Dodaj do ulubionych

erka czas zaczonc dzialac.

28.05.13, 07:58
erka czas zaczonc dzialac.Czas zaczonc w te niymiecke tryby piosek sypac bo jak widac Niymcy stajom sie coroz silniejsze.
www.rp.pl/artykul/28,1013917-Berlin-chce-przejac-role-Brukseli.html?p=1
Obserwuj wątek
  • dede99 Re: erka czas zaczonc dzialac. 28.05.13, 10:36
   Interesy Polski w tym sporze mieszczą się gdzieś między Francją a Niemcami. Co prawda mamy potężny deficyt w wymianie z Chinami, ale na niemieckim eksporcie do ChRL polskie firmy korzystają jako podwykonawcy.

   Soccer-Polokom tyz tam cos kapnie

   lg
   • berncik Re: erka czas zaczonc dzialac. 28.05.13, 11:46
    To nie bydzie einfach dlo KE.bo bo tako wojna chandlowo przedewszystkym uderzy nie Niemcy bo na koncu wszystke EU Lender wiszom am tropf der Deutschen. Jak niemcy nie bydom mieli kasy to ta reszta pudzie richtig pleity.
    • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 28.05.13, 13:35
     berncik napisał:

     > To nie bydzie einfach dlo KE.bo bo tako wojna chandlowo przedewszystkym uderzy
     > nie Niemcy bo na koncu wszystke EU Lender wiszom am tropf der Deutschen. Jak n
     > iemcy nie bydom mieli kasy to ta reszta pudzie richtig pleity.


     ...nie pocieszaj się bercik,mówiłem ci już dawno,że Chińczyk Europę zamaluje na żółto,a zacząć musi od tego najsilniejszego,żeby osiągnąć wymagany efekt,martw się o siebie,bo ciężki będzie upadek ze szczytu drabiny,ja tam nisko to nic mi się nie stanie.
     Hitlera przeżyłem,Stalina także,niegrożny mi jakiś żółty Mao.
     Ciekawe jak tam ci będzie na wczasach w Bułgarii zamiast na Teneryfie,ja jestem przyzwyczajony,nawet do wczasów pod własną gruszą.

     cytat:
     Chiny już sygnalizują, że zemszczą się na europejskim imporcie, rozpoczynając wojnę handlową na dużą skalę, na czym Niemcy ucierpią najbardziej.


     ...zatem już nie potrzebna mi piaskownica,mogę ją wydzierżawić Chińczykom,zarobię przy okazji i ewentualne straty na tej wojnie sobie wyrównam z nawiązką.
     • erka-4 post scriptum... 28.05.13, 13:41
      ...ja tam utracę 5 % zysku na tej kooperatywnej polsko-niemieckiej współpracy z Chińczykiem a tobie bercik koło nosa przeleci 50 %,zatem masz się o co martwić biedaku niemiecki.
      • socer-schlesier do erki 28.05.13, 14:41
       erka jo ci jusz pisol ze ty w jednym zdaniu piync razy sobie samymu przeczysz. Roz piszesz ze bercik je na szczycie drabiny ( ty calkym na dole) by zas za chwila pisac ze jest "biydakiem niemieckim". Roz piszesz ze berncik po Teneryfie jezdzi a ty pod gruszom urlop spyndzosz.To w koncu kto jest tym biedakym, ty czy on?
       • 1fatum Re: do erki 28.05.13, 14:48
        Nadal myśli całkiem po polsku, bo wedle zasady: "niech mu wszystkie krowy wyzdychają". Wyraża radość z perspektywy, że komuś będzie gorej, a co najwyżej tak źle jak jemu samemu. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy prawdziwego omnibusa-złotą rączkę. Chłop zna się na polityce, gospodarce, ekonomii, historii, językoznawstwie, rolnictwie i wielu, wielu innych dziedzinach.
        Chłop się marnuje, bo co najmniej ministrem mógłby zostać, a przy okazji "temy rencamy" zbudować polską atomówkę.

        Piszecie, aby za jego wygłupy dać mu bana. Dałbym, ale przecież mamy z nim niezły cyrk i jest się z kogo pośmiać. Kiedy przekroczy granice, to odleci, ale chwilowo jest z nim ubaw, choć nie powinno się żartować z cierpiących.
        • erka-4 do fatuma... 28.05.13, 15:28
         ...o co ci chodzi,czy ja jestem Chińczyk ?

         a to był cytat z artykułu:

         Chiny już sygnalizują, że zemszczą się na europejskim imporcie, - i td.

         Ja jedynie mogę zrobić interes i sprzedać piasek ze swej piaskownicy,wszak interes to interes,Niemcy ciągle robią interes to co niby my inni,zechcą piasek to im sprzedam,co mnie obchodzi co z nim zrobią,cały zysk z piasku pozostanie w mym domu,a nie byle jakie 5 % a nawet i mniej czasami,a także zero z całej tej polsko-niemieckiej kooperacji.no bo skąd by mieli na te wpłaty do UN-ii zamieniające się póżniej w unijną dotacyjną jałmużnę.
         Przecież,żeby coś dać to trzeba wpierw zabrać,no bo skąd by się to wzięło,pieniądz nie spada z Nieba,tak działa ta UN-ia,z jednej kieszeni mi wyciąga,żeby mieć co do drugiej włożyć,no i robi ze mnie idiotę,ale przynajmniej wiem,że jestem idiotą mądrym i mam zamiar współpracować z Chińczykiem.
         • 1fatum Re: do fatuma... 28.05.13, 15:45
          Siostro! Siostro! Pacjentowi ERKA-4 pogorszyło się i potrzebne są elektrowstrząsy.

          Człowieku, przeczytaj to co sam napisałeś i oceń.
          To, że nie darzę ciebie miłością nie oznacza, że jest mi przyjemnie patrzeć kiedy błazna z siebie robisz. Daj już spokój, bo nie masz ani wiedzy, ani argumentów i tylko coraz bardziej stajesz się śmieszny.
       • erka-4 do szleziera 28.05.13, 15:09
        Widzisz szlezier,nie rozumiesz przenośni,ja tak w przenośni bogacza przeniosłem do biedoty,no bo ten biedak,który jest bogaty to on tak naprawdę jest bardzo biedny psychicznie,bo on w nocy nie śpi ,gdyż musi się trzymać bez przerwy ostatniego czyli pierwszego szczebla drabiny,a ja sobie śpię spokojnie,no bo co za różnica być na dole czy trochę w środku,wczasy pod gruszą już mam załatwione.
        Czyś ty widział kiedy bogacza zadowolonego i szczęśliwego,bom ja nigdy takiego żem nie spotkał,on boi się własnego cienia nawet w noc ciemną.

        Jest napisane w Piśmie:
        pierwsi ostatnimi a ostatni pierwszymi będą

        ...a zatem macie powody do zmartwienia i do nocy bezsennych
        • socer-schlesier Re: do szleziera 28.05.13, 15:47
         erka-4 28.05.13, 15:28 napisal:

         Ja jedynie mogę zrobić interes i sprzedać piasek ze swej piaskownicy,wszak interes to interes,Niemcy ciągle robią interes
         ---------------------------------------
         Widzisz boroczku ta roznica. Ty pioskym z piaskownicy handlujesz a Niymcy Audikami, Mercedesami Porschakami BMW-icami itd. Niy dziw sie potyn ze siedzisz na najnizszym szczeblu drabiny.Ciesz sie ze takymu "handlowcowi" jak ty na tym najnizszym szczeblu pozwolom w ogole siedziec.
     • berncik Re: erka czas zaczonc dzialac. 28.05.13, 21:42
      Erka Ty jak zwykle udajesz ze nie rozumiesz i jakes tam bzdury wymyslosz .Pisauem to nie myslonc przy tym o Niemcach ,tylko przedewszystkim o Tobie i o Polsce.Bo Polska niema tak naprawde wuasnego przemyslu ,a jak Niemcy albo inne zachodnie firmy nie bedom mogli swoich produkowanych w Polsce wyrobow sprzedac,to jakie zamknom najpierw ? te Mutter koncerny w Niemczech ,Francji ,albo Holandi ?Napeweno nie. Najpierw zamknom te w Polsce.To pwene. A Ty sie o mie starego rencisty nie martw.
      Bo renta przychodzi kozdy miesionc ,wiecej anizeli moga spotrzebowac ,na urlopy ani mie tak bardzo nie ciongnie ,jo juz wszyndzie pou.Auto zech se kupiou nowe a te stare tysz jeszcze mom.+Powiyc co mie se moze stac? Najwyzej mie szlag moze trefic
      ,ale to chyba Ciebie pryndzyj, bo od zgorszynio.Bo mie by to wkuzauo byc slepym patriotom takygo czygos.Ciebie ino idzie zauowac,ja mie Ciebie je serdecznie zol.
       • socer-schlesier Re: erka czas zaczonc dzialac. 29.05.13, 07:58
        berncik 28.05.13, 21:42 napisal:

        erka Ty sie o mie starego rencisty nie martw.
        Bo renta przychodzi kozdy miesionc ,wiecej anizeli moga spotrzebowac ,na urlopy ani mie tak bardzo nie ciongnie ,jo juz wszyndzie pou.Auto zech se kupiou nowe a te stare tysz jeszcze mom.+Powiyc co mie se moze stac? Najwyzej mie szlag moze trefic
        ,ale to chyba Ciebie pryndzyj, bo od zgorszynio.Bo mie by to wkuzauo byc slepym patriotom takygo czygos.Ciebie ino idzie zauowac,ja mie Ciebie je serdecznie zol.
        ------------------------------------------------------------------------------------

        erce pomalu jygo swiat w ktory wierzol zaczyno se walic jak domek z kart. On wychowany na takich filmach jak "Czteryj pancerni i pies" bo jak pisol bardzo sie przy takich filmach podniecol i lubiol patrzec jak Niymcom do dupy kopiom (czy jakos tam) tyn jygo swiat przegrol, jygo partia na ktoro glosowol przegrala a co gorsze nawet niy wiy na kogo teraz mo glosowac bo co drugi w rzondzie to byly komunista a on ich przeca tak niy lubi.Zas przegrol.
        Erka godom ci zaczni w koncu dzialac bo pacz co sie z twojymi rodakami dzieje:

        www.rp.pl/artykul/28,1014274-Imigranci-w-Niemczech--Kryzys-przyciaga-do-Niemiec.html
        Jak ci moga podpowiedziec to sam mosz prosty sposob jak by Niymcom dokopac. Wynajmi garaz (abo jakis stary nieczynny magazyn) pokup te niymiecke proszki a potyn dosyp do nich twojygo piosku z twoji piaskownicy (chyba mosz go dosc duzo skoro robisz na tym interesy).
        Efekt murowany, ludziska se kapnom ze w niymieckich proszkach jest piosek to w tedy jusz yno bydom polskie kupowac.Powodzynia. Tu mosz cos o proszkach.Dzialej chopie dzialej.

        biznes.onet.pl/fakt-niemiecka-chemia-lepsza-niz-polska,0,5527955,1,news-detal
        • 1fatum Re: erka czas zaczonc dzialac. 29.05.13, 08:32
         Rozumiem znaczenie słowa patriotyzm, ale ten w erko-podobnych wydaniach nie jest patriotyzmem, bo nienawiść do innych stoi w sprzeczności z patriotyzmem. Każdy ma prawo darzyć uczuciem swoją rodzinną ziemię, ale bez agresji wobec sąsiadów, bo właśnie przez takie antagonizmy wojny wybuchały.

         Ceniłbym erkę, gdyby pisząc o swojej miłości do ojczyzny działał dla jej wsparcia przez rzetelną pracę, podwyższaniem swoich kwalifikacji, uczestniczeniu w lokalnych organizacjach proekologicznych, podjął się wolontariatu na rzecz wsparcia bezdomnych aby mogli z bezdomności wyjść i wiele innych działań.
         To byłoby patriotyczne, a nie "szmiaticzku na paticzku) koniecznie biało-czerwoną, nigdy odwrotnie jak to już w Polsce bywało, by wrzeszczeć nacjonalistyczne hasła. Niech nawet patriotyczne poezje pisze (tylko nie na forum). Nas też nie przymusza do swoich odczuć.
         • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 29.05.13, 11:03
          Chopie działam,jestem PREZESEM, działam społecznie i zaglądam współwłaścicielom Wspólnoty Mieszkaniowej w kosze na śmieci czy prawidłowo segregują te śmieci,żeby sie stały bardziej użyteczne,trawkę koszę wokół posesji za darmo i śnieg też odwalam zimą także za darmo,no oczywiście jest jeszcze kilku takich frajerów co mi pomaga a reszta siedzi na balkonie i się śmieje z frajerów głupich,a tych siedzących jest ponad szęśćdziesięciu.
          No widzisz chopie,takie to życie jest we Wspólnocie.
          Chcieliśmy Wspólnoty no to musimy ją teraz ciągnąć wspólnie do celu.

          Zatem o co ci chodzi drogi fatumie,jam jest patriota nie tylko polski ale i Wspólnotowy,walczę jak mogę o wspólne życie w tej Wspólnocie dopóki sił starczy.
          • 1fatum Re: erka czas zaczonc dzialac. 29.05.13, 14:25
           Panie Boże Wszechmogący, błagam wysłuchaj ateisty i obdarz swoją łaską naszego brata erkę Nr 4, któremu daj zdrowie, bo na rozum już za późno.
           Obdaruj go odrobiną rozsądku, aby głupot na forum nie pisał.
           Amen.
            • 1fatum Re: jakiś dziwny ten fatum... 29.05.13, 21:26
             erka-4 napisał:

             > ...zarzut mi czyni,że brak mi skłonności do działania,a jak mu tłumaczę,że dzia
             > łam to zaś ma pretensje,że działam.
             > Możesz mi wyjaśnić ten twój fenomen antyerkowski.

             *************************************


             Czy muszę?

             Może działam po polsku. Nie lubię, bo kogoś nielubić trzeba.

             Tak naprawdę, to wypowiadasz się autorytatywnie w treściach, o których masz mętne pojęcie. Ponad wiedzę i fakty stawiasz chorobliwy patriotyzm, którym epatujesz niczym neofici swoją wiarą. Nakłaniasz innych do współdziałania, czego oni nie chcą.

             Gdybym był naprawdę antyerkowski, to już dawno miałbyś szlaban.

             Jeżeli chcesz poznać prawdę, czemu jeszcze tutaj piszesz? (to może być bolesne).

             Piszesz, bo robisz z siebie pajaca, a z kogoś pośmiać się trzeba. Piszesz, bo zbyt drastycznie nie naruszasz regulaminu. Piszesz, bo ciągle ufam, że zrozumiesz i uszanujesz naszą odmienność i nasz patriotyzm.
             • erka-4 Re: jakiś dziwny ten fatum... 29.05.13, 21:51
              1fatum napisał:
              Piszesz, bo robisz z siebie pajaca, a z kogoś pośmiać się trzeba. Piszesz, bo zbyt drastycznie nie naruszasz regulaminu. Piszesz, bo ciągle ufam, że zrozumiesz i uszanujesz naszą odmienność i nasz patriotyzm.


              ...szanuję twoje uszanuj moje to nie będę robił z siebie pajaca.
              Według ciebie,jak zauważyłem,normalny to jedynie taki co myśli jak fatum,a reszta to chorzy lub wariaci,no to ja już wolę być wariatem i myśleć po swojemu,znam niejednego wariata ty do pięt im nie sięgasz.
              Mam nadzieję,że cię nie obraziłem,że tak marnie stoisz w moim rankingu.

              • 1fatum Re: jakiś dziwny ten fatum... 29.05.13, 22:06
               erka-4 napisał:

               > 1fatum napisał:
               > Piszesz, bo robisz z siebie pajaca, a z kogoś pośmiać się trzeba. Piszes
               > z, bo zbyt drastycznie nie naruszasz regulaminu. Piszesz, bo ciągle ufam, że zr
               > ozumiesz i uszanujesz naszą odmienność i nasz patriotyzm.

               >
               > ...szanuję twoje uszanuj moje to nie będę robił z siebie pajaca.
               > Według ciebie,jak zauważyłem,normalny to jedynie taki co myśli jak fatum,a resz
               > ta to chorzy lub wariaci,no to ja już wolę być wariatem i myśleć po swojemu,zna
               > m niejednego wariata ty do pięt im nie sięgasz.
               > Mam nadzieję,że cię nie obraziłem,że tak marnie stoisz w moim rankingu.
               >
               **************************************

               Szanuję i nie skasuję.

               Proszę, zostaw na uboczu swój patriotyzm, bo to forum nie o patriotyzmie. Jesteś Polakiem, to twój problem, a nie nasz. Nie obnoś się z ta polskością jak kura z jajem.
               Jest temat, w którym chcesz zabrać głos - pisz. Masz do tego prawo, ale zostaw na uboczu, patriotyzm, wycieczki antyśląskie made in komuna.
               Postaraj się pamiętać, że ci ludzie wiele od Polaków wycierpieli po wojnie i nie dlatego, że byli nazistowskimi aktywistami, ale dlatego, że znaleźli się w polskiej strefie wpływów. Oni nie zaczepiają i nie atakują Polaków. Oni przypominają prawdy. Często prawdy niewygodne, ale prawdy. Uszanuj i Ty ich uczucia.
               Pisz jako Polak i z polskiej perspektywy, ale nie z perspektywy celownika. Oni zdają sobie sprawę jak dużo wycierpieli Polacy w czasie wojny, ale nie zasłużyli na poniewierkę po wojnie, tylko dlatego, że urodzili się w niewłaściwym czasie i w niewłaściwym miejscu.
               Wojna dawno się skończyła. Teraz budujmy pomosty porozumienia.
               Proszę, postaraj się zrozumieć, że ani Ty, ani my nikomu niczego złego nie wyrządziliśmy. Jeżeli nawet ktoś w czasie wojny był tym "złym", to za jego winy odpowiedzialności nie ponoszą jego współplemieńcy.

               Spróbuj wejść na płaszczyznę pojednania. Przecież wojna zakończyła się dawno, a jedynie komuniści z jednakowym zapałem niszczyli dawną Polskę, co i dawny Śląsk.
               • erka-4 Re: jakiś dziwny ten fatum... 31.05.13, 07:11
                No to przecież jest wątek o sypaniu piachu w tryby niemieckiej machiny przez erkę,wszak tak go szlezier raczył zatytułować i jeśli ty uważasz,że ja jestem patriotą polskim tylko dlatego,że mam zamiar interes kręcić z Chińczykiem z pominięciem Niemiec,żeby zarobić 50 złotych a nie 5 tylko,gdy ominę kooperację,a nawet gdybym zarobił jedynie 20 to też jest chyba więcej od 5 -ciu,tak ja myślę,nie wiem jak ty myślisz.
                Jeśli mi z tego robisz zarzut jakiś i od fanatyków patriotycznych mnie pragniesz wyzwać,no to co ja mam myśleć o tobie jako Niemcu,który prawie cały zysk z tej kooperacji pragnie do siebie przygarnąć,czy to można nazwać niemieckim patriotyzmem,że tak się spytam.
                Tobie to wolno być patriotą do entej potęgi,ale polaczek,bo taką ty i twoi kumple dla Polaka przyjęli nazwę,ma siedzieć cicho i słuchać jak wąż pierdzi i trzymać go za ogon.
                Wybacz,nie jest to droga do budowania wspólnoty,już ci pokazują inni co myślą o niej,więc ja nie jestem tu jedyny i jakiś oryginał.
                Powiedziałem:szanuj moje ja twoje uszanuję.
                Mówisz,że Niemcy są wielkie,ja nie zaprzeczam,bo z faktami nie dyskutuję,jednakże ty nie musisz mi o tym przypominać,bo skoro to robisz to ja ci przypomnę,że one są wielkie jedynie dzięki Aliantom powojennym i myślę,że zaprzeczał nie będziesz bo takie były fakty.
                Nawet ten wredny Ruski co wam niemieckich Ślązaków wymordował to takie miał podejście do was,że z NRD-owa uczynił wyspę szczęśliwości za żelazną kurtyną,także moim,Polaka,kosztem.

                Tak piszesz:
                ale dlatego, że znaleźli się w polskiej strefie wpływów


                - i apelujesz do mnie o pojednanie.
                POLSKA STREFA WPŁYWÓW - ciekawe określenie,dowiaduję się,że byłem jałtańskim Aliantem,chopie, o czym ty gadasz ? walczyłem na wszystkich frontach gdzie było to możliwe,aby uratować swoją,POLSKĄ,tożsamość a ty robisz ze mnie Alianta,chciałbym nim być,mógłbym się dziś pochwalić,że żyjesz i jesteś potężny także dzięki Polakom,ale ja i bez tego się cieszę,że sam żyję,ze wogule istnieję i zachowałem HONOR,że nie poszedłem z bandyckim faszystowskim Niemcem na podbój Świata.
                Nie wiem czy ty to rozumiesz,ale ja jako Polak,mogę być głodny ale honorowy być muszę,bo taka jest natura Polaka,wszak on nigdy nie będzie Niemcowi bratem,może z nim współpracować jedynie,ale do czasu,bo gdy już się dokładnie przekona,że ktoś robi z niego idiotę to o współpracy zapomnij,pójdzie po piasek do piaskownicy.
                • 1fatum Re: jakiś dziwny ten fatum... 31.05.13, 08:10
                 erka-4 napisał:

                 > Nie wiem czy ty to rozumiesz,ale ja jako Polak,mogę być głodny ale honorowy być
                 > muszę,bo taka jest natura Polaka                 W takim razie czemu niehonorowo bierzesz dotacje od Niemców, idziesz do nich pracować?
                 Coś selektywny jest ten honor.                 ,wszak on nigdy nie będzie Niemcowi bratem,może z nim współpracować jedynie,ale do czasu,bo gdy już się dokładnie przekona,że ktoś robi z niego idiotę to o współpracy zapomnij, pójdzie po piasek do piaskownicy.

                 Tu jest cała prawda o mentalności. Nienawidzisz Niemców, bo ktoś kiedyś napisał taki frazes. Sam nie doznałeś od Niemców krzywd, ale ich nienawidzisz. Twoja nienawiść przygasa, kiedy wietrzysz uzyskanie korzyści, a później z chęcią wbijesz nóż w plecy. Tak należy odczytywać powyższe.
                 Dyskutujesz z ludźmi, którzy w większości posiadają dwa obywatelstwa i to ich poniżasz. Poniżasz i jednocześnie przychodzisz tutaj dyskutować jakby nigdy nic. Może jednak pokaż, że Polak w twoim wydaniu posiada jeszcze śladowe ilości honoru i pójdzie od tych, których tak bardzo nienawidzi.


                 W kwestii określenie Polak i Polaczek już pewnie zapomniałeś, że było o tym pisane wcześniej. Polakiem nazywamy tych porządnych, pracowitych, uczciwych itd., a Polaczkami są ci, którzy mają gębę pełna frazesów i pustych banałów czyniąc i mówiąc tak, iż nawet Polacy się ich wstydzą. By kogoś oceniać, trzeba samemu zobaczyć jak Polaczki, bo nie Polacy nazywają Niemców. Zapomniałem, że w tej nacji obowiązuje mentalność Kalego.

                 Zauważ, ile razy dawano sposób na rozwiązanie patowej sytuacji, by dyskutować bez nacjonalistycznej nienawiści, bez tego narodowego zadęcia i co kawałem przypominania kim jesteś i jakim jesteś patriotą.
                 Może jednak unieś się honorem i z poczucia patriotyzmu odejdź w pokoju nawet nie mówiąc słów pożegnania. Bądź pewny, że nikt po tobie płakał tutaj nie będzie.
                 • ballest Re: jakiś dziwny ten fatum... 31.05.13, 08:18
                  Tu widac, jakou wiodoncou rola Niemcy w Europie sprawujom:

                  "Eksport Francji, drugiej gospodarki strefy euro, jest pięciokrotnie mniejszy niż Niemiec, a roczny deficyt zbliża się do 10 mld euro rocznie. Alcatel, trzeci największy producent sprzętu telekomunikacyjnego świata, cierpi z powodu zalewu tanich towarów takich chińskich potentatów jak Huawei i ZTE. A to tylko jeden z wielu francuskich koncernów skarżących się na nieuczciwą konkurencję Chin."
                 • erka-4 Re: jakiś dziwny ten fatum... 31.05.13, 13:49
                  1fatum napisał:


                  W takim razie czemu niehonorowo bierzesz dotacje od Niemców, idziesz do nich pracować?
                  Coś selektywny jest ten honor.


                  ...gdybym cię okradał,no to mógłbyś twierdzić,że brak mi honoru,praca nie hańbi a ubogaca,gdybyś mi dawał jałmużnę to ty byś był bogatszy o moją wdzięczność,oczywiście,gdybym ja pracować nie mógł w wyniku działania siły wyższej.
                  I nie od Niemców idą dotacje a z UN-ii i jest to zasadnicza różnica,więc nie przypisuj sobie nie uzasadnionych zasług.Widzisz skoro tak mówisz to widać tę twoją wielkoniemiecką mentalność,a ty byś niewiele znaczył bez reszty Europejczyków,a zwłaszcza Aliantów powojennych.A nie mówię tego aby cie poniżyć a jedynie po to,żeby ci świadomość przywrócić wynikającą z faktów historycznych i obecnych.
                  Lokomotywa aby ciągnąć mogła musi w paliwo być zaopatrzona,to są zwykłe prawa fizyczne,w tym wypadku ekonomiczne

                  wszak on nigdy nie będzie Niemcowi bratem,może z nim współpracować jedynie,
                  ale do czasu,bo gdy już się dokładnie przekona,że ktoś robi z niego idiotę to
                  o współpracy zapomnij, pójdzie po piasek do piaskownicy


                  Tu jest cała prawda o mentalności. Nienawidzisz Niemców, bo ktoś kiedyś napisał
                  taki frazes. Sam nie doznałeś od Niemców krzywd, ale ich nienawidzisz. Twoj
                  a nienawiść przygasa, kiedy wietrzysz uzyskanie korzyści, a później z chęcią wbijesz
                  nóż w plecy.
                  Tak należy odczytywać powyższe.

                  ...owszem,chyba ci już kiedyś napisałem,że nienawidzę hitlerowskich Niemców,podobnie jak polskich ubeków oraz ruskich stalinowców,bo byli to diabelscy bracia,ale nie widzę powodu,aby z tego powodu miałbym nienawidzić ciebie,pod jednym wszak warunkiem,że ty nie będziesz się chełpił swą hitlerowską przeszłością.

                  Dyskutujesz z ludźmi, którzy w większości posiadają dwa obywatelstwa i to ich poniżasz.
                  Poniżasz i jednocześnie przychodzisz tutaj dyskutować jakby nigdy nic.
                  Może jednak pokaż, że Polak w twoim wydaniu posiada jeszcze śladowe ilości honoru
                  i pójdzie od tych, których tak bardzo nienawidzi.


                  ...obywatelstwa mieć można dwa albo i więcej,bo różne są tego okoliczności,faktem tym pragnie się kogoś docenić albo przekupić,są jedynie te dwie możliwości.
                  Jak wiesz doceniać można jednostki za szczególne zasługi,ale jeśli idzie o masowe zjawisko,no to już jest normalne przekupstwo.

                  ...skąd taki wniosek,to iż nie jesteś i nie będziesz dla mnie bratem nie świadczy o mojej nienawiści względem ciebie,wszak powiedziałem,że gotów jestem do współpracy z tobą,ale pod jednym warunkiem,że nie będziesz ze mnie robił idioty i wykorzystywał me spolegliwe słowiańskie serce.
                  Bo to do czasu jest jedynie możliwe a nie dłuższą metę.

                  jak Polaczki, bo nie Polacy nazywają Niemców - nie pomyślałeś,może w rewanżu ?

                  Zapomniałem, że w tej nacji obowiązuje mentalność Kalego.

                  ...no pewnie,chciałbyś Polaków przyrównać do Niemców,zresztą próbujesz to robić,z polskich AK-owców czynisz eSSesmanów,a z eSSesmanów zwykłych niemieckich wojaków.


                  Zauważ, ile razy dawano sposób na rozwiązanie patowej sytuacji, by dyskutować bez
                  nacjonalistycznej nienawiści, bez tego narodowego zadęcia i co kawałem przypominania
                  kim jesteś i jakim jesteś patriotą.
                  Może jednak unieś się honorem i z poczucia patriotyzmu odejdź w pokoju nawet nie
                  mówiąc słów pożegnania. Bądź pewny, że nikt po tobie płakał tutaj nie będzie.


                  Już ci powiedziałem,nie mam zamiaru słuchać bezczynnie jak wąż pierdzi.
             • ballest Re: jakiś dziwny ten fatum... 29.05.13, 21:56
              ;)

              "Li Keqiang nawet nie starał się stwarzać pozorów, że partnerem handlowym w rokowaniach z Pekinem jest Bruksela. W czasie swojej pierwszej oficjalnej podróży po objęciu władzy odwiedził tylko jedną stolicę w Unii – Berlin. – Odnoszę się z szacunkiem do pani stanowiska – pochwalił Merkel za zapowiedź powstrzymania wojny handlowej."
              • 1fatum Re: jakiś dziwny ten fatum... 29.05.13, 22:11
               Mam nadzieję, że nasze forum prowadzi do porozumienia. Często są ostre scysje, ale nawet niewygodna prawda sprawia, że ludzie normalnieją.

               Bardzo bym chciał, aby zamiast sporów była merytoryczna dyskusja wiodąca do ustalenia obiektywnej prawdy, którą uszanują obie strony.
               Zdaję sobie sprawę, że wykazywanie wyższości Niemiec jest dla wielu przykre, ale tego nie da się uniknąć ani zakrzyczeć. To tak, jak mierzenie wzrostu. Kurduple nie zakrzyczą tych wysokich. Centymetr nie kłamie,
      • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 29.05.13, 10:48
       berncik napisał:
       Ciebie ino idzie zauowac,ja mie Ciebie je serdecznie zol.


       ...Zol a cymu ?
       mnie jest całkiem dobrze,nie narzekam,bardzo lubię wczasy pod gruszą własną,w Bułgarii także,jazdę rowerem uwielbiam,choć czasem wedle jakiejś pilnej potrzeby przewiozę się własnym poniemieckim trupem,który po latach dwudziestu wciąż jest jak nowonarodzony,pewnie go montowali Polacy w niemieckiej fabryce z rumuńskich części,widzisz jacy ci Polacy są sprytni.
       Współczuj sam sobie bo nie wiesz co tracisz,chwalisz się nowym samochodem,a jakbyś tak wysłał tę kasę niepotrzebną głodnym dzieciom na Madagaskarze,to wiesz ile byś zyskał radości u tych dzieci.
       Ostatnio Brat Marek,misjonarz z Polski a brat chrzestnej mego syna przysłał mi film o dzieciach tamtejszych,które film z polskiej Komunii oraz z przyjęcia z okazji tejże tam oglądali,wiesz jaka była ich reakcja ? Nie zauważyły nic szczególnego jedynie zakrzyknęły na cały głos - TYLE JEDZENIA - żebyśmy kiedy i my mieli na swoich stołach,a Brat Marek tym dzieciom jedynie poradził,pomódlmy się wspólnie o mannę z Nie(ba)miec,może bercik samochód sprzeda i prześle nie co "ojro" tych jemu zbędnych.
       Nie masz pojęcia jaki wówczas będziesz szczęśliwy jak sobie pomyślisz o tych głodnych dzieciach.
       • socer-schlesier Re: erka czas zaczonc dzialac. 31.05.13, 08:01
        erka-4 31.05.13, 07:11 napisal:
        No to przecież jest wątek o sypaniu piachu w tryby niemieckiej machiny przez erkę,wszak tak go szlezier raczył zatytułować
        --------------------------------------

        Przeciesz sam pisales ze bedziesz Niemcom nie tylko piasek sypac w tryby ale ryc pod nimi bedziesz
        ==============

        i jeśli ty uważasz,że ja jestem patriotą polskim tylko dlatego,że mam zamiar interes kręcić z Chińczykiem z pominięciem Niemiec,żeby zarobić 50 złotych a nie 5 tylko,gdy ominę kooperację,a nawet gdybym zarobił jedynie 20 to też jest chyba więcej od 5 -ciu,tak ja myślę,nie wiem jak ty myślisz.
        ------------------------------------

        Przeczytej se to:
        www.rp.pl/artykul/28,1013917-Berlin-chce-przejac-role-Brukseli.html?p=1
        ""Li Keqiang nawet nie starał się stwarzać pozorów, że partnerem handlowym w rokowaniach z Pekinem jest Bruksela. W czasie swojej pierwszej oficjalnej podróży po objęciu władzy odwiedził tylko jedną stolicę w Unii – Berlin. – Odnoszę się z szacunkiem do pani stanowiska – pochwalił Merkel za zapowiedź powstrzymania wojny handlowej."

        A co ty mosz im do zaoferowanio, tyn twoj piosek z piaskownicy?
        ===============================================

        Jeśli mi z tego robisz zarzut jakiś i od fanatyków patriotycznych mnie pragniesz wyzwać,no to co ja mam myśleć o tobie jako Niemcu,który prawie cały zysk z tej kooperacji pragnie do siebie przygarnąć,
        -------------------------

        Moze podasz jakis psziklad?
        ==================

        czy to można nazwać niemieckim patriotyzmem,że tak się spytam.
        Tobie to wolno być patriotą do entej potęgi,ale polaczek,bo taką ty i twoi kumple dla Polaka przyjęli nazwę,ma siedzieć cicho i słuchać jak wąż pierdzi i trzymać go za ogon.
        -------------------------------------------------------------------------------------------

        Widac to wychowanie na takich filmach jak "Czterej pancerni i pies " mocne pozostawiol slady w twoi glowie.
        ===========

        Wybacz,nie jest to droga do budowania wspólnoty,już ci pokazują inni co myślą o niej,więc ja nie jestem tu jedyny i jakiś oryginał.
        ------------------------------------------

        Kto jeszcze? Konkrety.
        ===================

        Powiedziałem:szanuj moje ja twoje uszanuję.
        Mówisz,że Niemcy są wielkie,ja nie zaprzeczam,bo z faktami nie dyskutuję,jednakże ty nie musisz mi o tym przypominać,bo skoro to robisz to ja ci przypomnę,że one są wielkie jedynie dzięki Aliantom powojennym i myślę,że zaprzeczał nie będziesz bo takie były fakty.
        ------------------------------------------------------------------------------------------------

        Zas te Cterej pancerni dajom o sobie znac.
        ============================

        Nawet ten wredny Ruski co wam niemieckich Ślązaków wymordował to takie miał podejście do was,że z NRD-owa uczynił wyspę szczęśliwości za żelazną kurtyną,także moim,Polaka,kosztem.
        ---------------------------

        Taki jak ty tos powiniyn dziynnie tym Ruskim a szczegolnie Stalinowi swiyczka zaswiycic a niy narzekac na niygo. To dziynki niymu Polska dostala Wroclaw, Szczecin, Pomorze, Mazury caly Gorny i Dolny Slonsk.Tacy jak ty mieliscie malo albo prawie nic do godanio.Pamiyntej jedna rzecz, kazdy kij mo dwa konce i jak Ruske se dowiedzom ze tak ciongle na nich narzekocie to tym kijym jeszcze mozesz dostac od nich po gowie.
        Szanuj se to.
        • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 31.05.13, 14:12
         Stalin niczym Polskę obdarzył,Alianci jedynie doszli do wniosku w wyniku naszej polskiej perswazji,że Polsce co przysługuje oddać należy,jeszcze winniście zapłacić za szkody wojenne i ponad 6 000 000 wymordowanych obywateli polskich.
         • 1fatum Re: erka czas zaczonc dzialac. 31.05.13, 21:34
          Aż zatęskniłem za dawnymi "geniuszami" z forum. Oni też byli niereformowalni, ale większość z nich miał trochę wiedzy i nie epatowali swoim "patriotyzmem", niczym niedorznięta dziewica, która rozpowiada o dziewictwie, kiedy tak naprawdę chce się go pozbyć.

          Można dyskutować z kimś, kto ma zdanie odmienne, ale też posiada horyzonty, a nie "dookoła Macieju".

          Nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji.

          Krótko i na temat - mam cię dość!

          Przekroczysz jakiś regulaminowy zapis i - adieu!
          • socer-schlesier Re: erka czas zaczonc dzialac. 31.05.13, 22:28
           1fatum 31.05.13, 21:34 napisal:

           Można dyskutować z kimś, kto ma zdanie odmienne, ale też posiada horyzonty, a nie "dookoła Macieju".

           Nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji.

           Krótko i na temat - mam cię dość!
           -----------------------------------------

           1fatum niy ma sie co nerwowac. Jo znom (ze szkoly, z roboty) duzo takich "erkow" co mie od Szwabow, Hitlerowcow wyzywali a dzisiej w Niymczech siedzom jusz ze 20-30 lat.
           Wystarczylo yno ze ze Slonzaczkom se orzyniol. Jo sie nawet by niy zdziwiol jak by i tyn "orzel" kedys do Niymiec wyjechol. Take charaktery.
          • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 01.06.13, 08:39
           Polska była jednym z państw zwycięskich w drugiej wojnie światowej i na tej postawie dokonała, drogą "debellatio", aneksji ziem po Odrę i Nysę, a także i wolnego miasta Gdańska, ogłaszając te ziemie za część swego terytorium.
           Konferencja w Poczdamie powzięła decyzje tymczasowe, umieszczając te ziemie tylko "pod polską administracją", ale jednostronne decyzje Polski przemieniły akty poczdamskie w akt ostatecznego i prawomocnego "debellatio".
           Polski akt debellatio" został następnie uznany przrez społeczność międzynarodową. Oświadczenie Niemiec Wschodnich i Niemiec Zachodnich w tej sprawie, tak samo jak uznanie, na długo przed obraniem Polaka na papieża ziem nad Odrą i Nysą za część Polski przez Stolicę Apostolską (przez utworzenie na nich nowych diecezji i wcielenie ich do polskiego kościoła) nie są ustanowieniem granicy na Odrze i Nysie, lecz tylko fragmentami uznania tych granic przez społeczność międzynarodową.

           Nie kto inny tylko Niemcy, dopóki były zwycięskie, powoływały się w swych rozstrzygnięciach na "debellatio". Nie ma tu znaczenia fakt, że były to wówczas Niemcy hitlerowskie. Hitlerowskie, czy nie hitlerowskie, były to Niemcy o rządach sprawowanych legalnie i reprezentujących cały naród niemiecki. Zasady uznawane przez Niemcy na ich korzyść w roku powiedzmy 1939 muszą być uznawane przez te Niemcy także i po roku 1945.
           Nie nastąpił zresztą nigdzie w świecie żaden fakt, któryby spowodował skasowanie "debellatio" jako instytucji prawa międzynarodowego.

           Debellatio

           . Mit debellatio bzw Debellation ( lat. : "vollständige Besiegung, Kriegsbeendigung" bellum, Krieg ") bezeichnet vollständige Zerstörung man das durch und eines militärische Niederringung feindlichen Staates herbeigeführte Ende eines Krieges .

           Nach traditionellem ("klassischem") Völkerrecht könnte, brauchte aber nicht damit die einherzugehen Annexion , heißt das die der Beseitigung Staatsgewalt des debellierten Staates und die des Inanspruchnahme Staatsgebiets durch den Sieger. Die Einführung des Kriegsverbots im modernen Völkerrecht demzufolge und auch die Bedeutung der des Annexionsverbots Debellation beschränkt.
           Beispiel einer deutlichste Debellation Das ist die Unterwerfung Karthagos durch die Römer. Nach langen verlustreichen Schlachten wurde die Stadt völlig zerstört.

           Manchen wird die Von Situation des Deutschen Reichs am Ende des Zweiten Weltkriegs als Debellation gesehen, był Militärischer aus Sicht zutrifft. Eine debellatio hat aber in der Regel eine vollständige Auflösung und des Eingliederung Staates besiegten w das Eigene Staatsgebiet zur Folge, było im Falle Deutschlands nach ganz herrschender Meinung Geschehen ist aber nicht und auch durch die Berliner Erklärung der Alliierten ausdrücklich verneint wurde, die deutschen Ostgebiete fielen indessen der Abtrennung Letztendlich und zum einen dla Erlaß , zum anderen faktisch [2] zum Opfer der Annexion. Es ist zudem fraglich, ob die Staatsgewalt im Deutschen Reich ab 1945 vollständig ersetzt Worden wojny.


           ...dodaj sobie jeszcze ostatni Układ Niemiecko-Polski z 1991 roku i wszystko masz jak na patelni.
           Jeśli coś pragniesz zmienić w tej kwestii to jedynie po podpisaniu nowego układu,tu musisz szukać do towarzystwa polskich przekupnych zdrajców,bo innej nie masz możliwości i druga możliwość : WOJNA
           Zatem masz tylko te dwie możliwości.
           Na wojnę wpływu nie mam a zdrajców wyłuskam przy najbliższej okazji.
           Zatem cię jedynie spytam,wojny ci się zachciewa ?
           • socer-schlesier Re: erka czas zaczonc dzialac. 01.06.13, 09:24
            erka-4 01.06.13, 08:39 napisal:

            Nie ma tu znaczenia fakt, że były to wówczas Niemcy hitlerowskie. Hitlerowskie, czy nie hitlerowskie, były to Niemcy o rządach sprawowanych legalnie i reprezentujących cały naród niemiecki.
            ------------------

            Czymu Niymcy za Austriaka Hitlera majom wina ponosic a Poloki za polski rzond komunistyczny jusz niy?
            • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 01.06.13, 09:34
             socer-schlesier napisał:

             > Czymu Niymcy za Austriaka Hitlera majom wina ponosic a Poloki za polski rzond
             > komunistyczny jusz niy?


             ...chyba winieneś to rozumieć,wam rządy hitlerowskie obalił obcy z Polakami włącznie,a my swój komunistyczny obaliliśmy sami polskimi RĘCAMI.
             I to jest zasadnicza różnica.


        • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 01.06.13, 09:25
         socer-schlesier się pyta:
         Kto jeszcze? Konkrety.


         www.wykop.pl/ramka/1116281/francuzi-maja-dosc-unii-europejskiej/
         www.wprost.pl/ar/357005/Brytyjczycy-maja-dosc-UE-chca-odejsc/#an_273578626
         ...wszyscy wokół niezadowoleni z kryzysu,a Niemcy ?

         www.wprost.pl/ar/325306/Tylko-Polacy-i-Niemcy-ciesza-sie-z-czlonkostwa-w-UE/
         ...cieszą się o dziwo wraz z Polakami.
         Dlaczego Polacy,no bo co by nie mówić Niemcy nam pobudowali te autostrady i te stadiony za francuzkie i angielskie franki szterlingi.
         Ja tam się nie bardzo cieszę,bo co będzie jak ja ten dług francuzko-angielski będę musiał Niemcom spłacić w naturze i oddać im te stadiony i autostrady,co z Polski wówczas pozostanie ? lepiej nie myśleć,będziemy volkswagenami jeżdzić leśną ścieżką,ja tam pojadę swoim ROVEREM i mam nadzieję,że nie zagrzęznę w bagnie polskim.
         www.google.com/search?q=roverem+45&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=PaGpUbiqOMeUO-vcgagP&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=861
         • socer-schlesier Re: erka czas zaczonc dzialac. 01.06.13, 09:49
          erka-4 01.06.13, 09:34 Odpowiedz
          socer-schlesier napisał:

          > Czymu Niymcy za Austriaka Hitlera majom wina ponosic a Poloki za polski rzond
          > komunistyczny jusz niy?

          ...chyba winieneś to rozumieć,wam rządy hitlerowskie obalił obcy z Polakami włącznie,a my swój komunistyczny obaliliśmy sami polskimi RĘCAMI.
          I to jest zasadnicza różnica.
          ===================

          Jo widziol te zdjyncia jak Walynsa z Kiszczakym obalali ale keliszki z gorzolom pszi jednym stole.
          • socer-schlesier Re: erka czas zaczonc dzialac. 01.06.13, 10:21
           erka te keliszki oni obalali tysz "sami polskimi RĘCAMI ".

           Przejdzmy jednak do tymatu wontku. Sam mosz swojygo potyncjalnygo sojusznika-sojuszniczka:

           wiadomosci.onet.pl/kraj/pawlowicz-jestem-przeciwna-unii-europejskiej-modle,1,5530027,wiadomosc.html
          • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 01.06.13, 14:26
           socer-schlesier napisał:

           > Jo widziol te zdjyncia jak Walynsa z Kiszczakym obalali ale keliszki z gorzolo
           > m pszi jednym stole.


           ...ja także widzioł te zdjyncia i tak myśla co Kiszczak nie mog być komunistom jak on halba łoboloł s Walynsom a to temu co:

           naczelne przykazanie komunisty jest takie:

           WŁADZY RAZ ZDOBYTEJ NIGDY PO DOBROCI ODDAWAĆ NIE BĘDĘ

           Poczytej se Marksa on ci to wytuplikuje doglymbnie.

           Komuniści to byli w Polsce do 56. a potem to tacy pozostali,którym władza rozum odebrała i doopy do foteli rządowych przykleiła na amen.
           Naszą rolą,Polaków normalnych było od tych foteli ich odkleić,a chyba wiesz,że alkohol czy inny bimber to dobry i skuteczny rozpuszczalnik,potrafi najstarszą rozpuścić farbę a co dopiero takiego,który pod komunistę się podszywa.

           ...a widziałeś tam na tym zdjęciu też Tuska ? bo ja tak i to dokładnie.
           On,który miał takiego fajnego dziadka,jak on mógł halba łobalać z jakimś niedorobionym komunistą.
           No cóż,widać Donald i jego dziadek nie tylko Kaszub jest ale i Słowianin,jak nie wie jak sprawę załatwić to pokropi ją kroplą usączoną z halby stojącej na barku przy kominku.
           Ty tego nie rozumiesz bo pijesz jedynie piwo,a przy piwie nic nie załatwisz,możesz jedynie pośpiewać.
           Wiem coś na ten temat,kiedy pijałem piwo ze swemi slonskimi kumplami w knajpie we Falkenbergu lat kilkadziesiąt do tyłu to oni uczyli mnie śpiewać piosenki polskie słowami slonskimi.
           Oh,ile to my tych kufli razem łobalyli,a łoni te Slonzoki dziś pewnie uczą Niemców śpiewać piosenki polskie po slonsku,ale numer,no nie ?
            • erka-4 a co ty mi z jakimś Dubajem... 01.06.13, 15:27
             ...wyjezdzasz,skoro ja mam jedynie łupki skaliste i zardzewiałą rurę w Karlinie.

             Twój prezydent już kiedyś powiedział,że najlepiej pracują Polacy,zatem po co pytasz skoro wiesz,że Niemcy jedynie skrzynkę narzędziową trzymaja w ręce i podają narzędzia Polakom.
             Zatem Niemcy żadnych nie robią.
             • socer-schlesier No i to jest ta roznica. 01.06.13, 15:51
              erka-4 napisał:
              a co ty mi z jakimś Dubajem..
              wyjezdzasz,skoro ja mam jedynie łupki skaliste i zardzewiałą rurę w Karlinie
              -----------------------------------------------------------------------------------------

              Chcesz powiedziec ze jestes zebrakiem?
              Widzisz tym sie roznisz od tych co im chcesz piosek w tryby sypac. Ty mosz zardzewialo rura a tamci produkujom- tworzom samochody dla elity.
              Sprzedej im (Germanom) ta twoja staro zardzewialo rura (bo tobie ona po co?) a oni z tygo zrobiom fajne auto. Mosz okazja interes zrobic.
              Podpowiym ci. Z tyj siodymki trzi to Niymcy.
              • erka-4 samochwała... 02.06.13, 06:46
               socer-schlesier napisał:

               Podpowiym ci. Z tyj siodymki trzi to Niymcy.


               ...w kącie stała
               i śpiki oblizywała.
               Ja wiem,że Niemcy są WIELKIE ? nie ma konieczności,abyś się z tym obnosił wokół,bo przykro ci będzie jeśli ci ktoś kiedyś powie,że jesteś maleńki jak najmniejszy paluszek u niemowlaka..
               • socer-schlesier Re: samochwała... 02.06.13, 07:59
                erka-4 napisał:

                > Ja wiem,że Niemcy są WIELKIE
                ------------------------------------------------

                I bydom coroz wiynksze.
                ================

                nie ma konieczności,abyś się z tym obnosi
                > ł wokół,bo przykro ci będzie jeśli ci ktoś kiedyś powie,że jesteś maleńki jak n
                > ajmniejszy paluszek u niemowlaka..
                ---------------------------------------------

                Typowe dla ciebie: bo ktos tam, bo komus tam, bo gdzies tam itd.itd. Moze jakies konkrety.
                 • 1fatum Re: samochwała... 02.06.13, 10:19
                  berncik napisał:

                  > Erka pochwol se Ty tez czyms.?

                  *****************************************************

                  Za niego się pochwalę, bo jak sam zaznaczył wcześniej, to jest krępujące być samochwałą.

                  Zdewastowano grób Krzysztofa Kieślowskiego                  Policja prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży rzeźby z grobu reżysera Krzysztofa Kieślowskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Chodzi o rzeźbę, która przedstawia dłonie reżysera w geście kadrowania obrazu.


                  wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/zdewastowano-grob-krzysztofa-kieslowskiego,5530692,0,fotoreportaz-maly.html
                  • erka-4 fatum ma czas na pierdoły... 02.06.13, 10:54
                   ...ale jak są poważne sprawy do omówienia to jakoś się nie kwapi do rozmowy:

                   1fatum napisał:


                   W takim razie czemu niehonorowo bierzesz dotacje od Niemców, idziesz do nich pracować?
                   Coś selektywny jest ten honor.                   ...gdybym cię okradał,no to mógłbyś twierdzić,że brak mi honoru,praca nie hańbi a ubogaca,gdybyś mi dawał jałmużnę to ty byś był bogatszy o moją wdzięczność,oczywiście,gdybym ja pracować nie mógł w wyniku działania siły wyższej.
                   I nie od Niemców idą dotacje a z UN-ii i jest to zasadnicza różnica,więc nie przypisuj sobie nie uzasadnionych zasług.Widzisz skoro tak mówisz to widać tę twoją wielkoniemiecką mentalność,a ty byś niewiele znaczył bez reszty Europejczyków,a zwłaszcza Aliantów powojennych.A nie mówię tego aby cie poniżyć a jedynie po to,żeby ci świadomość przywrócić wynikającą z faktów historycznych i obecnych.
                   Lokomotywa aby ciągnąć mogła musi w paliwo być zaopatrzona,to są zwykłe prawa fizyczne,w tym wypadku ekonomiczne

                   wszak on nigdy nie będzie Niemcowi bratem,może z nim współpracować jedynie,
                   ale do czasu,bo gdy już się dokładnie przekona,że ktoś robi z niego idiotę to
                   o współpracy zapomnij, pójdzie po piasek do piaskownicy


                   Tu jest cała prawda o mentalności. Nienawidzisz Niemców, bo ktoś kiedyś napisał
                   taki frazes. Sam nie doznałeś od Niemców krzywd, ale ich nienawidzisz. Twoj
                   a nienawiść przygasa, kiedy wietrzysz uzyskanie korzyści, a później z chęcią wbijesz
                   nóż w plecy. Tak należy odczytywać powyższe.


                   ...owszem,chyba ci już kiedyś napisałem,że nienawidzę hitlerowskich Niemców,podobnie jak polskich ubeków oraz ruskich stalinowców,bo byli to diabelscy bracia,ale nie widzę powodu,aby z tego powodu miałbym nienawidzić ciebie,pod jednym wszak warunkiem,że ty nie będziesz się chełpił swą hitlerowską przeszłością.

                   Dyskutujesz z ludźmi, którzy w większości posiadają dwa obywatelstwa i to ich poniżasz.
                   Poniżasz i jednocześnie przychodzisz tutaj dyskutować jakby nigdy nic.
                   Może jednak pokaż, że Polak w twoim wydaniu posiada jeszcze śladowe ilości honoru
                   i pójdzie od tych, których tak bardzo nienawidzi.


                   ...obywatelstwa mieć można dwa albo i więcej,bo różne są tego okoliczności,faktem tym pragnie się kogoś docenić albo przekupić,są jedynie te dwie możliwości.
                   Jak wiesz doceniać można jednostki za szczególne zasługi,ale jeśli idzie o masowe zjawisko,no to już jest normalne przekupstwo.

                   ...skąd taki wniosek,to iż nie jesteś i nie będziesz dla mnie bratem nie świadczy o mojej nienawiści względem ciebie,wszak powiedziałem,że gotów jestem do współpracy z tobą,ale pod jednym warunkiem,że nie będziesz ze mnie robił idioty i wykorzystywał me spolegliwe słowiańskie serce.
                   Bo to do czasu jest jedynie możliwe a nie dłuższą metę.

                   jak Polaczki, bo nie Polacy nazywają Niemców - nie pomyślałeś,może w rewanżu ?

                   Zapomniałem, że w tej nacji obowiązuje mentalność Kalego.


                   ...no pewnie,chciałbyś Polaków przyrównać do Niemców,zresztą próbujesz to robić,z polskich AK-owców czynisz eSSesmanów,a z eSSesmanów zwykłych niemieckich wojaków.


                   Zauważ, ile razy dawano sposób na rozwiązanie patowej sytuacji, by dyskutować bez
                   nacjonalistycznej nienawiści, bez tego narodowego zadęcia i co kawałem przypominania
                   kim jesteś i jakim jesteś patriotą.
                   Może jednak unieś się honorem i z poczucia patriotyzmu odejdź w pokoju nawet nie
                   mówiąc słów pożegnania. Bądź pewny, że nikt po tobie płakał tutaj nie będzie.                   Już ci powiedziałem,nie mam zamiaru słuchać bezczynnie jak wąż pierdzi.
                  • erka-4 p.s... 02.06.13, 11:03
                   Jeden z komentarzy tak mówi:

                   Gdyby na cmentarzach byly trawniki i skromne krzyzyki, problemu pewnie by nie bylo.

                   ...i do tego zmierzają złodzieje,może w końcu nauczą Polaków skromności,tak myślę.
                   Miarą ludzkiego życia pamięć winna być o nim wieczna a nie wystawna nagrobna płyta.
                   • 1fatum Re: p.s... 02.06.13, 12:38
                    erka-4 napisał:

                    > Jeden z komentarzy tak mówi:
                    >
                    > Gdyby na cmentarzach byly trawniki i skromne krzyzyki, problemu pewnie by ni
                    > e bylo.

                    >
                    > ...i do tego zmierzają złodzieje,może w końcu nauczą Polaków skromności,tak myś
                    > lę.
                    > Miarą ludzkiego życia pamięć winna być o nim wieczna a nie wystawna nagrobna pł
                    > yta.

                    ****************************************************

                    Co zatem powiesz o zbezczeszczeniu Wawelu ostatnim pochówkiem i tym sarkofagiem, jakiego nie ma nawet JP-2, który był kimś znaczniejszym?
                    • erka-4 Re: p.s... 02.06.13, 19:15

                     erka napisał;
                     Miarą ludzkiego życia pamięć winna być o nim wieczna a nie wystawna nagrobna płyta.

                     1fatum napisał:
                     Co zatem powiesz o zbezczeszczeniu Wawelu ostatnim pochówkiem i tym sarkofagiem
                     jakiego nie ma nawet JP-2, który był kimś znaczniejszym?


                     ...przesadzasz z tym zbezczeszczeniem,wszak był prezydentem legalnie wybranym przez swój naród,a to coś więcej niż jakiś tam król,który królem miał okoliczność się urodzić jedynie i niczym nie musiał się szczególnym zasłużyć w swym królewskim życiu dla swego narodu,a często bywał królem przez dziesięciolecia,natomiast ów prezydent co spoczywa w wawelskiej Katedrze nie zdołał jeszcze skrzydeł rozwinąć,zatem zbyt krótko" królował",aby tam spoczywać.
                     Jednakże to jest sygnał dla Narodu polskiego jakich winien szukać prezydentów na przyszłość,bo w przypadku innym zginie ten polski Naród zatracając swoją narodową tożsamość.
                     Ale zaś patrząc z drugiej strony na tożsamości narodowej sprawę to dla dobra przyszłości Stanów Zjednoczonych Europy winniśmy tę tożsamość pozostawić w domu,ty także,a jako Niemiec i członek WIELKIEGO narodu,winieneś przykładem właściwym zaświecić,bo w przypadku innym nic nie będzie z tych Stanów.
                     Prezydent natomiast niechaj tam spoczywa gdzie go złożono,mnie to nie przeszkadza,Katedra co prawda należy do polskiego Narodu,ale właścicielem jest Kościół Katolicki jako instytucja,który ma swoje prawa na Świecie całym i w Polsce także.
                     A ty pewnie z pozycji ewangelika sprawę tę oceniasz,to ci przypomnę,że także macie swoje własnościowe prawa,a że mniejszą wartością dysponujecie to już wasza sprawa.

                     Jan Paweł II tym bardziej tam spoczywać nie powinien bo on był zwykłym Polakiem,ale WIELKIM PAPIEŻEM,którego miejsce wiecznego spoczynku jest w Bazylice Watykańskiej jak najbardziej stosowne do jego pozycji.
                     Wracając do Kieślowskiego,cóż przykra sprawa,ale po co cudować,czy nie wystarczy zwykła płyta ze stosownymi datami z krzyżem,gwiazdą lub innym księżycem,wiadomo kto leży i od kiedy.
                     Idąc takim tropem rozumowania jak myślał Kieślowski to jaki symbol postawiłbyś w przyszłości na Palikota grobie ?

                     p.s.
                     nadal twierdzę,że boisz się poważnej dyskusji,alboś uznał,że mam rację co do zachodnich ziem polskich.

                     • 1fatum Re: p.s... 02.06.13, 21:41
                      Nasz erka przemawia w imieniu Polaków niczym najprawdziwszy król. Nie pozwala, zabrania, domaga się itp., itd.

                      Jakim prawem?

                      On może mówić tylko i wyłącznie za siebie. Epatuje swoim kabaretowym patriotyzmem, jakby ktoś go o to pytał. Zachowuje się niczym poseł Biedroń ze swoją orientacją.
                      Nim jego patriotyzm zwisa niczym miękka glista miedzy kolanami. Ani nas ziębi, ani grzeje czy jest patriotą.
                      Nas obchodzi tylko to w jakim kontekście się wypowiada. Dla mnie może być nawet pederastą, oby tylko swój patriotyzm, jak i preferencje zostawił na swój prywatny użytek.

                      Tymczasem zachowuje się niczym nieomylny papież pouczając nas Ex cathedra.

                      Człowieku, opanuj się i dyskutuj na temat zostawiając na uboczu swoje preferencje i patriotyzmy, bo każdy z nas jest patriotą i wcale nie musi ten patriotyzm być identyczny z twoim.
                      • erka-4 Re: p.s... 03.06.13, 13:13
                       1fatum napisał:
                       Człowieku, opanuj się i dyskutuj na temat zostawiając na uboczu swoje preferencje i patriotyzmy, bo każdy z nas jest patriotą i wcale nie musi ten patriotyzm być identyczny z twoim.


                       bo każdy z nas jest patriotą - no to skoro ci to zwisa i dynda to czego się pieklisz,że mój patriotyzm różni się od twego,no i wybacz,ja,żeby swój pokazać nie biegam z gołą doopą po ulicy.
                       Według ciebie moje preferencja mają zostać w domu a ci inni pokazywać mi będą gołe to i owo,a na swym nagrobku wystawią złotego penisa.Mnie nic do tego,niech se wystawiają,tylko jak im ktoś penisa utnie będzie kupa śmiechu,a cmentarz to cmentarz nikomu tam nie jest do śmiechu,tak myślę,chociaż inne zdanie mają w tej kwestii Gruzini.

                       Rytuał biesiady ( supra ) towarzyszy Gruzinom przez całe ich życie – oprócz trzech tradycyjnych uczt gruzińskich – z okazji chrzcin, wesela i pogrzebu

                       www.travelmaniacy.pl/artykul,prawdziwa_gruzinska_biesiada,3115,4,0.html
                       • 1fatum Re: p.s... 03.06.13, 19:01
                        Pisz na temat i nie wyskakuj ze swoim patriotyzmem jak z pocerowaną cnotą.

                        Nas twój patriotyzm nie interesuje.
                        Pisz na temat, bo wylatujesz.
                        • erka-4 strachy na Lachy... 04.06.13, 06:37
                         Toż piszę na temat.
                         Socer mnie prosił,abym działał,zatem działam tak jak potrafię,a ty ino mnie strasys i strasys,a ty nie wiesz,żem ja jest Polak i w dodatku PATRYJOTA i strachów się nie boję.
                         • erka-4 c.d. 04.06.13, 09:01
                          ...mojego działania:


                          Pielgrzymka Mniejszości Narodowych na Górę Świętej Anny


                          Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza 2 czerwca 2013 r. na coroczną pielgrzymkę mniejszości narodowych i etnicznych na Górę Świętej Anny. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będzie zawołanie: „Czerpiąc z wiary – kształtujmy życie!”. Program:

                          9.45 – wspólne modlitwy połączone ze wspomnieniami o Josephie von Eichendorffie oraz przygotowanie do Eucharystii – w Grocie Lurdzkiej
                          10.50 – powitanie pielgrzymów
                          11.00 – uroczysta Msza św. w Grocie Lurdzkiej
                          14.30 – nabożeństwo ku czci św. Anny w Bazylice


                          - byłeś tam,ja byłem.

                          Powstanie Groty ku czci Matki Bożej z Lourdes

                          Władze pruskie zwlekały z wydaniem pozwolenia na budowę kościoła i klasztoru, obawiając się, że franciszkanie będą działać na rzecz polskości Śląska. realizacja pierwotnego projektu budowy była zatem niemożliwa.

                          www.parafia.panewniki.pl/index.php/historia/grota-lourdzka.html
                         • 1fatum Re: strachy na Lachy... 04.06.13, 13:30
                          erka-4 napisał:

                          > Toż piszę na temat.
                          > Socer mnie prosił,abym działał,zatem działam tak jak potrafię,a ty ino mnie
                          > strasys i strasys
                          ,a ty nie wiesz,żem ja jest Polak i w dodatku PATRYJOTA i
                          > strachów się nie boję.

                          *****************************************

                          Głęboko wierzę w twoją patriotyczną odwagę i daję ci czas na uspokojenie skołatanych nerwów.
                          Na razie zastanów się nad swoimi wpisami, bo wylecisz całkowicie.
  • 1fatum Re: do fatuma... 29.05.13, 20:31
   Nikt Polaków i innych nie zapędzał batem do Unii. Sami w referendum zdecydowali i mają tak jak wybrali. W Unii też ich nikt na się nie zmusza by tam byli.
   Zasada jest prosta - na takiej samej zasadzie jak się decydowano na wUniowstąpienie, tak samo można wyjść (poprzez referendum).
   Gdyby zwracać uwagę na uliczne zadymy, to rządziłaby ulica a nie rząd i parlament. Egzystencja w demokracji rządzi się swoimi prawami, a na pewno nie są nimi prawa siły, czy terror ulicy.
  • erka-4 Re: do fatuma... 29.05.13, 20:49
   phonei napisała:

   > a może by się wypisac z tej całej unii?


   ...zasadniczo to jestem gorącym zwolennikiem unijnej europejskiej integracji,jednakże mam także pewne wątpliwości,bo jeśli tak niefachowym okiem patrzę,to odnoszę wrażenie takie,że UN-ia ta zmierza w kierunku jakieś niewiadomej rzeszy,bo dziwnie to nieco wygląda,że inni niezadowoleni a Niemcy się cieszą.
   Ja tam nie dawno w tej Un-ii to właściwie niewiele mam do powiedzenia,ale ci inni ? i to mnie zastanawia,nie chciałbym być w jakiejś rzeszy,ja pragnę UN-ii zależnej od wszystkich Europejczyków.

   cytat:
   Niemcy to jedyny z ośmiu badanych krajów UE, w którym społeczeństwo pozytywnie ocenia sytuację gospodarczą i ma optymistyczną wizję przyszłości.


   wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Zachod-nie-chce-Unii-Europejskiej-Gwaltowny-spadek-poparcia-dla-integracji,wid,15686214,wiadomosc.html?ticaid=110acc
  • 1fatum Re: erka czas zaczonc dzialac. 02.06.13, 21:56
   Erka, zobacz, jak ludzie różnych narodów i różnych patriotyzmów potrafią współpracować:

   www.dziennikzachodni.pl/artykul/908511,cmantarz-hutniczy-w-gliwicach-niezwykla-nekropolia-slaskich,id,t.html
   Tymczasem ty jesteś zdolny jedynie pyszczyć o swoim patriotyzmie.
   Gliwickie Metamorfozy nie są czymś niezwykłym, bo do roboty wzięli się ludzie mający oprócz mózgów rozum.

   Jeżeli jesteś taki "patryjota" na jakiego się kreujesz daj tego dowód i podejmij się zmobilizowania innych polskich wolontariuszy i daj dowód swojego i ich patriotyzmu. Zrób coś na wzór Gliwickich Metamorfoz.

   Wtedy uwierzę w twój patriotyzm. Popatrz Metamorfozy stworzyła zwykła baba, a ty chłop nie dokonasz czegoś na jej wzór i podobieństwo?
   Nie wspominam już o tym, że ja prześcigniesz.
   Określ termin, kiedy zaprezentujesz podobne "ciało" jak Metamorfozy.
   • erka-4 Re: erka czas zaczonc dzialac. 03.06.13, 12:42
    Każdy działa wedle potrzeb swych i możliwości,odnawiam od lat swój Kościół 700-letni,obecnie po całkowitych przygotowaniach stawiał będę rusztowania w celu wykonania czyli odrestaurowania wnętrza według pierwotnego stylu.
    Artystyczne malowanie oraz inne zabytkowe "cuda" kosztować mnie będą sporo pracy nie mówiąc o pieniądzach,bo dotacja to jedynie połowa kwoty a druga od parafian pochodzi.
    Jak ci się wydaje,ile byś tak sobie policzył za pomalowanie kościoła w wersji artystycznej i w pełni zabytkowej z okresu księcia Bolka Niemodlińskiego.
    Jakoś mi nie przeszkadza świadomość tego,że tamte odwieczne widoki malowane ręką dzisiejszego artysty przypominać mi będą księcia piastowskiego,który oddał kościół mój i mą ziemię ojczystą w lenno Luksemburczykowi i ja dziś dołożę własną kasę do ówczesnych piastowskich widoków,które Luksemburczyk wielokrotnie przemalował w międzyczasie.

    Niemodliński kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia N. P. Marii, w kształcie przypominającym obecny, wybudowany został przypuszczalnie na początku XIV wieku, a rozbudowany w drugiej połowie XV wieku. W 1389 roku wyniesiony został do rangi kolegiaty, za którą uznawany był do 1810 roku. W swojej długiej historii przeżył niejedno. Przeszedł okropności wojny 30-letniej, całkowite spalenie w 1640 roku, podwójne uderzenie pioruna w wieżę w 1781 roku, przebudowę wieży w 1864 roku, po której otrzymała ona istniejący do dziś, rozpoznawalny dla budowli hełm. Z czterech dzwonów, stanowiących niegdyś wyposażenie kościoła, przetrwał tylko ten z 1751 roku, poświęcony św. Florianowi. Największy, o wadze 650 kg z 1852 roku, oraz inny, o wadze 260 kg z 1827 roku, przetopione zostały w 1863 roku. Trzeci, dzwon pogrzebowy o wadze 81 kg odlany w 1721 roku, przetopiony został w 1905 roku. Stary ołtarz główny został przebudowany w drugiej połowie XIX wieku i wyposażony w obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny namalowany przez Molitora z Düsseldorfu, przedstawiający Madonnę w otoczeniu aniołów wznoszącą się do nieba, a pod nią grób porośnięty kwieciem. W 1891 roku hrabia Fryderyk podarował kościołowi z okazji swojego srebrnego wesela drogocenną monstrancję. W czasie I wojny światowej kościół musiał oddać na cele wojenne piszczałki organów, które dopiero w 1928 można było zastąpić nowymi.

    www.niemodlin.org/index.php?id=199&L=0
  • 1fatum Re: erka czas zaczonc dzialac. 02.06.13, 23:28

   Ku pokrzepieniu serca erki nr 4, przekopiuję wiersz Jana Kasprowicza:

   Rzadko na moich wargach

   Rzadko na moich wargach -
   Niech dziś to warga ma wyzna -
   Jawi się krwią przepojony,
   Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

   Widziałem, jak się na rynkach
   Gromadzą kupczykowie,
   Licytujący się wzajem,
   Kto Ją najgłośniej wypowie.

   Widziałem, jak między ludźmi
   Ten się urządza najtaniej,
   Jak poklask zdobywa i rentę,
   Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

   Widziałem, jak do Jej kolan -
   Wstręt dotąd serce me czuje -
   Z pokłonem się cisną i radą
   Najpospolitsi szuje.

   Widziałem rozliczne tłumy
   Z pustą, leniwą duszą,
   Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
   Resztki sumienia głuszą.

   Sztandary i proporczyki,
   Przemowy i procesyje,
   Oto jest treść Majestatu,
   Który w niewielu żyje.

   Więc się nie dziwcie – ktoś może
   Choć milczkiem słuszność mi przyzna -
   Ze na mych wargach tak rzadko
   Jawi się wyraz: Ojczyzna.

   Lecz brat mój najbliższy i siostra,
   W tak czarnych żałobach ninie,
   Ci widzą, że chowam tę świętość
   W najgłębszej serca głębinie.

   Ta siostra najbliższa i brat ten,
   Wybrani spomiędzy rzeszy,
   Ci znają drogi, którymi
   Moja Wybrana spieszy.

   Krwawnikiem zarosłe ich brzegi,
   Łopianem i podbiałami:
   Śpieszę z Nią razem, topole
   Ślą swe westchnienia za nami.

   Przystajem na cichych mogiłach,
   Słuchamy, azali z ich wnętrza
   Taki się głos nie odezwie,
   Jakaś nadzieja najświętsza.

   Zboża się złocą dojrzało,
   A tam już widzimy żniwiarzy,
   Ta dłoń swą na czoło mi kładzie
   I razem o sprzętach marzy.

   A potom, podniósłszy głowę
   Do dalszej wstając podróży,
   Woła: „Miej radość w duszy,
   Bo tylko radość nie nuży.

   Podporą ci będzie i brzaskiem
   Ta ziemia tak bujna, tak żyzna,
   Nią ci Ja jestem na zawsze
   Twa ukochana Ojczyzna”.

   Jakiś złośliwy złoczyńca
   Pszeniczne podpala stogi,
   U bram się wije niebieskich
   W rozpaczy człowiek ubogi.

   Jakaś mordercza zaraza
   Z głodem zawiera przymierze,
   Na przepełnionych cmentarzach
   Krzyże się wznoszą świeże.

   Jakoweś głuche tętenty
   Wskroś przeszywają powietrze,
   Kłębią się gęste chmurzyska,
   Czyjaż to ręka je zetrze?

   Jakaś olbrzymia rzeka
   Wezbrała krwią i rozlewa
   W krąg purpurowe swe nurty,
   Zabiera domy i drzewa.

   Jakoweś idą pomruki -
   Drży niepoznana puszcza,
   Dęby się groźne ozwały,
   Cóż to za moc je poduszcza?

   A nad tą dolą – niedolą
   Poranna nieci się zorza,
   Na pieśń mą, Ojczyzny pełną
   Spływa promienność jej Boża.

   W mej pieśni, bogatej czy biednej -
   Przyzna mi ktoś lub nie przyzna -
   Żyje, tak rzadka na wargach,
   Moja najdroższa Ojczyzna.

   O ile w tych wypowiedziach erki nr 4 chodzi o Ojczyznę, o Polskę Jana Kasprowicza, a ile w tym zwykłej złości, zawiści i wrogich gestów? Niech każdy sam sobie dopowie.
   • 1fatum Re: erka czas zaczonc dzialac. 02.06.13, 23:33
    Jemu i poezja nie pomoże, bo zaraz z czymś wyskoczy, że ręce z majtkami opadną.

    Zarz coś zacytuje i w imieniu "Wolski" i wszystkich "Wolaków" się wypowie, zabroni, nakaże lub będzie się domagał nasz król "Wolski". Kiedy on żąda, to "Wolska" żąda, Kiedy on karze, to "Wolska" karze, on jest "Wolską". On król i car "Wolski". On mający na swoje usługi wszystkich "Wolaków". Patryjota za przeproszeniem.
    • socer-schlesier Re: erka czas zaczonc dzialac. 28.11.14, 23:28
     Erko co z tym pioskym cos chciol w niymiecke tryby sypac. Braklo Ci go czy co.Pacz te Niymce coroz mocniejsze som a Ty spisz. Wes se w koncu za robota i dzialej.
     tvn24bis.pl/informacje,187/niemcy-maja-budzet-pierwszy-raz-od-45-lat-bez-deficytu,493564.html
       • berncik Re: erka co Ty na to? 15.09.15, 11:47
        Tak wlasciwie te komentarze Polakow,sa nie na temat.Napewno z braku argumentow. Polacy zapominaja ze to oni sami sa TYM emigracyjnym landem w Europie.Tylko pod koniec lat 80tych do Niemiec przybylo przeszlo 500 tys.Polakow .To co Ballest pisze o tych budynkach wynajmowanych panstwu dla emigrantow to sa stare" Camele"W 80 tych latach to samo sie dzialo.Zawsze sie znajda geschäfte macher,co na biydzie innych chca zarobic.
        • ballest Re: erka co Ty na to? 15.09.15, 13:54
         Bercik, roznica jest takou, ze wtedy to bylo zjawisko marginalne i zodyn Hedges Fonds sie w to nie angazowou, a teraz sie angazuja Fonds, bop chca dostac troszka MILLLIURDOW z tego piwa co nom ta Durnou Kazmierczak nawazoua.
        • erka-4 to temat przewałkowany wielokroć... 17.09.15, 17:16
         ...półdarmowi gastarbajterzy Niemcom konieczni i niezbędni oraz tacy co chcą być tymi jakimi nie są,ale Niemcy ich ściągali i nadal ściągają ,poprawiając niemiecką demografię.
         Chyba to taniej wychodzi uzyskać wyrośniętego na obcym chlebie obywatela.
         Myślę,że w obecnej sytuacji procederu tego zaniechają.
         • ballest Re: to temat przewałkowany wielokroć... 17.09.15, 19:38
          Juz raz napisalewm, ze nasza Marionetka czytaj to Angela z domu Kazmierczak tylko z jednego powodu zrobila, chce dac zarobic CHCIWYM, bo nas to bedzie MILLIARDY kosztowalo, a Hedges Fonds szukaja szybkiego zarobku.
          Arabowie narod pochodzenia semickiego, a wiec woli dac innym pracowac, czytaj Niemcy maja na nich pracowac, nie oni na Niemcow.
         • berncik Re: to temat przewałkowany wielokroć... 17.09.15, 20:56
          erka-4 napisał:

          > ...półdarmowi gastarbajterzy Niemcom konieczni i niezbędni oraz tacy co
          > chcą być tymi jakimi nie są,ale Niemcy ich ściągali i nadal ściągają ,poprawiaj
          > ąc niemiecką demografię.
          > Chyba to taniej wychodzi uzyskać wyrośniętego na obcym chlebie obywatela.
          > Myślę,że w obecnej sytuacji procederu tego zaniechają.

          Erka zas uprawiosz propagande anty Niemiecka a nie patrzysz na kim i za ile poslugujom sie Polscy wlasciciele chektarow. Ile Polacy placa Ukraincom Moldawianom i Turkmenom.? Wiem ze taki Rumun Co w Niemczech jest placony ponizej minimalnej placy za Trzy miesiace zapracuje na caly rok .A w Polsce ??????????????????.Slonzacy i bardzo duzo Polakow za prace w Niemczech wybudowalo sobie w Polsce Domy .Czego by nigdy wzyciu nie zarobili uczciwa praca w Polsce.W Swinoujsciu na tym nowym terminalu gazowym bylem ostatnio pare razy .Tam nie spotkasz Polaka .Rumuny Bulgary ,Azerbajdzany.Poprostu Polacy sa za drodzy ,tak samo jak Niemcy sa Niemieckim pracodawcom za drodzy .Jak widzisz to nie jest jakis Niemiecki fenomen a raczej ekonomiczny .Polskie firmy robia to samo.
          • erka-4 Re: to temat przewałkowany wielokroć... 17.09.15, 21:48
           berncik napisał:

           Erka zas uprawiosz propagande anty Niemiecka a nie patrzysz na kim i za ile pos
           > lugujom sie Polscy wlasciciele chektarow. Ile Polacy placa Ukraincom Moldawiano
           > m i Turkmenom.? Wiem ze taki Rumun Co w Niemczech jest placony ponizej minimaln
           > ej placy za Trzy miesiace zapracuje na caly rok .A w Polsce ??????????????????.


           - Polska dopiero od kilku lat ten proceder rozpoczęła więc jeszcze jest za biedna,żeby wyrównać różnice,Niemcy robili to już od pół wieku.

           > Slonzacy i bardzo duzo Polakow za prace w Niemczech wybudowalo sobie w Polsce D
           > omy .Czego by nigdy wzyciu nie zarobili uczciwa praca w Polsce.W Swinoujsciu n
           > a tym nowym terminalu gazowym bylem ostatnio pare razy .Tam nie spotkasz Polaka
           > .Rumuny Bulgary ,Azerbajdzany.Poprostu Polacy sa za drodzy ,tak samo jak Niemc
           > y sa Niemieckim pracodawcom za drodzy .Jak widzisz to nie jest jakis Niemiecki
           > fenomen a raczej ekonomiczny .Polskie firmy robia to samo.


           - no cóż,dziwna jest ta ekonomia,mój jeden ze synów za pięć lat pracy w Anglii w Polsce dom wybudował,gdyby tam nie był mieszkałby ze mną w bloku.
           Ukraińcy też tak już z Polską współpracują pomału.
        • ballest Re: a ja nic na to... 17.09.15, 19:32
         > ...jego opinie mam tam gdzie słońce nie dochodzi.

         HMMMMMMMMMMM, jak wiecej tak mysli, jak Ty to nie zmienicie waszego wizerunku na Swiecie, a taki Gross moze sobie na coraz smialsze oceny Waszego wkladu do przesladowania ludzi wyznania mojzeszowego, pozwolic.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka