Dodaj do ulubionych

iksis,erka tygo zescie chcieli:

01.05.22, 09:52
Ambasador Ukrainy w Niemczech: trzecia wojna światowa już się rozpoczęła.

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-rosja-ukraina-ambasador-ukrainy-trzecia-wojna-swiatowa-juz-trwa/6fg4yn4,79cfc278
Obserwuj wątek
  • iksis Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 02.05.22, 15:38
   Wojny światowe opłacają się Polsce.

   I wojna światowa - upadek pierwszego zaborcy i odzyskanie niepodległości.
   II wojna światowa - upadek drugiego zaborcy i uzyskanie świetnych granic i kraju jednolitego narodowo i religijnie.
   III wojna światowa - upadek trzeciego zaborcy i znaczące zwiększenie prestiżu kraju.
   • socer-schlesier Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 03.05.22, 08:11

    iksis Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 02.05.22, 15:38
    Wojny światowe opłacają się Polsce.

    Swiat musi to zrozumiec..
    • keniata Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 03.05.22, 22:03
     Przeciez to nie pisze normalny czlowiek. To nawiedzony w sensie Polska Mesjaszem narodow. W rzeczywistosci , zebrakiem .
     • erka-4 Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 11.05.22, 10:03
      keniata napisał:

      > Przeciez to nie pisze normalny czlowiek. To nawiedzony w sensie Polska Mesjasze
      > m narodow. W rzeczywistosci , zebrakiem .

      Jesteś w błędzie,on pisze prawdę opartą na faktach historycznych.
      Padły zaborcze cesarstwa,Polska z grobu powstała,za łby wzięli się dwaj prześladowcy Polski,Polska pozostała ,a jeden z nich został zniwelowany.
      O trzeciej wróble ćwierkają na dachu,i po niej zniknie rosyjskie imperium,drugi z największych wrogów Polski.
      • socer-schlesier Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 11.05.22, 13:18

       keniata Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 03.05.22, 22:03
       Przeciez to nie pisze normalny czlowiek. To nawiedzony w sensie Polska Mesjaszem narodow. W rzeczywistosci , zebrakiem .

       --

       keniata zebrakiem to Polska byla po 60latach swoich rzondow po 1945r kaj Polska byla tak zadluzono ze niy byla w stanie juz nawet swoich odsetek od zadluzynia zagranicznygo splacac.Polska byla bankrutym.
       Tu musza jednak iksisowi racja psziznac ze wojny swiatowe Polsce se oplacajom.
       • socer-schlesier Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 26.11.22, 09:17
        "Wróg na wschodzie i na zachodzie".

        www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2191198,1,sprawa-patriotow-rosja-atakuje-ukraine-pis-idzie-na-wojne-z-niemcami.read?src=mt
         • iksis Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 01.12.22, 22:04
          To nasza wojna. Cel jest jeden -> zniszczenie Rosji.
          • 1fatum Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 02.12.22, 09:43
           Kim jesteś, że wypowiadasz się za "NAS"?
           Wiesz, że nakłanianie do wojny jest przestępstwem?

           Art. 117. KK - Kodeks karny - § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
           • iksis Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 02.12.22, 16:07
            Wojnę rozpoczęła Rosja. Morduje, gwałci, rabuje. Za wszystko prędzej czy później zapłaci.

            "Polska jest bezbronna". Rosja straszy po wybuchu w Przewodowie.

            Rosja po eksplozji i śmierci dwóch obywateli Polski w Przewodowie próbuje osiągać wrogie Polsce cele informacyjne - alarmuje w czwartek pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. "Polska jest bezbronna, systemy rozpoznania nie działają" - straszy kremlowska propaganda.
            • 1fatum Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 02.12.22, 19:09
             Wojnę rozpoczęli w 2014 r. Ukraińcy odstrzeliwując artylerią Donieck i Ługańsk, zabijając ponad 20 tys. cywilów. Są na to dowody.

             Co do gwałtów, to nie mam wiedzy, ale co do rabowania, to od śmiechu bola mnie zajady. Co takiego mieliby na Ukrainie rabować?

             Na razie płacimy my i cały Zachód, który już się wyprztykał ze sprzętu i amunicji, a rusy zużywają amunicję z lat 1967 i nieco młodszą.

             W Przewodowie, nawet USA potwierdziło, że była to ukraińska rakieta.
             Wyjaśnienia wymaga skąd była wystrzelona i w jakim celu, skoro w tamtym rejonie nie było ruskiego ataku. W dodatku, antyrakiety lecą na spotkanie lecącego na nich celu. Zasięg rakiety S300 wynosi 40 km. Bardzo to dziwne

             Prawdą jest, że Polska jest bezbronna, skoro wszystko, co miała wysłała na wschód jako zapłatę za Wołyń.

             Na temat p. Żaryna się nie wypowiadam, bo sam lepiej się kompromituje.

             Może lepiej wyjaśnisz powody oczekiwania Polaka na wizytę u kardiologa w 2024 r. (podobnie jest z innymi specjalistami), a Ukraińcy dostają się z marszu.
             • iksis Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 03.12.22, 04:24
              Federacja Rosyjska rozpadnie się jak Związek Radziecki i Trzecia Rzesza. Powstaną nowe państwa dla zniewolonych narodów europejskich i azjatyckich.

              www.fronda.pl/a/Federacja-Rosyjska-musi-przestac-istniec,208305.html
              Federacja Rosyjska musi przestać istnieć

              Rosja zniszczyła ogromną liczbę narodów, ich język, kulturę i tradycje. Oni są po prostu barbarzyńcami. To jest państwo, które wciąż ma kolonie – powiedział podczas przemówienia na Kijowskim Forum Bezpieczeństwa Ołeksji Danyłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, podaje TSN.

              Ukraina, która do 2014 roku nie miała żadnych agresywnych planów wobec Rosji, dziś domaga się sprawiedliwości i surowej kary za ohydną, niesprawiedliwą i niesprowokowaną agresję Kremla. Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się na niesprowokowaną agresję na pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Jednak Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i duch wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo mogą ponieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości. Dziś Kijów jest zdeterminowany, by surowo ukarać Moskwę za jej podłe próby rozbicia państwa i zorganizowania ludobójstwa narodu ukraińskiego. Putinowsko-raszystowska Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję! Nie będzie litości!

              „Trzeba ich po prostu zniszczyć, żeby przestały istnieć jako państwo w granicach, w których istnieją. [Moskwa] zniszczyła ogromną liczbę narodów, ich język, kulturę i tradycje. Oni są po prostu barbarzyńcami” - stwierdza Ołeksji Danyłow, Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

              Danyłow zauważył, że Rosja pozostaje ostatnim imperium na świecie, które zachowało kolonie i uciska zniewolone narody.

              Przypomnijmy, II Forum Wolnych Narodów Rosji, które odbyło się w dniach 22-24 lipca w Pradze, przyjęło „Deklarację o dekolonizacji Rosji”. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rosyjskiej opozycji, ruchów regionalnych i narodowych, działacze obywatelscy oraz eksperci, którzy dążą do zapewnienia zniewolonym ludom Rosji podstawowej zasady prawa międzynarodowego – prawa do samostanowienia, podaje agencja Ukrinform. W forum uczestniczyli także dyplomaci, m.in. Pawło Klimkin, były minister spraw zagranicznych Ukrainy.

              Uczestnicy forum zgodnie ocenili, że Władimir Putin zbudował dobrze prosperujący finansowo system dyktatorski, który wysysa zasoby z podległych kolonii i wykorzystuje je do zaspokojenia swoich imperialnych ambicji.

              „Ta agresywna polityka doprowadziła już do największej wojny w Europie w ciągu ostatnich 80 lat, w której zakładnikami są wszyscy obywatele Rosji” – stwierdzili organizatorzy w nawiązaniu do inwazji Rosji na Ukrainę, cytowani przez portal CeskeNoviny.cz.

              Uczestnicy forum potępili niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresję Kremla na tolerancyjną i pokojową Ukrainę oraz wezwali przedstawicieli zniewolonych przez Kreml grup etnicznych walczących w szeregach rosyjskiej armii „w niesprawiedliwej wojnie przeciwko Ukrainie” do powrotu do domu lub poddania się ukraińskim wojskom.
              • socer-schlesier Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 03.12.22, 09:15
               iksisie Ty na front niy podziesz,wiync lepi se zamkni.
               • 1fatum Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 03.12.22, 21:27
                Krótka historia pewnego kraju, który chciał doścignąć pierwowzór. Problem w tym, że przedwcześnie zaczyna kończyć tak jak on.

                pl.news-front.info/wp-content/uploads/2022/12/video_2022-12-03_15-56-07.mp4?_=1
                • erka-4 Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 09.12.22, 11:24
                 Konsekwencją rozmowy między Hitlerem a Himmlerem był wydany jeszcze tego samego dnia jednoznaczny rozkaz: „Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy”.

                 W myśleniu Reichsführera SS splotło się kilka kluczowych wątków obecnych w propagandzie narodowosocjalistycznej. Polska traktowana była jako przeszkoda w realizacji idei zdobycia przestrzeni życiowej na wschodzie. Ważnym celem Niemców byli Polacy rozsiani na Śląsku i w tzw. Kraju Warty. Zniemczenie tych obszarów miało poprzedzić pełną germanizację Generalnego Gubernatorstwa. Lokalne działania machiny niemieckiego terroru, takie jak masowe mordy i wysiedlenia Polaków z Pomorza Gdańskiego czy Zamojszczyzny, mogą być traktowane jako przykład realizacji tych idei oraz zapewnienia sobie trwałego panowania na Wschodzie. Jak zauważał twórca pojęcia ludobójstwa Rafał Lemkin, dążeniem niemieckiego narodowego socjalizmu było zdobycie „przewagi biologicznej”, która oznaczałaby zwycięstwo, nawet w wypadku klęski w toczonej właśnie wojnie. Tym samym konflikt stawał się wojną totalną, w której jednym z głównych środków mogły być masowe zbrodnie ludobójstwa.

                 Myśleli, że Polaków zniszczą doszczętnie i nic im nie wyszło, sami siebie doprowadzili do ruiny, to samo będzie z Rosją, ofiary ich zbrodni nie pójdą na marne ,podzielą los Niemców, przestaną być imperialnym mocarstwem, jak te bandyckie Niemcy.
          • erka-4 Re: iksis,erka tygo zescie chcieli: 09.12.22, 10:49
           iksis napisał:

           > To nasza wojna. Cel jest jeden -> zniszczenie Rosji.

           - tak, to prawda, to nasza wojna. Iwan musi dostać w doopę, żeby nie mógł na niej usiąść.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka