Dodaj do ulubionych

standardy obsługi a długi rękaw koszuli latem

04.04.11, 21:57
Nie sądzicie, że to jest niekonstytucyjne? To jest ewidentnie brak równouprawnienia. Skoro pracownik-kobieta może mieć krótki rękaw to pracownik-mężczyzna nie powinien być w tym zakresie dyskryminowany. Kłania się Trybunał Konstytucyjny.
Obserwuj wątek
  • antoni142 Re: standardy obsługi a długi rękaw koszuli latemI 05.04.11, 09:27
   Ze rodzajem stroju bym nie polemizowała. W każdej mundurówce pracownicy i tak wyglądają lepiej niż w strojach prywatnych. Kiedyś wprowadzono w banku strój obowiązkowy. Ileż było krytyki. Ale ja się z tym nie zgadzam. Uważam, że Bank prezentował się bardzo dobrze. Inną sprawa jest odpowiednia klimatyzacja. I tu należy pocisnąć ZZ.Pozdrawiam
   • czuk1 Re: standardy obsługi a długi rękaw koszuli latem 05.04.11, 13:47
    Antoni . Masz rację.Jestem identycznego zdania. Za P. Prezes Pieronkiewicz
    było okey. Choć .... nie wszystkie Panie były z tych strojów zadowolone. Wówczas zabrakło jednak determinacji i wysiłku finansowego banku .A można było te jednolite stroje utrzymać.
    Teraz - na terenie kraju - obserwuję wielką różnorodność ubrań u pracowników "ladowych" . Przeważają jednak ubrania skromne a jednocześnie nie zawsze gustowne. Skromność to efekt niskiego uposażenia pracowników a gust (?) jest już sprawą indywidualną. Może, ja nie znam się co jest gustowne ?

    Pozdrawiam Cię serdecznie. Mariusz


    PS. "Piszesz" że jesteś kobietą?
    Aby nie być gołosłownym : ....." antoni142 napisała: " ?????????????????
   • chr13 Re: standardy obsługi a długi rękaw koszuli latem 05.04.11, 21:51
    Jestem w 100% za. Należy jednakże:
    1. Określić koszt zakupu stroju firmowego.
    2. Zobowiązać każdego pracownika do jego nabycia.
    3. Wskazać sklep gdzie można go kupić.
    4. Zrefundować koszt zakupu.
    5. Określić dopuszczalną maksymalną temperaturę w pomieszczeniu gdzie ma być użytkowany.
    6. Jeśli zostanie przekroczona choćby o stopień umożliwić korzystanie ze stroju dowolnego.

    Fantaści z Puławskiej wypoczywający na kanapach przy windach, korzystający z nowej oferty kulinarnej i wdychający zapachy cynamou w dni świąteczne nie mają pojęcia o realiach firmy w której pracują.
    • armagedon2012 Re: standardy obsługi a długi rękaw koszuli latem 05.04.11, 22:14
     Jestem za "mundurkami" najlepiej z materiału, który się nie gniecie zostawiasz go w tzw. szatni i spokój.Ale mnie dzisiaj powaliło na kolana coś innego. Zaznaczę, że klimatyzacja
     rzadko, kiedy jest włączana a przerwy na spożycie posiłku są niedozwolone w czasie przebywania na obsłudze tj.6 godz.
     "Uściślenie zasad porządku na stanowisku pracy,np."Napoje mogą znajdować się na stanowisku obsługi tylko wówczas, jeśli zaproponowałeś wcześniej taki poczęstunek Klientowi, a ten skorzystał z propozycji" : (
     Już sobie w oddziale zaplanowaliśmy tak: I zmiana , około godziny 10-11 błagamy klienta, aby napił się z nami czegokolwiek, bo usychamy już z pragnienia, dzwonimy do sekretariatu, aby ASYSTENTKA zaserwowała nam napoje !!! I czekamy ……. na wypowiedzenie z pracy : )
     Jak dobrnę do końca lektury to chyba dostanę zawału !
     • dragomir6 Re: standardy obsługi a długi rękaw koszuli latem 06.04.11, 07:40
      "rzadko, kiedy jest włączana a przerwy na spożycie posiłku są niedozwolone w cza
      > sie przebywania na obsłudze tj.6 godz"
      to jest część wypowiedzi armagedon2012
      czy nasza "władza" orientuje się w Kodeksie Pracy? Jeśli wymiar czasu pracy trwa co najmniej 6 godzin należy się 15 minut przerwy wliczone w czas pracy. Nie zacytuję tu dokładnie treści przepisu trzeba by zajrzeć do kodeksu. O ile mi wiadomo pracujemy w podstawowym wymiarze czasu pracy, a nie w innym.
  • pekox Re: standardy obsługi a długi rękaw koszuli latem 14.07.11, 18:51
   Panowie a może i Panie :), proszę zareagujcie i wyślijcie emaila na skrzynkę nasze standardy (jest odpowiedni link na Intrze - chyba w zakładce polityka jakości i standardy bazowe) w sprawie zmiany zapisu dotyczącym stroju dla mężczyzn, w zakresie konieczności chodzenia w koszuli z długim rękawem w lecie oraz dopuszczeniem w naszym stroju braku marynarki. w zapisie stroju dla kobiet oba te punkty są wprowadzone i nie widzę uzasadnienia aby w jednym pokoju/sali kobiety mogły być ubrane były w przewiewne bluzeczki i bez żakietu, a mężczyźni dość, że w krawacie to jeszcze długi rękaw i marynarka! i to w temperatura 30stopni! bo nie czarujmy się większość naszych Oddziałów nie jest jeszcze klimatyzowana, a jak będzie to tylko w wybranych pomieszczeniach, a w pozostałych będzie można nadal się "roztopić". Jeszcze raz proszę o reakcje wszystkich, którym to przeszkadza i wysłanie emaila sygnalizującego problem, bez tego na pewno nie będzie żadnych zmian.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka