Dodaj do ulubionych

Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego

23.01.21, 13:15
Tak w skrocie:
Obserwuj wątek
  • farel Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 23.01.21, 19:56
   Tym tymatym zajmuja sie jusz od dugich lot, a jaki we mnie wywołoł skutek ?
   Niy ma nic gorszego w historii świata jak chrześcijaństwo, a specjalnie katolicyzm.
   Jedyn plus idzie mu przypisać a to jes rozwój i wspiyranie sztuki sakralnyj. Tego jusz wanieliki niy pielyngnowali (słusznie) tak bardzo. Żydzi byli prawie 1500 lot richtig biydni w tym ciymnym, chrzescijanskim swiecie
  • iksis Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 24.01.21, 17:34
   Lew Trocki właśc. Lejba Dawidowicz Bronsztejn – rewolucjonista rosyjski, socjaldemokrata i komunista. Jeden z twórców i przywódców ZSRR oraz Armii Czerwonej. Był piątym z ośmiorga (czworo zmarło w dzieciństwie) dzieci średniozamożnego żydowskiego chłopa Dawida Bronsteina (1847-1922) oraz jego żony Anny (zm. 1910).

   Grigorij Zinowjew właśc. Owsiej-Gerszen Aronowicz – rosyjski socjaldemokrata i komunista pochodzenia żydowskiego, czołowy działacz ruchu bolszewickiego. Pochodził z zamożnej rodziny żydowskich rolników, ojciec był właścicielem farmy mlecznej.

   Lew Kamieniew właśc. Lew Rozenfeld – czołowy działacz ruchu bolszewickiego, pierwszy Przewodniczący Centralnego Komitetu Wykonawczego RFSRR. Urodził się w rodzinie żydowskiego maszynisty kolejowego, który później ukończył studia inżynieryjne. W 1900 poślubił siostrę Lwa Trockiego Olgę Bronsztejn.

   Jakow Swierdłow – polityk rosyjski, jeden z przywódców bolszewików, w latach 1917-1919 formalnie głowa państwa rosyjskiego. Urodził się w rodzinie żydowskiego rzemieślnika w Niżnym Nowogrodzie. Jego kuzynem był Gienrich Jagoda.

   Łazar Kaganowicz – radziecki polityk, członek najwyższych władz państwowych i partyjnych ZSRR, Bohater Pracy Socjalistycznej (1943); współodpowiedzialny za zbrodnię katyńską. Pochodził z rodziny drobnego żydowskiego handlarza bydła, w dzieciństwie pracował w warsztatach szewskich.

   Gienrich Jagoda urodzony jako Jenoch Gierszonowicz Ijegoda – funkcjonariusz służb specjalnych ZSRR najwyższego szczebla. Pierwszy zastępca przewodniczącego OGPU (1926–1934), następnie komisarz ludowy spraw wewnętrznych ZSRR (1934–1936) i komisarz ludowy łączności ZSRR (1936–1937). Syn Gierszona Fiszelewicza i Chasji, pochodził z żydowskiej rodziny rzemieślniczej. Był kuzynem Jakowa Swierdłowa.

   Maksim Litwinow właśc. Enoch Meyer Wallach-Finkelstein – polityk, dyplomata ZSRR pochodzenia żydowskiego, uczestnik ruchu rewolucyjnego. Wicekomisarz spraw zagranicznych RFSRR i ZSRR (1921-1930), komisarz ludowy spraw zagranicznych ZSRR 1930-1939.

   Iwan Majski właśc. Jan Lachowiecki – sowiecki dyplomata i historyk. Urodzony w rodzinie pochodzenia żydowskiego. Jego ojciec był lekarzem. Podpisał w imieniu ZSRR w lipcu 1941 roku tzw. Układ Sikorski-Majski o wznowieniu polsko-sowieckich stosunków dyplomatycznych.

   Moisiej Uricki – rewolucjonista rosyjski i bolszewik, szef piotrogrodzkiego Czeka. Urodził się na Kijowszczyźnie w rodzinie żydowskiego kupca. Odpowiedzialny za zbrodnie czerwonego terroru w Piotrogrodzie i jego okolicach.

   Karol Radek – działacz Kominternu, polskiego, niemieckiego i rosyjskiego ruchu socjaldemokratycznego i komunistycznego, polityk bolszewicki, dziennikarz i publicysta pochodzenia żydowskiego.

   Mátyás Rákosi, właśc. Mátyás Rosenfeld – węgierski komunista i sekretarz generalny Węgierskiej Partii Robotniczej. Urodził się jako Mátyás Rosenfeld w mieście Ada, leżącym obecnie w Serbii (Prowincja Autonomiczna Wojwodiny). Pochodził z żydowskiej rodziny. Jest autorem określenia „taktyka salami” - jako zdefiniowania stalinowskiej praktyki eliminacji opozycji krok po kroku (plasterek po plasterku).

   Béla Kun, właśc. Béla Kohn – węgierski komunista pochodzenia żydowskiego, przywódca Węgierskiej Republiki Rad (marzec-sierpień 1919), przewodniczący Komitetu Rewolucyjnego Krymu od listopada 1920 do lutego 1921.
   • farel Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 25.01.21, 09:58
    Komunizm jakiego kontury nakreślili (Żyd) Marx i Engels był dla masy biednych i uciśnionych XIX wieku bardzo ponętny.
    Lenin próbował go wprowadzić w życie i dopasować do ludzi. Brakło mu czasu, a dokładnie zepsuł go Stalin czyniąc z niego nieżyciowego potwora. Został skutkiem tego znienawidzony i nieżyciowy - nie do przyjęcia.
    Faktycznie największe poparcie miał Komunizm wśród społeczeństwa starotestamentowych.
    • erka-4 Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 25.01.21, 12:29
     Dziś Żydzi też znaleźli dla uciśnionych biedaków ponętną bardzo ideologię,której na imię GENDER.
     Wyszkoli biedaków jak mają się wyskrobać,żeby bogaczom nie stwarzać nadmiernej konkurencji.
     Zostanie ich tylu,żeby wystarczyło do obsługi cwaniaków.
     A dlaczego twierdzę,że Zydzi ?
     Proste jak konstrukcja cepa,wszak George Soros Żydem jest bezwzględnie.

     Na co pójdzie osiemnaście miliardów George’a Sorosa?
     Społeczeństwo otwarte według George’a Sorosa to takie, w którym między innymi zrealizowane będą postulaty LGBT, zwycięży ideologia gender, a dostęp do aborcji i eutanazji będzie bardzo swobodny.

     Tekst linku
     • farel Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 26.01.21, 10:14
      Gender jest solą w oku katoli polskich (głównie), Rydzyki wszelkiej maści zauważają, że ich świat ciemnoty i wygodnego życia "z niby żoną - przyjacielem" dobiega końca. Gender to ruch postępowy w świadomości ludzi, raczej nie do wstrzymania przez brudnych watykańczykow.
      Osobiście, choć już żaden chrześcijanin , gender - wolności mi nie smakują, ale co zrobić, świat idzie naprzód. Chyba trza sie z nimi oswoić .
      • erka-4 Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 26.01.21, 10:34
       Hmmm,o ile mi wiadomo Rydzyk nie ma żony.
       Sto lat temu Marks też twierdził,że dzięki jego ideologii świat także pędem będzie biegł ku wolności,no i tak po drodze ku tej wolności miliony ludzi uśmierciła ta zbrodnicza żydowska ideologia.
       Chyba nie będziesz zaprzeczał,że Marks Żydem był,mimo iż Karol raczej imieniem żydowskim nie jest,ale nie to ważne co się ma w papierach,ważne co się ma w sercu,a raczej w spodniach w jego wypadku.
       A zatem mój drogi,po stu latach jesteśmy w punkcie wyjścia.
       Ideolodzy śmierci Marksa na Sorosa wymienili.
        • erka-4 Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 26.01.21, 12:09
         Czyżbyś sądził,że ci ludzie,którzy mają problemy z okreśłeniem swojej płci mieliby być zagrożeniem dla ludzkości?
         Ja tak nie sądzę,wszak chyba raczej wszystkich normalnopłciowych nie wymordują tą swoją genderową ideologią,bo zamordowaliby także swój byt na tej Ziemi,skoro oni rozmnażać się nie potrafią normalnie.
         • farel Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 26.01.21, 15:24
          Ci ludzie to nic nowego. Zawsze byli, choć w ukryciu i tak powinno zostać. Stanowią jakieś tam zagrożenie dla katolikow (?) stąd chyba ich nienawiść do tych "nieokreslonych".
          Katolicy byli już wiecznie "na tropie" swych domniemanych jakichkolwiek "wrogów", gdyby nie to, nie mieliby kogo na Scheiterhaufen stawiać.
          Za komuny byli podobno prześladowani?? Naprawde śmiechu warte!
            • ballest Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 16.02.21, 22:06
             Niestety Farel, wiekszosc komunistow co stworzyli Komunizm, mieli zydowskie korzenie , nie tylko Marks, Lenin, Rosa Luxemburg czy Ludwig Börne,. setki innych takze, ale jo se pytom, czy ta ideologia byla zla, jo myslam ze bardzo dobra, ale pozniejsi , jak Stalin, ta szansa zaprzepascicli, ale Chinczycy pokazuja Swiatu, ze ona jest zdrowa i mozna ja umsetzen !
             • farel Re: Krotka Historia Ludzi Wyznania Mojzeszowego 18.02.21, 16:01
              Tysz tak myslaballest. Stalin zniszczył pozytywne kierunki socjalizmu. Prowda, że Żydzi starali sie trzimać marksistisze komunizm hoch, byli nojaktywniyjszom grupom kierujoncom.
              Czymu? Bo zauważyli pozytywne strony tego kierunku politycznego dlo siebie i inkszych biydnych.
              Szczególnie dlo biydokow była komuna nynconco, obiecywała kożdymu jako - tako pełny żołondek i chocby skromny dach nad gowom, opieka zdrowotno i bezpłatno nauka....
              Do dziś niy pozbyłech sie przekonania, że socjalizm mioł dobre strony, ino trza było pora rzeczy naprawić, poprawić

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka