Dodaj do ulubionych

doniesienie do prokuratury na Zarząd banku?

14.02.11, 21:35
Słyszałam, że w Warszawie chcą złozyć doniesienie do prokuratury na prezesa i zarząd banku w związku z dotychczasowymi działaniami> Obecny Prezes i Zarząd, zdaniem donoszących działa na szkodę banku. Podobno to nie już nie kuźnia nowych kadr dla innych banków , ale również PKO to dostarczyciel nowych klientów, którzy masowo opuszczają bank. Chcą to ponoć zrobić przed wprowadzeniem nowej oferty z kontami. Bo wtedy to nawet emeryci od nas odejdą. To przecież spółka skarbu państwa. Czy to coś pomoże? Czy to ma sens? Tak sie z koleżankami zastanawiamy, czy to coś pomoże? Pozdrawiam Tosia
Obserwuj wątek
    • winnicki2 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 15.02.11, 10:18
      Napewno nie zaszkodzi , widać ewidentnie że podejmowane decyzje są na szkode spółki , np.
      ankieta wsród pracowników ,kto przeprowadza ankiete jak mu się kończy kontrakt,to powinno być jedno z pierwszych posunięć prezia, w tym momencie to jest naciąganie firmy na koszty, druga sprawa to zmiana barw pko ,czy ktoś sobie zdaje sprawe ile to będzie kosztować,gigantyczne pieniądze i nie chodzi tu tylko o zmianę szyldów i dokumentów, znowu decyzja na koniec kadencji - to ewidentne naciąganie firmy i dziłanie na szkodę spółki,mało wam ?
      I na koniec dodam,że zmiana barw będzie się wiazała z odejsciem ostatnich klientów banku jakimi są emeryci,dla nich ta zmiana oznacza inny obcy bank,który nie jest państwowy i jest niepewny,to będzie koniec pko, ale moze o to chodzi ,zeby za psie pieniadze opchnać pko,dziura w budżecie jest nieograniczona ,a wybory za pasem.
      • czuk1 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 17.02.11, 22:12
        TERAZ DOPIERO PRZECZYTAŁEM POPRZEDNI WPIS WINNICKIEGO2. Przepraszam.
        NIBY SĄ W NIM KONKRETNE UWAGI DO DZIAŁAŃ PREZESA.
        NIE SA TO JEDNAK - WG MNIE - ZARZUTY POWAŻNE, nadające się do wnioskowania do prokuratora
        1. ANKIETA JEST I BYŁA POTRZEBNA, BĘDZIE TEŻ POTRZEBNA NASTĘPCY - którym może być
        obecny Prezes ??? , bo startuje chyba w konkursie ?
        2. Zmiana barw i logo banku.
        Logo ma wielkie znaczenie - nikt tego nie kwestionuje. Tylko czy nie jest tak, że logo z
        czasów PRL nie przeżyło się ?
        Czy skarbonka nie jest antyreklamą nowoczesnego banku ?
        Czy musi funkcjonować nadal ? Wg mnie - emeryci przyjdą do banku też wtedy kiedy
        będzie inne logo. A nowych młodych klientów może przyciągnąć nowe logo.
        Widać to wyraźnie na podstawie ładnych logo nowych banków , takich jak Alior, Fortis,
        Volkswagen.
        Opinia o szkodliwości tej zmiany logo dla banku, jest pojedynczą opinią winnickiego2.
        Nie sądzę, że dałoby się udowodnić niegospodarności związanej ze zmianą logo banku .
        Sądzę, że - broniąc się łatwo byłoby obronić się przed zarzutami. Szczególnie wtedy
        gdyby to działo się w kolejnym roku pomyślnym dla finansów banku.
        Prymitywna jest natomiast sugestia winnickiego2 , że "może o to chodzi ,ze by za psie pieniadze opchnać pko,dziura w budżecie jest nieograniczona ,a wybory za pasem ".
        Przecież do prywatyzacji zostaje jeszcze 1,5 tys. spółek państwowych i tu "na ulicy leży" kilkadziesiąt mld zł.
        Rząd ma świadomość znaczenia PKO BP dla polskich finansów , nie sadzę by ktoś wpadł na pomysł sprzedaży tej "perły w koronie" banków polskich. Lepiej dla budżetu mieć z tego banku corocznie duże wpływy podatkowe i dywidendę.
        .

winnicki2 napisał:

> Napewno nie zaszkodzi , widać ewidentnie że podejmowane decyzje są na szkode sp
        > ółki , np.
        > ankieta wsród pracowników ,kto przeprowadza ankiete jak mu się kończy kontrakt,
        > to powinno być jedno z pierwszych posunięć prezia, w tym momencie to jest nacią
        > ganie firmy na koszty, druga sprawa to zmiana barw pko ,czy ktoś sobie zdaje s
        > prawe ile to będzie kosztować,gigantyczne pieniądze i nie chodzi tu tylko o zm
        > ianę szyldów i dokumentów, znowu decyzja na koniec kadencji - to ewidentne nac
        > iąganie firmy i dziłanie na szkodę spółki,mało wam ?
        > I na koniec dodam,że zmiana barw będzie się wiazała z odejsciem ostatnich klien
        > tów banku jakimi są emeryci,dla nich ta zmiana oznacza inny obcy bank,który nie
        > jest państwowy i jest niepewny,to będzie koniec pko, ale moze o to chodzi ,ze
        > by za psie pieniadze opchnać pko,dziura w budżecie jest nieograniczona ,a wybor
        > y za pasem.
        • winnicki2 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 18.02.11, 19:41
          1.czy ktoś pisze,że ankieta jest niepotrzebna ,nie ,ale na początku ,a nie końcu ,to ewidentne naciaganie firmy,nigdy sie nie zdazylo i nie zdazy żeby nowy prezes wykorzystał
          zebrane informacje przez poprzednika.nowy szef = 100% wymiany dyrektorów w deprtamentach co widać na przykładzie obecnego i poprzednich= nowe pomysły,przekreslamy to co zrobili poprzednicy.
          niech ktoś policzy ilu prezesów miało zrobić wycenę stanowisk ,a ilu zrobiło ? Nastepna władza też będzie chciała to zrobić :)

2.towarzyszu dyrektorze najbardziej wartościową marką branzy finansowej jest pko bp( od 6 lat ),została wyceniona na 3,6 mld zł.pko to tradycja i historia której nie mozna kupić,logo i barwy są z nią związane jak sierp i młot,
          jak lenin,marks i engels ( zeby towarzysz dyrektor zrozumiał) i chcecie to zmieniać, czy giganty coca-cola, bmw , mercedes zmienia logo?
          Co to za stwierdzenie ,ze Alior i Fortis ma ładne logo,większej bzdury nie widziałem,towarzyszu dyrektorze do szkoły,człowiek się uczy całe życie,jeszcze nie wszystko stracone :)
          Zmiana logo i barw wiaże się z odejściem starych klientów i tak niestety będzie,młodych nie przyciągnie bo jak mówią o pko"tu śmierdzi trupem".
          Dla mlodego klienta są potrzebne nowe,dobre produkty,szybka obsługa,brak kolejek ,a u nas tego brak i nie zanosi się na lepsze,jedyne szybkie rozwiazanie to zakup innego banku ale i
          tego nie potrafimy zrobić.
          Więc jak widac zmiana barw nam nie służy i jest działaniem na niekorzysc spółki.cbdo.

Towarzyszu dyrektorze jakie spółki są do sprzedaży ,inaczej ,jakie liczace się spółki skarbu państwa,poza strategicznymi dla kraju są do sprzedaży?
          ilośc nigdy nie przechodzi w jakość (ale towarzysz ma troche na bakier przekonania bo zawsze liczyła się ilość i plany).
          dziura w budżecie jest tak wielka jak zwiazek radziecki i sprzeda się wszystko co się tylko da (nawet perłę w koronie ) bo budżet nie poczeka,
          bo w polityce nie ma sentymentów,albo my rzadzimy albo oni,a po nas choćby potop.

• czuk1 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 18.02.11, 21:52

Zawiodłem się.
            Okazuje się, że nie dorastasz do poziomu dyskusji na tym forum. Uważam też, że
            treść Twoich wypowiedzi jest chaotyczna , wiedza o poruszanych tematach powierzchowna, informacje zasłyszane, przesiąknięte polityką, wnioski nietrafne i słabo uargumentowane. Nie wiem też, dlaczego mnie obrażasz ?
            Nie dziw się więc, że dalszej dyskusji z Tobą nie będę prowadził.
          • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 18.02.11, 22:04
            winnicki2 napisał:

> 2.towarzyszu dyrektorze najbardziej wartościową marką branzy finansowej jest p
            > ko bp( od 6 lat ),została wyceniona na 3,6 mld zł.pko to tradycja i historia kt
            > órej nie mozna kupić,logo i barwy są z nią związane jak sierp i młot,
            > jak lenin,marks i engels ( zeby towarzysz dyrektor zrozumiał) i chcecie to zmie
            > niać, czy giganty coca-cola, bmw , mercedes zmienia logo?
            > Co to za stwierdzenie ,ze Alior i Fortis ma ładne logo,większej bzdury nie widz
            > iałem,towarzyszu dyrektorze do szkoły,człowiek się uczy całe życie,jeszcze nie
            > wszystko stracone :)
            > Zmiana logo i barw wiaże się z odejściem starych klientów i tak niestety będzie
            > ,młodych nie przyciągnie bo jak mówią o pko"tu śmierdzi trupem".
            > Dla mlodego klienta są potrzebne nowe,dobre produkty,szybka obsługa,brak koleje
            > k ,a u nas tego brak i nie zanosi się na lepsze,jedyne szybkie rozwiazanie to z
            > akup innego banku ale i
            > tego nie potrafimy zrobić.
            > Więc jak widac zmiana barw nam nie służy i jest działaniem na niekorzysc spółki
            > .cbdo.
            >

Może, gdyby tak Kolega zechciał zapoznać się najpierw z metodologią wyceny najbardziej wartościowej marki w rodzimej branży finansowej a potem wypowiadać się na ten temat, nie doszło by do tego wodolejstwa, demagogicznego (jak to słusznie jeden z forumowiczów określił) bełkotu i obrażania innych. Zapraszam do uważnego przeczytania poniższego tekstu :
            www.time4men.pl/biznes/pko-bp-najmocniejsza-marka-w-rankingu-rzeczpospolitej.html
            A swoją drogą to chyba kolejny argument na złe zarządzanie bankiem przez Prezesa (bo dlaczego tylko 3,6 mld a nie 6,3 mld ?) ;)
            --
            <Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców. /Demokryt/ :-*>
          • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 18.02.11, 22:21
            winnicki2 napisał
            " człowiek się uczy całe życie,jeszcze nie wszystko stracone :)

Kolego winnicki2 , może czegoś się nauczysz ?
            www.biznes-firma.pl/Jak_budowac_wartosc_finansowa_marki_,15599.html
            --
            <Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców. /Demokryt/ :-*>
              • skuter44 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 18.02.11, 23:38
                Może też inna, łatwiejsza prasówka dla winnickiego ?

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80353,5459686.html
                wyborcza.biz/biznes/1,101562,7432668,Peugeot_zmienia_logo_i_zapowiada_ofensywe_na_rynku.html
                wyborcza.biz/biznes/1,101562,7283108,McDonald_s_zmienia_logo_na_bardziej__ekologiczne_.html
                wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80353,4584777.html
          • czarna_ameba Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 27.02.11, 23:10
            Hmm, kupa zamieszania! Logo będzie stare tylko kolorystyka się zmieni. I tu przedmówcy mają rację. To tylko wyprowadzenie kasy. kosztować ma to ok 4 mln zł. Ciekawym zbiegiem okoliczności jest np. wcześniejszy ,,przetarg" na wykonawców wizualizacji sprawnie pokierowany przez znanego wszystkim we Wrocławiu Grzegorza O. a obecnie dyrektora w Centrum Administracji...
    • winnicki2 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 17.02.11, 19:33
      Czy ktokolwiek rozumie o czym tu się pisze? I co z tego że bank ma zyski ,a co mam mieć stratę? Większość banków wykazuje zyski ale co im do nas,one są PRYWATNE,taka jest miedzy nami zasadnicza róznica.To nie jest prywatny folwark takiego czy innego prezesa,a tu nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności bo pójdzie do innej spółki z politycznego rozdania jak się nózka powinie,państwowe nie znaczy niczyje.

Do towarzysza dyrektora czuka --nie jestesmy na zebraniu partyjnym, a Pan nadal w tej epoce siedzi,miał Pan czas wykazać sie w minionej epoce i niech tak zostanie :)
      • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 17.02.11, 20:37
        Kolego winnicki2, skoro masz tak poważne :D zarzuty dotyczące niegospodarności Prezesa to spełnij obywatelski obowiązek i złóż ten swój wniosek do prokuratury.
        A swoją drogą, że też prokuratura nie ściga takich " przekrętasów" z urzędu.

--
      • czuk1 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 17.02.11, 21:30
        winnicki2 napisał:

"Czy ktokolwiek rozumie o czym tu się pisze? "
        INNI ROZUMIEJĄ, A TY NIE ? A MOŻNA ZROZUMIEĆ TO O CZYM PISZESZ ?

"I co z tego że bank ma zyski ,a co mam mieć stratę?"
        PRZECIEŻ CHODZI O TO, ŻE ZYSKI BANKU W OSTATNICH LATACH SZYBKO ROSNĄ.
        CZY NIE JEST TO ARGUMENT DLA OBALENIA WNIOSKU O RZEKOMEJ NIEGOSPODARNOŚCI PREZESA ?

Większość banków wykazuje zyski ale co im do nas ,one są PRYWATNE,taka jest między nami zasadnicza różnica.
        TO CZYM SIĘ RÓŻNI DZIAŁANIE NA SZKODĘ PRYWATNEJ SPÓŁKI OD DZIAŁANIA NA SZKODĘ (JAK PISZESZ) PAŃSTWOWEGO BANKU ? PRAWO CZY KTOŚ KONKRETNIE CHRONI PREZESA
        PAŃSTWOWEGO BANKU ?

To nie jest prywatny folwark takiego czy innego prezesa,a tu nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności bo pójdzie do innej spółki z politycznego rozdania jak się nózka powinie,państwowe nie znaczy niczyje.
        WIADOMO, ŻE PKO BP TO NIE JEST PRYWATNY FOLWARK PREZESA.
        MASZ RACJĘ "państwowe nie znaczy niczyje".
        KTO , "TU", NIE PONOSI (NIE PONIÓSŁ) ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ?
        ZA CO MIAŁ TEN KTOŚ ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONIEŚĆ ?
        CZY PRZEJŚCIE DO INNEJ SPÓŁKI ZDEJMUJE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA DZIAŁANIA NA SZKODĘ
        W POPRZEDNIEJ SPÓŁCE ?
        KONKURSY NA STANOWISKA KIEROWNICZE W PKO BP SA SĄ FAŁSZOWANE, SĄ Z POLITYCZNEGO NADANIA ?

MOŻE ODPOWIESZ NA TE PYTANIA.
        DOPIERO WTEDY POTRAFIĘ ZROZUMIEĆ TWOJĄ WYPOWIEDŹ.
        NAPISAŁEŚ, ŻE COŚ WIESZ, ALE NIE WIEM CO WIESZ KONKRETNIE .
        TYLKO WIEDZA KONKRETNA O BRAKU ODPOWIEDZIALNOŚCI PREZESA I JEGO DZIAŁANIU NA SZKODĘ BANKU MOŻE STANOWIĆ PODSTAWĘ DO SKIEROWANIA DONIESIENIA DO PROKURATURY NA ZARZĄD BANKU.
        O TYM PISAŁEM.

"Do towarzysza dyrektora czuka -- nie jestesmy na zebraniu partyjnym, a Pan nadal
        w tej epoce siedzi,miał Pan czas wykazać sie w minionej epoce i niech tak zostanie."
        MIAŁEM CZAS I WYKAZYWAŁEM SIĘ. I NIE TYLKO JA. RÓWNIEŻ ARMIA PRACOWNIKÓW
        BANKU. ŻYJEMY W NOWYCH CZASACH I WYKAZUJEMY SIĘ TERAZ, KAŻDY NA SWÓJ SPOSÓB. TY MI NIE ZABRONISZ. NIE WYKAZUJĘ SIĘ TU NICZYM SPECJALNYM. ZABIERAM GŁOS - JAK KAŻDY - NA RÓWNI Z TOBĄ. WYRAŻAM TYLKO SWOJE POGLĄDY.
        OPANUJ SIĘ CZŁOWIEKU. PO CO TE INSYNUACJE ? TWOIM WPISEM CHCESZ POZBAWIĆ MNIE GŁOSU NA FORUM ? NIEDOCZEKANIE TWOJE.
        • antoni142 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 18.02.11, 11:37
          Czuk1 nie przejmuj się. Do Forum zaglądam z przyzwyczajenia. Większość wypowiedzi to ble ble.Bank wymaga solidnej przebudowy organizacyjnej. Likwidacji Regionów i wszelkiej maści wymyślonych etatów. A logo bym pozostawiła. Tradycja, szacunek dla poprzedników też ma jakieś znaczenie. Już była Pani Prezes, która zmieniła kolor kropki. Było to niepotrzebne. Potrzeb Bank ma bardzo dużo. Niektórym zabierającym głos wydaje się , że pozjadali wszystkie rozumy. A tak naprawdę niewiele rozumieją. I tak w większości nie zostaną dyrektorami.Przepracowałam w tym Banku wiele lat. I może niektórzy nie wierzą ale zachowanie i styl poprzednich Dyrektorów można opowiadać jako bajki. Nigdy nie było takiego chamstwa, takiej buty jak obecnie. A plany zawsze trzeba było wykonywać. Przyszłe miejsce PKO BP SA nie zależy od logo ale od przebudowy organizacyjnej. I na przeszkodzie stoją tzw "kolesie", upolitycznienie zarządu.Ale czy warto sprzedać ostatni polski Bank?
          Pozdrawiam i życzę takich "towarzyszy Dyrektorów", których czas podobno minął.
            • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 19.02.11, 12:46
              super_morda napisał:

> A ja mam takie pytanie, czy ktoś z Was widział te rzekomo nowe logo? Bo z tego
              > co ja wiem logo się nie zmienia, zmienia się zaś coś innego?

No przecież to nie chodzi o taką czy inną zmianę. Cokolwiek nie zostałoby zrobione to wszystko będzie dobrym pretekstem dla kąsania (przede wszystkim wroga nr 1).
              Pozdrawiam:)
              --
              • winnicki2 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 20.02.11, 11:52
                Spodziewałem sie ataku z centralii ale nie az tak silnego,jad się wam skończył ?
                Kto potrafi sklecić słowo zabierał się za pisanie,zeby wspomóc towarzysza dyrektora czuka.
                Wasze ataki pokazują jak wrazliwy temat został poruszony i jak się centrala obawia komentarzy,wam się nie dziwie,za to wam płacą żeby monitorować forum.
                Niedoczekanie wasze,temat nie jest zakończony i będzie komentowany,powtarzam - pko to nie jest folwark pseudo managerów bawiących się w zarzadzanie bankiem.

do towarzysza dyrektora czuka- co nie jest prawdziwe ,dyrektor ,towarzysz ?
                • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 20.02.11, 14:20
                  winnicki2 napisał:

> Spodziewałem sie ataku z centralii ale nie az tak silnego,jad się wam skończył

No i spodziewaj się dalej . Niestety nie zaspokoję Twoich megalomańskich oczekiwań,
                  jestem zwykłym pracownikiem dawnego CRB i to na wylocie po 32 latach pracy (z tego około 12 lat na obsłudze).

> Kto potrafi sklecić słowo zabierał się za pisanie,zeby wspomóc towarzysza dyrek
                  > tora czuka.

Nie ma potrzeby bronić Czuka , bo jak zmodyfikuję nieco fraszkę „Megaloman nienawiści”
                  J.I. Sztaudyngera, to jak ulał będzie do Ciebie pasować:
                  Wierzy, że mu plecy schłostał
                  A on mu nawet pięt nie dostał

> Wasze ataki pokazują jak wrazliwy temat został poruszony i jak się centrala ob
                  > awia komentarzy,wam się nie dziwie,za to wam płacą żeby monitorować forum.

„Głupota nie zawsze czyni złym, złość zawsze czyni głupim” - Francoise Sagan

> Niedoczekanie wasze,temat nie jest zakończony i będzie komentowany,powtarzam -
                  > pko to nie jest folwark pseudo managerów bawiących się w zarzadzanie bankiem.

"Zero nienawidzi innych liczb." Sigmund Freud

I to by było na tyle Kolego winnicki2.

Pozdrawiam :)

--
                • czuk1 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 20.02.11, 16:56
                  Winnicki2 napisał m.in.
                  "do towarzysza dyrektora czuka- co nie jest prawdziwe ,dyrektor ,towarzysz ?"

Z Twoich argumentów - za doniesieniem do prokuratury na prezesa banku o jego działaniu na szkodę banku (obalonych przez forumowiczów) - pozostał Ci więc temat najważniejszy. A jest to przesłuchanie na temat mojego życiorysu. Nie mam tajemnic. Pisałem o tym kiedyś na forum. Żadna z nazw tu użytych przez ciebie, nie jest tu na miejscu , ale też nie jest obraźliwa czy wstydliwa .
                  Chcesz odwrócić uwagę od tematu. Nie zauważyłeś nawet , że w wypowiedziach na tym wątku (z wyj. jednej) nie było obrony mojej osoby a jedynie krytyka Twojej, a to nie jest to samo. Dyskutanci skoncentrowali się na temacie "wniosku". Ty zaś teraz skoncentrowałeś się na mnie, zamiast drążyć lub wycofać się z powtarzania (czy generowania) plotek.

Pozostawienie sobie zainteresowania jedynie moją osobą oznacza , że już odeszła Cię chęć wnioskowania do prokuratora. I słusznie. Bo to wniosek byłby bez pokrycia w prawdzie a mógłby być szkodliwy dla banku. Tylko dlatego . że rzekomy a nietrafiony zamiar możliwy jest do rozpowszechniania przez media. Piszemy bowiem na forum jednego z mediów.

Ja sam niedawno wykonałem taki nierozważny ruch wnioskując o zainteresowanie mediów nieprawidłowościami w banku. Choć miałem wspierających , mądrzy (na tym forum) słusznie zwrócili mi uwagę na niestosowność. Nie obraziłem się. Milcząc, przyznałem im rację.
                  • winnicki2 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 22.02.11, 20:32
                    Zadaje proste pytanie do towarzysza dyrektora czuka i siostry miłosierdzia almy

1. czy uwazasz ze przeprowadzona ankieta na zakończenie kadencji obecnej władzy to dobry pomysł ?
                    TAK/NIE

i krótkie uzasadnienie

2.Czy uwazasz ze zmiana barw i logo banku to decyzja korzystna dla banku (tym bardziej podjeta pod konec kadencji prezesa)?
                    i jeszcze jedno uzupełnienie - to nie są plotki.
                    TAK/NIE

i krótkie uzasadnienie.

W moim pierwszym mailu wypowiedziałem się i uzasadniłem,teraz wasza kolej,prościej juz się nie da zadac pytania,Wasze dotychczasowe odpowiedzi to zwykły bełkot.
                    • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 22.02.11, 22:37
                      do winnickiego2

Prezes i Zarząd pracują i biorą pieniądze za podejmowanie suwerennych decyzji przez całą kadencję, na jaką zostali powołani. Za swoją pracę i takie czy inne decyzje rozliczani są przez Radę Nadzorczą a nie przez podległych sobie pracowników.
                      Ankieta była potrzebna nawet, jeśli została przeprowadzona pod koniec kadencji. Jej wyniki nie są prywatną własnością ani Prezesa ani Zarządu. To jest własność banku. To, co z nimi zrobią obecni i przyszli decydenci z firmy to już inna bajka. Pole do popisu mają tutaj również i związki zawodowe i rada pracownicza.
                      Jeżeli chodzi o ewentualne zmiany barw czy logo banku ( nie znam dokładnie propozycji z tym związanych) to Twoje brednie na temat odejścia klientów (bez względu na kategorie wiekowe) z banku, z takich błahych powodów, to jest nic innego jak traktowanie ludzi jak infantylne dzieciaczki. Otrzymałeś informacje w przekazanych przeze mnie i skutera44 linkach, ale je oczywiście ignorujesz (chyba, że w ogóle się nie zapoznałeś). Jeśli tak to już nic do Ciebie nie trafi. A na koniec jeszcze specjalnie dla Ciebie przypowiastka:
                      Podczas podróży po Ameryce Łacińskiej Humboldt spotkał pewnego starego mędrca, który wyłożył mu swoją teorię czterech typów ludzi:
                      1. Ci, którzy co nieco wiedzą, i wiedzą o tym, że wiedzą. To są ludzie wykształceni.
                      2. Ci, którzy co nieco wiedzą, ale nie wiedzą o tym, że wiedzą. Tacy ludzie śpią i trzeba ich przebudzić.
                      3. Ci, którzy niczego nie wiedzą, ale wiedzą o tym, że niczego nie wiedzą. Takim ludziom trzeba pomóc.
                      4. Ci, którzy nic nie wiedzą i przy tym nie wiedzą o tym, że nic nie wiedzą. To są głupcy i im nie można pomóc.
                      Starałam się w swoim miłosierdziu pomóc Ci, ale niestety, Tobie pomóc nie można.
                      Rób swoje. Złóż donos i nie omieszkaj nas o tym poinformować.
                      Pozdrawiam :)
                      --
                      • czuk1 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 23.02.11, 05:25
                        Z Tobą, poprzedniku na forum, już nie dyskutuję.

Jako jeden z forumowiczów przypomnę jednak (uczestnikom forum), że spontanicznie - na tym wątku - odniosłem się (tylko ogólnie) do zarzutów o zawartości rzekomego doniesienia do prokuratury na prezesa.
                        Zrobiłem to nieopatrznie. bo ostatnio dowiedziałem się, że dyskutujemy nad plotką.
                        I dyskusję (a może prowokację przeciwników prezesa) czas by skończyć.
                        Albowiem... zacytuję te za mądrymi:
                        "Zbliżając się do prawdy, oddalamy się od rzeczywistości" S.J. Lec
                        "I prawdzie czasami z oczu źle patrzy" R.Karpacz

W każdym razie te groźne jakoby zarzuty dotyczyły - zmiany logo i przeprowadzenia ankiety wśród pracowników a tym samym rzekomych działań na szkodę banku, zagrożonych KK.

Nie chce mi się merytorycznie rozwijać mojej poniższej wypowiedzi (ledwie , z 17 lutego) lecz ją zacytuję:

"TERAZ DOPIERO PRZECZYTAŁEM POPRZEDNI WPIS WINNICKIEGO2. Przepraszam.
                        NIBY SĄ W NIM KONKRETNE UWAGI DO DZIAŁAŃ PREZESA.
                        NIE SA TO JEDNAK - WG MNIE - ZARZUTY POWAŻNE, nadające się do wnioskowania do prokuratora
                        1. ANKIETA JEST I BYŁA POTRZEBNA, BĘDZIE TEŻ POTRZEBNA NASTĘPCY - którym może być
                        obecny Prezes ??? , bo startuje chyba w konkursie ?
                        2. Zmiana barw i logo banku.
                        Logo ma wielkie znaczenie - nikt tego nie kwestionuje. Tylko czy nie jest tak, że logo z
                        czasów PRL nie przeżyło się ?
                        Czy skarbonka nie jest antyreklamą nowoczesnego banku ?
                        Czy musi funkcjonować nadal ?
                        Wg mnie - emeryci przyjdą do banku też wtedy kiedy będzie inne logo. A nowych młodych klientów może przyciągnąć nowe logo.
                        Widać to wyraźnie na podstawie ładnych logo nowych banków , takich jak Alior, Fortis,
                        Volkswagen. (dodam skuteczne przyciągających klientów)
                        Opinia o szkodliwości tej zmiany logo dla banku, jest pojedynczą opinią winnickiego2.
                        Nie sądzę, że dałoby się udowodnić niegospodarności związanej ze zmianą logo banku .
                        Sądzę, że - broniąc się łatwo byłoby obronić się przed zarzutami. Szczególnie wtedy
                        gdyby to działo się w kolejnym roku pomyślnym dla finansów banku. "

Mogłem dać wtedy wiele przykładów na efektywność zmiany logo czy na plusy wyników ankiety , możliwość wykorzystania ich przez kolejnych prezesów. Ale zrobili to inni, i... nie w celach innych niż jako głos w dyskusji nad idiotycznymi zarzutami.

• winnicki2 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 25.02.11, 17:56
                          gielda.onet.pl/niebawem-dwie-wazne-transakcje,18489,4193910,1,news-detal
                          nie spodziewałem się ,że tak szybko nas opchną ale 90 mld w ciagu 3 lat trzeba znaleźć

i jak w paszczy towarzyszu dyrektorze czuk, tak są inne ciekawe społki skarbu państwa,ponoc 1,5 tys które można sprzedać i zarobić ?
                          Sądzidz ,że pracownicy pko to durnie ,nie sądź jedną (swoją) miarką wszytkich.

Alma ty masz tyle wspólnego z praca w crb i na obsłudze klienta co ja z 13 piętrem cfp.
                          Płacą ci za to żebyś siedziała na forum i siała zamęt.
                          Nie pamietasz co się działo jak pko "dodało" SA w nazwie, a jak wchodziło na giełde, jak reagowali starsi klienci ( obecnie jedyni klienci) ?
                          Możesz przypomnieć ?

Bedziecie mieli wolny weekend z czukiem czy was zagonią do pilnowania forum ? :)

• alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 25.02.11, 20:19
                            winnicki2 napisał:

winnicki2 napisał:

> Alma ty masz tyle wspólnego z praca w crb i na obsłudze klienta co ja z 13 pięt
                            > rem cfp.
                            > Płacą ci za to żebyś siedziała na forum i siała zamęt.

No jasne. Nic się przed Tobą nie ukryje. Jesteś prawdziwym jasnowidzem:

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru:
                            Jasnowidz – człowiek, któremu wydaje się, że posiadł moc. Staje się nim, gdy jakaś paskudna choroba w końcu tak doszczętnie zniszczy mózg, że jego myśli przenoszą się w czasie do przodu lub w tył. Po zachorowaniu osoba jasnowidząca może rozpoznać choćby twoją babcię przebraną za komunistę.

> Nie pamietasz co się działo jak pko "dodało" SA w nazwie, a jak wchodziło na g
                            > iełde, jak reagowali starsi klienci ( obecnie jedyni klienci) ?
                            > Możesz przypomnieć?

A jakże pamiętam, ustawiały się kolejki przed naszymi placówkami ( bynajmniej nie po to by protestować). Tworzono jak w PRL-u , społeczne listy kolejkowiczów (nie sprawdzałam czy akurat mieli legitymacje emeryckie).Zakładanie lokat prywatyzacyjnych w poniedziałek 12 października trwało zaledwie ok. 5 godzin. W tym czasie wyczerpała się pula akcji przewidzianych do sprzedaży inwestorom indywidualnym.
                            A efekt debiutu na giełdzie był taki, cytuję:
                            - Ponad 200 tys. osób zapisało się na akcje PKO BP warte 21 miliardów złotych (dla porównania, w 1998 roku na akcje prywatyzowanego, drugiego co do wielkości banku w Polsce - PEKAO S.A. - zapisy złożyło 90 tys. osób na kwotę 2 miliardów złotych (ponad 10 razy mniej)
                            - Sprzedano akcje warte 7, 6 miliarda złotych. 77% akcji sprzedano inwestorom indywidualnym. Sprawdziła się idea "narodowej" prywatyzacji szczególnie istotnych dla Polski instytucji, a dziesiątki tysięcy osób stały się inwestorami giełdowymi lub powróciły do inwestowania.
                            - Podczas pierwszej godziny obrotu akcjami PKO BP na GPW został pobity rekord obrotów, na koniec dnia obroty wyniosły prawie 2, 8 mld zł. W obrocie znalazło się 58 487 430 akcji, a wzrost kursu w dniu debiutu wyniósł 19,51%.
                            - Wielu inwestorów do dziś nie sprzedało zakupionych akcji PKO BP, traktując je, jako długoterminową lokatę kapitału.
                            źródło :www.wirtualnemedia.pl/artykul/kampania-wspierajaca-publiczna-oferte-akcji-pko-bp-sa

eot
                            --
                          • czuk1 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 25.02.11, 22:31

winnicki2 napisał:

> gielda.onet.pl/niebawem-dwie-wazne-transakcje,18489,4193910,1,news-detal
                            > nie spodziewałem się ,że tak szybko nas opchną ale 90 mld w ciagu 3 lat trzeba
                            > znaleźć i jak w paszczy towarzyszu dyrektorze czuk, tak są inne ciekawe społki skarbu p
                            > aństwa,ponoc 1,5 tys które można sprzedać i zarobić ?
                            > Sądzidz ,że pracownicy pko to durnie ,nie sądź jedną (swoją) miarką wszytkich.

Bedziecie mieli wolny weekend z czukiem czy was zagonią do pilnowania forum ? :

--------------------------------------------------------------------------------
                            Oto ważny post (wpis) . Jest wizytówką naszego adwersarza.
                            Jego insynuacje wytrzymać niestety muszę. W sieci, takiemu "nawet w m...ę nie można dać". Nie ma też sensu edukowanie adwersarza. Swoje wie.
                            Pozwolę sobie jednak zwrócić uwagę, że (w cytowanym art.) nic o opychaniu PKO BP SA
                            a raczej o pozostawieniu pakietu kontrolnego. A pakiet kontrolny (to wg Wikipedii i praktycznie ) to " liczba akcji spółki potrzebna do uzyskania większości głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (WZA). Wbrew pozorom, nie istnieje konieczność posiadania 50%+1 akcji spółki w celu zgromadzenia pakietu kontrolnego. Z reguły, ze względu na rozbicie akcjonariatu, pakiet kontrolny gwarantowany jest przez posiadanie 25-35% akcji. "

Myślenie ma wielką przyszłość.
                              • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 26.02.11, 17:34
                                laciate89 napisał:

> czytając : Czuka i Alma 590 robi mi się nie dobrze, żenada

Nie czytaj. Chyba ,że jesteś masochistą . A to dla ciebie leki przeciwwymiotne :

Diphergan (tab.)
                                Diphergan
                                Aviomarin
                                Avioplant
                                Anzemet 100
                                Anzemet 12,5
                                Anzemet 200
                                Anzemet 50
                                Atossa
                                Aviomarin
                                Avioplant
                                Avioplant junior
                                Emetron
                                Herbi kin
                                Kytril
                                Lokomotiv
                                Navoban
                                Setronon
                                Zingerek
                                Zofran
                                Zofran zydis

--
                                  • alma590 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 27.02.11, 17:21
                                    laciate89 napisał:

> twoja złośliwość nie ma granic
                                    > powiem tak : jest Centrala + Alma oraz cała reszta
                                    >

„ Kiedy nie można zaatakować myśli, atakuje się myśliciela.” /Paul Valery/

Oczywiście, Twój post był bardzo merytoryczny i pozbawiony złośliwości (zresztą ten wpis również). Odniosłeś się do meritum sprawy poruszonej na tym wątku? Czy do osób ?
                                    Czego się spodziewałeś, że nadstawie Ci drugi policzek?
                                    Masz się za aniołka? Przeglądnij swoje posty również w innych wątkach.
                                    Dla Ciebie żenująca jest każda wypowiedź zawierająca odmienne poglądy niż Twoje.
                                    I jeszcze jedno, jeśli ta „ cała reszta „ to tacy jak Ty i Tobie podobni, to cieszę się, że mnie z niej wykluczyłeś.

--
    • bam02 Re: doniesienie do prokuratury na Zarząd banku? 27.02.11, 22:44
      nie wiem , nie czytałem tego forum, zobaczyłem tylko tytuł.. niestety jutro podejmuję walkę z pko bp , już mi na niczym nie zależy, tak mnie wkórwili że niestety podejmuję walkę oficjalnie, dość tego pierdolenia, poinformowałem media, specjalnie żeby całą moją walkę nadzorowały, nie będę nic ukrywał, powiem całą prawdę, pokażę całą prawdę, teraz niech się oni boją, wszystko oczywiście zgodnie z prawem. Zmusił mnie do tego kutas , pedał dyrektor K.B. zabierając mi premię za IV kw, daję 100% gwarancji że finał będzie w sądzie!!!!!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka