Dodaj do ulubionych

Katastrofa w Niemczech

06.01.21, 08:59
W ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 21 237 przypadków zakażenia koronawirusem i 1019 zgonów. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zwiększyła się do 1 808 647, a zmarłych do 36 537 - poinformował w środę Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).

Po raz drugi w Niemczech dobowa liczba zgonów na Covid-19 przekroczyła 1000. Pierwszy raz miało to miejsce 30 grudnia, gdy stwierdzono 1129 nowych przypadków śmiertelnych.

We wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel i premierzy landów zdecydowali, że twardy lockdown, który trwa w Niemczech od połowy grudnia i miał się zakończyć 10 stycznia, zostanie przedłużony do 31 stycznia.

Obecnie w Niemczech obowiązuje zakaz opuszczania domów bez konieczności; otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.
Obserwuj wątek
  • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 06.01.21, 13:48
   iksis w Polsce jest jesze gorzi ,chyba wiysz ze BRD mo 80mln. mieszkancow a Polska 38mln.Wiync se porownej.

   To jest z ostatni doby w Polsce:

   W środę Ministerstwo Zdrowia informuje o 14 151 nowych zakażeniach i o 553 zgonach z powodu koronawirusa.

   biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26662513,koronawirus-w-srode-6-stycznia-17-tys-osob-w-szpitalach-i.html---

   A to Niymcy:

   W ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 21 237 przypadków zakażenia koronawirusem i 1019 zgonów.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 08.01.21, 18:23
   W Niemczech rekord zgonów z powodu koronawirusa.

   W Niemczech ubiegłej doby na COVID-19 zmarło 1188 osób. To najwięcej osób od początku pandemii koronawirusa. Odnotowano też ponad 31,8 tys. nowych zakażeń. Dane te podał Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha.

   Łączna liczba zakażonych w Niemczech to prawie 1,9 mln, a zmarłych 38 tys. 795. W czwartek o tym, że pandemia koronawirusa może się nasilać i że potrwa jeszcze dłuższy czas, ostrzegała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jednocześnie zaznaczyła, że szczepienia, które obecnie przeprowadzane są w całej Europie i na całym świecie, dają nadzieję na poprawę sytuacji.

   We wtorek władze niemieckie przedłużyły lockdown, który zamiast do 10 potrwa do 31 stycznia. U naszych zachodnich sąsiadów obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania bez konieczności, otwarte są jedynie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby, a spotykać się można tylko z jedną osobą spoza swojego gospodarstwa domowego. Zamknięte są szkoły, zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne. W regionach z największą liczbą zakażeń mieszkańcy mogą przemieszczać się jedynie w obrębie 15 km od swoich domów.
   • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 09.01.21, 09:57
    Jeszcze niydowno Boris Johnson w Angli i Tramp w Ameryce z koronawirusa jajca se robiyli (w odrozniyniu od
    Kanclerz Angeli Merkel) i bez masek "lotali" ale dopiyro musieli zachorowac zeby cos z tygo zrozumiec.Oczywiscie
    pszezyli bo z pewnosciom mieli najlepszo opieka z najlepszych.Pszeciyntny "Kowalski" jednak niyjedyn w karytce umiyro bo w szpitalu nawet miejsca niy ma do niygo.
    Iksis moze cos nom "napiszesz" jak te sprawy z koronawirusym dzisiej w Ameryce abo w Angli se "pszedstawiajom"?
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 14.01.21, 05:54
   Deutschland jetzt mit höherer Corona-Todesrate als die USA

   Deutschland gehört mittlerweile zu den am schlimmsten betroffenen Ländern weltweit, wenn es um Corona-Tote geht. Dabei spielen verschiedene Faktoren eine Rolle.

   Am gestrigen Mittwoch wurden 23.422 neue Coronafälle und 1200 Tote in Deutschland gemeldet. Die Inzidenz liegt bei 168,8.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 20.01.21, 18:31
   W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Niemczech 15 974 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 1148 kolejnych zgonów - poinformował w środę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).
   • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 21.01.21, 10:03
    Zmarlych na Corona w Polsce do wczoraj - 34.141 - Ilosc Mieszkancow w Polsce - 37,97 Millionow
    Zmarlych na Corona w Niemczech - 49.783 - Ilosc Mieszkancow w Niemczech - 83,02 Millionow

    a wiec w stosunku do Ludnosci Niemcy by musieli miec 74,648 zmarlych, zeby dorownac polskim zgonom - a wiec jak cos napiszesz , zawsze sie poinformuj osiolku z Betlejemki !
    • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 21.01.21, 10:15
     To moje ZDANIE !
     • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 21.01.21, 19:33
      A "to wszystko" dopiyro se zaczyno.Jest take powiedzynie: nim gruby schudnie to tyn chudy umrze, (oczywiscie "tyn gruby" to Germania).Ostatniymi laty Niymcy mieli potynzne nadwyzki eksportowe i byli
      krytykowani za to ze tyj kasy niy wydowajom a ladujom jom w splata zadluzynia i oszczyndnosci.Jak widac robiyli dobrze bo dzisiej ta kasa se pszido.

      --

      "W relacji do produktu krajowego brutto w ciągu roku urósł o aż 9,7 pkt. proc. PKB. Pod tym względem tylko czasy gierkowskie, a konkretnie 1980 rok był większą katastrofą, bo dług zagraniczny urósł wtedy z 31 do 42 proc. PKB, czyli o 11 pkt. proc."

      --

      businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dlug-publiczny-ostro-w-gore-pandemia-kosztowala-nas-wiecej-niz-niemcow/qfbcqg2
      • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 22.01.21, 07:50
       Niemcy ratuja nie tylko swoja godpodarke, ale tez Manufaktury w Polsce , co sa dostawcami do niemieckich koncernow.
       • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 22.01.21, 23:09

        ballest Re: Katastrofa w Niemczech 22.01.21, 07:50
        Niemcy ratuja nie tylko swoja godpodarke, ale tez Manufaktury w Polsce , co sa dostawcami do niemieckich koncernow.

        ---

        Oczywiscie.Nom tu na nasz Slonsk tysz "kedys" Niymcy psziniysli cywilizacja i rozwoj.My w odrozniyniu od iksisow umiymy to uszanowac i docynic.

        ps.iksis tu cos pisze o katastrofie w Niymczech.Niy wiym czy to mozna nazwac katastrofom?

        www.dw.com/pl/rekordowe-zasoby-niemc%C3%B3w-akcje-polisy-got%C3%B3wka/a-56237569--

        To tu to jusz katastrofom nazwac mozna:

        "Aż o 252 mld zł w skali roku wzrósł dług publiczny Polski - wynika z danych zaprezentowanych w czwartek przez Eurostat. Ta wartość nie ma porównania w historii. Łącznie dług doszedł już do 1307 mld zł, czyli do 56,7 proc. produktu krajowego brutto.
        W relacji do produktu krajowego brutto w ciągu roku urósł o aż 9,7 pkt. proc. PKB. Pod tym względem tylko czasy gierkowskie, a konkretnie 1980 rok był większą katastrofą, bo dług zagraniczny urósł wtedy z 31 do 42 proc. PKB, czyli o 11 pkt. proc."
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 25.01.21, 15:43
   Dramatyczna sytuacja epidemiczna w Saksonii. Krematoria na granicy wydolności, brakuje miejsca na trumny

   Nigdzie w Niemczech śmiertelność wskutek koronawirusa nie jest obecnie tak wysoka, jak w Saksonii. Krematorium w Doebeln nie radzi sobie z pracą. - Pracujemy na granicy wydolności - mówi kierownik jednego z krematoriów.

   Brakuje miejsca na trumny

   - W tej chwili brakuje nam miejsca na trumny - wyjaśnia Gerold Muenster. Na początku grudnia ubiegłego roku w tej skromnej sali odbyła się ostatnia ceremonia pożegnania ze zmarłymi. W tej chwili sala służy jako składowisko na trumny. Za krematorium stoi ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią. - W ten sposób chcieliśmy jakoś przejść przez święta, ale już 23 grudnia wszystkie miejsca były zapełnione - dodaje.

   Gerold Muenster nie chce podać dokładnej liczby zmarłych. Ani tych, którzy znajdują się w tej chwili w krematorium, ani tych, którzy zostają tu skremowani każdego dnia. Jego zdaniem nie są to dane, które powinny trafiać do opinii publicznej, "nawet jeśli trudno jest je jednoznacznie określić". W jego przekonaniu wystarczy powiedzieć, że w grudniu 2020 roku krematorium wykonało ponad połowę pracy więcej, niż wynosiła jego średnia za ubiegłe pięć lat. - Dla nas oznacza to, że pracujemy na granicy wydolności - mówi.

   Wysoka śmiertelność w Saksonii

   Muenster zamyka drzwi sali pożegnań ze zmarłymi i przechodzi do wąskiego korytarza. Także tu piętrzą się trumny, które jako następne trafią do krematoryjnego pieca. - Przez cały dzień jesteśmy zajęci ich przestawianiem - wyjaśnia. - Oznacza to dla nas ciężką, fizyczną pracę, ale także duże obciążenia psychiczne. Bywają dni, w których wieczorem mamy więcej zmarłych niż rano, na początku pracy - dodaje.

   Na razie sytuacja raczej się nie zmieni. Wciąż utrzymuje się wysoka śmiertelność na koronawirusa, zwłaszcza tu, w Saksonii, potwierdzona danymi statystycznymi. W połowie grudnia śmiertelność w tym landzie była o 109 procent wyższa niż w ciągu czterech ubiegłych lat. Dla porównania: w skali ogólnoniemieckiej była wyższa tylko o 24 procent.
   • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 25.01.21, 17:56
    iksis jaki Ty jestys zalosny.I pomyslec ze 80procynt spoleczynstwa w Polsce mysli tak jak Ty.Niy ma szans by z takimi ludzmi "isc naprzod".
   • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 26.01.21, 11:23
    Jak sie Ixis nie mo czym chwolic to sie chwoli CORONOM hi hi , ale i te nie sa lepsze od niemieckich !
    • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 28.01.21, 09:41
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26729565,niemcy-media-nozownik-ktory-ciezko-ranil-ludzi-we-frankfurcie.html#s=BoxOpImg10

     "We wtorek we Frankfurcie nad Menem doszło do ataku nożownika, podczas którego ciężko ranne zostały cztery osoby. Dziennik "Frankfurter Rundschau" napisał, że zatrzymany napastnik jest obywatelem Polski"
     • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 28.01.21, 11:23
      Angela Merkel za zamkniętymi drzwiami: Sytuacja wymknęła się spod kontroli

      Jak donosi tabloid "Bild", który dotarł do treści rozmów podczas wewnętrznej narady kanclerz Merkel z politykami CDU, szefowa rządu domagała się bardziej drastycznych restrykcji. Jak powiedziała, z powodu mutacji koronawirusa Niemcy siedzą "na beczce prochu" i absolutnie nie jest pewne, że lockdown zostanie zniesiony w połowie lutego.

      - Sytuacja wymknęła się nam spod kontroli - powiedział kanclerz w trakcie konferencji. - Musimy być jeszcze bardziej rygorystyczni, w przeciwnym razie wrócimy tam, gdzie byliśmy dwa tygodnie temu. Niemcy muszą dojść do wskaźnika zakażeń poniżej 50 na 100 tys. mieszkańców - zaznaczyła.
      • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 28.01.21, 13:00
       iksis a moze cos na tymat tygo polskygo nozownika "powiysz" bo jak by sprawcom bol jakis "sniady"
       to bys se sam jusz rozpisywol ze asz hej,abo?
       Sprawa koronawirusa jest tu wszystkim znano.
       • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 02.02.21, 17:39
        iksis Ty se o Niymcow niy martw.Niy dosc ze innym pomogajom:

        www.dw.com/pl/bundeswehra-spieszy-na-pomoc-portugalii-w-koronakryzysie/a-56424324

        to jusz "niydigo" sami szczepionki bydom produkowac:

        www.dw.com/pl/bayer-chce-produkowa%C4%87-szczepionk%C4%99-firmy-curevac/a-56406412
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 02.02.21, 17:33
   „Von der Leyen skompromitowana. Europejczycy głupcami.” Publicysta niemieckiego „Bilda” nie ma litości dla Unii.

   Kryzys szczepionkowy w UE dowodzi, że to Wielka Brytania miała rację, a Ursula von der Leyen się skompromitowała i spowodowała, że Europejczycy wyszli na głupców – pisze w brytyjskim dzienniku „The Times” Peter Tiede, szef działu politycznego niemieckiego dziennika „Bild”.

   „Ach, jak my Niemcy nabijaliśmy się z tych dziwnych brexitowych gości z ich dziwacznym euro-populistą Borisem Johnsonem na czele. Wymarsz z Unii Europejskiej. Śmieszne! No cóż, wkrótce zobaczą, co im zostanie. Bez Europy. Zupełnie sami. To teraz widzimy. My wszyscy – 83 miliony Niemców i cała Europa – niedostatecznie zaopatrzeni w szczepionki, pozostający w tyle nie tylko za USA i Kanadą, ale także za Wielką Brytanią! Ze wszystkich ludzi to właśnie Johnson miał rację: zamówił szczepionki dla Brytyjczyków na czas, hojnie i wystarczająco. W nadmiarze!” – pisze Tiede.

   Jak zauważa Tiede, w Niemczech, w kraju porządku, zapanował chaos i trzeba było odwołać szczepienia dla osób starszych i nie uda się zaszczepić przed jesienią 70 procent populacji, co i tak jest najlepszym scenariuszem.

   Ocenia, że jest to druzgocące z ludzkiego punktu widzenia – ze względu na ludzi, którzy pilnie potrzebują szczepionki i tych, którzy umrą, ponieważ nie otrzymają jej na czas, ale również druzgocące na poziomie politycznym. Przypomina, że już w kwietniu ubiegłego roku Stany Zjednoczone uruchomiły największy w historii program zamówień szczepionek, a Wielka Brytania zaczęła składać zamówienia wkrótce potem, negocjując twardo, ale dobrze płacąc za szczepionki.

   „A co zrobiła UE? Stworzyła największy w swojej historii program niszczący zaufanie. Co więcej, Bruksela i rządy państw UE zdołały potwierdzić stare uprzedzenia o powolnej Europie. Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, odrzuca wszelką winę, dodając sobie otuchy i w ten sposób jeszcze bardziej podkopuje zaufanie do jej zdolności do kierowania UE. Muzyka dla uszu populistów i antydemokratów” – pisze Tiede. „Von der Leyen wszczęła spór z dostawcą szczepionek, firmą AstraZeneca, co miało wyglądać odważnie, ale było po prostu głupie. Skompromitowała Europę”.

   Przypomina, że von der Leyen już jako minister obrony Niemiec poniosła sromotną klęskę w kwestii zamówień na helikoptery, samoloty i broń, więc Angela Merkel odesłała ją do Komisji Europejskiej. Zauważa, że państwa członkowskie od dziesięcioleci tak postępują ze zużytymi politycznie kadrami – wysyłają ich do Brukseli. „To jest historia, którą Johnson raz po raz opowiadał Brytyjczykom. On, europejski populista. Teraz my się z nim zgadzamy” – przyznaje publicysta. „Co gorsza, von der Leyen albo świadomie okłamała 447 milionów Europejczyków, albo nie wiedziała, o czym mówi. Jedno i drugie jest nie do przyjęcia” – podkreśla.

   Jak wskazuje, umowa UE z firmą AstraZeneca ujawnia, że Komisja źle negocjowała i nie zapewniła sobie żadnych wiążących praw, czyli nie zrobiła tego, co do niej należy: nie zadbała o Europę, a 27 rządów państw członkowskich albo nie interweniowało, albo interweniowało zbyt późno.

   „Kontrakt z AstraZeneca i katastrofa szczepień to ogłoszenie bankructwa Brukseli, to oskarżenie 27 państw członkowskich. Zniewaga dla nas, Europejczyków, a zwłaszcza dla zdeklarowanych Europejczyków, takich jak ja. A fakt, że my w Niemczech możemy szczepić się tylko w ślimaczym tempie, że zostaliśmy w tyle za takimi krajami jak Włochy, Bahrajn czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, jest naszym upokorzeniem. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na wyspę, która kiedyś należała do naszej UE. Jest to żenujące, ponieważ teraz to my jesteśmy głupcami” – podsumowuje Tiede.
   • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 04.02.21, 21:18
    Kolyjne miliardy pomocy rzondu BRD.

    www.dw.com/pl/niemcy-kolejne-miliardy-dla-rodzin-i-przedsi%C4%99biorstw/a-56450414
  • 1fatum Re: Katastrofa w Niemczech 06.03.21, 23:31
   Biedny iksis martwi się o Niemców, a zapomina o swoich rodakach.

   Tekst linku
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 15.07.21, 16:36
   Niemcy: Ciągle rośnie liczba ofiar powodzi; zginęły co najmniej 42 osoby

   Do co najmniej 42 wzrosła liczba osób, które zginęły na zachodzie Niemiec w wyniku powodzi spowodowanych przez ulewne deszcze i burze. Według policji tylko w okolicach Kolonii zginęło 20 osób. Przebywająca z wizytą w USA kanclerz Merkel rozmawiała telefonicznie z szefem MSW o sytuacji powodziowej w kraju.

   18 osób straciło życie z okręgu Ahrweiler w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, gdzie ogłoszono stan klęski żywiołowej. Szczególnie dotknięta została wieś Schuld, gdzie w nocy zawaliło się sześć domów. Jak podaje policja, powodzie odcięły od świata kilka miast. Ludzie uciekali na dachy swoich domów i tam czekali na służby ratunkowe.

   W czwartek po południu policja w Kolonii poinformowała o 20 ofiarach śmiertelnych w regionie. Oprócz dwóch zgonów stwierdzonych w samym mieście, 15 zgonów odnotowano w Euskirchen i trzy w Rheinbach.

   W regionie Sauerland podczas akcji ratunkowej zginęło dwóch strażaków. Jeden, w wieku 46 lat, wpadł do wody i utonął w Altenie w środę po południu po uratowaniu mężczyzny z zalanej części miasta. Niespełna dwie godziny później 52-letni strażak zasłabł podczas akcji w rejonie elektrowni Werdohl-Elverlingsen. Zmarł wieczorem tego dnia mimo przeprowadzonej reanimacji.

   Kanclerz Angela Merkel, która w czwartek przebywa w Waszyngtonie, gdzie spotka się z prezydentem Joe Bidenem, rozmawiała telefonicznie z szefem MSW Horstem Seehoferem i ministrem finansów Olafem Scholzem o powodziach w kraju. Według informacji dziennika "Bild" szefowie obu resortów przygotowują program pomocy dla zalanych terenów, który w przyszłym tygodniu ma zostać zatwierdzony przez rząd.

   Merkel rozmawiała również z premierami najbardziej dotkniętych landów, Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynatu - Arminem Laschetem i Malu Dreyer.
   • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 16.07.21, 05:33
    iksis niy ciesz se tom katastrofom w BRD.W Belgi jest to samo ale tam i polske dzieci som zagrozone,czy jest to asz take smiyszne?

    www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/belgia-w-wyniku-powodzi-polskie-dzieci-zostaly-uwiezione-w-osrodku/ewdcx7c,79cfc278
    • keniata Re: Katastrofa w Niemczech 16.07.21, 10:23
     Schadensfreude. Bardzo prymitywne .
     • farel Re: Katastrofa w Niemczech 16.07.21, 16:10
      SCHADENSFREUDE , typowe dla strammych katoli, stronnikow PiS-u i "polskiej (kiedyś) dominacji" w Europie
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 27.07.21, 22:01
   We wtorek przed południem doszło do gigantycznej eksplozji na terenach przemysłowych zakładów chemicznych w Leverkusen w Niemczech. Jak informuje IMGW, smuga zanieczyszczeń dotrze do Polski w środę 28 lipca w godzinach porannych. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

   W wyniku wybuchu w Leverkusen życie straciła jedna osoba, cztery zostały ciężko ranne, a kolejnych 12 było poszkodowanych. Pożar został ugaszony krótko po godzinie 13. "Najprawdopodobniej zapaliły się zbiorniki z rozpuszczalnikiem" - informował serwis "Deutsche Welle". Na miejscu przez wiele godzin pracowały zastępy straży pożarnej oraz specjalistyczna jednostka chemiczna.

   Według najnowszych prognoz opierających się na modelu GFS, w środę 28 lipca ok. godz. 7-9 rano w rejon Niziny Szczecińskiej dotrze rozproszona smuga zanieczyszczeń. Według instytutu koncentracja zanieczyszczeń powinna ulec znacznemu zmniejszeniu oraz "wypłukaniu" w związku z opadami deszczu.

   • 1fatum Re: Katastrofa w Niemczech 28.07.21, 00:47
    Kiedy czytam wydaliny iksisa, zastanawiam się, czy on jest taki jak usiłuje się przedstawiać. Na pewno nie jest Polakiem. Prawdziwi Polscy są honorowi,, uczciwi i pomocni innym. Wyznają zasadę "Wolność, Równość, Braterstwo". W razie potrzeby można na niego liczyć.
    Istnieją też polakopodobne popaprańce ziejące nienawiścią i nawet przez Polaków są znienawidzeni.

    Tylko dlaczego usiłuje pokazać swoje prawdziwe oblicze. Może ma jakieś urazy psychiczne, bądź kompleksy. Obawia się, ze będąc normalnym zostanie odrzuconym.
    Iksis, bez obaw. Pokaż ludzką twarz.
    • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 28.07.21, 05:34
     iksis zesroles se ze szczynscia?
     • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 30.07.21, 06:05
      Eksplozja w Leverkusen. Pył może być toksyczny. Zamknięto place zabaw, zakazano jedzenia owoców.

      Do pięciu wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wybuchu w zakładach chemicznych w Leverkusen na zachodzie Niemiec. Służby ratownicze odnalazły w gruzach ciała trzech kolejnych osób. Dwie osoby wciąż uważa się za zaginione.

      Policja bada, co spowodowało eksplozję. Eksperci z kolei analizują, czy pył, który spadł na okolicę po wybuchu, może być toksyczny. Strażacy ostrzegają, aby unikać kontaktu skóry z pyłem, nie wnosić go na butach do domów oraz nie jeść owoców z ogródków. Władze zdecydowały również, że zamknięte zostaną miejscowe place zabaw.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 28.07.21, 20:23
   Niemcy. Szabrownicy i przestępcy wykorzystują klęskę powodzi. Kilkadziesiąt osób zatrzymanych.
   Deutsche Welle 28.07.2021

   Kradzieże, niszczenie mienia, ataki - takie zdarzenia miały miejsce po powodzi, która w lipcu nawiedziła Niemcy. Według ministra spraw wewnętrznych NRW Herberta Reula zarówno powodzianie, jak i niosący pomoc stali się celem przestępców.

   https://bi.im-g.pl/im/e0/1d/1a/z27382496IH,Zniszczenia-po-powodzi-w-Niemczech.jpg

   Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) Herbert Reul (CDU) przedstawił w środę w komisji spraw wewnętrznych parlamentu krajowego w Duesseldorfie dane dotyczące przestępczości w rejonie klęski powodzi. Do tej pory ujawniono 65 przypadków kradzieży i 31 szczególnie ciężkich kradzieży [kradzież przedmiotów o znacznej wartości - red.] oraz 12 przypadków oszustw. Ponadto w 15 przypadkach odnotowano uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia i przywłaszczenie. - Dlatego też policja jest i pozostanie tam obecna - powiedział polityk. Zatrzymano 23 osoby, a cztery z nich trafiły do aresztu śledczego.

   Według polityka zlokalizowano już wszystkich zaginionych, których poszukiwano po powodzi. W regionie Nadrenii Północnej-Westfalii odnotowano w sumie 47 ofiar śmiertelnych katastrofy. Według najnowszych informacji 23 osoby zostały prawdopodobnie pochłonięte przez masy wody na drodze. 23 inne osoby znaleziono martwe w ich mieszkaniach lub piwnicach. W jednym przypadku nie ustalono przyczyny śmierci. Cztery ofiary śmiertelne to strażacy.

   W ocenie ministra odbudowa dotkniętych powodzią obszarów będzie trwała bardzo długo. Po zakończeniu akcji ratunkowej i znalezieniu zaginionych zadaniem jest teraz uprzątnięcie, naprawa i odbudowa, co w niektórych miejscach może zająć "tygodnie, miesiące, a czasem lata".

   Szkody materialne - zarówno prywatne, jak i publiczne - liczone są w miliardach. Poważnie ucierpiały również dostawy wody pitnej, energii elektrycznej, gazu i sieci telekomunikacyjne, które w niektórych regionach objętych kryzysem nadal nie działają.
   • keniata Re: Katastrofa w Niemczech 30.07.21, 12:50
    Iksis, wiesz co ?
    Ty sobie pisz , a ja sobie bede dalej w Niemczech mieszkac.
    • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 31.07.21, 21:33
     A jo wiem, kim sa Ci Szabrownicy , co Ixis mianuje:

     www.tagesspiegel.de/berlin/fahrrad-diebstaehle-in-berlin-die-spur-der-gestohlenen-raeder-fuehrt-nach-polen/14784846.html
     • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 31.07.21, 21:48
      Jedynym ratunkym do Niymcow pszed tym nagminnym zlodziejstwym i by postawic tymu tama to zamknonc granice tak jak za czasow zimnyj wojny.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 07.09.21, 17:51
   Unia (CDU/CSU) spada w sondażach do najniższego poziomu w historii badań – wskazuje na nią tylko 19 proc. badanych. Partii grozi również utrata licznych mandatów bezpośrednich. Z kolei SPD nadal poprawia swój wynik – wynika z najnowszych danych instytutu badania opinii społecznej Forsa.

   Na odwrócenie niekorzystnego trendu liczy kanclerz Merkel, która podczas swojego wystąpienia w parlamencie we wtorek zaapelowała do Niemców o poparcie kandydata CDU Lascheta w wyborach – pisze Reuters. Merkel zwróciła się do wyborców z prośbą poparcie rządu, kierowanego przez konserwatywnego Armina Lascheta, aby uniknąć lewicowej koalicji w nowym rządzie.

   Za kilka dni obywatele będą mieć wybór: albo rząd, który zaakceptuje poparcie dla Lewicy (die Linke) w koalicji z SPD i Zielonymi (…) lub rząd federalny, kierowany przez CDU i CSU z Arminem Laschetem jako kanclerzem – rząd federalny, który z umiarem prowadzi nasz kraj w przyszłość - dodała kanclerz, cytowana przez Reutersa, w trakcie swojego wystąpienia w niższej izbie parlamentu.

   Gdyby wybory do Bundestagu odbywały się w tym tygodniu, partie mogłyby liczyć na następujący wynik: SPD - 25 proc. (wybory Bundestag 2017: 20,5 proc.), CDU/CSU - 19 proc. (32,9), Zieloni - 17 proc. (8,9), FDP - 13 proc. (10,7) , AfD - 11 proc. (12,6), Lewica - 6 proc. (9,2). Na pozostałe partie oddano by łącznie 9 proc. głosów (5,2).
   • hanys_hans Re: Katastrofa w Niemczech 09.09.21, 20:08
    Katastrofa małego samolotu w Niemczech. Są ofiary

    Policja potwierdziła śmierć trzech osób w wyniku katastrofy małego samolotu w południowo-zachodnich Niemczech. Tekst linku
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 05.12.21, 12:28
   Niemcy: za mało paszy - świnie same się zjadały

   Dramatyczne sceny rozegrały się na farmie w Hilter niedaleko Osnabrück (Dolna Saksonia). Setki świń otrzymywały za mało paszy.

   Według „Neue Osnabrücker Zeitung”, rolnik wydzierżawił zdalną obsługę chlewni. Ponieważ dzierżawca nie dbał wystarczająco o zwierzęta, świnie zjadały się nawzajem.

   Dzierżawca zgłosił ten fakt sam do władz weterynaryjnych. Przeżyły tylko cztery świnie, jedno ze zwierząt musiało zostać zabite. W sumie zakończyło życie 300 świń.

   Zwłoki zwierząt zostały usunięte. Na winowajcę nałożono zakaz chowu trzody chlewnej. Jak podkreślił rzecznik okręgu, samoujawnienie przemawia za tragiczną sytuacją, ale incydentu nie można usprawiedliwić.
   • erka-4 Re: Katastrofa w Niemczech 05.12.21, 13:17
    Ty sobie piszesz a oni swoje wiedzą i Ci odpiszą,że rolnikiem owym był Polak,który przed laty do Niemiec wyemigrował.
    A Ty ewentualnie możesz im próbować wytłumaczyć,że to Ślązak a nie Polak.
   • hanys_hans Re: Katastrofa w Niemczech 06.12.21, 16:40
    Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Pojazd należy do firmy EST Lorek z Gdańska

    Tekst linku
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 01.12.22, 22:05
   Niemcy wygrywają, ale jadą do domu!

   Zwycięstwem podopiecznych Hansiego Flicka zakończył się mecz trzeciej kolejki grupy E pomiędzy Niemcami i Kostaryką. Ze względu na wynik w meczu Japonia - Hiszpania, dzisiejszy triumf nie dał triumfatorom pojedynku awansu do fazy pucharowej.
   • 1fatum Re: Katastrofa w Niemczech 02.12.22, 09:46
    To normalne w sporcie.
    Wygrywający jest lepszym i nie w tym niczego dziwnego. W kolejnych zawodach wynik może być zupełnie inny.
    Na tym polu właśnie powinny się rozgrywać międzynarodowe spotkania, a nie na wojnie.
    • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 03.12.22, 09:07

     1fatum Re: Katastrofa w Niemczech 02.12.22, 09:46
     To normalne w sporcie.
     Wygrywający jest lepszym i nie w tym niczego dziwnego. W kolejnych zawodach wynik może być zupełnie inny.
     Na tym polu właśnie powinny się rozgrywać międzynarodowe spotkania, a nie na wojnie

     --

     Boroczek z tygo iksisa.
     • keniata Re: Katastrofa w Niemczech 06.12.22, 10:10
      Jaki tam boroczek ? To osobnik jakiego mozna w Polsce spotkac na kazdym kroku . Takie odzwierciedlenie negatywnych polskich cech charakteru.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 18.02.23, 09:06
   Niemcy i kultura.

   Niemcy: Skandal w operze. Dyrektor baletu się obraził i wysmarował dziennikarkę psimi odchodami.

   Dyrektor baletu hanowerskiej opery został zawieszony po tym, jak w sobotę wysmarował ekskrementami twarz niemieckiej krytyczki sztuki. Marco Goecke będzie musiał tłumaczyć się nie tylko swoim szefom, ale również funkcjonariuszom. Sprawa trafiła na policję.

   W sobotę w hanowerskiej operze państwowej doszło do konfrontacji pomiędzy znanym choreografem i dziennikarką. Szef baletu Marco Goecke najwidoczniej nie mógł poradzić sobie z krytyką jednego z jego przedstawień.

    W przerwie spektaklu "Wiara - Miłość - Nadzieja", podszedł do Wiebke Huester, która tego samego w gazecie "Frankfurter Allgemeine Zeitung" dnia opublikowała recenzję wcześniejszej opery Goecke’a - "W holenderskich górach".

   Goecke najpierw zagroził, że wyrzuci kobietę z budynku, a następnie - jak relacjonuje "FAZ" - "wyciągnął papierową torbę pełną odchodów zwierzęcych i rozsmarował jej zawartość na twarzy naszego krytyka tańca".

   57-latka zgłosiła sprawę organom ścigania. Rzeczniczka policji przekazała agencji AFP, że próbki "psich odchodów" nie zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, którzy musieli polegać na zeznaniach naocznych świadków.

    "FAZ" potępiła zachowanie choreografa. Krytycznie zachowanie artysty oceniła również opera. W oświadczeniu poinformowano, że "impulsywna reakcja" Goecke'a była sprzeczna ze "wszystkimi zasadami postępowania Państwowej Opery w Hanowerze".
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 19.03.23, 08:32
   Kolejna kompromitacja Niemiec. Wstyd na całą Europę.

   Niemcy: Media: Fundacja Klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego mogła być pomysłem Rosji.

   Fundacja Klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego (MV) od chwili powstania była krytykowana za wspieranie dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2. Teraz pojawiają się informacje, dzięki którym "staje się coraz bardziej jasne", że pomysł na Fundację "pochodził bezpośrednio z Rosji" - jak to określił jeden z niemieckich polityków.

   Fundacja Ochrony Klimatu i Środowiska Meklemburgii-Pomorza Przedniego oficjalnie poświęcona była projektom ochrony przyrody, ale w rzeczywistości służyła obejściu sankcji USA wobec rosyjsko-niemieckiego gazociągu. Jak pisał dziennik "Bild", premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig "przez lata walczyła o dalszą budowę kremlowskiego rurociągu Nord Stream 2. Nie słuchała ostrzeżeń ze strony USA, Polski, krajów bałtyckich i Ukrainy. Gdy Amerykanie nałożyli sankcje, Schwesig założyła oszukańczą fundację, by dokończyć budowę putinowskiego rurociągu".

   Rząd MV, kierowany przez Manuelę Schwesig (SPD) uruchomił Fundację Klimatyczną w marcu 2021 roku. Budowa gazociągu została zakończona, ale nie został on oddany do eksploatacji z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

   Według śledztwa gazety "Welt am Sonntag" spółka-córka Gazpromu, Nord Stream 2 AG, mogła odgrywać większą rolę niż wcześniej zakładano w powstaniu Fundacji Klimatycznej MV. Gazeta powołuje się na cyfrowy zapis projektu statutu Fundacji. W dokumentach jako autora znaleziono nazwę kancelarii prawnej, która kilkakrotnie pracowała dla spółki Nord Stream 2.

   Minister spraw wewnętrznych Meklemburgii-Pomorza Przedniego Christian Pegel (SPD) odrzucił zarzuty. "Parlament landu i rząd landu podjęły własną, niepodlegającą wpływom decyzję o utworzeniu Fundacji Ochrony Klimatu i Środowiska" - poinformował w ubiegłym tygodniu. Nie było żadnego wpływu Nord Stream 2 na niezależną decyzję parlamentu i rządu kraju związkowego.

   Opozycja ostro krytykuje rząd MV. "Szokujące jest to, że chciano ukryć, kto za kulisami pociągał za sznurki" - powiedział gazecie polityk Zielonych ds. energii Hannes Damm. Nowe odkrycie zajmuje czołowe miejsce "na liście skandali wokół Fundacji Klimatycznej".

   Szef frakcji CDU Franz-Robert Liskow powiedział, że "według najnowszych ustaleń staje się coraz bardziej jasne, że pomysł na fundację nie pochodził z Meklemburgii-Pomorza Przedniego, lecz bezpośrednio z Rosji". SPD brakuje woli wyjaśnienia sytuacji. "Gazprom lub Nord Stream 2 AG, najwyraźniej zaproponował pani Schwesig odpowiednią konstrukcję w celu wyegzekwowania interesów geostrategicznych i zlecił własnym prawnikom wykonanie niezbędnej pracy nad treścią".

   Wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej FDP w parlamencie kraju związkowego René Domke powiedział gazecie, że "teraz potwierdza się, iż wpływ Gazpromu na powstanie fundacji był znacznie większy, niż wcześniej podejrzewano, a ręka Kremla sięgała co najmniej aż do gabinetów ministrów". Szefowa rządu musi wyjaśnić w parlamencie landowym "co wiedziała, kiedy i od kogo, i to bez luk".

   Poseł do Bundestagu z partii CDU Philipp Amthor, wątpi w oświadczenia rządu . "Wzruszająca opowieść pani Schwesig i pana Pegla, że rząd landowy wymyślił konstrukcję fundacji i jedynie poprosił Gazprom o jej sprawdzenie, mocno się chwieje" - powiedział Amthor w rozmowie z portalem Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). "Kluczowe pytanie brzmi: Czy Gazprom był kucharzem, a Schwesig tylko kelnerką?".

   "Teraz jest jasne: Schwesig nie walczyła sama o najważniejszy projekt energetyczny dyktatora Kremla Władimira Putina - ale ściśle współpracował z bezpośrednią świtą Putina" - pisał na początku marca dziennik "Bild". Schwesig od 2018 roku siedmiokrotnie spotkała się z Matthiasem Warnigiem, wieloletnim dyrektorem zarządzającym Nord Stream 2 AG, "najważniejszym menedżerem energetycznym Putina w Niemczech".

   Jak poinformował tygodnik "Zeit", "byłego człowieka Stasi Warniga i wieloletniego agenta KGB Putina od dziesięcioleci łączy bliska przyjaźń". Nikt na Zachodzie "nie ma bliższych relacji z Władimirem Putinem niż Matthias Warnig". Od lat dziewięćdziesiątych spotykali się setki razy. "Razem polowali, łowili ryby i biesiadowali". Kiedy żona Putina miała wypadek samochodowy w 1993 roku, Warnig poleciał do Rosji i przywiózł dzieci Putina do Niemiec. Natomiast dzieci Warniga uczyły się w Davos jazdy na nartach od Putina. Warnig miał też odwiedzić Putina już po ataku na Ukrainę.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 09.04.23, 21:04
   Kompromitacja państwa niemieckiego.

   Niemcy: W zeszłym roku na budowach zginęło 74 pracowników.

   W 2022 roku wypadki budowlane w Niemczech, kończące się śmiercią, miały miejsce średnio co trzy i pół dnia roboczego – wynika z danych IG Bauen-Agrar-Umwelt (IG Bau). W sumie rannych na budowach zostało blisko 100 tys. pracowników. To przerażające dane – podkreślają związkowcy.

   Jak poinformowało IG Bau, w ubiegłym roku zgłoszono 99 380 wypadków na budowach, z czego 74 miały skutek śmiertelny. Robert Feiger, szef IG Bau, określił ten wstępny bilans minionego roku jako "przerażający". Rok wcześniej, w 2021 roku, doszło do 85 wypadków śmiertelnych, a w sumie zgłoszonych zostało 103 518 wypadków na budowach.

   "Nawet jeśli liczby spadły w porównaniu z rokiem wcześniejszym, liczba wypadków w budownictwie jest wysoka. Place budowy to wciąż problematyczna sfera, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracy" - podkreślił Feiger. Zaznaczył też, że zakłada się dużą liczbę niezgłaszanych wypadków przy pracy, szczególnie nie są raportowane drobne zdarzenia. Wypadki są też często bagatelizowane lub tuszowane, jeśli dotyczą pracowników z zagranicy.

   Według raportu główną przyczyną śmiertelnych wypadków w 2022 roku były upadki z dachów i rusztowań. Inne przyczyny to obrażenia, spowodowane przez maszyny budowlane lub spadające elementy. Z danych IG Bau wynika również, że najwięcej wypadków ma miejsce w mniejszych firmach.

   "Bezpieczeństwo na placach budowy musi stać się najwyższym priorytetem. Praca w budownictwie nie może być dla zatrudnionych pracą wysokiego ryzyka, ponieważ szef oszczędza na bezpieczeństwie pracy lub stale wzrasta presja w pracy" - stwierdził szef IG Bau. Jak zaznaczył, w tym celu potrzebna jest większa prewencja, a także więcej kontroli bezpieczeństwa pracy.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 23.04.23, 11:26
   Niemcy: Kolejna sieć handlowa przeżywa kryzys i wszczyna postępowanie upadłościowe.

   Gerry Weber to kolejna po Scotch & Soda, Goertz, Peek & Cloppenburg czy Galerii Kaufhof niemiecka sieć handlowa przeżywająca kryzys. Firmie udało się uniknąć upadłości zaledwie trzy lata temu, ale ponownie sytuacja producenta odzieży z Halle w Westfalii nie wygląda dobrze – informują media.

   Gerry Weber to niemiecka firma odzieżowa specjalizująca się w odzieży damskiej. Ma ponad 700 sklepów na całym świecie i zatrudnia ok. 2100 osób.
   • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 25.04.23, 05:18
    "Po odliczeniu długów, prywatne gospodarstwa domowe w 2021 roku dysponowały rekordowym majątkiem (netto) w wysokości 316 500 euro – tak wynika z badania „Prywatne gospodarstwa domowe i ich finanse”.

    www.dw.com/pl/rekordowo-wysokie-maj%C4%85tki-w-niemczech/a-65417604
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 17.06.23, 19:22
   Wielka uliczna bójka w Essen. Policja podejrzewa przestępcze klany.

   Do ulicznej bójki z udziałem ponad 80 osób doszło w Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Wśród kilku rannych są dwaj policjanci. Bijatyka wybuchła w piątek (16.06.2023) około godziny 21.30 przed jedną z restauracji w Essen. Polica szacuje, że na miejscu zebrało się około 100 osób – nie tylko uczestnicy bójki, ale także gapie. Do interwencji skierowano "duży kontyngent" policjantów, a nawet śmigłowiec. Kilka osób zostało rannych, w tym dwóch policjantów. Sytuacja uspokoiła się dopiero długo po północy. Podczas rewizji na miejscu bijatyki znaleziono stalowe pałki i noże. Według policji zdarzenie to miało związek z "konfliktem przestępczych klanów".

   Dzień wcześniej wieczorem doszło też do podobnych zajść w oddalonym o 30 km od Essen mieście Castrop-Rauxel. Rannych zostało co najmniej siedem osób, w tym dwie ciężko. Również tam policjanci znaleźli w trakcie rewizji noże, pałki, maczety i jedną sztukę broni palnej. W sobotę (17.06.) policja zapowiedziała wzmocnienie patroli w obu miastach. Trzeba zakładać, że uczestnicy obu konfrontacji "prawdopodobnie znów będą chcieli się spotkać" – powiedział mediom rzecznik policji w powiecie Recklinghausen. Dziennik "Bild" spekulował już, że trwa dzielnicowa wojna klanów, która obecnie eskaluje. Według gazety także konflikt w Essen jest jej częścią. "Bild" twierdzi, że chodzi prawdopodobnie o spór klanów libijskiego i syryjskiego. Doniesienia te nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone.
    • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 18.06.23, 14:30
     Niemiecka robota. Ale Polacy rozwalą ten eurokomunistyczny system.
     • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 18.06.23, 18:44

      iksis Re: Katastrofa w Niemczech 18.06.23, 14:30
      Niemiecka robota. Ale Polacy rozwalą ten eurokomunistyczny system.

      ---

      Mosz racja iksis.Niy ma lepszych od rozwalania.
     • 1fatum Re: Katastrofa w Niemczech 18.06.23, 20:47
      Swój kraj już rozwalili.
      • 1fatum Re: Katastrofa w Niemczech 18.06.23, 20:57
       To jest Polska Iksisa

       Tekst linku
       • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 20.06.23, 19:22
        To są Niemcy.

        Bójka na kąpielisku w Niemczech. Pięć osób zostało rannych.

        Na odkrytym kąpielisku w Niemczech doszło do masowej bijatyki, w której mogło uczestniczyć nawet 40 osób. Wszystko zaczęło się od 12-latka wepchniętego siłą do basenu, który postanowił przyprowadzić na miejsce zdarzenia dwóch starszych braci. Wywiązała się awantura, w wyniku której jedna osoba została pchnięta nożem, a cztery inne odniosły lekkie obrażenia na skutek pobicia.

        Incydent miał miejsce w niedzielę ok. godz. 16:30 na odkrytym basenie w miejscowości Mannheim w południowo-zachodnich Niemczech. Jak podaje miejscowa policja, dwóch dorosłych w wieku ok. 20 i 40 lat wepchnęło do basenu 12-letniego chłopca. Oprawcy o "południowoeuropejskiej aparycji" mieli siłą przytrzymywać nastolatka pod wodą - donosi "Bild".
        Kiedy ofierze udało się wydostać, przyprowadziła na miejsce zdarzenia dwóch starszych braci. Ci zostali od razu zaatakowani przez napastników. Wywiązała się bójka, a strony sporu zaczęły wzywać na pomoc kolejnych krewnych.

        Podczas awantury dźgnięty nożem został 24-letni mężczyzna. Cztery inne osoby doznały lekkich obrażeń na skutek pobicia. Jednemu z uczestników bójki skradziono telefon komórkowy i pieniądze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka