Dodaj do ulubionych

Wartościowanie stanowisk – z innej strony

16.08.11, 13:04
Witam wszystkich
Mam pytanie z innej strony bo jestem „szczęśliwym” pracownikiem któremu według wyceny należy się podwyżka
W liście z wyceną było napisane, że skontaktuje się ze mną mój przełożony i określi jej zasadność lecz niestety nikt z moich zwierzchników do tej pory nie podjął takich działań i jak się pytam to podobno nic nie wiedzą o tym

Wiec czy są wśród nas osoby które otrzymały takową należną podwyżkę?
Bo nie wiem u kogo ma interweniować
Podwyżka miał być od 1 lipca,
Obserwuj wątek
    • blade.1 Re: Wartościowanie stanowisk – z innej stro 21.08.11, 22:10
      na początku lipca twój przełożony miał podać do ROD - oczywiście po rozmowie z tobą czy weryfikuje cię pozytywnie czy negatywnie. w praktyce robił to dyr. oddziału A lub B. tylko oni dostali szczegółowe informacje dot. wartościowania, twój naczelnik, czy dyr oddziału C ni e ma takiej informacji.
      ja też byłam w grupie szczęśliwców, ale niestety zostałam zweryfikowana negatywnie - bo wyniki sprzedaży nie takie, jak chce góra. jeśli w tym kwartale nie zrobię 100 % we wszystkich produktach to mogę sobie szukać nowego zajęcia. ostatecznie podwyżki mają być przydzielone do końca roku.
    • kokofan Re: Wartościowanie stanowisk – z innej stro 23.08.11, 21:31
      jestem dyr. oddziału typu C w regionie kuj-pom, plany na kredyty BOiP, mieszkaniowe, pakiety i kredyty MSP-tu wszystko wygląda inaczej wartościowanie także...etap I miał byc wyceną stanowisk a nie oceną konkretnego pracownika. Niewielu moich kolegów otrzymało podwyżki-zastosowano kryteria ustalone na prędce przez ROD, ocena PPI/MBO, ocena PAS i wyniki badań MShoppera. Okazuje się ze można otrzymywac premię za zrealizowane MBO, ale nie zostac uwzględnionym w podziale podwyżki. Czemu nikt z centrali nie zareaguje na taką politykę w tym regionie?!!!! zasady premiowe wprowadza prezes a Dyr. Rod wprowadza swoje metody oceny, inicjatywy która mogła nas zmotywowac, sprawic ze wreszcie wynagrodzenie bedzie zblizone do naszego poziomu zaangażowania i wyników zostala zniweczona.
      Pytam się czemu nikt w centrali nie zadał sobie pytania jak pracowal z nami szef regionu skoro tak negatywnie ocenia większośc z nas, jaki z niego menadżer.

Otrzymane programy naprawcze po ocenie wg wątpliwych kryteriów miały nas zmobilizowac do działania. Ciekawe jakich innych argumentów użyją , gdy cel z programu zostanie osiągnięty-żenada. Takie działania powodują, że prosprzedażowi pracownicy PKO z doświadczeniem w końcu opuszczają szeregi PKO a jakby przyjrzec się odejściom z banku w tym regionie to chyba biją wszystkie statystyki. Proponuję zbiorową akcję wysyłajmy maile z informacją o nieotrzymaniu podwyżki na skrzynkę wyceny stanowisk. Już ktoś to zrobil ale jest to traktowane jako jednostkowy przypadek.
      • blade.1 Re: Wartościowanie stanowisk – z innej stro 24.08.11, 06:53
        ja też jestem dyrektorem oddziału C. plany w reg. śl-opol. dokładnie wyglądają tak samo - jestem doradcą 3 biznesów, do tego oczywiście nadzór nad placówką i rozliczanie sprzedaży detalu. podwyżek większość dyr. też nie dostała - i oczywiście będziemy rozliczeni ze sprzedaży i PAS ponownie. a żeby w pas wypaść dobrze - w każdym miesiącu musiałbym mieć zrobione produkty z biznesów - a to jest niewykonalne. a jak nie zrobimy, to się pożegnamy. i tak po wartościowaniu stanowisk dalej, mimo negatywnej oceny (a raczej niezadowalającej sprzedaży) jestem dyrektorem, tyle że z wynagrodzeniem doradcy.
        to nie są jednostkowe przypadki - podwyżki dostali jedynie niedowartościowani doradcy itp, ze średniej kadry większość czeka na ponowną ocenę. ale za to jakie wspaniałe wskaźniki C/I ma nasz bank! a jakie rekordowe wyniki! tylko czyim kosztem? po prostu ŚMIECH PRZEZ ŁZY.
        • takiego_nie_bylo Re: Wartościowanie stanowisk – z innej stro 31.08.11, 20:55
          słuszna uwaga - zdemotywowano pracowników i w dodatku tych wpływających w znacznym stopniu na wyniki Banku. Efekt wartościowania jak i organizacja Banku spowoduje że odejdą ludzie z wykształceniem,wartościowi którzy rzeczywiście coś reprezentują a przede wszystkim szanują siebie, na ich miejsce przyjdą nowi niedoświadczeni.... pozostaną Ci co nigdzie indziej raczej na więcej liczyć nie mogą i tak będę błaznować do końca swojej kariery zawodowej :) żałosne! Jeśli taki jest cel Banku to ,,gratuluję" sposobu zarządzania :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka