Dodaj do ulubionych

Na wschodzie jest groźnie

20.02.14, 12:35
Mimo odległości jaka nas dzieli, wypada się przyglądać temu, co dzieje się na Ukrainie. Chcąc dokopać Rusowi, Polacy zbudzili drzemiącą jadowitą żmiję, która może rozpalić konflikt na znaczną skalę. Zanim do tego dojdzie, mieszkający w pobliżu granicy bedą drżeć słysząc/czytając takie słowa:

"...No to Polska będzie miała za sąsiada małe, biedne, kadłubkowe, banderowsko-upowskie państewko z pretensjami nacjonalistycznymi do wszystkich i o wszystko.
Chyba czas minować granicę a młodzież uczyć strzelać!

„Smert' lacham, żydam i moskowśkij komuni” „Wyriżemo wsich lachw, do odnoho, od małoho do staroho” „Smert Lacham - sława Ukrajinu"; "Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrajinu stworyty musym"; "Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina",

czyli "Śmierć Polakom - sława Ukrainie", "Polaków wyrżniemy, Żydów wydusimy - a Ukrainę stworzyć musimy" i "Będzie polska krew po kolana - będzie wolna Ukraina". ...".

Dokąd władza na Ukrainie trzymała wszystko w ryzach, było spokojnie, ale znaleźli się ci, których spokój uwierał w zadek i brakowało im rynku zbytu. Oni są spokojni, bo znajdują się daleko. W Polsce warto pamiętać o wciąż żywej krzywdzie Akcji "Wisła".
Obserwuj wątek
  • cirano Re: Na wschodzie jest groźnie 20.02.14, 13:01
   I po co to wszystko?

   www.fakt.pl/nadchodzi-apokalipsa-i-koniec-swiata,artykuly,438895,1.html----
   Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
   Tekst nowyj ślonskij piosynki
  • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 20.02.14, 16:59
   Polscy Internauci niemal jednogłośnie są przeciwni terrorystom. Spośród wielu wpisów jeden jest godny uwagi:


   ~wklejniaczka: "Już wiem, dlaczego Janukowycz powinien wejść do Unii Europejskiej. Bo wtedy mógłby tłuc manifestantów wedle uważania i nikt by mu się nie wtrącał. Jak mu się nie podoba Unia i wolałby jakieś bardziej tradycyjne imperium, może spróbować federacji ze USA. Efekt byłby ten sam.

   „Dziennik Trybuna” pisał niedawno o brutalności, z jaką brytyjska policja rozprawia się ze studentami, protestującymi przeciw prywatyzacji wyższych uczelni, 300-procentowej podwyżce czesnego, obecności policji na kampusach. Lady Ashton nie udała się jednak do Davida Camerona, żeby pouczać go o tym, jak źle jest używać siły w stosunku do pokojowo nastawionych manifestantów.

   Media obiegły obrazki, prezentujące brutalność nowojorskiej policji, likwidującej miasteczko namiotowe Occupy Wall Street. Miasteczko, które co najwyżej psuło estetykę okolicy. Parę tysięcy ludzi zostało aresztowanych w USA za udział w antykapitalistycznych protestach, wielu z nich przy okazji dostało od policji solidny wycisk.

   Ale jakoś nie pamiętam, żeby PiS żądał, aby Unia Europejska zastosowała sankcje wobec Stanów Zjednoczonych.

   Możemy sobie wyobrazić, co zrobiłaby nowojorska policja, gdyby wrogowie kapitalizmu przejęli tamtejszy ratusz. Że już nie wspomnę, co spotkałoby desperatów próbujących oblegać Biały Dom, albo co zrobiłyby robocopy z oddziałów taktycznych, gdyby tłum usiłował ich uwięzić w autobusach. Na pewno nie byłoby to nic, co przypominałoby dziwacznie łagodną nocną akcję wypierania demonstrantów z newralgicznych punktów Majdanu za pomocą tarcz.

   Żeby nie było wątpliwości: nie chcę przez to powiedzieć, że Janukowycz ma prawo bić obywateli, którzy protestują przeciwko jego polityce względem UE.

   Chcę tylko powiedzieć, że ma dokładnie takie samo prawo, jak prezydent Obama, premier Cameron i inni „liderzy wolnego świata”.

   Tymczasem polscy – i niestety, także europejscy – politycy i analitycy zdają się, zwłaszcza w stosunku do Rosji i krajów oraz polityków postrzeganych jako jej sprzymierzeńcy, stosować zasadę Adama Michnika wymierzoną w SLD: „Wam wolno mniej”.

   Tymczasem z prawa do bicia, przyznawanego selektywnie niektórym władcom wynika w prostej linii fakt, że także prawo do niebycia bitym przez władzę jest selektywne i przynależy się tylko tym obywatelom, którzy popierają władzę, cieszącą się naszym poparciem.

   To bardzo kalekie rozumienie pojęcia „praw człowieka”.
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 20.02.14, 17:07
    Kolejny Internauta widzi taki scenariusz:


    ~Tadek1 : 1.
    Wycofanie milicji i skierowanie do walki rosyjskich Ukraińców.
    2.Wojna domowa na Ukrainie się rozpoczyna
    3.Rosjanie z Ukrainy proszą o pomoc Putina.
    4.wojsko rosyjskie wchodzi na Ukrainę wschodnią.
    5.nowy rząd utworzony we Lwowie prosi o pomoc unię.
    6.wojsko polskie wchodzi na Ukrainę zachodnią
    7.komisarze unijni w panice debatują czy Rosja nie zakręci gazu.
    8.Dochodzi do styku wojsk, padają strzały ze strony rosyjskiej.
    9.Wojsko polskie wycofuje się najpierw do granicy polskiej,
    następnie do linii Bugu.
    10.Rosja informuje nacjonalistów ukraińskich, że utworzy wielkie państwo ukraińskie
    z Bieszczadami i Rzeszowem zamiast Krymu.
    11.Teraz Polska prosi NATO o pomoc.
    12. Wojska niemieckie NATO po porozumieniu z Putinem wchodzi na teren Polski.
    13.Kilka miesięcy lub lat trwają negocjacje o granicach.
  • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 20.02.14, 18:23
   Władz same sobie szykują kłopoty, a zwykli ludzie mają obawy. Może dlatego, że przeciętny Kowalski nic z tego nie ma, a może być jedynie pokrzywdzonym.

   ~Polak: należy przypomnieć, iż dzisiejsi protestanci nie tylko ci polityczni, to normalna antypolska awangarda w większości czcząca na co dzień ukraińskich banderowskich zbirów m.in. aktualnymi lwowskimi pochodami z hasłami na co dzień:
   „Smert Lachom”, „Lachy za San” etc. Generalny protestant, partia „Swoboda” to zgrupowanie faszystowskie pod przewodem bandziorów Ołeha Tiahnyboka i Jurija Szuchewycza synka mordercy Polaków „Tarasa Czuprynki” Szuszkiewicza.
   „Swoboda” ze swoimi przyjaciółmi politycznymi i przywódcami czczą i idealizują SS Galizien i równolegle ukraińsko – hitlerowski batalion „Nachtigall”, krwawych morderców Polaków m.in. profesorów lwowskich wyższych uczelni 4 lipca 1941 roku na skraju Góry Kadeckiej - Wzgórzach Wuleckich we Lwowie.
   Należy przypomnieć, iż obecnie więziona była premier Ukrainy, antypolsko nastawiona Julia Tymoszenko przewodnicząca partii Bloku Julii Tymoszenko wspólnie z faszystą Ołehem Tiahnybokiem liderem partii Swoboda wystąpili na sesji Rady Obwodu Lwowskiego z projektem uchwały zakładającej ustanowienie dnia pamięci dla ofiar polskiego terroru we Lwowie we wrześniu 1939 roku.
   Z okazji 68 rocznicy utworzenia 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS „Galizien”, której powstanie wspierał hitlerowski generalny gubernator Hans Frank, 28 kwietnia 2011 odbył się we Lwowie marsz „nacjonalistów autonomicznych” pod hasłem:„Myśmy za mało was Polaków wywieszali”
  • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 22.02.14, 07:13
   W Polsce rosną obawy, co będzie kiedy zostaną otwarte granice i hajdamacy wleją się do Unii. Może oprócz konkretnych zysków z przyłączenia Ukrainy idzie o dalekosiężne plany, kiedy w całej Unii pojawią się trudności i ludzie zaczną się buntować, wtedy będzie "Ukrainiec do bicia" i wskazanie jego jako przyczyny. Media będą miała czym się zachłystywać, a prawdziwy problem zostanie zamieciony pod dywan. O przyczynach tego stanu Internauci piszą tak:


   ~Marek: Czy myślicie, że tam tak naprawdę ktoś martwi się zabitymi, zastrzelonymi, rannymi czy obrzuconymi koktajlami??? Tam chodzi o władzę i pieniądze. Piękna Julia wpierw nachachmęciła kupę pieniędzy, więc ją przymknęli. Janukowycz na siłę bogacił syna, to stworzono Majdan...A przecież ktoś i tych stojących na mrozie przez 3 m-ce karmił, poił,ogrzewał... To nie przypadek, ani spontaniczna akcja!!! A co to znaczy bieda i kapitalizm, to Ukraińcy dowiedzą się za 5-10 lat. I nie wierzcie, że oni kochają Polaków. Jak długo utrudniali sprawę z cmentarzem Orląt, dlaczego rodzimych faszystów okrzyknęli bohaterami??? A więc spokojnie...
  • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 22.02.14, 07:17
   Jeden z możliwych wariantów:

   Z Internetu:
   Te wszystkie ustawy które teraz uchwalają nie mogą wejść w życie bez podpisu prezydenta.
   Takie jest prawo.
   Moim zdaniem wyjazd Janukowycza to wybieg polityczny.
   Dopóki nie wróci i nie podpisze WSZYSTKO JEST PO STAREMU.
   Gdyby jednak komuś się zachciało wprowadzać te ustawy w życie bez zachowania procedur to Moskwa będzie miała pretekst by podjąć jakieś kroki (jakie ? to jest pytanie)
   Sytuacja patowa i może tak trwać aż do grudnia.
   A to dość długi okres by zmienić wszystko w polityce o 180 stopni od tego co jest teraz.
   Janukowycz podpisał porozumienie które da mu czas na działanie.
   Opozycja (kolejni bogaci chętni by porządzić) myśli że już może rządzić i skończy się kasa na tą całą logistykę związaną z majdanem.
   Protestujący się rozejdą ponieważ nikt już nie będzie płacił kasy na utrzymywanie majdanu.
   Prawy Sektor bez sponsora też nic nie zrobi ponieważ bez kasy nie jest w stanie trwać na majdanie aż do grudnia (tyle czasu ma Janukowicz)
   Od dnia podpisania umowy Prawy Sektor będzie pokazywany jako zadymiarze i zagrożenie dla świata jeśli będzie podskakiwał wbrew zapisom umowy.
   Wyszło jak w przysłowiu
   Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 22.02.14, 17:55
    kikut5 napisał:

    > Dobrze Polacy rozkręcają awanturę na wschodzie. Po Janukowyczu przyjdzie czas n
    > a rozprawę z Putinem. Będzie tak samo jak z Hitlerem.

    A świstak siedzi i zawieja je w te sreberka".
      • kikut5 Re: Na wschodzie jest groźnie 23.02.14, 20:05
       Ostateczna rozprawa z Rosją coraz bliżej?
       fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-usa-ostrzegaja-rosje-przed-wyslaniem-wojska-na-ukraine,nId,1110999
       USA ostrzegają Rosję przed wysłaniem wojska na Ukrainę

       Doradczyni prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice powiedziała w niedzielę w wywiadzie dla NBC, że byłoby to "bardzo poważnym błędem", gdyby Rosja wysłała wojska na Ukrainę. Dodała, że podział terytorialny tego kraju nie leży w niczyim interesie.

       • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 23.02.14, 20:16
        kikut5 napisał:

        > Ostateczna rozprawa z Rosją coraz bliżej?
        > fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-usa-ostrzegaja-rosje-przed-wyslaniem-wojska-na-ukraine,nId,1110999
        > USA ostrzegają Rosję przed wysłaniem wojska na Ukrainę
        >
        > Doradczyni prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice powiedziała
        > w niedzielę w wywiadzie dla NBC, że byłoby to "bardzo poważnym błędem", gdyby R
        > osja wysłała wojska na Ukrainę. Dodała, że podział terytorialny tego kraju nie
        > leży w niczyim interesie.
        >
        ******************************************

        Zgłoś się na doradcę Putina.
       • heli34 Re: Na wschodzie jest groźnie 23.02.14, 21:20
        kikut5 napisał:

        > Ostateczna rozprawa z Rosją coraz bliżej?
        > fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-usa-ostrzegaja-rosje-przed-wyslaniem-wojska-na-ukraine,nId,1110999
        > USA ostrzegają Rosję przed wysłaniem wojska na Ukrainę
        >
        > Doradczyni prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice powiedziała
        > w niedzielę w wywiadzie dla NBC, że byłoby to "bardzo poważnym błędem", gdyby R
        > osja wysłała wojska na Ukrainę. Dodała, że podział terytorialny tego kraju nie
        > leży w niczyim interesie.

        ##################
        Nie podskakuj jak pajac pociągany sznurkiem. Idź do dobrego okulisty może Ci zapisze odpowiednie okulary do oglądania dzisiejszego świata.

        Na początek przeczytaj prawdziwą opinię Ameryki w tej sprawie.
        No może nie Ameryki ale najważniejszej na świecie żydówki radzącej najważniejszemu na świecie murzynowi.
        swiat.newsweek.pl/amerykanska-dyplomatka-walic-unie-europejska-newsweek-pl,artykuly,280359,1.html

        A dzisiaj największy,amerykański prorok Zbigniew Brzeziński przepowiedział,że Europa
        powinna wesprzeć Ukrainę pokaźną sumą pieniędzy, Ameryka tym czasem zajmie się rozmowami z Moskwą.

        stooq.pl/n/?f=851814&c=1&p=0
        Zarządzenia wykonawcze w tej sprawie nadejdą do Europy za tydzień albo dwa.
        Możesz jednak już dziś przeglądnąć swój portfel.
        • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 23.02.14, 22:23
         USA-mani najchętniej wydają innym polecenia, a szczególnie wtedy, kiedy to inni powinni ponosić koszty. Zapominają o swoich wydatkach i klęskach od Wietnamu licząc.
         Mogli podskakiwać do słabszych, ale do Rusów są ciency, jak dupa węża.
         Można Putina nie lubić, ale jako cwanego i na zimno kalkulującego polityka trzeba szanować. Ma on tą przewagę, że jest kadrowym pracownikiem wywiadu i nim ktoś się wypowie, to on wie nie tylko co chce powiedzieć, ale i co myśli faktycznie.
         Rosyjskie imperium wcale nie jest gorsze, czy słabsze od USA-mańskiego i na dostatek finansowo stoi lepiej i posiada niewyczerpane zasoby od złota i diamentów zaczynając.

         Założę się o dobry koniak przeciwko wodzie sodowej, że gdyby Rusy weszły na Ukrainę, to nikt nie uczyni niczego ponad groźne pohukiwanie i prężenie muskułów.

         Jaki będzie ukraiński finał już dawno zostało zatwierdzone i nie wiem, czy przypadkiem nie zostało skonsultowane z najważniejszymi graczami. Każdy na tym coś ugrywa, a Ukraina?
         - Co ona kogo obchodzi?

         Ważniejsze może być wytargowane z Rusami ich stanowisko na forum np. ONZ, czy gdzie indziej, a ceną jest Ukraina.
           • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 08:49
            kikut5 napisał:

            > Tym razem to Ruscy dostaną w tyłek. Polacy zrobią to samo co w roku 1939 z Niem
            > cami. Wciągną Rosję w konflikt światowy a potem będzie defilada w Moskwie.

            ***********************************************

            Wspominasz o 1939 r. Może lepiej przypomnij sobie 1772 r., 1793 r., i 1795 r.

            Stawiam koniak, jeżeli masz rację!

            Byłbym nawet gotów sądzić, że ukraińska zadyma była wcześniej, jeszcze przed jej wybuchem opracowana i sterowana wspólnie Rusy i USA-mani.
            Jednym zależy na zaatakowaniu kraju "X", ale drudzy torpedują pomysł. Wtedy, niczym Ribbentrop i Mołotow dogadują się i zaczynają krecią robotę.
            Bez tej zadymy nie było można "zjeść" Ukrainy. Ukraina w całości była niestrawna.
            Pomyślano, że korzyść będzie potrójna. Rusy przyłączą bogatą (przemysłową) część Ukrainy, Unii przypadnie biedna i nacjonalistyczna, z którą są tylko same kłopoty. Polacy, parząc sobie ręce i robiąc wrogów, z tego ogniska pociągają dla nich kasztany.
            Rusy spokojnie niczym kiedyś Austrię, czy Czechosłowację zajmą część Ukrainy, a cały kłopot przypadnie Unii. Banderowcy rozlezą się niczym Pthirus pubis po jądrach. Jacy są i co potrafią pokazali na Majdanie.
            USA-mani spokojnie i bez obaw, że ktoś zablokuje im niesienie demokracji, zaatakują kolejne imperium zła.
            Tak jak o Warszawę w 1939 r., tak dziś nikt za Kijów ginąć nie ma zamiaru. Wszystko się zakończy podobnie na słowach bez pokrycia i znaczenia. NATO się nie ruszy, bo Ukraina nie jest członkiem NATO.
            Może dla tego tak bardzo się śpieszono z tą zadymą, bo później nie byłoby można.
            Zarówno USA-mani, jak i Rusy są zainteresowani, aby Unie rozsadzić od środka.

            Zastosowano sprawdzoną metodę - dano odpowiednim ludziom kasę i wygraną w wyborach. Skorumpowanych podano na widelcu, aby pokazać jaka władza jest zła, opłacano i szkolono demonstrantów, bo te koszty są okruszkiem z ukraińskiego tortu.

            Wszyscy, z Unią włącznie pragną, aby Polska jeszcze mocniej się wmanewrowała w ten konflikt, aby później dać jej po dupie i przez lata wypominać błędy. Jak na razie Polacy grzecznie odgrywają rolę wyznaczoną im przez "Wielkich". Można być pewnym, że USA-mani i Rusy konkurują ze sobą, ale nie ma nienawiści. To zimna kalkulacja, a kula ziemska jest wielka i mogą się podzielić zdobyczami. Pozostali są bez znaczenia, bo militarnie nawet cała Unia nie jest w stanie im zagrozić.

            To tyle uproszczonej analizy geopolitycznej. Czy się myliłem? - dowiemy się niebawem.
            • kikut5 Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 08:56
             Rosyjski agent zwiał. Będzie szubienica dla zdrajcy? A może Ruscy go wykończą?
             wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15515375,Gdzie_jest_Wiktor_Janukowycz___Widziano_go_na_Krymie_.html#MT
             Gdzie jest Wiktor Janukowycz? "Widziano go na Krymie, w towarzystwie rosyjskich żołnierzy"

             Rosja? Zjednoczone Emiraty Arabskie? Donieck? Sewastopol na Krymie? Dotychczas nie wiadomo, gdzie ukrywa się Wiktor Janukowycz. W sobotę informowano, że były prezydent Ukrainy próbował uciec samolotem do Rosji, ale uniemożliwiła to straż graniczna z lotniska w Doniecku. Od tej pory słuch po Janukowyczu zaginął.
  • kikut5 Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 08:42
   Następnym bandziorom trzeba przyłożyć nóż do gardła.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15515257,USA_i_Korei_Pld__rozpoczely_manewry_wojskowe_mimo.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
   USA i Korea Płd. rozpoczęły dzisiaj wspólne manewry wojskowe. Mają one sprawdzić gotowość sił zbrojnych do odparcia ewentualnego ataku ze strony Korei Płn. Władze w Pjongjnagu protestują przeciwko ćwiczeniom nazywając je przygotowaniem do inwazji.
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 08:51
    kikut5 napisał:

    > Następnym bandziorom trzeba przyłożyć nóż do gardła.
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15515257,USA_i_Korei_Pld__rozpoczely_manewry_wojskowe_mimo.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
    > USA i Korea Płd. rozpoczęły dzisiaj wspólne manewry wojskowe. Mają one sprawdzi
    > ć gotowość sił zbrojnych do odparcia ewentualnego ataku ze strony Korei Płn. Wł
    > adze w Pjongjnagu protestują przeciwko ćwiczeniom nazywając je przygotowaniem d
    > o inwazji.

    ***************************************************

    Groźny jesteś. Mamy się już bać, czy trochę później?
  • kikut5 Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 10:01
   Następny trzęsie portkami. I słusznie. Bo długo już nie porządzi.
   wiadomosci.onet.pl/lukaszenka-wyklucza-powtorzenie-majdanu-na-bialorusi/1x9fj
   Łukaszenka wyklucza powtórzenie Majdanu na Białorusi

   Pre­zy­dent Bia­ło­ru­si Alak­sandr Łu­ka­szen­ka po­no­wił za­pew­nie­nie, że na Bia­ło­ru­si nie doj­dzie do Maj­da­nu. Wy­ra­ził też prze­ko­na­nie, że Ukra­ina po­win­na za­cho­wać in­te­gral­ność te­ry­to­rial­ną. - Maj­da­nu na Bia­ło­ru­si nie bę­dzie – oświad­czył Łu­ka­szen­ka zwra­ca­jąc się do do­wódz­twa bia­ło­ru­skich sił zbroj­nych z oka­zji Dnia Obroń­ców Oj­czy­zny.
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 10:20
    Kikut,
    daj se lachę, bo co jakiś czas bredzisz o szubienicach, nożu, zabijaniu, itp.

    Możemy dyskutować na te tematy w cywilizowany sposób, a nie na zasadzie pomysłów na zabijanie.
    Może z tymi pomysłami zwrócisz się do opolskiej policji. Ona akurat teraz poszukuje takich jak ty.

    Gdybyśmy chcieli poznawać treść bredni, to mamy do tego toruńskie radio i TV oraz skrajnie prawicową prasę.

    Nas nie interesują te tematy ujmowane na twój sposób. Jeżeli już o czymś piszesz, to zastanów się wpierw co chcesz przekazać, komu i w jakim celu.

    Zgłaszając pomysły natury zmian politycznych, wyjaśni kto ma ich dokonać, jakimi środkami i siłami oraz w jakim celu.
    Przepisywanie i wklejanie gazetowych zajawek nie jest interesujące, bo sami potrafimy odnaleźć to co nas ciekawi i pomocnicy są nam zbędni.

    Jak na razie nie zabłysnąłeś niczym, czego byśmy nie znali.

    Zanim coś podobnego uczynisz - zastanów się.
    • kikut5 Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 10:28
     Rozprawa z Rosją postępuje. Znakomicie to Polacy zorganizowali.
     wyborcza.pl/1,91446,15511463,Ukraina__Parlament_anulowal_ustawe_faworyzujaca_jezyk.html
     Ukraina. Parlament anulował ustawę faworyzującą język rosyjski

     Ukraiński parlament anulował w niedzielę tzw. ustawę językową, która faworyzowała język rosyjski. Ustawa o podstawach polityki językowej dawała przywileje językom mniejszości narodowych w regionach Ukrainy o dużych skupiskach tych mniejszości.
     Prawo to było korzystne przede wszystkim dla etnicznych Rosjan.

     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15509618,_Leninopad____Ukraincy_obalaja_kolejne_pomniki_Lenina.html
     "Leninopad" - Ukraińcy obalają kolejne pomniki Lenina

     Na terytorium całej Ukrainy protestujący obalają pomniki Lenina. Dokumentują to telefonami komórkowymi, a filmy publikują w internecie. W kraju zniszczono już kilkadziesiąt monumentów.
     Akcja obalania pomników Włodzimierza Lenina trwa w całej Ukrainie. Duże grupy protestujących Ukraińców, często wyposażonych w ciężki sprzęt, niszczą monumenty w kolejnych miastach. Po serwisach społecznościowych krąży mapa z zaznaczonymi miejscami, gdzie pomniki zostały już przewrócone.

     https://wpolityce.pl/site_media/media/cache/e5/13/e51379c0a2f5d3a408e6b526f87f17a8.jpg
     • cirano Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 13:00
      Ukraina to gorący tygiel, politycznie niedojrzali, niebezpieczni. Wpływ na masy ma często byle jakie popularne hasełko, byle rozwrzeszczana gęba...
      Politycy EU zrobiliby chyba lepiej gdyby w domu, na dupie siedzieli
      ============
      Mielimy roz Ślonsk bogaty, harowali rowno, dalimy go rozszabrować teraz momy g....
      ----
      Tekst nowyj ślonskij piosynki
   • heli34 Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 14:37
    kikut5 napisał:

    > Następny trzęsie portkami. I słusznie. Bo długo już nie porządzi.
    > wiadomosci.onet.pl/lukaszenka-wyklucza-powtorzenie-majdanu-na-bialorusi/1x9fj
    > Łukaszenka wyklucza powtórzenie Majdanu na Białorusi
    >
    > Pre­zy­dent Bia­ło­ru­si Alak­sandr Łu­ka­szen­ka po­no­wił za­pew­nie­nie, że
    > na Bia­ło­ru­si nie doj­dzie do Maj­da­nu. Wy­ra­ził też prze­ko­na­nie, że Ukr
    > a­ina po­win­na za­cho­wać in­te­gral­ność te­ry­to­rial­ną. - Maj­da­nu na Bia
    > ­ło­ru­si nie bę­dzie – oświad­czył Łu­ka­szen­ka zwra­ca­jąc się do do­w
    > ódz­twa bia­ło­ru­skich sił zbroj­nych z oka­zji Dnia Obroń­ców Oj­czy­zny.

    ############

    Ty dalej pieprzysz swoje nie zauważywszy,że już zostałeś poproszony do kasy,co Ci zresztą wczoraj przepowiadałem.
    www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,15516763,Zakowski__stac_nas_na_miliard_dolarow_dla_Ukrainy_.html#BoxSlotI3img
    A Żakowski dupę grzeje pod przyszłe wybory i błogosławieństwo Appelbaumów.

    Tak wygląda ta wojna polsko - rosyjska.
    Za dolary drukowane w USA na klozetowym papierze i przekazane nam jako pożyczka na ten szczytny cel, trzeba będzie zapłacić twardą walutą albo złotem.
    Dotknie to głównie Twoje dzieci i wnuki.
    I widzisz na co Ci przyszło.
    Nie powiem nawet,żeś hochsztapler bo to by był komplement.
    • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 14:54
     heli34 napisała:


     Ty dalej pieprzysz swoje nie zauważywszy,że już zostałeś poproszony do kasy,co
     > Ci zresztą wczoraj przepowiadałem.

     > A Żakowski dupę grzeje pod przyszłe wybory i błogosławieństwo Appelbaumów.
     >
     > Tak wygląda ta wojna polsko - rosyjska.
     > Za dolary drukowane w USA na klozetowym papierze i przekazane nam jako pożyczka
     > na ten szczytny cel, trzeba będzie zapłacić twardą walutą albo złotem.
     > Dotknie to głównie Twoje dzieci i wnuki.
     > I widzisz na co Ci przyszło.
     > Nie powiem nawet,żeś hochsztapler bo to by był komplement.


     **************************************************

     Znam wielu "nawiedzonych", ale to co nasz rozmówca wypisuje przerasta wszystko. Nie wierzę, że można być aż tak głupim. On to czyni specjalnie, sądząc, że kogoś zdenerwuje.

     Problem w tym, że przy większej liczbie tak myślących Polacy dają przyzwolenie na okradanie swoich prawnuków, którzy będą spłacać ich długi. Dawni warszawiacy nazywali takich "frajerami", bo zamiast dbać o własne interesy wyskakują przed szereg narażając wszystkich na straty.

     Warto zwrócić uwagę kto w tej hucpie uczestniczył. Najwidoczniej Irackiej nauki było mało, gdzie zamiast zysków mamy straty i wrogów. Recydywiści mają na podobne okazje celne sformułowanie: "Jak cię nie pi***lą, to nie wierzgaj".
     • ballest Re: Na wschodzie jest groźnie 24.02.14, 15:51
      "Polska powinna być zainteresowana stabilnością gospodarczą i finansową (Ukrainy), ale nie wyprujemy sobie żył. To nie jest tak, że Polska będzie tutaj jakimś kluczowym donatorem, czyli tym, który będzie dawał swoje środki" - powiedział Tusk na poniedziałkowej konferencji prasowej w Białymstoku."

      :)

      Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100896,15518189,Ukrainie_trzeba_pomoc__Ale_nie_wyprujemy_sobie_zyl.html#ixzz2uFdj3myn
      • 1fatum Potwierdzenie moich teorii 28.02.14, 09:59
       Nie tak dawno pisałem w nieco podobnym tonie. Okazuje się, że nie tylko ja mam taki pogląd.


       IGRZYSK CIĄG DALSZY

       Gdy Janukowycz spanikował i uciekł, Kreml zachował się względem jego konkurentów i tzw. międzynarodowej opinii publicznej wręcz wytwornie. Zapewne dlatego, że nie ponosił żadnej straty, a zachowując spokój, może wiele zyskać.

       Jasne się przecież stało, że ukraińska »opozycja demokratyczna«, nawet przy szczodrym wsparciu finansowym UE/USA oraz miejscowych prounijnych oligarchów, bez tamtejszych skrajnych nacjonalistów i faszystów nie jest w stanie wręcz niczego dokonać – podobnie jak w Rosji. Pozostaje pytanie, ile ta pomoc będzie wszystkich kosztowała?

       Patrząc zaś na zrujnowaną ukraińską gospodarkę i jej rozmiary, łatwo zniechęcić się do wariantu gruzińskiego z sierpnia 2008 roku. Sto razy prościej osiągnąć wręcz bombastyczny sukces gospodarczy nad brzegami słonecznej Abchazji i na grzbietach górskich Osetii Południowej, niż na ukraińskich politycznych bezdrożach państwa oligarchów. Oligarchów, zachowujących się niczym producenci dynamitu w końcowej fazie „Inwazji jaszczurów” Karela Čapka. Oligarchów, którzy są jak rakowa narośl – kompradorska burżuazja, z którą ani Rosja, ani UE czy tym bardziej USA tanio i po dobremu sobie nie poradzą. Chociaż wszyscy wspólnie ją hodowali w celu stworzenia urodzajnego gruntu na splantowanych, rozkładających się resztach dawnych struktur społecznych.

       A teraz – nie wykonując dosłownie żadnego ruchu – Kreml zachowuje sobie Ukrainę jako importera rosyjskiego gazu i dostarczyciela taniej żywności, broni oraz samolotów. W każdej chwili może przecież podnieść cenę gazu i obniżyć cenę ukraińskich dostaw. Poza Rosją – nikt ich w Europie nie kupi.

       Tak więc – Rosja wygrała. Bez zbrojnej interwencji i sankcji gospodarczych – na konto zachodnich dżentelmenów, którzy swym wysiłkiem i pieniędzmi do tego doprowadzili.

       Putin rozumie, że w ostatecznym rachunku zwycięstwem trzeba będzie się podzielić z całą szulernią rynków finansowych Unii Europejskiej i rodzimą, Euroazjatycką. Pozostali jeszcze nie rozumieją, że z nikim więcej.

       A wszystko inne – okręty, samoloty, ludzie: Rosjanie i nie-Rosjanie – dla tresera oligarchów to tylko rekwizyty, odwracające uwagę publiki w cyrku podczas występu poskramiacza lwów.

       Encore! Jeszcze raz – encore…

       KM
       27.02.2014
       • 1fatum Potwierdzenie moich teorii 28.02.14, 10:03
        Jeszcze jedna opinia:

        ~Kuba: Ludzie przecież to jasne o co chodzi USA, oni od 2001 r. zainwestowali w "demokrację" ukraińska 9 mld dolarów, wie "chyba " należy się im zwrot zainwestowanych pieniędzy? Poza tym - jak Ukraińska prasa podaje szczegóły zagranicznego finansowania rewolucji na Ukrainie oraz kto był zleceniodawcą zabójstwa aktywistów Euromajdanu

        Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

        Według tego źródła, od pierwszych dni konfrontacji siłowej organy ścigania rozpoczęły rozpracowywanie organizacji „Prawy Sektor”. Organizacja ta powstała w wyniku konfliktu wewnętrznego pomiędzy Socjal-Narodowym Zgromadzeniem i radykalnie zorientowanym Wszechukraińskim Zjednoczeniem „Trójząb” im. S. Bandery. W trakcie dochodzenia ustalono, że przedmiotowe organizacje są finansowane przez szereg różnorodnych zachodnich „pro-ukraińskich organizacji”, utworzonych przez służby specjalne państw NATO jeszcze w czasach ZSRR.

        Źródło informuje, że te organizacje „charytatywne” od samego początku „Euromajdanu” zaczęły tworzyć tajne centrum koordynacyjne, zapraszając doświadczonych zachodnich analityków, specjalizujących się w opracowywaniu strategii rozwoju „kolorowych rewolucji”. Przed nimi postawiono zadanie opracowanie strategii działania grup bojowych.

        W trakcie czynności śledczych stwierdzono, że właśnie to centrum wydało rozkaz zabicia aktywistów podczas konfrontacji siłowej na ulicy Gruszewskiego. Śmierć ludzi miała sprowokować eskalację konfliktu i podburzyć rozgorączkowany tłum przeciwko milicjantom.

        Od pierwszego dnia „Euromajdanu” każdy lider grupy aktywnego oporu otrzymywał wynagrodzenie pieniężne. Za każdego aktywnego bojownika – po 200 dolarów za dzień, a dodatkowo – 500 dolarów, jeśli grupa liczyła ponad 10 osób.Koordynatorzy otrzymywali od 2000 dolarów za każdy dzień masowych zamieszek, pod warunkiem, że kontrolowana przez niego grupa bojowników realizuje bezpośrednie działania agresywne skierowane przeciwko stróżom prawa.
        Dochodzenie ujawniło również, że fundusze wpływały do ambasady USA w Kijowie drogą dyplomatyczną. Z kolei Ambasada USA przekazywała pieniądze do biur centralnych WO „Swobody” i WO „Batkiwszczyny”. Kwota wynosiła około 20 milionów dolarów tygodniowo.Następnie środki te były rozdzielane na wspierania „Euromajdanu” (funkcjonowanie systemu wyżywienia, na łapówki i przekupowanie poszczególnych urzędników, funkcjonariuszy organów ścigania, opłacanie mediów, koszty kampanii propagandowej itp.), jak również codzienne wypłaty dla aktywnych bojowników. Z kolei przywódcy sił opozycyjnych i ugrupowań radykalnych otrzymywali bezgotówkowe przelewy na ich osobiste konta bankowe.

        Dowodem na to są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego „Batkiwszczyny”. Jak wiadomo, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce. Ponadto na zabezpieczonych przez SBU serwerach partii znajdowały się informacje dotyczące kwestii podziału środków na opłacenie wyżywienia Majdanu i dokonywania rozliczeń z bojownikami „Prawego sektora” i innych ugrupowań radykalnych.
        Ustalono również ten fakt, że liderzy radykalnych struktur prawicowych otrzymali gwarancję pomocy USA w ewakuacji z terytorium Ukrainy w przypadku niepowodzenia rewolucji, zabezpieczenie mieszkań i środków do życia w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z ich wyborem. I z gwarancji takiej już skorzystał lider politycznej grupy prowokatorów tak zwanego „Automajdanu” Siergiej Koba. Obecnie ukraińscy stróże prawa ustalają dokładne miejsce jego pobytu, powiedział informator SBU.
  • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 28.02.14, 10:37
   Niektóre metody tortur stosowanych przez Ukraińców):

   001. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.
   002. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
   003. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.
   004. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
   005. Wyrzynanie na czole "orła".
   006. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.
   007. Wyłupywanie jednego oka.
   008. Wybieranie dwoje oczu.
   009. Obcinanie nosa.
   010. Obcinanie jednego ucha.
   011.Obrzynanie obydwu uszu.
   012. Przebijanie kołami dzieci na wylot.
   013. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
   014. Obrzynanie warg.
   015. Obcinanie języka.
   016. Podrzynanie gardła.
   017. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
   018. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
   019. Wybijanie zębów.
   020. Łamanie szczęki.
   021. Rozrywanie ust od ucha do ucha.
   022. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
   023. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
   024. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
   025. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
   026. Skręcanie głowy do tyłu.
   027. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
   028. Obcinanie głowy sierpem.
   029. Obcinanie głowy kosą.
   030. Odrąbywanie głowy siekierą.
   031. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
   032. Zadawanie ran kłutych w głowie.
   033. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
   034. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
   035. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
   036. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
   037. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
   038. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
   039. Obcinanie kobietom piersi sierpem.
   040. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
   041. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.
   042. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
   043. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
   044. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
   045. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
   046. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
   047. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku - kipiącej wody.
   048. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.
   049. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.
   050. Wyrywanie żył od pachwiny, aż do stóp.
   051. Wkładanie do pochwy - wagina rozżarzonego żelaza.
   052. Wkładanie do waginy szyszek sosny od strony wierzchołka.
   053. Wkładanie do waginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.
   054. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od waginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.
   055. Wieszanie ofiar za wnętrzności.
   056. Wkładanie do waginy szklanej butelki i jej rozbicie.
   057. Wkładanie do otworu analnego szklanej butelki i jej stłuczenie.
   058. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.
   059. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.
   060. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.
   061. Przebijanie dłoni nożem.
   062. Obcinanie palców u ręki nożem.
   063. Obcinanie dłoni.
   064. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.
   065. Odrąbywanie pięty.
   066. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.
   067. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
   068. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
   069. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.
   070. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.
   071. Obcinanie piłą obie nogi.
   072. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.
   073. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.
   074. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.
   075. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.
   076. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
   077. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.
   078. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.
   079. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.
   080. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.
   081. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
   082. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.
   083. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.
   084. Łamanie stawów nóg dziecka.
   085. Łamanie stawów rąk dziecka.
   086. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.
   087. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.
   088. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.
   089. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.
   090. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.
   091. Wbijanie dziecka na pal.
   092. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.
   093. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.
   094. Wieszanie na drzewie głową do góry.
   095. Wieszanie na drzewie nogami do góry.
   096. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.
   097. Zrzucanie w dół ze skały.
   098. Topienie w rzece.
   099. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.
   100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.
   101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.
   102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.
   103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.
   104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.
   105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.
   106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.
   107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.
   108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.
   109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.
   110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.
   111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.
   112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.
   113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.
   114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.
   115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.
   116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.
   117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.
   118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.
   119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.
   120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.
   121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.
   122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.
   123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.
   124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.
   125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.
   126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.
   127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.
   128. Wieszanie na kolczastym drucie.
   129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.
   130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w nie nożami.
   131. Wią
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 28.02.14, 10:38
    Cd.:
    133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.
    134. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.
    135. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. "wianuszki".
    • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 28.02.14, 10:45
     Czemu nikogo z winnych ukraińskich zbrodni nie postawiono przed sądem?

     Tyle udokumentowanych sposobów zwyrodnialców i nikogo, kto te straszne rzeczy wykonał. To dopiero ciekawostka. Jak mają się do tego zbrodnie Niemców? Jak mają się do tego inne zbrodnie?

     Niedługo usłyszymy dawne pieśni, których słowa zagrzewają do działania:


     „Wyriżemo wsich lachw, do odnoho, od małoho do staroho” „Smert Lacham - sława Ukrajinu"; "Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, a Ukrajinu stworyty musym"; "Bude lacka krow po kolina - bude wilna Ukrajina",

     czyli:

     "Wyrżniemy wszystkich Polaków, do jednego, od małego do starego ""Śmierć Polakom - sława Ukrainie", "Polaków wyrżniemy, Żydów wydusimy - a Ukrainę stworzyć musimy" i "Będzie polska krew po kolana - będzie wolna Ukraina".


     To wszystko nie są moje słowa, czy opinie. Tak temat postrzegają Internauci, a polski rząd chce dawać kasę. Chyba pragnie wypłacić pobory wnukom, za ciężką pracę ich dziadków pełniących zaszczytna służbę w UPA, cy OUN.
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 28.02.14, 11:30
    Zaczynają się pojawiać rozsądne słowa Internautów o wyjawienie prawdy i przyznanie się do zbrodni przeciwko narodowi polskiemu.

    A co z narodem śląskim i powojennymi tragediami?


    Marcin Lenart:
    Moja babcia pochodzi z Wołynia. Została wywieziona do Niemiec kilka tygodni przed czystkami. Cała jej wieś przestała istnieć, wszyscy bliscy i znajomi zostali zabici w ciągu jednej nocy. Opowiadała jak Ukraińcy traktowali Polaków. Niewolno o tym zapomnieć . Narasta we mnie złość bo nikt tego narodu za zbrodnie nie rozliczył. Nadal się ten fakt próbuje wymazać z naszej pamięci. Pomoc tak,bo to nasz obowiązek jako cywilizowanych ludzi, ale w zamian za wyjawienie prawdy i przyznanie się do zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu.
    • cirano Re: Na wschodzie jest groźnie 28.02.14, 12:57
     Wielasz niynawisci nawarstwiło sie w Ukraincach przez pora stuleci, że stać jich było na take bestialstwa? Czas (zanim sie Poloki na Ukraina wybierom), żeby sie dobrze zastanowić nad stosunkami miyndzyludzkimi z somsiadami, bo niynawiść i niyzgoda ino rujnujom, a jak sie już stanie - to ino płacz zostanie
    • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 28.02.14, 13:30
     Z nimi nawet kameleon by się nie uchował, a nie zawsze ze zmiana czasów zmieniają się ludzie. Mieliśmy tego dowody jaki hasła wykrzykiwano.
     Lepiej dmuchać na zimne, aby się gorącym nie sparzyć.
  • kikut5 Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 00:16
   Rosja w coraz większych opałach. O to właśnie chodziło Polakom. Wciągnąć Rusów w awanturę światową. Niemcy tak samo zostali załatwieni w latach 1939-45.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,15314620,Ukraina__Napieta_sytuacja_na_Krymie__Okupacja_lotnisk_.html#MT
   Obama: Będą konsekwencje ewentualnej interwencji wojskowej na Ukrainie

   - Wyrażamy głębokie zaniepokojenie krokami podjętymi przez Federację Rosyjską, która ma głębokie i historyczne związki z Ukrainą, zwłaszcza jeśli chodzi o Krym - powiedział Barack Obama na zapowiadanej wcześniej konferencji prasowej ws. Ukrainy.
   --------------------------
   - Status Krymu nie może być określany bez Turcji - oświadczył cytowany przez media w Ankarze deputowany tureckiej rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, Samil Tayyar. W sobotę Kijów z oficjalną wizytą odwiedza szef tureckiej dyplomacji Ahmet Davutoglu.
   ---------------------------
   - Rząd Ukrainy nie zawaha się przed użyciem siły, jeżeli zależeć będzie od tego utrzymanie jedności terytorialnej państwa - minister gospodarki Ukrainy, Pawło Szeremeta w radiu BBC 4 Szeremeta dodał, że władze wolą jednak uniknąć takiego scenariusza.
    • socer-schlesier Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 07:38
     kikut5 01.03.14, 00:16 Odpowiedz
     Rosja w coraz większych opałach. O to właśnie chodziło Polakom. Wciągnąć Rusów w awanturę światową. Niemcy tak samo zostali załatwieni w latach 1939-45.
     ----------------------------------------------------------------------------------------

     Tu mosz kikut racja, to wom sie udalo.Zebyscie jeszcze tak budowac umieli zamiast rujnowac.Powiniynys rzykac zeby take cos se jusz nigdy niy powtorzylo

     kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/wirtuoz/wirtuoz.html
     -a niy cieszyc se ze ku wojnie idzie.
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 09:43
    Mamy Internautów ślepych, a nawet głupich piszących bzdury, lecz są mądrzy i przewidujący. Przewidujący to samo co my i bardzo pragnę, aby ci głupi mieli racje.


    Rosja jest niebezpieczna bo nie ma długów zaciągniętych wiadomo u kogo ( antysemityzm?)

    - Rosja jest niebezpieczna bo nie ma 1000 zamorskich baz wojskowych

    - 100% naturalnych bogactw w Rosji jest w rosyjskich rękach ( antysemityzm?)

    - Rosjanie nie chcą żreć frykasów nafaszerowanych dioksynami i solą wypadową z UE

    - Rosyjska Duma przyjęła ustawę o całkowitym zakazie GMO

    - Rosja jest niebezpieczna bo przecież Polaki tyle płacą za gaz

    - Rosja jest niebezpieczna bo nie daje "pokojowo" zbombardować Syrii

    - Rosja jest niebezpieczna bo prawa homików są tłamszone chociaż 75% Rosjan opowiada się za tradycyjnym modelem rodziny

    - Rosja jest niebezpieczna bo Rosją rządzi zimny czekista Putin z dymiącym naganem i chce okrążyć Amerykę ze wszystkich stron.

    Powiedźcie tak szczerze, na świecie panuje pokój zbyt długo, wręcz rekordowo długo. Chyba wchodzimy znów w epokę konfliktów zbrojnych, gdzie Nasze bezpieczeństwo znów będzie zagrożone także, gdzie znów będziemy musieli wziąć karabin do ręki.

    Jak myślicie czy w najbliższych latach grozi Nam konflikt zbrojny na światową skalę?

    Jeszcze dziś można potańcować w rytmie muzyki ludowej ze zaktualizowanym tekstem, ale niebawem popłynie muzyka marszowa.

    ~Band of death „OUN-B”

    W banderowskiej piwnicy
    Tańcowali wspólnicy
    Z USA pan rozkazał grać
    I na kasę spozirać…

    Głupki z Unii głupstwa pletli
    US-man rzęził na basetli:
    - Znów będziemy Ruskich prać!
    - Banderowców na to stać…

    Budem rezat’ lachiv, żidiv
    Bo ich każdy nienawidzi
    Niech no Moskal pójdzie spać
    Będziem im do Wisły srat’

    Unia kasę na to daje
    US zachęcać nie przestaje
    Hulaj dusza, piekła nie ma
    Po San rzeźnię zrobić trzeba!

    Wnet podjęły dzikie skoki
    Jarosze i Tiahnyboki
    W ridnoj mowie budem kląć!
    Kto nie zechce - będziem rżnąć…
     • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 10:29
      ballest napisał:

      > A jo to widzam inaczy, Rosja wcale nie jest w opalach - ona nawet na tym skorz
      > ystou - bo dostanie Krym z powrotem, ktory podarowala kiedys Ukrainie.

      *********************************************

      Powtórzę jeszcze raz, że zachodnia Ukraina rozwali zachodnioeuropejski system. Putin wie co czyni. Jest zimnym i skutecznym graczem. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że nie ma porażek, tylko sukcesy, akie coś się nie uda, to i tak przekuje w sukces. Soczi dało dowód na jakie wydatki może sobie pozwolić Rosja i przy okazji zyskała sympatyków, którym nikt nie wmówi, że po ulicach biegają komuniści z nożami w zębach.

      Porównując "Burdelo-majdan" i Krym widać różnice cywilizacyjne.
       • heli34 Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 12:54
        W trakcie olimpiady w Soczi Rosja przesumęła w tej okolicy swoją granicę w kierunku Gruzji o 11 km.
        www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosjanie-przesuneli-granice-o-11-km-w-glab-gruzji-nato-zaniepokojone,395089.html
        Powód rzekomy, stworzenie strefy bezpiczeństwa. Powód rzeczywisty, dalej na wschód przewidywano lepsze warunki atmosferyczne.
        Czy słyszeliście o tym?
        Czy Obama, ONZ albo EU wyraziły dezaprobatę w związku z naruszeniem terytorium obcego państwa?
        Jedynie NATO było zaniepokojone i rozważało wysłanie do Gruzji jedynego,żyjącego
        z Kaczyńskich.
        Pewnie Ci wielcy i reszta świata nie przyjęła tego do wiadomości aby nie zakłócać "Pokoju Olimpijskiego".

        Zauważcie też jak wiodący politycy zachodni lansują postać Arsenija Jaceniuka.
        Zerową postać "Majdanu", co najwyżej trzecioplanową.

        Już dalej niż miesiąc temu to nazwisko wymsknęło się Brzezińskiemu.
        Padło ponownie na początku lutego z ust Victorii Nuland (Zastępca Sekretarza Stanu),
        w słynnej rozmowie telefonicznej "Fuck the EU" w której zdezawuowała rolę Unii Europejskiej oraz czołowych postaci "Majdanu" z Kliczką na czele.
        swiat.newsweek.pl/amerykanska-dyplomatka-walic-unie-europejska-newsweek-pl,artykuly,280359,1.html
        Dzisiaj w poczytnej gazecie dalszy "lans" Jaceniuka podejmuje nasz czołowy "zleceniobiorca FED",Balcerowicz.

        Teraz przynajmniej wiemy kogo już dawno na wodza Ukrainy namaścił FED.
        Jaceniuk został premierem i rzuca wyzywające hasła w kierunku Rosji.
        Jeśli w maju wystartuje do wyborów prezydenckich to je na pewno wygra.
        Ale wówczas czeka Ukrainę nowa rewolucja w którymś z kolorów tęczy.
        Chyba,że Kliczko i Tiahnybok do tego czasu zostaną "zneutralizowani".

        "PS".
        Młodszy z Kliczków przepowiedział to bratu:
        Na ringu najwyżej podbiją ci oko a tam dostaniesz kulkę w łeb.

        ,
        • ballest Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 13:01
         "Młodszy z Kliczków przepowiedział to bratu:
         Na ringu najwyżej podbiją ci oko a tam dostaniesz kulkę w łeb."

         Heli, jo to samo kedys do moji zony pedziou z dodatkiem, ze jest taki wielki ze nie zodyn nie mou problemu go trefic.
         • heli34 Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 19:54

          Już 6000 żołnierzy rosyjskich jest na Ukrainie w tym większość na Krymie.
          Poruszają się swobodnie po półwyspie pojazdami opancerzonymi,na którym zajęli oba kluczowe lotniska.
          Tym czasem gazety całego świata powtarzają z uporem,że Obama jeszcze wczoraj wieczór ostrzegł Rosję przed interwencją wojskową na Ukrainie. Teraz jest pewnie na ranczo i dopiero w poniedziałek powie co myśli o sprawie.
          A tow. Barroso,szef UE wydał wiekopomne oświadczenie,że Ukraina upierała się niepotrzebnie przy języku rosyjskim jako urzędowym,podczas gdy lepiej było uznać jako urzędowe oba języki,ukraiński i rosyjski.
          Słusznie stwierdziła ta Nuland:"fuck the EU" choć intencje miała trochę inne.
          • herbjelita Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 20:07

           Odpowiedz

           Przecież na Boga nikt z nas nie chce nowej wojny. Dla mnie jasnym było, że Putin za nic w świecie nie odpisze Krymu. Problem w tym, że nikt mu Krymu nie zabierał i umowy mogły nadal mieć swoją ważność. To jest tylko i wyłącznie jego pycha i zemsta za stratę tego kacyka Janukowicza. USA posiada wiele innych możliwości nacisku na Putina, że nie muszą tam wkraczać. To byłby koniec naszego spokojnego życia. Zaś Polakom radzę cicho siedzieć, gdyż do powiedzenia nie mają nic.
              • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 21:47
               Nie wiem, czemu, ale nachodzą mnie treści z filmowych kronik z 1939 r..

               Groźne popierdywanie ze strony dalekich krajów i robienie swoje przez dyktatora.

               Może być tak, że po obudzaniu się stwierdzimy, iż Austria , pardon Krym jest częścią rosyjskiego imperium. To tak, jak przyłączenie Austrii.
               Wszystko sie odbędzie niemal bez wystrzału.
               • berncik Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 21:55
                1fatum napisał:

                > Nie wiem, czemu, ale nachodzą mnie treści z filmowych kronik z 1939 r..
                >
                > Groźne popierdywanie ze strony dalekich krajów i robienie swoje przez dyktatora
                > .
                >
                > Może być tak, że po obudzaniu się stwierdzimy, iż Austria , pardon Krym jest cz
                > ęścią rosyjskiego imperium. To tak, jak przyłączenie Austrii.
                > Wszystko sie odbędzie niemal bez wystrzału.

                Putin innego wyjscia nie ma. Wiadomo ze USA na wszelkie sposoby probuje se Ruskich pozbyc z Morza Czarnego,ale to nie chyci. Ze Ruskimi zodyn tak richtig nie zadrze. No chyba ze take gupki jak Kikut .W Nachrichtach godali ze Czarnomorsko flota na krymie jest obsadzono przez 30tys wojska.
                • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 22:09
                 Ty piszesz o epizodach, a ja mam obawy o początek światowej wojny. Zwróćmy uwagę na wydarzenia poprzedzające II Wojnę. Przecież mamy ich analogię.

                 Kiedyś najgroźniejszym był trotyl, a dziś?

                 Dziś możemy drwić z forumowych kretynów, ale musimy zwracać uwagę na prawdziwe wydarzenia i ich skutki.
   • berncik Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 22:29
    kikut5 napisał:

    > Kto będzie w wielkiej koalicji, która zniszczy Rosję?
    > Polska
    > USA
    > Anglia
    > Turcja
    > Ukraina
    > i inni.
    kikut ,ale po co ? To pytanie jest .Kogo USA wysle ,Oni sami nie pujda.
    Kto sie da namowic ? Polska,no moze Turcja . Bo to sa dwa kraje ktore sie ze wlasna ludnoscia nie bardzo licza .Ta reszta nie pujdzie bo poco ?
    Wyzwolic Ruskich ? spod rzadow Putina ?
   • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 01.03.14, 22:42
    kikut5 napisał:

    > Kto będzie w wielkiej koalicji, która zniszczy Rosję?
    > Polska
    > USA
    > Anglia
    > Turcja
    > Ukraina
    > i inni.

    **************************

    Nie, nikt nie będzie, tylko psychicznie chorzy.

    Nawet po 2 wojnie nikt nie uderzył na Rusów i nie uderzy. Była zimna wojna, bo prawdziwej się obawiano. Bano się Rusów jak zarazy.
     • herbjelita Re: Na wschodzie jest groźnie 02.03.14, 09:04


      kikut5 napisał:

      Polacy się nie boją. I wyleczą świat z tej bojaźni. Będzie tak samo jak z Hitlerem.


      Kikut, jestes podzegaczem wojennym. Bardzo prosze idzcie Polacy na wojne z Ruskimi, to moze nasz Slask odzyska tak wymarzona wolnosc.
      • heli34 Re: Na wschodzie jest groźnie 02.03.14, 12:44
       herbjelita napisał:

       >
       >
       > kikut5 napisał:
       >
       > Polacy się nie boją. I wyleczą świat z tej bojaźni. Będzie tak samo jak z Hitle
       > rem.

       >
       > Kikut, jestes podzegaczem wojennym. Bardzo prosze idzcie Polacy na wojne z Rusk
       > imi, to moze nasz Slask odzyska tak wymarzona wolnosc.
       ###################
       Po co dyskutujecie z idiotą?
       Sciągnął Wos do swojego poziomu i zaczynocie też godac gupoty.
       Banować nie noleży bo tego typu wpisy pokazujom margines intelektualny
       internetu co samo w sobie je pouczajonce.
       Jo osobiście nigdy bych nie uwierzoł jak by mi kto o tym opowiadoł.
       Idzie natomiast lekceważyć sposob myślenia imbecyla i spuścic po nim woda.
       • 1fatum Re: Na wschodzie jest groźnie 02.03.14, 13:32
        heli34 napisała:

        > ###################
        > Po co dyskutujecie z idiotą?
        > Sciągnął Wos do swojego poziomu i zaczynocie też godac gupoty.
        > Banować nie noleży bo tego typu wpisy pokazujom margines intelektualny
        > internetu co samo w sobie je pouczajonce.
        > Jo osobiście nigdy bych nie uwierzoł jak by mi kto o tym opowiadoł.
        > Idzie natomiast lekceważyć sposob myślenia imbecyla i spuścic po nim woda.

        ***************************************************

        Też jestem tego samego zdania. Usunąłem jedynie wpisy kolidujące z regulaminem, lub prawem.

        Również ja nie mogę uwierzyć, że może być ktoś z podobnym trybem rozumowania. Bardziej skłaniam się, że mamy do czynienia z prowokatorem.

        Lekceważenie i odstąpienie od bezcelowej dyskusji jest rozwiązaniem, a jego wpisy dadzą świadectwo i nim samym i jemu podobnym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka