19.02.13, 14:35
        herbjelita napisał:

> Zapytej se Disnea tego najwiekszego Slazaka, uon ci powie.

O widzisz :-)
        Javohl !!!!!

Udalo ci sie .
        Disney musial was lubic :-)
        A moze gdybyscie zaczeli grzebac w jego pochodzeniu dogrzebalibyscie sie jego Silesianskich korzeni .

Zomecek robi duze wrazenie .
        Jest niesamowicie ladny
        • artjomka Re: Silesianska z a g a d k a . 19.02.13, 21:02
          gymbalski napisał:

> A tyn Disnea poradzi godac po slonsku? Naszo gottka sno?
          > Kaj moga na niygo trefic- we ftorym szynku?

Widzisz pitus jaki tys je debil - nawet zagadki za 1 punkt njy umjysz knaknonc!
          Ta zmiana nicka na zdrowie ci niy wyszua - a niydugo, jak pudziesz na panstwowy wikt - to tym barzij!
          Pyrsk!
          Polcka debilym silno!
          • szlyzjer88 Marianie Henryku Gembalski 19.02.13, 21:15
            Tyn pitus to pierdolony goroll yest. Fschistko bydzie sztimować Marian. Godouech pszedwczoraj pschi japtzokach z kamratami ze noschego familoka, jak to czuisch sia zagrożouny we Recklinghausen pschez gorolli.
            Kamraty godouli co im pstawisch pora halb ze aldika to bydom cia chronić we Rajchu jak pojadom tam na byzuch do sfoich uonkli.
            Czim sia chopie.

Pyrsk
          • gymbalski Re: Silesianska z a g a d k a . 20.02.13, 16:16
            artjomka napisał:

> Ta zmiana nicka na zdrowie ci niy wyszua - a niydugo, jak pudziesz na panstwowy
            > wikt - to tym barzij!
            >

Ciynszko noc

Marjanek zas idzie nynac
            Bo na forum niy moze wyczimac
            Gorole durch ze suchawki chytajom
            Borokowi spac niy dejom

Teroz koszdy Gorol mobilniyoka mo
            Na telefon do dohtora do Rajchu geld wydo

Pyrsk!
      • kubiss Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 14:47
        herbjelita napisał:

> Gdzie znajduje sie ten kiedys piekny zamek?

To co pokazujesz nigdy nie bylo piekne i z pewnoscia mialo hitlerowski rodowod .
        Powinno bylobyc po 1945 roku rozebrane a materialy z tego bohomaza winny byc uzyte np.
        do umocnienia walow na rzece Odrze .
          • kubiss Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 14:59
            Rudery ktore pokazujesz maja wiecej wspolnego z Hitlerem niz ze Slaskiem .
            Hitlerowskie rudery nie interesuja Polakow tylko Hitlerowcow .
            Dla normalnych ludzi te rudery sa na smietniku historii .

Hitlera juz dawno nie ma a wy ciagle o tym samym ;-)
            • hans-jurgen Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 15:13
              kubiss napisał:

> Rudery ktore pokazujesz maja wiecej wspolnego z Hitlerem niz ze Slaskiem .
              > Hitlerowskie rudery nie interesuja Polakow tylko Hitlerowcow .
              > Dla normalnych ludzi te rudery sa na smietniku historii .
              ------------------------------------------------------------------------
              ------------------------------------------------------------------------
              Uzytkujac i doprowadzajac je do tego stanu sami roztrwoniliscie to co Wam
              dano na okreslony czas, jako odszkodowanie za niemiecka okupacje.

+++++++++++++++++++++
              +++++++++++++++++++++
              > Hitlera juz dawno nie ma a wy ciagle o tym samym ;-)
              ----------------------------------------------------------
              ----------------------------------------------------------
              Sluszne stwierdzenie, jednal polactwo nie raczy o tym pamietac:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13422764,Poszkodowani_przez_III_Rzesze_mobilizuja_sie.html?v=1&obxx=13422764#opinions
              Widac polactwu nigdy dosc darmochy:))
              • kubiss Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 15:28
                hans-jurgen napisał:
                >Uzytkujac i doprowadzajac je do tego stanu sami roztrwoniliscie to co Wam
                > dano na okreslony czas, jako odszkodowanie za niemiecka okupacje.

Jezeli komus cos daje to guzik mnie obchodzi co obdarowany robi z tym co dostanie .

Jezeli Polsce przyznano hitlerowskie rudery na widok ktorych kreci ci sie lezka w oku to
                nie twoj interes . Ty jako zadeklarowany Niemiec na slaskiej ziemi byles Okupantem .
                ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Opuszczam juz wasze ziejace nienawiscia wirtalna kraine .
                Musze sie troche pobyczyc w jacuzzi z pieknymi latynoskimi niewiastami :-)
                A ty Hasie siedz dalej boroczku w tym co lubisz .
                Nara
                • hans-jurgen Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 15:54
                  kubiss napisał:

> hans-jurgen napisał:
                  > >Uzytkujac i doprowadzajac je do tego stanu sami roztrwoniliscie to co Wam
                  > > dano na okreslony czas, jako odszkodowanie za niemiecka okupacje.
                  >
                  > Jezeli komus cos daje to guzik mnie obchodzi co obdarowany robi z tym co dos
                  > tanie .

>
                  > Jezeli Polsce przyznano hitlerowskie rudery na widok ktorych kreci ci sie lezka
                  > w oku to
                  > nie twoj interes . Ty jako zadeklarowany Niemiec na slaskiej ziemi byles Okupantem .
                  ------------------------------------------------------------
                  ------------------------------------------------------------
                  Kubis, daj sobie spokoj z wypisywaniem bredni, nie znizaj sie do poziomu
                  z portalu niezalezna.pl i ich guru p. Sakiewicza & spolka.

• rico_srola_hozuf Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 16:18
                Jurgen, trocha zluzuj poślady, bo sie napinasz a swoje lata i choroby masz.
                Na dzisiaj jest status quo i i nikt zdrowo myslacy w Niemczech nie bedzie dazyl do rewizji granic. Jak ty sobie wyobrazasz w ogole przejecie ziem zachodnich pod administracje niemiecka? Przesiedlenia Polokow, Gorolli, Hadziajow? Co z basztardami i reszta?
                • hans-jurgen Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 16:35

> Jurgen, trocha zluzuj poślady, bo sie napinasz a swoje lata i choroby masz.
                  > Na dzisiaj jest status quo i i nikt zdrowo myslacy w Niemczech nie bedzie dazy
                  > l do rewizji granic. Jak ty sobie wyobrazasz w ogole przejecie ziem zachodnich
                  > pod administracje niemiecka? Przesiedlenia Polokow, Gorolli, Hadziajow? Co z ba
                  > sztardami i reszta?
                  ---------------------------------------------------------------------
                  ---------------------------------------------------------------------
                  Kto godo o zmianie granic ???

forum.gazeta.pl/forum/w,10650,142273777,142652006,Re_Brak_zasadniczej_wiedzy_.html?wv.x=2
                        • rico_srola_hozuf Re: A tu moja zagadka. 19.02.13, 21:36
                          Zeby was rozruszac, zebyscie mogli ponarzekac na wstryntnych Gorolli i Hadziajow, na polska gospodarke, na polskich gastarbajterow, na polska zywnosc, na polskich zlodzeji, na zmarlego polskiego papieza, na polskie stadiony, na wszystko co polskie.
                          • berncik Re: A tu moja zagadka. 20.02.13, 11:13

> Zeby was rozruszac, zebyscie mogli ponarzekac na wstryntnych Gorolli i Hadziajo
                            > w, na polska gospodarke, na polskich gastarbajterow, na polska zywnosc, na pols
                            > kich zlodzeji, na zmarlego polskiego papieza, na polskie stadiony, na wszystko
                            > co polskie.

Wiymy ze mosz Heimwhe to czamu sam siedzisz ,jako Polsko 5to kolumna ? Wroc do
                            wstryntnych Gorolli i Hadziajow,
                            do polskyj gospodarki, na polskom zywnosc, do polskich
                            zlodzeji, do zmarlego polskiego papieza i Prezydenta, bedziesz mog chodzic na polskie stadiony, i kochac wszystko co Polskie.My Ci nie bedziemy niczego bronic. Ty sobie kochaj swojom zasranom ojczyzne ,a my bedziemy kochac swojom.Tylko takom jakom my pamietomy zanim Gorolstwo i Chadziajstwo nasza ojczyzna zasraua tak jak swojom wuasnom.

• zyga_1 Re: A tu moja zagadka. 20.02.13, 21:26
                              A co zabronisz mu? Sami siedzicie na forum polskiej gazety, to on też może. A z tymi inwektywami "zasrana" to uważaj starzik, bo ci te Gorolle mogom za bardzo podnieśc ciśnienie.
      • kubiss Fajna Historyjka chrisraf 20.02.13, 17:15
        Styczeń 1945 - Ucieczka z Kopic. 20 osób w pośpiechu opuszcza majątek pozostawiając w pałacu prawie wszystko. Zabierają tylko tyle ile mogą udźwignąć ... najcenniejsze rodzinne pamiątki. Ich cel to południowa część Rzeszy - Bawaria, gdzie znajduje się część rodziny. Wędrują przez Czechy zatrzymując się u krewnych w pobliżu Pragi. Ktoś z sąsiadów donosi. Zjawiają się czescy partyzanci. Chcą rozstrzelać Schaffgotschów. W końcu zostawiają ich przy życiu, rabują jednak wszystko co Schaffgotschowie mieli przy sobie ... Po wielu dniach morderczej tułaczki docierają w końcu do granic Bawarii, zajętej już przez amerykanów. Amerykanie nie chcą ich wpuścić odsyłając spowrotem. Bez dokumentów, bo te zrabowano im wraz z przewożonym dobytkiem, koczują jak cyganie w pobliżu granicy. Nie mają już nic, ani pieniędzy, ani kosztowności ... wzamian za żywność 17-letni hrabia Hans Urlich pracuje dla amerykańskich żołnierzy wywołując filmy z aparatów fotograficznych.

[b]Urzekla mnie historia tego niemieckiego hrabiego a zwlaszcza jego koncowka .
        Tak wlasnie konczy zlo ! ! ! Ocalil swoje marne zycie za swoj majatek .
        Niestety wielu Polakow nie mialo takiego szczescia .
        Szkoda ze artukul o tym szwobku nic nie mowi jego umilowaniu do Hitlera .
        A napewno czynnie wspomagal NSDAP i kibicowal Hitlerowi w tepieniu Polakow
        I jak skonczyl hrabia ?
        Pucowal buty Amerykanom ;-) .

Jak dla mnie to i tak za duzo poniemieckich ruder ocalalo wojenna zawieruche .
          • herbjelita Re: Kubiss, jestes palantem i nim pozostaniesz 20.02.13, 19:24
            Tak może tylko głupi Polak Kubis rozumować.
            Gdyby tak wszystko co niemieckie w Polsce wybórzyć to Polska stałaby się pustynią.
            Były zabór rosyjski po 1918 roku liczył 99 % analfabetów. W porównaniu austriacka część 55 % a niemiecka 5 %. Jak by dzisiaj Polska wyglądała bez tej niemieckiej pomocy rozwojowej w minionych stuleciach.
            Polacy piszą "kolonizacja niemiecka" ale przemilczają, że oni sami o nią prosili. Wysyłali do Niemiec agentów werbujących kolonistów.
            Wszystcy Polacy powinni tych kolonistów po dupie całować, gdyż tylko im mają do zawdzienia te podstawowowe kulturowe namiastki normalnego ludzkiego rozwoju.
            Jedno mi się tylko nie podoba, a mianowicie to, że niemieccy koloniśści nie zdołali te resztki słomy z ich butów usunąć.
            • gymbalski Re: Kubiss, jestes palantem i nim pozostaniesz 20.02.13, 20:39
              herbjelita napisał:

> Tak może tylko głupi Polak Kubis rozumować.
              > Gdyby tak wszystko co niemieckie w Polsce wybórzyć to Polska stałaby się pustyn
              > ią.
              > Były zabór rosyjski po 1918 roku liczył 99 % analfabetów. W porównaniu austriac
              > ka część 55 % a niemiecka 5 %.

Ale fandzolisz, chopje!:-)
              Mom Ci uwierzyc, ze te 99% gorolskich analfebetow podbilo, skolonizowalo i stlamsilo krztalconych Slonzokow? To bzdura....

A tak powaznie, to w zaborze rosyjskim bylo jakies 50% analfabetow, Galicja miala jakies 40%. Srednio w Polsce w w 1921 roku bylo 33% analfabetow a w roku 1939 jakies 15%. Czyli nie tak zle, bo w tym czasie Italia miala ponad 35% analfabetow a Hiszpania ponad 60%
              • herbjelita Re: Kubiss, jestes palantem i nim pozostaniesz 20.02.13, 20:58
                A widzisz jak przydatne są moje odpowiedzi. Zaczynasz szukać w Wikipedii a przy tam się uczysz. Jak widać prca tu moja nie jest daremna. Przyczyniam się do rozwoju waszych polskich horyzontow myślowych. Twoim procentom i tak nie wierzę, bo nie ujmują niemieckiego zaboru. Znów typowo polskie kłamstwo. Jak zwykle. Po was to niczego innego spodziewać się nie można. Zadnych faktów, żadnych danych - tylko pusta propaganda.
                • gymbalski Re: Kubiss, jestes palantem i nim pozostaniesz 20.02.13, 21:05
                  herbjelita napisał:

> A widzisz jak przydatne są moje odpowiedzi. Zaczynasz szukać w Wikipedii a przy
                  > tam się uczysz. Jak widać prca tu moja nie jest daremna. Przyczyniam się do ro
                  > zwoju waszych polskich horyzontow myślowych. Twoim procentom i tak nie wierzę,
                  > bo nie ujmują niemieckiego zaboru.

. Jak zwykle. Po
                  > was to niczego innego spodziewać się nie można. Zadnych faktów, żadnych danych
                  > - tylko pusta propaganda.

Zajrzyj do przedwojennej encykopedii Gutenberga:-)
                  Caly czas piszesz o sobie i swoich kamratach:

Projekcja (od łac. proicere, wyrzucać przed siebie) – w psychologii jeden z narcystycznych mechanizmów obronnych; przypisywanie innym własnych poglądów, zachowań lub cech, najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię

pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia)
                  Znów typowo polskie kłamstwo
                  Zaczynasz szukać w Wikipedii
                  Zadnych faktów, żadnych danych - tylko pusta propaganda.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka