Dodaj do ulubionych

PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodawców

22.06.12, 13:27
A jednak nie jest wcale tak, jak to niektórzy tutaj przedstawuają.

"Konsekwentnie wdrażana polityka personalna PKO Banku Polskiego zyskuje uznanie. Za tworzenie pracownikom odpowiednich warunków do pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego bank otrzymał tytuł "Solidnego Pracodawcy" oraz „Solidnego Pracodawcy 2011 Branży Finansowej”.

Za najwyższe standardy w zakresie HR natomiast międzynarodowy certyfikat Top Employers.

Tytuł „Solidnego Pracodawcy” przyznano PKO Bankowi Polskiemu po raz drugi. W konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszych firm doceniona została efektywna polityka HR.

Bank utrzymał także pozycję w ścisłej czołówce spółek uznawanych za najlepsze dla rozwoju kariery zawodowej. Certyfikat Top Employers jest przyznawany przez specjalizujący się w badaniach polityki personalnej oraz warunków pracy w organizacjach na całym świecie Instytut CSF. Przeprowadzone przez niego badania dowodzą, że PKO Banku Polski postrzegany jest jako instytucja stabilna i nowoczesna, która oferuje pracownikom możliwość rozwoju zarówno poprzez szkolenia, jak i awans wewnętrzny.

Wyrazem uznania dla banku są też rankingi pracodawców tworzone w oparciu o opinie studentów. Od wielu lat PKO Bank Polski znajduje się w nich w czołówce najlepszych firm sektora bankowego. Jako instytucji od lat konsekwentnie wspierającej inicjatywy promujące studentów, bankowi udało się wypracować wspólnie ze środowiskiem uczelni wyższych deklarację współpracy między uczelniami wyższymi i instytucjami biznesowymi.

Na zorganizowanym pod hasłem „Biznes dla Uczelni, Uczelnie dla Biznesu” spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zainicjowano potrzebę integracji procesu kształcenia z potrzebami polskiej gospodarki. W podpisanej wspólnie deklaracji reprezentanci obu środowisk zobowiązali się m.in. do optymalnego przygotowywania studentów do pracy zawodowej poprzez przekazywanie im rzetelnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, jak również uznania praw studentów do odbywania w trakcie nauki staży oraz praktyk zawodowych przy jednoczesnym dołożeniu starań, by mogli z tego prawa w pełni korzystać."
Obserwuj wątek
  • exworker Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 13:48
   Polska - najdynamiczniejszy kraj Europy od 2 lat wedle rankingów. Polska rozwija się szybciej niż Niemcy, Francja, Anglia. Polacy są więc szczęśliwym narodem i zamożnym.

   I tyle w temacie Twoich rankingów. Puknij się w głowę chłopie.
   • exworker Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 14:07
    He he he wśród laureatów są praktycznie wszytskie największe banki w Polsce, ale chwal się kolego, chwal.

    A
    ArcelorMittal Poland
    B
    Bank BPH, Grupa GE Capital
    Bank Pekao SA
    Boehringer Ingelheim Polska
    BSH Sp. z o.o.
    C
    Capgemini Polska
    CEMEX Polska
    CGI Information Systems and Managment Consultants (Polska) Sp. z o.o.
    CHI Polska SA
    Citi Handlowy
    Citibank International
    G
    GAZ-SYSTEM S.A.
    Grupa ITI
    GTECH Poland Sp. z o.o.
    I
    IMPERIAL TOBACCO POLSKA SA
    Infosys BPO Poland
    ING Bank Śląski S.A.
    J
    JTI Polska Sp. z o.o.
    L
    LIDL Polska
    M
    MAN
    N
    Netia S.A.
    P
    P4 Sp. z o.o.
    PKO Bank Polski
    Polska Telefonia Cyfrowa
    Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.
    R
    Raiffeisen Bank Polska S.A.
    RWE w Polsce
    S
    Samsung Electronics Polska
    SAS Institute Polska
    T
    Telekomunikacja Polska
    V
    Valeo Polska
    Volvo Polska
    • racjonalny0880 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 15:11
     Praktycznie wszystkie największe banki w Polsce mówisz. Hmmm...a prawda wygląda tak, że nie ma w Twoim zestawieniu BRE, BZ WBK, Millenium, Kredyt Banku, BGŻ, Getin Banku, BNP Paribas, Nordei, Deutsche Banku, Aliora, itp. Możesz więc dalej zawijać w sreberka i udawać, że białe jest czarne, ale bez argumentów nikt się na to nie nabierze. Do dzieła zatem. Napisz coś równie ogólnego jak do tej pory, odpowiedz ze trzy razy sam na swoje poprzednie posty, może ktogoś w ten sposób zmylisz. Zawijaj świstaku, zawijaj. Prawda niestety jest bolesna, odszedłeś sam/musiałes odejść? z póki co najlepszego banku w Polsce. Pa pa...
     • exworker Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 15:21
      No jak dla PKO konkurncją jest Kredyt Bank, BGŻ, Getin, BNP coś tam, Nordea, Alior to ja dziękuję, nie mam więcej pytań.

      Widzę, że już się wataha z Centrali zleciała.
      • racjonalny0880 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 15:28
       Ach ten mityczny już chyba w twoim przypadku brak argumentów. No cóż, jak mawia moja koleżanka z g...a tortu nie ukręcisz. Pa pa.
       • exworker Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 15:33
        Gadaj zdrów chłopie.
        • racjonalny0880 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 15:39
         Dzięki za potwierdzenie moich domysłów, że z tymi argumentami to u ciebie krucho. Pa, pa...
         • exworker Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 15:46
          Czy Ty jesteś idiotą czy płacą Ci za udawanie ? Argumenty są w pierwszym wpisie.
          • racjonalny0880 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 16:06
           Przepraszam - nie znalazłem. Przeczytałem twój wpis, odnalazłem raport który cytujesz, znalazłem w nim liczby, które przytoczyłem, i które mówią, że w sieci jeśli chodzi o opinie nt. produktów PKO BP komentarzy pozytywnych jest ok. dwa razy więcej niż negatywnych, więc sprawa wygląda całkiem obiecująco i naiwny czekałem na twoje argumenty, które wykażą, że mój tok rozumowania jest błędny. A ty zaraz epitety. A fe świstaku, nieładnie, nieładnie. Ja przecież wcale nie zabraniam ci zawijania w sreberka, zawijaj, zawijaj i udowadniaj, że białe jest czarne. Wolny kraj i wolna droga. Ja tylko będę zwracał uwagę, na te miejsca, które są wg mnie manipulacją. Każdy przecież ma prawo do prezentowania własnego zdania. A jak jeszcze to zdanie się uzasadni, pokazując właśnie konretne fakty i argumenty, to widać co białe, a co czarne. Pa, pa... No i miłego weekendu życzę, będzie czas na przemyślenia co by tu jeszcze można...
  • ad63 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 22.06.12, 18:36
   A tak w ogóle to najlepiej okrzyknąć się najlepszym pracodawcą, bez pytania samych zainteresowanych, co myślą o swoim chlebodawcy!

   Zawsze znajdzie się ranking, w którym można wygrać. Grunt to odpowiednia propaganda.
   No i przy okazji będzie można się pochwalić, że zrealizowało się strategię.
   A, że nie do końca jest to prawda, to kogo to obchodzi poza pracownikami, którym "krew się burzy" kiedy widzą wyniki kolejnego bzdurnego rankingu.

   O tym, jak sami zainteresowani podsumowali ten ranking, najlepiej świadczą wpisy na naszej wewnętrznej INTRZE. Swoją drogą, skoro jest tak dobrze, to dlaczego większość widzi w tym tylko działania pijarowskie? :)
   • mis_podkarpacki Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 24.06.12, 23:23
    No tak, wszystko jasne. Niejednokrotnie uczestnicy tego forum pisali, że próbowali zainteresować programy typu "Uwaga" mobbingiem w PKO i innymi podobnymi patologiami, niestety, nie było odzewu. No bo kto, moi drodzy, ośmieli się przedstawić w ogólnopolskiej telewizji "Najlepszego Pracodawcę" w tak niekorzystnym świetle? A w ogóle jako to możliwe, że pracownicy "Najlepszego Pracodawcy" ośmielają się go krytykować i właściwie o co im chodzi? Przecież powinni być dumni, że pracują u "Najlepszego...".
    To forum też należałoby zlikwidować, bo od teraz straciło rację bytu ;)
    • q.p.r Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 25.06.12, 08:23
     no sorrki, ale nie kumam o co chodzi; ja jestem dumny z tego, ze w PKO pracuje; pewnie ze kaska moglaby byc wieksza a plany mniejsze; ale nie ma co narzekac; plan raz sie uda zrobic raz nie, a kasa i tak co miesiac na konto plynie; pewnie ze szef co chwile pyta co juz zrobilem i opierdziela, ze tak malo, ale jaki to mobbing; ze gosc se troche powrzeszczy, ot normalka jak wszedzie; a gdzie jest inaczej; jego tez przeciez cisna; placa to i wymagaja; czysta sprawa; w takich miejscach jak u mnie to wazne ze bank w rankingach zwycieza, bo jak kumple wiedza gdzie pracuje to im gul skacze jak slysza ze bank znowu nagrode jakas zgarnal; pare razy to juz piwo postawili z tego powodu; czad i oby tak dalej
     • dragomir6 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 25.06.12, 20:16
      Nieeee - no gościu -respect. Kolo w porzo, euro-koko i po prostu spoko. Jest pyfko jest balanga. Gul mnie skacze na ten wpis
      • q.p.r Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 27.06.12, 08:52
       a co w tym wpisie jest nie tak; to juz nie mozna byc zadowolonym z tego ze sie pko pracuje; ja jestem i ludzie z oddzialu ktorych widze codzienie tez tak mowia; to duza sprawa pracowac w takim banku jak nasz; bo to przede wszystkim stabilnosc; jak kumpli slysze, ktorzy opowiadaja, ze miesiacami na pensje czekaja, ze ich szefowie potrafia pracownika z dnia na dzien wywalic, to szanuje swoj bank; i do takiego zdania mam prawo
       • gaze-la40 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 19.08.13, 23:34
        też szanowałem, do momentu jak mnie nie postawili pod ścianą, za pierdołe paragraf wlepili, teraz sprawa w sądzie, szanij dalej
        • zocha37 Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 20.08.13, 14:17
         gaze-la40 napisał(a):

         > też szanowałem, do momentu jak mnie nie postawili pod ścianą, za pierdołe parag
         > raf wlepili, teraz sprawa w sądzie, szanij dalej

         [url=http://tiny.pl/hzfrm]ciekawe czy i Ta Pani[/url] weszła na drogę sądową z najlepszym pracodawcą......chyba,że nie miała podstaw [img]https://tiny.pl/hsf34[/img]
         • rompil Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 20.08.13, 15:36
          zocha37 napisała:

          > [url=http://tiny.pl/hzfrm]ciekawe czy i Ta Pani[/url] weszła na drogę sądową z
          > najlepszym pracodawcą......chyba,że nie miała podstaw [img]https://tiny.pl/hsf34
          > [/img]
          :D
          Niestety mam wrażenie /zwłaszcza po wczorajszej akcji usuwania postów nieprzychylnych Cenzorowi-Robotnikowi oraz wspierających Młodego Duszka/, że to forum powstało właściwie tylko po to, żeby dokopywać wszystkim, którzy ośmielą się mieć pozytywne zdanie o naszym banku. Tezę swą opieram również na tym, że jeżeli założyciel tego forum dobiera sobie do współpracy człowieka pałającego nienawiścią do zatrudnionych w nim pracowników, myślących odmiennie niż Cenzor to znaczy, że tu nie chodzi o jakąś wymianę poglądów, wzajemną pomoc i obiektywną dyskusję tylko o stworzenie jednostronnego złego wizerunku naszego banku
          • pienkowa.dama Re: PKO Bank Polski w gronie najlepszych pracodaw 21.08.13, 15:07
           rompil napisał:

           > zocha37 napisała:
           >
           Pieniek mi mówi:
           Rompil obnaża dwulicowość różnych forumowych postaci.
           • zocha37 tragiczny finał stażu w banku 21.08.13, 15:52
            na szczęście u nas stażystom to nie grozi

            wiadomosci.onet.pl/swiat/tragiczny-final-stazu-w-banku-21-latek-nie-zyje/ldqp6
            • tor-r-es szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 21.08.13, 16:09
             zocha37 napisała:

             > na szczęście u nas stażystom to nie grozi
             >
             > wiadomosci.onet.pl/swiat/tragiczny-final-stazu-w-banku-21-latek-nie-zyje/ldqp6

             a u nas niektórzy narzekają że cieżko się pracuje. widać że zawsze może być gorzej. punkt dla pko :)
             • zocha37 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 22.08.13, 11:30
              tor-r-es napisała:

              > a u nas niektórzy narzekają że cieżko się pracuje. widać że zawsze może być gor
              > zej. punkt dla pko :)

              bidulki, nie wiedza co ich jeszcze czeka?
              w końcu my wciąż jesteśmy na początku tej samej kapitalistycznej drogi, ale biorąc pod uwagę ambicje dogonienia tejże korpocywilizacji wszystko jeszcze przed nami ;)
              zysk, zysk, zysk i po stokroć zysk za wszelką cenę :D
              • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 23.08.13, 13:54
               zocha37 napisała:

               > bidulki, nie wiedza co ich jeszcze czeka?
               > w końcu my wciąż jesteśmy na początku tej samej kapitalistycznej drogi, ale bio
               > rąc pod uwagę ambicje dogonienia tejże korpocywilizacji wszystko jeszcze przed
               > nami ;)
               > zysk, zysk, zysk i po stokroć zysk za wszelką cenę :D
               :D
               Tak długo jak długo to forum będzie budować wyłącznie negatywny obraz banku poprzez podawanie fałszywych i zmanipulowanych informacji między innymi przez Ciebie, tak długo będą pojawiać się wpisy różnych osób i mam nadzieję, że będzie ich więcej, które będą te fałszywe informacje dementować.
              • max.p Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.08.13, 19:10
               zocha37 napisała:


               > zysk, zysk, zysk i po stokroć zysk za wszelką cenę :D
               No a co w tym dziwnego??? Przecież wszyscy pracujemy dla zysków a nie dla pięknych oczy szefów. Firma ma mieć zyski i to coraz wyższe. Taki jest sens jej istnienia.
               • troublemaker_next Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.08.13, 19:40
                max.p napisał:

                > zocha37 napisała:
                >
                >
                > > zysk, zysk, zysk i po stokroć zysk [b]za wszelką cenę[/b] :D
                > No a co w tym dziwnego??? Przecież wszyscy pracujemy dla zysków a nie dla piękn
                > ych oczy szefów. Firma ma mieć zyski i to coraz wyższe. Taki jest sens jej istn
                > ienia.

                Dziwne jest "za wszelką cenę".
                • zocha37 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.08.13, 20:29
                 troublemaker_next napisał:

                 > Dziwne jest "za wszelką cenę".

                 No, np. za taką, jak opisuje to bankowiec w komentarzu pod kolejnym artykułem na temat [url=http://tiny.pl/hz4kf]śmierci stażysty[/url]

                 ~bankowiec : Koszmar,który niestety ma również miejsce na polskim rynku finansowym.Wystarczy poczytać fora pracowników banków,żeby wywnioskować co się dzieje. Mobing ( pomimo specjalnie stworzonych komórek do walki z mobingiem, bo kto chcący pracować zgłosi swój problem), wielogodzinna praca bez zapłaty,zwalnianie ludzi w okresie chronionym tzn. propozycje nie do odrzucenia,dwa lata przed emeryturą propozycja pracy np. w Gdańsku, gdy ktoś mieszka w Warszawie, poniżanie. Zapomnij o podwyżkach i dodatkach do pensji , godziny nadliczbowe(tylko na papierze) świadczą o braku organizacji czasu pracy.Efekt - coraz więcej pracowników leczących się psychicznie, również wypadki śmiertelne.Pozdrawiam -bankowiec zwiń
                 • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 26.08.13, 14:49
                  zocha37 napisała:

                  > troublemaker_next napisał:
                  >
                  > > Dziwne jest "za wszelką cenę".
                  >
                  > No, np. za taką, jak opisuje to bankowiec w komentarzu pod kolejnym artykułem n
                  > a temat [url=http://tiny.pl/hz4kf]śmierci stażysty[/url]
                  >
                  :D:D:D
                  Przecież to od dawna było już tak czytelne, że aż kuje w oczy. Rżnięcie głupa, prowokowanie, manipulowanie i odgrywanie roli trybuna ludowego. Bywają ludzie z przerostem ambicji i zbyt wygórowanym mniemaniem o sobie. Kiedy się ich ambicji nie zaspokoi dochodzi do takich patologii. Stąd takie odreagowanie zapiekłej nienawiści do byłego pracodawcy.
                  Tacy ludzie nie są zdolni do racjonalnej dyskusji. Nie są zdolni do obiektywnych ocen rzeczywistości. Wszystko, co pozytywne w Banku drażni, a to co w nim negatywne cieszy.
                 • zocha37 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 26.08.13, 22:31
                  Dalszy ciąg dyskusji o [url=http://tiny.pl/hzkzj]wyścigu szczurów [/url].
                  Bankowiec - jeden z zawodów z największym ryzykiem utraty zdrowia.
                  Dożo zdrowia wszystkim życzę.
                  • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 27.08.13, 13:53
                   zocha37 napisała:

                   > Dalszy ciąg dyskusji o [url=http://tiny.pl/hzkzj]wyścigu szczurów [/url].
                   > Bankowiec - jeden z zawodów z największym ryzykiem utraty zdrowia.
                   > Dożo zdrowia wszystkim życzę.
                   :D
                   Jestem codziennie o różnych porach, czytam wszystko ale nie zawsze się wypowiadam, ponieważ [b]mam, jak to Wafel pisze,wiedzę historyczną i raczej ograniczoną do moich ówczesnych obowiązków w Banku[/b].Znam również relacje koleżanek jeszcze pracujących, ale nie mogę się za nie wypowiadać.
                   Bywa, że nie wytrzymuję i się wtrącam, zwłaszcza jak ktoś z czymś przesadzi.
                   Stosuję aforyzmy, sentencje, cytuję cudze myśli, ponieważ jak to napisał Fryderyk Nietzsche:
                   "Aforyzm jest formą „wieczności”; moją ambicją jest wyrazić w dziesięciu słowach to, co inni wyrażają w książce i czego czasami nie zdołają wyrazić."
                   [b]Są to formy krótkie i treściwe, a że wymyślone wcześniej przez innych? no cóż trzeba z nich korzystać tak, jak korzystamy z różnych doświadczeń wcześniejszych pokoleń. [/b]
                 • troublemaker_next Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 27.08.13, 14:48
                  zocha37 napisała:

                  > > Dziwne jest "za wszelką cenę".
                  >
                  > No, np. za taką, jak opisuje to bankowiec w komentarzu pod kolejnym artykułem

                  Ta cena to nie tylko mobbing... Można klientowi zdolność w papierach poprawić a monitoringu unikać bo czasem nie warto wiedzieć za dużo ;) Można przed komornikiem biedaka obronić rachuneczek tajemny zakładając ;) Pomysłowość ludzka nie zna granic :D Najgorsze, że to wszystko rękami pracownika się odbywa a w razie draki audyt to co oczywiste nagle odkrywa i dyscyplinarki rozdaje. Kupa śmiechu normalnie...
                  PS. Oczywiście to niemożliwe w najlepszym z banków :)
                  • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 27.08.13, 14:57
                   troublemaker_next napisał:

                   > Najgorsze, że to wszystko rękami pracownika się odbywa a w razie
                   > draki audyt to co oczywiste nagle odkrywa i dyscyplinarki rozdaje.
                   :D
                   pracownik musi sam przestrzegać prawa i może odmówić wykonania polecenia niezgodnego z prawem (sam kilka razy odmawiałem)
                   • troublemaker_next Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 27.08.13, 17:10
                    rompil napisał:

                    > troublemaker_next napisał:
                    >
                    > > Najgorsze, że to wszystko rękami pracownika się odbywa a w razie
                    > > draki audyt to co oczywiste nagle odkrywa i dyscyplinarki rozdaje.
                    > :D
                    > pracownik musi sam przestrzegać prawa i [b]może odmówić wykonania polecenia niezgo
                    > dnego z prawem[/b] (sam kilka razy odmawiałem)

                    Dokładnie tak :D Właśnie we wszystkich takich (i innych) sytuacjach odmawiałem i zachowałem czyste konto... Niestety inni to robili, robią i będą robić wpadając w pułapkę. No bo jak tu poskarżyć na szefa jak ktoś sam grzebie się w g...ie? Za to zachowując czyste konto zyskuje się szerokie możliwości wpływania na szefuńcia ;)
                    PS. Oczywiście to nie może wydarzyć się w najlepszym z banków :)
                    • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 29.08.13, 10:28
                     troublemaker_next napisał:

                     >we wszystkich takich (i innych) sytuacjach odmawiałem
                     > i zachowałem czyste konto... Niestety inni to robili, robią i będą robić wpadaj
                     > ąc w pułapkę. No bo jak tu poskarżyć na szefa jak ktoś sam grzebie się w g...ie
                     > ?
                     :D
                     Skąd biorę te straszliwe wizje? O wszystkim strach pisać ale taki przykład maleńki... Wiecie ilu spraw, z kilkuset rocznie, nie mogłem od razu zrealizować bo przy ladzie doradca 3 dokumentów nie potrafił przyjąć? Dużo więcej niż połowę... i praktycznie w każdej konieczne było powtórne wezwanie klienta. [b]To jak jest z ta obsługą? [/b]
                     • troublemaker_next Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 29.08.13, 13:25
                      rompil napisał:

                      [b]To jak jest z ta obsługą? [/b]

                      Źle oczywiście :) Dzięki za przypomnienie jak widać wciąż piszę to samo ;) Z powodu durnego sprzedażowego obłędu zaniedbuje się przepisy. Procedury, tajemnicę bankową itp. Z braku wiedzy lub dlatego, że przeszkadzają w sprzedaży... W banku trwa nieustanna, codzienna, sprzedażowa tresura a inne zagadnienia są niedoceniane. Czasem jakieś flashowe szkolonko. Uważa się, że wciąż trzeba uczyć technik sprzedaży ale już procedury, prawo bankowe, tajemnica, ochrona danych osobowych powinny być dla pracowników oczywiste. Oczywiście oczywiste nie są a znajomość tych zagadnień wydaje się być proporcjonalna do ilości uwagi jaką poświęcają temu ci co decydują np. o szkoleniach. W banku jest coraz więcej sprzedawców ale coraz mniej bankowców niestety...

                      To nie tylko obserwacje byłego pracownika ale bardzo aktualne klienta :) po tym jak zadzwoniła do mnie konsultantka na numer tel. który był zarejestrowany przy aktywacji IKO a potem zmieniony. Po pierwsze numery te nie znikają z systemu po odinstalowaniu aplikacji co już jest nie w porządku ale przegięciem jest wykorzystywanie ich do kontaktów z klientem. Może ktoś za to odpowiedzialny walnąłby się czymś w głowę i to zmienił zanim ktoś zechce pogadać z GIODO... :)
                      • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 30.08.13, 19:13
                       troublemaker_next napisał:
                       > To nie tylko obserwacje byłego pracownika
                       :D
                       Dzięki troublemaker 69 za pochylenie się nad tą kwestią.

                       Wiele czasu poświęciłeś ale i wiele nam pomogłeś.

                       Przytoczony przez Ciebie artykuł daje wiele do myślenia......

                       Mądry z Ciebie facet ))
                      • chudy_ser Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 30.08.13, 22:39
                       Co to znaczy "zaniedbuje się"? Samo nic się nie robi. Jeśli jest tak jak piszesz a jesteś chyba w swoich opiniach odosobniony to ktoś musi zaniedbywać te przepsy.
                       • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 30.08.13, 23:00
                        chudy_ser napisał:

                        > Co to znaczy "zaniedbuje się"? Samo nic się nie robi. Jeśli jest tak jak piszes
                        > z a jesteś chyba w swoich opiniach odosobniony to ktoś musi zaniedbywać te prze
                        > psy.
                        :D
                        Nie dajcie się wmanewrować w bezsensowną dyskusję.
                       • troublemaker_next Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 31.08.13, 00:34
                        chudy_ser napisał:

                        > Co to znaczy "zaniedbuje się"? Samo nic się nie robi. Jeśli jest tak jak piszes
                        > z a jesteś chyba w swoich opiniach odosobniony to ktoś musi zaniedbywać te prze
                        > psy.

                        Ludzie zaniedbują. "Góra" mało szkoli a "dół" ma z tym problem z braku szkoleń. Ile szkoleń pamiętasz np. o inżynierii społecznej? W banku to podstawa. Nie musisz odpowiadać... ;) Porównaj to z codzienną sprzedażową tresurą. Nie ma takiej? To tylko moja odosobniona opinia? A nowy rytm to niby czym jest? :D Mogły się ludziom proporcje pomieszać?
                        Nie będę pisał o słabych punktach o których wiem z resztek współczucia dla byłej firmy ;) Napiszę jako klient. Ostatnio miałem dwie rozmowy z konsultantami PKO. Dzwonili na numery na które dzwonić nie powinni a które pozostały po odinstalowanym IKO. W obu przypadkach zanim potwierdziłem kim jestem dowiedziałem się skąd i do kogo dzwonią... Nie zauważyli nawet jak zmieniłem im kolejność pytań i za wcześnie się zdradzili. Oba przypadki powinny się skończyć co najmniej naganą z wpisem do akt.
                        • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 31.08.13, 11:05
                         troublemaker_next napisał:


                         > Ludzie zaniedbują. "Góra" mało szkoli a "dół" ma z tym problem z braku szkoleń.
                         :D
                         A sobie nie masz nic do zarzucenia?to przeczytaj jeszcze raz, a jak trzeba to i 10 razy, to co napisałeś powyżej i swoje poprzednie wypowiedzi,to może zrozumiesz
                        • smaczny_wafelek Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 31.08.13, 16:20
                         troublemaker_next napisał:

                         > Ludzie zaniedbują. "Góra" mało szkoli a "dół" ma z tym problem z braku szkoleń.
                         o czym tu mówimy? Pomówienia? Nieprawdziwe rzeczy?
                         To sie zdarza, wszystko mozna zweryfikować. Akurat rzeczy najbardziej precyzyjne da sie szybko zweryfikować. Dlatego tak straszono, by nie pisac na maila do mnie

                         > Ile szkoleń pamiętasz np. o inżynierii społecznej? W banku to podstawa. Nie mu
                         > sisz odpowiadać... ;)
                         Kiedys jeden z moich rozmowcow, ktory na tym Forum nie chciał sie publicznie wypowiadac powiedział, ze jak kiedys na spotkaniu gdzie pojawił sie ktos z decydentów spoza oddziału (chyba z centrali) zapytał go tylko o mozliwosc dodatkowych szkoleń, po spotkaniu dostał totalna "zje...kę" za to, ze sie wychylił. I to ze strony swej szefowej z oddziału. Ot dramat, zapytał sie bezczelnie....!

                         >Porównaj to z codzienną sprzedażową tresurą. Nie ma takie
                         > j? To tylko moja odosobniona opinia? A nowy rytm to niby czym jest? :D Mogły si
                         > ę ludziom proporcje pomieszać?
                         mozesz sie zapytac, ktory z pracownikow odwazylby sie zadzwonic np. decydentów, i np. Napisac o absurdach planowania sprzedazy? Albo o niekompetencji przelozonych?
                         Bo przeciez tak wlasnie wyraża sie troska o dobro kolegow, klientów i całej firmy? Ktos sie tak wystraszyl czy co?

                         > Nie będę pisał o słabych punktach o których wiem z resztek współczucia dla byłe
                         > j firmy ;)
                         mozesz sie zapytac tez, czy takie straszenie, by cokolwiek z tego co jest złe, co jest patologią nie wydostalo sie komu jest na rekę? Pracownikom? ktorym? Czy tym, ktorzy za to odpowiadają , aby wszystko było ok, prawidłowe, zgodne z zasadami? Komu to przynosi korzyść, ze sie kłamie?
                         • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 01.09.13, 09:39
                          smaczny_wafelek napisała:


                          > mozesz sie zapytac tez, czy takie straszenie, by cokolwiek z tego co jest złe,
                          > co jest patologią nie wydostalo sie komu jest na rekę? Pracownikom? ktorym? Czy
                          > tym, ktorzy za to odpowiadają , aby wszystko było ok, prawidłowe, zgodne z zas
                          > adami? Komu to przynosi korzyść, ze sie kłamie?
                          :D
                          nie potrafiąc sie przyznać, iz sie wciaz mylisz pitolisz bez sensu. Otoz teraz sobie zakonotuj to wreszcie i skończ to pisanie "specjalisto".
                         • szar_mysz Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.09.13, 10:52
                          smaczny_wafelek napisała:

                          > mozesz sie zapytac tez, czy takie straszenie, by cokolwiek z tego co jest złe,
                          > co jest patologią nie wydostalo sie komu jest na rekę? Pracownikom? ktorym? Czy
                          > tym, ktorzy za to odpowiadają , aby wszystko było ok, prawidłowe, zgodne z zas
                          > adami? Komu to przynosi korzyść, ze sie kłamie?

                          Podziwiam ze mozesz wciaz i wciaz powtarzac to samo... Bo przeciez musisz widziec ze odbijasz sie od .. betonu..
                         • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.09.13, 16:05
                          szar_mysz napisała:

                          > Podziwiam ze mozesz wciaz i wciaz powtarzac to samo... Bo przeciez musisz widzi
                          > ec ze odbijasz sie od .. betonu..
                          :D
                          Tego co napisalas nie bardzo rozumiem
                        • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 01.09.13, 15:34
                         troublemaker_next napisał:

                         > Oba przypadki powinny się skończyć co najmniej nag
                         > aną z wpisem do akt.
                         :D
                         Upomnienie lub naganę możesz nawet dostać za niepodpisanie się na liście obecności...
                         • q.p.r Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.09.13, 06:54
                          rompil napisał:


                          > Upomnienie lub naganę możesz nawet dostać za niepodpisanie się na liście obecno
                          > ści...

                          no qrede mozna; ale wtedy trzeba z szefowa zagadac i jak jest sensowna to oko przymknie ;)
                  • zocha37 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 27.08.13, 15:12
                   troublemaker_next napisał:

                   > PS. Oczywiście to niemożliwe w najlepszym z banków :)

                   Oczywiście, że nie, nawet przez myśl mi nie przeszły takie metody pomnażania zysków ;)
                   • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 27.08.13, 15:23
                    zocha37 napisała:


                    > Oczywiście, że nie, nawet przez myśl mi nie przeszły takie metody pomnażania zy
                    > sków ;)
                    >
                    :D
                    szczerze się dziwię, że dajesz się prowokować. Przecież to się rzuca w oczy, że poluje na Twoje posty i wiecznie tym samym ulubionym przez siebie „słowolejstwem” atakuje, co sprawia mu jak widać wielką przyjemność.
                    Niepotrzebnie próbujesz cokolwiek mu tłumaczyć. Rozumiem, że masz prawo czuć się dotknięty, ale reagując na jego zaczepki dajesz mu tylko niezasłużoną satysfakcję.
                • zocha37 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.09.13, 12:10
                 troublemaker_next napisał:

                 > Dziwne jest "za wszelką cenę".

                 Również za taką cenę.
                 Wczoraj wieczorem rozmawiałam z Koleżanką od której dowiedziałam się, że następna osoba 50-letnia z oddziału jest do zwolnienia.Po 31 latach pracy, pracodawca dochodzi do wniosku, że ten "zasób już jest wyeksploatowany". Już się nie da nic wycisnąć.Brawo najlepszy pracodawco!!!

                 Można powiedzieć: przecież nie ona pierwsza i nie ostatnia, ale tak mi stoi przed oczyma obrazek, jak ten konkretny "zasób" z zapaleniem korzonków nerwowych,cierpiąc z bólu pracowała obsługując klientów.
                 Grypa skosiła kasjerów, a ona w poczuciu obowiązku i lojalności do pracodawcy poświęciła się i dziś między innymi za to, najlepszy z najlepszych, tak dziękuje!!!

                 Dziś starsza, mniej wydajna i mająca wewnętrzny opór do wciskania klientom czegoś, co się im nie opłaca, ale za co mogłaby uzbierać więcej punktów i dorównać korpoludkom w wyścigu, nawet jeśli przegrywa to jednak ona jest moralnym zwycięzcą, a nie korpogryzonie!!!

                 Wszystkim propagandzistom życzę zdrowia i nadal takiego dobrego samopoczucia.
                 Możecie nadal koloryzować dzisiejszą rzeczywistość bankową, tylko kto poza Wami w to jeszcze uwierzy
                 • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.09.13, 14:17
                  zocha37 napisała:

                  > Wczoraj wieczorem rozmawiałam z Koleżanką
                  :D
                  Znam również relacje koleżanek jeszcze pracujących, ale nie mogę się za nie wypowiadać
                 • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.09.13, 16:24
                  zocha37 napisała:

                  > Wczoraj wieczorem rozmawiałam z Koleżanką od której dowiedziałam się, że następ
                  > na osoba 50-letnia z oddziału jest do zwolnienia.Po 31 latach pracy, pracodawca
                  > dochodzi do wniosku, że ten "zasób już jest wyeksploatowany". Już się nie da n
                  > ic wycisnąć.Brawo najlepszy pracodawco!!!
                  :D
                  > to ciekawe bo 95 proc PKO to Panie to 50 siątce
                  No proszę, to teraz wiemy komu zawdzięczamy pozycję lidera na rynku
                  bankowym
                 • d.p.r Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.09.13, 08:38
                  zocha37 napisała:

                  > troublemaker_next napisał:
                  >
                  > > Dziwne jest "za wszelką cenę".
                  >
                  > Również za taką cenę.

                  To przykre co piszesz. Ale zawsze ktoś z firmy odchodzi ktoś przychodzi. To już nie te czasy gdzie się w jednym miejscu pracowało całe życie. Może tak było fajniej ale rzeczywistość wszędzie jest właśnie taka jak opisujesz. Zamiast się tym biczować lepiej brać sprawy w swoje ręce i szukać nowych możliwości.
                 • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.09.13, 15:31
                  zocha37 napisała:

                  > Wszystkim propagandzistom życzę zdrowia i nadal takiego dobrego samopoczucia.
                  > Możecie nadal koloryzować dzisiejszą rzeczywistość bankową, tylko kto poza Wami
                  > w to jeszcze uwierzy
                  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
                  "A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć" Katon Starszy
                  No i ....oczywiście Balcerowicz musi odejść
                 • mareku1976 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.09.13, 07:55
                  zocha37 napisała:

                  > Wczoraj wieczorem rozmawiałam z Koleżanką od której dowiedziałam się, że następ
                  > na osoba 50-letnia z oddziału jest do zwolnienia.Po 31 latach pracy, pracodawca
                  > dochodzi do wniosku, że ten "zasób już jest wyeksploatowany". Już się nie da n
                  > ic wycisnąć.Brawo najlepszy pracodawco!!!

                  Jeśli jest tak jak piszesz to moim zdaniem nie jest dobrze. Jeśli to byłyby przypadki jednostkowe to jeszcze. Gorzej gdyby to był normalny sposób postępowania z pracownikami po 50-ce, którzy mogą być dla każdej firmy przydatni. Ale Twoje czy moje zdanie to nie zdanie wszystkich. Znalazłem na forum wpis sprzed trzech lat, który mówi cos przeciwnego. [url=https://forum.gazeta.pl/forum/w,34837,108269887,108644444,Re_rozmowa_kwalifikacyjna_PKO.html]Tekst linka[/url]. To mi wygląda na głos w dyskusji.
                  • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.09.13, 08:08
                   Marku. Nie czytałem linku ale wiem, że nie jest możliwym by masowo zwalniać teraz, w krótkim czasie, osoby po 50-tce. Czytaliśmy, że jest stanowią one (jakoby -;) 95 % ogółu
                   pracowników obsługujących klientów. Taką rewolucję kadrową , totalną wymianę kadr mógłby robić tylko szaleniec. Co innego .... polityka "odmaładzania" armii sprzedawców,
                   w ciągu 3-5 lat. To mogę zrozumieć. Mogą tu odgrywać rolę względy ekonomiczne i organizacyjne. Nie rozwijam tego ostatniego zdania.
                   Minęły czasy kiedy bardzo dobry pracownik banku nie przechodził (w wieku emerytalnym na emeryturę) na "pensję ZUS" lecz zostawał w banku jeszcze kilka lat, jako doradca, ekspert,...
                   Bankowi opłaca się przeszkolić bardzo dobrych i przyszłosciowych pracowników, przygotowanych psychicznie i fizycznie pracować wydajnie jeszcze 30 lat, za grosze (w porównaniu do "starszych" pracowników). A jeszcze trzeba dodać, że spośród wieloletnich pracowników zdarzają się jeszcze "niereformowalni" . I co z takimi mozna zrobić. Tzw. zaplecze jest "na zleceniach", poza bankiem. Mozliwości przesunięć tam osób (delikatnie powiem - mniej efektywnych i efektownych) skonczyły się .Czy tego nie widzimy ?
                   • troublemaker_next Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.09.13, 09:14
                    @skuter44

                    Skuter, tak sobie Ciebie czytam od kilku dni i coś mi nie pasuje ;) To na pewno Ty?
                    • rompil Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.09.13, 14:42
                     troublemaker_next napisał:

                     >wyłączyłem rompila, pół forum zniknęło
                     :D
                     Prawie uwierzyłem
                     • ta-bulla-rasa Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.09.13, 20:11
                      rompil napisał:

                      > troublemaker_next napisał:
                      >
                      > >wyłączyłem rompila, pół forum zniknęło
                      > :D
                      > Prawie uwierzyłem

                      Ktoś tu poległ od własnej broni :D
                    • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.09.13, 20:40
                     troublemaker_next napisał:
                     @skuter44
                     Skuter, tak sobie Ciebie czytam od kilku dni i coś mi nie pasuje ;) To na pewno Ty?

                     [i]Czy chodzi Ci o to, że nie wiedziałeś o tym - urzędnik ma swoje zdanie jak przyjdzie do domu albo jak pójdzie na emeryturę ?[/i]
                    • d.p.r Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 05.09.13, 12:48
                     @troublemaker

                     Zmodyfikowałem trochę Twoją koncepcje. Na chwilę wyłączyłem rompila, pilmora i troubla ;). Po forum hulał wiatr ;).
                     • krolewna.smieszka Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 05.09.13, 16:26
                      d.p.r napisał:

                      > @troublemaker
                      >
                      > Zmodyfikowałem trochę Twoją koncepcje. Na chwilę wyłączyłem rompila, pilmora i
                      > troubla ;). Po forum hulał wiatr ;).

                      Koledzy pomóżcie! Jak Wy to robicie. Chciałam wyłączyć grę pozorów a cały czas widzę jego wpisy. Co robię nie tak?
                      • troublemaker_next Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 05.09.13, 19:39
                       krolewna.smieszka napisała:

                       > Koledzy pomóżcie! Jak Wy to robicie. Chciałam wyłączyć grę pozorów a cały czas
                       > widzę jego wpisy. Co robię nie tak?

                       1. zaloguj się
                       2. kliknij "ustawienia"
                       3. zakładka "znajomi"
                       4. w czerwonej ramce wpisz dokładny login i kliknij "dodaj", powinien pojawić się poniżej
                       5. zaznacz (niżej z lewej) "Nie pokazuj wątków i postów nieprzyjaciół"
                       6. kliknij "zapisz", zaraz z prawej
                       7. wróć do forum i chyba trzeba odświeżyć
                       • krolewna.smieszka Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 05.09.13, 19:51
                        troublemaker_next napisał:

                        > krolewna.smieszka napisała:
                        >
                        > > Koledzy pomóżcie! Jak Wy to robicie. Chciałam wyłączyć grę pozorów a cały
                        > czas
                        > > widzę jego wpisy. Co robię nie tak?
                        >
                        > 1. zaloguj się
                        > 2. kliknij "ustawienia"
                        > 3. zakładka "znajomi"
                        > 4. w czerwonej ramce wpisz dokładny login i kliknij "dodaj", powinien pojawić s
                        > ię poniżej
                        > 5. zaznacz (niżej z lewej) "Nie pokazuj wątków i postów nieprzyjaciół"
                        > 6. kliknij "zapisz", zaraz z prawej
                        > 7. wróć do forum i chyba trzeba odświeżyć
                        >
                        Dziękuję. gra_pozorow, szar_amysz i zocha37 stały się niewidoczne :)
                        • s.mok_wawelski Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.09.13, 19:13
                         krolewna.smieszka napisała:


                         > Dziękuję. gra_pozorow, szar_amysz i zocha37 stały się niewidoczne :)

                         To bez sensu? Po co skasowałaś zochę?
                         • q.p.r Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.09.13, 21:31
                          s.mok_wawelski napisał:

                          > krolewna.smieszka napisała:
                          >
                          >
                          > > Dziękuję. gra_pozorow, szar_amysz i zocha37 stały się niewidoczne :)
                          >
                          > To bez sensu? Po co skasowałaś zochę?

                          qrede to skasowanie dziala tylko wtedy jak sie jest zalogowanym; nie chce mi sie za kazdym razem logowac jak czytam ten komiks; qrede jak zablokowac bez logownia?
                         • tu-j-23 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 09.09.13, 10:58
                          q.p.r napisał:

                          > qrede to skasowanie dziala tylko wtedy jak sie jest zalogowanym; nie chce mi si
                          > e za kazdym razem logowac jak czytam ten komiks; qrede jak zablokowac bez logow
                          > nia?

                          Bez logowania się nie da.
                          Dostajesz punkty za określenie "komiks". Mam podobne odczucia. Dużo tu rysunkowych postaci i farbowanych lisów i lisic ;)
                         • kociolek_matolek Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 09.09.13, 14:14
                          q.p.r napisał:

                          > s.mok_wawelski napisał:
                          >
                          > > krolewna.smieszka napisała:
                          > >
                          > >
                          > > > Dziękuję. gra_pozorow, szar_amysz i zocha37 stały się niewidoczne :
                          > )
                          > >
                          > > To bez sensu? Po co skasowałaś zochę?
                          >
                          > qrede to skasowanie dziala tylko wtedy jak sie jest zalogowanym; nie chce mi si
                          > e za kazdym razem logowac jak czytam ten komiks; qrede jak zablokowac bez logow
                          > nia?

                          Kogo będziesz blokował.
                          Z moich obliczeń wynika że jak zablokujesz 5 bytów - Balcerek, Gra, Skuter, Truble i Zocha to wystarczy na forum zaglądać raz na tydzień. Ruch tu robią oni. ;)
                  • balcerek04 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 05.09.13, 14:54
                   mareku1976 napisał:

                   >z pracownikami po 50-ce, którzy mogą być dla każdej firmy przydatni.

                   Z informacji jakie znalazłem [url=http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/646821,pracodawcy-boja-sie-zatrudniac-osoby-po-50tce,id,t.html?cookie=1]t u t a j[/url] wynika że przedsiębiorcy boją się zatrudniać osoby po 50-tce, a bezrobocie w grupie 55+ rośnie :(
                   • gra_pozorow Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 05.09.13, 21:59
                    balcerek04 napisał:

                    > mareku1976 napisał:
                    >
                    > >z pracownikami po 50-ce, którzy mogą być dla każdej firmy przydatni.
                    >
                    > Z informacji jakie znalazłem [url=http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/646821,p
                    > racodawcy-boja-sie-zatrudniac-osoby-po-50tce,id,t.html?cookie=1]t u t a j[/url]
                    > wynika że przedsiębiorcy boją się zatrudniać osoby po 50-tce, a bezrobocie w g
                    > rupie 55+ rośnie :(

                    No tak, ale nie porównuj proszę naszego najlepszego banku do jakichś przedsiębiorców !
                    • chudy_ser Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 06.09.13, 07:05
                     gra_pozorow napisała:

                     > balcerek04 napisał:
                     >
                     > > mareku1976 napisał:
                     > >
                     > > >z pracownikami po 50-ce, którzy mogą być dla każdej firmy przydatni.
                     >
                     > >
                     > > Z informacji jakie znalazłem [url=http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/64
                     > 6821,p
                     > > racodawcy-boja-sie-zatrudniac-osoby-po-50tce,id,t.html?cookie=1]t u t a j
                     > [/url]
                     > > wynika że przedsiębiorcy boją się zatrudniać osoby po 50-tce, a bezroboc
                     > ie w g
                     > > rupie 55+ rośnie :(
                     >
                     > No tak, ale nie porównuj proszę naszego najlepszego banku do jakichś przedsiębi
                     > orców !

                     Warunki rynkowe są takie same dla wszystkich. Skoro wszędzie ludzie starsi mają problemy z utrzymaniem pracy to i w banku to się musi uwidocznić. To raczej pytanie jak systemowo z tym walczyć w całym kraju.
                    • grabjeiwidly Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 06.09.13, 21:35
                     gra_pozorow napisała:


                     > No tak, ale nie porównuj proszę naszego najlepszego banku do jakichś przedsiębi
                     > orców !

                     A ty coś za jeden i skadś się urwał. Po co podbijasz wątki rankingowe. Pomyśl za nim coś zrobisz. Nie widzisz że im chodzi o to by tacy naiwniacy dali się wciągnąć w ta grę.
                     • brat_cioteczny Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 07.09.13, 23:04
                      Ludzie. To jakaś paranoja. Przecież o każdy kto cokolwiek napisze w jakimkolwiek wątku można powiedzieć ze ten wątek podbija.
               • 40lolek Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 11.02.14, 21:55
                To jest wersja POwskich Prezesików kształconych na UBeckich kursach. W cywilizowanym świecie od dawna nie traktuje się korporacji jako jednostki działającej wyłącznie dla zysku. Ale o tym trzeba poczytać coś więcej poza komunikatami PKO BP.
                • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 12.02.14, 11:15
                 Inspirowany poniższym wpisem, przeczytałem kilkanaście misji rożnych korporacji. Faktycznie nie znalazłem misji w których eksponowano by troskę o pracowników. W misji PKO BP (poniżej) jest wzmianka o pracownikach. [i]Czyżby w tej części nie była realizowana ?[/i]

                 Cytat : Misja i wartości
                 "Chcąc utrzymać uniwersalny, polski charakter, Bank konsekwentnie wzmacnia pozycję lidera we wszystkich ważnych segmentach rynku. Dążąc do osiągnięcia tego nadrzędnego celu, rozwija się w sposób zrównoważony, skupiając się na rozpoznaniu i zaspokajaniu potrzeb klientów, z którymi buduje silne, długookresowe relacje. Dzięki zwiększonej sprawności operacyjnej zdecydowanie i konsekwentnie poprawia jakość obsługi klientów. Równocześnie dba o zachowanie stabilnej rentowności zgodnej z oczekiwaniami akcjonariuszy, prowadząc ostrożną politykę zarządzania ryzykiem. [b]Aby budować zespół z najbardziej wartościowych pracowników na rynku, ma ambicje stać się najlepszym pracodawcą w polskim sektorze finansowym.[/b]
                 Chęć i gotowość do ciągłego doskonalenia się znalazła odzwierciedlenie w najnowszej strategii PKO Banku Polskiego na lata 2013-2015. Jej główne cele to trwały wzrost wartości dla akcjonariuszy, utrzymanie wysokiej efektowności kosztowej, wzrost udziałów rynkowych oraz jakości i efektywności obsługi klientów. Chcemy jednocześnie aktywnie poszukiwać możliwości rozwoju w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez przejęcia lub alianse. Nowa strategia na lata 2013-2015 wyznacza 6 kierunków działań kluczowych:
                 satysfakcję klienta,
                 doskonałość dystrybucyjną – związaną z lepszą i bardziej efektywną obsługą klientów oraz
                 rozwojem kanałów zdalnych,
                 innowacje i technologie – zwiększenie innowacyjności w dziedzinie nowych rozwiązań
                 finansowych nie tylko w zakresie produktów, ale także kanałów dystrybucji,
                 efektywność organizacji – związaną z utrzymaniem wysokiej konkurencyjności poprzez
                 wprowadzenie inteligentnej informacji zarządczej, optymalizacji
                 zarządzania ryzykiem i płynnością,
                 [b]rozwój kompetencji – głównie w zakresie rozwoju kompetencji pracowników oraz
                 rozwoju kultury korporacyjnej,[/b]
                 akwizycje i alianse – finansowane posiadanymi istotnymi nadwyżkami kapitału."
                 • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 12.02.14, 12:25
                  On nie pisze o tym, co bank sobie wypisał w misji tylko jak odbiera ten bank. Chłopie, wstydu oszczędź....
                  • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 12.02.14, 12:52
                   Przecież nie będę pisał ,że czytałem przed chwilą wpis narkotyczny.
                   Przypomnę 40latek napisał : "W cywilizowanym świecie od dawna nie traktuje się korporacji jako jednostki działającej wyłącznie dla zysku ".

                   Nawiązałem do tego wpisu. Potwierdziłem, że istotnie zysk jako jedyny cel korporacji nie występuje w korporacjach działających w Polsce. [b]Natomiast podjąłem nowy temat - "Jakie
                   jest miejsce pracowników w misjach korporacji, na przykładzie PKO BP"[/b]. [u]Bo przecież
                   misja każdej firmy powinna uwzględniać pracowników w swojej misji[/u].
                   Masz coś przeciwko temu ????????????
                   W przypadku PKO BP jest wzmianka o pracownikach. Ale tylko wzmianka. Zapytałem ..... co pracownicy na to ?

                   Wszystko mieści się w temacie wątku i ostatniego tytułu wpisu.

                   A więc człowieku..... zaczynasz ??????
                   • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 12.02.14, 12:59
                    40latek pisze : W cywilizowanym świecie od dawna nie traktuje się korporacji jako jednostki działającej wyłącznie dla zysku.

                    Co to oznacza ? A no to, że 40latek ma opinię pośrednio oceniającą Bank PKO BP, że jest nastawiony wyłącznie na zysk. Bo inaczej w jakim celu by napisał to zdanie ?
                    Sprawdziłem misje wielu korporacji . Budują swoje misje (pięknymi i chwytliwymi słowami)
                    nastawione prawie wyłącznie na przyciąganie klientów i promowanie swoich usług/wyrobów.
                    Piszą prawdę, bo pracownicy w korporacjach traktowani są przedmiotowo. Ciekawy byłem jak jest w PKO BP. i..... c.d. w poprzednim wątku.
                    Pytanie moje - w tym wpisie - jest aktualne.
                    • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 12.02.14, 13:27
                     [b]Powinno być - nie w wątku lecz tak [/b]:

                     [i] ....w poprzednim wpisie..... [/i]
                    • cornel75 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 18.02.14, 15:40
                     Hmmm. Mnie się zdaje, że celem działania wszystkich firm na świecie jest...osiąganie zysków. Wszystko co składa się na firmę, a więc także pracownicy nie jest zgromadzone w postaci przedsiębiorstwa samo dla siebie. Tylko po to by ktoś, kto dał kapitał i założył firmę, miał z tego zainwestowanego kapitału coroczny wzrost. Czyli pracownicy, jako zasób firmy są jednym z narzędzi do osiągania zysków. Nie są celem dla firmy, tzn. firma nie jest po to by robić pracownikom dobrze. Są do tego by realizować politykę firmy. I mają możliwość zgodzić się na warunki jakie są im oferowane, albo poszukać sobie innego miejsca pracy.
                     • staryrytm Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.02.14, 09:50
                      Bez zadowolonych pracowników ta Twoja firma nie będzie miała zysków. Czas w końcu wbić to sobie w ciasne IXX wieczne kapitalistyczne umysły.
                      • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.02.14, 11:58
                       To jest sens, sedno sporu. Wg mnie, rozsądni, nowocześnie i racjonalnie myślący pracodawcy doceniają wiodącą rolę pracowników w firmie. Tacy pracodawcy mogą liczyć na sukcesy w prowadzeniu biznesu. Zaś pracodawca który traktuje pracownika przedmiotowo nie może liczyć na pełną efektywność firmy, na zysk adekwatny do posiadanego potencjału usługowego.

                       Dziwne, że ze środowiska zarządzających bankiem słychać poglądy odmienne, oparte na przestarzałym, nieracjonalnym myśleniu.
                       • theodorius Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 28.02.14, 09:47
                        skuter44 napisał:

                        > To jest sens, sedno sporu. Wg mnie, rozsądni, nowocześnie i racjonalnie myślący
                        > pracodawcy doceniają wiodącą rolę pracowników w firmie. Tacy pracodawcy mogą l
                        > iczyć na sukcesy w prowadzeniu biznesu. Zaś pracodawca który traktuje pracownik
                        > a przedmiotowo nie może liczyć na pełną efektywność firmy, na zysk adekwatny do
                        > posiadanego potencjału usługowego.
                        >
                        > Dziwne, że ze środowiska zarządzających bankiem słychać poglądy odmienne, opart
                        > e na przestarzałym, nieracjonalnym myśleniu.

                        O tym jaka metoda zarządzania jest skuteczniejsza decyduje to co forma uzyskuje "na końcu". Ten lepiej zarządza kto ma lepsze wyniki. W Polsce nie znam banku, który osiągałby wyższe rezultaty od PKO BP. Myślę, że to rozstrzygająca kwestia :). Cała reszta to takie teoretyczne bajdurzenie. Fajnie tak sobie pogadać, ale pożytku z tego nie ma bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zmieni sposobu zarządzania, który przynosi mu najlepsze rezultaty.

                        • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 28.02.14, 13:10
                         Widać, że nie masz pojęcia o zarządzaniu i ekonomii.

                         O efektywności nie świadczy wielkość zysku tylko mierniki efektywnościowe typu - wynik na zatrudnionego, zwrot z aktywów itp.

                         Zadanie domowe - policz wynik na zatrudnionego w PKO, PEKAO SA i BZ WBK za III kwartały 2013
                         to porozmawiamy merytorycznie.
                        • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 28.02.14, 15:15
                         Widzę, że wolisz bajdurzyć jak skuter.

                         Podaję wskaźniki efektywności - zysk na zatrudnionego - w PKO BP i BZ WBK za 3 kwartały 2013 :

                         BZ WBK - 132 900
                         PKO BP - 60 000

                         Teraz możemy prowadzić dyskusję o efektywności i zarządzaniu. Pracownik BZ WBK SA wypracowuje ponad dwukrotnie więcej zysku niż PKO BP.

                         Dane są obarczone błędem nie mającym wpływu na ocenę.
                         • theodorius Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 28.02.14, 16:22
                          dziura_zabita_dechami napisał:

                          > Widzę, że wolisz bajdurzyć jak skuter.
                          >
                          > Podaję wskaźniki efektywności - zysk na zatrudnionego - w PKO BP i BZ WBK za 3
                          > kwartały 2013 :
                          >
                          > BZ WBK - 132 900
                          > PKO BP - 60 000
                          >
                          > Teraz możemy prowadzić dyskusję o efektywności i zarządzaniu. Pracownik BZ WBK
                          > SA wypracowuje ponad dwukrotnie więcej zysku niż PKO BP.
                          >
                          > Dane są obarczone błędem nie mającym wpływu na ocenę.

                          Wynika z tego że w PKO BP pracuje zbyt dużo osób. Przykra ta Twoja analiza. Wynika z niej...że trzeba przyspieszyć zwolnienia :(((.
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 28.02.14, 20:19
                          Sprawne i efektywne zarządzanie nie polega na zwalnianiu ludzi. Zwolnisz polowe to pewnie i wynik spadnie o polowe. Przedstawione przeze mnie wskaźniki świadczą, ze bank jest fatalnie zarządzany.
                         • theodorius Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.03.14, 12:15
                          dziura_zabita_dechami napisał:

                          > Sprawne i efektywne zarządzanie nie polega na zwalnianiu ludzi. Zwolnisz polowe
                          > to pewnie i wynik spadnie o polowe. Przedstawione przeze mnie wskaźniki świadc
                          > zą, ze bank jest fatalnie zarządzany.

                          Nie jestem jakimś tam specem od zarządzania ale zdaje mi się że chodzi w nim o to by wynik był jak najwyższy. Skoro w innym banku jeden pracownik potrafi zrobić wyższy zysk, to znaczy że albo u nas jest przerost zatrudnienia i trzeba część osób zwolnić, albo plany są za małe i trzeba je podnieść. I tak źle i tak niedobrze :(
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.03.14, 12:30
                          To bardzo płytkie i stosowane z powodzeniem w banku podejście.

                          To leczenie objawów a nie choroby.

                          Aby poprawić taki wskaźnik należy - unowocześniać infrastrukturę, upraszczać procedury, komunikację wewnątrz firmy, zoptymalizować liczbę departamentów, optymalizować koszty pozapłacowe, wprowadzać innowacyjne produkty, posiadać kadrę nastawioną na realizację celów a nie sztywną ze strachu przed zwolnieniem itp. itp.
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.03.14, 15:03
                          Dziura pisze, m.in: ... "posiadać kadrę nastawioną na realizację celów a nie sztywną ze strachu przed zwolnieniem"....

                          Ale zalecenia ? Ale wnioski ?
                          Odczytać można je tak :[b] "kadra nie jest nastawiona na realizację celów bo boi się zwolnienia " [/b]

                          [u]Posiadać kadrę[/u] ? ..[i]..czy zatrudniać kadrę / pracowników.[/i]...

                          ...:[u]posiadać kadrę nastawioną na realizację celów[/u]..... [i]sama kadra ma się nastawić na realizację celów ? [/i] [i]Wg mnie, pracownikom aż ponad miarę stawia się cele. A są to zadania nierealne, zadania kategorycznie rozliczane, wykonanie ich ostro egzekwowane.[/i]

                          ....[u]"a nie sztywną ze strachu przed zwolnieniem itp. itp."[/u] ..... ocena nie uprawniona, nieżyciowa. Strach może być jednym (choć nie najlepszym) z bodźców do wykonania postawionego zadania. Nie zawsze strach usztywnia, można tu dawać wiele przykładów na nieprawdziwość opinii dziury.

                          Zastanawiam się w jakim celu są te dywagacje i nietrafne zalecenia ?
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.03.14, 07:57
                          [i]Przykład osobisty, pozwalający na zrozumienie znaczenia strachu,
                          w konkretnej sytuacji życiowej..

                          Chodzę ostatnio wolno (ból kręgosłupa) .
                          Kiedy ktoś mnie zapytał - czy nie mógłbyś chodzić szybciej.

                          Odpowiedziałem : MOGĘ ..... ALE MUSIAŁBYŚ MNIE POSZCZUĆ PSEM.[/i]
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.03.14, 09:30
                          Generalnie skończyłem dyskusję z Tobą bo nie mam się do czego odnosić - dla mnie piszesz od rzeczy byle coś pisać.

                          Co do poszczucia psem - oczywiście, że nagle będziesz biegł. Adrenalina spowoduje, że organizm wyłączy mechanizm obronny Twojego kręgosłupa aby dać Ci siłę na walkę o przetrwanie, co w ocenie organizmu jest ważniejsze niż ochrona kręgosłupa. Taka sytuacja może spowodować nieodwracalne zmiany w kręgosłupie ale dzięki temu przetrwasz.

                          Analogia do pracowników - pracownik o skrajnym poziomie adrenaliny spowodowanej strachem przed zwolnieniem, wyłączy mechanizmy obronne takie jak - regeneracja, ochrona psychiki, moralność, etyka. Podwyższony poziom stresu w dłuższym okresie czasu powoduje choroby takie jak : nadciśnienie, nerwica, depresja, wydzielanie kortyzolu itp.

                          Nie podzielam więc Twojego poglądu, aby pracownik musiał być szczuty psem.
                         • ta-bulla-rasa Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.03.14, 10:05
                          Jeśli jesteś najlepszy na rynku, masz najwyższe zyski, największą grupę klientów, najniższe koszty odniesione do przychodów, największe udziały rynkowe, najlepsze....to jesteś zdrowy, nie chory. Politykę, która przynosi takie rezultaty trzeba kontynuować. Co chciałbyś w niej zmienić. PKO BP jest naj od wielu, wielu lat. Dlaczego chciałbyś to popsuć ?
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.03.14, 12:31
                          Wg mnie.
                          Odnosząc się do sformułowania dziury : bank powinien... " posiadać kadrę nastawioną na realizację celów a nie sztywną ze strachu przed zwolnieniem".... jeszcze raz uważam , że
                          nie ma potrzeby szukać nowej kadry - istniejąca załoga banku jest najlepsza z możliwych do wykonania nakładanych zadań , wystarczy zmienić/udoskonalić system promocji i sprzedaży produktów a także organizacji sprzedaży (realnego planowania i rozliczania). Wtedy poprawi się
                          efektywność pracy w obszarze promocji i sprzedaży .
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.03.14, 13:47
                          A od kiedy to "posiadać kadrę..." znaczy "zmienić kadrę" ?
                          Oj skuter ja już nie mam sił.
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.03.14, 15:11
                          Jeszcze raz czytaj : [b] "posiadać kadrę nastawioną na realizację celów a nie sztywną ze strachu przed zwolnieniem".... [/b]

                          Przecież oceniasz, że kadra jest sztywna ze strachu przed zwolnieniem a takich sztywnych i strachliwych pracowników można zmienić/ łatwo zmienić/ warto zmienić .
                          Tak odbieram ten wpis.

                         • elkana102 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 09.03.14, 14:45
                          Ja uważam że w banku lepiej niczego nie zmieniać. Bo lepsze jest wrogiem dobrego. Wyniki banku są dobre, najlepsze. Nie bardzo widzę co by tu trzeba zmiać.
                         • muheria Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 13.03.14, 08:19
                          elkana102 napisała:

                          > Ja uważam że w banku lepiej niczego nie zmieniać. Bo lepsze jest wrogiem dobreg
                          > o. Wyniki banku są dobre, najlepsze. Nie bardzo widzę co by tu trzeba zmiać.
                          A ja to wcale nie lubię zmian. Tylko teraz takie czasy przyszły że zmiany mam co chwila. Nowe zadania, plany, szefowi, produkty, procedury, wstawanie, siadanie, ubiory, itd. Źle się z tym czuję. Poproszę o trochę stabilizacji.
                         • elkana102 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 14.03.14, 14:42
                          muheria napisała:

                          > elkana102 napisała:
                          >
                          > > Ja uważam że w banku lepiej niczego nie zmieniać. Bo lepsze jest wrogiem
                          > dobreg
                          > > o. Wyniki banku są dobre, najlepsze. Nie bardzo widzę co by tu trzeba zmi
                          > ać.
                          > A ja to wcale nie lubię zmian. Tylko teraz takie czasy przyszły że zmiany mam c
                          > o chwila. Nowe zadania, plany, szefowi, produkty, procedury, wstawanie, siadani
                          > e, ubiory, itd. Źle się z tym czuję. Poproszę o trochę stabilizacji.

                          Nie da się mieć stabilizacji wtedy gdy wszystko naokoło Ciebie się zmienia i żeby nie zostać w tyle i Ty musisz się zmieniać - dokształcać, wprowadzać nowe produkty, procedury, itp.
                         • obb.serwator Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 17.03.14, 12:44
                          Teraz to piszesz jak Wafel. To jest prawda, ale nie znam nikogo kto lubi takie zmiany.
                         • tergam Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 20.03.14, 15:20
                          obb.serwator napisał:

                          > Teraz to piszesz jak Wafel. To jest prawda, ale nie znam nikogo kto lubi takie
                          > zmiany.

                          Nie ma znaczenia co się lubi. Nikt nas w pracy o0 takie rzeczy nie pyta. Pracujesz=dostosowujesz się. Jeśli nie to szukasz sobie innego miejsca. Tak jest i nie widze jak można to zmienić :(
                         • ramzesiq Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 21.03.14, 10:55
                          Jest tak jak piszesz. Rządzi dyrektor i od niego zależy nasz los. A jak nam się nie podoba to słyszymy że na nasze miejsce czeka ze stu chętnych
                         • mimi1818 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 20.02.15, 20:07
                          to nie tak. ja nie mogę narzekać na swoją dyrektorkę. ona też ma już dośc a pomimo tego trzyma fason, jest człowiekiem. I to nieprawda, ze na nasze miejsce jest 100 chętnych. Ostatnio mieliśmy kilka nowych osób - żadna tu nie wytrzymała. I moja dyrektorka mówi, ze woli o nas dbać bo jesteśmy ok niż uczyć obcy element, który i tak za chwilę odejdzie bo nie wytrzyma tego kieratu.
                          Na marginesie...Panowie z Zarządu jak wam się siebie ogląda przy goleniu? Pewnie nie macie żadnych wyrzutów, myśli, ze gnębicie dół co nie? Wpływy na konto rozwiewają wasze wątpliwości...
                          Ale będzie wam to policzone...
                         • pokolenie-y Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.03.15, 14:44
                          Ja też niby nie miałem za co narzekać na swojego szefa.
                          Ale on był taki niedzisiejszy.
                          Oddawałem mu efekt swojej pracy.
                          I pytałem czy mogę iść na fitness.
                          A on mi na to, że jeszcze nie minęła 16.00
                          Skąd się tacy ludzie biorą?
                         • czuk1 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.03.15, 22:00
                          Współczuję Ci, że masz niedorosłego szefa. Niedorosłego do Twoich wymagań. ;)
                          pozdrawiam Cię :)
                         • pokolenie-y Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.03.15, 11:28
                          Miałem!
                          Zmieniłem pracę.
                          W tej nowej nie muszę siedzieć bezproduktywnie.
                          Mam postawione zadanie.
                          I realizuję je najlepiej jak potrafię.
                          Jak skończę przed czasem mam wolne.
                          Jak się nie wyrobię siedzę aż zrobię.
                         • czuk1 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.03.15, 12:23
                          Rozumiem, że zmieniłeś pracodawcę.
                          Jako Twój (ew.) drugi przełożony w banku, nie mógł bym
                          robić dla Ciebie wyjątku i puszczać Ci na fitness w czasie godzin pracy.
                         • pokolenie-y Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.03.15, 06:31
                          Rozumiem że byś nie mógł.
                          Z tym właśnie jest cały czas problem.
                          Ale pomyśl dlaczego byś nie mógł.
                          Zleciłeś mi zadania.
                          Zrobiłem wszystkie co do jednego.
                          Dzięki temu że wiedziałem że mnie puścisz byłem z motywowany i pracowałem wydajnie.
                          A teraz Ty mówisz że za taką wydajną pracę nie ma nagrody.
                          To bez sensu.
                          I demotywujące.
                          Dlaczego mamy z tym taki problem?
                         • czuk1 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.03.15, 08:00
                          Chłopie. Rozumiem Cię.
                          W Urzędzie, gdzie byłem "szefem" , przed pół wiekiem, z mojej własnej inicjatywy
                          stosowałem podobne metody organizowania pracy. Nie płaciliśmy dodatkowo za akcje spisowe, sprawozdawcze, skupowe, .. Pracownicy skrupulatnie liczyli (w godzinach) swoją dodatkową pracę , otrzymywali w zamian godziny wolne. W firmie finansowej zaś, nie byłem pracodawcą, obsady były za małe a zakres i czas pracy narzucały okreslone procedury (sprawdzić coś, wyslać w sesji I, II, III). Nie było więc mozliwości wprowadzenia swojego(przełożonego) systemu organizacji pracy. Stosowało sie jedynie wolne za prace nad bilansem, może jeszcze z wdrożeniem zmieniających się często systemów informatycznych. Nikt nie oddawał pracownikom godzin za pracę domową nad studiowaniem nowych procedur, które trzeba było wdrozyć za dzień-dwa.
                          Wiem , że Tobie chodzi o system elastycznego wykonywania pracy. No, taki system (na dziś) nie wszędzie da sie zastosowac. Jestem za tym by (tam gdzie możliwe) go zastosować, nie czekając w zmiany w Kodeksie Pracy.
                          pozdrawiam
                         • czuk1 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.03.15, 08:02
                          Na dowód, że Cię rozumiem.
                          Napiszę - [i]"To bez sensu. I demotywujące."[/i]
                         • balcerek04 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 17.03.15, 13:23
                          Zaraz. Co jest bez sensu? Pracodawca przecież płaci nie tylko za zadania, ale i za czas pracy który mu poświęcamy. Pracownik "oddaje" swój czas, pracodawca "daje" wynagrodzenie z dodatkami. W takim podejściu nie ma miejsca na czas wolny w ramach godzin pracy.
                         • czuk1 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 19.03.15, 10:51
                          Przytaknąłem Ypokoleniu, który uzasadniał swoje poglądy na sposób wykonania pracy, cytując jego słowa. Odpowiadaj jemu....
                         • pokolenie-y Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.06.15, 10:09
                          Trochę mnie nie było.
                          Tak mnie chodzi o system elastycznego wykonywania pracy.
                          Można go wprowadzić w wielu miejscach.
                          Nawet na obsłudze klienta.
                          Tylko dlaczego w banku się o tym nie myśli.
                          Można by w ten sposób pozyskać wiele wartościowych pracowników.
                          A rynek pracy już się zmienia.
                          Z rynku pracodawcy na rynek pracownika.
                          Przecież wiele razy o tym pisałem.
                          No i tka elastyczna praca mogła by być kartą przetargową gdy to bank będzie stał w kolejce po konkretną osobę do pracy.
                         • malutenka00 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 24.03.14, 08:40
                          tergam napisała:

                          > obb.serwator napisał:
                          >
                          > > Teraz to piszesz jak Wafel. To jest prawda, ale nie znam nikogo kto lubi
                          > takie
                          > > zmiany.
                          >
                          > Nie ma znaczenia co się lubi. Nikt nas w pracy o0 takie rzeczy nie pyta. Pracuj
                          > esz=dostosowujesz się. Jeśli nie to szukasz sobie innego miejsca. Tak jest i ni
                          > e widze jak można to zmienić :(

                          Właśnie. Ja już dawno doszłam do tego że co z tego że sobie ponarzekam jak zmieniającego świata tym nie zatrzymam. Nawet jak nie podoba mi się w jakim kierunku to wszystko zmierza to co z tego :(
                         • muheria Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.03.14, 08:19
                          A może te osoby co od nas odeszły powiedziały by jak jest u nich teraz. czy tez wszystko tak się zmienia?
                         • barbalala003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 25.03.14, 14:40
                          muheria napisała:

                          > A może te osoby co od nas odeszły powiedziały by [b]jak jest u nich t[/b]eraz. czy tez
                          > wszystko tak się zmienia?

                          Pewnie w każdym przypadku jest inaczej. W mniejszej firmie zmiany dokonują się szybciej, ale na mniejszą skalę. W dużej, takiej jak bank zmiany są wolniejsze ale jak już są dotykają większości i wtedy bardziej je widać.
                         • zytawia Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 28.03.14, 17:19
                          Chyba nie o to chodzi? Ludzie raczej nie lubią gwałtownych zmian wpływających na ich życie.
                          Oczekują stabilności i przewidywalności.
                          Przyjmując do wiadomość że zmiany być muszą, lepiej niektórzy by się z tym czuli, gdyby komunikacja była jasna i pełna.
                          Po co coś bank zmienia, jakie będą dalsze kroki, jak to dotknie osoby na różnych stanowiskach. Co dla kasjera, co dla opiekuna, ale i co dla dyrektora.
                         • q.p.r Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 30.03.14, 13:00
                          zytawia napisała:

                          > Chyba nie o to chodzi? Ludzie raczej nie lubią gwałtownych zmian wpływających n
                          > a ich życie.
                          > Oczekują stabilności i przewidywalności.
                          > Przyjmując do wiadomość że zmiany być muszą, lepiej niektórzy by się z tym czul
                          > i, gdyby komunikacja była jasna i pełna.
                          > Po co coś bank zmienia, jakie będą dalsze kroki, jak to dotknie osoby na różnyc
                          > h stanowiskach. Co dla kasjera, co dla opiekuna, ale i co dla dyrektora.

                          wlasnie qrede; ja nie lubie zmian; chce wiedziec co mnie spotka jutro, pojutrze; moze nie byc fajerwerkow, moge zarabiac tyle ile zarabiam, ale wazniejsze dla mnie jest, że wiem że kasa wplynie na konto i wiem ile jej wplynie
                         • zytawia Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 31.03.14, 11:10
                          q.p.r napisał:

                          > wlasnie qrede; ja nie lubie zmian; chce wiedziec co mnie spotka jutro, pojutrze
                          > ; moze nie byc fajerwerkow, moge zarabiac tyle ile zarabiam, ale wazniejsze dla
                          > mnie jest, że wiem że kasa wplynie na konto i wiem ile jej wplynie

                          Też nie oczekuję cudów. Też chcę wiedzieć co będzie następnego dnia. I kolejnego. Zgadzam się z Toba, że mogę nie mieć ZUSu, mogę podpisywać kolejne umowy czasowe, ale jeśli je podpisuję i mam swoja pensję, nawet niską, to już jest coś. O wiele gorzej jak co miesiąc nie mam wpływu na ROR.
                         • barbidur003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 31.03.14, 14:31
                          @ zytawia, q.p.r i inni...

                          Jeśli oczekujecie stabilności to trafiliście nie do tej co trzeba firmy. Bo co my tu mamy? Redukcje, reorganizacje, centralizacje i inne "acje" trwają nieprzerwanie przez kilkanaście lat. Niczego nie można być pewnym.
                         • q.p.r Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 31.03.14, 22:42
                          barbidur003 napisał:

                          > @ zytawia, q.p.r i inni...
                          >
                          > Jeśli oczekujecie stabilności to trafiliście nie do tej co trzeba firmy. Bo co
                          > my tu mamy? Redukcje, reorganizacje, centralizacje i inne "acje" trwają nieprze
                          > rwanie przez kilkanaście lat. Niczego nie można być pewnym.

                          qrede mimo tego wszystkiego ja caly czas uwazam, ze pko to dobra firma i dalej chce mi sie tu pracowac; nie rozumiem teztych co to juz sie z banku spulili; skoro nie pracuja z nami to poci glos zabieraja i pisza cos o czym juz nie maja pojecia bo te ich wypowiedzi to tylko historia?
                         • joan333 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 14:15
                          q.p.r napisał:

                          > barbidur003 napisał:
                          >
                          > > @ zytawia, q.p.r i inni...
                          > >
                          > > Jeśli oczekujecie stabilności to trafiliście nie do tej co trzeba firmy.
                          > Bo co
                          > > my tu mamy? Redukcje, reorganizacje, centralizacje i inne "acje" trwają n
                          > ieprze
                          > > rwanie przez kilkanaście lat. Niczego nie można być pewnym.
                          >
                          > qrede mimo tego wszystkiego ja caly czas uwazam, ze pko to dobra firma i dalej
                          > chce mi sie tu pracowac; [b]nie rozumiem teztych co to juz sie z banku spulili; sk
                          > oro nie pracuja z nami to poci glos zabieraja i pisza cos o czym juz nie maja p
                          > ojecia bo te ich wypowiedzi to tylko historia[/b]?

                          Qper nawet nie wiesz jak bardzo zgadzam się z tym co napisałeś. Jak ktoś od nas odszedł to może by się z łaski swojej zajął swoim nowym miejscem pracy. Nasze niech zostawi w spokoju bo to już nie są jego problemy tylko nasze. A jak widać część z nas różnie patrzy na zmiany, które się dzieją.
                         • barbapapa003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 15:28
                          joan333 napisała:

                          > Jak ktoś od nas
                          > odszedł to może by się z łaski swojej zajął swoim nowym miejscem pracy. Nasze
                          > niech zostawi w spokoju bo to już nie są jego problemy tylko nasze

                          "Forum jest skierowane do wszystkich obecnych i byłych Pracowników Banku PKO Banku Polskiego i ma na celu wspieranie się w trudnych momentach pracy." (mobbing_pkobp)

                          To co napisałaś jest zaprzeczeniem tego w jakim celu istnieje forum. Tylko taka drobna informacja bo może przeoczyłaś.

                          > A jak widać część z nas różnie patrzy na zmiany, które się dzieją.

                          A widać właśnie dlatego, że każdy może o tym pisać a Ty chcesz tu cenzurę zaprowadzić. To się tu nie udaje ;)
                         • barbalala003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 16:22
                          joan333 napisała:

                          > Qper nawet nie wiesz jak bardzo zgadzam się z tym co napisałeś. Jak ktoś od nas
                          > odszedł to może by się z łaski swojej zajął swoim nowym miejscem pracy. Nasze
                          > niech zostawi w spokoju bo to już nie są jego problemy tylko nasze. [b]A jak widać
                          > część z nas różnie patrzy na zmiany, które się dzieją[/b].

                          Wybacz, ale Twój apel jest głupi, bo jak można nawoływać do zaprzestania wypowiedzi tych, którzy odeszli albo zostali zwolnieni właśnie dlatego, że nie chcieli zaakceptować zmian, które się wprowadza. Zastanów się, zanim poprosisz o coś takiego czy Twoja prośba jest poważna.
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 18:57
                          Grupa Barbi - lala i papa ... też próbuje zamykać usta pracownikom. Ostatnio pracownicy dyskutują, dają różne oceny sytuacji i warunków pracy. To jest ich zadanie. Niektórzy nie chcą by im narzucać poglądy, by wciskać im oceny z zewnątrz. Mają częściowo rację. [u]Zarówno Założyciel forum jak i pracownicy banku wcale nie oczekują na forum (z utęsknieniem) udziału byłych pracowników.[/u] [u]Co najwyżej dopuszczają nas do głosu.[/u] Choćby dlatego, że my b.pracownicy nie utożsamiamy się z bankiem i b.często z ich pozytywnymi opiniami.
                          Jeśli już tak ustawiamy profil tematyczny na forum , to nie manipulujmy (wybierając do argumentowania tylko fragment forum) , bo [i]w motto forum wyeksponowana jest właśnie - solidarność i samopomoc pracownicza.
                          I oczekiwania te skierowane są też do nas .... byłych pracowników.[/i]
                          Całe motto forum brzmi:
                          [b]Forum[/b] jest skierowane do wszystkich obecnych i byłych Pracowników Banku PKO Banku Polskiego i [b]ma na celu wspieranie się w trudnych momentach pracy.
                          Trzymajmy się razem, pomagajmy sobie. Życie mamy tylko jedno :) [/b]
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 19:03
                          Winno być -
                         • barbapapa003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 19:33
                          skuter44 napisał:

                          > Grupa Barbi - lala i papa ... też próbuje zamykać usta pracownikom.

                          Jasne :) Oczywiście potrafisz uzasadnić istnienie grupy i próby zamykania ust?

                          > Zarówno Założyciel forum jak i pracownicy banku wcal
                          > e nie oczekują na forum (z utęsknieniem) udziału byłych pracowników. Co
                          > najwyżej dopuszczają nas do głosu.

                          Gdzie to znalazłeś? W motto? W regulaminie? Nie ma nic takiego. Mamy równe prawa w wyrażaniu poglądów. Pracownicy mają swoje, zapewne prężnie działające forum "JA Pracownik PKO BP SA" i tam się nie wciskam.

                          > Jeśli już tak ustawiamy profil tematyczny na forum , to nie manipulujmy (wybier
                          > ając do argumentowania tylko fragment forum) , bo [i]w motto forum wyeksponowan
                          > a jest właśnie - solidarność i samopomoc pracownicza.
                          > I oczekiwania te skierowane są też do nas .... byłych pracowników.[/i]
                          > Całe motto forum brzmi:
                          > [b]Forum[/b] jest skierowane do wszystkich obecnych i byłych Pracowników Banku
                          > PKO Banku Polskiego i [b]ma na celu wspieranie się w trudnych momentach pracy.
                          > Trzymajmy się razem, pomagajmy sobie. Życie mamy tylko jedno :) [/b]

                          Sam manipulujesz. Cytowałem całą pierwszą część czyli:

                          "[b]Forum[/b] jest skierowane do wszystkich obecnych i byłych Pracowników Banku PKO Banku Polskiego i [b]ma na celu wspieranie się w trudnych momentach pracy.[/b]"

                          Jest o wspieraniu? Jest. Co Ci nie pasuje?
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 22:09
                          [i]1. Piszesz [/i]: Jest o wspieraniu? Jest. Co Ci nie pasuje?
                          [i] ŚWIADOMIE POMINĄŁEŚ, to co najważniejsze :[/i]
                          [b]Trzymajmy się razem, pomagajmy sobie. Życie mamy tylko jedno [/b]
                          [i]2. Piszesz[/i]: Oczywiście potrafisz uzasadnić istnienie grupy i próby zamykania ust?
                          Kilka kolejno powstających nicków (o prawie podobnych nazwach) ...to dla mnie grupa,
                          dla kogoś innego może to być RODZINA, jak w "Ojcu Chrzestnym".

                          Barbalala pisała :
                          Wybacz, ale [b]Twój apel jest głupi,[/b] bo [b]jak można nawoływać do zaprzestania wypowiedzi tych, którzy odeszli albo zostali zwolnieni właśnie dlatego, że nie chcieli zaakceptować zmian,[/b] które się wprowadza. Zastanów się, zanim poprosisz o coś takiego [b]czy Twoja prośba jest poważna.[/b]

                          Ja to odbieram jako przyganę i brak zgody na swobodne wypowiadanie się pracowników na temat naszych - byłych pracowników - zachowań, wpisów, wymagań,..... Nam wszystko wolno a pracownik nie może pochwalić banku, swojego pracodawcy ?. Cały czas jest problem
                          rankingów, konkursów, wyróżnień. .... Tylko kilka tematów dot. pozycji/oceny banku prowadzone było w sposób spokojny, z uczciwymi intencjami, faktami i wnioskami.
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 22:43
                          Problem to jest z ciągłym zasmiecaniem, spamowaniem, obrażaniem inteligencji wklejanymi gluopkowatymi pijarowskimi linkami do rankingów.

                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 02.04.14, 22:44
                          Tylko idiota nie zauważy, ze jest to celowo prowadzone przez klony.
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.04.14, 09:41
                          Dla mnie grasujące tu ciągle klony i trolle to są szkodniki na forum, bez względu po czyjej stronie stoją/z czyjego zlecenia piszą. Nie wnikam już w ich pochodzenie (bo można się pogubić)
                          ale [u]odnoszę się do treści ich ostatnich wypowiedzi.[/u]
                         • barbalala003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 07.04.14, 15:36
                          skuter44 napisał:

                          > Dla mnie grasujące tu ciągle klony i trolle to są szkodniki na forum, bez wzgl
                          > ędu po czyjej stronie stoją/z czyjego zlecenia piszą. Nie wnikam już w ich poch
                          > odzenie (bo można się pogubić)
                          > ale [u]odnoszę się do treści ich ostatnich wypowiedzi.[/u]

                          Ciekawa teoria skuter. Tym bardziej, że nie przeszkadzało Ci gdy forum było dewastowane przez Wafelka i Myszkę za cichym przyzwoleniem Mobbing. Ty również dołożyłeś do tego swoją cegiełkę.
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 07.04.14, 16:21
                          Skuter niewątplwie należy do znanych Inkwizytorów :)
                         • obb.serwator Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 09:33
                          barbalala003 napisała:

                          > Ciekawa teoria skuter. Tym bardziej, że nie przeszkadzało Ci gdy forum było dew
                          > astowane przez Wafelka i Myszkę za cichym przyzwoleniem Mobbing. Ty również doł
                          > ożyłeś do tego swoją cegiełkę.

                          Niestety patrząc z boku, trudno się z tym podsumowaniem nie zgodzić. Krucjaty prowadzone przez kilka osób przeciwko wyimaginowanym trollom doprowadziły do kompletnej marginalizacji forum. Być może o to chodziło tym, którzy brali w swe ręce nożyczki i cieli bez opamiętania. Nie wiadomo tylko teraz skąd zdziwienia, że tak to się skończyło.
                         • szar_amysz Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.04.14, 00:25
                          Nie gadaj Dziuro :D


                          > Problem to jest z ciągłym zasmiecaniem

                          ;)

                          spamowaniem,

                          ;) ;)

                          obrażaniem inteligencji

                          ;) ;) ;)

                          wk
                          > lejanymi gluopkowatymi pijarowskimi linkami do rankingów.

                          ;) ;) ;) ;) < ---
                         • barbidur003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 04.04.14, 14:41
                          szar_amysz napisała:

                          > wk
                          > > lejanymi gluopkowatymi pijarowskimi linkami do rankingów.
                          >
                          > ;) ;) ;) ;) < ---
                         • szar_amysz Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 05.04.14, 19:56
                          barbidur003 napisał:

                          > > Ps. Wybacz Dziuro, ale [b]nie moglam się powstrzymać [/b]:D Piszesz o sob
                          > ie?? ;)
                          >
                          > Ja tam nie wiem. Ale co by było gdyby pisał o Was ;)

                          Nas? Chyba chciałeś powiedzieć "o Tobie" (tzn. o mnie :) - l. poj.)

                          > Ps. Wybacz, kimkolwiek jesteś, ale nie mogłem się powstrzymać :)
                          Spox :) Nie gniewam się :)
                          Pozdrawiam
                         • barbapapa003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 03.04.14, 10:59
                          skuter44 napisał:

                          > [i] ŚWIADOMIE POMINĄŁEŚ, to co najważniejsze :[/i]
                          > [b]Trzymajmy się razem, pomagajmy sobie. Życie mamy tylko jedno [/b]

                          To nie jest najważniejsze bo to tylko rozwinięcie pierwszego zdania. Tam jest napisane dla kogo jest forum i jaki ma cel - wspieranie. To wspieranie polega m. in. na trzymaniu się razem i pomaganiu sobie :) Drugie zdanie nie może istnieć bez pierwszego bo niczego byś się z niego nie dowiedział :) Świadomie wybrałem najistotniejszą część, tę mówiącą o użytkownikach i celach forum. To wystarczy. Drugie zdanie ma tylko wzruszać a nie informować :)

                          > Kilka kolejno powstających nicków (o prawie podobnych nazwach) ...to dla mnie grupa,
                          > dla kogoś innego może to być RODZINA, jak w "Ojcu Chrzestnym".

                          Czyli jak powstanie kilka nicków typu skuter66, skuter88, skuterna102, ukryty_skuter i jeden z nich napisze, że nie lubi prezesa to będę mógł, kierując się Twoją logiką, napisać, że [b]grupa skutera[/b] atakuje prezesa? :D

                          > Ja to odbieram jako przyganę i brak zgody na swobodne wypowiadanie się pracowni
                          > ków na temat naszych - byłych pracowników - zachowań, wpisów, wymagań,..... Na
                          > m wszystko wolno a pracownik nie może pochwalić banku, swojego pracodawcy ?.

                          To dziwnie to odbierasz bo to jest właśnie protest przeciwko wyrzucaniu stąd byłych pracowników i ograniczaniu swobody wypowiedzi.
                         • tor-r-es Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 16:07
                          joan333 napisała:

                          > Qper nawet nie wiesz jak bardzo zgadzam się z tym co napisałeś. Jak ktoś od nas
                          > odszedł to może by się z łaski swojej zajął swoim nowym miejscem pracy. Nasze
                          > niech zostawi w spokoju bo to już nie są jego problemy tylko nasze. A jak widać
                          > część z nas różnie patrzy na zmiany, które się dzieją.

                          Nic tylko poprzeć taką propozycję. My dalej pracujemy w PKO. Byli pracownicy są już poza firmą. Swoje przeżyli, ale już nie mają pojęcia o dniu codziennym. Fajnie by było gdyby stworzyli sobie forum byłych pracowników PKO BP i tak leczyli swoje kompleksy.
                         • barbapapa003 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 16:46
                          tor-r-es napisała:

                          > Fajnie by było gdyby stworzyli sobie forum byłych pracowników PKO BP i tak leczyl
                          > i swoje kompleksy.

                          Takie forum już jest. Tutaj :) Forum tylko dla pracowników jest [url=https://forum.gazeta.pl/forum/f,246891,JA_Pracownik_PKO_BP_SA.html]tutaj[/url].
                          Czy oprócz kompleksów widujesz coś jeszcze? Duchy? Białe myszki? Kolorowe smoki? :D
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 22:24
                          Papo nr3. Nieładnie paniom odpisujesz. I piszesz nieprawdę. Dla mnie te dwa merytoryczne wpisy Torres i Joan nie biorą się z kompleksów tylko jest to " prawda w oczy". Nie będę tych mocnych ich argumentów rozwijac. Zastanów się Trouble czy nie mają dużo racji ?

                          Co z tego, że forum jest też dla byłych pracowników ale i od nich założyciel oczekuje wspólnego/podobnego działania jak pracownicy, a konkretnie "wspierania się w trudnych momentach pracy, trzymania się razem, wzajemnej pomocy." Czy takie są zachowania byłych pracowników ? Czy jest choć jeden , który tu na forum wczuwa się w sytuację w jakiej znajdują się pracownicy banku i czy obiektywnie ocenia bank ? Pracowników mogą przecież już denerwować te ciągłe pouczania, krytyka ich pracodawcy, podpowiedzi dawane przez ludzi z poza banku.
                          W pewnym stopniu ja też czuję się adresatem tych wypowiedzi, bo atakuję - zarządzanie bankiem, system marketingu i sprzedaży. A przecież mam już do tego za mało aktualnych informacji. Nic dziwnego, że pracownicy centrali kilkakrotnie zwracali mi na to uwagę.

                          Torres ma rację ( pisząc bez kompleksów, duchów i białych myszek) pisząc delikatnie, że [u]byli pracownicy fajnie by zrobili gdyby swoją "bankową polemikę" przenieśli na inne fora .[/u] A są takie - dwa ... utworzone specjalnie do swobodnych rozmów. Teraz umierają jak stare drzewa. A forum ukryte Mobbiego też jest martwe, po co więc odsyłać tam pracowników ? ;)
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 22:34
                          A kto bardziej, niż były pracownik, który przeszedł swoją Golgotę, który patrzy już z boku, bez emocji, ma bagaż doświadczeń, miał czas przemyśleć prace, nie boi sie pisać w sieci, może udzielić lepszych rad ?

                          Wspieranie sie ? Mówisz, ze ciagle wklejanie rankingów to jest to, czego oczekują pracownicy ? Dla mnie to poniżające.

                          Kompleksy ? To raczej żal straconego czasu, uczestniczenia w wyścigu szczurów itp.
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 22:40
                          Rzadko kiedy , jak teraz, tak jasno przedstawiasz swoje zdanie. :)
                         • alcybiades7 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 23:02
                          skuter44 napisał:

                          >Co z tego, że forum jest też dla byłych pracowników ale i od nich założyciel oczekuje wspólnego/podobnego działania jak pracownicy, a konkretnie [b]"wspierania się w trudnych momentach pracy, trzymania się razem, wzajemnej pomocy." Czy takie są zachowania byłych pracowników ? Czy jest choć jeden , który tu na forum wczuwa się w sytuację w jakiej znajdują się pracownicy banku i czy obiektywnie ocenia bank ? [/b]

                          ależ był, jest i będzie po wsze czasy jeden jedyny jak zawsze [url=https://forum.gazeta.pl/forum/w,34837,39597918,39739505,Re_Do_mobbing_pkobp.html]"wrażliwy i pomocny"[/url] tyle tylko, że dla banku, a nie jego pracowników:                          [b]Autor: skuter44 ☺ 03.04.06, 21:15 [/b]
                          Dodaj do ulubionych
                          Odpowiedz cytując Odpowiedz
                          To tylko zmiana TYTUłY? a tresć ma być dalej o mobbingu?
                          Jaki to sens przy tak szerokiej widowni oplatać tu co dzieje sie w banku?
                          nIE MACIE GDZIE SOBIE PISAć, PREZES WAM NIE POZZWALA?.

                          Nie macie gdie? Mam żyć waszymi klopotami? Wole iść do banku gdzi są
                          uśmiechnięte panienki, nie takie smutne, zmeczone od kolejek panienki (jak moja
                          siostrennica0

                          pEPIEJ SOOBIIE WYPOCZNIJCIE, BO TYM CAYM KOROOOWODZIE.
                          kTOś WAS MOżE OSKARżYć O SZKODZENIE BANKOWI !

                          [b]Do skuter44
                          Autor: mobbing_pkobp 03.04.06, 22:35 [/b]
                          Dodaj do ulubionych
                          Odpowiedz cytując Odpowiedz
                          Witam Pana skuter44
                          Szanowny Panie jest to forum dla pracowników obecnych i byłych Banku PKO BP SA.
                          Nie podoba się to proszę się nie wypowiadać na tym forum.
                          Posty obraźliwe będę usuwał. Nie toleruję chamstwa.
                          mobbing_pkobp

                          Forum Pracowników PKO BP SA

                          [b]Re:Do mobbing_pkobp
                          Autor: czuk1 ☺ 04.04.06, 16:07 [/b]
                          Dodaj do ulubionych
                          Odpowiedz cytując Odpowiedz
                          Ale daliście mu popalić , temu oponentowi. A moze on boi się o Wasze zdrowie.?
                          m
                         • dziura_zabita_dechami Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 23:26
                          Dobre, naprawdę dobre.....
                         • skuter44 Re: szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego 08.04.14, 23:44
                          [i]To nie znaczy, że tak uważam - jak napisałem. [/i]
                          To były moje pierwsze wpisy, wygłupy w sieci, pierwsze wpisy prowokacyjne na nowym forum...... Wstyd teraz to czytać. Nie bawię się jednak w rozpamiętywanie, samobiczowanie. Niedługo minie 10 lat i przestępstwo się przedawni. :)
                          Do takich czynności katowskich zawsze znajdą się specjaliści, którzy wiedzą, że ja nie będę buszował w archiwum forum by znaleźć na nich haka. Zresztą nie znalazł bym na pewno , bo teraz używają (jak Alma - 5 tego nicka). A są też inni - młodzi, bardziej święci i mściwi.
                          Trudno, przed Wielkanocą trzeba będzie wyspowiadać się z tych grzechów. ;)