Dodaj do ulubionych

PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu

21.06.12, 09:51
Edukacja Więcej Aktywność znajomych z facebooka
Gospodarczy krach czy sensacyjne wzrosty? Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.Zaloguj do facebooka
Dowiedz się więcejTagi: klient, banki Rozmiar tekstu: standardowyRozmiar tekstu: średniRozmiar tekstu: dużyDrukuj IVONA Webreader. Wciśnij Enter by rozpocząć odtwarzanie Banki na medaldzisiaj, 06:18
BRE Bank zajął pierwsze miejsce w rankingu Jakość na Bank TNS Polska. Badania przeprowadzono w maju tego roku w 1494 oddziałach 22 banków oferujących konta osobiste - informuje „Puls Biznesu”.

Tajni klienci odwiedzili co dziesiątą placówkę bankową w Polsce i przeprowadzili 1500 rozmów. Oceniali przede wszystkim jakość obsługi, ale również wygląd placówek, schludność i kulturę bycia pracowników.

Ogółem najwyżej oceniono prezencję czyli wygląd placówek i pracowników. Nieźle też było z prezentacją oferty. Gorzej wypadły umiejętności pracowników. Najgorzej było z wiedzą o konkurencji oraz z umiejętnością sprzedaży dodatkowych produktów. Wyszło, że nasi bankowcy są ślepi na to, co u konkurencji oraz głusi na potrzeby klientów – czytamy w gazecie.

Oprócz zwycięzcy tego rankingu czyli BRE Banku, w pierwszej piątce znalazły się w kolejności banki: City Handlowy, Kredyt Bank, Raiffeisen Bank i Alior Bank.

TO NA PEWNO ZMANIPULOWANY PRZEZ KONKURENCJĘ RANKING.
Obserwuj wątek
    • racjonalny0880 Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 21.06.12, 16:28
      Hej Kolego pomyśl trochę i sam sobie na to pytanie odpowiedz. To są wyniki rankingu, który pokazuje jak klienci są obsługiwani w oddziałach. No i niestety dla osób pracujących właśnie przy bezpośredniej obsłudze klienta nie wypadły ona za dobrze. PKO BP, ktory jest liderem większości bankowych rankingów, akurat jeśli chodzi o jakośc obsługi w bankowych placówkach nie jest najlepszy. O czym to świadczy??? I jakie wnioski trzeba z tego wyciągnąć???
      • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 21.06.12, 16:45
        Że pracownicy obsługi są sfrustrowani, dociążeni pracą, zmobbingowani i przywaleni procedurami stąd nie starcza im już sił dla klientów ?
        • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 21.06.12, 16:46
          Czy że 20 000 osób jest do wymiany ?
          • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 21.06.12, 16:47
            Zawsze mi się wydawało, że na wolnym rynku najważniejsza jest jakość usług i dobry produkt, no ale pewnie Ty mnie wyprowadzisz z błędu, dlatego z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
            • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 21.06.12, 16:49
              A poza tym to na pewno zmanipulowany, fałszywy, złośliwy atak konkurencji ( pewnie Chińczyków bo wchodzą na rynek ).
              • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 21.06.12, 16:58
                Dodaj jeszcze, że oprócz tej błachostki jaką jest jakość obsługi bank nie wygrał też akurat w jakości produktów, a zabijesz mnie śmiechem. Ale możesz mieć rację - najważniejsze to logo i wielkość.
                • selena1205 Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 21.06.12, 22:23
                  : exworker , co się tak przypiąłeś do tego PKO BP - chyba dali Ci ostro "popalić".Jak widać - dość długo nie możesz się otrząsnąć.Chłopie,to,co serwujesz na forum,brzmi,jak zdarta,skrzypiąca płyta."Skończ Waść,wstydu oszczędź"...
                  • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 22.06.12, 04:50
                    Jest demokracja i wolność słowa - po co czytasz moje wpisy ?
                  • racjonalny0880 Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 22.06.12, 08:17
                    Już w poprzednich dyskusjach dał popis. Jakakowliek próba merytorycznej wymiany argumentów pozostawała po jego stronie bez odpowiedzi. Brak argumentów nadrabiał agresją i złośliwościami. Po prostu tak ma. I niech sobie ma. W końcu rzeczywiście jest demokracja i każdy może nawet największe dyrdymały wygadywać. Siedzi i w sreberka zawija. Powodzenia świstaku.
                    • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 22.06.12, 08:39
                      Masz pecha kolego - nie jestem pracownikiem pko i nie schylę głowy w milczeniu słysząc nawet największe głupoty.

A ja wciąż czekam, co takiego oznacza, że obsługa w PKO jest do dupy. Możesz w końcu się wypowiesz zamiast mnie atakować personalnie ?
                      • exworker Re: PKO BP SA nie zwyciężyło w rankingu 22.06.12, 08:42
                        I będę zawijał. Lubię dociskać do ściany takich zakutych rycerzy jak Ty ;)
                        • skuter44 spostrzeżenia 22.06.12, 10:50
                          Exworkerze nie wiem czy pozwolą ci tu zawijać. Jeśli ustawiasz się na krytykę (wyłączną) konkretnego, tego banku to założyciel powinien Ci zablokować wejście na forum. Ono jest dla pracowników i ewentualnie emerytów. Ponadto misją forum jest poruszanie spraw pracowniczych , w tym zjawiska mobbingu.

A z tymi rankingami to różnie bywa. Zależy kto zleca, jakie metody badania są zastosowane,...
                          Proponuję nie przywiązywać do tego rankingu wielkiej wagi. Mam własne doświadczenie lokalne (poprzez tajemniczych klientów, studentów konkretnie przygotowanych do audytu- wizyty w banku, do korzystania z usług) i wiem, że banki wymienione jako najlepsze w moim mieście są akurat nie najlepsze. Może jedynie nowy bank Alior ma dobrą obsługę a pozostałe?
                          To , że nie ma kolejki nie decyduje o ocenie całościowej. Tajemniczy klient nie może kierować się pierwszym wrażeniem i wizualizacją placówki. Jakość obsługi wychodzi przy próbie skorzystania z poszczególnych rodzajów usług, produktów. Poza tym w jednym mieście może być inny wynik takiej wizyty a w drugim odmienny, jakość obsługi nie jest bowiem jednakowa w poszczególnych oddziałach tego samego banku.
                          • exworker Re: spostrzeżenia 22.06.12, 11:12
                            Niech zablokuje, to zmienię nick. A moja krytyka wynika właśnie z mobbingu, jakie doznałem i bezgranicznej głupoty będącej duchem tej instytucji.

Statystyka nie kłamie - równie dobrze można stwierdzić, iż obsługa w pko jest jeszcze bardziej do dupy, niż pokazuje ranking, no bo skąd wiesz, czy ankieterzy nie zawiatali akurat do najlepszych placówek pko ?
                            Poza tym twój wpis przypomina tłumaczenie polskiej drużyny po EUR - duszny stadion ( tak jakby druga strona miała inaczej ), mokra trawa, brak biletów dla rodzin. Błąd statystyczny zawsze jest ale to nie zmienia obrazu sytuacji.
                          • alma590 Re: spostrzeżenia 22.06.12, 11:46
                            skuter44 napisał:

> Exworkerze nie wiem czy pozwolą ci tu zawijać. Jeśli ustawiasz się na krytykę
                            > (wyłączną) konkretnego, tego banku to założyciel powinien Ci zablokować wejści
                            > e na forum. Ono jest dla pracowników i ewentualnie emerytów. Ponadto misją foru
                            > m jest poruszanie spraw pracowniczych , w tym zjawiska mobbingu.

Oj to nie tak skuter. Oczekujesz od założyciela, żeby naruszał Regulamin Forum Prywatnego Gazeta.pl , dla przypomnienia :
                            pkt 6
                            "Założyciel Forum Prywatnego może określić rodzaj założonego przez niego forum jako: a) otwarty - gdzie każdy zarejestrowany użytkownik portalu Gazeta.pl może umieszczać posty, a opublikowane posty są dostępne dla wszystkich użytkowników portalu Gazeta.pl; lub b) zamknięty - gdzie umieszczać posty mogą wyłącznie zaakceptowani przez założyciela zarejestrowani użytkownicy portalu Gazeta.pl, a opublikowane posty są dostępne dla wszystkich użytkowników portalu Gazeta.pl; lub c) ukryty - gdzie umieszczać posty i czytać zamieszczone na forum posty mogą wyłącznie zaakceptowani przez założyciela zarejestrowani użytkownicy portalu Gazeta.pl"

Swoją drogą w jaki sposób na anonimowym forum można zweryfikować piszących ?
                            Skąd wiesz kto tak naprawdę jest pracownikiem tego banku czy innego, kto jest emerytem lub byłym pracownikiem i to mobbingowanym ? Dostęp do forum otwartego mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy portalu Gazeta.pl , niestety
                            Blokować wpisy tylko z tego powodu, że ktoś jak to piszesz "ustawia się na krytykę (wyłączną) konkretnego, tego banku" to jest brudna cenzura rodem z minionych czasów.
                            Ma taką potrzebę, to niech to robi. Podlega ocenie tak jak każdy z tu piszących. I tyle.
                            • exworker Re: spostrzeżenia 22.06.12, 12:39
                              Nie dziw się - on już nie umie w realnym świecie myśleć inaczej niż schamatami wbitymi do głowy w pko. A że nie może mnie straszyć zwolnieniem, to chce mnie zwolnić z forum.
                              • alma590 Re: spostrzeżenia 22.06.12, 12:50
                                nie rób z siebie takiego bezgrzesznego męczennika,
                                na tym forum tobie również zdarzało się przeganiać tych, którzy np wypowiadają się o banku pozytywnie
                                • skuter44 Re: spostrzeżenia 22.06.12, 17:10
                                  Piszę formalnie; wiem , że misją forum jest:
                                  Forum moje kieruję do wszystkich obecnych i byłych pracowników Banku PKO BP SA, którzy doświadczyli mobbingu bądź byli ich świadkami. Forum ma na celu również wspieranie się w trudnych momentach pracy. Trzymajmy się razem, pomagajmy sobie.
                                  Życie mamy tylko jedno!
                                  -------------------------------------------------------------------------------
                                  Krytykant nie jest pracownikiem PKO. Teraz ustawił się wyłącznie krytycznie
                                  i pisze nie na temat. Założyciel forum nie zgłasza uwag, jest osobą wyjątkowo łagodną.
                                  Wpis potraktowałem jako okazję do przekazania spostrzeżeń ogólnych o tajemniczych klientach i prowadzonych audytach, rankingach.
                                  pozdrawiam
                                  • skuter44 Re: spostrzeżenia 22.06.12, 17:22
                                    Cytowany fragment Regulaminu brzmi:
                                    ....."otwarty - gdzie każdy zarejestrowany użytkownik portalu Gazeta.pl może umieszczać posty, a opublikowane posty są dostępne dla wszystkich użytkowników portalu Gazeta.pl..."

To oczywiste.
                                    Co nie oznacza (wg mnie), że Założyciel forum nie może wnieść do adminów GW o zablokowanie wpisów forumowicza który narusza cele forum, może też sam skutecznie (i bez obaw o naruszenie Netykiety) usunąć szkodliwy wpis. Podział na fora - otwarte, zamknięte i ukryte dokonany z cytowanej przez Ciebie części Regulaminu - jest formalny, dla opisania rodzajów forum. Nie ma tu - wg mnie - kryteriów dot. usuwania wpisów przez Założyciela forum. Tak ja uważam. Być może mylę się Miła Moderatorko.
                                    • skuter44 spostrzeżenia 22.06.12, 17:32
                                      Aby nie czynić dalszej polemiki przyznaję się do błędu. Przeczytałem regulamin forum. Przepraszam dlatego założyciela wątku, który sam bierze odpowiedzialność za treści wpisów.
                                      Założyciel tego wątku nie naruszył regulaminu i od strony formalino-prawnej Założyciel forum nie może mu blokować dostępu do forum i swobodnych wypowiedzi (bez zmiany loginu).
                                      Treść zapisów Regulaminu brzmi :
                                      §4.
                                      Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc w świecie rzeczywistym.
                                      §5.
                                      Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwych, będących pomówieniami czy też celowo obraźliwych dla wywołania kłótni (tzw. trolling).
                                      §6.
                                      Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez uczestników na łamach Forum przekazów reklamowych.
                                      §7.
                                      Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w par. 4, 5 i 6 niniejszego regulaminu, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających w sposób notoryczny postanowienia par. 4, 5 i 6 regulaminu. Wydawca może również przekazać pozostające w jego posiadaniu dane Uczestników Forum sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka