Dodaj do ulubionych

Niemiecka głupota.

18.07.21, 18:11
Niemcy poprowadzili rzekę niemal pod kątem prostym i dodatkowo zbudowali domy w dolinie rzecznej. Efekty łatwe do przewidzenia. Czy w Niemczech nie uczą fizyki w szkołach i na uczelniach?

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/p180x540/218568524_5886285241413111_654702576613430320_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=E4Ws8GYZCCwAX_XumVR&_nc_ht=scontent.xx&oh=6833dde20fa68caa1da2605355ceff41&oe=60F9772C

Obserwuj wątek
  • ballest Re: Niemiecka głupota. 18.07.21, 19:14
   ixis, czy w Niemczech Fizyki ucza odpowiesz sobie sam , jak sie dowiesz ile polskich Fizykow dostalo nagrode Nobla a ile niemieckich ?
   Podobnie bylo z Corona , tez podobno Niemcy byli sobie sami winni , a naraz Polacy maja wiecej zmarlych jak Niemcy, a wiec wpierw pomysl co piszesz , bo na razie to tylko KONIKI strugac potrafisz , bo obojetnie co napisze, GLUPOTA jest.!
   • iksis Re: Niemiecka głupota. 18.07.21, 20:09
    Skandaliczna nieudolność państwa niemieckiego!

    "Ostrzeżenia o możliwych gigantycznych opadach, które mogą okazać się katastrofalne w skutkach zostały skierowane cztery dni wcześniej. Dotyczyły dokładnie regionu gdzie wystąpiły powodzie. Rząd Niemiec nie podjął żadnych działań."
      • iksis Re: Niemiecka głupota. 20.07.21, 17:33
       Niemcy są jakieś 30 lat za Polską. Od lat nie radzą sobie z powodziami, które nękają ich notorycznie. Gdyby Kraków był w Niemczech to już ze trzy razy byłby zalany w ostatnich 30 latach. Wyprostowali rzeki, zabudowali doliny rzeczne i skutki muszą być zgodne z prawami fizyki. Ostatnio trochę zmądrzeli i stawiają na renaturyzację ale czeka ich jeszcze długa i kręta droga.

       "W przeciwieństwie do Holandii bardzo wielu Niemców do końca nie było świadomych niebezpieczeństwa. Stąd tak wiele ofiar. W Niemczech nie ma systemu alarmowania przez SMS, a działanie syren, przetestowane po raz pierwszy od 30 lat we wrześniu 2020 r., pokazało niedociągnięcia.

       Pytania dotyczą także skuteczności służb meteorologicznych. Był w tej sprawie odpytywany przez stację ZDF szef centrum ratunkowego Armin Schuster, który mówił, że siły i miejsca opadów nie da się do końca precyzyjnie przewidzieć. Nie wszystkich przekonał.

       Wreszcie wątpliwości dotyczą stanu wałów przeciwpowodziowych, sieci odpływu wody i zbiorników. Wiele z nich nie było remontowanych od lat. – Ten system zasadniczo zawiódł – mówi profesor hydrologii Hannah Cloke, konsultantka Komisji Europejskiej."
       • ballest Re: Niemiecka głupota. 20.07.21, 19:48

        Niemiecka Glupota, hi hi, - Ja nie jestem jednokomorkowym Kopistom , tak jak Ty, co oprocz Kopiowania nawet Konika z drzewa lipowego nie ustragasz, bo zabraklo do tego szarej komoreczki !
        - to teraz napisze co w swej Historii Polacy potrafili
        1. Panstwo zalozyli Wikingowie, a oni nie byli SCLAVI , a tymi polskimi SCLAVI handlowali za pomoca zydowskich kupcow Normanscy Waregowie , tacy jak Mesico i Burisleif
        2. Chrzest nie przyjeli Polacy od Czech - tylko od Niemiec, ale tego sie wstydza polscy nacjonalisci napisac
        3. W Sredniowieczu Polacy nie zalozyli ani jednego miasta, bo nie bylo polskich Rzemielsnikow
        4. Rycerze wystawiali niemieccy Soltysi i Wojtowie, a wiec nie moglo byc tam za duzo Polakow , czego Niemiec Zawisza Czarny i jego Bracia sa najlepszym dowodem, a do dzis nie ma dowodu , ze znali oni jezyk polski !
        5. Miasto Krakow zalozylo 3 Slazakow , a nawet Krakowski Hejnal nie jest polski, bo byl sygnalem do zamykania Bram niemieckiego wtedy Krakowa
        6. Dzwon Zygmunt - to nie polskie dzielo
        7. Oltarz Wita Stwosza , to tez nie polskie dzielo, podobnie jak wszystkie koscioly Mariackie w Polsce sa wybudowane przez Niemcow , badz Slazakow.
        8. Wszystkie Wsie co maja Miedze zostaly zalozone przez Osadnikow niemieckich
        9. Nie wiem czy jest jeden POMNIK UNESCO - co ma polski rodowod , bo nawet PUSZCZA BIALOWIESKA, ze jest POMNIKIEM UNESCO zawdziecza Polska Niemcom, a nie Polakom.
        10. Kto skodyfikowal jezyk polski, POLACY ? - to tez w wiekszosci dzielo Niemcow i Slazakow

        Moglbym tak 100 punktow idywidualnie wymienic a moze i wiecej, bo Industrralizacji nie wspomnialem a to tez nie polskie dzielo - ale wracam do Powodzi:

        Prawda jest, ze Sireny nie dzialaly , ale SMSy zostaly wyslane,
        - tylko kto je o 2:00 w nocy odbiera , a wiec powtarzasz kolejna GLUPOTE za durnymi niemieckimi dziennikarzami co tez pojecia o temacie nie maja !
        Ixis , a napisz mi kto polskie rzeki regulowal , zeby nie wylewaly , i skad sie wywodzi niby polskie slowo Kepa - na przyklad Saska Kepa ? Chodzi mi o etymologia tego slowa ?
        • iksis Re: Niemiecka głupota. 20.07.21, 20:48
         Ballest nie rozumie, że to regulacja rzek powoduje właśnie katastrofalne powodzie.

         Dzieje niemieckiej głupoty

         Jeszcze w 1838 roku, pomimo rozpoczętych prac regulacyjnych Ren pozostawał dziką, meandrującą rzeką, z wieloma wyspami, łachami, tworzącą liczne zakola oraz odnogi. Dolina Renu z bujnymi łęgami, różnorodnością życia roślinnego i zwierzęcego znajdowała się w stanie naturalnym.

         Już w 1872 roku, po zlikwidowaniu ramion rzeki funkcjonowało jedno koryto o szerokości 200 do 240 m. Jeszcze w tym czasie Ren przy wysokich wezbraniach był zdolny zalewać znaczną część lasów łęgowych. Wybudowane wzdłuż rzeki wały ograniczały wylewy do strefy międzywala o szerokości od 1 do 2 km.

         Do 1940 roku koryto Renu zostało zwężone do szerokości 75 do 100 m co umożliwiało całoroczną żeglugę. W okresie międzywojennym rozpoczęto budowę stopni żeglugowo-energetycznych. Skutkiem ?nowoczesnej regulacji?, kontynuowanej również po wojnie, obok wyniszczenia lasów łęgowych stało się zwiększenie ryzyka powodziowego.

         W grudniu 1993 roku podczas świąt Bożego Narodzenia wystąpiła wielka powódź na Renie i Mozeli. Zalane zostały Koblencja, Bonn i Kolonia. W Holandii pod wodą znalazło się ok. 500 km2 terenu. Prasa obwieściła, że to powódź stulecia. M. Jaranowski relacjonował w ?Polityce? nr 2 ,1994: ?W przeddzień Wigilii dziesiątki tysięcy gapiów okupowały mosty na Renie w Kolonii, by móc obserwować, jak woda osiągnie krytyczny poziom 10 metrów, przeleje się przez metalową ścianę ochronną i zacznie zalewać stare miasto. Gdy to nastąpiło, wśród kibiców wybuchł entuzjazm, jak na stadionie, gdy miejscowa drużyna zdobędzie bramkę?.

         Nie minęło 13 miesięcy gdy w styczniu 1995 roku na Renie ponownie wystąpiła powódź o jeszcze większych rozmiarach. Objęła swym zasięgiem również Mozelę, Mozę i Sekwanę tak, że pod wodą znalazły się znaczne obszary Niemiec, północnej Francji i Holandii. Przy tej powodzi szczególnie uderzający był widok zalanych starych miast ? bezcennych zabytków Kolonii, Bonn, Koblencji i innych.
         • ballest Re: Niemiecka głupota. 20.07.21, 23:12
          Ixis , Twoja szara komoreczka nie zaprzeczyla ani jednemu Punktowi na temat rozwoju Polski i kto to zrobil:
          Co do regulacji , to regulacja Renu za bardzo udana nie jest, ale ta Katastrofa co sie wydarzyla, nie ma nic wspolnego z regulacja rzek i Ren, tylko z Opadami , ktorych dolina Ahry pomiescic nie mogla, bo po obu stronach doliny Ahry to teren gorzysty.
          Nie wiem, czy warto z kopista dyskutowac na tematy o ktorych on rudymentarnego pojecia nie ma , bo regulacje sa potrzebne dla Zeglugi, dla budowania mostow , produkcji pradu, czyli maja wielkie znaczenie dla Infrastruktury, Niemcy w Krakowie tez koryto Wisly zmienili , a Dolna Wisla tez uregulowana zostala, ale nie przez Polakow, bo tego Polacy tez nie potrafili.
          Tak wiec nie kopiuj cos o regulacji Renu, jak piszesz na temat co z ta NOTABENE nie za bardzo udana regulacja nic wspolnego nie ma,
          Naucz sie pragmatycznie myslec i pisz na temat , a nie o Babci Wiesi, co jest wierzaca ale tylko w Zabobony wierzy !
  • iksis Re: Niemiecka głupota. 24.07.21, 08:11
   Powódź w Niemczech. Wprowadzą za rok system powiadomień taki jak w Polsce.

   Od 2022 roku w Niemczech ma zacząć działać system ostrzegania przed zagrożeniami poprzez wysyłanie wiadomości SMS. Niemieckie media opisują, że przez brak systemu takiego jak np. w Polsce, powódź wywołała ogromne straty.

   W ubiegłym tygodniu burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Co najmniej 175 osób straciło życie, kilkaset jest rannych, a wiele pozostaje zaginionych. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

   Jak poinformowała niemiecka sieć medialna RND, która powołuje się na informacje z rządy, od lata 2022 roku ma wejść nowy system ostrzegania poprzez usługę nadawania komórkowego, który będzie nadzorował Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy w Sytuacjach Klęsk Żywiołowych.

   Jak zaznaczają media, takie rozwiązanie jest stosowane w wielu krajach, w tym w Polsce.

   System wczesnego ostrzegania poprzez wiadomości tekstowe ma zostać zainstalowany zanim zostanie przywrócona ogólnokrajowa sieć syren alarmowych, bo w Niemczech z 80 tysięcy syren ostrzegawczych działa zaledwie 15 tys.

   Podczas ostatniej powodzi Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Bawarii korzystano z aplikacji NINA, którą posiada około 10 milionów użytkowników.
   • ballest Re: Niemiecka głupota. 24.07.21, 16:30
    "Jak poinformowała niemiecka sieć medialna RND, która powołuje się na informacje z rządy, od lata 2022 roku ma wejść nowy system ostrzegania poprzez usługę nadawania komórkowego, który będzie nadzorował Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy w Sytuacjach Klęsk Żywiołowych."
    Glupie Niemcy i tela, mieli system SMS-owy , i podonno zadzialal, ale na noc sa Mobiltelefony wylaczone, a nie kazdou OMA mo Ifona.Tu znowu jakies Firmy i ich Lobbyisty czuja zarobek !
    Niech zrobia Analogowe Sireny, Sirena kazdego obudzi a nie glupota z SMSami !

    "
    Schon früher Probleme mit NINA-Warnapp

    "Bislang betonte die Bundesregierung, dass die vom Bund bereitgestellte Warn-Infrastruktur funktioniert habe. "Diese technischen Instrumente haben während der Flutkatastrophe funktioniert und damit auch zum Schutz der Bevölkerung erheblich beigetragen", sagte Vize-Regierungssprecherin Martina Fietz mit Blick auf die NINA-App."

    Ja, ja, - Polska na razie cos takiego nie miala , a wiec nie mozemy powiedziec, ze w Polsce by funktionowalo.
    Chcesz kogos obudzic, SMSem go nier obudzisz a Lobbyisty juzas szukaja zarobku do swoich "Pracodawcow"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka