Dodaj do ulubionych

Katastrofa w Niemczech

06.01.21, 08:59
W ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 21 237 przypadków zakażenia koronawirusem i 1019 zgonów. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zwiększyła się do 1 808 647, a zmarłych do 36 537 - poinformował w środę Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).

Po raz drugi w Niemczech dobowa liczba zgonów na Covid-19 przekroczyła 1000. Pierwszy raz miało to miejsce 30 grudnia, gdy stwierdzono 1129 nowych przypadków śmiertelnych.

We wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel i premierzy landów zdecydowali, że twardy lockdown, który trwa w Niemczech od połowy grudnia i miał się zakończyć 10 stycznia, zostanie przedłużony do 31 stycznia.

Obecnie w Niemczech obowiązuje zakaz opuszczania domów bez konieczności; otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.
Obserwuj wątek
  • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 06.01.21, 13:48
   iksis w Polsce jest jesze gorzi ,chyba wiysz ze BRD mo 80mln. mieszkancow a Polska 38mln.Wiync se porownej.

   To jest z ostatni doby w Polsce:

   W środę Ministerstwo Zdrowia informuje o 14 151 nowych zakażeniach i o 553 zgonach z powodu koronawirusa.

   biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,26662513,koronawirus-w-srode-6-stycznia-17-tys-osob-w-szpitalach-i.html---

   A to Niymcy:

   W ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 21 237 przypadków zakażenia koronawirusem i 1019 zgonów.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 08.01.21, 18:23
   W Niemczech rekord zgonów z powodu koronawirusa.

   W Niemczech ubiegłej doby na COVID-19 zmarło 1188 osób. To najwięcej osób od początku pandemii koronawirusa. Odnotowano też ponad 31,8 tys. nowych zakażeń. Dane te podał Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha.

   Łączna liczba zakażonych w Niemczech to prawie 1,9 mln, a zmarłych 38 tys. 795. W czwartek o tym, że pandemia koronawirusa może się nasilać i że potrwa jeszcze dłuższy czas, ostrzegała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jednocześnie zaznaczyła, że szczepienia, które obecnie przeprowadzane są w całej Europie i na całym świecie, dają nadzieję na poprawę sytuacji.

   We wtorek władze niemieckie przedłużyły lockdown, który zamiast do 10 potrwa do 31 stycznia. U naszych zachodnich sąsiadów obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania bez konieczności, otwarte są jedynie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby, a spotykać się można tylko z jedną osobą spoza swojego gospodarstwa domowego. Zamknięte są szkoły, zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne. W regionach z największą liczbą zakażeń mieszkańcy mogą przemieszczać się jedynie w obrębie 15 km od swoich domów.
   • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 09.01.21, 09:57
    Jeszcze niydowno Boris Johnson w Angli i Tramp w Ameryce z koronawirusa jajca se robiyli (w odrozniyniu od
    Kanclerz Angeli Merkel) i bez masek "lotali" ale dopiyro musieli zachorowac zeby cos z tygo zrozumiec.Oczywiscie
    pszezyli bo z pewnosciom mieli najlepszo opieka z najlepszych.Pszeciyntny "Kowalski" jednak niyjedyn w karytce umiyro bo w szpitalu nawet miejsca niy ma do niygo.
    Iksis moze cos nom "napiszesz" jak te sprawy z koronawirusym dzisiej w Ameryce abo w Angli se "pszedstawiajom"?
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 14.01.21, 05:54
   Deutschland jetzt mit höherer Corona-Todesrate als die USA

   Deutschland gehört mittlerweile zu den am schlimmsten betroffenen Ländern weltweit, wenn es um Corona-Tote geht. Dabei spielen verschiedene Faktoren eine Rolle.

   Am gestrigen Mittwoch wurden 23.422 neue Coronafälle und 1200 Tote in Deutschland gemeldet. Die Inzidenz liegt bei 168,8.
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 20.01.21, 18:31
   W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Niemczech 15 974 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 1148 kolejnych zgonów - poinformował w środę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).
   • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 21.01.21, 10:03
    Zmarlych na Corona w Polsce do wczoraj - 34.141 - Ilosc Mieszkancow w Polsce - 37,97 Millionow
    Zmarlych na Corona w Niemczech - 49.783 - Ilosc Mieszkancow w Niemczech - 83,02 Millionow

    a wiec w stosunku do Ludnosci Niemcy by musieli miec 74,648 zmarlych, zeby dorownac polskim zgonom - a wiec jak cos napiszesz , zawsze sie poinformuj osiolku z Betlejemki !
     • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 21.01.21, 19:33
      A "to wszystko" dopiyro se zaczyno.Jest take powiedzynie: nim gruby schudnie to tyn chudy umrze, (oczywiscie "tyn gruby" to Germania).Ostatniymi laty Niymcy mieli potynzne nadwyzki eksportowe i byli
      krytykowani za to ze tyj kasy niy wydowajom a ladujom jom w splata zadluzynia i oszczyndnosci.Jak widac robiyli dobrze bo dzisiej ta kasa se pszido.

      --

      "W relacji do produktu krajowego brutto w ciągu roku urósł o aż 9,7 pkt. proc. PKB. Pod tym względem tylko czasy gierkowskie, a konkretnie 1980 rok był większą katastrofą, bo dług zagraniczny urósł wtedy z 31 do 42 proc. PKB, czyli o 11 pkt. proc."

      --

      businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dlug-publiczny-ostro-w-gore-pandemia-kosztowala-nas-wiecej-niz-niemcow/qfbcqg2
       • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 22.01.21, 23:09

        ballest Re: Katastrofa w Niemczech 22.01.21, 07:50
        Niemcy ratuja nie tylko swoja godpodarke, ale tez Manufaktury w Polsce , co sa dostawcami do niemieckich koncernow.

        ---

        Oczywiscie.Nom tu na nasz Slonsk tysz "kedys" Niymcy psziniysli cywilizacja i rozwoj.My w odrozniyniu od iksisow umiymy to uszanowac i docynic.

        ps.iksis tu cos pisze o katastrofie w Niymczech.Niy wiym czy to mozna nazwac katastrofom?

        www.dw.com/pl/rekordowe-zasoby-niemc%C3%B3w-akcje-polisy-got%C3%B3wka/a-56237569--

        To tu to jusz katastrofom nazwac mozna:

        "Aż o 252 mld zł w skali roku wzrósł dług publiczny Polski - wynika z danych zaprezentowanych w czwartek przez Eurostat. Ta wartość nie ma porównania w historii. Łącznie dług doszedł już do 1307 mld zł, czyli do 56,7 proc. produktu krajowego brutto.
        W relacji do produktu krajowego brutto w ciągu roku urósł o aż 9,7 pkt. proc. PKB. Pod tym względem tylko czasy gierkowskie, a konkretnie 1980 rok był większą katastrofą, bo dług zagraniczny urósł wtedy z 31 do 42 proc. PKB, czyli o 11 pkt. proc."
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 25.01.21, 15:43
   Dramatyczna sytuacja epidemiczna w Saksonii. Krematoria na granicy wydolności, brakuje miejsca na trumny

   Nigdzie w Niemczech śmiertelność wskutek koronawirusa nie jest obecnie tak wysoka, jak w Saksonii. Krematorium w Doebeln nie radzi sobie z pracą. - Pracujemy na granicy wydolności - mówi kierownik jednego z krematoriów.

   Brakuje miejsca na trumny

   - W tej chwili brakuje nam miejsca na trumny - wyjaśnia Gerold Muenster. Na początku grudnia ubiegłego roku w tej skromnej sali odbyła się ostatnia ceremonia pożegnania ze zmarłymi. W tej chwili sala służy jako składowisko na trumny. Za krematorium stoi ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią. - W ten sposób chcieliśmy jakoś przejść przez święta, ale już 23 grudnia wszystkie miejsca były zapełnione - dodaje.

   Gerold Muenster nie chce podać dokładnej liczby zmarłych. Ani tych, którzy znajdują się w tej chwili w krematorium, ani tych, którzy zostają tu skremowani każdego dnia. Jego zdaniem nie są to dane, które powinny trafiać do opinii publicznej, "nawet jeśli trudno jest je jednoznacznie określić". W jego przekonaniu wystarczy powiedzieć, że w grudniu 2020 roku krematorium wykonało ponad połowę pracy więcej, niż wynosiła jego średnia za ubiegłe pięć lat. - Dla nas oznacza to, że pracujemy na granicy wydolności - mówi.

   Wysoka śmiertelność w Saksonii

   Muenster zamyka drzwi sali pożegnań ze zmarłymi i przechodzi do wąskiego korytarza. Także tu piętrzą się trumny, które jako następne trafią do krematoryjnego pieca. - Przez cały dzień jesteśmy zajęci ich przestawianiem - wyjaśnia. - Oznacza to dla nas ciężką, fizyczną pracę, ale także duże obciążenia psychiczne. Bywają dni, w których wieczorem mamy więcej zmarłych niż rano, na początku pracy - dodaje.

   Na razie sytuacja raczej się nie zmieni. Wciąż utrzymuje się wysoka śmiertelność na koronawirusa, zwłaszcza tu, w Saksonii, potwierdzona danymi statystycznymi. W połowie grudnia śmiertelność w tym landzie była o 109 procent wyższa niż w ciągu czterech ubiegłych lat. Dla porównania: w skali ogólnoniemieckiej była wyższa tylko o 24 procent.
    • ballest Re: Katastrofa w Niemczech 28.01.21, 09:41
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26729565,niemcy-media-nozownik-ktory-ciezko-ranil-ludzi-we-frankfurcie.html#s=BoxOpImg10

     "We wtorek we Frankfurcie nad Menem doszło do ataku nożownika, podczas którego ciężko ranne zostały cztery osoby. Dziennik "Frankfurter Rundschau" napisał, że zatrzymany napastnik jest obywatelem Polski"
     • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 28.01.21, 11:23
      Angela Merkel za zamkniętymi drzwiami: Sytuacja wymknęła się spod kontroli

      Jak donosi tabloid "Bild", który dotarł do treści rozmów podczas wewnętrznej narady kanclerz Merkel z politykami CDU, szefowa rządu domagała się bardziej drastycznych restrykcji. Jak powiedziała, z powodu mutacji koronawirusa Niemcy siedzą "na beczce prochu" i absolutnie nie jest pewne, że lockdown zostanie zniesiony w połowie lutego.

      - Sytuacja wymknęła się nam spod kontroli - powiedział kanclerz w trakcie konferencji. - Musimy być jeszcze bardziej rygorystyczni, w przeciwnym razie wrócimy tam, gdzie byliśmy dwa tygodnie temu. Niemcy muszą dojść do wskaźnika zakażeń poniżej 50 na 100 tys. mieszkańców - zaznaczyła.
       • socer-schlesier Re: Katastrofa w Niemczech 02.02.21, 17:39
        iksis Ty se o Niymcow niy martw.Niy dosc ze innym pomogajom:

        www.dw.com/pl/bundeswehra-spieszy-na-pomoc-portugalii-w-koronakryzysie/a-56424324

        to jusz "niydigo" sami szczepionki bydom produkowac:

        www.dw.com/pl/bayer-chce-produkowa%C4%87-szczepionk%C4%99-firmy-curevac/a-56406412
  • iksis Re: Katastrofa w Niemczech 02.02.21, 17:33
   „Von der Leyen skompromitowana. Europejczycy głupcami.” Publicysta niemieckiego „Bilda” nie ma litości dla Unii.

   Kryzys szczepionkowy w UE dowodzi, że to Wielka Brytania miała rację, a Ursula von der Leyen się skompromitowała i spowodowała, że Europejczycy wyszli na głupców – pisze w brytyjskim dzienniku „The Times” Peter Tiede, szef działu politycznego niemieckiego dziennika „Bild”.

   „Ach, jak my Niemcy nabijaliśmy się z tych dziwnych brexitowych gości z ich dziwacznym euro-populistą Borisem Johnsonem na czele. Wymarsz z Unii Europejskiej. Śmieszne! No cóż, wkrótce zobaczą, co im zostanie. Bez Europy. Zupełnie sami. To teraz widzimy. My wszyscy – 83 miliony Niemców i cała Europa – niedostatecznie zaopatrzeni w szczepionki, pozostający w tyle nie tylko za USA i Kanadą, ale także za Wielką Brytanią! Ze wszystkich ludzi to właśnie Johnson miał rację: zamówił szczepionki dla Brytyjczyków na czas, hojnie i wystarczająco. W nadmiarze!” – pisze Tiede.

   Jak zauważa Tiede, w Niemczech, w kraju porządku, zapanował chaos i trzeba było odwołać szczepienia dla osób starszych i nie uda się zaszczepić przed jesienią 70 procent populacji, co i tak jest najlepszym scenariuszem.

   Ocenia, że jest to druzgocące z ludzkiego punktu widzenia – ze względu na ludzi, którzy pilnie potrzebują szczepionki i tych, którzy umrą, ponieważ nie otrzymają jej na czas, ale również druzgocące na poziomie politycznym. Przypomina, że już w kwietniu ubiegłego roku Stany Zjednoczone uruchomiły największy w historii program zamówień szczepionek, a Wielka Brytania zaczęła składać zamówienia wkrótce potem, negocjując twardo, ale dobrze płacąc za szczepionki.

   „A co zrobiła UE? Stworzyła największy w swojej historii program niszczący zaufanie. Co więcej, Bruksela i rządy państw UE zdołały potwierdzić stare uprzedzenia o powolnej Europie. Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, odrzuca wszelką winę, dodając sobie otuchy i w ten sposób jeszcze bardziej podkopuje zaufanie do jej zdolności do kierowania UE. Muzyka dla uszu populistów i antydemokratów” – pisze Tiede. „Von der Leyen wszczęła spór z dostawcą szczepionek, firmą AstraZeneca, co miało wyglądać odważnie, ale było po prostu głupie. Skompromitowała Europę”.

   Przypomina, że von der Leyen już jako minister obrony Niemiec poniosła sromotną klęskę w kwestii zamówień na helikoptery, samoloty i broń, więc Angela Merkel odesłała ją do Komisji Europejskiej. Zauważa, że państwa członkowskie od dziesięcioleci tak postępują ze zużytymi politycznie kadrami – wysyłają ich do Brukseli. „To jest historia, którą Johnson raz po raz opowiadał Brytyjczykom. On, europejski populista. Teraz my się z nim zgadzamy” – przyznaje publicysta. „Co gorsza, von der Leyen albo świadomie okłamała 447 milionów Europejczyków, albo nie wiedziała, o czym mówi. Jedno i drugie jest nie do przyjęcia” – podkreśla.

   Jak wskazuje, umowa UE z firmą AstraZeneca ujawnia, że Komisja źle negocjowała i nie zapewniła sobie żadnych wiążących praw, czyli nie zrobiła tego, co do niej należy: nie zadbała o Europę, a 27 rządów państw członkowskich albo nie interweniowało, albo interweniowało zbyt późno.

   „Kontrakt z AstraZeneca i katastrofa szczepień to ogłoszenie bankructwa Brukseli, to oskarżenie 27 państw członkowskich. Zniewaga dla nas, Europejczyków, a zwłaszcza dla zdeklarowanych Europejczyków, takich jak ja. A fakt, że my w Niemczech możemy szczepić się tylko w ślimaczym tempie, że zostaliśmy w tyle za takimi krajami jak Włochy, Bahrajn czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, jest naszym upokorzeniem. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na wyspę, która kiedyś należała do naszej UE. Jest to żenujące, ponieważ teraz to my jesteśmy głupcami” – podsumowuje Tiede.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka