Dodaj do ulubionych

PKO BP kupuje Nordea Bank

12.06.13, 22:40
www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pko;bp;kupi;nordea;bank;polska,178,0,1325234.html
Obserwuj wątek
  • ukryty_wafel Rodzina PKO się powiększa :) 13.06.13, 07:37
   To jedna z najlepszych wiadomości jakie mogłem usłyszeć wczoraj. Przeczytałem również to:

   wyborcza.biz/finanse/1,105684,14090764,PKO_BP_przejmuje_Nordea_Bank_Polska_za_2_64_mld_zl.html#BoxBizTxt
   Nie da się ukryć, że zgadzam się z wieloma rzeczami zawartymi w tym artykule. Z drugiej strony każda fuzja czy przejęcie, to dodatkowa praca dla wielu ludzi. Również spore wyzwanie dla wielu słuzb w Banku. Tak więc ciesząc się z sukcesu Pana Prezesa i osób pracujących przy zakupie Nordei, myślę już o tym, jak do tego podejdą i nasi pracownicy i pracownicy Nordei.

   Pewnie się pojawią i na naszym Forum by dowiedzieć się pewnych rzeczy. I dlatego przy okazji połączenia naszych Banków i witając bankowców z Nordei w naszej grupie zapraszam do zadawania tu pytań i dzielenia się swoimi nadziejami czy obawami.
   • skuter44 Re: Rodzina PKO się powiększa :) 13.06.13, 13:06
    Wyrażę opinię, że zakup Nordea Bank jest lepszą transakcją,bez porównania, od zamirów zakupu/dokapitalizowania Banku Pocztowego. BP to sieć placówek rozproszona, lokalizacja ich niewłaściwa (na małych rynkach lokalnych, nasyconych siecią Banków spółdzielczych i SKOK)Tu mamy to czego nam aktualnie brak w sieci i portfelu . Wypełnia się białe plamy w sieci placówek PKO BP w miastach oraz pozyskuje duży portfel klientów korporacyjnych.
   • jajko_na_twardo Re: Rodzina PKO się powiększa :) 13.06.13, 22:09
    Nie za wcześnie na odtrąbienie sukcesu? Poczekajmy czy inwestycja przyniesie oczekiwane korzyści. Póki co jesteśmy na początku bardzo trudnego procesu przejęcia, kolejnym etapem będzie realizacja założonych prognoz biznesowych, których monitorowanie zweryfikuje opłacalność i celowość tej inwestycji. To czego możemy być pewni to, że czeka nas wszystkich, z panem Prezesem na czele ciężka praca, której efekty mają szanse być spektakularne.
      • pupkakrolajuliana Re: Rodzina PKO się powiększa :) 14.06.13, 21:14
       WItam,
       od dłuższego czasu śledzę forum. Bez wpisów. Z obawy przed inwigilacją ukrytego_wafla (chociaż za plus uważam posiadanie w naszym Banku takich służb - odpowiedzialnych za wizerunek w sieci - długo tego nie mieliśmy takich osób i wyglądało to żałośnie. Każdy pluł na moje PKO BP SA a NIKT nie reagował. To było niedopuszczalne. Teraz wizerunkowo jest ok. Dyskusja siadła, ale chyba jednak robota wafla jest ważniejsza) . Wracając do meritum:
       zakup Nordea Banku niesamowicie mnie ucieszył. Jako pracownika Banku. Ale również jako PATRIOTY. Potrzebujemy tego zakupu. Musimy wzmacniać naszą pozycję. To nie jest kwestia zachcianki - to potrzeba Państwa. Uważam, że błędem była swego czasu teoria - sprzedać wszystko obcym. Bo niby oni wiedzą lepiej. Po latach okazało się, że zyski wypracowane przez nasze banki trafiały za granicę. Teraz mamy szansę zbudować pozycję PKO BP SA. Banku, który będzie dzielił i rządził w Europie Środkowo-Wschodniej. Kibicujmy więc Naszemu Bankowi - niech Prezes przejmie Bank Pocztowy. To nie jest Jego widzi-mi się. My tego potrzebujemy. My-pracownicy PKO BP SA. My - Polacy. To nie są banały. Czas na takie działania. Myślicie sobie zapewne - napisał to "ludek z centrali". Otóż nie. Napisał to przedstawiciel pokolenia, które wierzy w Bank, Polskę. Ktoś, kto zaczął pracę w PKO BP SA ponad 10 lat temu. Za 600 PLN brutto. Jednocześnie ktoś kto ma świadomość, że jutro może już nie być pracownikiem tego Banku. Zwolnionym dla zasady. Z powodu, że "nie spełnia oczekiwań", że jest "mało elastyczny". Nie jest łatwo obecnie. To fakt. Ale mimo wszystko uważam, że naszą powinnością jest działanie dla dobra Banku. Tak sobie myślę (łudzę się naiwnie),że gdy mnie zwolnią bez powodu, dla zasady - napiszę do Prezesa, opisując swoje zaangażowanie, zasługi dla Banku (poparte wyróżnieniami, nagrodami). I mam naiwną wiarę ,że Prezes przywróci mnie do pracy.
       Bo sukces PKO BP SA, to gwarancja naszego powodzenia.
       • ukryty_wafel Re: Rodzina PKO się powiększa :) 14.06.13, 21:40
        Ja tylko tak skromnie tylko sie wypowiem, bo juz mi rozne rzeczy przypisywano.
        Moze trudno w to uwierzyc, ale ja tu jestem czysto prywatnie. Rowniez nie inwigiluje, nie sprawdzam czy nie zajmuje sie sciganiem piszacych tutaj. Jestym jednym z tych pracownikow Centrali, jednym z wieku ludzi tam pracujacych, chyba jedynym ktory sie do ego tu przyznal i z tego powodu ma pod gorke :)
        Jak napisałem kiedys będąc tu wrednym pierogiem, ze dluzej nie mogłem znieść jednostronnego ujęcia i tendencyjnego nastawienia "na nie" wobec Banku i wielu wielu ludzi, ktorzy z wielkim trudem, czesto poświęcając zdrowie i zycie, daja z siebie wiele dla Banku i jego Klientów.
        Co do służb troszczacych sie o wizerunek, to moze i takie sa, ale ja z nimi nie miałem styczności. Moze sa? Szczerze, nie wiem.

        Ja podzielam Twoja radość z zakupu i chociaz to sukces Pana Prezesa, to ja i wielu kolegow i kolezanki wlasnie z tego efektu odczuwamy satysfakcję. Co to zwiekszenia potencjalu Banku zgadzam sie z Toba. ale wzrost jego sily, to takze wzrost jego wartosci i wieksze zainteresowanie inwestorów udzielami w nim. Wydaje mi sie, ze nasz Bank w najbliższej przyszłości pozostanie Bankiem narodowym z Akcjonariatem rozproszonym. Tak minusie wydaje.

        A co do zwalniania bez przyczyny, nienwiem skad taki wniosek. spodziewasz sie tego? dlacżego?
        Całkowicie rozumiem, ze zawsze mozna napisac list do wielu decydentów w Centrali. Kazdy, kto czuje sie ze cos jest nie tak, powinien informować innych o tym co go dotknęło. Dobrze jest rowniez do listu podać konkrety, ktore pomoga innym sprawdzic to co w liscie jest podane.
        Nie ma gorszej rzeczy, jak list bez konkretow, bez wskazania danych czy wskazówek , ktore ktos inny moze sprawdzic albo dotrzeć do tego, co pozwoli sprawdzic fakty. Ja ciagle powtarzam, ze o tym co jest niedobre, trzeba informować tych, ktorzy moga to zmienic lub poprawić. Nie nalezy sie tego bać.

        Bo nie ma gorszej rzeczy, jak zaniechanie działania.
        Pozdrawiam
        • pupkakrolajuliana Re: Rodzina PKO się powiększa :) 14.06.13, 22:00
         Ukryty...
         ja się nie boję. Nie ma na mnie "kwitów". Jestem czysty. Ale nie naiwny. Ja wiem, że działa zasada "pokaż mi człowieka, a kwity się znajdą". Ja po prostu się łudzę, że jak do tego dojdzie, to napisanie do Ciebie lub do Prezesa sprawi, że fakty zostaną właściwie ocenione. Bo w tym Banku jest naprawdę mnóstwo ludzi, którzy wierzą, że warto się starać. To jest nasza siła,WAFEL (specjalnie dużymi :-) )
         • ukryty_wafel Re: Rodzina PKO się powiększa :) 14.06.13, 23:09
          pupkakrolajuliana napisał:

          > Ukryty...
          > ja się nie boję.

          Wiesz, ja tez nie.

          > Nie ma na mnie "kwitów".

          Czego?


          > Jestem czysty. Ale nie naiwny.

          Ale troche fantazjujesz :)

          >Ja wie
          > m, że działa zasada "pokaż mi człowieka, a kwity się znajdą".

          A ja pierwsze słyszę! Gdzie działa? I na jakich zasadach?

          >Ja po prostu się
          > łudzę, że jak do tego dojdzie, to napisanie do Ciebie lub do Prezesa sprawi, że
          > fakty zostaną właściwie ocenione.

          A co wtedy bedziesz miał do stracenia? Warto spróbować? To nie boli.

          > Bo w tym Banku jest naprawdę mnóstwo ludzi,
          > którzy wierzą, że warto się starać.

          Wiesz. Akurat to wiem i nietylko ja.

          > To jest nasza siła,WAFEL (specjalnie dużymi
          > :-) )
          >
          To prawda... To prawda...
          Pozdrawiam
          >
          >
          >
    • kuzynkaznordea Re: Rodzina PKO się powiększa :) 14.06.13, 22:29
     po raz pierwszy jestem na forum. Teraz jako kuzynka w tej wielkiej rodzinie pewnie będę cześciej i co widzę :
     - wątki o mobingu sa dla mnie zaskakujące
     - jestem nawet zaskoczona użyciem określenia "rodzinka" - jednak to miłe thx
     - peany dot przejęcia nas i naszych klientów... wow , moderatorów zauważyłam, propagandę też uprawiacie na forum ?
     - co ten zakup da pracownikom a co odbierze ... nie macie obaw ? podzielcie się swoimi uwagami z kuzynką
     • ukryty_wafel Re: Rodzina PKO się powiększa :) 14.06.13, 23:05
      kuzynkaznordea napisała:

      > po raz pierwszy jestem na forum.

      Witaj w takim razie :)

      >Teraz jako kuzynka w tej wielkiej rodzinie pew
      > nie będę cześciej i co widzę :
      > - wątki o mobingu sa dla mnie zaskakujące

      Mobbing? Nie znam zadnej korporacji, w ktorej nie zdarza sie mobbing. Zawsze znajdzie sie czarna owca. Nie zyjemy w raju.

      > - jestem nawet zaskoczona użyciem określenia "rodzinka" - jednak to miłe thx

      Wiesz. Mozna wiele powiedziec o naszym Banku, ale ludzie u nas naprawde czasami czuja sie członkami jednej rodziny. W rodzinie tez sie kłócą a zdarzaja sie i tacy co potrafia zaleźć za skórę. Ale zawsze to Rodzinka. :) wiec witaj w Rodzinie

      > - peany dot przejęcia nas i naszych klientów... wow , moderatorów zauważyłam, p
      > ropagandę też uprawiacie na forum ?

      O to czasami nas sie posądza. Nasz Bank sie zmienia, wciaż. Widac zmiany, widac progress.
      Chwalimy sie sukcesami kolegow, martwimy sie niepowodzeniami. Moze i ktos uprawia tu propagandę. I taka na plus i taka na minus. Sama sie zorientujesz jak jest naprawde, jak skonfrontujesz to co tu przeczytasz z tym co sama doswiadczysz...

      > - co ten zakup da pracownikom a co odbierze ... nie macie obaw ? podzielcie się

      Wiesz, dobre pytanie. Myślę, ze tak samo nie wiemy wiele jak Ty. Kazda nowość niesie obawy.
      Wiec znalazłaś miejsce, gdzie wiele z nich moze da sie rozwiać? Podziel sie nimi, inni podziela sie swoimi obawami, moze poznajac sie inte obawy, cos sie wyjaśni?
      Kuzynko, pytaj, dziel sie, jest tu wielu ludzi, z ktorymi da sie pogadać. :)
      Pozdrawiam
      • antares13 Re: Rodzina PKO się powiększa :) 16.06.13, 13:21
       hej,
       też z Nordea jestem, i też pierwszy raz. Aczkolwiek to nie moja pierwsza fuzja, a piąta. Szlajałam się po różnych bankach (chcąc lub nie chcąc). Mam nadzieję, że ta fuzja będzie o wiele lepiej przemyślana niż te w których do tej pory uczestniczyłam.
       Myślę, że nie będę odosobniona pisząc, że pracownicy Nordea najbardziej obawiają się zmniejszenia pensji i przejścia na system prowizyjny, którego u nas nie było nigdy. :/ z resztą sobie poradzimy. :D
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka