Dodaj do ulubionych

brak sprzedaży !!! dlaczego ?

26.01.12, 09:37
Kochani. W ubiegły piątek od godziny 16.00 do prawie 19.00 (po zakończeniu pracy po I zmianie) moja naczelniczka molestowała wszystkich pracowników żądaniem wyjaśnienia co jest przyczyną braku sprzedaży w naszym oddziale. Wszelkie wyjaśnienia czyli: niechęć, brak zainteresowania, brak potrzeby posiadania, mała konkurencyjność, że zła lokalizacja oddziału, że chciałby kredyt ale nie ma zdolności, to wszystko było nie do przyjęcia. Mają być konkrety: liczby i daty !!! I w ten oto sposób od przez 4 godziny braliśmy się na przetrzymanie. Zbliża się kolejny piątek i wizja kolejnych głupich gadek. Jak wytłumaczyć, dlaczego jest nie ma sprzedaży zgodnie z upływem czasu. I błagam nie mówcie, żebym się wzięła do roboty bo od zagajania klientów już mnie "gęba" boli a od telemarketingu mam odciski na uchu.
Pozdrawiam. Kasjerka10
Obserwuj wątek
    • exworker Re: brak sprzedaży !!! dlaczego ? 26.01.12, 09:44
      Pieszę w imieniu wrednego_pieroga, przeszedłem na Jego Stronę :

"Proszę się wziąć do roboty. Pracuje Pani w największym banku Europy Środkowo - Wschodniej i proszę o tym nie zapominać. Pani stresiki w czasie rozmów są nic nie znaczącym epizodzikiem w drodze do wielkości tego banku. Jest super i coool. Proszę nie siać defetyzmu.".
      • exworker Re: brak sprzedaży !!! dlaczego ? 26.01.12, 12:16
        Poza tym to nie jest mobbing tylko motywujące, kreatywne spotkania panelowe mające pomóc Wam w realizacji planów, profesjonalny coaching. Wstyd, że tego Pani nie docenia - taki wysiłek ze strony przełożonych, toż to dla Pani zostają dłużej w pracy.
        • kwintuszkrak Re: brak sprzedaży !!! dlaczego ? 28.01.12, 15:53
          dobre, a do tego ciągłe pisanie cyrografów. Zasada jest prosta - piszemy prognozę sprzedaży na dany okres. następnie prognoza wraca do nas z odpowiednim komentarzem czyli "proszę o korektę prognozy, przypominam, że minimalnym oczekiwanym poziomem realizacji poszczególnych zadań jest 85%". no to się poprawia tabelkę aż te 85% na papierze będzie...
          • pkoformerworker Re: brak sprzedaży !!! dlaczego ? 28.01.12, 17:35
            to pisanie prognoz to tzw. "estymacja-ubikacja". A ja gdy pracowałem w PKO, to na głupie pytania o poziom sprzedaży odpowiadałem, że osobiście wolę kupować niż sprzedawać. Skoro z Was sobie robią jaja, to Wy nie pozostańcie dłużni! Pracę w PKO na sprzedaży zawsze traktowałem trochę tak jak na komediach Bareji: "w oparach absurdu" ;-)
            Tak naprawdę to współczuję wszystkim mobbowanym i dręczonym, ale musicie w sobie wyrobić jakiś mechanizm obronny. Moim mechanizmem było robienie w jajo dręczących mnie. W 2007r. na szczęście udało mi się opuścić ten kabaret. Z wpisów na tym forum widać, że on nadal trwa i ma sie dobrze (ja to zjawisko nazywałem zawsze "histerią sprzedażową").
            Pozdrawiam wszystkich dręczonych - nie dajcie się! Żądajcie szacunku wobec siebie!
    • richman57 Re: brak sprzedaży !!! dlaczego ? 29.01.12, 09:32
      Produkty mamy takie jak wszyscy, niestety nie zbyt konkurencyjne.... Nad czym należy ubolewać. Ale jeżeli zarząd reprezentujący głównego akcjonariusza czyli SKARB PAŃSTWA wymusza na banku jak najwyższy zysk, to co się dziwić.... Dbanie o konkurencyjność? O klienta? O wizerunek tego kraju wreszcie? Między bajki włożyć. Pustosłowie w ustach rządzących , o ile oczywiście zechcą już je otworzyć, szukanie i preferowanie ludzi, którzy są specjalistami od nękania swoich bliźnich /mobbing, stalking/, szukanie oszczędności zamiast zwiększenia wpływów - to powszechna mentalność znajdująca odbicie także u nas.
      Albowiem czym jest to ciągłe straszenie i wymuszanie działania na przyciśniętych do muru pracownikach? Niczym innym, jak tylko ZASŁANIANIEM WŁASNEJ NIEMOCY W POSZUKIWANIU KLIENTÓW DLA BANKU!!! To, co pracownicy mogli zrobić, JUŻ DAWNO ZROBILI, TERAZ /JAK ZRESZTĄ I POPRZEDNIO/ TRZEBA WYJŚĆ NA ZEWNĄTRZ !!!
      SKORO SKARB PAŃSTWA ŻĄDA NA BANKU MEGADYWIDEND, NIECH SKIERUJE WSZYSTKIE PRZEDSIĘBIORSTWA PAŃSTWOWE DO SWOJEGO BANKU - PEŁNA OBSŁUGA TYLKO U NAS!!!
      SKORO ZARZĄD CHCE WYSOKIEJ SPRZEDAŻY, NIECH SKIERUJE DYREKTORÓ DO PIERWSZEJ LINII WALKI O KLIENTA - CO KWARTAŁ PRZYMUSOWA WIZYTA / PRZYGOTOWANA Z OFERTĄ/ W JEDNYM Z PRZEDSIĘBIORSTW W REGIONIE, CO PÓŁ ROKU LUB CO ROK PRZEJĘCIE CO NAJMNIEJ JEDNEJ WIĘKSZEJ FIRMY NA DANYM REGIONIE DZIAŁANIA... WTEDY I TYLKO WTEDY BĘDZIE JAKAŚ SPRZEDAŻ, BO INACZEJ KASZANA.

I nie mówcie mi, że gospodarka rynkowa i inne tego typu ble,ble,bleeee.... Skoro dyrektorzy i naczelnicy MAJĄ TYLE ENERGII PUSZCZAĆ W GWIZDEK GNĘBIĄC PRACOWNIKÓW, NIECH JĄ SKIERUJĄ NA ZEWNĄTRZ - Z POŻYTKIEM DLA FIRMY, A JUŻ MY, ICH PRACOWNICY, ŚWIETNIE IM W TYM POMOŻEMY...
      • kwintuszkrak Re: brak sprzedaży !!! dlaczego ? 29.01.12, 14:54
        a Ty myślisz że Dyrektorzy w "C" co robią? licea, gimnazja, firmy itd. pełna lista. żeby było ciekawiej to chodzą jedni po drugich (bo Oddziały blisko siebie). duże miasta jeszcze jest gdzie ale małe? gdzie firm co kot napłakał. i sprzedawaj człowieku wszystko wg scenariusza z ROD (jota w jotę, bez zajęknięcia inaczej zrypka do przełożonego).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka