Dodaj do ulubionych

iksisie co Ty na to?

06.05.18, 08:22
ktos napisal:
--
ityle 03.05.2018, 22:01
"Pójdą do wyborów pod hasłem obrony niezależności przed dyktatem Unii, będą nakręcać nacjonalistyczną histerię, mówić o katolickiej Polsce będącej opoką przed europejskim nihilizmem."

Polski suweren jest pazernym hipokrytą, ale imbecylem nie jest i pieniążki liczyć potrafi. Nie da sobie wkręcić krańcowego kato-obłędu, bo obłęd teraz jest w maximum (albo w najbliższym jego otoczeniu). Uwiedzeni PISowską anty-imigrancką retoryką ludzie w większości pozostaną przy tym głupstwie, ale część zda sobie sprawę, że się wygłupiła. Naziolstwa i żydożerców jest w Polsce trochę, ale to jednak mniejszość, w dodatku o bardzo ograniczonym potencjale intelektualnym. Pomóc im może tylko jakiś wielki kryzys i wyrywanie sobie ochłapów zębiskami, przy których jakakolwiek przyzwoitość to "wymysły egzaltowanej hrabianki". Na tym paliwie PISiorstwo daleko nie zajedzie. Janusze są zbyt chytrzy na kasę. Owszem, mogą namieszać i napsuć krwi, ale dogodnej pozycji nie zajmą. Z PISem w wyborach wygrywać nie trzeba. Wystarczy, że PIS nie zdobędzie samodzielnych rządów. Szefernakerizm też najlepsze lata już widział. Krótko, PIS maximum ma już za sobą. Teraz równia pochyła. Trochę to potrwa, ale czas działa na naszą korzyść.
--

triplej 04.05.2018, 01:47
Dyplomatolki porwaly sie na unie, z calym jej bogactwem dyplomatycznych doswiadczen i intelektualnym zapleczem. "Wielki strateg" jest dobry w kreowaniu i sterowaniu krajowymi kryzysami ale polityki zagranicznej nie rozumie i nie chce rozuniec bo w jego postrzeganiu swiata nie jest mu potrzebna. Co do reszty jego przydupasow to naprawde trudno znalezc kogos kto presentowalby poziom o ktory mozna by mowic bez zazenowania. Slowem sa dobrzy na krajowe podworko, bo przekonali znaczna czesc nacjonalistycznego i rasistowskiego suwerena mrzonkani o sarmackiej potedze i horrorami najazdow pohanskich hord, ale na europejkie dyplomatyczne salony nie mogo wyslac nikogo kto sklecilby dwa sensowne zdania. Szkoda ze musimy liczyc na pomoc Europy w rozwiazaniu maszych problemow ale taki juz mamy narod, ktorego spora czesc jest na tyle glupia zeby wierzyc w te bajki, szczegolnie ze kk wytrwale utrwala je z ambony. Mysle ze gdy widmo ciec unijnych funduszy zajrzy suwerenowi w oczy, wystarczjaca odsetek suwerena przejrzy otrzezwieje. Jesli chodzi o opcje polexitu to moim zdaniem nie istnieje. W odroznieniu od UK, Polska jest netto beneficjentem (najwiekszym!) unijnych funduszy i nawet Janusze to rozumieja. Niezaleznie od tego co bredzi poslanka Pawlowicz.
--

wyborcza.pl/7,155290,23354012,taki-budzet-jaka-praworzadnosc-unia-podbija-stawke.html#Z_BoxBizLink
Obserwuj wątek
  • iksis Re: iksisie co Ty na to? 06.05.18, 09:58
   Sypie się eurokomuna. Niemcy i Francuzi odpowiadają za to.

   Niewiele ponad jedna czwarta Czechów opowiada się za członkostwem w Unii. Coraz więcej partii żąda referendum, inicjatywę wspiera prezydent.

   W Czechach zaledwie 29 proc. badanych uważa, ze członkostwo w Unii jest dobrą rzeczą.
   • cirano Re: iksisie co Ty na to? 06.05.18, 11:06
    Komu się nie podoba,,, droga wolna. Unia tylko się odcięży i napewno odetchnie jak po zdjęciu balastu.
    Reszcie powiedzie sie na pewno lepij.
    Jak ogłoszom kedyś polexit bydom musieli Poloki BARDZO uszczelnić granice
   • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 06.05.18, 15:06
    Bez tych krajów Unia żyła i to całkiem dobrze. Zapewne odetchnie z ulgą, kiedy wystąpią z Unii.

    Zapewne występujący będą zobligowani do zwrotu unijnych dotacji.
    • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 16.05.18, 06:56
     www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1748498,1,wsrod-nowo-mianowanych-unijnych-ambasadorow-nie-ma-ani-jednego-polaka.read
     • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 17.05.18, 12:01
      Niewygodne info.

      Tekst linka
      • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 31.05.18, 05:52
       iksisie ty tak caly czas o tym Hitlerze.To bylo prawie sto lat tymu.Wejrzi se na to co momy dzisiej.
       --
       niewygodne.info.pl/artykul9/04413-Rzad-bedzie-podnosil-podatki-z-podowu-dlugu.htm
       • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 03.06.18, 10:01
        Skoro wszelkiej maści iksisy są niczym w obrazek wpatrzeni w Niemców, postanowiłem skierować ich wzrok na ich własne podwórko.
        Nie ma kraju idealnego i z tej przyczyny nie powinno się stosować jednostronnej krytyki i potępienia. Choć w części mam nieco odmienną teorię, która dostrzega zazdrość jaką przejawiają iksisy. Choćby wadliwe nawierzchnie niemieckich dróg. Nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi. nie będę się licytować, czyje drogi są gorsze, bo nie o to chodzi.

        Dostrzegam niemal fizyczny ból i zawód, że w ich wyidealizowanym kraju niemieckiej dokładności przytrafił się bubel.

        Nie wyraża tego dosłownie, ale tak wynika z ich wpisach nasyconych niemieckością. Dlatego oczekuję na wypowiedź w poniższym temacie.

        ***************

        Niefrasobliwi obrońcy wiary i Kościoła rzadko skłonni są do politycznej refleksji na jego temat. Nie chcą słuchać ani czytać np. takich informacji, że granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej Kościół uznał dopiero w 1972r., ale granice polskich diecezji na rzecz III Rzeszy i Słowacji zmienił zaraz po przegranej przez II RP kampanii wrześniowej w 1939r. – (?). Nie chcą wiedzieć, że żydowski KOR rozpoczął swoje protesty przeciw PRL właśnie w Kościołach – za aprobatą jego najwyższych hierarchów, że to Kościół zainicjował pojednanie z Niemcami w 1989r., zachowując wobec Rosji (uchroniła Polaków przed niemieckim ludobójstwem) wrogą rezerwę – Rosja ciągle nie chce poddać się ewangelizacji rzymskiemu żydo-katolickiemu Kościołowi – widać nie chce znaleźć się wśród pokojowej, demokratycznej, cywilizacji Zachodu.

        Tekst linka
      • erka-4 Re: iksisie co Ty na to? 31.05.18, 10:17
       Dziwne,nie wiedziałem,że poseł Brejza mieszkał w plastykowym kiblu.
       • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 13.06.18, 18:10
        businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/koszt-zatrudnienia-w-polsce-i-niemczech-godzinowe-koszty-pracy/8jwlq50
        • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 13.06.18, 21:35
         Grafika pokazuje nie tyle jak nas oceniają obcy, ale jak rolują polskie władze.

         Pamiętamy kociokwik ze zrównaniem praw transportowców z Polski z tymi z Zachodu.
         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 10.07.18, 13:19
          wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-gotowe-bronic-polski/7hrpwrm
          • hans-jurgen Re: iksisie co Ty na to? 10.07.18, 14:41
           socer-schlesier napisał:

           > wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-gotowe-bronic-polski/7hrpwrm
           >
           ----------------------------------------

           Socer, Ty chyba niy znosz jezyka niemieckiego bo ino polskie bzdury wciepujesz.
           Ponizy mosz trzy linki na temat stanu Bundeswehry: ( po niemiecku ) :))

           www.focus.de/politik/deutschland/neue-probleme-bekannt-geworden-die-grosse-bundeswehr-maskerade-so-steht-es-wirklich-um-unsere-truppe_id_8481938.html

           www.welt.de/politik/deutschland/article173988237/Bundeswehr-Einsatzbereitschaft-der-Waffensysteme-bleibt-mangelhaft.html

           www.ndr.de/info/sendungen/kommentare/Bundeswehr-befindet-sich-in-desolatem-Zustand,bundeswehr1808.html

           p.s.

           Jak przydzie u nos do jakiego muslimskiego Aufstand´u to Cie ta Dundeswehra
           tu niy obroni, a Ty podajesz link do bzdurnego artykulu w ktoram niejaki Jędrzej Bielecki
           bajdurzy, ze " Niemcy gotowe bronić Polski ".
           • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 10.07.18, 16:33
            Ostatnio uzoles fajnygo swlowa "droczyc se".Otusz pozwol ze jo se troszka z iksisym "podrocza".To pszeca niy jest tekst do Ciebie.
            • iksis Re: iksisie co Ty na to? 10.07.18, 20:35
             Ile Niemcy są dłużne NATO?

             Trump atakuje Niemcy

             Część tych pieniędzy USA wydają na ochronę europejskich sojuszników, co leży także w interesie USA i nie zostało ograniczone przez prezydenta Trumpa. Żądanie, by europejscy partnerzy mocniej zaangażowali się w NATO nie jest nowe, ale Trump wygłasza je z nową siłą. Wobec Niemiec łączy on ze sobą dwa zarzuty: niemiecka nadwyżka handlowa jest jego zdaniem zbyt wysoka, a wydatki na obronę zbyt niskie. Niemcy wydają też miliardy na gaz i ropę z Rosji, a jednocześnie chcą być przed nią chronieni. - A my jesteśmy głupkami, którzy za to wszystko płacą - oburzał się Trump.

             Zarzut, że Niemcy są NATO dłużne "olbrzymie sumy", Trump podniósł już krótko po objęciu urzędu. W liście, który wysłał do wielu sojuszników, w tym do Angeli Merkel, przed szczytem w Brukseli, zarzuca niemieckiemu rządowi, że ten podkopuje bezpieczeństwo NATO i daje zły przykład innym krajom członkowskim. Taka silna gospodarka jak Niemcy musi jego zdaniem więcej inwestować w obronność.
             "Niemcy się starają"

             Niemiecki rząd broni się, że już to robi. - Wszyscy sojusznicy ponieśli budżet obronny, częściowo bardzo mocno. My też to zrobiliśmy - mówiła Angela Merkel w swoim oświadczeni przed szczytem NATO. Jej zdaniem niemiecki rząd przyczynił się też do wzmocnienia zdolności odstraszania sojuszu. Poza 500 niemieckimi żołnierzami na Litwie Merkel wspomniała też o gotowości Bundeswehry do objęcia w 2019 roku ponownego dowództwa nad tzw. "szpicą" NATO, czyli wojskami szybkiego reagowania, które w razie potrzeby mogą być przemieszczone w region kryzysu w tempie od dwóch do siedmiu dni.

             Tak samo argumentuje minister obrony Ursula von der Leyen (CDU): "Dwa procent inwestycji na obronę nie oznacza jeszcze, że tyle samo trafia do NATO". Liczą się składki każdego kraju i "Niemcy nie mają się czego wstydzić". Niemiecki rząd nadal zobowiązuje się do celu 2 procent, ale nie osiągnie go do 2024 roku. Nowym celem jest przeznaczenie w 2024 roku na obronę środków o równowartości 1,5 procent PKB.
             • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 11.07.18, 07:25
              A co powiysz na to:
              --

              " Normy biurokratyczne Bundeswehry są wyjątkowo wyśrubowane. Wystarczy, że czołg Leopard nie ma najnowszego filtra spalin i już uznaje się, że nie jest w pełni operacyjny. A przecież mimo to zachowuje zdolności bojowe. Dlatego Niemcy mogłyby wnieść bardzo wymierne wsparcie bojowe dla krajów znajdujących się na flance wschodniej NATO – mówi Gressel. "
              • iksis Re: iksisie co Ty na to? 11.07.18, 11:26
               I właśnie dlatego Niemcy przegrali z ZSRR. Ruscy produkowali dużo prostych czołgów a Niemce produkowali mało skomplikowanych czołgów. Kto wygrał?
               • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 11.07.18, 16:21
                Żadna nowa wojna nie jest podobna do minionej. Obecnie będą nas ubijać roboty wojenne.
                Skończyła się prymitywna broń i hordy gotowych iść na śmierć.

                Zapewne niebawem zdążymy się przekonać jak to będzie.
                • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 17.07.18, 22:50
                 iksis w to Adolfa niy miyszej.
                 --
                 businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/ukryty-dlug-polski-gus-dane-za-2015-r/8jtk3c4
                 • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 18.07.18, 17:17
                  Bohaterowie inaczej.

                  Tekst linka

                  Nie oznacza to wcale, że wszyscy byli tacy jak dewianci. Jednak nie można mówić, że ci źli, to Rusy i Niemcy, a dobrymi byli tylko Polacy.

                  Zło i zbrodnia nie ma narodowości i należy potępiać je z równą siłą niezależnie od kraju, w który się wykluło.
                  • cirano Re: iksisie co Ty na to? 27.07.18, 18:20
                   Twierdzę;
                   Jaki kraj taki jego przywódca, czy nie?

                   www.se.pl/wiadomosci/polityka/sweter-na-lewa-strone-pogniecione-spodnie-i-jaroslaw-kaczynski-zostal-hipsterem-foto-aa-df1k-ohdS-nbfA.html
                   Inaczej; Tak wygląda kraj jak jego szef
                   • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 27.07.18, 22:17
                    Jakby tego było mało.

                    Tekst linka
                   • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 30.07.18, 21:53
                    Iksisy i inne gady! grajcie larum! Polska ginie!

                    Tekst linka

                    Zapewne zamiast odpowiedzi na temat, przypomną bitwę pod Cedynia, albo rugi pruskie, lub grunwaldzka bitwę. Obecne zagrożenia są nie dla nich.
                    • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 02.09.18, 18:46
                     dziennikzachodni.pl/sikala-na-podloge-w-samolocie-czy-polacy-naprawde-sa-tak-trudnymi-pasazerami-wideo-zdjecia/ar/13423088
                     • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 02.09.18, 19:43
                      Idę o zakład, że w tym temacie się nie wypowie, ale za jakiś czas stwierdzi, że Niemki, to, czy tamto, albo jedną patologię będzie usiłował wytłumaczyć inna patologią.

                      Dotąd patologia będzie utrwalać negatywny wizerunek, dokąd nie będzie potępiana. Problem w tym, że spory odsetek społeczeństwa (czytaj iksisów) daje milczące przyzwolenia, a nawet usprawiedliwia takie czyny.
                      • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 07.09.18, 07:43
                       wiadomosci.onet.pl/kraj/rejestr-pedofilow-nie-obejmuje-ksiezy/tx3qf9t
                       • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 09.09.18, 09:18
                        iksisie "patryjoto" czymu niy grzmisz?Niymiecke auto w polski armi.
                        --
                        www.auto-swiat.pl/wiadomosci/volkswageny-dla-polskiej-armii/mndw5g
                        • hans-jurgen Re: iksisie co Ty na to? 09.09.18, 11:38
                         socer-schlesier napisał:

                         > iksisie "patryjoto" czymu niy grzmisz?Niymiecke auto w polski armi.
                         > --
                         > www.auto-swiat.pl/wiadomosci/volkswageny-dla-polskiej-armii/mndw5g
                         --------------------------------------------------------
                         Dlaczego niy ?

                         https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/VW_Kubelwagen_Type_82_%281943%29_%28owner_Claude_Thill%29.JPG/1280px-VW_Kubelwagen_Type_82_%281943%29_%28owner_Claude_Thill%29.JPG

                         Tymi autami Niymcy prawie pod Moskwa zajechali.:))
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 09.09.18, 19:55
                          Chyba niewiele ma do powiedzenia, bo jeden z ważniejszych warszawskich szpitali przestaje fizycznie istnieć.

                          Tekst linka
                         • cirano Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 08:28
                          Wielki szef Polski powiedział;
                          -----------------------------
                          www.fakt.pl/wydarzenia/polska/andrzej-duda-o-unii-wyimaginowana-wspolnota-opozycja-zszokowana/b5shh4n-----------------------------------------
                          Kto szepcze w jego uszy taki załgany, głupi szajs? Kto jeszcze chce go słuchać?
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 09:03
                          wcześniejszy link się nie otwierał.

                          Tekst linka
                         • cirano Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 13:22
                          Dzięki fatum.
                          A do pytania jakie (sobie) postawiłem, to chyba "święci mężowie" dyrygują tym bucem, bo od samego początku Rydzyki i reszta nim kierowali i zawsze mieli coś przeciw przynależności Polski do Unii
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 16:10
                          Sam się nie jeden raz zastanawiałem i każdy poprzedni był bardziej niezależny. Nie można powiedzieć, że jest głupi, bo nie jest. Otwarte pozostaje pytanie co tak naprawdę czyni bezwolnym narzędziem. Chyba że wszyscy razem grają w jednej orkiestrze i w ta samą trąbkę pierdzą.
                         • iksis Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 16:40
                          Polska wystąpi z UE. Nie ma tam czego szukać.
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 14.09.18, 02:16
                          Jestem tego samego zdania. Szkoda tylko normalnych Polaków. Rządząca mniejszość nie ma czego szukać w Unii, bo niedorośli do niej. Wystąpienie z Unii = wejście w objęcia Putina. Wszelkie międzymorza to bajania chorych umysłów.

                          Jeżeli w obecnej rzeczywistości nawet Britole rozważają powrót do Unii, to co może po wystąpieniu uczynić biedna Polska?

                          Wystąpienie, to nie tylko zamkniecie granic, ale też zwrot unijnych środków. Britole też bardzo nad tym rozpaczają. Z drugiej strony, ma iksis racje, bo będąc poza Unią nie będzie aż tak bardzo wstyd zachowań polityków i niektórych obywateli.
                         • hans-jurgen Re: iksisie co Ty na to? 14.09.18, 07:22
                          1fatum napisał:

                          > Jeżeli w obecnej rzeczywistości nawet Britole rozważają powrót do Unii,
                          to co może po wystąpieniu uczynić biedna Polska?
                          -----------------------------------------------------------------------

                          Niestety Fatumie nie masz racji.
                          Po pierwsze UK wcale nie mysli sie wycofac z brexit´u, oni chca po prostu pozbyc
                          sie dyrektyw z Brukseli, nie byc zmuszanym do przyjmowania osobnikow z aktualnej
                          fali emigrantow ( czytaj inwazorow ) i zachowac rynek finansowy u siebie
                          i utrzymac jak najszersza mozliwosc dostepu na rynki panstw unijnych.
                          Czyli mowiac prostym jezykiem, rodzynki dla nas, a badziewie dla pozostalych.
                          Po drugie, to co proponuje Macron, Junker i Merklowa ( chodzi o utwprzenie z dotychczasowej
                          Unii tzw. " Stanow Zjednoczonych Europy " z centralnym rzadem w Brukseli ),
                          to nic innego jak utworzenie w Unii rzadow, jakie starsi znaja z czasow istnienia
                          RWPG i Paktu Warszawskiego.
                          Po trzecie, w tak zreformowanej " Unii " najwiecej do powiedzenia w sprawach gospodarki
                          mialyby Niemcy, a w sprawach dotyczacych obrony Francja ( posiada wlasna bron atomowa ).
                          Tak wiec dopoki istnieje w poszczegolnych krajach silne poczucie narodowe te zamierzenia
                          nie sa do zrealizowania, co widac na przykladzie Polski, Wegier, Czechow czy Slowakow
                          i jeszcze kilku innych narodow.
                          Dlatego tez stworzono w Europie " kryzys migracyjny " ktory ma stworzyc warunki do
                          rozwodnienia spojnych narodow naplywem imigrantow ( Unijny rozdzielnik ).
                          Rozwodnienie to ma pozbawic poszczegolne europejskie narody sily do przeciwstawienia
                          sie NWO i globalizacji.
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 14.09.18, 15:37
                          Może masz rację.
                         • socer-schlesier Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 09:34
                          hans-jurgen 14.09.18, 07:22

                          "Po drugie, to co proponuje Macron, Junker i Merklowa ( chodzi o utwprzenie z dotychczasowej
                          Unii tzw. " Stanow Zjednoczonych Europy " z centralnym rzadem w Brukseli ),
                          to nic innego jak utworzenie w Unii rzadow, jakie starsi znaja z czasow istnienia
                          RWPG i Paktu Warszawskiego."
                          --

                          Umiolbys podac mi jakes prywatne firmy w RWPG?
                         • 1fatum Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 09:55
                          Kiedy ostatni zgasi światło?

                          Tekst linka
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 11:19
                          socer-schlesier napisał:

                          > Umiolbys podac mi jakes prywatne firmy w RWPG?
                          >
                          -----------------------------------------------------------------------
                          Socer czytej ze zrozunieniem, jo napisol : " Po drugie, to co proponuje Macron, Junker i Merklowa ( chodzi o utworzenie z dotychczasowej Unii tzw. " Stanow Zjednoczonych Europy "
                          z centralnym rzadem w Brukseli ), ( Zapomnioles juz skad przychodzily wtedy wytyczne dlo wszystkich " demoludow ? ) to nic innego jak utworzenie w Unii rzadow akie starsi znaja z czasow istnienia RWPG i Paktu Warszawskiego."

                          To czy byly w RWPG prywatne firmy czy ich nie bylo nie ma tu zadnego znaczenia,
                          chodzi o centralne sterowanie wiekszoscia dziedzin dotyczacych zycia codziennego
                          kazdego obywatela, a takie bylo w tzw. krajach demokracji ludowej. Czy juz to wszystko
                          zapomniales, a moze byles jednym z tych co chodzili kupowac do sklepow z " zoltymi
                          firankami ".
                          :))
                         • socer-schlesier Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 14:29
                          To moze cos na wzor Republiki Federalnej Niemiec zeby Europa nasza wyglondala skoro Ci se niy podobajom "Stany Zjednoczone Europy?

                          pl.wikipedia.org/wiki/Kraje_zwi%C4%85zkowe_Niemiec
                         • 1fatum Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 15:47
                          Ten załącznik mówi sam za siebie.

                          Tekst linka
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 16:06
                          1fatum napisał:

                          > Ten załącznik mówi sam za siebie.
                          >
                          > Tekst linka
                          >
                          ----------------------------------------------
                          Powyzsze zdjecie to dobry przyklad na to, jakie znaczenie beda mieli
                          przedstawiciele poszczegolnych regionow.
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 15:57
                          socer-schlesier napisał:

                          > To moze cos na wzor Republiki Federalnej Niemiec zeby Europa nasza wyglondala s
                          > koro Ci se niy podobajom "Stany Zjednoczone Europy?
                          >
                          > pl.wikipedia.org/wiki/Kraje_zwi%C4%85zkowe_Niemiec
                          >
                          ------------------------------------------------------------------------
                          Przeciez tego chca Macron, Junker i Merklowa, a czy to sie bydzie nazywac " stanami
                          zjednoczonymi europy " czy " federacja panstw europejskich ", to juz naprawde
                          jest bez znaczenia.
                          Celem jest zlikwidowanie panstw narodowych i zastapienie ich przez multi-kulti
                          regiony, ktorymi bedzie rzadzila centrana wladza.


                         • berncik Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 18:55
                          hans-jurgen napisał:


                          > ------------------------------------------------------------------------
                          > Przeciez tego chca Macron, Junker i Merklowa, a czy to sie bydzie nazywac " sta
                          > nami
                          > zjednoczonymi europy " czy " federacja panstw europejskich ", to juz naprawde
                          > jest bez znaczenia.
                          > Celem jest zlikwidowanie panstw narodowych i zastapienie ich przez multi-kul
                          > ti
                          > regiony, ktorymi bedzie rzadzila centrana wladza.


                          HJ.Multikulti tz. Tak jak KANADA albo USA. Czy to byłoby tak źle?
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 19:12
                          berncik napisał:

                          > HJ.Multikulti tz. Tak jak KANADA albo USA. Czy to byłoby tak źle?
                          ---------------------------------------------------------
                          Tak Berncik, jak KANADA albo USA, a to co sie stalo z ludnoscia tubylcza
                          w Kanadzie i USA powinno byc przestroga dlo europejczykow.
                          Tam tyz razem z biolymi przyszlo multi-kulti, i rodzima ludnosc
                          zyje dzis w rezerwatach, tyle im przyszlo z multi-kulti, a jesli sie
                          europejczycy nie przeciwstawia tyz za 100 lot znajda sie w rezerwatach.
                          W poludniowej Afryce juz czarnuchy biolych farmerow morduja i wyganiaja.
                         • socer-schlesier Re: Iksis, to jest twoja Polska 28.09.18, 23:11
                          Cos mu se "popszestawialo".
                          --
                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23981135,rolnik-w-rozkopaczewie-probowal-spulchnic-asfaltowa-droge-jechal.html#s=BoxNewsLink&a=66&c=125
                         • iksis Re: Iksis, to jest twoja Polska 29.09.18, 04:51
                          W miejscowości Ravensburg w Badenii Wirtembergii młody mężczyzna zaatakował nożem przechodniów. Ranił kilka osób. Policja szybko ujęła nożownika.

                          Do zdarzenia doszło w centrum Ravensburga. Młody mężczyzna z nieznanych do tej pory powodów ranił nożem kuchennym ludzi na ulicy. Troje z nich odniosło ciężkie obrażenia, jedna osoba walczy w szpitalu o życie.

                          Sprawca został zatrzymany zaraz po ataku.

                          Jak twierdzi policja, w tej chwili nie ma dowodów no to, by był to atak terrorystyczny. "Wszystko wskazuje na to, że sprawca działał samodzielnie" - powiedział szef policji w Revensburgu Armin Rau.

                          Policja nie ujawnia w tej chwili żadnych szczegółów zdarzenia, nie podano ani nazwiska, ani narodowości nożownika.

                          Z pierwszych zeznań świadków wynika, że sprawca to młody mężczyzna o południowym typie urody.
                         • socer-schlesier Re: Iksis, to jest twoja Polska 29.09.18, 08:15
                          iksisie w Polsce se tysz z nozami "goniom" tak jak i w BRD ale zech se jeszcze niy spotkol z tym zeby w BRD jakis nawalony debil w nocy z wylonczonymi swiatlami asfalt "orol".
                         • socer-schlesier Re: Iksis, to jest twoja Polska 29.09.18, 13:32
                          Od mojygo syna kolega (policjant) brol udzial w tyj akcji.
                          --
                          nto.pl/strzelanina-pod-rudnikami-bandyta-dlugo-uciekal-przed-policja-nowe-fakty/ar/13528280
                         • 1fatum Iksis, to jest twoi rodacy 08.10.18, 22:49
                          Była opiekunka z Polski z trzema kompanami zaplanowała napad na wdowę, u której wcześniej pracowała. Teraz w monachijskim sądzie zapadł wyrok.


                          Tekst linka

                          50-letnia Polka wymyśliła plan ze swoim bratem, synem i znajomym. Mieli napaść na bogatą wdowę w bawarskiej miejscowości Hoefen. Polka znała już jej dom i okolicę, bo wcześniej była u niej zatrudniona jako opiekunka.

                          Mężczyźni zrealizowali plan w lutym 2017 roku. Do domu wdowy włamali się w nocy, brutalnie mordując dwoje znajomych wdowy: 76-letnią kobietę i 81-letniego mężczyznę. Sama wdowa napaść przeżyła, ale doznała ciężkich obrażeń. Mężczyźni skradli z jej sejfu złoto i 60 tys. euro.

                          Monachijski sąd skazał napastników na dożywocie. Sędziowie podkreślili, że sprawcy dokonali napadu ze szczególną brutalnością. Opuszczenie przez nich więzienia po 15 latach odbywania kary jest wprawdzie możliwe, ale w praktyce właściwie wykluczone. 44-letni brat polskiej opiekunki Robert P. był już wcześniej karany. Jeżeli wcześniej opuści więzienie, będzie musiał pozostać pod nadzorem. Polce wymierzono karę ośmiu lat więzienia.
              • erka-4 te normy tylko na papierze są 07.10.18, 12:56
               socer-schlesier napisał:

               > A co powiysz na to:
               > --
               >
               > " Normy biurokratyczne Bundeswehry są wyjątkowo wyśrubowane. Wystarczy, że czoł
               > g Leopard nie ma najnowszego filtra spalin i już uznaje się, że nie jest w pełn
               > i operacyjny. A przecież mimo to zachowuje zdolności bojowe. Dlatego Niemcy mog
               > łyby wnieść bardzo wymierne wsparcie bojowe dla krajów znajdujących się na flan
               > ce wschodniej NATO – mówi Gressel. "
               >


               A przecież to są grosze w porównaniu z zyskami z fałszowania danych o spalinach emitowanych przez niemiecką energetykę. Koszty dostosowania niemieckich elektrowni węglowych do coraz ostrzejszych wymagań środowiskowych są horrendalne, ale Niemcy nawet nie próbują protestować. Sądzę, że ta cisza bierze się stąd, że robią dokładnie to samo, co koledzy z VW – fałszują.

               Czy ktoś z Państwa słyszał o niezależnych testach zawartości spalin, jakie są emitowane przez elektrownie? Czy ktoś może wie, kto takie niezależne testy robi? Do mnie informacja o czymś takim nie dotarła. Czyli generalnie jest tak, że wszyscy wierzą w to, co zadeklaruje firma energetyczna, nikt tego nie sprawdza.
               • socer-schlesier iksisie co Ty na to? 09.10.18, 10:57
                Drozi jak w Niymcach.Dokladnie jak z autostradami.Po Niymczech Poloki smigajom za darmo,w Polsce jusz niy.

                sport.onet.pl/zimowe/lyzwiarstwo/klopoty-z-zadaszonym-torem-lyzwiarskim/wtpe8h8
                • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 09.10.18, 11:06
                 Polak Polakowi iksisie.W Polsce by dostali w zawiasach i po sprawie.

                 wiadomosci.onet.pl/swiat/irlandia-sad-zwiekszyl-wyrok-dla-dwoch-polakow-znecali-sie-nad-swoim-rodakiem/zf021e7
                 • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 13.10.18, 10:00
                  "Niemce" rzondzom.
                  --
                  www.auto-swiat.pl/uzywane/brytyjski-punkt-widzenia-najlepsze-samochody-uzywane/frmd0q
                  • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 14.10.18, 08:30
                   iksisie czekom na Twoj komyntarz.

                   "Szef polskiego MSZ stwierdził niedawno, że jeżeli Niemcy będą traktowane niesprawiedliwie np. przez Stany Zjednoczone, to Polska ruszy z pomocą zachodniemu sąsiadowi."
                   --
                   Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24033701,macierewicz-atakuje-czaputowicza-chce-dementi-i-zarzuca-szefowi.html#a=167&c=154&s=BoxNewsImg4
                   • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 01.11.18, 06:31
                    www.rp.pl/Historia/310289962-Godlo-Polski-jest-plagiatem.html
                    • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 15.11.18, 17:58
                     iksisie bydziesz musio robic na tygo "grubygo" niymieckygo kapitalisty,abo?
                     --
                     www.dw.com/pl/altmaier-decyzja-o-fabryce-baterii-do-e-aut-na-wiosn%C4%99-kooperacja-z-polsk%C4%85/a-46280549
                     • 1fatum iksisie co Ty na to? 15.11.18, 21:11
                      Tak straszno, że aż strach się bać. Co to się wyprawia w ojczyźnie erków i iksisów. Toż to nic innego jak plagiat bez zapłacenia tantiem.

  • berncik Re: iksisie co Ty na to? 17.11.18, 18:15
   Ixiss? Dlaczego Polska jest największym importerem Ruskiego węgla? Przecież Polska leży na węglu .Dlaczego Polska jest przeciwko Ruskiemu gazu ? A sama robi się zależna od Ruskiego Węgla? Dlaczego Unia na to pozwala. Przecież Unia też ma kraje które wydobywają węgiel. Polska kupuje Amerykański gaz który też jest droższy?
   • iksis Re: iksisie co Ty na to? 17.11.18, 19:04
    Dlaczego Ribbentrop podpisał pakt z Mołotowem?
    • berncik Re: iksisie co Ty na to? 17.11.18, 20:07
     2uiksis napisał:

     > Dlaczego Ribbentrop podpisał pakt z Mołotowem?
     To nie jest zadna odpowiedź
     • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 17.11.18, 20:19
      berncik 17.11.18, 20:07
      2uiksis napisał:

      > Dlaczego Ribbentrop podpisał pakt z Mołotowem?
      To nie jest zadna odpowiedź
      --

      iksis zyje trocha w innym swiecie.On jusz jezdzi tym autym na prond od Morawieckygo.Jusz niydugo zas bydzie zeglowol po morzach i oceanach (ale yno palcym po mapie).

      wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-ze-stepka-pod-prom-ministerstwo-zabiera-glos/f5q8h45
    • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 17.11.18, 20:41
     Iksis - do podstawówki. Na lekcjach się dowiesz.
     • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 22.11.18, 17:11
      businessinsider.com.pl/motoryzacja/polski-samochod-elektryczny-cena/jqd369s
      • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 23.11.18, 22:38
       Mieszkam w Polsce i Polska jest moim krajem. Tylko dlaczego "Eskimosi" są ważniejsi?

       • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 19.09.20, 10:25
        Iksisie niy som te "Niemce" take zle,abo?

        www.dw.com/pl/kokopol-nowa-instytucja-ma-pom%C3%B3c-w-popularyzacji-j%C4%99zyka-polskiego-w-niemczech/a-54982312
        • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 11.09.21, 07:34
         iksisie skoro jak to Suski powiedziol o EU ze to taki "brukselski okupant" to znaczylo by ze jego kumple ktorzy bierom od tygo "okupanta" piyniondze to kolaboranci,abo?

         --

         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27557549,suski-mowi-o-brukselskim-okupancie-czarnecki-brudzinski.html#s=BoxOpImg4--

         ps.chyba wiysz ze kedys takim co kolaborowali z wrogym to se glowy golylo abo ich likwidowalo.
         • keniata Re: iksisie co Ty na to? 11.09.21, 13:09
          Wyglada na to , ze Polska zdrajcami stoi .
          • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 27.09.21, 21:17
           iksisie,erko co Wy na to:

           next.gazeta.pl/next/7,151003,27621446,wegry-podpisaly-z-rosja-umowe-na-dostawy-gazu-ukraina-protestuje.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink
           • iksis Re: iksisie co Ty na to? 28.09.21, 18:26
            Gaz drożeje.

            To koniec Gazpromu w Polsce. Zapadła decyzja.

            Wszystko wskazuje na to, że 1 października 2022 roku do Polski będzie przesyłany gaz gazociągiem Baltic Pipe – powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Przyznał, że odchodząc od węgla Polska będzie musiała go czymś zastąpić, ale nie będzie to skutkowało uzależnieniem się od Rosji. – Nie będziemy przedłużali kontraktu z rosyjskim Gazpromem – dodał.
            • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 01.10.21, 09:59
             iksisie co Ty na to:

             Do porozumienia przystąpiły: Aegean Airlines, Air France, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Easyjet, Eurowings, Iberia, KLM, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, TAP, Vueling oraz Wizz Air. Na liście zabrakło m.in. Polskich Linii Lotniczych LOT.

             www.dw.com/pl/linie-zap%C5%82ac%C4%85-za-odwo%C5%82ane-loty-ale-nie-wszystkie/a-59372995
             • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 03.10.21, 06:03
              iksisie co Ty na to:

              ktos napisal:

              szczureks
              Dlaczego prawicowa patriotyczna menda pisowsko-katolicka wysyła dziecko do niepolskiej uczelni z multi-kulti gdzie bedzie musiala mówicz w jezyku innym niz wolski?
              Mowie to do was - 10 mln pisowskich kretynów
              Pisowskie aparatczyki maja was za kretynów. I tu sie z nimi zgadzam


              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27642211,rafal-ziemkiewicz-zatrzymany-na-lotnisku-w-londynie-zabrano.html#s=BoxOpImg9
              • iksis Re: iksisie co Ty na to? 03.10.21, 10:55
               Typowy zachodnioeuropejski lewacki zamordyzm.
               • keniata Re: iksisie co Ty na to? 04.10.21, 11:54
                Iksis, ty tez dzieci do Anglii na uczelnie poslales ?
                Na tym polega marnosc polskosci .
                A to , ze nie wpuscili do siebie Pisowskiego smiecia ?
                Maja prawo to zrobic.
                Taki mamy klimat .
                • iksis Re: iksisie co Ty na to? 06.10.21, 17:18
                 Kolejne lewackie absurdy. Cała Polska śmieje się z tego.

                 Wg „Guardiana” październiku w Berlinie menu uniwersyteckich stołówek zmieni się nie do poznania i będzie oferować 68% potraw wegańskich, 28% wegetariańskich, 2% rybnych.

                 Fanom potraw mięsnych zostanie tylko jedna opcja w karcie, ale tylko od wtorku do piątku. Nowe zasady będą dotyczyć 34 stołówek w całym mieście.
               • erka-4 Re: iksisie co Ty na to? 06.10.21, 13:57
                iksis napisał:

                > Typowy zachodnioeuropejski lewacki zamordyzm.

                - jeszcze dni kilka a nastanie tam komunizm ,i jeszcze gorszy od moskiewskiego,bo zboczony.
                • keniata Re: iksisie co Ty na to? 07.10.21, 11:26
                 I wtedy Grazki i Zenki wroca z saksow ?
  • iksis Re: iksisie co Ty na to? 19.11.21, 05:39
   I znowu Angela Merkel nie skorzystała z okazji, by pokazać iż szanuje europejską jedność. Premier Kaczyński pożegnał ją właściwymi słowami.
   wpolityce.pl/polityka/574636-kaczynski-pozegnal-merkel-wlasciwymi-slowami

   Jedną z największych bzdur polskiej polityki jest rzekoma propolskość kanclerz Angeli Merkel. Na czym ona miałaby polegać - nie bardzo wiadomo. Protuskowość to nie propolskość.

   Rejestr dokonań pani kanclerz jest bowiem z naszego i europejskiego punktu widzenia negatywny.

   Krok po kroku za jej rządów i z jej woli zdemolowano poczucie, że Unia Europejska jest projektem wspólnym, w którym każdy ma równe prawa. Dziś to koncert europejskich mocarstw, z coraz większym trudem ukrywających zniecierpliwienie wzięciem przez prowincję na serio tamtych zapewnień, coraz jawniej depczących traktaty.

   W przestrzeni publicznej coraz częściej zamiast Bruksela mówi się Berlin, słusznie odczytując iż tam jest prawdziwe centrum decyzyjne. Z tej władzy Niemcy korzystają coraz bardziej jawnie i brutalnie.

   Zza fasady wzorcowego kraju demokratycznego coraz częściej wyłazi stara, niemiecka buta, przekonanie o prawie do narzucania innym swoich zasad i poglądów. Berlin bezwzględnie używa do tych celów swojej „soft power”, w tym mediów niemieckich dla poszczególnych narodów.

   Im więcej wzniosłych słów, tym więcej brudnych interesów z rosyjskim dyktatorem. Gdy krwawiła Ukraina, oni dopinali Nord Stream 2, rurę gazową, która może jeszcze bardziej zredukować siłę naszego sąsiada. Gdy narody europejskie miały już dość masowej migracji, pani kanclerz zafundowała wielką, przymusową falę w roku 2015. Nikogo nawet nie zapytała.

   Ktoś, kto proponował Polakom by na takim partnerze oprzeć polską przyszłość i bezpieczeństwo był prawdziwym „dyplomatołkiem”.

   W momencie brutalnego ataku na polskie granice niemieckie zasady nie uległy zmianie. Im skuteczniej, z im większą determinacją, się broniliśmy, tym bardziej korciło panią kanclerz, by na koniec i tę sprawę załatwić po swojemu.

   Bez wstydu sięgnęła po telefon, porozmawiała z Putinem, uznała de facto Aleksandra Łukaszenkę. Coś dogadała, jakieś pieniądze i jakąś pulę migrantów.

   Ponad polskimi, litewskimi, łotewskimi, estońskimi głowami.

   Próba wbicia noża w plecy.

   Podeptanie wszelkich zasad europejskiej solidarności.

   Może chodziło o to, na co wskazuje dr Brzeski: UE nie dała się ograć Łukaszence - ona z własnej woli wsadziła głowę w jarzmo Putina, ze strachu przed Polską

   Zapytany w niedawnym wywiadzie dla „Sieci” jakimi słowami pożegnałby panią Merkel, premier Jarosław Kaczyński odparł:

   Do widzenia.

   To właściwie dobrane słowa. Grzeczne, ale podkreślające, że z polskiego, wschodnioeuropejskiego, środkowoeuropejskiego i europejskiego punktu widzenia niewiele więcej jej się należy.

   Wydarzenia, których jesteśmy świadkami to ponura puenta jej rządów.
   • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 20.11.21, 08:41
    iksisie a jak by tak np. (oby do tygo nigdy niy doszlo) Polska wyszla z EU do czygo jak widzymy dzisiej "usilnie"
    donzom "obecnie rzadzacy" a za "pora" lot najyzdzo na nia Putin.Co robiom w tedy Polacy, jak myslisz?
    Moim zdaniym bydom chcieli uciekac na Zachod a "tynze" Zachod zrobi to co dzisiej sie dzieja na granicy polsko-bialoruski.Ustawiom mur i wojsko wzdloz calyj granicy EU,postawiom zasieki z drutu kolczastygo i niy wpuszczom ani jednygo Polaka a tymu ktorymu jusz se ta granica udo pszekroczyc "wyrzucom" z powrotym nawet matka z malymi dziecmi i powiedzom to co powiedziol Kaczynski (tylko np. po Slowacku, Czesku czy Niymiecku - do widzenia.
    Co Ty na to?
    • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 13.12.21, 12:55
     Może iksis nam wyjaśni.
     Tekst linku
      • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 15.01.22, 09:46
       A Niymcy coroz bogatsi.

       www.dw.com/pl/niemcy-gospodarstwa-domowe-bogate-jak-nigdy/a-60426957
       • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 15.01.22, 14:48
        Dla rozrywki, skoro inni są weseli.

        www.youtube.com/watch?v=arA4gean2PY

        www.youtube.com/watch?v=iIwiZNYq73M

        www.youtube.com/watch?v=1U4Qs5lU15c


        youtu.be/402nFUEHaBM
        • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 16.01.22, 20:05
         iksisie ta pani "swiyncie" wierzi w to co godo.A Ty tysz w to wierzysz,abo?

         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28003973,poslanka.html
         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 16.01.22, 21:00
          Badania psychiatryczne kandydatów na posłów i posłów są uzasadnione.
          • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 18.01.22, 15:51
           iksisie Twoim zdaniym stawi se "tyn gosc" na wezwanie czy niy?

           "Osobiście uważam, że jako wicepremier ds. bezpieczeństwa pan Jarosław Kaczyński powinien na wezwanie kontrolerów stawić się w NIK i złożyć obszerne zeznania jako świadek pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.


           wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28014105,banas-zapowiada-pilna-kontrole-ws-sluzb-specjalnych-wzywa.html#s=BoxOpImg1
           • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 02.02.22, 12:24
            iksisie,erko co Wy na to.Moze jakis komyntarz?

            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28065303,viktor-orban-spotkal-sie-z-wladimirem-putinem-pozniej-wzniesli.html
            • iksis Re: iksisie co Ty na to? 02.02.22, 19:07
             "Arkadiusz Mularczyk odniósł się do ostatnich decyzji niemieckiego rządu wobec Ukrainy. Polityk PiS ocenił je zdecydowanie negatywnie. Przypomniał, że "gdy brytyjskie samoloty latają nad Polską dostarczając broń do Kijowa, Niemcy blokują dostawy sprzętu dla ukraińskiej armii".

             – Dzisiaj największym sojusznikiem Putina są Niemcy, którzy robią z nim interesy i niemieccy politycy, którzy liczą na synekury po zakończeniu swojej kariery - tak jak Gerhard Schroeder i wielu innych. Trzeba powiedzieć jasno, że Niemcy i główna formacja w Parlamencie Europejskim, czyli Europejska Partia Ludowa (EPP) Donalda Tuska, są największymi przyjaciółmi Putina – powiedział poseł PiS.

             Poseł wskazał także na decyzje rządu Angeli Merkel, które umożliwiły budowę Nord Stream 2.

             – To oni doprowadzili do tego, że Putin czuje się bezkarny. To oni prowadzą do sytuacji, w której nie będzie realnego zagrożenia dla Putina i jego bardzo agresywnej polityki. Na dzień dzisiejszy fakty i dowody są jednoznaczne. Kto próbuje przedstawiać to odwrotnie, szuka wymówek dla naiwnych – dodał."
             • erka-4 Re: iksisie co Ty na to? 26.02.22, 11:06
              Niemcy totalnie się skompromitowali pokazując ,że putinowska Rosja jest dla nich najważniejsza.
              • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 01.03.22, 08:59

               erka-4 Re: iksisie co Ty na to? 26.02.22, 11:06
               Niemcy totalnie się skompromitowali pokazując ,że putinowska Rosja jest dla nich najważniejsza.
               ---
               Widzisz erka to co piszesz jusz jest niyaktualne,Dzisiej z winy Putina momy to:

               "Skończyła się epoka niemieckiego pacyfizmu, pasywizmu i całej prorosyjskiej Ostpolitik. Tak korzystna dla Rosji i zabezpieczająca ją od Zachodu przez 70 lat polityka Niemiec pompowała dumę i pewność siebie Kremla. Teraz bardzo ją uraża. A duma w Rosji jest nie mniej ważna niż terytorium.
               Dla Putina, zafascynowanego, jak każdy car Rosji, Niemcami, to bardzo ciężki cios. Broń atomową postawił w gotowości właśnie z powodu radykalnego zwrotu Niemiec."

               /krytykapolityczna.pl/swiat/sierakowski-co-militaryzacja-niemiec-znaczy-dla-rosji-i-polski/

               ----

               ktos napisal:

               " Rodrigo Hernandez
               Polskie podejście do sprawy.
               Niemcy bardzo źli, bo nie chcieli od samego początku wysyłać broni na Ukrainę i rosyjski gaz chcieli kupić.
               Ale jeśli chodzi o Węgrów to wiadomo, Polak, Węgier dwa bratanki.
               Zresztą rosyjski węgiel dla Polski też jest całkiem w porządku.
               Zaraz "prawdziwi patrioci" zaczną drzeć mordy.
               Nic nowego!
               Gdzie jest Bączek, na pierwszej linii frontu?"

               -----

               iksis,erka to podobno Wasz "bratanek"?co Wy na to?

               www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1097028%2Cbron-dla-ukrainy-nie-przejedzie-przez-wegry-dostawy-moga-stac-sie-celem
               • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 04.03.22, 14:27
                "Dla prezydenta Andrzeja Dudy Unia jest "wyimaginowaną wspólnotą, z której dla nas niewiele wynika". Zbigniew Ziobro przekonuje, że Unia "prowadzi wojnę hybrydową wymierzoną w Polskę". Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski dowodzi, że Unia Europejska to "upadająca utopia". Minister edukacji Przemysław Czarnek opowiada, że "w Unii Europejskiej mamy do czynienia z rządami autorytarnymi".

                Jednak wszystkich przebijają Mateusz Morawiecki i Marek Suski, którzy widzieli w Unii wojennego oprawcę — co dziś brzmi szczególnie strasznie. "Polska walczyła podczas II wojny światowej z okupantem niemieckim, walczyliśmy też z okupantem sowieckim. Będziemy walczyć z okupantem brukselskim" — to Suski. A Morawiecki nie lepszy: — Bruksela przystawia nam pistolet do głowy. Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie III wojnę światową? Będziemy bronić naszych praw każdą bronią."

                www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-po-burzy-wydanie-specjalne-w-ukrainie-trwa-wojna-zastepcza-rosji-z-nato/2slgjy0,79cfc278

                iksis,erka moze jakis komyntarz?
                • erka-4 Re: iksisie co Ty na to? 22.03.22, 09:49
                 szlezier, obawiam się ,że III wojna światowa jest w toku,i nic tu nie da nasze t.zw. pitolenie na antenie.
                 Guzik, nie ten od pentelki, jest w zasięgu ruskiej ręki, która bicepsy wyćwiczyła za niemiecką kasę.
                 Andżi chciała Europę z Wołodią podzielić między sobą ,plan był jasny, każdy go widział dokładnie ,prezydent Trump nawet za ten plan dla Andżi nie podał ręki.
                 Więc mamy co mamy, za rogiem budynku czai się III wojna światowa ,która jeśli do niej dojdzie będzie na życzenie Niemiec i Rosji.
                 Teraz Ruscy nie zatrzymają się na Łabie,dojdą do Atlantyku.
                 • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 13.04.22, 20:46
                  iksis,erka jak to skomyntujecie?

                  ---

                  Zakaz importu gazu odrzucony

                  Za odrzuceniem poprawki ws. zakazu importu gazu zagłosowało 230 posłów, w tym 225 z klubu Prawa i Sprawiedliwości, trzech z Konfederacji (Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Krystian Kamiński), poseł niezrzeszony Łukasz Mejza i członek koła Polskie Sprawy Zbigniew Girzyński.

                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28335744,sejm-odrzucil-embargo-na-gaz-z-rosji-przeciwko-zakazowi-m-in.html#s=BoxOpImg1
                  • iksis Re: iksisie co Ty na to? 13.04.22, 23:37
                   Polska szkodzi Rosji zawsze i wszędzie, Niemcy służą Rosji zawsze i wszędzie.

                   Pan prezydent Wołodymyr Zełenski odmówił prezydentowi Frankowi-Walterowi Steinmeierowi spotkania. Wydaje się, że tych przyczyn jest co najmniej kilka, w tym pewnie też kwestie bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę, że trwa wojna a pan Steinmeier jest znany ze swoich sentymentów i powiązań z Władimirem Putinem. Jak Pan Profesor ocenia całą sytuację?

                   Prof. Bogdan Musiał: Nie tyle sentymentów, co tu chodzi o konkretne powiązania. Ale musimy wziąć pod uwagę, że pan Steinmeier wspólnie z Gerhardem Schroederem, a później z panią Merkel tworzyli czy rozwijali tę nową politykę wschodnią czyli ten sojusz energetyczno-geopolityczny z Putinem. Oni w pewnym sensie tuczyli Putina i on jest symbolem tej polityki Niemiec ostatnich 20 lat. Nie tylko symbolem, ale architektem. Dwukrotnie był ministrem spraw zagranicznych z panią Merkel, był szefem gabinetu Gerharda Schroedera, jak on był kanclerzem, i zaczął tworzyć i rozwijać sojusz energetyczny i wspierać Putina w tych działaniach. To było całe pokolenie działaczy, aparatczyków SPD, którzy przeszli przez biura i pracę u pana Steinmeiera, a dzisiaj zajmują ważne pozycje w niemieckim rządzie, w tym w ministerstwie spraw zagranicznych. Ministerstwo obrony jest opanowane przez aparatczyków z SPD i to są ludzie ukształtowani przez pana Steinmeiera i pana Schroedera w tej nowej polityce wschodniej. Te ostatnie 20 lat to jest właśnie ich polityka.

                   Są też głosy komentatorów i różnych polityków, że pan Steinmeier razem z panią Merkel i ze Schroederem mają na rękach krew ukraińskich dzieci. Jest on współodpowiedzialny za zniszczenia, za zbrodnie rosyjskie, za wojnę i w ogóle za napaść. Czyli teraz wyjazd na Ukrainę jakby się nic nie stało? – jak to pan Steinmeier powiedział, że „to był błąd”, że wspierał Nord Stream 2; przepraszam, a co z Nord Stream 1? Przecież pan Steinmeier w 2008 roku wspólnie z panią Merkel, oczywiście wówczas z Sarkozym, czyli prezydentem Francji zablokowali przyjęcie Ukrainy do NATO. Jeżeli Ukraina byłaby w NATO, to nie sądzę, że Putin by się zdecydował napaść na Ukrainę w takim układzie, jak jest. Czyli żal prezydenta Ukrainy jest w moim przekonaniu uprawniony, ma jakieś korzenie i przejście nad tym do porządku dziennego, jechać i może jeszcze się przeprosić, to jest trochę za mało. Ukraina nie potrzebuje litości czy współczucia – jak to powiedział ukraiński ambasador w Berlinie – Ukraina potrzebuje konkretnej pomocy militarnej, a tej Niemcy nie udzielają, albo udzielają w śmieszny sposób. Wcześniej zaś wspierały militarnie - poprzez dostawy broni – armię Putina. A na Ukrainę nie dostarczają – te 5 tys. hełmów pokazuje, w jaki sposób rząd niemiecki ją wspiera. Rozczarowanie nie tylko wcześniejszą polityką, ale aktualną, w Kijowie jest zrozumiałe. Ta wojna, która jest, którą jako prezydent prowadzi pan Zełenski, ma też bardzo mocny wymiar medialny. Moim przekonaniu jest to bardzo mocne uderzenie w wizerunek Niemiec i podkreślenie, że Niemcy nie są państwem w Europie Środkowej, które jest lojalne wobec swoich sąsiadów. Ten przekaz pójdzie w świat i to trzeba podkreślać, bo tak rzeczywiście jest – to nie jest żadna propaganda, niemiecki rząd nie jest lojalny. Jest lojalny w stosunku do Putina. Do dzisiaj chcą „budować mosty”, podkreślają, że „nie można zrywać kontaktów”. Oczywiście, trzeba szukać rozwiązania politycznego, ale pan Steinmeier „budował te mosty” 20 lat i ten „most” wygląda jak wygląda: zniszczony Kijów, zniszczony Charków i Mariupol a także dziesiątki tysięcy zabitych, czy więcej. To są właśnie „budowniczowie mostów” z Berlina czyli pan Steinmeier. Decyzja Wołodymyra Zełeńskiego jest zatem zupełnie zrozumiała. W Niemczech panuje powszechne oburzenie, ale nie tak do końca. Zieloni trzymają się z pewną rezerwą, co jest zrozumiałe i są też głosy ze strony komentatorów, polityków partii Zielonych, że trudno się dziwić takiej postawie w obliczu takiej sytuacji, jaka jest.

                   Jest zatem zrozumienie dla bardzo trudnej sytuacji Ukrainy, będącej wynikiem polityki pana Steinmeiera.
                   • keniata Re: iksisie co Ty na to? 14.04.22, 11:00
                    Iksisie moj kochany. Mowa byla o odrzuceniu przez Polska rzadzacych, ustawy o embargu na rosyjski gaz. Piszesz bzdury , starajac sie temat rozmydlic. Nie masz w temacie nic do powiedzenia, milcz. Bedzie rozsadniej .
                   • erka-4 Re: iksisie co Ty na to? 16.04.22, 12:40
                    " Przecież pan Steinmeier w 2008 roku wspólnie z panią Merkel, oczywiście wówczas z Sarkozym, czyli prezydentem Francji zablokowali przyjęcie Ukrainy do NATO."

                    A na pytanie zadane pani Merkel też w owym okresie,czy przyjmiemy Ukrainę do UE ,zakrzyknęła po trzykroć ta niemiecka kanclerzyca - NEIN,NEIN,NEIN.
                    I tak trwa to po dzisiaj.
  • iksis Re: iksisie co Ty na to? 14.04.22, 19:50
   ‎Polska ogłosiła gotowość do wojny z Rosją‎

   ‎Polska jest gotowa na wojnę z Rosją - powiedział oficjalny przedstawiciel polskiego MSZ Łukasz Jasina, przemawiając na antenie ukraińskiej telewizji.‎

   ‎"Zawsze jesteśmy na to gotowi. I nie tylko my, ale także nasi sojusznicy. Wszyscy członkowie NATO są gotowi" - cytuje wypowiedź dyplomaty polski portal ‎‎informacyjny MSN‎‎.‎

   ‎Tymczasem okazało się, że polskie władze blokują działalność informacyjną Ambasady Rosji w Warszawie. Według ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa, w półtora miesiąca od wybuchu konfliktu na Ukrainie miał jedyną okazję rozmawiać z dziennikarzami - po decyzji Warszawy o wydaleniu rosyjskich dyplomatów.‎

   ‎Jasina w swoim wywiadzie określił również czerwoną linię, po przekroczeniu której rozpoczną się działania wojenne Sojuszu Północnoatlantyckiego. Według polskiego dyplomaty jest to możliwa agresja prezydenta Rosji Władimira Putina na Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię czy Finlandię – jeśli ta ostatnia wejdzie do NATO.‎
   • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 24.04.22, 21:35
    iksis kolyjny Twoj kolega "odszczelony".Orbana jusz "niy ma",Marine Le Pen pszegrala jak i tyn sam ponizy:

    www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/slowenia-sromotna-porazka-przyjaciela-pis-partia-janeza-janszy-przegrywa-wybory/0lq6jd8,79cfc278
    • iksis Re: iksisie co Ty na to? 25.04.22, 06:21
     Putin ma lepszych kolegów.

     "Bild": SPD organizuje... wycieczkę do domu Stalina! Ambasador Ukrainy w Niemczech reaguje: Tylko tego brakowało...

     Biuro podróży partii SPD organizuje rejs po Morzu Czarnym; 24 października socjaldemokraci chcą odbyć pielgrzymkę do wakacyjnego domu radzieckiego dyktatora Józefa Stalina w Soczi - informuje dziennik „Bild”.

     Cytowany przez gazetę historyk Hubertus Knabe uważa, że „to, że SPD oferuje w tych czasach wycieczki do Rosji, jest bardzo dziwne. Ale fakt, że za cel podróży obrał sobie stalinowską daczę, jest wręcz perwersyjny. To właśnie tutaj kremlowski dyktator podjął decyzję o Wielkim Terrorze, którego ofiarą padły ponad 4 mln ludzi”.

     Na pytanie redakcji „Bilda” biuro podróży SPD zapewniło, że w czasie wycieczki zbrodnie Stalina zostaną „wyraźnie nazwane”.

     Jednak, jak dowiedział się dziennik, „z powodu inwazji Rosji na Ukrainę ta część rejsu stoi pod znakiem zapytania. W chwili obecnej nie można zarezerwować wycieczki”.

     SPD jest jedyną niemiecką partią, która prowadzi biuro podróży za pośrednictwem swojej spółki ddvg - informuje gazeta.
     • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 26.04.22, 05:37

      iksis Re: iksisie co Ty na to? 25.04.22, 06:21
      Putin ma lepszych kolegów.

      --

      Sypiom se te pisowskie knucia i jontrzynia pszeciwko EU.iksis zostaliscie sami.


      www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/2163543,1,pis-juz-wital-le-pen-z-honorami-z-francja-macrona-nie-bedzie-mial-lekko.read?src=mt
  • iksis Re: iksisie co Ty na to? 22.08.22, 17:19
   Polacy będą atakować Rosję do skutku. Aż dojdzie do jej rozpadu. Amerykanie i Anglicy będą pomagać.

   Łukaszenka: Wojna by się skończyła, gdyby nie USA i Polska

   Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka po raz kolejny zaprzeczył, że wojsko jego kraju zaatakuje południowego sąsiada. Stwierdził także, że Ukraina "nie jest w stanie wojny", tylko "cały blok NATO i przede wszystkim Ameryka są w konflikcie z Rosją".

   Alaksandr Łukaszenka w ramach swoich podróży po kraju odwiedził kołchoz Żurawlinoje, gdzie oglądał wystawę nasion i różne rodzaje rzepaku. Oprócz spraw gospodarczych, w tym kwestii drożejących nawozów, prezydent Białorusi poruszył także temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zapewnił, że armia białoruska nie zaatakuje sąsiada.

   Nie myślcie, że planuję tu jakiś atak, że zbombardujemy Ukrainę z terytorium Białorusi i tak dalej. Nie chcę, aby wasze i moje dzieci walczyły. W imię czego? Trzeba się uspokoić - powiedział Łukaszenka.

   Stwierdził, że "żadna Ukraina nie jest w stanie wojny - dziś cały blok NATO i przede wszystkim Ameryka są w stanie wojny z Rosją".

   Według białoruskiego dyktatora, Europa już dawno zakończyłaby konflikt, "gdyby Stany Zjednoczone z pomocą Polski nie wzniecały działań wojennych" - cytuje Łukaszenkę państwowa agencja BiełTA.

   24 lutego Rosja najechała na Ukrainę. Wojska rozpoczęły inwazję także z terytoriów Białorusi. Wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że Kreml naciska na Łukaszenkę, by zaangażował w wojnę także swoje wojska. Białoruski dyktator wielokrotnie jednak zapewniał, że tego nie zrobi. Jednocześnie wspiera Moskwę, obwiniając o konflikt siły ukraińskie, które według niego szykowały atak.

   W lipcu Łukaszenka przyznał, że 20-tysięczna grupa rosyjskich żołnierzy zaaatakowała Ukrainę z terytorium jego kraju. Grupa miała być zaangażowana m.in. w zdobycie elektrowni atomowe w Czarnobylu oraz ofensywę na Kijów.
   • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 22.08.22, 20:50
    Cytuję: "Polacy będą atakować Rosję do skutku. ".
    Z tego wynika, że Polska wypowiedziała Rosji wojnę.

    Na szczęście, iksis, to nie Polska.
    • iksis Re: iksisie co Ty na to? 25.08.22, 19:56
     Większość Polaków (60 proc.) uważa, że walkę z Rosjanami w Ukrainie należy kontynuować i nie iść wobec nich na żadne ustępstwa — wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez CBOS.
     • keniata Re: iksisie co Ty na to? 26.08.22, 09:21
      To juz nie moja wina , ze wiekszosc Polakow troche niezrecznymi sa w mysleniu. I dlatego jest jak jest .
      • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 28.08.22, 21:04
       wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,28840946,najwieksze-europejskie-organizacje-sedziowskie-pozywaja-bruksele.html#do_w=57&do_v=391&do_st=RS&do_sid=750&do_a=750&s=BoxOpLink---

       Pod tym "artykolem" ixis napisal:

       iksis
       1. Czas na polexit.
       2. UE to upadający projekt przypominający schyłkowy ZSRR.
       3. Kryzys w UE goni kryzys - walutowy, uchodźczy, pandemiczny, energetyczny, pogodowy itd.
       4. Zadłużenie UE to aż 12 bilionów euro i cały czas rośnie.
       5. NATO to struktura dla Polski a nie UE kolaborująca z Rosją.

       Francja staje się przeszkodą dla gazociągu MidCat

       Budowa gazociągu MidCat, który miał stanowić połączenie sieci europejskiej z Maghrebem wciąż stoi pod znakiem zapytania. Projekt, który wydawał się być łatwym i szybkim rozwiązaniem dla nękającego Europę kryzysu dostaw gazu ziemnego, okazał się wyjątkowo problematyczny. W sercu tych problemów znajduje się Francja, której interesy nie współgrają z budową gazociągu
        • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 05.09.22, 21:56
         gloria.tv/post/RSFBZVcGTpzv6yYySscpMcCS3#40
         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 16.09.22, 05:46
          www.rp.pl/publicystyka/art37062531-jacek-nizinkiewicz-gen-pytel-zdenerwowal-prezesa-pis
          • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 18.09.22, 19:09
           Onet usunął własny artykuł o NWO, który opublikował 13 lat temu

           wstęp do artykułu

           2009 rok
           Na naszych oczach rodzi się Nowy Porządek Świata. Ziemi grozi globalny totalitaryzm, który nie śnił się nawet Orwellowi. Świat, jaki znamy, jest skazany na zagładę. W najbliższych latach zginie jedna czwarta ludzkości. Jak zmieni się życie tych, którzy przeżyją? "NWO", trzy litery oznaczające koniec wszystkiego, co znamy, trzymają świat w strachu.

           Na szczęście jeszcze światli ludzie przechwycili archiwum:

           archive.ph/cY7Ry
           • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 12.11.22, 06:56
            moto.pl/MotoPL/7,88389,29127177,nowy-polonez-izera-syrena-polska-motoryzacja-to-potega.html#do_w=57&do_v=739&do_st=RS&do_sid=1046&do_a=1046&s=BoxOpLink
            • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 21.11.22, 05:42
             Te zle Niymcy.

             www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37451491-niemcy-zaoferowaly-polsce-systemy-patriot
             • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 07.12.22, 21:30
              jak tak można kłamać.

              Tekst linku
              • keniata Re: iksisie co Ty na to? 08.12.22, 10:21
               Mozna . Jak widzisz , poradnik dla przyszlych psychopatow ukazal sie tez po polsku .
               • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 31.12.22, 07:55
                "Eugeniusz Smolar z CSM zgadza się, że Czechy mogą odegrać ważną rolę w Europie Środkowo-Wschodniej. – Może nie tyle przywódczą, co inspiracyjną i organizacyjną, co sprowadza się do tego samego. Określenie publicznie swojej roli przywódczej niechybnie wywoła zastrzeżenie w Warszawie czy w Budapeszcie, niemniej można się spodziewać, że inicjatywy Pragi nie będą wywoływać napięć w regionie, co miałoby miejsce w wypadku Polski, która utraciła polityczne i moralne podstawy do roli przywódczej, z retoryką antyeuropejską i antyniemiecką obecnie rządzących."

                www.dw.com/pl/czesi-zaskoczyli-zadziwiaj%C4%85co-konsekwentna-prezydencja-ue/a-64248338
                • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 13.01.23, 22:07
                 www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37774861-kamien-milowy-przekroczony-ponad-polowa-republikanow-przeciw-pomocy-ukrainie
                 • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 08.03.23, 13:47
                  www.dw.com/pl/taz-o-sytuacji-na-granicy-polski-z-bia%C5%82orusi%C4%85-mordercy/a-64909501
                  • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 15.03.23, 20:26
                   Super, Ultra polski patriota Iksis ma obowiązek wypowiedzieć się w temacie rabunkowej gospodarki lasami. Inaczej jego patriotyzm jest udawany.
                   W Polsce Matwiej Morawiecki sprzedaje drewno, aby zyskać kasę, tak samo jak za osocze z krwi honorowych krwiodawców.

                   Tekst linku

                   Mamy mapę totalnej dewastacji lasów. Zapomina się, że system korzeniowy drzew utrzymuje właściwy poziom wody. Po ich ścięciu następuje pustynnienie. Nowe nasadzenia muszą czekać 100 lat, by były podobne tym zrąbanym. Postępuje totalna dewastacja kraju.
                   • iksis Re: iksisie co Ty na to? 16.03.23, 17:44
                    NSZZ „Solidarność”: Nie dla grabieży polskich lasów.

                    Polska lasami stoi. Niestety, w ostatnich tygodniach dużo mówiło się o tym, że Komisja Europejska chce przenieść kompetencje leśnictwa z krajów członkowskich do kompetencji wspólnych Unii Europejskiej. W trakcie wczorajszego posiedzenia Komisji Krajowej jednoznaczne stanowisko w tej sprawie zabrały władze NSZZ „Solidarność”. – Nie zgadzamy się na grabież polskich lasów – podkreślają związkowcy.

                    Na początek garść statystyk – Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Obecnie powierzchnia lasów w Polsce wynosi ponad 9,2 mln ha, co odpowiada lesistości 29,6 proc. Co istotne, w Polsce lasów wciąż przybywa. Lesistość kraju została zwiększona z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 proc. obecnie (według danych Głównego Urzędu Statystycznego z grudnia 2020 r.). W przyszłości lasów ma jeszcze przybyć – „Krajowy program zwiększania lesistości”, zakłada wzrost lesistości do 33 proc. w 2050 r.

                    Lasy Polski są bogate w rośliny, zwierzęta i grzyby. Żyje w nich ok. 65 proc. gatunków roślin, zwierząt i grzybów. W naszych lasach najczęściej występują drzewostany w wieku od 40 do 80 lat. Przeciętny wiek lasu wynosi 60 lat, jest coraz więcej drzew liczących ponad 80 lat. Od końca II wojny światowej ich powierzchnia wzrosła z 0,9 mln ha do ponad 2,1 mln ha w 2020 r. Lasy to również branża drzewna, a ta jest istotnym elementem naszej gospodarki. Szeroko pojęta branża drzewna to 40 tys. firm, zatrudniających 400 tys. pracowników. Branża ta ma udział 6 proc. w przyroście PKB, 15 proc. we wpływach z eksportu oraz w znaczących wpływach podatkowych do Skarbu Państwa.
                   • sloneczko1 Re: iksisie co Ty na to? 16.03.23, 20:36
                    ta mapa satelitarna jest nieaktualna więc tych drzew już w większości nie ma :(
                    • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 17.03.23, 22:05
                     Matwiej Morawietzky nas ładnie wystosunkował.
                     • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 19.03.23, 20:50
                      wiadomosci.wp.pl/bedziemy-zmuszeni-wlaczyc-sie-w-konflikt-zaskakujace-slowa-polskiego-ambasadora-6878177762482976a
                      • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 09.04.23, 15:24
                       szostkiewicz.blog.polityka.pl/2023/04/08/grochem-o-sciane/?nocheck=1
                       • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 11.04.23, 09:10
                        "W ubiegłym roku, po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę, Polska bardzo szybko zrezygnowała z rosyjskiego węgla. Niedawno Orlen wypowiedział także ostatni kontrakt na dostawę rosyjskiej ropy. Mimo to nadal importujemy gaz LPG z Rosji, choć akurat nie spółka Daniela Obajtka.

                        Importujemy gaz LPG zarówno z Rosji, jak i Białorusi. Dlaczego to robimy? Odpowiedź jest prosta. Chodzi o pieniądze (LPG sprowadzane ze wschodu jest dużo tańsze niż z zachodniego kierunku — przyp. red). W grę wchodzi także kalkulacja polityczna. W Polsce jest ponad 3,5 mln odbiorców LPG. To ogromny elektorat."

                        www.facebook.com/portal.Moneypl/?locale=pl_PL
                        • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 11.04.23, 22:29
                         wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29652829,mateusz-morawiecki-w-bialym-domu-polska-i-usa-to-dwa-bieguny.html#s=BoxOpImg3iksis
                         29 minut temu
                         Unia Europejska gnije i wkrótce się rozpadnie. Szybki Polexit i przyłączamy się do Anglosasów. Nie mamy innego wyjścia. Nie możemy żyć w komunie chińsko-rosyjsko-niemiecko-francuskiej. To jest niższa cywilizacja.
                         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 13.04.23, 05:39
                          www.dw.com/pl/prasa-o-strajku-kierowc%C3%B3w-z-polskiej-firmy-wyzysk/a-65292578
                         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 25.05.23, 11:11
                          sport.interia.pl/inne/news-polska-upokorzona-na-miedzynarodowej-arenie-rosjanie-triumfu,nId,6799809#parametr=zobacz_takze
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 17.06.23, 07:47
                          Temat bardziej niż ważny i w dodatku dotyczący Polski i ludzi mieszkających na tym terenie. Mam nadzieje, że Iksis, jak specjalista od polskiej tematyki wypowie się, jakie jest jego widzenie zagadnienia. W końcu nie jeden raz udowadniał, jak to się w Polsce dobrze żyje i jakie mamy świetlane perspektywy.

                          Temat jest omówiony w krótkim filmie.

                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 28.06.23, 14:54
                          Może Iksis skomentuje.

                          Tekst linku
                         • iksis Re: iksisie co Ty na to? 02.07.23, 22:44
                          Znamy zbrodnie ukraińskie, znamy zbrodnie niemieckie, znamy zbrodnie rosyjskie, znamy zbrodnie żydowskie itd.
                         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 03.07.23, 05:29
                          "Żałosna strategia Mateusza Morawieckiego"

                          www.rp.pl/komentarze/art38673951-jedrzej-bielecki-plan-premiera-dla-ue-mateusz-morawiecki-w-alternatywnej-unii
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 03.07.23, 11:00
                          To fikcja i puste gadanie. Czesi nie gadali, tylko sporządzili wniosek. Matwiej Morawiecki gada na krajowy użytek, a samo gadanie nie ma mocy sprawczej.
                         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 05.07.23, 05:41
                          www.rp.pl/dyplomacja/art38697391-joe-biden-chce-by-sekretarzem-generalnym-nato-zostala-ursula-von-der-leyen
                         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 16.07.23, 07:26
                          www.money.pl/gospodarka/polskie-embargo-na-lpg-z-rosji-ten-problem-nie-psuje-sniadania-putinowi-6918142792723392a.html
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 24.07.23, 12:26
                          Warto zobaczyć i czekać co "iksisy" na to.

                          www.youtube.com/shorts/iq2cpgj-kWE
                         • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 27.07.23, 13:12
                          "Jest bowiem przełom 1938 i 1939 roku, a Adolf Hitler to najbardziej przychylny Polsce z dotychczasowych przywódców Niemiec" – apeluje autor "Paktu Ribbentrop-Beck."

                          --

                          ksiazki.wp.pl/historia-mogla-byc-inna-z-polska-hitler-moglby-podbic-caly-swiat-6912098231188192a