Dodaj do ulubionych

OBSZAR KORPORACYJNY-fatalne zarządzanie!!!!!!!!!!!

20.10.12, 14:05
W tzw. korporacjach zatrudniono dodatkowo kilkadzisiąt osób, aby scentralizować obsługę klientów strategicznych (zmniejszając znacznie ciężar pracy w regionach). Proces ten objął ok. tysiąca podmiotów. Równocześnie wprowadzono automatyzację wielu procesów, co powinno skutkować tzw. "uwolnieniem etatów". Oczywiście tak stałoby się u nas w DETALU, natomist korporacje się rozrosły i są coraz bardziej kosztochłonne.

WOBEC POWYŻSZEGO STAWIAM PYTANIE: jaki jest sens automatyzacji, informatyzacji, cenralizacji/przejęcia obsługi dużej liczby klientów, aby i tak wszystko pozostawić po staremu? MOCNO SOCJALISTYCZNE GOSPODAROWANIE chyba, że korporacje to święte krowy a innych trzeba gnębić i zwalniać!
Obserwuj wątek
   • 45kaktus Re: OBSZAR KORPORACYJNY-fatalne zarządzanie!!!!!! 16.12.12, 00:54
    Ostatnio prezes Jagiello na czacie potwierdził konieczność zmian
    w korporacjach i wspanial ze dokona tego w przyszłym roku. Z rozmów z korporatami
    wynika ze sami dostrzegają konieczność zmian. Przede wszystkim nie ma potrzeby
    funkcjonowania takiej samej liczby regionów jak w detalu (teraz nawet wiecej!!!) przy kilku średnio placówkach! Racjonalne wydaje się ograniczenie ROKow o polowe. Ilośc CKow już Prezes ogranicza i pewnie proces będzie kontynuowany, szczególnie teraz gdy obsługa klientów strategicznych przechodzi na szczebel Centrali. W ROKach spowoduje to spory nadmiar zatrudnienia.
  • lcorpo Re: OBSZAR KORPORACYJNY-fatalne zarządzanie!!!!!! 18.12.12, 23:38
   Ciekawe czy ktokolwiek zniży się do poziomu pracowników szeregowych w CK-ach i ich spyta jakie zmiany by im pomogły w pracy, czy tak jak było do tej pory, góra będzie testować na pracownikach schematyczne i podsuwane przez firmy doradcze rozwiązania.
   A tak na marginesie to niech koleżanka alma056 sprawdzi sobie jaki "tzw" korporacja wypracowała wynik, bo chyba to jest najważniejsze w każdym biznesie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka