Dodaj do ulubionych

Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc!

29.09.14, 22:20
Czy tylko w moim przypadku leczenie kanałowe jest bolesne? Po przejrzeniu internetu dowiedziałam się,że u zdecydowanej większości osób leczenie kanałowe jest zupełnie bezbolesne mimo, że nie mieli zatruwanego zęba. U mnie ząb (dolna 6) zatruwany był 2 razy. Przy 3 wizycie pani dentystka weszła w kanały i wstępnie je oczyściła, mimo znieczulenia ból był bardzo silny ale do wytrzymania. Przy 4 wizycie pani dentystka ponownie zajęła się kanałami, tym razem bez znieczulenia. Ból był tak silny, że ledwo powstrzymywałam się żeby nie płakać, a pani dentystka aż się przestraszyła tak głośno krzyczałam. Podałam mi znieczulenie bezpośrednio do kanału ale to za bardzo nie pomogło. Teraz leczenie mam za sobą, ale ząb boli mnie z dnia na dzień coraz bardziej. Na szczęście na razie nie mam jeszcze założonej plomby. Czy tylko ja mam tak wrażliwe zęby czy to dentystka jest kiepska (polecił mi ją mąż i teściowa, ponieważ cała rodzina się u niej leczy i podobno jest bardzo dobra)?
Obserwuj wątek
    • big_benka Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 01.10.14, 08:21
      Leczenie kanałowe nie jest przyjemne i dla większości boelsne, niestety ten zabieg należy do najbardziej znienawidzonych przez pacjentów. Jeśli odczuwasz tak silny ból powiedz o tym dentyście, niech dobierze większe znieczulenie, widocznie jesteś osobą bardziej wrażliwszą na ból. Może wcześniejsze dawki były za małe, może przestały działać po czasie...
    • alicj_aaaa Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 13.10.14, 13:38
      Leczenie kanałowe zwykle jest przeprowadzane ze znieczuleniem, i to dość silnym - jeśli jest potrzeba czasami stosuje się podwójną dawkę znieczulenia. W takiej sytuacji leczenie kanałowe nie różni się (jeśli chodzi o odczuwanie bólu) od standardowego leczenie zachowawczego.
      --
      Protetyka w Opolu - Estetyka
      • big_benka Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 15.10.14, 07:40
        Tak, ale czasem tak jest, że nawet mimo znieczulenia ból jest odczuwalny....pytanie, czy tak reaguje konkretny organizm, ze np. zniczulenie jest za słabe i konieczna będzie większa dawka, czy ze znieczuleniem coś jest nie tak. Bo znam wiele przypadków, gdzie mimo znieczulenia i tak pacjentów przy kanałówce bolało.
        • wawilin Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 15.10.14, 12:00
          Okazało się, że ból po leczeniu kanałowym był spowodowany innymi zębami, które też kwalifikują się do kanałówki :/ jeden już mam wyleczony (górna 5) i nic mnie to nie bolało mimo braku znieczulenia. Pani stomatolog powiedziała mi, że to dlatego że w zębie nie było miazgi. Teraz jestem przed leczeniem trzeciego zęba i strasznie się boję, bo to znów jest 6 z trzema kanałami :( Obawiam się, że znowu będzie mnie tak bolało jak za pierwszym razem, ponieważ przy otwieraniu strasznie mnie on bolał, a przy otwieraniu 5 nic nie czułam. Co do znieczulenia to dostałam informację, że podobno jest to najsilniejsze znieczulenie na rynku a jego działanie jest uzależnione od tego jak bardzo chory jest ząb. Jeżeli jest bardzo zniszczony to znieczulenie nie będzie działało w 100%. Tylko ja się zastanawiam jak to jest, że przy wyrywaniu zęba i nacinaniu dziąsła nie czuje się nic a przy leczeniu kanałowym z bólu spada się z krzesła mimo, że ząb jest martwy...
          • big_benka Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 16.10.14, 08:16
            Kurczę, to faktycznie, niefajna sytuacja.....a pytałaś dentysty, dlaczego taki ból i skąd się bierze? Przed następną wizyta powiedz lekarzowie o obawach, o tym, że nawet znieczulenie nic nie daje i to najsilniejsze. Dentysta powinien jakoś rozwiązać ten problem i wskazać jego przyczynę.
    • zofia1122 Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 25.02.16, 21:49
      Polecam Klinikę Endodoncji Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 251, gdzie studenci starszych lat pod okiem profesorów stomatologii przyjmują w każdy czwartek w godzinach 9-11. Zabiegi są wykonywane bardzo solidnie, bez oczekiwania i tanio, w razie potrzeby przy użyciu mikroskopu endodontycznego. Cena za pełne leczenie endodontyczne zęba jednokanałowego łącznie z wypełnieniem (plombą) 45 zł. Cena za pełne leczenie endodontyczne zęba dwukanałowego łącznie z wypełnieniem 90 zł. Cena za pełne leczenie endodontyczne zęba trzykanałowego łącznie z wypełnieniem 135 zł.
    • karmin_ka Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 09.02.18, 21:06
      A słyszeliście o leczeniu kanałowym mikroskopowo? Podobno komora trzonowego zęba to pole o wymiarach 5 na 4 mm., więc bardzo precyzyjnie musi być zrobione. Pominięcie kanału w trakcie leczenia endodontycznego to najczęstsza przyczyna komplikacji i późniejszych kłopotów. Fajne jest to, że teraz stomatolog, za pomocą mikroskopu, może zajrzeć do wnętrza korzenia i np. zlokalizować oraz wyjąć złamane narzędzie lub udrożnić kanał, co dawniej było nie do osiągnięcia. Dążymy do perfekcyjności i dlatego nasze wymagania rosną w stosunku do lekarzy i wykonywanych usług. Raz a dobrze trzeba dbać o ząbki także pamiętajcie żeby wybierać dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny. Mi wyleczyli kanałowo w Ortoprotex i to bezboleśnie na szczęście trzy zęby :) więc nie ma co zwlekać i się bać, że to boli, bo to mit.
    • proost Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 03.01.19, 09:09
      Zmień stomatologa. Moja żona swego czasu decydowała się na leczenie w narkozie, ponieważ zwykłe zawsze było dla Niej zbyt bolesne. Pomijam to, że leczenie w narkozie okazało się mocno naciągane (wielokrotnie usypiają i wybudzają w trakcie zabiegu) Czuła ból, słyszała rozmowy lekarzy, była jednak zbyt uśpiona, by dać im znać, że coś jest nie tak.

Kilka miesięcy później trafiła do innego dentysty z prostym problemem. W trakcie wizyty stwierdził, że tu wizyt będzie kilka, gdzieś pomiędzy zrobi też kanałowe. Już kombinowała jak się z tego wykręcić, nie wiedziała jednak, że lekarz zrobi kanałowe w trakcie TEJ wizyty, pomiędzy innymi zadaniami. Od tego czasu chodzi tylko tam, z kanałowego wychodzi z uśmiechem. Lekarz jest świetny (w trakcie jednego leczenia kanałowego znalazł na przykład otorbiony fragment igły, z leczenia kanałowego w narkozie). Zmień stomatologa i nie sugeruj się opiniami innych.

--
      Tarot. Szybko, trafnie.
      Wróżba roczna+ 2 pytania: 35 zł
      www.wrozbitawojciech.pl.tl
    • dankadanka Re: Bolesne leczenie kanałowe-proszę o pomoc! 31.10.19, 15:34
      Leczenie kanałowe mialam robione 2 razy w zyciu. Za pierwszym razem u randomowego dentysty. Zęba z początku nie czułam, dopiero po kilku miesiącach zaczal mnie okrutnie bolec przy jedzeniu niektorych rzeczy!! Przy okazji robienia implantow w Duda Clinic (moj mąż) przedstawilam p.Doktorowi moj problem. Okazalo się ze mam niedokladnie oczyszczony kanal!! I niestety musialam miec ponownie wykonana ta sama kanalowke :( Na szczescie nie bolalo. Polecam dr Lukasiewicza ktory naprawil moj zab po fuszerce kolegi po fachu...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka