Nowe wiadomości w sprawie zamord. turystów

28.09.13, 08:43
m.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/warszawa-zamordowani-niemcy-przemycali-narkotyki_357112.html
    • cirano Re: Nowe wiadomości w sprawie zamord. turystów 28.09.13, 08:56
      Auto odkupili, a policja polska znalazła w aucie ślady narkotyków, kaj jakiś dowod?
      • 1fatum Re: Nowe wiadomości w sprawie zamord. turystów 28.09.13, 10:25
        Ślady narkotyków nie są dowodem na ich przemyt. Równie dobrze ślady mogą pochodzić od ich zabójców, którzy niedoćpani szukali kasy na kolejna działkę.
        W taki sposób można każdego chłopa oskarżyć o gwałt, bo ma czym i potrafi.
        Bardzo dobrze, że prokuratura sprawdza każdy ślad, bo może w swojej naiwności wzięli kogoś "na stopa" do stolicy, a ten ich ukatrupił. Oczywiście pasażer/owie mogli być narkomanami. Zakup auta z takim bonusem też jest możliwy.
        To wiele możliwych wersji. Również i ta, że byli kurierami, choć to mało prawdopodobne, bo w bezgranicznym tranzycie po UE do przewozu "prochów" nie angażuje się emerytów-turystów.
        • bercik500 Re: Nowe wiadomości w sprawie zamord. turystów 28.09.13, 12:11
          Mogli być nieświadomi co przewożą. Nie chce mi się wierzyć, by emeryci tak ryzykowali.
          • 1fatum Re: Nowe wiadomości w sprawie zamord. turystów 28.09.13, 12:22
            bercik500 napisała:

            > Mogli być nieświadomi co przewożą. Nie chce mi się wierzyć, by emeryci tak ryzy
            > kowali.

            ****************************************************

            Nie mam na to dowodów, ale wygląda na to, że policmajstry rzuciły sobie koło ratunkowe wobec wizji niewykrycia sprawców. To jasne, że nie będzie zbyt wielu obrońców szmuglerów dragów.

            Trzeba zwrócić uwagę na niecodzienny fakt, że badania pod tym katem nie należą do standardów. Inny aspekt, to przeszukiwanie miejsca ogólnie dostępnego jakim jest auto. w dodatku po przebywaniu w nim sporego grona osób.

            Zapewne młodszym podrzuciliby kilka dilerek z narkotykiem, ale staruchy nie pasowały do takiej prowokacji, więc "znaleziono" ślady. Trochę to dziwne, że wieziono amfe z zachodu do Polski, narkotykowego zagłębia produkcyjnego najlepszej jakościowo amfy. To tak, jakby wieźć drewno do lasu.
          • adolfcholonek Re: Nowe wiadomości w sprawie zamord. turystów 28.09.13, 23:04
            Myślę, że jednak wiedzieli co jest grane. Staruszkowie też bywają łapczywi na szmal. Podróżując zatrzymywali się w ustronnych miejscach, a przecież jest dużo wygodnych miejsc, gdzie można się zatrzymać bez ryzyka. Ktoś ich kropnął, bo w ten sposób "nabył towar" za darmo. Sprawcy (albo sprawcom) nawet się nie chciało okradać staruszków z drobnych przedmiotów. Trzeba pamiętać, że kierowali się na Ukrainę, a to jest pechowy kierunek dla Niemców.
Pełna wersja