Dodaj do ulubionych

iksisie co Ty na to?

06.05.18, 08:22
ktos napisal:
--
ityle 03.05.2018, 22:01
"Pójdą do wyborów pod hasłem obrony niezależności przed dyktatem Unii, będą nakręcać nacjonalistyczną histerię, mówić o katolickiej Polsce będącej opoką przed europejskim nihilizmem."

Polski suweren jest pazernym hipokrytą, ale imbecylem nie jest i pieniążki liczyć potrafi. Nie da sobie wkręcić krańcowego kato-obłędu, bo obłęd teraz jest w maximum (albo w najbliższym jego otoczeniu). Uwiedzeni PISowską anty-imigrancką retoryką ludzie w większości pozostaną przy tym głupstwie, ale część zda sobie sprawę, że się wygłupiła. Naziolstwa i żydożerców jest w Polsce trochę, ale to jednak mniejszość, w dodatku o bardzo ograniczonym potencjale intelektualnym. Pomóc im może tylko jakiś wielki kryzys i wyrywanie sobie ochłapów zębiskami, przy których jakakolwiek przyzwoitość to "wymysły egzaltowanej hrabianki". Na tym paliwie PISiorstwo daleko nie zajedzie. Janusze są zbyt chytrzy na kasę. Owszem, mogą namieszać i napsuć krwi, ale dogodnej pozycji nie zajmą. Z PISem w wyborach wygrywać nie trzeba. Wystarczy, że PIS nie zdobędzie samodzielnych rządów. Szefernakerizm też najlepsze lata już widział. Krótko, PIS maximum ma już za sobą. Teraz równia pochyła. Trochę to potrwa, ale czas działa na naszą korzyść.
--

triplej 04.05.2018, 01:47
Dyplomatolki porwaly sie na unie, z calym jej bogactwem dyplomatycznych doswiadczen i intelektualnym zapleczem. "Wielki strateg" jest dobry w kreowaniu i sterowaniu krajowymi kryzysami ale polityki zagranicznej nie rozumie i nie chce rozuniec bo w jego postrzeganiu swiata nie jest mu potrzebna. Co do reszty jego przydupasow to naprawde trudno znalezc kogos kto presentowalby poziom o ktory mozna by mowic bez zazenowania. Slowem sa dobrzy na krajowe podworko, bo przekonali znaczna czesc nacjonalistycznego i rasistowskiego suwerena mrzonkani o sarmackiej potedze i horrorami najazdow pohanskich hord, ale na europejkie dyplomatyczne salony nie mogo wyslac nikogo kto sklecilby dwa sensowne zdania. Szkoda ze musimy liczyc na pomoc Europy w rozwiazaniu maszych problemow ale taki juz mamy narod, ktorego spora czesc jest na tyle glupia zeby wierzyc w te bajki, szczegolnie ze kk wytrwale utrwala je z ambony. Mysle ze gdy widmo ciec unijnych funduszy zajrzy suwerenowi w oczy, wystarczjaca odsetek suwerena przejrzy otrzezwieje. Jesli chodzi o opcje polexitu to moim zdaniem nie istnieje. W odroznieniu od UK, Polska jest netto beneficjentem (najwiekszym!) unijnych funduszy i nawet Janusze to rozumieja. Niezaleznie od tego co bredzi poslanka Pawlowicz.
--

wyborcza.pl/7,155290,23354012,taki-budzet-jaka-praworzadnosc-unia-podbija-stawke.html#Z_BoxBizLink
Obserwuj wątek
  • iksis Re: iksisie co Ty na to? 06.05.18, 09:58
   Sypie się eurokomuna. Niemcy i Francuzi odpowiadają za to.

   Niewiele ponad jedna czwarta Czechów opowiada się za członkostwem w Unii. Coraz więcej partii żąda referendum, inicjatywę wspiera prezydent.

   W Czechach zaledwie 29 proc. badanych uważa, ze członkostwo w Unii jest dobrą rzeczą.
   • cirano Re: iksisie co Ty na to? 06.05.18, 11:06
    Komu się nie podoba,,, droga wolna. Unia tylko się odcięży i napewno odetchnie jak po zdjęciu balastu.
    Reszcie powiedzie sie na pewno lepij.
    Jak ogłoszom kedyś polexit bydom musieli Poloki BARDZO uszczelnić granice
       • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 03.06.18, 10:01
        Skoro wszelkiej maści iksisy są niczym w obrazek wpatrzeni w Niemców, postanowiłem skierować ich wzrok na ich własne podwórko.
        Nie ma kraju idealnego i z tej przyczyny nie powinno się stosować jednostronnej krytyki i potępienia. Choć w części mam nieco odmienną teorię, która dostrzega zazdrość jaką przejawiają iksisy. Choćby wadliwe nawierzchnie niemieckich dróg. Nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi. nie będę się licytować, czyje drogi są gorsze, bo nie o to chodzi.

        Dostrzegam niemal fizyczny ból i zawód, że w ich wyidealizowanym kraju niemieckiej dokładności przytrafił się bubel.

        Nie wyraża tego dosłownie, ale tak wynika z ich wpisach nasyconych niemieckością. Dlatego oczekuję na wypowiedź w poniższym temacie.

        ***************

        Niefrasobliwi obrońcy wiary i Kościoła rzadko skłonni są do politycznej refleksji na jego temat. Nie chcą słuchać ani czytać np. takich informacji, że granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej Kościół uznał dopiero w 1972r., ale granice polskich diecezji na rzecz III Rzeszy i Słowacji zmienił zaraz po przegranej przez II RP kampanii wrześniowej w 1939r. – (?). Nie chcą wiedzieć, że żydowski KOR rozpoczął swoje protesty przeciw PRL właśnie w Kościołach – za aprobatą jego najwyższych hierarchów, że to Kościół zainicjował pojednanie z Niemcami w 1989r., zachowując wobec Rosji (uchroniła Polaków przed niemieckim ludobójstwem) wrogą rezerwę – Rosja ciągle nie chce poddać się ewangelizacji rzymskiemu żydo-katolickiemu Kościołowi – widać nie chce znaleźć się wśród pokojowej, demokratycznej, cywilizacji Zachodu.

        Tekst linka
          • hans-jurgen Re: iksisie co Ty na to? 10.07.18, 14:41
           socer-schlesier napisał:

           > wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-gotowe-bronic-polski/7hrpwrm
           >
           ----------------------------------------

           Socer, Ty chyba niy znosz jezyka niemieckiego bo ino polskie bzdury wciepujesz.
           Ponizy mosz trzy linki na temat stanu Bundeswehry: ( po niemiecku ) :))

           www.focus.de/politik/deutschland/neue-probleme-bekannt-geworden-die-grosse-bundeswehr-maskerade-so-steht-es-wirklich-um-unsere-truppe_id_8481938.html

           www.welt.de/politik/deutschland/article173988237/Bundeswehr-Einsatzbereitschaft-der-Waffensysteme-bleibt-mangelhaft.html

           www.ndr.de/info/sendungen/kommentare/Bundeswehr-befindet-sich-in-desolatem-Zustand,bundeswehr1808.html

           p.s.

           Jak przydzie u nos do jakiego muslimskiego Aufstand´u to Cie ta Dundeswehra
           tu niy obroni, a Ty podajesz link do bzdurnego artykulu w ktoram niejaki Jędrzej Bielecki
           bajdurzy, ze " Niemcy gotowe bronić Polski ".
            • iksis Re: iksisie co Ty na to? 10.07.18, 20:35
             Ile Niemcy są dłużne NATO?

             Trump atakuje Niemcy

             Część tych pieniędzy USA wydają na ochronę europejskich sojuszników, co leży także w interesie USA i nie zostało ograniczone przez prezydenta Trumpa. Żądanie, by europejscy partnerzy mocniej zaangażowali się w NATO nie jest nowe, ale Trump wygłasza je z nową siłą. Wobec Niemiec łączy on ze sobą dwa zarzuty: niemiecka nadwyżka handlowa jest jego zdaniem zbyt wysoka, a wydatki na obronę zbyt niskie. Niemcy wydają też miliardy na gaz i ropę z Rosji, a jednocześnie chcą być przed nią chronieni. - A my jesteśmy głupkami, którzy za to wszystko płacą - oburzał się Trump.

             Zarzut, że Niemcy są NATO dłużne "olbrzymie sumy", Trump podniósł już krótko po objęciu urzędu. W liście, który wysłał do wielu sojuszników, w tym do Angeli Merkel, przed szczytem w Brukseli, zarzuca niemieckiemu rządowi, że ten podkopuje bezpieczeństwo NATO i daje zły przykład innym krajom członkowskim. Taka silna gospodarka jak Niemcy musi jego zdaniem więcej inwestować w obronność.
             "Niemcy się starają"

             Niemiecki rząd broni się, że już to robi. - Wszyscy sojusznicy ponieśli budżet obronny, częściowo bardzo mocno. My też to zrobiliśmy - mówiła Angela Merkel w swoim oświadczeni przed szczytem NATO. Jej zdaniem niemiecki rząd przyczynił się też do wzmocnienia zdolności odstraszania sojuszu. Poza 500 niemieckimi żołnierzami na Litwie Merkel wspomniała też o gotowości Bundeswehry do objęcia w 2019 roku ponownego dowództwa nad tzw. "szpicą" NATO, czyli wojskami szybkiego reagowania, które w razie potrzeby mogą być przemieszczone w region kryzysu w tempie od dwóch do siedmiu dni.

             Tak samo argumentuje minister obrony Ursula von der Leyen (CDU): "Dwa procent inwestycji na obronę nie oznacza jeszcze, że tyle samo trafia do NATO". Liczą się składki każdego kraju i "Niemcy nie mają się czego wstydzić". Niemiecki rząd nadal zobowiązuje się do celu 2 procent, ale nie osiągnie go do 2024 roku. Nowym celem jest przeznaczenie w 2024 roku na obronę środków o równowartości 1,5 procent PKB.
             • socer-schlesier Re: iksisie co Ty na to? 11.07.18, 07:25
              A co powiysz na to:
              --

              " Normy biurokratyczne Bundeswehry są wyjątkowo wyśrubowane. Wystarczy, że czołg Leopard nie ma najnowszego filtra spalin i już uznaje się, że nie jest w pełni operacyjny. A przecież mimo to zachowuje zdolności bojowe. Dlatego Niemcy mogłyby wnieść bardzo wymierne wsparcie bojowe dla krajów znajdujących się na flance wschodniej NATO – mówi Gressel. "
               • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 11.07.18, 16:21
                Żadna nowa wojna nie jest podobna do minionej. Obecnie będą nas ubijać roboty wojenne.
                Skończyła się prymitywna broń i hordy gotowych iść na śmierć.

                Zapewne niebawem zdążymy się przekonać jak to będzie.
                 • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 18.07.18, 17:17
                  Bohaterowie inaczej.

                  Tekst linka

                  Nie oznacza to wcale, że wszyscy byli tacy jak dewianci. Jednak nie można mówić, że ci źli, to Rusy i Niemcy, a dobrymi byli tylko Polacy.

                  Zło i zbrodnia nie ma narodowości i należy potępiać je z równą siłą niezależnie od kraju, w który się wykluło.
                  • cirano Re: iksisie co Ty na to? 27.07.18, 18:20
                   Twierdzę;
                   Jaki kraj taki jego przywódca, czy nie?

                   www.se.pl/wiadomosci/polityka/sweter-na-lewa-strone-pogniecione-spodnie-i-jaroslaw-kaczynski-zostal-hipsterem-foto-aa-df1k-ohdS-nbfA.html
                   Inaczej; Tak wygląda kraj jak jego szef
                   • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 30.07.18, 21:53
                    Iksisy i inne gady! grajcie larum! Polska ginie!

                    Tekst linka

                    Zapewne zamiast odpowiedzi na temat, przypomną bitwę pod Cedynia, albo rugi pruskie, lub grunwaldzka bitwę. Obecne zagrożenia są nie dla nich.
                     • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 02.09.18, 19:43
                      Idę o zakład, że w tym temacie się nie wypowie, ale za jakiś czas stwierdzi, że Niemki, to, czy tamto, albo jedną patologię będzie usiłował wytłumaczyć inna patologią.

                      Dotąd patologia będzie utrwalać negatywny wizerunek, dokąd nie będzie potępiana. Problem w tym, że spory odsetek społeczeństwa (czytaj iksisów) daje milczące przyzwolenia, a nawet usprawiedliwia takie czyny.
                        • hans-jurgen Re: iksisie co Ty na to? 09.09.18, 11:38
                         socer-schlesier napisał:

                         > iksisie "patryjoto" czymu niy grzmisz?Niymiecke auto w polski armi.
                         > --
                         > www.auto-swiat.pl/wiadomosci/volkswageny-dla-polskiej-armii/mndw5g
                         --------------------------------------------------------
                         Dlaczego niy ?

                         https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/VW_Kubelwagen_Type_82_%281943%29_%28owner_Claude_Thill%29.JPG/1280px-VW_Kubelwagen_Type_82_%281943%29_%28owner_Claude_Thill%29.JPG

                         Tymi autami Niymcy prawie pod Moskwa zajechali.:))
                         • cirano Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 08:28
                          Wielki szef Polski powiedział;
                          -----------------------------
                          www.fakt.pl/wydarzenia/polska/andrzej-duda-o-unii-wyimaginowana-wspolnota-opozycja-zszokowana/b5shh4n-----------------------------------------
                          Kto szepcze w jego uszy taki załgany, głupi szajs? Kto jeszcze chce go słuchać?
                         • cirano Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 13:22
                          Dzięki fatum.
                          A do pytania jakie (sobie) postawiłem, to chyba "święci mężowie" dyrygują tym bucem, bo od samego początku Rydzyki i reszta nim kierowali i zawsze mieli coś przeciw przynależności Polski do Unii
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 13.09.18, 16:10
                          Sam się nie jeden raz zastanawiałem i każdy poprzedni był bardziej niezależny. Nie można powiedzieć, że jest głupi, bo nie jest. Otwarte pozostaje pytanie co tak naprawdę czyni bezwolnym narzędziem. Chyba że wszyscy razem grają w jednej orkiestrze i w ta samą trąbkę pierdzą.
                         • 1fatum Re: iksisie co Ty na to? 14.09.18, 02:16
                          Jestem tego samego zdania. Szkoda tylko normalnych Polaków. Rządząca mniejszość nie ma czego szukać w Unii, bo niedorośli do niej. Wystąpienie z Unii = wejście w objęcia Putina. Wszelkie międzymorza to bajania chorych umysłów.

                          Jeżeli w obecnej rzeczywistości nawet Britole rozważają powrót do Unii, to co może po wystąpieniu uczynić biedna Polska?

                          Wystąpienie, to nie tylko zamkniecie granic, ale też zwrot unijnych środków. Britole też bardzo nad tym rozpaczają. Z drugiej strony, ma iksis racje, bo będąc poza Unią nie będzie aż tak bardzo wstyd zachowań polityków i niektórych obywateli.
                         • hans-jurgen Re: iksisie co Ty na to? 14.09.18, 07:22
                          1fatum napisał:

                          > Jeżeli w obecnej rzeczywistości nawet Britole rozważają powrót do Unii,
                          to co może po wystąpieniu uczynić biedna Polska?
                          -----------------------------------------------------------------------

                          Niestety Fatumie nie masz racji.
                          Po pierwsze UK wcale nie mysli sie wycofac z brexit´u, oni chca po prostu pozbyc
                          sie dyrektyw z Brukseli, nie byc zmuszanym do przyjmowania osobnikow z aktualnej
                          fali emigrantow ( czytaj inwazorow ) i zachowac rynek finansowy u siebie
                          i utrzymac jak najszersza mozliwosc dostepu na rynki panstw unijnych.
                          Czyli mowiac prostym jezykiem, rodzynki dla nas, a badziewie dla pozostalych.
                          Po drugie, to co proponuje Macron, Junker i Merklowa ( chodzi o utwprzenie z dotychczasowej
                          Unii tzw. " Stanow Zjednoczonych Europy " z centralnym rzadem w Brukseli ),
                          to nic innego jak utworzenie w Unii rzadow, jakie starsi znaja z czasow istnienia
                          RWPG i Paktu Warszawskiego.
                          Po trzecie, w tak zreformowanej " Unii " najwiecej do powiedzenia w sprawach gospodarki
                          mialyby Niemcy, a w sprawach dotyczacych obrony Francja ( posiada wlasna bron atomowa ).
                          Tak wiec dopoki istnieje w poszczegolnych krajach silne poczucie narodowe te zamierzenia
                          nie sa do zrealizowania, co widac na przykladzie Polski, Wegier, Czechow czy Slowakow
                          i jeszcze kilku innych narodow.
                          Dlatego tez stworzono w Europie " kryzys migracyjny " ktory ma stworzyc warunki do
                          rozwodnienia spojnych narodow naplywem imigrantow ( Unijny rozdzielnik ).
                          Rozwodnienie to ma pozbawic poszczegolne europejskie narody sily do przeciwstawienia
                          sie NWO i globalizacji.
                         • socer-schlesier Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 09:34
                          hans-jurgen 14.09.18, 07:22

                          "Po drugie, to co proponuje Macron, Junker i Merklowa ( chodzi o utwprzenie z dotychczasowej
                          Unii tzw. " Stanow Zjednoczonych Europy " z centralnym rzadem w Brukseli ),
                          to nic innego jak utworzenie w Unii rzadow, jakie starsi znaja z czasow istnienia
                          RWPG i Paktu Warszawskiego."
                          --

                          Umiolbys podac mi jakes prywatne firmy w RWPG?
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 11:19
                          socer-schlesier napisał:

                          > Umiolbys podac mi jakes prywatne firmy w RWPG?
                          >
                          -----------------------------------------------------------------------
                          Socer czytej ze zrozunieniem, jo napisol : " Po drugie, to co proponuje Macron, Junker i Merklowa ( chodzi o utworzenie z dotychczasowej Unii tzw. " Stanow Zjednoczonych Europy "
                          z centralnym rzadem w Brukseli ), ( Zapomnioles juz skad przychodzily wtedy wytyczne dlo wszystkich " demoludow ? ) to nic innego jak utworzenie w Unii rzadow akie starsi znaja z czasow istnienia RWPG i Paktu Warszawskiego."

                          To czy byly w RWPG prywatne firmy czy ich nie bylo nie ma tu zadnego znaczenia,
                          chodzi o centralne sterowanie wiekszoscia dziedzin dotyczacych zycia codziennego
                          kazdego obywatela, a takie bylo w tzw. krajach demokracji ludowej. Czy juz to wszystko
                          zapomniales, a moze byles jednym z tych co chodzili kupowac do sklepow z " zoltymi
                          firankami ".
                          :))
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 16:06
                          1fatum napisał:

                          > Ten załącznik mówi sam za siebie.
                          >
                          > Tekst linka
                          >
                          ----------------------------------------------
                          Powyzsze zdjecie to dobry przyklad na to, jakie znaczenie beda mieli
                          przedstawiciele poszczegolnych regionow.
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 15:57
                          socer-schlesier napisał:

                          > To moze cos na wzor Republiki Federalnej Niemiec zeby Europa nasza wyglondala s
                          > koro Ci se niy podobajom "Stany Zjednoczone Europy?
                          >
                          > pl.wikipedia.org/wiki/Kraje_zwi%C4%85zkowe_Niemiec
                          >
                          ------------------------------------------------------------------------
                          Przeciez tego chca Macron, Junker i Merklowa, a czy to sie bydzie nazywac " stanami
                          zjednoczonymi europy " czy " federacja panstw europejskich ", to juz naprawde
                          jest bez znaczenia.
                          Celem jest zlikwidowanie panstw narodowych i zastapienie ich przez multi-kulti
                          regiony, ktorymi bedzie rzadzila centrana wladza.


                         • berncik Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 18:55
                          hans-jurgen napisał:


                          > ------------------------------------------------------------------------
                          > Przeciez tego chca Macron, Junker i Merklowa, a czy to sie bydzie nazywac " sta
                          > nami
                          > zjednoczonymi europy " czy " federacja panstw europejskich ", to juz naprawde
                          > jest bez znaczenia.
                          > Celem jest zlikwidowanie panstw narodowych i zastapienie ich przez multi-kul
                          > ti
                          > regiony, ktorymi bedzie rzadzila centrana wladza.


                          HJ.Multikulti tz. Tak jak KANADA albo USA. Czy to byłoby tak źle?
                         • hans-jurgen Re: Iksis, to jest twoja Polska 19.09.18, 19:12
                          berncik napisał:

                          > HJ.Multikulti tz. Tak jak KANADA albo USA. Czy to byłoby tak źle?
                          ---------------------------------------------------------
                          Tak Berncik, jak KANADA albo USA, a to co sie stalo z ludnoscia tubylcza
                          w Kanadzie i USA powinno byc przestroga dlo europejczykow.
                          Tam tyz razem z biolymi przyszlo multi-kulti, i rodzima ludnosc
                          zyje dzis w rezerwatach, tyle im przyszlo z multi-kulti, a jesli sie
                          europejczycy nie przeciwstawia tyz za 100 lot znajda sie w rezerwatach.
                          W poludniowej Afryce juz czarnuchy biolych farmerow morduja i wyganiaja.
                         • iksis Re: Iksis, to jest twoja Polska 29.09.18, 04:51
                          W miejscowości Ravensburg w Badenii Wirtembergii młody mężczyzna zaatakował nożem przechodniów. Ranił kilka osób. Policja szybko ujęła nożownika.

                          Do zdarzenia doszło w centrum Ravensburga. Młody mężczyzna z nieznanych do tej pory powodów ranił nożem kuchennym ludzi na ulicy. Troje z nich odniosło ciężkie obrażenia, jedna osoba walczy w szpitalu o życie.

                          Sprawca został zatrzymany zaraz po ataku.

                          Jak twierdzi policja, w tej chwili nie ma dowodów no to, by był to atak terrorystyczny. "Wszystko wskazuje na to, że sprawca działał samodzielnie" - powiedział szef policji w Revensburgu Armin Rau.

                          Policja nie ujawnia w tej chwili żadnych szczegółów zdarzenia, nie podano ani nazwiska, ani narodowości nożownika.

                          Z pierwszych zeznań świadków wynika, że sprawca to młody mężczyzna o południowym typie urody.
                         • 1fatum Iksis, to jest twoi rodacy 08.10.18, 22:49
                          Była opiekunka z Polski z trzema kompanami zaplanowała napad na wdowę, u której wcześniej pracowała. Teraz w monachijskim sądzie zapadł wyrok.


                          Tekst linka

                          50-letnia Polka wymyśliła plan ze swoim bratem, synem i znajomym. Mieli napaść na bogatą wdowę w bawarskiej miejscowości Hoefen. Polka znała już jej dom i okolicę, bo wcześniej była u niej zatrudniona jako opiekunka.

                          Mężczyźni zrealizowali plan w lutym 2017 roku. Do domu wdowy włamali się w nocy, brutalnie mordując dwoje znajomych wdowy: 76-letnią kobietę i 81-letniego mężczyznę. Sama wdowa napaść przeżyła, ale doznała ciężkich obrażeń. Mężczyźni skradli z jej sejfu złoto i 60 tys. euro.

                          Monachijski sąd skazał napastników na dożywocie. Sędziowie podkreślili, że sprawcy dokonali napadu ze szczególną brutalnością. Opuszczenie przez nich więzienia po 15 latach odbywania kary jest wprawdzie możliwe, ale w praktyce właściwie wykluczone. 44-letni brat polskiej opiekunki Robert P. był już wcześniej karany. Jeżeli wcześniej opuści więzienie, będzie musiał pozostać pod nadzorem. Polce wymierzono karę ośmiu lat więzienia.
              • erka-4 te normy tylko na papierze są 07.10.18, 12:56
               socer-schlesier napisał:

               > A co powiysz na to:
               > --
               >
               > " Normy biurokratyczne Bundeswehry są wyjątkowo wyśrubowane. Wystarczy, że czoł
               > g Leopard nie ma najnowszego filtra spalin i już uznaje się, że nie jest w pełn
               > i operacyjny. A przecież mimo to zachowuje zdolności bojowe. Dlatego Niemcy mog
               > łyby wnieść bardzo wymierne wsparcie bojowe dla krajów znajdujących się na flan
               > ce wschodniej NATO – mówi Gressel. "
               >


               A przecież to są grosze w porównaniu z zyskami z fałszowania danych o spalinach emitowanych przez niemiecką energetykę. Koszty dostosowania niemieckich elektrowni węglowych do coraz ostrzejszych wymagań środowiskowych są horrendalne, ale Niemcy nawet nie próbują protestować. Sądzę, że ta cisza bierze się stąd, że robią dokładnie to samo, co koledzy z VW – fałszują.

               Czy ktoś z Państwa słyszał o niezależnych testach zawartości spalin, jakie są emitowane przez elektrownie? Czy ktoś może wie, kto takie niezależne testy robi? Do mnie informacja o czymś takim nie dotarła. Czyli generalnie jest tak, że wszyscy wierzą w to, co zadeklaruje firma energetyczna, nikt tego nie sprawdza.
  • berncik Re: iksisie co Ty na to? 17.11.18, 18:15
   Ixiss? Dlaczego Polska jest największym importerem Ruskiego węgla? Przecież Polska leży na węglu .Dlaczego Polska jest przeciwko Ruskiemu gazu ? A sama robi się zależna od Ruskiego Węgla? Dlaczego Unia na to pozwala. Przecież Unia też ma kraje które wydobywają węgiel. Polska kupuje Amerykański gaz który też jest droższy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka