Dodaj do ulubionych

Santander wygrał walkę o BZ WBK

10.09.10, 18:16
gielda.onet.pl/santander-wygral-walke-o-bz-wbk,18726,3658026,1,news-detal
Obserwuj wątek
    • alma590 Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 18:20
      wyborcza.pl/1,75248,8360860,BZ_WBK_kupiony_przez_Santander_za_4_mld_euro_.html
    • exspres Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 18:22
      Możemy liczyć kasę za dywidendę .
      • alma590 Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 18:58
        exspres napisał:

> Możemy liczyć kasę za dywidendę .

Owszem i to nawet sporą.
        Ciekawe jak będzie wyglądał kurs naszych akcji od poniedziałku ? :-)
      • exspres Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 19:13
        Tak dla przypomnienia . Jeśli PKO BP wypłaci dywidendę, będzie to 1,90 zł dywidendy na akcję.Proponowanym dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 23 października, a jej wypłata może nastąpić 20 grudnia.

• first_jolla Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 20:20
        suupeeeeeeer!!! czekam na dywidendę, tylko szkoda że tak póżno...
    • virgo68 Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 22:28
      Już był lis w ogródku, już witał się z gąską....... :)
      Sen o potędze się skończyły , a tyle było zadęcia.
      Bardziej jak na dywidende przygotowałbym sie na obrone naszej pozycji na rynku, bo chłopcy z czerwonego Santandera mogą nam zrobic Stalingrad
      • 69eyes Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 22:39
        Kończ Waść, wstydu oszczędź! Czyli domyślam się, że teraz panie Prezesie podasz się do dymisji...
        • hansk Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 10.09.10, 22:46
          cieszę się że nasze pieniądze ciężko wypracowane nie pójdą na czyjeś chore pomysły. Już finansujemy jednego i chyba wystarczy
    • exspres Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 13.09.10, 15:44
      Jak myślicie , poleca głowy po nieudanym kupnie BZ WBK?
      • czuk1 Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 13.09.10, 17:54

Ten który przyczynił się do przegrania przetargu powinien dostać nagrodę (to wg mnie. laika w tej sprawie).
        Wypowiedź tę traktuje jako prośbę do analityków finansowych z PKO BP
        by przybliżyli motywy ekonomiczne i przyszłe efekty kupna BZ WBK (przez PKO BP).
        Czy to faktycznie jest tak duży biznes, że warto mocno zabiegać o ten zakup (przejęcie).
        • exspres Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 13.09.10, 18:11
          Zakupem BZ WBK przez PKO BP był zainteresowany nasz rząd /skarb państwa/.Nikt nie mówił tego bezpośredni ale przecież każdy kto się interesował tym tematem dobrze wie o co chodzi.Czy to dobrze by służyło bankowi tego nie wiem jak i wielu innych .Ale by służyło propagandzie rządu który obecnie nie ma sukcesów w gospodarce.
      • alma590 Re: Santander wygrał walkę o BZ WBK 13.09.10, 20:09
        exspres napisał:

> Jak myślicie , poleca głowy po nieudanym kupnie BZ WBK?

Nie polecą, ponieważ żeby wygrać musielibyśmy przepłacić. I to byłby dopiero powód do dymisji. Osobiście kibicowałam naszemu bankowi w "walce" o przejęcie BZ WBK, ale wierzyłam również, że nie będzie to oferta za wszelką cenę w imię jakichś politycznych, ideologicznych czy też ambicjonalnych motywów.
        Podobnie było również z przejęciem AIG, gdzie z powodów komercyjnych odstąpiliśmy.
        Tak jak wówczas, tak i teraz mieliśmy prawo podjąć próby akwizycji. I prawdopodobnie w przyszłości i to nie tak dalekiej, należy się spodziewać również podobnych decyzji.
        Myślę, że przegrana z największymi tuzami finansjery wcale nie jest dla naszego banku ujmą.

Pozdrawiam serdecznie :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka